Soebandrio voorspelt Nederlandse kabinetscrisis door Nieuw-Guinea Zeeland heeft aan Suriname en Hernhutters wat goed te maken DR. P. RIJKENS VERLAAT BILDERBERG-CONFERENTIE Sowjet-agent die ballingen doodde gepakt Moskou nodigt Finse delegatie uit ZATERDAG 18 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Poging Afro-Aziatisch blok te beïnvloeden „Invloedrijke groeperingen zijn tegen plan-Luns" De Indonesische minister van buitenlandse zaken dr. Soebandrio heeft gisteren tegenover de Afro-Aziatisclic groep in de Ver enigde Naties de verwachting uitgesproken, dat zich in Neder land een kabinetscrisis zal voordoen over de kwestie Nieuw- Guinea. Uit Afro-Aziatisclie kring werd vernomen, dat Soebandrio in een onderhoud van een uur met leden van het 49 landen tellende blok, heeft gezegd dat „invloedrijke politieke groeperingen" in Nederland ontevreden zijn over de Nieuw-Guinea politiek van de huidige regering. Soebandrio heeft de mening uitge sproken dat elke nieuwe Nederlandse regering waarschijnlijk een afwijken de mening over het vraagstuk zou hebben. De Indonesische minister deed een beroep op de Afro-Aziatische dele gaties om het plan Luns af te wijzen. Dit plan behelst inschakeling van de Verenigde Naties in het bestuur van Nieuw-Guinea, totdat onder de pa- poea's een volksstemming kan wor den gehouden over hun toekomst. Troepen gereed Minister Soebandrio heeft bevestigd, dat Indonesië klaar is troepen naar Nieuw-Guinea; te sturen, indien het plan Luns voor onafhankelijkheid van Nieuw-Guinea doorgaat. Ghana heeft plannen voor de oprich ting van een V.N.-commissie van goede diensten, welke hernieuwd con tact tussen Nederland en Indonesië zou moeten bevorderen over de toe komst van Nederlands Nieuw-Guinea. De Nederlandse delegatie is tegen het Ghanese voorstel, omdat, zoals een delegatielid verklaarde, de Indo nesiërs wensen, dat de bilaterale be sprekingen gevoerd worden op basis van hun territoriale aanspraken op West Nieuw-Guinea. „Er is geen kans op succes van der- Zwijndrechts heertje voorwaardelijk gestraft Een gevangenisstraf van acht maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd is gistermorgen door de rechtbank te Dordrecht opgelegd aan de 34-jarige ex-meubelhande laar J. NI. B. K., die zich' de bij naam „Het Zwijndrechtse Heertje" verwierf toen enkele jaren geleden uitkwam, dat hij bijna een miljoen gulden had verduisterd. Onmiddellijk nadat K. voorwaardelijk uit de gevangenis was ontslagen, verduisterde hij onder meer een be drag van 35.175 van een firma in muziekautomaten, waarbij hij als vertegenwoordiger in dienst was. Opnieuw in grote moeilijkheden ver- kerend.was hij met een gehuurde auto naar België gevlucht, zijn weg liftend naar Zuid-Frankrijk vervol gend. Na enkele weken kwam hij arm en berooid naar Nederland te rug. Hij werd tenslotte in Amster dam gearresteerd. De officier van justitie bad een jaar, waarvan vijf maanden voorwaarde lijk, tegen hem geëist. gelijke besprekingen, met of zonder bemiddeling van de V.N.", aldus de afgevaardigde. Een Afrikaanse diplomaat verklaar de echter dat de tyd tegen de Neder landers was. Hoewel bet beginsel van zelfbeschikking, zoals vervat in het Nederlandse voorstel, voor vele Afrikaanse en Aziatische diplomaten aantrekkelijk is, zullen de laatstge noemden er geleidelijk aan van over tuigd kunnen worden dat zij lndone? sië moeten steunen, aldus de diplo maat. Sergeant-majoor offert leven voor soldaten Bij een oefening met springstof op het militaire oefenterrein Putlos in Holstein is donderdag de 28-jurige Westduitse serge ant-majoor Erich Boldt om het leven gekomen. Door nog onbekende oorzaak ont plofte de lading te vi*oeg. Boldt, die met twee soldaten in de buurt stond, wierp zich op de ontploffende lading om de beide soldaten te redden. Hij was op slag dood. Beleggingsmij. Unitas De directie van de beleggingsmaat schappij Unitas N.V. te Rotterdam deelt mede dat de netto intrinsieke waarde van haar aandelen op 14 no vember 1961 f 503 bedroeg. Dit komt overeen met een pro-forma afgifte- prijs van f523 {op 16 oktober waren deze cijfers respectievelijk f 488 en f508). BRIEF AAN PRINS BERNHARD KORTE PREDIKATIE Jesaja 9 1. „Bet volle dat In duisternis wandelt ziet een groot, licht", zei Jesaja één maal, in benarde tijden van interna tionale spanningen en oorlogsdrei ging. Waarom? „Want een hind is ons géboren, een zoon is ons gegeven en de heerschappij rust op zijn schouders en men noemt hem Won derbare Raadsman, Sterke God, Eeu wige Vader, Vredevorst!" Er was n.l. een prinsje geboren Hislciaen Jesaja, zag daarin een teken, dat God betere tijden zal doen aanbreken. De Kerk heeft deze woorden van Jesaja betrokken op de geboorte van Jezus, en terecht want daar waren ze nog veel meer waar vervuld). Zo werd het een tekst met kerstsfeer: in de duisternis der wereld schijnt een groot licht: Jezus, het Inch der we reld! Dat maakt je zomaar blij! Licht in de duisternis, dat is prachtig! Tenminste zo denken we meestal. Maar licht in de duisternis maakt niet alleen dat we de weg kunnen zien. en dat we niet meer bang be hoeven te zijn in dat donker, het maakt ook, dat er zo het één en an der „aan het licht" komt dat we lie ver verborgen zouden houden, En dat is vérre van. aangenaam. Wij hebben allemaal wel wat (zelfs veel) te ver bergen. Een groot, licht in onze duis ternis betekent niet alleen maar een bemoedigend klopje-op-de-schouder, maar is tegelijk ook een draai-om- de-oren, Bet is niet alleen de zaklan taarn die voor ons ons pad verlicht, maar ook de zaklantaarn die met zijn stralenbundel, de dief betrapt. En wie. eenmaal door dat Licht is gevan gen, móét. wel komen lot: een nieuwe gehoorzaamheid! E'k' wtó begint vandaag in New Delhi de derde algemene vergadering van de Wereldraad van Kerken met a,ls thema ..Jezus Christus, het Licht der werelden dat, alweer in een wereld vol internationale spanningen en oorlogsdreiging Dan Iclinkt dat the ma als een verkwikking, Licht in déze duisternis! Maar daarnaast zet dat Licht de mens te kijk in al zijn schamelheid en verdorvenheidDeze Wereldraadvergadering is een uitda ging, stelt de wereld en ons voor de keus: wegvluchten in het donkeróf zich volledig gewonnen geven! Nieuwvliet. Joh. Brezet. Nederlandse regering heeft „bedenkingen" Dr. Paul Rijkens heeft medegedeeld, dat hij zijn lidmaatschap van het „advisory committee" van de Bilder berg-conferenties heeft beëindigd. Hij heeft hiervan in New York schriftelijk kennis gegeven aan Z.K.H. Prins Bernhard, die voorzitter is van de Bilderberg-conferenties. Dr. Rijkens heeft voorts zyn ontslag aan geboden als gouverneur en penning meester van de „Fondation Europe- enne de la Culture", waarvan prins Bernhard eveneens voorzitter is. Dr. Rijkens heeft zijn stap gemoti veerd met het feit dat hem is geble ken, dat de Nederlandse regering bedenkingen zou hebben geuit mét betrekkingen tot zijn reis naar New York ter bijwoning van een vergade ring van de commissie der Bilder berg-conferenties. De tekst van de brief die dr. Rijkens op 15 november in New York aan prins Bernhard heeft geschreven luidt als volgt: Brief Gisteravond kwam mij ter ore, dat de Nederlandse regering bedenkingen heeft geuit met betrekking tot mijn reis naar New York zulks als gevolg van mijn overigens volkomen ge scheiden werkzaamheden ten behoe ve van de „Bilderberg-conferenties" enerzijds en van de zogenaamde „groep Rijkens" anderzijds." Niemand weet beter dan U dat de verhouding Nederland-Indonesië nooit een onderwerp is geweest van bespreking in de Bilderberg-confe renties. en dat ook nu niet zal zijn. Toch is het beter zelfs de schijn te vermijden dat er wel een band zou bestaan met bovengenoemde groep Rijkens, en het is om deze reden dat ik U hierbij mijn ontslag aanbied als lid van het advisory committee en als penningmeester van de Bilderberg- conferenties. In verband hiermede zal ik de bespreking van het advisory committee in New York dus niet bij wonen. Wel naar Amerika Ware deze bijeenkomst de enige re den geweest van mijn reis, dan zou ik deze natuurlijk hebben geannu leerd. Dit was evenwel niet mogelijk, omdat ik donderdag een vergadering van de raad van bestuur van een Amerikaanse vennootschap, waarvan ik commissaris ben, moet bijwonen, terwijl ik gedurende de daarop vol gende dagen onderhandelingen moet Hogedrukgebied dichtbij H (Van onze weerkundige ee medewerker) Het centrum van een hoge- drukgebied. dat vrijdag bij Nöord-Engcland lag, zal dit f! weekeinde dicht bij Zeeland komen te liggen. Dit betekent H rustig en droog weer, waarbij H de kans op mist groot wordt, Uit het noordwesten zal gelei- delijk wat drogere lucht onze H omgeving bereiken, zodat zon- dag de kans op enkele opkla- ringen wat groter wordt. De H temperatur zal iets lager wor- den, dit vooral in het binnen- land, waar de kans op naclit- H vorst ook groter wordt. In on- ze kustprovincie zullen de tem- peraturen overdag in de buurt H van 6 tot S graden Celsius blijven schommelen. De vroege H kou-aanval in het begin van de week, met in Rusland al strenge vorst, is weer op de terugtocht. Zachte lucht wordt alleen nog in Zuid-Europa aan- getroffen. De kans op een H kleine daling van de tempera- tuur bij een iets sterkere noordelijke wind wordt de ko- mende dagen wat groter. voeren ten behoeve van een Neder landse vennootschap, waarvan ik president- commissaris ben. Bespre kingen met Indonesische autoriteiten zijn niet voorzien, noch zullen zij plaats hebben. Waar slechts korte tijd geleden bleek, dat de Nederlandse rege ring eveneens bedenkingen uitte ten aanzien van besprekingen ten paleize Soestdijk, welke ik als gouverneur van de Europese cul turele stichting zou bywonen, acht ik het myn plicht U in uv hoedanigheid van voorzitter van de „Fondation Européene de la Culture" eveneens mijn ontslag aan te bieden als gouverneur en penningmeester dier instelling. In verband met de brief van. dr. P. Rijkens aan prins Bernhard, die hedenochtend werd gepubliceerd, werd het ANP van bevoegde zijde medegedeeld, dat de toevallige om standigheid, dat de behandeling van de Nieuw-Guinea-resolutie in de Verenigde Naties en de verga dering van 't „advisory commitee" van de Bilderbergconferenties, waaraan dr. Rijkens van plan was deel te nemen, wat tyd en plaats betreft samen vielen, aanleiding zou kunnen geven tot het wekken van een verkeerde indruk. De re gering heeft derhalve het secreta riaat van het „advisory commitee" van de Bilderbergconferenties hier op opmerkzaam gemaakt, in het bijzonder omdat de naam van z.kJi, prins Bernhard erin zou kunnen worden betrokken. Daarbij is dui delijk gemaakt, dat de bezorgdheid van de regering slechts betrekking bad op deze ene vergadering op dit moment in New York. Een voormalige Sowjet-agent die naar het westen is uitgeweken, is in Karlsruhe gearresteerd, onidat er „sterke aanwijzingen" zijn dat hij verraad heeft gepleegd en twee voor aanstaande Oekrainse ballingen heeft vermoord, zo deelt het bnreau van de federale openbare aanklager te München mee. Het is de 30-jarige Bohdan Stasjyn- ski, die volgens genoemd bureau een volledige bekentenis heeft afgelegd. De gearresteerde wordt verdacht van moord op de leider van de Oekrainse nationale beweging Ste- pan Bandera en op de schrijver Lev Rebet. Van welingelichte zijde wordt verklaard dat Stasjynski heeft ge zegd de moorden te hebben gepleegd uit communistische overtuiging en op last van de Russische staatsvei ligheidsdienst. Bij beide moorden, in München ge pleegd in 1957 en 1959, is een revol ver gebruikt, waarmee een capsule cyanide in het gelaat van het slacht offer werd geschoten, zodat het leek alsof de dood als gevolg van een hartaanval was ingetreden. Na de moord op Bandera is Stasjyn ski door de toenmalige chef van dé Russische staatsveiligheidsdienst, Sjelepin, onderscheiden met de orde van de rode banier. Tijdens een rangoermanótuvr hét station van Genua kreeg een goe derenwagon zo'n harde stoot, dat de ze door een muur langs het rangeer terrein schoot en op de straat beland de. Wonder boven wonder hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Havenarbeiders eisen hogere beloning Zevenhonderd arbeiders van de Hol- land-Amerika Lijn, uit diverse poli tieke groeperingen, hebben gister middag tijdens de lunchpauze een te legram gestuurd aan de Stichting van den Arbeid, die in kasteel Oud- Wassenaar vergaderde. Daarin stond: „Verlangen realisering loon- voorstellen tot ƒ120,- per week en verdere verbetering secundaire ar beidsvoorwaarden". Van Gelder bouwt nieuwe papierfabriek te Velsen De Koninklijke papierfabrieken Van Gelder en Zonen N.V. en Crown Zel- lerbaeh A.G., de in Zwitserland ge vestigde dochteronderneming van Crown Zellerbach Corporation, U.S.A. hebben, zo deelt de directie mede, be sloten een nieuwe papierfabriek te bouwen voor de fabrikage van spe ciale houtvrije papieren en cartons. Deze fabriek, die een produktieeapa- citeit zal hebben van ongeveer 45.000 a 50.000 ton per jaar, zal worden ge sticht op de terreinen van het bedrijf Velsen van Van Gelder Zonen N.V. pil!!!llll!lll!!lllll!!!l!l!l!l!lllll!ll!!ll!!!lllll!!!!!!!!!l!!!!!!:!!!!!!l!!!!!!!:!:!;!i!!!!!!!!l!!!l!lll!l!!!l!!l!!l!!!ll!lll!ll!llllll!llllllllllll!l!!!l!!!!ll!!ll!l!m:^ii:i:;!:^ 1 DUITSE SOLDATENKRANT EIST BESTRAFFING PARTISANEN 1 M De in Bonn verschijnende ultra-rechtse „Soldatenzeitung", oplaag M M ongeveer 50.000, heeft in een reeent artikel bestraffing gevraagd s H van partisanen die tijdens de tweede wereldoorlog Duitse soldaten M h hebben „vermoord". ee M „Tienduizenden overlevenden van Duitse soldaten die als beesten g M werden afgemaakt vragen om recht", aldus het ongesigneerde ar- tikel op de frontpagina van de Soldatenzeitung van 10 november. j§ H Het artikel werd geschreven naar aanleiding van het geval Vraea- H H ritsj, de Joego-Slavische zakenman die onlangs in München werd ge- s arresteerd omdat hij als partisaan tijdens de Duitse bezetting van H zijn land in 1941 twee Duitse soldaten had gedood. Vraearitsj werd s vrijgelaten, mede onder druk van een algemeen verontwaardigde H e| buitenwereld. Het artikel in de Soldatenzeitung'1 droeg tot kop: „De rechtsstaat H is in gevaaris de moord op Duitse soldaten strafbaar?" lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll STEMMEN UIT DE KERKEN Tweehonderd zendelingengraven getuigen van geloofsmoed Het Wereldgebeuren Bende-opruiming »n de nacht van maandag op dins- I dag trokken langs allerlei weggc- j 1 tjes op dc Philippijnen groepjes mannen per auto en ook nog wel te paard naar de diverse provincie- hoofdsteden. Zij hadden bij zich een verzegelde bus, waarin de stemmen waren van de presidentsverkiezing, j Niet iedereen mag stemmen als bur- ger van de Republics de Filipinas. Men moet 21 jaar zijn en Spaans Engels of één der inheemse talen kunnen schrijven of lezen. Enkele i weken voordat de stemming plaats- heeft, neemt de burgemeester aan de I adspirant-kiezers een examentje af. Elk van de kiesgerechtigden moet een zinnetje schrijven of lezen uit een boekje dat vanuit Manilla, de hoofd- j stad, naar de diverse plaatselijke be- 1 stuurders is gezonden. Er is dus elke vier jaar een aanmerkelijke vermeer- i dering van het kiezerstal, want het analfabetisme neemt jaarlijks af. Deze week stemden zeven miljoen Philippino's, dat is een half miljoen j meer clan in 1957. De stemmen tellen mag echter alleen in de hoofdplaat sen gebeuren en dan nog alleen door bepaalde ambtenaren. Vandaar dat men gistermiddag pas tachtig pro cent had geteld. Zo wil men van ho gerhand voorkomen dat de in vele oosterse landen gebezigde kreet „de stemmen zijn vervalst", op de Philip pijnen niet met reden wordt gehoord. Al is er dan pas tachtig procent van de stemmen geteld, zoveel is wel duidelijk geworden dat presi dent Carlos P. Garcia verpletterend is verslagen. Nog geen twintig van de honderd Philippino's hebben het vertrouwen in Garcia hernieuwd. Deze weigert echter te erkennen dat hij door zijn tegenstander Macapagal ten val is gebracht. Hij hoopt nog, naar hij gisteren zei: „op een defini tieve uitslag." Die zal echter voor hem weinig verandering brengen, want het staat vast dat Macapagal president is geworden. Macapagal noemt zich liberaal, al moet men dit vooral niet zien naar analogie van onze politieke opvattingen. Garcia noemde zich „conservatief", ook een begrip dat niet met onze benaming identiek is. Het was een verkiezings strijd. waarin niet de politieke opvat tingen, maar de persoon van de kan didaten de voornaamste rol speelde. Uit de slechts spaarzaam voorhanden zijnde verslagen van verkiezingsmanifestaties blijkt dat beide kandidaten (heel terecht overigens) wezen op hun verdiensten in het verzet van 1941-1945 tegen de Japanse bezetters. Beiden beloofden betere financiële levensvoorwaarden voor de misdeelden en allebei zegden ze toe de rust in het land te handha ven. Men is het er. heel voorzichtig deze verkiezingen commentariërend, over eens dat de binnenlandse onrust wel de grootste oorzaak van Gar- eia's nederlaag is. Nog altijd wordt het binnenland van deze aan natuur schoon zo rijke eilanden onveilig ge maakt door diverse benden, die het land afstropen en met name afgele gen dorpen plunderen. Van tijd tot tijd dringen over deze bende-activi teiten berichten tot het westen door. Er wordt dan gesproken van „com munistische" benden. Het is best mo gelijk dat de politieke opvattingen van deze plunderaars uiterst links zijn. maar de benden worden vaak gevormd door de zwart gekleurde, kroesharige Negrito's, de oorspron kelijke bewoners van de Philippijnen. Die kunnen het (hun aantal is on geveer 29.000 op een totale bevolking van 21.000.000) nog maar niet ver kroppen dat hun land door Spaans sprekenden wordt geregeerd, al is het rijk van de Negrito's al in 1325 ondergegaan. Men is blijkbaar op de Philippijnen van oordeel dat Garcia niet voldoende aandacht heeft ge schonken aan de bestrijding van het bendewezen. Vandaar dat men nu aan Macapagal zijn vertrouwen heeft geschonken. Vóór hem is er nog geen president in geslaagd het platteland rustig te krijgen, hoewel de kandidaten het stuk voor stuk be loofden. Misschien dat het de nieuwe president zal lukken. Al blijkt het wel uit andere Aziatische landen, dat het in vele Aziatische landen moeilijk is rust te scheppen, als van bepaalde (communistische) zijde on gevraagd aan bepaalde groepen steun wordt verleend. Op 1 juli 1863 werden in Suriname de slaven vrijgelaten. Toen stroomden 28.000 negers naar de kerken van de Hernhutters om God te danken voor deze dag. „Een volkskerk was geboren met alle vreugden en gebreken van dien", (Er is dan ook een rooms-katlio- iieke volkskerk. De missie, die begon met twee binnen gesmokkelde geestelijken, had moeten werken onder even slechte omstandighe den als de Hernhutters). In november 1960 is een brochure uitgegeven ter herdenking van het. feit dat liet 225 jaar geleden was dat de eerste zendelingen van de Hernhutters in Suriname kwamen. Dut waren er drie, die te voet uit Hernhut, dat iu Saksen ligt, vlak bij de grens van Tsjecho- Slowakye, naar Amsterdam waren gekomen. Op 30 oktober zeilden zy van hier weg en kwamen 20 december 1735 in Paramaribo aan. Ze waren gekomen „om te zien of er soms onder do Wilden (Indi anen) en Moren (Negers) iets voor de Heiland te winnen was". Ze wilden beginnen met die Moren. „Wie hadden de Blijde Tijding van Leven en Verlossing meer nodig dan de negerslaven op de plantages in Suriname? Naar hen keelt niemand 0111, maar de Heer had wel naar hen omgekeken, toen Hij aan het kruis ook voor hen stierf. Die boodschap moest hun worden gebracht, koste wat het kost." In de 17e eeuw speelde althans in datgene wat officieel werd ge zegd, „de liandhavinghe van de ware Religie" nog een rol en dan wenst men nog dat „de herten der Nederlanders mogen opge weckt worden, l.ot bekeringh van dat blinde Heydendom, dat de straelen van Godts Ghenade noyt en heeft gesmaeckt". In de 18e eeuw horen we officieel deze toon zelfs niet meer. Het gaat alleen maar om „winsten en profijten" en daartoe had men de „Negros", die behoorden tot de inboedel van de kolonie, nodig. Het is te begrij- 1 pen dat de drie broeders uit Hern- hut het In Suriname ontzaglijk moeilijk hebben gehad. Alles spande samen tegen deze eenzame mannen, de planters, de officiële kerk, het klimaat en de onbeken de tropische ziekten. Ruim een maand na de aankomst was een van hen daaraan reeds ten offer gevallen. Enige maanden nadien hebben de twee overgeblevenen volkomen ontmoedigd het land verlaten. We moeten hier eerst iets zeggen' over de Hernhutters, zo genoemd naar het dorp waar zij vandaan kwamen. Andere ramen waarmee zij ook worden genoemd zijn Mo ravische Broeders, Boheemse Broeders. Evangelische Broeder gemeente, Broederuniteït. Deze namen geven allereerst aan hun oorsprong. Ze kwamen uit Bohe- men, Moravië. De Boheemse kerk werd in het begin van de 18e eeuw volkomen uit elkaar gesla gen. zoals dat met zovele kerken en gemeenten in het latere Oos- tenrïjk-Hongarije het geval was. Een aantal vluchtelingen werd opgenomen op het landgoed van de graaf van Zinzendorf en zij hebben daar een dorp gesticht, dat I zij Hernhut noemden. Die naam is sprekend genoeg. Zij wisten I zich onder des Heren Hoede. De graaf zelf sloot zich later bij hen aan en werd hun leider. Ongelofelijk Het tweede wat in deze namen I naar voren komt is het woord „broeder". Deze mensen in Hern- hut hebben een gemeenschap wil len vormen, die werkelijk een ge meenschap is. „Een is uw Mees ter en gij zijt allen broeders." Zij wilden geen nieuwe kerk vormen, maar een interconfessionele ge loofsgemeenschap zijn, waar alle - rangen en standen weg vielen. Quack, in zijn grote werk „De So cialisten", behandelt hen onder het godsdienstig socialisme (zie deel I blz. 480 v.v.). De taak van een gemeente heeft men in Hern hut drieledig gezien. Deze bestond uit zending, opvoeding en verwe zenlijking van de broederliefde. Onder dit laatste rekenden zij ook de toenadering tussen de kerken. (Zie slot pag. kol. 4) CARLOS GARCIA Jlc ben niet verslagen" De Sowjet-Unie heeft Finland mede gedeeld dat haar standpunten, vervat in de nota van 30 oktober aan Fin land „zeer belangrijk" zijn en de hoop uitgesproken dat een Finse de legatie zo spoedig mogelijk naar Moskou zal worden gezonden. Dit is gisteravond door het Finse ministerie van buitenlandse zaken te Helsinki bekendgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3