Aanrijding tijdens de Ronde Midden-Zeeland GEDISTINGEERDE DASSEN, Qca Agenda WALCHEREN VLISSINGSE TEKENWEDSTRIJD EN KINDERBOEKENENQUÊTE SINT-NICOLAAS KOMT OP 25 NOVEMBER NAAR MIDDELBURG VRIJDAG 17 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURGSE POLITIERECHTER Strenge rijden vonnissen voor onder invloed De Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, en de officier van justitie, mr. A. \Y. Rosingh, zijn donderdagmiddag heel wat te weten gekomen over de gebruiken bij wie lerkoersen. De bankwerker J. in 't V. uit Oud-Beijerland was ten laste gelegd dat hij deze zomer tijdens de Ronde van Midden-Zeeland na een aanrijding was doorgereden. De ver dachte was toen chauffeur van een ploegleiderswagen, die in do kara vaan meereed. Er was een aanrij ding ontstaan met een andere ploeg leiderswagen, hetgeen de verdachte volgens zjjn zeggen niet had gemerkt. Uit de verklaringen van de getuigen en dc verdachte bleek, dat het wat rommelig toegaat in een volgers- karavaan. De officier meende dan ook „dat gezien de hele sfeer waarin het zich afspeelde, de verdachte niet bewust gehandeld had". Hij kwam tot dezelfde conclusie als de politie rechter: vrijspraak. De Middelburgse chauffeur B.B. zou met zijn gesloten bestelauto op 7 augustus bij het achteruitrijden te gen een personenauto zijn gebotst. Na het ongeval was hij doorgereden. Een inzittende van de'personenauto, mej. A. B. uit Rotterdam, verklaar de dat zij tegen het raampje van de bestelauto had getikt en gezegd had, dat de chauffeur een aanrijding had veroorzaakt. B. zei, dat hij dit niet had gehoord. De officier meende, dat er sprake was geweest van een mis verstand. Ook hier was het vonnis vrijspraak. Een drietal personen stond terecht omdat zij onder de invloed van sterke drank hadden gereden. De Vlissingse aannemer G. H. B. zet te zijn geval omstandig uiteen. Hij was niet dronken geweest, zo verklaarde hij, want hij had slechts twee flesjes leeg gedron ken. Hij haalde een soortgelijk flesje uit zijn zak en liet mr. Sie perda zien hoe klein het was. Rij dende in zijn auto had hij een si gaar aangestoken en daardoor was hij gaan slingeren. Ook dit demonstreerde hij. De officier was echter niet erg onder de indruk van B.'s verhaal. Hij meende dat een vrijheidsstraf hier op zijn plaats was en eiste een ge vangenisstraf van 2 weken en 8 maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. De raadsman van ver dachte. mr. M. A. Terwoert, zei dat het beter was om B. de toegang tot cafés te ontzeggen. De Vlissingse aannemer werd veroordeeld tot 2 we ken gevangenisstraf en 4 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De verwarmingsmonteur A. C. R. uit Sas van Gent had in de nacht van 3 september onder invloed op een bromfiets gereden en een aanrijding veroorzaakt met twee fietsers. Daar bij was hijzelf gewond geraakt en hij had vijf weken met een schcdelbasis- fractuur in het ziekenhuis gelegen. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 50.— en 3 maan den ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen. Ook de havenarbeider C. R. uit Ter- die uw goede smaak weerspie gelen: boule noire en boule d'or. Absoluut kreukvrij, was echt, kleurecht. In nieuwe kleuren en dessins 3.50 - 14.50. Luxe manchetknopen 2.25 - 16.50. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg Middolburg Electro: Tussen sex en mis daad. 19.30 uur. is jaar. Gouden Pootte: Vrouwendag P.v.d.A.. 20 u. De Burg: Lezing voor V.V.D.-vrouwen, 14.30 uur. Vllsslngeu Alhambra: De mysterieuze Julia Manton, 20 uur. 14 jaar. Luxor: En zij schaamden zich niet, 20 uur, 13 Jaar. Britannia: Jeugdeoncert Z.V, U., 15 uur. Britannia: Concert Kunst- maandorkest, Z.V.U., 20 uur. Strand- hotel: Vergadering V.V.D., 20 uur. Scheldekwartier: Toneelavond De Schelde, 20 uur. Goes -r- Grand: De schaamtelozen, 20 uur, 13 jaar. Citr. lyceum: Vergadering chr. m.v.h.o.. 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Ben Uur, 19.30 uur. a.l. Luxor: Immer will ich dir gchören, 20 uur, a.l. Terneuzen Openbaar lyceum, concert Theo Olof en Willem Hielkema voor de Z.V.U., 20 uur. Hulst Bioscoopgebouw: Ben Hur, 19.30 uur, a.l. Sus van Gent Olympla: Ben Bur, 19.30 uur, a.l. Zlorlkzee Ned. nerv. verenlgingsgeb,. Jaarfeest C.J.V., 111.30 uur. Haamstede Hotel Bom: Ledenvergade ring „Het Groene Kruis". 20 uur. neuzen had onder invloed op een bromfiets gereden. Hij kreeg een boete van 100 en 3 maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. Overwerkt Terwijl hij in kennelijke staat achter het stuur zat, had de Terneuzense expediteur A. C. R. een aanrijding gekregen met een vrachtauto. Vol gens zyn eigen verklaring was hij niet dronken, maar overwerkt ge weest. Hy werd veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf, waarvan 4 voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, onder toezichtstelllng van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme en ontzegging van de rijbevoegdheid voor 8 maanden, waarvan o maanden voorwaardelijk met een proeftijd van S jaar. Axelse museum krijgt mogelijk nieuw onderdak De stichting „Axelse Boerenkamcr" zal mogelijk over enige tijd een on derdak krygen voor de collectie van het Axelse museum. Dit werd mee gedeeld in de dezer dagen gehouden jaarvergadering van de stichting. Met het gemeentebestuur wordt naar nieuwe mogelijkheden gezocht, aan gezien de huidige expositieruimte in de kelders van het Axelse raadhuis niet toereikend is voor de groeiende verzameling. De jaarvergadering in het Axelse gemeentehuis stond onder voorzitter schap van de heer A. P. Esselbruggc. De heer J. R. de Jonge, secretaris van het bestuur gaf een overzicht van de nieuwe aanwinsten van de stichting in de afgelopen periode. Zo werd de collectie onder meer uit gebreid met twee oude en bijzondere spaden, enkele grote portretten van personen in Axelse klederdracht, een verzameling almanakken vanaf de 18e eeuw, een verwarmingssteen, een ijsslee of wel Isebak en enkele gouden voorwerpen. Uit het financieel jaarverslag, uit gebracht door penningmeester D. J. Oggel, bleek voorts, dat het boekjaar met een batig saldo van 80 werd afgesloten. VLISSINGEN Landsteiner-plaquettes uitgereikt Aan vierendertig leden van de afde ling Vlissingen van het Nederland- sche Roode Kruis is de Landsteiner- plaquette uitgereikt, omdat ztf vijf tien maal vrijwillig bloed hebben af gestaan. Vierentwintig van hen heb ben donderdagavond, tijdens een feestelijke bijeenkomst in het „Schel dekwartier" dc plaquette en de oor konde uit handen van dokter H. P. Veening in ontvangst genomen. In een korte toespraak memoreerde dokter Veening, dat reeds eerder in deze maand aan twaalf leden de Landsteincr-penning was toegezon den, die wordt uitgereikt wanneer de donor vijfmaal bloed heeft afge staan. Het aantal leden van de Vlis singse bloedtransfusiedienst bedraagt thans ongeveer 570, aldus dokter Veening. De avond was geopend dooi de voorzitter van de afdeling, ir. G. A. van Kempen. Na de uitreiking van de plaquettes werd een aantal filmpjes vertoond, een Rode-Kruis- na. De namen van hen, aan wie de Landsteiner-plaquette is toegekend zijn: S. J. Adriaanse, J. J. Boonman, W. A. H. van Borren, H. J. Cijsouw, A. L. Evevsdijk, C. Flipse, A. Francke, C. A. Geelhoed, H. van Gin- kel, J. Henneman. A. Heyliger, J. Heynsdljk, K. G. Hovens, C. J. Jans sen, C. J. W. de Keyser, A. v. d. Kop, J. M. Lameyn, J. M. G. v. d. Linde, D. Luitwieler, J. Post, J. v. d. Putte, W. Schouten de Jel, J. Schroe- vers, A. Steketee, J. Stuut. J. L. v. Veeren, J. J. Vos, J. C. -Vrijënhoek, C. Wakkee, G. de Wit, H. Wijger- fangs. mw. A. Bakker-Kok, mw. osschart-Stroo, mej. J. M. van Wee- Ie. De Landsteiner-penning werd toe gezonden aan: A. v. d. Buuse, mw. Groenenbcrg-van As, mw. v. d. Hey- den-Kindt, J. Heyt, -A. Hulbregtse, Chr. Janse, F. H. Kaashoek. A. J. Maaskant, J. v. d. Plassche, J. Veer man, J. de Witte, L. Wouters. MIDDELBURG Ds. Van Herwaarden hield causerie voor L.J.G. Voor de streek Walcheren van de Landbouw Jongeren Gemeenschap hield ds. Van Herwaarden woensdag avond in het Nederlands Koffiehuis Middelburg een causerie over Nieuw-Guinca. Vorig jaar keerde ds. Van Herwaarden in Nederland terug, nadat hij enige tijd onder dc Papoea's werkzaAm was geweest. Op interessante en vaak geestige wijze vertelde hij over land en volk van Nieuw-Guinea, waarbij hy zich hoofdzakeiyk bepaalde bij Hollandia cn omgeving. Hij beschreef dc bouw van de steden en schetste de gevol gen van het verblyf der Amerikanen aan het eind van de laatste wereld oorlog. Ds. Van Herwaarden was de mening toegedaan, dat de Papoea's qua ontwikkeling nog in de eerste schoenen staan. Voorts vertelde hij, dat er in Nieuw-Gulnea een grote trek is naar do steden. Ook besteedde hij aandacht aan de tweehonderd ver schillende talen van de Papoea's en aan de voertaal, het Maleis. Met fraaie dia's, die een indruk gaven van de mooie natuur, illustreerde ds. Van Herwaarden zyn betoog. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 8 tot. en met 15 no vember zijn de onderstaande voorwerpen aan het bureau van politie te Middelburg als gevonden aangegeven, Indien een de zer voorwerpen bij de vinder wordt afge haald geliove men hiervan aangifte te doen aan dit bureau van politie. Ring met rode steen, huissleutel, groene boodschappentas, wollen sjaal bruir.- groen-wit, bruin vulpotlood, zwarte re genbroek, ledig boodsehappenmandje, handschoenen en wanten, gevlamde vul pen, hond zwart-geel, hondepenning, zwarte schoen, zalckam in etui, paraplu- foudraal, padvindersmuts,, ziekenfonds- kaart, goudkleurige dasspeld, muntbiljet van f 2.50, zakdoek, grijze portemonnee zonder inh,, fietstas met gereedschap, klein model portefeuille met foto's, mo hair sjaal, groene pet. ceintuur van tweed mantel, kinderharkje, kinderporiomonnee inh. een kwartje, rode portemonnee met inh., rode mohair sjaal, zwarte alpino muts en een blauw kindertrainingspnk. Benoeming De heer J. J. Dieleman te Axel, thans werkzaam bij de inspectie van de belastingen te Terneuzen, is met ingang van 1 januari 1962 benoemd tot schrijver A ter gemeentesecreta rie van Axel. Dik Trom stapte te laat in de trein Het zit jeugdleider P. Hooijer in Mid delburg niet mee wanneer hij de film „Dik Trom in het circus" wil vertonen voor zijn jeugdige Trefpunt bezoekers. Reeds eerder had hij deze rolprent naar het jeugdhuis laten ko men, maar toen viel het filmapparaat uit en toen deze week 250 kinderen er op zaten te wachten had de ver hurende instantie de film te laat af gezonden, zodat de heer Hooijer twee uur te laat met de vertoning kon beginnen. Het gevolg was, dat slechts een kleine 150 kinderen de avonturen van Dik Trom hebben gezien, maar ze hebben er dan ook ten volle van genoten. Miêschien, dat de heer Hooqer de film nog eens zal laten komen (met meer succes dan) zodat ook de andere kinderen hem kun nen zien. Officiële publikatie MIDDELBURG Afsluiting Korte Delft. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat de Korte Delft, wegens het leggen van gasbuizen, van 14 t/m 24 november a.s. voor alle rïj- verkeer zal zijn afgesloten. Middelburg, 15 nóvember 1961. Eerste aanrijding op nieuwe rondweg Draaibrug Op de rondweg te Draaibrug, welke enige tijd geleden voor het verkeer werd opengesteld, is voor de eerste maal een ongeluk gebeurd. Een land bouwtrekker met twee lege wagens, komende uit dc richting Oostburg, wilde naar Aardenburg afslaan. Op hetzelfde moment kwam uit de rich ting Sluis een personenwagen, be stuurd door de arts C. E. uit Sint Anna ter Muiden. Bij de botsing liep de personenauto vrij veel mate riële schade op. Noch de bestuurder van de trekker, de landbouwer J. B. uit Sint-Kruis, noch de arts werden gewond. De echtgenote van E., die eveneens in de personenauto zat, werd licht gewond. GRIJPSKERKE Nieuwe bestuursleden bij het Groene Kruis Op de dezer dagen in het dorpshuis in Grijpskerke gehouden najaars vergadering van de plaatselijke af deling van het Groene Kruis zijn twee nieuwe bestuursleden gekozen. Het zijn de heren C. Goedbloed en J. Koole. De heren A. Janse en J. J. Wijkhuis werden als zodanig her kozen. De voorzitter van de afdeling ds. P. L. J, Wapenaar, herdacht in zijn openingswoord de overleden bur gemeester van Grijpskerke H. U. Bouwman, die penningmeester van het Groene Kruis was. Uitgebracht werden de jaarverslagen 1960, waar bij bleek, dat de rekening 1960 sloot met een batig saldo van f 358,11. De voorzitter herdacht nog het vijftig jarig bestaan van de vereniging. Te vens gaf hij een overzicht van de in die 50 jaar verrichte werkzaamheden. Na de pauze werden enige films ver toond, onder meer over het hospi- taalkrekschip „De Hoop". Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 15 nov.: Cam- pano van Rotterdam. Arvons van Im- mingham. Gazelle van Londen. Vlissingen vertrokken: 15 nov.: Vinga n, Sheernes. Tide naar Gothenburg. Aantje naar Londen. Rode Zee naar Southamp ton. Grouville naar Huil. Crescendo naar Londen. Eemst.room naar Shoreham. Jura naar Wisbeclc. St. Merriel naar Jackson ville. Campano naar Genua. 16 nov.: Ga zelle naar Antwerpen Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 15 november: Aludra van Buenos Aires. Jo- zlna van Hamburg. Andjjk van Rotter dam. Maden II van zee. Rotti van Ham burg. Muiderkerk van Bremen. Ooster- burgh van Rotterdam. 16 nov.: Cheetam van Las Palmas. Alge van Dover. Hel- vetla-S van Rotterdam. Alblasserdfjk van Le Havre. Vrede van Rotterdam. Port Talbot van Londen. Cumulus van Lon den. Libertas van Ventspils DIK TROM EN PIETJE BELL NOG FAVORIET VERGEZELD VAN ZEVEN ZWARTE PIETEN Aankomst kwart voor 2 bij gedenknaald Beatrixbrug Sint-Nicolaas zal volgende week terdag (25 november) zyn jaarlijkse intrede doen in Middelburg. Daarvoor zorgt thans voor de elfde maal het St.-Nicolaa.scomité, gesteund door de drie iniddenstandsverenigingen, de koninklijke vereniging „Uit liet Volk- Voor het Volk," alsmede het bedryfs- leven, dat hiervoor spontaan een bij drage beschikbaar gesteld heeft. Dc sint zal vergezeld zijn van liefst zeven zwarte Pieten. Er be staat bij de Middelburgse heren een enorme belangstelling voor de ze functie en daarom heeft de Sint besloten om zijn enige en officiële knecht te doen assisteren door zes Middelburgse Pieten. Vergezeld van deze zwarte Pieten en een aantal herauten en tamboers ar riveert Sint-Nicolaas om kwart voor twee des middags met zyn boot bij de gedenknaald aan de Beatrixbrug. Om de wachtende kinderen met hun vaders en moeders bezig te houden, zal de chr. muziekvereniging ONDA toepasselijke liedjes spelen. Na de aankomst maakt de sint in een open rijtuig een tocht door de stad, waarby de knechts hem te paard en te voet volgen. De stoet wordt geopend door tamboers en hoornblazers in traditi oneel kostuum, afkomstig van het tamboers- en pijperskorps Juliana, daarna komt ONDA, terwijl de stoet gesloten wordt door het korps Julia na. De route, die de stoet neemt, luidt als volgtBeatrixbrug, Rotterdamse- kaai. Dam (noordzijde), Lange Gist- straat, St. Pieterstraat, Balans, Wa- genaarstraat, Bree, Zuidsingel. Mo lenwater. Noordpoortplein (Gasthuis), Klein Vlaanderen (bejaardentehuis). Bekroonde tekeningen worden in boekhandels geëxposeerd Wat leest de Vlissingse jeugd tussen 6 en 14 jaar het lietst Een vraag, waarop de Vlissingse boekhandels C. A. Bikker, Geijsen, Do Ruiter N.V. en De Vey Mestdag!» maandag in ver band met de twee weken geleden ge houden Kinderboeken-week 1961 wel een heel duidelijk antwoord kregen. De jongelui moesten tegelijkertijd met het inzenden van hun tekening voor de tekenwedstrijd eon opgave doen van bun meest geliefde boeken. En uit deze Kinderboekenenquète blijkt, dat bijvoorbeeld „Alleen op de wereld" van Hector Mallot nu nog even favo riet Is als 20 jaar geleden. Vooral kinderen in de leeftijd van 10 tot 14 jaar kunnen dit klassieke boek nog steeds appreciëren. Op de tweede en derde plaats komen de al even be kende bestsellers n.l. Pietje Bell en Dik Trom, geschreven door resp. Chris van Abcoude en Joh. Kievit. Wie durft nog te stellen, dat deze boeken uit de tijd zijn Kleuters tot zeven jaar bleken vo'or het merendeel trouw te zijn aan hun langharige, trouwe televisie-hond ..Lassie": daar naast bestond er ook veel belangstel ling voor Pinkeltje en Joep, kleine, vlotte kinderboeken, waarin voor kleuters grote dingen gebeuren. In de derde en oudere groep van circa 14 jaar liet de enquête een voorliefde zien voor de indianen-avonturenver halen van „Arendsoog," geschreven door Pieter Nowee alsmede de niet minder spannende avonturen van „Pim Pandoer" door Carel Beltc. Het resultaat van doze kinderboeken- enquête geeft een duidelijk antwoord op de vraag „Wat leest de Vlissingse De 12-jarige Vlissingse Bart ran Hoorn verdiende met deze tekening, voorstellende een boekhandel in de sprookjes- sfeer, in de ter gelegenheid rl van de Kinderboekenweek 1961 H gehouden tekenwedstrijd voor j= de Vlissingse jeugd een prach- H tige derde prijs in de groep van H-jarigen. Zoals men ziet geeft Bert hier met forse lij- nen en veel gevoel voor humor f| een interpretatie van een boek- ff handel, zoals die er volgens hem in de sprookjeswereld uit moet zien. g f foto P.Z.C.) jj iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH 'd het liefst En wat de tekon- Istrijd betreft De jury heeft geen jeug< weds gemakkelijke taak gehad! In een "vro lijk gekleurde schakering hebben de jongelui ieder een boekhandel gete kend. De uitslag van de tekenwed strijd is als volgteerste groep tot 7 jaar 1. Peter Nelissen, 7 jaar; 2. Marisa Keiler, 4 jaar: 3. Ineke Boste laar. 6 jaar. Tweede groep 8 en 9 jaar I. Jolande Wolf, 8 jaar: 2. Johan Blind, 8 jaar: 3. Jan den Engelsman, 9 jaar. Derde groep 10 en 11 jaar 1. Janny Bovenlander. 11 jaar: 2. Marian Leurmans, 11 jaar; 3. Synkje Mctz. 11 jaar. Vierde groep 12 jaar en ouder 1. Bennie Sorgedrager, 13 jaar: 2. Ton- ny de Ruiter, 13 jaar: 3. Bert van Hoorn, 12 jaar. Winnaars van de eerste prijs ontvan gen een boekebon ter waarde van 10,van de tweede prijs 7.50 en derde prijs 5,De bekroonde te keningen zullen in dc etalages van de i vier genoemde boekhandels worden i geëxposeerd. 1 ZUID-BEVELAND ;oes Gunstig verslagjaar voor Oratoriumvereniging De Zierikzeese Oratorium vereniging maakt een gunstige ontwikkeling door. Niet alleen is het ledental be vredigend gegroeid, maar ook de prestaties van het koor zijn kwalita tief belangrijk opgevoerd. Dat werd deze week duidelijk gesteld tijdens de algemene ledenvergadering van de vereniging in het overblijflokaal van het Professor Zeemanlyceum. Zowel door de voorzitter, de heer C. A. de Vos, als door de secretaris, de heer M. J. bij de Vaate, in zijn jaar verslag. Als recent voorbeeld geldt het concert, dat vorige week in de gereformeerde kerk werd verzorgd met medewerking van een aantal so listen. Intussen kampt het koor wel met financiële zorgen, vooral wan neer het gaat om een wat grotere uitvoering. Zo bleef er na het con cert in mei van dit jaar een tekort van ƒ1200, dat kon worden wegge werkt met subsidies van de Stichting Zeeland en de gemeente Zierikzee. Het bestuur staat voor de moeilijk heid een aanvaardbaar aantal, be langstellenden naar de concerten te trekken. Ondanks het feit, dat men het koor laat optreden ln combinatie met een orkest en solisten blijkt dit steeds bijzonder moeilijk. Twee af tredende bestuursleden, mevrouw C. Holm-Sies, en de heer C. A. de Vos werden herkozen. Uit het overzicht van de penningmeesteresse, mevrouw J. de Vos-Cashoek, bleek dat er een klein batig saldo in kas is. De repe tities worden hervat op 21 november in de aula van het lyceum. Het re quiem van Fauré is in studie geno men. Lezing met film De wereldreiziger mr. drs. Th. Re- gout heeft donderdagavond voor de leden van de Vereniging voor We tenschappelijke Belangen in „De Prins van Oranje" te Goes een lezing gehouden met vertoning van een kleurenfilm over zijn expeditie via Nepal en India naar de binnenlanden van Australië en de tropeneilanden van de Stille Zuidzee. Hij maakte de expeditie met een auto, in gezelschap van zyn vrouw, zoon en dochter. De tocht voerde het gezelschap via Tur kije naar het Himalaya-vorstendom Nepal, waar men de hoogste bergen van de werld betreft. Het volgende reisdoel was India, waarna via Cey lon naar de Australische havenstad Perth werd gevaren. Wekenlang trok het kleine gezelschap door het dorre hart van Australië, waar do afstan den niet in tien of honderd kilometer, maar in duizend kilometer worden uitgedrukt. Tenslotte beschreef de inleider de tocht naar verschillende tropische Zuidzee-eilanden, zoals Fidji, Tahiti enz. Een prachtige kleurenfilm illustreerde het gespro ken woord. N.C.B.B. besprak loonpolitiek De afdeling Goes van dc Nederlandse Christciyko Beambtenbond hield don derdagavond in de „Opril" (e Goes onder voorzitterschap van de heer G. Paauwe een ledenvergadering. De districtsbestuurder, do heer S. Voge laar. besprak tijdens deze vergade ring de lonen, prijzen cn huren. In een boeiend betoog gaf hij een over zicht van de resultaten van de ge differentieerde loonpolitiek, die wat de eerste fase betreft geslaagd ge noemd mag worden. De huidige si tuatie eist van de vakbeweging grote waakzaamheid. Maatregelen ter voorkoming van overbesteding zul len niet alleen in de loonsector mo gen worden getroffen. Iedere groep dient daar zijn aandeel ln te leveren, aldus het betoog van de heer Voge laar. Na deze uiteenzetting volgde een drukke bespreking over diverse actuele vraagstukken. Scisplcin, Seisstraat, Kromme Wecle, Vlasmarkt, Markt. Zo de traditie wil houdt de sint halt bij het ziekenhuis, waar hij versnape ringen zal afgeven voor de kinderen, die daar verpleegd worden. Hetzelfde zal geschieden bq het oude mannen- en vrouwenhuis. Op de Markt zullen dc zwarte Pieten pepernoten strooien. Ontvangst Om rond kwart voor drie wordt Sint- Nicolaas in het stadhuis officieel door het gemeentebestuur ontvangen. De van de pui van het stadhuis of bij slecht weer in de hal te houden toespraken zullen zoals gewoonlijk weer via luidsprekers te beluisteren zijn. Om ongeveer kwart over drie ver trekt de stoet weer van de Markt langs de volgende route Markt, Gravenstraat, Gortstraat, Plein 1940, Pottenmarkt, Lange Viele, waarna omgekeerd wordt l>y het voormalig militair hospitaal, Lange Viele, Markt rond. Lange Noordstraat .Hofplein, Wagenaarstraat, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Nieuwe Burg, Lange Delft, Korte Delft, Segeersstraat naar de Loskade, waar de stoet wordt ont bonden. In de Lange Noordstraat zal de stoet even afbuigen naar het bejaardente huis in de Bachtensteene; via de Groenmarkt keert de stoet dan weer terug naar de Noordstraat. Het Middelburgse Sint-Nicolaascomi- té heeft dit jaar de rijtoer door de stad enigzins bekort om er voor te zorgen, dat de tocht rond vier uur feëindigd is, zodat er voor het pu- liek ruimschoots gelegenheid zal zijn om daarna nog gezellig te winkelen. Rest nog te vermelden, dat het Lange Jan-carillon vanaf 25 november tot Sint-Nicolaasdag weer toepasselijke wijsjes zal spelen. Marktberichten COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING. Weekaanvoer ca. 1.500.000 stuks, waar van 564.120 in veiling werden gebracht. Handel flauw. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 45 tot 50 gram 8.189.00; eie ren van 50 tot 55 gram 9.25—10.03; eieren van 55 tot 60 gram 10.C<3—10.20: eieren van 60 tot 65 gram 10.2011.24: eieren van 65 tot 70 gram 11.41—12.51. VEILING GOES. IC november. Cox' Orange Pippin 1 70-75 105, 65-70 95, 60-G5 95, 2 D 38. 2 65-70 78, 60-65 62, 55-60 54. Goudrenet 1 95-105 66, 89-95 71, 75-85 74, G5-75 66. 2 95-105 57. 85-95 61—63. 75-85 01—66, 65-75 50—61, 2 D 49, grof 52, fijn 46. Jonathan l 80-85 59, 75-80 61—62, 70-75 62.10—63.60, 65-70 60—61, 60-65 54, 2 D 40—41. 2 80-85 56. 75-80 35—57, 70-75 56.50—58, 65-70 54.30— 54.40, 60-65 47—52. Golden Delicious 1 85-90 69, 80-85 70—75. 75-80 74—77. 70-75 74—76. 65-70 69. 60-65 64, 2 D 49—51. 2 85-90 66, 80-85 64—68. 75-80 60-71 70-75 66—73, 05-70 63—66, 60-65 54—33. Zoete Ermgaard 1 65-75 GO—06. 55-65 51—53, 2 D 29—31, 2 65-75 65. 55-65 45—50. Lombarts Calville 2 80-90 56—93, 70-80 58—63, 60-70 53—58, 2 D 40. Doyenne du Cornice 1 85-90 103, 80-85 103, 75-80 109—110, 70-75 110—111, 65-70 105, 2 D 98. 2 85-90 94. 80-85 99, 75-80 102, 70-75 105, 65-70 103. Gieser Wildeman 1 60-70 53, 60-65 4548. 2 D 20—28. St. Remy 1 75-85 36. 65-75 38, 2 D 33. Div. appels, kroet 29. Op monster: Conference 2 65 mm cn op 90—91, 55-65 80. Gewone veiling. Goudrenet kroet 4213, stek 21—22. Jonathan grof 40—54, fijn 34 43. kroet 27—33. Golden Delicious grol 49—61. fijn 38—49. kroet 30—50. Zoete Ermgaard grof 4016. fijn 2527. Lom barts Calville fijn 40. Conference grof 68, fijn 60, 2 D 52. Doyenne du Cornice grof 90—91. fijn 80. Legipont 2 D 44, grof 4849. fijn 32. Gieser Wildeman grof 44, fijn 27. St.-Remy grof 33; fijn 29. Met ingang van volgende week allen fruitveiling op dinsdag. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer ca. 296.460 stuks, handel flauw. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 42 tot 48 gram 7.71—8.75: eieren van 48 tot 53 gram 8.91—9.51: eieren van 53 tot 57 gram 9.69—10.23: eieren van 57 tot 61 gram 9.90 —10.25: eieren van 61 tot 66 gram 10.34— 11.69: eendeëieren van 63 tot 71 gram 7.91 —9.40: eendeëieren van 71 tot 80 gram 9.40—10.00. VEILING ST.ANNALAND. Uien 40-70 21.14—21.36. bonken 20.69, drie lingen 34.29. picklers 33.90. Aanvoer 57 ton. Breekpeen 15. Aanvoer 2.5 ton. VEILING KRAKBENDIJKE. 16 november. Golden Delicious 85-90 67— 69, 80-85 69—72, 75-80 73—75, 70-75 74—75. 65-70 69—70, 60-65 62—63. 2 85-90 62—64, 80-85 65—67, 75-80 63—70, 70-79 67-70, 65- 70 61—66, 60-65 55—58. 2 D 48, 3 gr. 49— 59, 3 1. 3446, kroet 2756. Jonathan 1 80-85 69, 75-80 68, 70-75 71. 65-70 66. 2 85-90 53, 80-85 54—56. 75-30 53—61. 70-75 54—61, 65-70 50—56, 60-53 44—50. 2 D 30— 36, 3 gr. 40-55, 3 f. 24—39, kroel 26-38. Winston 1 30-85 52. 75-60 63. 70-75 58. 65- 70 42. 60-65 35. 53-60 27. 3 gr. 33—11. 3 t. 29—34, kroet 2231. Zoete Ermgaard 2 65-75 56, 55-65 46, 2 D 33. Goudrenet 3 gr. 52—54. 3 f. 43. kroet 35—39. Ailington Pip pin 3 f. 27. Comtesse de Paris 1 75-85 92. 65-75 50, 55-65 58, 2 O 25, 3 gr, 30—46, 3 f. 21. kroet 22—23. Doyenne du Cornice 2 D 81—83, 3 gr. 83—88, 3 f. 62—75, kroet 51-61. Legipont 1 55-65 53. 2 D 41. 3 gr. 54—53. 3 f. 44, kroet 31. B. A. Lucas 3 gr. 28. Verpakt fruit: Jonathan 1 80-85 64. 75-SO 66, 70-72 66, 65-70 (kt. Doyenne du Comicc 1 85-90 102, 80-85 108. EIERMARKT. Aanvoer 2.200.000 stuks, handel kleine eieren redelijk, grote kalm. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 50 tot 65 gram 9 00 —11.50: alg. prijs 10.25: kiloprijs 1 75 op basis 58Va gram. VISMIJN COLJJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3969 kg. 77—165, handelsgarnalen 338 kg, 73—80. schar 135 kg, bot 133 kg, wijting 850 kg, sprot 2105 kg. tong 60 kg, kabeljouw €8 kg, wulken 8 kg., ongesorteerd» vis la kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3