Ds. P. Homburg reisde de wereld rond Chefarine ,4 LONERTEX Agenda Scbr<7dte WALCHEREN MARKTBERICHTEN VOETBALCLUB „MIDDELBURG" VERHOOGT LEDENCONTRIBUTIE DINSDAG 14 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TERUG IN VLISSINGEN Ook aan boord een stukje Zeeland Na tien weken zwerven over alle wereldzeeën is ds. P. Homburg, gereformeerd predikant te Vlis- gingen gisteren in zijn pastorie te ruggekeerd. Met het vlaggeschip van de Maatschappij Nederland, de „Oranje", heeft de dominee in opdracht van de „Samenwerkende commissie voor geestelijke verzor ging Passagiersschepen" gevaren Aan Amsterdam via Engeland naar Midden-Amerika, Tahiti, Nieuw-Zeeland, Australië, Ceylon, Egypte en via Italië naar Amster dam. Tientallen boordkerkdien- sten heeft hij gehouden, zowel in het Engels als in het Nederlands, eraigrantengezinnen in Australië werden bezocht en ds. Homburg nam de gelegenheid waar in ha vensteden diverse tempels te be zoeken om zich zo een heeld te vormen van de vele wereldgods diensten. Dominee Homburg had vóór zijn vertrek, op de laatste dag van augustus, zich niet voorgesteld dat hij op kosten van een ander en kele maanden een vakatictrip zou krijgen. Dat zijn taak aan boord zo zwaar zou zijn, had hij echter niet bevroed. Elk mens brengt zijn eigen zorgen mee aan boord, of het nu duizend passagiers of vierhonderd bemanningsleden zijn. Daar zijn vrolijke gezichten van ouders, die na jaren sparen liun kinderen in een emigratieland gaan bezoeken, maar daar zijn ook teleurgestelde emigranten, die vaak verbitterd en doelloos naar het vaderland terugkeren. Wat dit laatste betreft, Is ds. Homburg de uitgesproken mening toegedaan, dat er aan "de voor lichting van aanstaande emigran ten in Nederland nog wel liet één en ander schort. Over die emigrantenproblemen sprak hij lange tijd in Australië met zijn collega Van der Schaaf, die vroeger ook predikant in Vlis- singen is geweest. In klederdracht „Men leert aan boord wel boel oecumenisch denken", zo vertelde ds. Homburg. Men komt er niet alleen in contact met de rijkste Amerikanen uit de eerste klasse en de jongste stuursmansleerllng, maar kerkelijk lopen op zo'n schip de schakeringen uiteen van gere formeerd tot baptist, van „ge bedsgenezer" tot mensen die „aan niets meer doen". Veel gelegenheid tot gesprek is er geweest. Zo'n scheepspredikant is, volgens ds. Homburg, beslist geen luxe, maar een noodzakelijkheid. Het is een maatschappij op zich zelf aan boord. De scheepvaart maatschappij doet dan ook alle moeite om de passagiers in alles zo goed mogelijk te verzorgen. Daarbij heeft men open oog voor de geestelijke verzorging. Men leeft enkele weken afgeslo ten van de grote wereld, die men alleen uit het dagelijks verschij nende scheepsolaadje „Oranje- post" nog een beetje kent. Dan (Advertentie) Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te makent Ieder tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die elk afzonderlijk al wereldberoemd zijn geworden. Eén van deze geneesmiddelen dient in het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij, die een ge voelige maag hebben, kunnen zonder bezwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een ideaal middel om pijn en griep doeltreffend te bestrijden. Otaz«n buisje 20 Itblillan f 0.80 Handige siripv«rp»Ming 40 labletlen f 1.50 Yocrtfillje fluon 100 tibtalun f3.50 is men ook vèel aangewezen op elkaar; men staat open voor een gesprek. Nu is ds. Homburg terug in Vlis- singen. Aanstaande zondag zal hij in de Middelburgse kerkdiensten voorgaan en de week daarop is hij weer in de eigen, vertrouwde omgeving. Dat was bij op de thuisreis al een beetje. Aan boord was namelyk mevrouw Baajjen uit Nieuwdorp, die haar geëmigreerde familie had bezocht. Zij had de Zeeuwse kle derdracht voor deze trip niet af gelegd en zowel aan boord als in de havensteden, waar men enkele uren aanlegde, werd zij tientallen malen gefotografeerd. Zodat de Zeeuwse kledy nu in vele foto albums prijkt van Egyptenaren en Italianen lanceert de nieuwe lijn in sporttrulen. Nieuwe kleuren, die harmoniëren met alles wat U draagt. Grof- en fijnge- breide modellen in prijzen vanaf 19,75. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg Rukwind sloeg latwerk Kortgeense molen los Do rijkspolitie to Kortgene heeft maandagmiddag de weg onderlangs de molen te Kortgene gedurende ruim een uur voor het Verkeer af gesloten. Oorzaak hiervan was een stuk latwerk van vier meter lengte, dat door de harde storm van de mo len dreigde los te schieten. De rijks politie bleek juist bytijds te hebben gehandeld, want korte tijd na de af sluiting had de wind succes en kwam het latwerk met een klap op de straat terecht. Oriëntatierit De West Zeeuws-Vlaamse Automo bielclub te Oostburg houdt zondag, 19 november a.s. als afsluiting van het seizoen een oriëntatierit voor auto's en motoren. De start van deze „Zondagsrlt Biervliet" is óm 14.01 uur te Biervliet bij hotel Van den Hemel. De totale afstand bedraagt ongeveer 60 km; de gemiddelde snel heid is bepaald op 30 km per uur. VANDAAG. Ilddelburg City: Petrus de grote vis ser, 20 uur, 14 jaar. Electro: De ge heime brigade, 19.30 uur, 14 Jaar. Dp Huifkar: vergadering C.M.V., 20 uur. Vllsslngcn Alhqmbra: Do hole stad ls tegen mij, 20 uur. 18 Jaar. Luxor:' Do bruid ls niet bleu. 20 uur, 18 Jaar. Goes Grand: Ben Uur. a.l. 19 uur. Borgen op Zoom Rosy: De bende van de gemaskerde kikvors, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Rif-piraten, 20 uur. 14 jaar. Tcriteuzén Luxor: Dc zevende reis van Sinbad, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympia: Tarzan de ge weldige, 20 uur, a.l IJzendijkc Jeugdgebouw: Het Reizend Volkstoneel uit Antwerpen met „Een meisje om te stelen", 20 uur. '.lerikzce Concertzaal Het grote waag stuk, 20 uur. 14 Jaar. ZIoiik7.ee Huis van Nassau: Demonstrn- tiemiddag stichting consumptie-aard appelen, 14 uur. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE Advertentie eert naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 MIDDELBURG Gebedssamenkomst van Walcherse C.J.V. In de hervormde kerk van 't Zand (Middelburg) hebben de Walcherse C.J.V.-leden zondag een gebedssa menkomst gehouden. Zy deden dat in het kader van de wereldgebedsweek, waarin dé christen-jongeren over de gehele wereld bijeenkomen om zich te bezinnen over de nood van de we reld en te bidden voor de vrede. Tijdens deze dienst sprak ds. J. Kwast, Ned. Herv. predikant uit Vüs- singen over het voor dit jaar gekozen thema: „Leven door de kracht van Jezus Christus". Dit thema is te vin den in de liturgie, zoals die is opge steld door de wereldbonden van de meisjes-en jongensorganisaties. Ds. Kwast bepaalde zich in zijn toe spraak tot een gedeelte van vers één uit Collossenzen 3: „Alles in allen in Christus Jezus". De Vlïssingse predi kant ging hierbij nader Sn op de ver schillende wijzen, waarop de jonge ren dit thema kunnen navolgen: Le ven door de kracht van Christus als persoon, in verhouding tot de naaste, in vreugde en verdriet, in werk en vrije tyd en uit de vrede, die God de mensen in Zijn Zoon wil schenken. De jongeren in .Rusland, Afrika en China hebben een ideaal waarvoor ze willen vechten en als het nodig is hun leven willen geven, zo betoogde ds. Kwast. „Hebben ook wij een toe komst om voor te strijden?" vïoeg de Vlïssingse predikant zich af. „Is dat niet zo, dan is het treurig met ons gesteld, willen we er wel voor strijden, dan zal in ons een heilig vuur ontbranden", zo besloot ds- Kwast. Waardering voor groep spelers v.v. Middelburg Tijdens een zaterdagavond gehouden intieme clubavond in het clubgebouw „De Schouwburg" van de voetbalver eniging „Middelburg" werd door voorzitter S. Simonse on H. Vcrsluys het speldje van verdienste en aan C. Janse, L. Gillissen, A. P. van Tlel, C. P. M. Houtepen en A. Vinke het speldje van waardering van de ver eniging uitgereikt. Een en ander had plaats in verband met het 45-jarig bestaan. Feestavond buurtvereniging Dc buurtvereniging Schuitvlolstraat Singelstraat te Middelburg hield zaterdagavond in gebouw Mercurius haar jaarlijkse feestavond. In zijn openingswoord verwelkomde de voor zitter, de heer P. Schcers, de verte genwoordigers van do buurtvereni gingen Brakstraat-Breestraat. Voorts vermeldde hij, dat velen wat gegeven hadden voor dc verloting. De toneelgroep Nieuw Middelburg" voerde de klucht „Morgen komt er weer een dag" op. Zij boekten veel succes, hetgeen bleek uit het spon tane applaus, dat hun ten deel viel. Het slot van de feestavond werd ge vormd door een gezellig samenzijn. Lezing op ouderavond over school, huiswerk en gezin Tijdens een ouderavond van school J te Middelburg heeft de heer M. A. I-Iagc. hoofdbestuurslid van Volkson derwijs, een lezing gehouden over „School, huiswerk en gezin". Hij stel de aan het begin van zijn betoog de ouders voor het probleem hoe de maatschappij cr uit zal zien ln het jaar 2000, wanneer de kinderen van nu de verantwoordeiykheid zullen hebben. De heer Hage stelde, dat het gezin en de school de jeugd voor die taak klaarmaken moet. Hij vroeg de ouders met vertrouwen hun kin deren (5 uur per dag) aan de school af te staan, waarbij liet contact tus sen gezin en school nodig is voor een goede harmonie. Het klassikale systeem vergeleek de heer Hage met een groep wandelaars: cr zijn ach- teraankomers en uitvallers. Een ma nier om achteraankomers op school weer mee te laten komen is hun huis werk mee te geven. Het helpen hier bij door de ouders kan gevaarlijk zijn, wanneer de wijze waarop geholpen wordt, niet past in het systeem van de leerkracht. ,»Wil men hulp bie den, neem dan contact met de school op" .adviseerde de heer Hage. Vervolgens maakte hi) nog eens dui delijk wat op de middelbare school van de kinderen wordt gevergd. Hij bepaalde zich daarbij tot het feit, dat de jeugd zijn huiswerk moet ma ken, als niet-schoolgaanden in het gezin hun vrije avond vieren. Ook het kind heeft recht op vrije tijd, ver klaarde de heer Hage, die na zijn lezing nog door de ouders gestelde vragen beantwoordde. VLISSINGEN Bijeenkomst „Jeugd en muziek" De afdeling Walcheren van Jeugd en Muziek hield vrijdagavond een bijeen komst in de Johanneskerk te Vlissin- gen. De heer P. Lievense, een der leden van Jeugd en Muziek, besprak de historische ontwikkeling van pan fluit tot orgel. Hij gaf een goede typering van de twee stromingen in de orgelmuziek: de lithurgische kerkmuziek en de gebruiksmuziek. Hij demonstreerde de verschillende mogelijkheden van liet orgel, in triospel-fuga en varia tietechniek, een en ander in werken van Paelielbel en Bach. Ondanks het slechte weer was er een verrassend grote opkomst: een vijf tigtal leden, op het balkon van de kerk rond de speeltafel geschaard, volgde de uiteenzetting van de heer Lievense niet grote aandacht. Mozart heeft het orgel de koningin der instrumenten genoemd, vertelde de heer Lievense. Hiermee is wel in tegenspraak de geringe interesse voor liet orgel die er bij muziek liefhebbers bestaat. C.H.-Kiesvereniging vergaderde De Christ. Historische Kiesvereniging te Vüssingen hield een ledenvergade ring in het herv. verenigingsgebouw aan de Noordstraat. In deze goed bezochte vergadering kwamen tal van huishoudelijke zaken aan de or de en werd gesproken over de ko mende verkiezingen voor de Prov. Staten en gemeenteraad, de leden werfactie en de propaganda. Hierna kreeg de heer J. P. Ventevogel het woord. Deze behandelde uitvoerig het onderwerp: „De middenstand en de nieuwe saneringsplannen in Vüssin gen." Verschillende hiermede verband hou dende problemen kwamen naar vo ren. Op dit met grote belangstelling gevolgde betoog volgde een geani meerde discussie: vele vragen wer den door de inleider en de raadsleden beantwoord. Enige dames, leden van de C.H.-vrouwengroep, waren ook thans weer aanwezig. „Suus en Emma" eerste in amateurshow „De Posthoorn" Een groot aantal amateurmusici en -vocalisten (s) heeft zaterdagavond in het Concertgebouw te Missingen gestreden om de eerste plaats in een amateurshow georganiseerd door de buurtvereniging „De Posthoorn". De „e ging uiteindelijk naar het duo Suus en Emma Francke uit Souburg dat 45 punten vergaarde. Deze twee zingende zusjes brachten op voortref felijke wijze een tweetal liedjes en verdienden deze overwinning dan ook ten volle. Tweede werden „The Melody Mixers", een Middelburse rock 'n roll-band. Ook een tweetal gooche laars dong mee. „Gogola" uit Vüssin gen deed dit zo voortreffelijk, dat hij een derde plaats in cie wacht sleepte met een totaal van 40 punten. De op tredenden werden geïntroduceerd door de heer P. de Leeuw. De uitslag luidt: 1 Suus en Emma Francke, 45 p; 2 The Melody Mixers, 41 p; 3 Go gola, 40 p; 4 Anneke Leemeijer, 38,5 p; 5 en 6. De Roco's en Ramses and the Archers, 38 p: 7 en 8. Loes Bliek en De Ruto's, 37,5 p; 9 en 10. Gcrda en Nel en The Blue Starts, 37 p. Lagere-schooljeugd zag blijspel van „Arena" De lagere-schooljeugd ln Vüssingen heeft maandag in „Britannia" geke ken naar het blijspel „Twee emmer tjes water halen", dat de toneelgroep „Arena" onder regie van Eric Vos op het toneel bracht. De Zeeuwse Volksuniversiteit had de twee voor- steüingen ('s morgens en 's middags) georganiseerd. Vandaag dinsdag zijn er weer twee voorstellingen, zodat dc rond 1900 jongens en meisjes van alle lagere scholen in Vüssingen het spel kunnen zien. „Twèe emmertjes water halen" is een vrolyk verhaal over de voddenjongen Hodeldebodel, die allerlei grapjes uit haalt met veldwachter Joris, diens twee dochters Simpelientje en San- dradeine, met de schoenmaker en de rijké man Tikketak. De preutse zus jes wiüen niet trouwen met de schoenmaker en de rijke man, omdat die te arm en te rijk zyn, maar Ho- del^ébodel zorgt ervoor, dat alles in hetïxeine komt. Dat doet hij al spe lend ..op zijn gitaar. De jeugd zong graag de bekende wijsjes mee. Een vlotte voorstelling, die de jongens en meisjes bijzonder waardeerden. „Arena" geèft onder auspiciën van de Z.V.U. dezelfde voorstelling mor gen woensdag nog in Zierikzee en donderdag in Axel en Terncuzen. O.- EN W.-SOUBURG „Uitspanning door Inspanning" bracht zang en toneel De gemengde zangvereniging „Uit spanning door Inspanning" te Sou burg hield zaterdagavond ccn uit voering in „De Zwaan". Onder lei ding van Ab. Lichtendahl bracht het koor, met medewerking van een acht tal meisjes van het kinderkoor „De jonge zangers", een gevarieerd pro gramma: Va,ii het „Hallelnjakoor" van Georg Friedricli Handel tot „Mama 'k wil een man hè" in een bewerking van Lex Karsemeyer. De voorzitter van de zangvereniging, de heer B. Reyerse, dankte de mede werkenden na afloop van het concert- gedeelte. Hy bood de heer J. J. van Ginkel, die de piano-begeleiding ver zorgde, bloemen aan. Nadat in de pauze vele fraaie prijzen waren ver loot, voerden zes leden van de zang vereniging het blijspel „Geen geld en toch geen zorgen" op. Na deze opvoe ring konden de aanwezigen nog enige tijd dansen op de tonen van het „Trio Jan Net". GRAANBEURS ROTTERDAM. Officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe klein aanbod doorsneekwallteit op basis 17 procent vocht tot f 31.45 per schip franco fabriek, tot f 31.20 per auto. Voedergranen: Maalgerst volgens mon ster kalmer f 24.50—f 26.25: kippe- gerst volgens monster kalmer f 26.50—f 27.25: rogge volgens monster vaster f 22.00—f 23.00: haver vol gens monster f 21.50t 24.50. Peulvruchten franco Rotterdam. Groe ne erwten op monster f 22.00f 26.50, prima kwaliteiten tot f 31.—. Schokkers op monster f 2230—t 25.50, prima kwali teiten tot t 30.—. Capucijners op monster tot f 34.50. Bruine bonen boerenschoon volgens monBter f 65f 62. VEILING TERNEUZEN. 13 november. Sla 4.90—8.70. Bloemkool B 2 53. Knolselderij 1—6. Selderij 5—7. Peen H 32. Andijvie 7—10. Rode kool II 14—21. afw. 10. Boerekool 16. Sav. kool II 13—20. Witte kool 3—12. Waspeen U 13—24. Prei II 10—18. Spruiten gesch. 60 —73. A 2 51. Uien 20—22. Witlof B 84—99. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 611 kg, 189225. Ongesorteerde vis 52 kg. STERK BEZUINIGEN Nadelig saldo in afgelopen boekjaar van f 2625,26 Dc voetbal- on atletiekvereniging „Middelburg" beeft maandagavond tijdens oen algemene ledenverga dering' in „De Schouwburg" te Mid delburg besloten de ledencontribu- tie met Ingang van 1 november 1961 te verhogen. In zijn toelichting op dit bestuursvoorstel zei de voorzitter, dc heer S. Simonse. dat de vereni ging in de komende jaren sterk zal moeten bezuinigen. Eén van de eer ste maatregelen daartoe was de op heffing van het clubblad. Het verslag over het boekjaar 1960- 1961 van de penningmeester, de heer .T. Acda, gaf op de staat van bezit tingen een achteruitgang te zien van ƒ2625.26. Volgens liet verslag moet dc oorzaak biervan in hoofdzaak worden gezocht in tie mindere ont vangsten. De begroting voor 1961- 1962 bevat een verwacht tekort van 750. In zijn eerder gehouden openings woord had de voorzitter de viering van het 45-jarig bestaan van de ver eniging gememoreerd en de presta ties van de elftallen de revue laten Sasseren. Do heer Simonse noemde et afgelopen seizoen een jaar zon der schokkende gebeurtenissen. Het aantal volden voor competl- tievoetbal in Middelburg vond hij bevredigend, maar hy legde cr de nadruk op, dat er zyns inziens een nypend gebrek aan trainingsvel den is. De voorzitter vermeldde nog, dat in het afgelopen seizoen geen enkele speler van „Middel- bui-g" werd gestraft of een waar schuwing ontving. De bestuursleden, de heren S. Simon se, A. Reijerse en H. Versluijs wer den allen herkozen. In de bestaande bestuursvacature werd gekozen de heer C. J. Priester. De vergadering verleende verder dis pensatie van het bepaalde in artikel 44 van het huishoudelijk reglement, voorzover betreft: „de elftalcommis sie bestaat uit vijf leden" en daar voor te lezen „de elftalcommissie be staat uit een oneven aantal leden, doch ten hoogste uit vijf en ten min ste uit drie" en „zij stellen de elftal len samen" te vervolgen met: „In dien de vereniging echter één oefen- meester in dienst heeft kan deze door het bestuur van de vereniging wor den belast met de samenstelling van hét eerste elftal". De elftalcommissie van „Middel burg" bestaat thans uit de heren J. Jongepier, J. Robër, A. Coppejans en J. Bostelaar sr., terwyi de heer A. Vogel het secretariaat op zich neemt. In de financiële commissie werd voorts in de vacature van de lieer W. D. J. Beukert gekosett de lieer P. J. van der Koorde. „Moederparade" in Britannia voor afdeling Walcheren N.V.S.H. „Moeder pa rade" was de titel van een luchtig blyspel dat de N.V.S.H.-to- neelgroep uit Amsterdam zaterdag avond in „Britannia" voor rond ze ventig belangstellenden opvoerde. De bijeenkomst was georganiseerd door do afdeling Walcheren van de Ned. Vereniging voor Sexuele Hervorming ter gelegenheid van het feit, dat de Walcherse afdeüng de afgelopen zo mer zijn 1500ste lid inschreef en ter viering van liet vyftienjarig bestaan van de vereniging. Uit het openingswoord van de voor zitter van de Walcherse afdeling, de heer J. Wondergem uit Souburg, bleek, dat van de 33 N.V.S.H.-con- sultatiebureaus in ons land er twee in Zeeland staan, namelijk in Vüssin gen en Goes. In de toekomst zal een derde in Terneuzen worden gevestigd. De Walcherse afdeüng telt nu 1635 leden en bestaat 13 jaar. De landelij ke N.V.S.H. heeft bijna 175.000 leden. In „Moederparade" neemt de Franse schrijver André Birabeau de zaal mee naar een gezin, waarin de moeder ontbreekt. De vader verloor zyn eer ste echtgenote en hertrouwde drie maal, steeds zoekend naar een goede moeder voor zijn opgroeiende zoon. Dc zoon doet een (mislukte) poging tot zelfmoord. Prompt komen de he vig ontstelde ex-moeders van de jon geman naar zijn gezondheid infor meren. Na de terugkomst van de va der van een vierde doch misluk te huwelijksreis leren vader en zoon elkaar eerst goed kennen. Na afloop volgde een geanimeerd bal waarop de band van Theo Sohier uit Vüssingen de dansmuziek verzorgde. Het bal stond onder leiding van N. Steënhaard. WESTKAPELLE Kinderkoor „De Zangvogeltjes" gaf geslaagde uitvoering Het kinderkoor „De Zangvogeltjes" gaf zaterdagavond onder leiding van de directeur, de heer J. Hekhuis, een geslaagde uitvoering in het jeugdge- bouw van de Nederlands hervormde kerk te Westkapelle. Na het ope ningswoord door de heer C. Kaland zong het koor op verdienstelijke wijze een aantal liederen. Voorts werd er een vrolijk toneelstukje „De Kabouterdokter" opgevoerd. Ook het zangspel in drie bedrijven „de Lied jeszanger" kreeg een goede vertol king en werd aandachtig beluisterd. In de pauze was er een verloting. VROUWENPOLDER Ruitervereniging stelde winterprogramma vast Te Vrouwenpolder kwam onder lei ding van. burgemeester A. de Kam de ruitervereniging „Oranjezon" bij een voor het vaststellen van het win terprogramma. De plannen voor een te houden cross- countrypuzzelrit en een springcursus werdén onder de loep genomen. De heer M. Maljaars kreeg een uitnodiging om met „Pe ter" een opleiding te volgen in Utrecht om later in internationale concoursen uit te komen. DOMBURG Bej aardenwoningen in raad Donderdagavond 16 november ver gadert de gemeenteraad van Dom burg. In deze raadsbïjeenkomst, die om half acht begint, komt de bouw van drie bepaardenwoningen aan de Brouwerijweg aan de orde. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: I1. C. van Kerviuck—Jozïasse, <1.: A. M. Burgs—Laroes, z.; D. Ovaa— Wijnia, cl.M. Kögeler—Schoe, tl.: W. GoertseTimmermans, z. en z.; M. Jon kerDubois, z.; E. C. de Boks—Snoep, d.; C. J. de Rijke—Tange. z.; K. don Engels manv. d. Boogaart, d.: S. H. Tahapary— Wiesner, d.; G. Joossevan Eenennaam. d.: S. S. van Eenennaam—Wondergem. d. Ondertrouwd: J. J. de Smit. 25 J. en J. W. Cornelisse, 21 j.: M. Mol, 25 J. cn J. J. de Voogd, 20 j.: K. de Ronde, 28 J. en P. Zuijderduijn. 26 j.; K. Seijbel, 29 J. en A. M. P ,C. van der Staal. 21 J.: P. G. Otte, 27 j. en E. S. M. Janssens, 17 J.: L. Lou- rense, 33 J. en C. A. Tazelaar. 40 J.: J. W. van de Garde, 24 j. en G, A. ter Haar. 23 )- Getrouwd: L. J. J asperse, 32 j. cn M. C. van Galen. 28 j.; Iv. Abresch, 43 j. en J. M. van Wouwe, 37 j.; A. M. de Jonge. 22 j. en J. P. Midavalnde, 21 P. A. Flo- res8e, 22 j. en A. van Dam. 18 J. A. van der Welle. 25 J. en J. C. van Hoeve. 27 J. Overleden: E. 'F. de Croo, 74 wedn. v. M. M. van de Velde; M. H. Csronko, 64 J. wed. v. J. Florusc: S. Jobse. 87 J.; I. Franse. 76 e.v. W, Stróö; L. Wouters, 84 wedn. v. M. Faasse. MARKTBERICHT VLAS. Rotterdam, 13 november. Waterroot vlas: lager soorten van f 1.35 tot f 1.55, midden soorten van f 1.60 tot t 1.80, best vlas van f 1.85 tot f 2.10. Dauwroot vlas: van t 1.23 tot f 1.80. Breekvlas: van f 0.75 tot f 1.35. afhanke lijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.50 tot f 0.95. Het aanbod van watenoot vlas ondergaat weinig verandering, de meeste bedrijxen hebben voldoende grondstoffen om tot het einde van dit Jaar normaal te zwingelen. Er komt wat meer vlas ln de midden- en lagere soorten aan ed markt, betere kwa liteiten worden weinig aangeboden. De vraag blijft zich voornamelijk richten op de lagere kwaliteiten, alle aangeboden partijen konden vlot verkocht worden, no teringen onveranderd. Middensoorten min der gevraagd, prijzen als vorige week, in best vlas gaat zeer weinig om- De produktie van Danwrootvlaa blijft op normaalp eil, de vraag is ruim voldoende om de produktie op te nemen, prijzen on veranderd. Breekvlas blijft schaars door gebrek aan geschikte grondstof. Gezwin gelde lokken zijn gevraagd, de produktie is geheel verkocht, prijzen wederom iets hoger voor de middensoorten. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 13 novomber. Totale aanvoer 2144 stuks. Vette koeien en ossen 1441. Varkens 703. Prijzen in cents per kg. Ie kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300—325 263—290 249—260 Varkens (levend gew.) 165 160 355 Vette koeien: aanvoer ruim, handel sle pend, prijzen wat lager, prima's boven no tering. Varkens (levend gew.): aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen even hoger, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen 130135. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 10.25—f 11. IJselster f 8.75—f 9.25. Meerlander f 10.50 f 11. Bevelander f 12—f 13. Voeraard- appelen f 1.50—f 2.75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 november. Sav. kool 12—20. Prei 10—22. Waspeen 11—15. Sla 6—7. Schorseneren 36—55. Rode kool 5—11. Witte kool 4—12. Bloemkool 2475. Spruiten 46127. Breekpeen 1216. Uien 610. Andijvie 8—16. Boerekool 10—17. Tomaten 30—89. Kroten 1011. Conference 35—57. Com- tesse 34. Jonathan 53—55. Goudrenet 39— 50. Golden Delicious 2440. VEI LIN GOES. 13 november. Bloemkool BI 4951. B 2 4147, afw. 1355. Knolselderij 811. Tomaten B 56. Witlof A I 116, A 2 107— 110, B I 99. Spruiten A I 56—62, A 2 50—56, B I 42. B 2 15—28. Groene sav. kool 1420. Rode kool 7—13. Witte kooi 11, Roerekool 10—13. Andijvie 1 17. 2 10 —12. Prei I 16—22. Uien 8—16. Peen 17— 23. Druiven 2 190—200. VEILING MIDDELBURG. 13 november. Tomaten bas A 6768, B 67, C 52—57. Goudrenet 2 95-100 58—59, 85-95 60—62, 75-85 61. 65-75 60. Golden Delicious 3 grot 5467. Jonathan 2 85-90 57, 75-80 63. 69-75 49—63, 60-65 47—55, 3 grof 5059. Gieser Wildeman 1 65-70 58. 65-65 53—57. Bloemkool 4 p. k. 57—68. 6 p. k. 41—57, 8 p. k. 21—45. Sla 4—11. Prei 22—26. Waspeen 25-36. Witlof 88—117. Rode kool 617. Sav. kool G20. Boerekool 612. Witte kool 6—8. Spruiten 37—63. Kassnij- bonen 131—166. Andijvie 7—19, Raad Orezande was het roerend eens met b. en w. Maandagavond heeft do gemeente raad van Ovezaude, die byeen kwam onder voorzitterschap van waarne mend burgemeester J. Oostdijk, zich in een vlot tempo door een zestien punten teüende agenda gewerkt: met alle voorstellen van bugemeester en wethouders, konden de heren raadsleden zich verenigen. Zo hecht te de raad zijn goedkeuring aan het voorstel om het Verhond voor Veilig Verkeer „De Bevelanden" voortaan een subsidie van f 1,per geslaagde kandidaat voor het jeugdverkeers- examen te verlenen. De subsidie aan de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk verhoogde de raad tot acht cent per inwoner en men verleende een bijdrage van f 50,aan de stic- ting centraal schoolbestuur St.-Louis te Oudenbosch. Deze kweekschool wordt door één leerling uit Ovezande bezocht. Afwijzend beschikte de raad over subsidieverzoeken van het Humanis tisch Thuisfront; voor de nationale actie „Opgeruimd staat netjes" en de Europese Beweging in Nederland. De raad besloot verder aan het r.-k. schoolbestuur medewerking te verle nen in de aanschaf van nieuwe schoolborden (kosten f 1300,— Als gevolg van de nieuwe financiële ver houdingswet konden de ramingen voor inkomsten in de begroting 1962 worden verhoogd met f 10.973,87, welke verhoging was verwerkt in de eerste begrotingswijziging. Tevens stelde de raad een vierde wijziging van de kapltaaldienst voor de ge meentebegroting 1961 vast, waarin de aanleg van oen riolering aan dc Groenedijk is opgenomen. De wonin gen Hoofdstraat 22. Groendijk 16 en 25 en Molenweg 8 en 11 werden met algemene stemmen onbewoonbaar verklaard. Het kredici in rekening courant met de N.V. Bank voor Ne derlandse gemeenten werd voor het jaar 1962 vastgesteld op f 100.000, Vanaf 20 november tol 6 december a.s. mogen de winkels in de gemeente open biyven tot uur 's avonds in verband met de Sint-N u-olaasdrukte, zo besloot de raad vooris. By de rondvraag informeerde de heer K. L. van Steenbergen (k.v.p.) wan neer met de verbetering van de 's Heerenhoeksedyk wordt" aangevan gen. Hierop deelde de voorzitter mee, dat dc werkzaamheden door Ged. Staten zijn opgedragen, zodat ieder ogenblik met de uitvoering kan wor den aangevangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3