Insteekhavens in Axel voor de industrie VELPON BILT C.B.T.B. BESPRAK BELEID IN LAND- EN TUINBOUW uitvin Olijfje !m\m Almanak STORM ZETTE BOVENHUIS TE HAAMSTEDE IN LICHTERLAAIE RAAD GROEDE BEHANDELDE BEGROTING VOOR 1962 ZEELAND KRIJGT VOOR 1962 1200 WONINGEN VERWACHT. 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 NOVEMBER 1961 PLANNEN IN VOORBEREIDING (Advertentie) Adviezen van directeur havenbedrijf Rotterdam De gemeente A\el heeft momen teel plannen in voorbereiding voor het graven van enige in steekhavens langs de zuidelijke oever der kanaalarm van Sluis kil naar de Axelse Sassing. De ze insteekhavens zullen in de toekomst nodig zijn voor nieu we industrievestigingen. Het ligt namelijk 111 de bedoeling van de gemeente Axel om een oppervlakte van 300 a 400 hec tare grond, gelegen in de Dek kers- en Emmapolder, te reser veren voor de vestiging van Advertentie N.V.V.-jeugd had weekeinde in Domburg De weekend-bijeenkomst die de N.V.V.-groepen Moderne Jeugdraad en „Kentering" uit Goes en Middel burg in de Domburgse jeugdherberg „Nieuw Walcheren" zaterdag en zon dag belegden, stond helemaal in het teken var. de Unicefactie „Tien maal tien". Zaterdagavond werden dan ook enkele films vertoond die duide lijk maakten hoe het voedsel naar de onderontwikkelde geboièdeh, i.ê. Korea gaat. Zondagmorgen hielden Ongeveer 60 deelnemers zich bezig met cabaret en toneel en 's middags waren ei* een wandeling en een spel. dat even eens op dc actie was gebaseerd. Het geheel stond onder leiding van mo derne jeugdraad-voorzitter J. Min- naard uit Goes. Collecte De opbrengst van de Klaprooscollec te was te Driewegen ƒ18.55. zware industrieën. Om het scheepvaartverkeer naar en van deze industrieën mogelijk te maken, zullen dus insteekha vens moeten worden gegraven. Naar wij vernemen gaan de gdacliten uit naar drie van dergelijke havens. Daarnaast zal de kanaalarm van Sluiskil naar Axelse Sassing thans maximaal bevaarbaar voor middel grote binnenvaartuigen en kustvaar ders belangrijk moeten worden verbreed en verdiept. Het ligt in de bedoeling om de gronden, die uit de kanaalarm en de te graven insteek havens komen, te gebruiken ter ver hoging van de nieuwe industrieter reinen. Een oppervlakte van 38 ha in deze vlakte zal zoals bekend wor den benut voor de vestiging van eèn bedrijf van het Italiaanse Montéca- tine concern. Dc terreinen aan het einde van de kanaalarm, nabij de z.g. Axelse Sas sing, blijven gereserveerd door klein- ïndustrié. Bij de voorbereiding van deze plannen heeft de genteen te Axel zich voor deskundige bijstand gewend tot een expert op dit gebied, n.l. in genieur F. Postuma, directeur van het havenbedrijf te Rotterdam. I11 overleg met dezé deskundig advi seur zal de stedebouwkundige van de gemeente Axel liet totale haven- en industrieplan ontwerpen. Het ligt in het voornemen van het Axelse ge meentebestuur dit plan te zijner tijd voor te leggen aan de gemeenteraad. Zuiver Wol! In prachtige gloedvolle 95 om het hele jaar deohle dragen, die zuiver wollen Delana pullovers, truien en polo-pulli's. LET OP HET DELANA ETIKET! BESTURENDAG IN GOES Kostprijsverlaging aan de orde Op de besturenmiddag van de Zeeuw se C.B.T.B., zaterdag in de „Prins van Oratije" te Goès gehouden, heeft de heer G. J. de Jager uit Aüria Ja- cobapolder een toelichting gegeven op verschillende aspecten van het huidige landbouwbeleid. De heer B. Koole uit Souburg besprak enkele onderwerpen op het terrein van het tninbouwbcleid. De voorzitter, de lieer J. van den Bos Uit St.-Annaland, kon by de aanvang van de bijeenkomst een groot aantal O.B.T.B.-besluurders uit de hele provincie welkom heten. In zijn ope ningswoord memoreerde hij de be slissing van de minister inzake het melkprljsbeleid 1961-'62 eb dé waar derende reacties uit de kringen van de landbouw hierop. De heer G. J. de Jager zette uiteen, dat de kóstprijs kan worden gedrukt door de kosten te verlagen of de op- VAN TOT HONGER. In het vredige Ycrseke heerst hon gerEen mededeling, die nog gèen aanleiding geeft tol verontrusting, omdat het hier gaat om de zoge naamde landlionger, een soort van dorst naar landbouwgronden. Deze honger kwam enkele dagen geleden aan het licht, toen liet Burgerlijk Armbestuur een tweètal percelen grond wilde verpachten. Hiervoor meldden zich maar liefst 76 gegadig den, van wie slechts voor twee de landlionger gestild kon worden. Na loting bleken dit de lieren M. L. Sin- ke en M. de Koeycr te zijn. DRUKTE Eveneens uit Yerseke kwam het bericht, dat er de laatste tijd in dé sector van de woningbouw een ver heugende drukte heerst. Zo, zullen in de Burenpoldcr aan dc nieuwe straat achter de Pompe van Meerdervoor- straat acht woningen verrijzen en ook in hot vroegere Polen wordt druk gebouwd. Naast een aantal woningen voor particulieren gaat men nu ook ZELFKENNIS Hét was eeit zogenaamde beo, een li<l van de papagaaien familie, die in dat 'dieren win keltje te koop zat.. In twee opzichten, ten eerste zat hij te koop, op een slokje in de etalage, te kijk voor iedereen en ten tweede was hij, inderdaad te koop. Foor geld. Het was een schrander dtêr, dat zich het Nederlands bereids een weinig eigen had gemaakt. Dat vertelde de winkelierster uiteraard met grote trots aan ieder, die enige belangstel ling voor het kromgesnavelde vo- gelijn opbracht. Ze kon het ook be wijzen althans wanneer de beo in een goéd humeur teas, want het was een nukkig diertjedat lang niet altijd tot een kleine demonstratie mét het gesproken woord bereid was. Maar die middag ging het goed. ,.En, wat zegt beo dan tegen het vrouwtjeI", vroeg mevrouw op lieve Met felle oogjes loerde de vogel haar evèn aan, toen klonk het, schor én snauwerig: Dag mevrouw!" Mevrouw lachte vertederd en sprak bescheiden„Ach, zö'11 d;et Weet na tuurlijk niet wat; ie zegt, maar het is toch wel leuk". Een mevrouw met zelfkennis, zoge zegd beginnen met de bouw van bejaar denwoningen. Verheugend nieuws dus. hoewel het niettemin nóg ge ruime tijd zal duren voordat de wo ningnood in Ycrseke geheel zal zijn opgelost. PRATEN Nel Mieraa en Anton Feytel uit Wemeldinge zijn naar de 10 x 10 bijeenkomst in Utrecht geweest, waar de anti-hongeractie van de Verenigde Naties is besproken. Beide jongelieden uit Wemeldinge willen thans in samenwerking met zoveel mogelijk jongeren de 10 x 10-actie in Wemeldinge tot een goed einde brengen. INSTUIF Praten en muziek. Dit vormde enke le dagen gèleden de hoofdschotel van de eerste instuifavond voor de jeugd, die in het jeugdgebouw van de Ned. herv. kerk te Sluis werd gehouden. Ook de jeugd kon zich vermaken met allerlei gezelschapsspelen. Het ligt in de bedoeling, dat deze instuif- bijeenkomsten deze winter regelma tig worden gehouden. ORTKNTATIERIT De auto-, motor-, scooter- en brom fietsliefhebbers, die zaterdags niet in de gelegenheid zijn aan oriëntatie- ritten deel te nemen, worden nu be dacht door de West Zeêuws-Vlaamse auto- en motorclub. Voor deze per sonen organiseert de motorclub zon dag aanstaande namelijk een oriën- tatierit Over een afstand van onge veer 60 km. Er wordt gestart in Biervliet. De finish is in Zuidzande. GOUD Tot besluit een misschien wat vroege felicitatie. Maandag 20 november a.s. is het Vlissingse echtpaar M. Meulméester en J. Meulmeester- Vogel vijftig jaar getrouwd. De heer en mevrouw Meulmeester wonen in de Kasteelstraat nummer 5, waar op 20 november wel velé bekenden zul len aanbellen om het echtpaar mei dit gouden huwelijksfeest te felici teren. brengst bij gelijk blijvende kosten te verhogen. Hij drong erop aan door het verzamelen van cijfers de knel punten op te sporen om op dié wijze tot kostprijsverlaging te komen. De bedrijfseconomische voorlichting ver dient in dit raam de grootst moge lijke belangstelling. Er zijn nog vele mogelijkheden om de kosten te ver lagen: vervanging van arbeid door kapitaal, een betere verkaveling en waterbeheersing, het samen met an deren exploiteren van werktuigen en het ■Verbeteren van de .afzet. De hepr De Jager bestreed op opvatr ting als zou kostprijsverlaging autdp! matisch leiden tot een lagere garan tieprijs. Afgezien van hét fêït, dat de voordelen bij de vrije produktén voor de boer behouden blijven, streeft men er ook bij de gegarandeerde produktén naar om de produktivi- teitsstijging ten goede te laten ko men van de producent. Spreker zei het eigen risico by de vrije produktén niet te willen uit schakelen. Met cijfers toonde hij aan. dat weliswaar de aardappelteelt in 1960 een verlies te zien heeft ge geven, maar dat over een aantal ja ren gerekend de gemiddelde op brengsten de kosten hebben over troffen. Klimaat scheppen De heer De Jager noemde het een taak van de overheid door het han teren van een structuurbeleid en een redelijk prijsbeleid een gunstig kli maat voor de landbouw te scheppen. In het raam van de E.E.G. zat een aanpassing van de prijzen van som- BRAND ONTSTOND IN KLERENKAST Brandweer was vuur - ondanks defecte sirene - snel meester Eeii stormachtige noordwesten wind heeft maandag rond het middaguur aan de Zandweg te Haamstede een door onbekende oorzaak uitgebroken brand zo hard aangewakkerd, dat de bo venverdieping van de woning, bewoond door de familie H. in korte tijd in lichterlaaie stond. Met vrij grote zekerheid kon wor den geconstateerd, dat de brand is ontstaan in een klerenkast. Het alarmeren van de brandweer van Haamstede werd wat vertraagd door- Boerenleenbank bereikte 5 miljoen aan spaargeld In Hoedekenskerke De plaatselijke boerenleenbank |j te Hoedekenskerke heeft za- H terdag de vijf miljoen gulden bereikt aan spaargelden. De s inleg van dè heer M. Riemèns n uit Baarland maakte dit ronde bedrag vol. De heer Riemens werd ter gelegenheid hiervan ten kantore van de boeren- leenbank ontvangen, waar hij werd toegesproken door de voorzitter, de heer J. Traas H Pzn. uit Baarland. Deze toonde zich verheugd over de groei van de bank. Hij boód de heer Riemens een geschenk aan: m een fauteuil. De boerenleen- bank te Hoedekenskerke om- vat Hoedekenskerke, Kwaden- damme, Baarland en 's-Gra- venpolder. Twee jaar geleden vierde de bank het vijftigjarig bestaan. In dat jubileumjaar H werd de vier miljoen gulden aan spaargelden volgemaakt. mige produktén moeten plaatsvin den. De heer Koole bepleitte handhaving van de teeltregeling in de tuinbouw. Volgens hem zyn cr geen zwaarwich tige argumenten, waarom deze rege ling, die in het verleden een nuttige functie heeft gehad bij het markt-, órdenend beleid, zou moeten worden afgeschaft. De erkenningseisen, die in een gewijzigde vórm zijn gehand haafd, geven wel een zekere garan tie voor vakbekwaamheid, maar zijn niét voldoende een marktordenèndê functie te vervullen. Van verschillen de Zijdefi werd spreker uit de verga dering aangevallen op het punt van de teeltregeling. Men was van me ning, dat de teoltregeling zijn tyd heeft gehad en in de huidige situatie een verstarrend element vormt. Ver schillende omstandigheden hebben een remmende werking op een te grote uitbreiding van het tuinbouw- areaal, waarom de teeltregeling overbodig is, aldus deze opponenten. Aan het einde vart de bijeenkomst werd een diaprogramma ver toond, dat als titel droeg: „Waar beschermd dóór dijk én duin". Beelden van Zeeland en de Zeeuw se C.B.T.B., begeleid door muziek en gesproken tekst, gaven een in druk van de schoonheid van de eigen provincie en de activiteiten, die dè C.B.T.B. ontwikkelt. "OT x-s Vandaag op pag. WEINIG BEZUINIGEN Bedrag van f 40.000 voor nieuwe brandspuit De gemeenteraad van Groede heeft dezer dagen de gemeentebegroting 1962 behandeld. Do uitgaven op de kapitnalsdienst van deze begroting zijn in totaal 820.785,01 en dc; in komsten 689.238,93. Het nadelig saldo is dientengevolge 131.546,08. De gewone dienst geeft aan inkom sten <-n uitgaven een bedrag van 128.621,67 te zien. De post onvoor zien is 3021.70 groot. De nieuwe wet financiële verhoudin gen Rijk en gemeenten is voor Gronde gunstiger, zodat, de begroting kon worden Opgemaakt zonder al te veel bezuinigingen. De begroting laat on der meer een bedrag van 40.000 zien vooi' een nieuwe brandspuit, eén post voor niéuwe straalantaarns, alsmede een verhoging in de kolen- toeslag voor minder gesitueerden van 13 op. 20 weken. Dc raad ging akkoord met de begroting 1962. De raad keurde goed de gemeente rekening voor 3959,- en dc subsidie per leerling voor gewoon lager onder wijs, zoals deze op de begroting .1962 van 58,61 is vastgesteld. SUBSIDIES Het verzoek van de Kon. Ned. fede ratie van harmonie- en fanfarege zelschappen aan dc plaatselijke mu ziekvereniging „E.M.M" een jaarlijkse subsidie van 1250 te verlenen werd niet ingewilligd. De raad wenst eerst te zien aangetoond, dat verhoging tot 1250 financieel noodzakelijk is. Ver leend werd dc gebruikelijke subsidie var) 3.00. Een verzoek van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel Werk om verhoging van de subsidie per inwoner van 4 op 8 cent werd afgewezen. De afdeling Groede van het „Groene Kruis" kreeg een verho ging van de subsidie per lid van 50 cent tot 3,-Deze regeling zal ook gelden voor de overige kruisver enigingen. De raad keurde verder goed de ver hoging van de keurlonen bij de vlees keuringsdienst „West-Zceuwsch- Vlaanderen," zoals voorgesteld door het bestuur van deze instelling'. De ophaaldienst voor huisvuil in Groede moet worden gemoderni seerd. Met de gemeente Oostburg zijn onderhandelingen gaande op de wjjze waarop de ophaaldienst kan gaan werken. In verband hier mee werd de verordening op de heffing van 4 voor het ophalen van huisvuil ongewijzigd gehand haafd. De raad ging akkoord met een sub sidie voor de r.-k. school in Groede ter vernieuwing van de verlichting in het schoolgebouw. Voor de twee. gemeentewerklieden zal per 3 januari 3962 worden overgegaan tot dc invoering van bet systeem van werkclassificatie en prestatiebeloning. Hetgeen 25 aan extra voorzieningen vraagt. Als schoonmaakster van het gemeen tehuis werd officiéél aangesteld me juffrouw J. C. Boekhout op een loon Van 1,50 per uur. Tévens werd de wedde van de schoon maaksters vóór de kleuterschool en de school voor g.l.o. met terugwer kende kracht per 1 januari 1961 vastgesteld op 1,50. Aan het begin van de vergadering was nog herdacht de heer P. v. d. Broeckc, die onlangs overleed. Dc heer v. d. Broeeke was oud-raadslid voor de A.R. Partij. dat de brandsirené defect bleek te zijn. Toch waren de spuitgasten vrij snel bij het brandende pand aan de Zandweg 20 present. De hogedruk- nevelspuit kwam onmiddellijk in ac tie en na verloop van tijd waren de brandweerlieden het vuur meester. Bij het blussingswerk kwam nog eens duidelijk tot uiting, welke voor delen dc hógedruknevelspuit biedt. Niet alleen was men het vuur in vry korte tijd meester, maar ook de wa terschade valt bij deze methode prak tisch weg te cijferen. Zo goed en zo kwaad als het ging brachten de be woners en de buren geassisteerd door brandweerlieden, het huisraad in veiligheid. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Dr. H. van der Linde naar New Delhi Dr. H. van der Linde, oud-predikant van de hervormde gemeente van Middelburg, die vorige week het ambt van lector in de geschiedenis en problematiek van de oecumeni sche beweging aan de r.-k. universi teit te Nijmegen aanvaardde, zal bin nenkort naar New Delhi vertrekken om als officieus lid van de r.-k. dele gatie van waarnemers dè assemblee, van de (protestantse 5 Wereldraad van Kerken bij te wonen. Insluiper haalde totaal 250 uit drie woningen Voor totaal f 250 heeft een onbeken de in de nacht van zondag op maan dag gestolen uit drie woningen in Vlïssingen. De insluiper heeft aan de Vrijdomweg op de nummers 14, 14a en Ï4c uit kasten verscheidene spaar potten en geldkistjes gehaald. Door over schuttingen te klimmen heeft de dief zich toegang verschaft tot de woningen. De Vlissingse politie stélt een onderzoek in. Benoeming De heer J. E. Jansen, hoofd van de Cómeniussehool te Papendrecht, vroeger te Vlïssingen, is benoemd tot leraar aan de Internationale school te Varese (Italië). „Joy-riding" met auto van Vlissingse chirurg Zóndagavond omstreeks acht uur is de auto van de Vlissingse chirurg dr. C. K. ontvreemd. Dc arts had zijn wagen niet afgesloten neergezet voor zijn woning aan de Julianalaan in Vlissingen. Maandagavond werd de auto teruggevonden in Bergen op Zoom. Vermoedelijk betreft het hier een géval van „joy-riding". Voetganger uit Borssele aangereden in Vlissingen e 29-jarige voetganger F. N. uit Borssèle is zondagnacht, omstreeks kwart over twaalf door een brom fiets aangereden op de Smallckade in Vlissingen. N. werd vrij ernstig gewond. De bromfietser A. C. V. uit Vlissingen had N., die met een ken nis in wat beschonken toestand op de Smallekade liep niet opgemerkt, toen hij in de richting van de muziektent in het Bellamypark reed. N. kreèg een rechter ondei'been- breuk en verwondingen aan het ach terhoofd en zijn linkeroog. De brom fietser kreeg snijwonden. Beiden werden op advies van de arts M. J. A. Bil naar het ziekenhuis Bethesda in Vlissingen overgebracht. De brom fietser kon na behandeld te zijn naar huis terugkeren. Overstekende koe bij Haamstede aangereden Het overbrengen van vee over de provinciale weg onder Haamstede heeft maandag tegen de avond een koe van landbouwer B. M. B. het le ven gekost. Toen hij bij het invallen van de duisternis een aantal dieren over de weg loodste, kwam juist de personenauto van de aannemer B. te Burgh aangereden. De bestuurder van de wagen bemerkte de overste kende runderen te laat en reed tér hoogte van de r.-k. kerk een van de koeien aam Het dier werd daarbij dusdanig gewond, dat het later moest worden afgemaakt. De perso nenauto werd aan de voorkant ge heel ingedrukt. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Directrice huishoudschool Bergen op Zoom Mej.' E. M. V. Zee, afkomstig uit Middelburg, is benoemd tot directrice van de te bouwen huishoudschool van de Nóord-Brabantse Maatschappij van Landbouw te Bergen op Zoom. Mèt de lessen is intussen in dc be staande r.-k. uloschool een aanvang gemaakt. (Slot van pagk l) zal een' spreiding óver het land ilö goed mogelijk verwezenlijken, een verdeling volgens schema over de ge meenten lijkt de minister niet oppor tuun. Daar bij wil de minister de initia tieven in de vrije sector zo veel mogelijk tegemoetkomen, door de aanvragen om rijksgoedkeuring iii het algemeen naar volgorde van binnenkomst toe te wijzen. Van do'zo regel zal echter wor den afgeweken ten behoeve van arbeidssparende bouwmethoden of by juiste aanpassing aan het bouwpatroon binnen de provincies. De arbeidssparende bouwmetho den zullen worden bevorderd door het verlenen van een toeslag. De minister vindt hog geen aanlei ding om aan de toewijzing van wo ningen op titel van krotopruiming de verplichting té verbinden, dat het toegewezen aantal geheel voor dit doel zal worden besteed. Toéli lijkt het hem verantwoord, dat de provin ciale besturen in die. gevallen, waar Opper A. Mauer, Kruisingen, 25 jaar bij rijkspolitie Opper wachtmeester A. Mauer van de rijkspolitie in Kruiningen is zater dag op hét gemeentehuis gehuldigd vanwege zijn 25-jarig jubileum in diénst van de rijkspolitie. Op liet ge meentehuis sprak burgemeester A. Schipper hem zaterdagmorgen in lo vende termen toé. De jubilaris kreeg namens het college van b. en vv. een boekebon. Voor tnevrouw Mauer waren er bloemen. Vervolgens voerde het woord de lui tenant Lanting namens de comman dant van district Zeeland van de rijkspolitie. Hij bood de jubilaris de gebruikelijke enveloppe mèt inhoud aan. De groepscommandant, adju dant M. 't Jong uit Kruiningen sprak namens de groep Kruiningen, terwijl de heer J. Borrie uit Goes na mens de afdeling Zuid- en Noord- Beveland van de Nederlandse Politie bond gelukwensen kwam aanbieden. Opper Mauer en zijn echtgenote ont vingen verscheidene cadeaus. De op perwachtmeester bedankte tenslotte voor alle vriendelijke woorden en voor de geschenken. In de woning van opper Mauer kwamen velen herii op een receptie 's middags fe liciteren. De koninklijke harmonie „E.M.M." tenslotte bracht hem een muzikale hulde. Statenkring Walcheren S.G.P. vergaderde Tijdens een vergadering van dc sta tenkring Walcheren van de S.G.P., die in Middelburg onder voorzitter schap van de heer D. Kodde gehou den werd, heeft het Middelburgse raadslid voor de S.G.P., de heer A. J. Schot, gesproken over de zegen van de arbeid. Dc heer Schot nam daarbij als uitgangspunt dc beteke nis, die in de bijbel aan de arbeid wordt toegekend. Voorts werd tijdens deze vergadering de groslijst voor de verkiezing van de Provinciale Statenleden behandeld, waarvoor de kandidatenlijst vastge steld wordt wanneer alle groslijsten bekend zijn. de mógelijkheden tot krotopruiming haar hun mening aanwezig zijn, een dergelijke voorwaarde aan hun toe wijzing verbinden. Indien zulks ge schiedt, dienen de provinciale bestu ren erop toe te zien, dat de toegewe zen woningen ook werkelijk voor dit doel worden gebruikt. Voor hét aantal woningwetwoningen, dat aan de provincies op titel van vervanging van noodwoningen is toe gewezen, houdt de minister vast aan de voorwaarde, dat deze woningen ook daadwerkelijk voor dit doel wor den aangewend. In Zeeland Het contingent 1962 belooft voor Zeeland weer weinig ruimte. I)e toe gestane hoeveelheden woningwetwo ningen en premiewoningeii zyn iu liet afgelopen jaar nagenoeg geconsu meerd, waarby vooral de vraag naar premiewoningen altijd beduidend gro ter was dan liet toegestane contin gent. Ongeveer 1200 aanvragen kwa men in deze sector binnen en slechts in 600 gevallen kon dus toestemming worden verleend. Voor de woningwetwoningen vooral voor de bouwwereld min der aantrekkelijk bestond min der belangstelling. Echter nog be langstelling genoeg om het toe gestane contingent ten volle te gebruiken. In de vrije sector wer den in Zeeland in 1961, 55 wonin gen gebouwd. Niet minder dan 270 aanvragen werden ingediend, maar de bouwstop van april j.h werkte ernstig remmend op de ac tiviteiten in deze sector. Toch wordt met name hier een toene mende bouwactiviteit verwacht. Gezien de woningtekorten waarmee verschillende Zeeuwse steden wor stelen, zal het contingent 3.962 geen beduidende verlichting brengen. Het provinciaal bestuur had echter reeds gerekend op een nog minder omvang rijk contingent. Tenslotte blijft nog de mogelijkheid bestaan dat Zeeland uit de resterende „woningpot" een toewijzing zal krijgen. Boe liet zelf met van Ceta-Bcyer AFNEMENDE WIND Zwaar bewolkt met plaatselijk eni ge regen. Dezelfde temperaturen als gisteren. Langs de Waddenkust tot hard, elders geleidelijk tot krachtig of matig afnemende noordoostelijke wind. 'ZON ÉN MAAN. .15 november Zon op 7.59 onder 36.50 Maan op 14.00 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2