Kamer rapporteert over reclame-t.v. SNELRECHTNA SPONTANE BETOGING IN DEN HAAG MR. BURGER STELT REGERING VRAGEN OVER NIEUW-GUINEA Waar zijn onze schepen? 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1.1 NOVEMBER 1961 Meningen verdeeld Tegenstanders vragen snelle beslissing De bijzondere commissie uit de Tweede Kamer heeft een zeer omvangrijk rapport uitge bracht over de nota inzake re clame televisie, die op 22 fe bruari 1961 door de regering werd ingediend. Het verslag toont aan, dat de meningen over het vraagstuk in de meeste fracties verdeeld zijn. Het ver slag zegt, dat verscheidene le den van één der grote fracties hun instemming hebben uitge sproken met de wijze waarop in de nota het probleem van de wenselijkheid en toelaatbaar heid van reclame in de televisie gesteld wordt. Deze leden waardeerden ook de voor lopige schets van de uitwerking die door de staatssecretarissen is gege ven. Zij gaan ervan uit, dat de kij kers steeds nadrukkelijker de eis van een tweede programma stellen. Dat de omroepen nu reeds in staat zou den zijn gelden te reserveren voor een tweedi ogramma zonder dat dit gaat tc :oste van de program- makwaliteii. achten zij niet waar schijnlijk. Nu een financieringsbron aanwezig is in de vorm van commer ciële televisie zou het volgens deze leden, economisch noch cultureel te verdedigen zijn, deze bron niet aan te boren. Geen monopolie Ook verscheidene leden uit andere groepen delen deze mening. Zij legden daarbij echter meer nadruk op het belang van een zeer goede televisie, dan op de reclame. Zij wezen er ook op, dat de realise ring van het door de staatssecre tarissen voorgestelde plan niet de ondergang van het bestaande om roepbestel mag inhouden. Wel stelden zij zich met de bewindslie den wel degelijk op het stand punt, dat er van een monopolie van de omroepverenigingen geen sprake behoort te zijn. Deze leden voelen niets voor de ge dachte om de exploitatie van het tweede net weer aan de N.T.S. en de omroepverenigingen op te dragen. Zij staan sceptisch tegenover de plannen van de N.T.S. om het tweede net uit kijkgelden te verzorgen. Dit zou, volgens hen, gaan ten koste van de kwaliteit van de programma's en van de honorering van de werkers bij de televisie. Deze groep van voor standers van de commerciële t.v. blijkt evenwel ook enkele bezwaren tegen het plan der staatssecretaris sen te hebben, nl. Ie. dat de inhoud een te sterk economisch karakter draagt en te weinig aandacht is ge schonken aan de programmakant van een onafhankelijke t.v.; 2e. dat wel grote aandacht is besteed aan het verlangen van het bedrijfsleven, maar dat de belangen van de kij kers nauwelijks aandacht krijgen. Ander bestel Enkele leden die het eveneens niet met de meerderheid van hun fractie eens zijn, vinden het nood zakelijk een nieuw element in het huidige etherbeslel te brengen. Zij achten dit een belang op zichzelf, omdat het huidige stelsel naar hun mening, een overblijfsel van vooroorlogse verhoudingen is. Het legt, volgens hen, voor een deel aan de hand van de verouderde criteria de nadruk op alle ver schillen in het volksleven en het heeft de neiging deze extra accent te geven. De vele leden, die zich tegenstanders van het plan betonen, hebben zich afgevraagd waarom de staatssecreta rissen het beginsel van de vrije me ningsuiting als argument hebben ge bruikt. Zij menen dat een toelichting van deze argumentatie geheel ont breekt. Een wettelijke televisierege ling die het uitzenden van reclame boodschappen geheel verbiedt, zou naar hun mening niet in strijd zyn met het Verdrag van Rome, aange zien dit de-mogelijkheid opent tot be perking van dc vrije meningsuiting bij de wet. Deze leden verklaarden zich voorstander van de zg. „open situatie", d.w.z. dat aan bonafide groepen onder gelijke voorwaarden concessie moet kunnen worden ver leend. Zij stelden zich daarmee op het standpunt van de omroepvereni gingen. Vele tegenstanders menen dat een snelle beslissing in afwijzende zin ge wenst is. MR. FRANCOIS PAUWES STRAFPLEITER VOOR BAARNSE JONGEN De Amsterdamse strafpleiter, mr. Francois Pauwels, zal de verdediging op zich nemen van de 18-jarige Baarnse jongen Henny W., die wordt verdacht van medeplichtigheid aan de moord op de 14-jarige Theo Mastwijk uit Soest. In Baarn heeft zich een klein comité gevormd, bestaande uit een café houder, een barkeeper, en een gepen sioneerd ambtenaar uit Nieuw-Gui- nea, dat gistermiddag samen met de moeder van de verdachte een onder houd met de Amsterdamse strafplei ter heeft gehad. De initiatiefnemer tot de oprichting van dit comité, een Baarnse kiosk houder, heeft zich inmiddels uit het comité teruggetrokken. Gisteravond werd namenshet comité, medege-. deeld, dat een bankrekening is .geo pend om de eerste kosten 3000) van mr. Pauwels, te betalen. Weer vragen over Baarnse affaire Het Tweede Kamerlid de lieer Berk houwer (v.v.d.) heeft aan de mi nister van justitie, schriftelijk ge vraagd of de bewindsman bereid is om de resultaten van het onderzoek: naar de gebeurtenissen rond de rar- restatie van de verdachte Roudewijn H„ te Baarn, dat wordt ingesteld op- last van de procureur-generaal bij het gerechtshof tc Amsterdam, be kend te maken aan de KamCr, ouder: overlegging van de rapporten be treffende de-: gang van zaken met bétrekking tot deze arrestatie. JEUGD TEGEN KERNBOM V erontwaar diging bij personeel radio en t.v. (Van onze radïo-t.v.-redaeteur) De personeelsraad van het omroep en t.v.-personeel heeft besloten om volgende week donderdagnacht een massavergaderïng in de Hilversnmse Totohal te houden 0111 de houding te bepalen tegenover het jongste besluit van de regering om slechts een uit kering ineens van drie procent toe te staan. De voorzitter van de personeelsraad, de heer Ben Stesrgerda. verklaarde gistermiddag in Hilversum, dat het personeel het regeringsbesluit „met matheid, overgaand in verontwaar diging. overgaand bij sommige leden van het personeel tot. de wil om een protest-actie te houden" heeft ver nomen. De personeelsraad heeft echter, na een hele ochtend van vergaderen, be sloten eerst de houding van de drie vakcentrales en de resultaten van de parlementaire actie volgende week donderdag af te wachten, alvorens definitieve stappen te ondernemen. De personeelsraad heeft de staatsse cretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr, Y. Scholten en de Tweede Kamerfracties van acht politieke partijen een telegram ge stuurd. waarin hij uitdrukking geeft „aan zijn felle verontwaardiging over het regeringsstandpunt". ..Het perso neel acht dit standpunt", zo gaat het telegram verder, „het resultaat van een koehandel bedreven rond de haar gestelde salariseisen, welke aanvaard werden door werkgevers en vakbon den". Het regeringsvoorstel wordt in het telegram tenslotte „onaanvaard baar" genoemd en met grote klem wordt aangedrongen op nader be raad. 's-Morgens zitbetoging, 's-middags voor rechter Een 35 tal jongelieden, variërend in leeftijd van 17 tot 33 jaar, lieeft gis termorgen een sit-down staking ge houden op één van de drukste kruis punten van Den Haag. Om acht uur, bij het begin van het spitsuur, be trokken de betogers, die demon streerden tegen de atoombom, bun post op hef kruispunt Laan van Meerdervoort-Anna Polownastraat. Zij lagen of zaten er, elkaar stevig vasthoudend; in hun bezit hadden zij spandoeken, pamfletten en bor den. Om tien over acht kreeg de politic bericht van deze demonstratie. On middellijk vertrokken een groot aantal wagens en het waterkanon van de politie, naar net kruispunt. Dit waterkanon behoefde echter geen dienst te doen, want binnen twintig minuten was het kruispunt ontruimd. Man voor man en vrouw voor vrouw werden de demonstran ten in de politiewagen gedragen en overgebracht naar het hoofdbureau. Stuk voor stuk werden de jongelui op het bureau verhoord. De officier van justitie, mr. dr. J. C. Maris, die van 'het gebeurde zeer snel in ken nis was gesteld, besloot, dat 's mid dags nog alle arrestanten voor de kantonrechter terecht zouden staan wegens het deelnemen aan een sa menscholing en het zonder noodzaak belemmeren van het verkeer. Uniforme boete Tegen degenen waarvan de offi cier van justitie, mr. dr. J. C. Maris, die zelf dc leiding had bij de verhoren, vond dat zij oud ge noeg waren om de consequenties van hun daden te dragen, eiste hij wegens belemmering van de vei ligheid van het verkeer een uni forme geldboete van J25 gulden. „Ik heb respect voor de goede bedoe lingen" zei de rechter, „maar ik ge loof niet, dat dit veel effect zal heb ben. Doordat U niet met legale mid delen heeft geprotesteerd, bent U langs liet doel heengeschoten" en hij vonniste in alle gevallen conform de eis. ondanks de opmerking van één van de beklaagden, „nat ze het ook voor hem> hadden gedaan". Dat gold ook voor een jongen, die meende, dat het ten laste gelegde niet juist zou zyn omdat een kruis punt waar het Verkeer gestremd is, moeilijk onveiliger kan zijn dan één waar het verkeer wel overheen raast. De verdediger van de betogers, mr. P. van 't Hol' Stolk,' kon het belem meren, van het verkeer, moeilijk ont kennen. maar hij- was het niet eens mét "de hoogte van de "boete daar het voornamelijk .middelbare scholieren en werkstudenten betrof. .Vijf gul den leek' hém redelijk toe. De officier van justitie zei .echter dat hij, met het oog op eventuele nieuwe betogingen, deze boete nodig vond. Hij voegde daar nog aan toe, dat de justitie in de toekomst zelfs mogelijk hechtenisstraf zal gaan eisen om dit euvel de kop iu te druk ken. Molotow uit de partij en ook nog werkloos De voormalige Russische minister van buitenlandse zaken V. M. Molo tow is uit de communistische partij gezet en ontheven van z*yn post in Wenen. Molotow was in Wenen lioofd van de Russische delegatie bij de In ternationale commissie voor kern energie. Het nieuws werd verkondigd door functionarissen van de commissie, die zeiden het te hebben vernomen van „zeer goed ingelichte lieden". In een commentaar op dit bericht verklaarde een lid van de lokale communistische partijafdeling, dat het „ongetwijfeld juist" was.; Hij zei „we kunnen Molotow alles vèrgeven, maar we kunnen niet de mensen ver geten die door hem zijn vermoord". KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Benoemd tot hulpprediker te Leiden (voor de arbeid onder de studerende oosterlingen) A. Hofman, kandidaat aldaar. Bedankt voor Arnemuiden C. W. de Ruiter te Visvliet- DUITSE BANK VERLIEST ZESTIEN MILJOEN MARK Door misbruik en overschrijding van hun volmachten door procuratiehou ders heeft de August Thijssen-bank A.G. te Berlijn aanzienlijke verliezen geleden. Twee procuratiehouders werden op staande voet ontslagen. Volgens mededelingen in het blad Die Welt van-vrijdag worden de in gevaar verkerende vorderingen ge raamd op rond 15 a 16 miljoen mark. I Geen stofwolk I tijdens staatsiebezoek J Om de ha-ven van Accra, die vanwege het bezoek van de Engelse koningin extra was f§- opgepoetst, niet te verontrei- n nigen ligt het Italiaanse vrachtschip „Providencia", dat met Pools cement voor een Nederlandse firma in Ghana is geladen, reeds sedert maandag op. de rede voor anker. Omdat m H het lossen van'het cement niet H 'zonder het' veroorzaken van grote stofwolken kan gebeu- ren, heeft de Ghancse regering ij ff verordend dat dit pas na het vertrek van koningin Elisa- beth en prins Philip vandaag eë M zal mogen geschieden. Dit kost f ff de firma Intussen 250 pond n sterling extra liggeld per dag die vermoedelijk niet vergoed ff H zullen worden. ff ililiiiiÉiiiiMiiiiiiiiiNiliiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiinniiiiiiiiiini NATIONAL1TEITSKENMERKEN IN 'T GEDING Om onduidelijkheid en wantrouwen te voorkomen Het Tweede-Kamerlid de heer Burger (p.v.d.a.) heeft aan de minister-pre sident de volgende schriftelijke vra gen gesteld: Heeft de regering ken nis genomen van de activiteiten van de Nieuw-Guinea Raad alsmede van het gouvernement van Nieuw-Guinea, met betrekking tot symbolen voor het betreffende gebied, als vlag en volkslied, die volkenrechtelijk als na- tïonaliteitskenmerken worden gebe zigd? Zo ja, heeft de regering dan oog voor liét feit, dat daarin de suggestie is vervat van prioriteit voor nationale Zelfstandigheid van dat gebied, als ^definitieve status? Wat heeft de regering ondernomen ojn: a. De Nieuw-Guinea Raad het nodige inzicht te verschaffen omtrent de mate waarin een dergelijke oplos- sing het blijvend belang van Nieuw-Guinea dient, alsook om- treilt de mate waarin die oplos- Ontwerp voor nieuwe visserijwet ingediend De ministers van landbouw en visse rij en van justitie hebben bij de tweede Kamer ingediend het ont werp van wet „houdende nieuwe re gelen omtrent de visserij". Blijkens de memorie van toelichting wordt het wetsontwerp als volgt ge- mótiveerdordenen en bundelen van bestaande wetgeving op het gebied wan de zee-, kust- en binnenvisserij ifn.I. van de visserijwet 1908. de wet op de maaswïjdte van zeevisnetten 1954 en de wet op de bijdragen ver betering binnenvisserij 1952). daar naast aanpassing van de in deze wet ten en in de haringwet 1927 ver vatte regelingen aan de hedendaagse omstandigheden. De Gaulle belooft binnen half jaar vrede in Algerije President De Gaulle heeft vrijdag te genover een groep parlementsleden in Marseille verklaard, dat wanneer hij het Algerijnse probleem tot een oplossing zal hebben gebracht, zijn taak zal zyn verricht. Een lid van het kabinet van de pre sident ontkende evenwel berichten, als zou de president hebben meege deeld, dat hij zich dan uit het poli tieke leven zou terugtrekken. De Gaulle legde de verklaring af op een bijeenkomst met parlementsleden uit het departement Bouches-du-Rhö- ne. kort voordat hij Marseille verliet onv op weg te gaan naar Arles en Aix-en-Provence. Vrijdagavond be ëindigde hij zijn rondreis door Cor sica en Zuid-Frankrijk. Naar verluidt, zou De Gaulle op de bijeenkomst ook gezegd hebben, dat hij hoopte binnen zes maanden het Algerijnse probleem uit de weg te hebben geholpen en dat hij de oplos sing voor een referendum aan het Franse volk zou voorleggen. Dit bericht kon echter niet worden bevestigd. - De bijeenkomst met de parlementsleden droeg een besloten karakter. Eerder op de dag werd De Gaulle gedwongen een toespraak af te breken, omdat men hem met ge schreeuw van „Algerië Francaise" overstemde. „Prettig U te ontmoeten", zeiden de Ghanezen Koningin Elizabeth van Engeland en prins Philip kregen in Accra een ver trouwd schouwspel te zien: de troo ping of the color. Alleen was liet de vlag van do republiek Ghana die hoog boven de rijen in rood uniform gesto ken soldaten wapperde. Er waren vëèl vertrouwde elementen. De beve len werden in het Engels gegeven en de band speelde „Hearts of "oak" en „Keel row". Ongeveer 50.000 toeschouwers waren samengepakt op het plein van de Zwarte Ster. Velen hadden bescher ming gezocht tegen de felle zon. door kranten op het hoofd te leggen. Daar op prijkte de grote „kop van de dag „Prettig U tc ontmoeten". CALTEX ROTTERDAM 1 ESSO NEDERLAND 5 7 THUREDRCCHT PRINS JOHAN WILLEM I v Cleveland PARKHAVEN 9 260 lil SIMONSKERK 10 te Ho STAD DORDRECHT STRAAT SOENDA D S40 l MODJOKERTO WONOSOttO i AMERSKERK 9 TJIMENTENG LOOSDRECHT 40 i MELISKERK 4 I WICKKNBURGH i LI TAP 9 BOO i BUSXUM 9 420 BINNENHAVEN RENQALEN 10 te Tutlcorln ESSO ROTTERDAM V. Rotterdam n. Banlu MOLBNKSRK JO v. ChltUjoni sing tot de redelijkerwijs te ver werkelijken mogelijkheden be hoort. b. Te voorkomen, dat wederom on duidelijkheid en wantrouwen, ja zelfs twijfel aan de goede trouw ontstaat met betrekking tot het Nederlands NieuW-Guinea-beleid, dat enerzijds van de Verenigde Naties een internationaal orgaan verlangt, juist ter afpaling van de definitieve status van Nieuw- Guinea, doch anderzijds gelijktij dig metterdaad opteert voor na tionale zelfstandigheid van Nieuw- Guinea, althans die schijn wekt? P.v.d.A.-steun Mag worden aangenomen, dat vol doende tot de regering is doorge drongen, dat de steun, die door de Tweede-Kamerfractie van de Partij van dc Arbeid by de jongste alge mene beschouwingen werd gegeven, alsmede de beperkingen, die genoem de fractie bij die gelegenheid in acht heeft genomen, uitsluitend beoogden een maximale kans te openen voor een door de regering aan het parle ment voorgehouden beleid, gericht op de overdracht van het beheer over Nieuw-Guinea en de verantwoorde lijkheid voor de uitoefening van de zelfbeschikking aldaar aan interna tionale organen? Beseft de regering, dat op gron den als blijkende uit de vierde vraag, de steun van genoemde fractie aan de Nieuw-Guineapoli- tiek als vervat in liet plan-Luns, betekent, dat die fractie zich ten enenmale distantieert van en iede re verantwoordelykbeid afwijst voor de gevolgen van door de re gering niet voorkomen ontwikke lingen, als genoemd in vraag 3, die niet slechts strijdig zijn met genoemd plan, maar bovendien een provocatie betekenen van al degenen, die een andere uiteinde lijke oplossing van het Nieuw- Guineavraagstuk voorstaan, dan wel die niet by voorbaat wensen te zien achtergesteld? D.A.F.-succes oorzaak van achterstand in produktie (Van een onzer verslaggevers) De nieuwe serie personenwagens van de D.A.F.-fabrieken te Eindho ven, Daffodil, is zowel in binnen- als buitenland zeer goed ontvangen. Dit succes resulteert thans in een ach terstand in de produktie. Sinds deze is begonnen, zijn ruim 2300 wagens afgeleverd en is men te Eindhoven ongeveer 2000 wagens achter op het produktieschema. Aan orders heeft men op het Ogenblik ongeveer 5000 wagens geboekt staan. De produktie bedraagt thans 75 tot 80 wagens per dag. Alle maatregelen zijn getroffen om begin januari de dagproduktie tot 100 te kunnen opvoeren. Bevredigende gang van zaken „Scheepsverband" In de nu verstreken maanden van 1961 lieeft de portefeuille van lenin gen op onderpand van schepen van de N.V. Eerste Nederlandsche Scheepsverband Maatschappij te Rotterdam, mede door reeds voor 1961 gedane toezeggingen, een be vredigende groei vertoond, aldus de directie. De vraag naar het door de vennoot schap aangeboden krediet nam ech ter in de loop van het jaar af, voor namelijk door de verminderde bouw activiteit van zeeschepen, waardoor het bedrag aan toegezegde in de toe komst tot afwikkeling te brengen leningen, kleiner is dan in de vooraf gaande jaren. De geldnemers hebben op bevredigende wijze aan hun ver plichtingen voldaan. Alle in de eerste helft van het jaar vervallen rente werd betaald. Vijf procent premie voor personeel Van Gend en Loos Het gehele ongeveer 8000 man tel lende personeel van de N.V. Van Gend en Loos krijgt een toeslag van vijf procent op zijn loon als dervings premie voor een nog in te voeren waarderingspremieregeling. „ER IS GEEN BLOESJESAFFAIRE" Minister Visser sommeert Van der Putten namen van „colloborateurs" te noemen De minister van defensie, ir. S. II. Visser, heeft de technisch hoofd ambtenaar eerste klasse van zijn de partement, de heer F. H. van der Putten, opgedragen hem binnen veertien dagen dc namen bekend te maken van officieren, die zich naar dc mening van de heer Van der Putten zouden hebben schuldig 'ge maakt aan collaboratie met Japan ners in liet voormalige Nederlands Indië, en aan onregelmatigheden na de capitulatie van Japan. De minister verklaarde vrijdagavond tijdens een persconferentie in zijn de partement, dat hij tot deze stap is overgegaan naar aanleiding van een publikatie in het Algemeen Dagblad van 30 september. In dit artikel werden dergelijke be schuldigingen geuit, die volgens het blad als „het geheim van Van der Putten" moet worden onderzocht. Wat de zaak-Oudewater betreft zei de minister, dat de justitie geen aan leiding heeft gevonden op grond van haar onderzoek tot enigerlei actie over te gaan. De hierover door de sergeant Franssen afgelegde verkla ringen bewijzen volgens de minister, dat deze beschuldiging geen steek houdt. „De hele bloesjesaffaire is een groot verzinsel. Er is geen affaire, er is geen bloesje, laat staan een bloesjes-affaire", zo zei de minister. Negerleider Kenijatta met diereningewanden bekogeld Britse extremisten hebben ook vrij dag de negerleider uit Kenia, Djoino Kenijatta, niet met rust kunnen la ten. Op een persconferentie, die Ke nijatta gaf na zijn besprekingen met de Britse minister van koloniën, Re ginald Maudling, wierp een man een papieren tas, waarin ingewanden van dieren zaten, naar de negerleider. Kenijatta werd niet geraakt. Zijn aanhangers sleepten de man dwars door de zaal heen naar 'de uitgang, waar zij hem aan de politie overle verden. De man was lid van de „league of empire loyalists", een or ganisatie die wil dat Engeland de macht in zijn overzeese gebieden in handen houdt. (Nagekomen adverteutïe's) Heden overleed onver wacht onze lieve moe der, dochter en schoon dochter MARIA MAGDALENA BllIJS, op dc leeftijd van 49 jaar. A. Hendrikse. M. Gabriëlse Brijs. F. A. Gabriëlse. Middelburg, 10 november 1961. Jacob Catsstraat 70. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 14 november a.s. te 1.15 uur op de algeme- Heden overleed nog vrij plotseling onze lie ve man en zeer zorg zame vader, schoonva der en grootvader JOHANNES CRUCQ, in de leeftijd van bijna 65 jaar. Goes E. E. Crucq Winkelaar. Bennekom E. Evenliuis Crucq. H. H. Evenhuis. Elle Wilte. Evelien. Jan Karei. Goes, 10 november '61. Breitnerstraat 31. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 14 november 1961 op de algemene be graafplaats te Goes. Vertrek van het sterf huis te 13.00 uur. Heden overleed plotse ling onze broeder en zwager de heer JOHANNES CRUCQ, op de leeftijd van bijna 65- jaar. Uit aller naam, M. GunstCrucq. Goes. 10 november '61. Directie en personeel van de N.V. Veevoeder fabriek „Zeeland" te Goes vervullen hierbij de droeve plicht kennis te geven van het over lijden van de oud-direc teur en oud-commissa ris der vennootschap, de heer J. CRUCQ. De volledige toewij ding waarmede hij zijn taak verrichtte zal ons steeds in herinnering blijven. Goes, 10 november '61. Heden overleed na een langdurig, docli gedul dig gedragen lijden, onze geliefde en zorg zame moeder, behuwd- groot- en overgroot moeder MAGDALENA PIKTERNELLA PRIESTER, wed. van Jacob Walhout, in dc ouderdom van 85 jaar en 9 maanden. Heinkcnszand: J. J. Walkout J. P. Walhout Lockefeir Middelburg: J. J. Walhout C. Walhout— Vcrsluys 's-Hecr Abtskerke: N. Walhout C. WalhoutOtte Kapelle: M. P. Eversdijk Walhout Jac. Eversdijk Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Kapelle, 9 nov. 1961. Gondoleantie-adres Kapelle, Molenwater 16 Vertrek vanuit „Mara- natha". Heinkenszand op maandagmiddag 13 nov. 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6