Antwoord op vragen strand Nieuwvliet KERKDIENSTEN Agenda WALCHEREN BOUW REINIGINGSGARAGE IN MIDDELBURG VERGT 140.000 MARKTBERICHTEN ZATERDAG 11 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT V MINISTER ZIJLSTRA Inspecteur domeinen handelde onjuist Minister Zijlstra van financiën heeft vrydag schriftelijk geantwoord op schriftelijke vragen van het socialis tisch Tweede-Kamerlid de heer Scheps (p.v.d.a.) betreffende de brief wisseling tussen de inspecteur der Domeinen te Goes en het gemeente bestuur van Nieuwvliet in verband met het onttrekken van de huur van een gedeelte van het strand, dat deze gemeente van genoemde dienst heeft gehuurd. De heer Scheps had gevraagd: „Is het waar, dat de inspecteur der Do meinen in Goes d.d, 18 augustus 1961 schriftelijk aan de burgemeester van Nieuwvliet heeft medegedeeld, dat een gedeelte van het strand, door de dienst der Domeinen aan de gemeente Nieuwvliet verhuurd, aan de huur zal worden onttrokken". Het antwoord van de minister luidde: „De inspecteur der Domei nen heeft bij een brief van IS au gustus 1961 aan de burgemeester van Nieuwvliet meegedeeld, dat het gewenst was dat een gedeelte van het strand, door de dienst der Domeinen aan de gemeente Nieuwvliet tot wederopzeggens verhuurd, aan de huur werd ont trokken, ten einde dit met andere gronden aan de stichting „Het Zeeuwse Landschap" als natuur monument in gebruik te geven. Om dit te verwezenlijken heeft hij een akte van wijziging van de huur overeenkomst ter ondertekening toe gezonden en daarbij meegedeeld, dat hij gaarne op de medewerking van de burgemeester rekende. De inspec teur verkeerde in de veronderstelling aldus nog steeds de minister dat bij de gemeente geen bezwaar tegen de voorgenomen maatregel zou bestaan, aangezien het naar zijn me ning om een gezien het ook naar verhouding geringe aantal badcabi- nes, dat daar in het seizoen 1961 VANDAAG. Middelburg City: The apartment, 20 uur, 18 jaar. Electro: Tarzans verbor gen scliat, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Schuttershof: dansavond, 20 uur. Koorcentrum: instuif herv.-jeugd- raa'davond over reddingswezen, 2C Vlissingen Alhambra: Gezworen kame raden, 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: Vrouwen en spionnen, 19 en 21 uur, 14 jaar. Britannia: N.V.S.H. toneelgroep met Moederparade, 20 uur. Cdncert- gebouw: Amateurshow buurtver. De Posthoorn. 20 uur. Jobanne9kerk: ring 100-jarig bestaan Ver. tot bevor dering Chr, Onderwijs in Vlissingen, 16 uur. Souburg De Zwaan: Kindermiddag S.H.V., 20 uur. De Zwaan: Uitvoering „Uitspanning door Inspanning", uur. Goes Grand: Ben Hur, 19 uur, Prins van Oranje: Filmavond her vormde jeugdraad, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Call girls In gevaar, 18.45 cn 21 uur, 18 jaar. Luxor: Plaats aan de top, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: Kapo. 20 uur, 13 jaar. Concertgebouw: De Beul, 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De onschuldi ge verrader, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: 7 mannen zonder vrees, 18.30 en 21 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Tarzan, de ge weldige, 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: De bacchanalen van Raspoetin, 20 uur, 18 jaar. Breskens Casinobioscoop: Jerry hou je roer recht, 20 uur, a.l. IJzcndijkc Hofzichttheater: De grote bedrieger. 20 uur, 14 jaar. Zlerlkzce Concertzaal: Warlock, 20 uur, 14 jaar. Haamstede Hotel Bom: Het teken van Zorro, 20 uur, 14 jaar. MORGEN. Middelburg City: The Apartment, 14.30 en 20 uur. 18 jaar. Electro: Tarzans verborgen schat, 13.30, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: Gezworen kame raden, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: Vrouwen en spionnen, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Concertgebouw: Uitv. St.-Ja- cobskring, 20 uur. Goes Grand: Ben Hur, 14.30 en 19 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: De wraak der Sioux, 14.30 uur, t4 jaar. Roxy: Call girls in gevaar, 16.30, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. Luxor: Song of the Islands, 14 uur, a.l. Luxor: Plaats aan de top. 16, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: De beul, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Kapo, 14.30 en 20 uur, 18 jaar. Concertgebouw: De beul, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Daar droomt elk meisje van. 14.30 en 17.15 uur, a.l. Bioscoopgebouw: De maagdenbron, 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: 7 mannen zonder vrees, 15.45 uur, 14 jaar. Het Centrum: De slag bij Austerlitz, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Tarzan de ge weldige, 14.30 uur, a.l. Olympia: Man nequins en miljonairs, 17 en 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: Dat heb ik In Parijs geleerd, 14 uur. 14 jaar. Ledel theater: De bacchanalen van Raspoe tin, 16.30 en 20 uur, 18 jaar. Breskens Casinobioscoop: Winden waal- en om de rotsen, 16 en 20 uur, 14 jaar. IJzendljke Hofzichttheater: De grote bedrieger, 17 en 20 uur, 14 jaar. Zierikzèc Concertzaal: Het grote waagstuk, 15 uur, 14 jaar. Concert zaal: Warlock, 20 uur, 14 jaar. geplaatst was voor de doeleinden van de gemeente van minder belang zijnd strandperceel ging". De tweede vraag was: „Heeft alsdan het college van b. en w. van de ge meente Nieuwvliet in verband hier mede een naar moet worden aange nomen op zeer correcte wijze aan de inspecteur der Domeinen te Goes om een onderhoud' ver2ocht en is de re actie van de inspecteur daarop schriftelijk als volgt geweest: „...dat ik geen reden zie deze aangelegen heid met uw college te bespreken" en voorts „Over hetgeen uw raad te dezer zake besprak werd .ik ge- informeerd door een verslag in het Zeeiiwsch Dagblad van 31 augustus 1961". Minister Zijlstra beantwoordde deze twee a-ragen bevestigend. De laatste ATaag Aan de heer Scheps was: „Is de minister na een bevestigende be antwoording van deze drie vragen niet a-an mening, dat een goede ver houding tussen diensten van de over heid en publieke lichamen dergelijke weigeringen niet verdraagt en is hy bereid de inspecteur blyk te geven van dit gevoelen?" Minister. Zfjlstra antwoordde hierop, dat hij A-an oor- SHELTER REGENJAS terecht befaamd om pasvorm, snit en stijl. Pas zo'n Shelter jas... U ziet direct het verschil. Dat is de jas, die U staat... perfect staat. Prijzen: 69,50 - 82,00 - 94,00. HERENMODEHTJIS Winkelgalerij - Middelburg, deel is, dat de inspecteur onjuist heeft gehandeld door het college van b. en av. het gevraagde onderhoud niet toe te staan. Hij heeft zulks ter kennis a-an de inspecteur gebracht. Hij moet hier echter aan toevoegen dat deze zaak naar zijn mening an ders zou zijn gelopen als het gemeen tebestuur de inspecteur om een on derhoud had gevraagd, voordat d aangelegenheid in een vergadering van de gemeenteraad was behandeld, waarbij de inspecteur volgens het in vraag 3 vermelde kranteverslag eensgezind was verweten zich zeer onhoffelijk te hebben Tamboers- en pijperskorps „Juliana" gaf uitvoering Het tamboers- en pijperskorps „Ju liana" te Middelburg heeft vrijdag avond in een tot de laatste plaats bezet City Theater een geslaagde uit voering gegeven. In zijn openings woord zei de voorzitter, de heer J. d. Brink, onder meer, dat het le dental van de vereniging behoorlijk op peil blflft. „Het korpsje mag er wel zijn", zo meende hij. De voor zitter sprak tot slot de hoop uit, dat de gemeentelijke subsidie a-oor „Ju liana" zal worden verhoogd. De „Juliana Fluitisten", onder lei ding a-an de heer J. a-, d. Brink, openden het muzikale gedeelte van het programma met de pittige Avia- teursmars. Bij brachten verder de marsen „Pijperpret", „Maja", „De Scheldestroom" en Pijpersmars 1961. Ook uit hun interpretatie van de Thaliawals en „Vrolijke wijzen" bleek duidelijk, dat deze uitvoering het re sultaat was van veel oefening. Het programma van de „Juliana Band" stond eveneens in het teken van de mars. Onder leiding van de heer Bas Bosch brachten deze muzi kanten de „Marche de Cavalerie", de Enha mars, de Beja loopmars I en „Sans Doute" en „Potpourri II". Na dé pauze voerde de 7,Juliana to neelgroep" het blijspel „De knappe Ilena" van P. Mossinkof op. „De knappe Ilena" is een e\-en vermake- lijke als ingewikkelde liefdesgeschie denis over een ongetrouwde rijkaard, die zijn pleegdochter wü laten trou wen met zijn neef. Voor de betrokke nen is dat echter bezwaarlijk, want de pleegdochter (Jopie van Leerdam) is verliefd op een toneelspeler (H, J. Schouwenaar) én de neef (F. Adriaansen) heeft zijn hart verloren aan de bijzonder charmante secreta resse van zijn oom (Fien Glerum). Wanneer de rijke oom achter de lief desaffaires van de jongelui komt, ont steekt hij in woede en h\j dreigt hen te onterven door zelf te gaan trou- Aven, Maar waar haalt hij zo gauw een huwelijkskandidate vandaan? Hij neemt een telefoongids ter hand en haalt daaruit een willekeurige naam: Ilena Verlaine. Tegen de jongelui zegt hij dat zij zijn echtgenote zal worden. De neef en de toneelspeler proberen echter deze plannen te verijdelen en zij wor den daarbij geholpen door notaris Kruithof (J. Walraven). Daarna vol gen allerlei vermakelijke verwikke lingen, maar aan het slot komt alles weer in kannen en kruiken. Het stuk werd goed gespeeld. Vooral de knappe prestaties van Jopie a-an Leerdam vielen op. De regie berustte bij dhr. H. J. Schouwenaar, de grime was a-an Iz. Lorier en soufflcuse was mej. J. Looise. Causerie over aardewerk voor leden van N.V.H. Voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen te Middelburg hield de heer N. F. van Gelder uit Amster dam vrijdagmiddag in de „Gouden Poorte" een causerie over Wedgwood aardewerk. De heer Van Gelder beschreef op boeiende wijze het leven van Josiah Wedgwood de stichter \-an de fir ma en zijn ontdekkingen. Hij wijdde ook uit over de verschillende soorten aardewerk en de manier waarop zé vervaardigd worden. Hij liet enkele stukken zien met oude motieven en ook een theepot, kopje en schotel, die identiek zijn aan die j welke behoren tot. het servies van „De Groene Draeck", het jacht a-an prinses Beatrix. Na de pauze werd 'n film vertoond, die een passende illustratie vormde by het betoog van de heer Van Gelder. In een rievenvertrek was een kleine expositie ingericht a-an Wedgwood aardewerk, voorzien a-an prijzen. De ze bijeenkomst stond onder leiding van de a-ice-presidente, mevr. Tj. den Boer-Roelfsema. School J hield ouderavond De school J te Middelburg hield woensdag een geslaagde ouderavond. Onder meer was'aanwezig de heer A. A. Léènhoüts, inspecteur van het la ger onderwijs. De heer M. A. Hage, directeur van de rijkskweekschool te Middélburg en hoofdbestuurslid van de Vereniging Volksonderwijs hield na een boeiende lezing over „School, huiswerk en gezin". Na deze lezing handelen van de huishoudelijke zaken kwam tot uitdrukking, dat alle hoop is gevestigd op de bouwvergunning voor het nieuwe schoolgebouw. In dé vacatures van mevrouw N. van Dein- se-Blanken en de heer A. Zwartsen- burg werden mevrouw E. A. H. van Thiel-ae Hoog en de heer G. Boons benoemd in de oudercommissie. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over het feit, dat school J zich mag verheugen in een toenemende belang stelling, hetgeen vooral valt te mer ken aan de toeneming van het aantal kleuterschoolleerlingen. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: Zilveren ring met knop, diverse hand schoenen. reservewiel van vrachtauto, knot grijze wol. grijs wollen doek, diver se sleutels, grijze snelbinder, koplamp van rijwiel, autokussen, pakje margarine, snelbinder, gouden muntstuk, houten kist, benzinedop van bromfiets, rode bal, das, rode wollen das, ziekenfondsboekje, rood geruit zakje inh. paar pantoffels, rode kinderportemonnee met inhoud, statuten enz. van de veiling Walcheren en 3 boe ken en schriften van de H&ndelsavond- schobl. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 9-1: Victor H a-an Oostende, Sliedrecht van Temeuzen. Vlissingen vertrokken 9-11: Victor H naar Rotterdam, Carini naar Palermo, Vinland naar U.S.A.. Helga-Oldendorf naar Lon den. Gepasseerd naar Antwerpen 9-11: Teun van Swansea, Dacosta van Londonderry, Anholt van Londen, Saba van Londen (naar Gent), Idanel van Par, Seawijf van Zeebrugge, Overijsel van Hamburg, Doris van Londen (naar Gent), Tide van Ark- low (voor Terneuzen). Prinses-Margriet van Rotterdam, 10-11: Energie van Rot terdam, Manta van Londen, Auriga G van Sea, Ludo van Londen (voor Gent), Betty- Anne-S van Oporto, Oranje van Amster dam (voor Gent), Mariekerk van zee, Heilo van zee. Gepasseerd van Antwerpen 9-11: Mei doorn naar Rotterdam, Martinistad naar Kotka, Prins AVillem II naar Rotterdam, Hydra naar zee. Baltic naar Rotterdam, Hecuba naar Amsterdam, Hilversum naar Houston, Aspera naar Dublin, Silvaplana naar zee, Herman Buisman naar Arenspal, Cateli naar Waterford, Tambo naar Rot terdam, 10-11: Njord naar Rotterdam, Roelof de Winter naar Nantes, Nike naar Rotterdam, Maarsbergcn naar Belfast, Jan naar Skutskar, Amstelborg naar Kastrop. O.- EN W.-SOUBURG A.r.-kiesvereniging „Luctor et Emergo" vergaderde De a.r.-kiesvereniging „Luctor et Emergo" te Souburg heeft woensdag avond in het jeugdgebouw een goed bezochte ledenvergadering gehouden, waarop gesproken werd over de pro paganda en over de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. Na de pauze gaf de heer B. Koole jr. een overzicht van de Nieuw-Guinea- politiek. Hij stond in het bijzonder stil bij de vraag die de a.r. Tweede Kamerfractie gesteld heeft aan de regering om met Indonesië tot een gesprek te komen. Hierover ontstond een geanimeerde discussie. De voorzitter, de heer W. Huson, sprak er aan het begin van de bijeen komst zijn blijdschap over uit dat Souburg zelfstandig olijft. Hij prees burgemeester en wethouders voor de activiteiten die zij voor de zelfstan digheid van Souburg hadden ont plooid. VROUWENPOLDER Opbrengst verkoping De verkoping van de Vrouwenbond „Trifosa," ten bate van de Gerefor meerde Zendingsbond, heeft te St. Annaland 776,67 opgebracht. ARNEMUiDEN Nieuwe vogelvereniging „Zanglust" opgericht Dezer dagen is in Arnemuiden de ver eniging van vogelliefhebbers „Zang- lust" opgericht. De Vereniging is aan gesloten bij de Nederlandse Bond van vogelliefhebbers. Het bestuur is sa mengesteld uit de heren G. D. de Bie, voorzitter, J. Overbeeke, secretaris, C. Siereveld, penningmeester en N. Bliek, ringcommissaris. „Zanglust" telt op het ogenblik 23 leden. ZEER URGENT PLAN Nieuw gebouw komt op kleinindustrieterrein B. en w. a'an Middelburg stellen de raad voor om een krediet Aan 140.000 beschikbaar te stellen a-oor de bouw van een nieuwe garage voor de reinigingsdienst. Mede door de a-ernieuAving van het rollend materi aal is de bouw van deze nieuwe gara ge zeer urgent geworden, zo berich ten b. en av. Zy voegen er aan toe, dat de bouw geprojecteerd is aan de Beltweg op het Kleinindustrieterrein. De kosten van dit plan zijn globaal als volgt geraamd: voor grond- en bouwkosten ruim 127.000, voor cen trale verwarming 12.700 en vpor in richtingskosten en verlichtingsanna- turen 4255. Voor het eerste jaar hebben b. en av. berekend, dat 12.790 voor dekkings middelen nodig is. In de nieuwe be groting voor 1962 is voor dit doel ƒ7000 opgenomen, zodat nog ƒ5790 ontbreekt. Voor dit laatste bedrag hebben b, en w. geen „ruimte" kun nen vinden. VLISSINGEN Jaarvergadering „Gemeenschappelijk Belang" De woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang" te Vlissingen hield donderdagavond in „Het An ker" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. Ma rijs. Deze herinnerde aan het dit jaar gevierde 50-jarig bestaan der vereni ging en bracht dank voor het door de bewoners aan het bestuur aangebo den prachtige cadeau, een bureau voor het kantoor. Spreker wees er op, dat het herstel van de zogenaamde zoutschadewo- ningen thans in volle gang is. Ver schillende woningen zijn na het her stel weer betrokken. Met voldoening mag Avorden geconstateerd, dat de herstelde panden nu tot de moderne mogen worden gerekend. Het alge hele herstel zal echter nog geruime tijd in beslag nemen. Het aantal ge gadigden voor een woning neemt nog gestadig toe. Het jaarverslag van de secretaris, de heer W. de Ridder en het financieel verslag werden goed gekeurd. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Marijs, W. L. de Bree en B. de Ridder werden herkozen en tot volgde een levendig debat. Bij het af- commissaris de heer J. J. de Ruijter. Na ampele overwegingen zijn zy tot de slotsom gekomen, dat de bouw van deze garage zo urgent is, dat bezuinigd moet worden op andere reeds in de begroting ver werkte kapitaalswerken. In de eerste plaats komt a-olgens het college hiervoor in aanmerking de brandweergarage; zij stellen dan ook voor de hiervoor geraamde lasten met ƒ5790 te verlagen. ArElLING MIDDELBURG 10 november. Fruit. Tomaten A 41—90, C 2060. Appels. Jonathan H2 75-80 57- 64. 70-75 53-63, 65-70 46—59, 60-69 40—56, 3 grof 51—56. Golden Delicious 70-75 88, 65-70 48—71, 65-75 48—91, 60-65 67. 3 grof 586?. Goudrenet 80-90 6061, 85-90 59— 61, 75-85 61—63, 65-75 59—61, 3 grof 40— 56. Peren. Gieser Wilderman 60-65 58—60, 55-60 53, 2D 41. Druiven. Black Alicante 2,08—2,42. Groenten. Bloemkool 4 st. per kist 49—72, 6 st. per kist 31—64, 8 st. per kist 20—42. Sla 5—14. Prei 12—14. Andijvie 720. Witlof 91—123. Savooiekool 5—15. Rode kool 5—14. Boerenkool 810. Witte kool 5—9. Spruiten ongesch. 3662, ge schoond 82—105. Burgerlijke stand OOSTKAPELLE. Bevallen: O. van der WeeleBuikema, d. A. Sturm—van den Brink, d.: A. J. den Hollander—Steketee, z.; M. Brouwer— Spruijt. z. Getrouwd: N. D. Francke, 35 j. en C. Francke, 22 j. Overleden: W. Spruijt, 76 j. ZUID-BEVELAND Propaganda-avond voor de kankerbestrijding Het in het voorjaar van 1961 opgi richte plaatselijke comité van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft vrijdagavond in „Het Schuttershof" te Goes een propaganda-avond belegd. De voor zitter, de heer J. S. Visscher, sprak een openingswoord, waarin hij ver klaarde, dat het comité momenteel de wind in de zeilen heeft. De voor de kankerbestrijding gehouden col lecte in Goes bracht een verrassend groot bedrag op, zei hij. Vervolgens was het woord aan de heer J. van Wijk, vertegenwoordiger van het hoofdbestuur te Amsterdam, die er aan herinnerde, dat deze zo mer voor het eerst een collecte voor de kankerbestrijding is gehouden in Goes. Het werd meteen een succes: er werd niet minder dan ruim 2200 ge collecteerd, waarmee Göes zich onder de voor het Koningin Wilhelmina fonds beste Zeeuwse plaatsen heeft geschaard. Gerekend per duizend in woners staat Zeeland aan de top voor wat betreft het ledenaantal, ver klaarde déze spreker. HIJ deelde voorts mede, dat de kan kerbestrijding in Nederland beschikt over een twaalftal centra, die jaar lijks te zamen de beschikking krijgen over 2.000.000. Dit jaar heeft de collecte in het gehele land bijna de helft van dit bedrag opgebracht. Vergelijken met 13 jaar geleden, toen de collecte voor het eerst werd ge houden. is er volgens spreker een enorme vooruitgang: toen werd na melijk „slechts" 400.000 bijeenge bracht. Nadat het muziekgezelschap" „Eupho- nia'' uit Goes gedurende ruim een half uur vrolijke klanken had doen horen, was het woord aan dr. J. J. Okker, chirurg te Middelburg, die een gedegen betoog hield over de medi sche aspecten van de kankerbestrij ding. Tenslotte Averd vertoond de film: „Er is een tijd van komen", die een uitstekend beeld gaf van de kankerbestrijding. Plattelandsvrouwen bijeen Dezer dagen vergaderde de afdeling Wemeldinge van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen onder leiding van mejuffrouw J. Dekker. Mejuffrouw Voorsteegh hield een le zing en vertoonde een film over het Nederlands Katoeninstituut te Arn hem. Onder de aanwezigen werd een coupon katoen verloot. ZATERDAG 11 NOVEMBER Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Reith, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Reith. Interkerkelijk avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.30-8 uur. ZONDAG 12 NOVEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Vliet. Arne muiden 10 en 2.30 ds. Van Wakeren. Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 kand. Doornhein. Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 ds. Richard. Gapinge 2 ds. v. Bo ven. Grijpslcerke 10 ds. Bartlema, 2.30 ds. v. Woerden. Kleverskerke 2 ds. Wieringa. Koudekerke 10 ds. v. Her waarden, 2.30 ds. Durkstra, 7 ds. Odé (Vliss.str.). 't Zand 10.15 ds. Durk stra, 10.15 jeugdlt., 2.30 ds. Kwast, 7 ds. v. Herwaarden. Meliskerke 2.30 ds. Odé. Middelburg: Nieuwe Kerk 9 ds. v. Boven, 10.30 ds. Snoep, 7 ds. Enker (O.D.); Engelse Kerk 10 ds. Nauta: Koorkerk 10 ds. v. Santen. Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem. Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. v. Duy- ne, 9.30 jeugdk. Oostkapelle 10 ds. v. Woerden, 2.30 ds. Nauta. Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennie. Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind. St.-Laurens 10 en 7 ds. Kok (7 jeugdd.). Veere 10 ds. Wieringa. Vlissingen: St.-Ja- cobskerlc 10 ds. Rothfusz, 5 ds. Kwast; Engelse Kerk 9.30 jeugd- lcerk; Johanneskerlc 9.30 ds. Kloos terman, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Kwast. Vrouwenpolder 10 ds. Bakker. Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. v. d. Schoot (jeugdd.). Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dulle- men. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 pasteur Kousbroek. Pinkstergemeente. Vlissingen (Groe- newoud) 2 dhr. Kousemakcr. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlis singen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 dienst. Oud Geref. Gemeente. Middelburg (11 nov.) 7.30 dhr. De Riddei\ Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlis singen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Geref. Kerk Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Ytsma. Domburg: 10 ds. Ver schoor, 2.30 ds. v. d. Bom. Gapinge: 9.30 en 2 ds. Bouwman. Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek. Kou dekerke: 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke: 11 en 4 ds. Van Heesen. Middelburg: Hofpleinkerk9.30 ds. Willemse, 2.30 ds. v. Til. 5 ds. Boon stra; Noorderkerk: 9.30 ds. v. Til, 5 ds. Willemse; 't Zand: 8.45 ds. Boonstra. Souburg: 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer. Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Gammer. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. St.-Laurens: 10 en 2.30 ds. Donner. Veere: 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Couvée. Vrouwenpolder: 10 en 2.30 kand. Pilon. Westkapelle: 9.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Vers'choor. Geref. Kerk (Vrijgem.). Souburg: 9.30 ds. Douma. Middelburg: 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke. Vlissingen: 4.30 ds. Douma. Vrouwenpolder: 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren. Zoutelande: 10.45 ds. Wiskerke, 4 dienst. Gereform. Gem. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke: 9, 2 en 7 leesd. Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. Vlis singen: 9.30, 2.30 en 6 leesd. West kapelle: 9.30, 2 en 6 leesd. Zoutelan de: 10 en 2.30 leesd. Ohr. Geref. Kerk. Middelburg: 9.30 leesd., 3 ds. Drechsler. Ver. a'an Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg: 10 ds. v. Santen. Vlissingen: 10.15 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg: 11 ds. ten Rouwelaar. Vlissingen: 9.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgez. Gemeente. Vlissingen: 10 ds. van Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. samenk. Vlissingen: 10 heil.d. 7.30 Openb. samenk. o.l.v. kap. Lentlnk. Evang. op G.G. Vlissingen: 10 en 5 ds. Gvisnigt. Volle Evang. Gemeente. Middelburg: 10 dienst. VEILING KAFELLE 10 november. Goudrenet 1 85-93 64—65, 75T85 65—68, 65-75 61, 2 85-95 62, 75-85 63, 65-75 56—61, 2D 46, grof 49—57, fijn 47. Jonathan 1 85-90 54. 80-83 59, 75-80 61, 70-75 63. 65-70 60. 60-65 53, 2 80-85 55, 75-80 53, 70-75 57.80—58.30, 65-70 56.20— 57.10, 60-65 52, 2D 40, grof 44.80—47. Groen 2 75-80 50. 70-75 52, C5-70 49, 60-65 45, 2D 35, grof 41, fijn 3339. Lomb. Calville 1 80-90 61, 70-80 67, 60-70 61, 2D 34. grof 51, Golden Delicious i 80-85 7378, 75-80 77—82, 70-75 79—83, 65-70 72—78, 60-65 67 —68, 2 85-90 70. 80-85 67—72, 79-80 63—74, 70-75 68—76, 65-70 63—73, 60-65 54—64, 2D 45—47, grof 48—63, fijn 34—^9. Zoete Ermgaard 1 65-75 61-63, 55-65 49—52, 2 65-75 58—63, 55-63 42—45, 2D 28—31, grof 41—45, fijn 21—24, kroet 9—12. Winston 1 75-85 54—61, 65-75 61, 60-65 52, 65-70 60, 70-75 57, 55-69 43. 2 70-75 51, 65-75 55. grof 43, fijn 30. Holl. zoet 1 55-65 29. 2 65-75 27, Tuinzoet 1 55-65 61, Belle fleur 1 55-65 47, 2D 30. St. Remy 1 75-85 36, 65-79 33—34, 2 75-85 32,65-75 32, 2D 28, grof 31, fijn 17. Comt. de Paris 1 65-75 40, 55-65 31, 2 65- 75 40, 2 55-65 29, 2D 22, grof 29, fjjn 16— 28. Gieser Wildeman 2 60-70 57—98, 50-60 42-48, 2D 20—24, grof 34, fijn 17. Kleipeer 2 60-70 32—33. 50-60 27—28, 2D 18—20, grof 21. lijn 912. Kroetappelen 30. Aardappelen 2 58, afw. 4.5. Groenten. Bloemkool 11—43. Savooiekool 78. Spruitkool 55. Boerenkool 5, Prei 14—20. Uien 10—17. Knolselderij p. st. 4,5. Witte kool 7. Andijvie 717. Tomaten Al 55. A2 42—48, B2 45, Cl 27. C2 20—26, CC 20. BL druiven 2 134—202. VEILING GOES 10 november. Groenten. Per bos. selderij 1—13, Peterselie 3—3,5. Kroten 12—14. Per stuk. Bloemkool A2 36—57, B 1 55— 58, B2 26-46, afw. 11—37. Knolselderij 9— 12. Per kg. Tomaten A 50—52. Witlof A 1 116, BI 116, B2 107—109, afw. 75. Spruiten Al 47—62, A2 43—53, B2 24—26, afw. 15— 20. Kroten 18. Groene savooiekool 15—22. Rode kool 612. Andijvie 1 73, 2 7. Krulandijvie 13. Prei 1 1325. Waspeen 18. Peen 7—21. Uien 9—12. Druiven per kg. Black Alicante 1 210—230, afw. 160. VEILING BERGEN OP ZOOM 10 november. Savooie 819. Spruiten 50— 116. Rode kool 5—11. Sla 4—9. Andijvie 7—18. Bloemkool 12—87. Bospeen 6—18. Prei 10—17. Waspeen 10—13. Uien 8—13. Witte kool 9—11. Witlof 72—114. Kroten 1416. Kassntj bonen 182—183. Goudrenet 35—52. Jonathan 3552. Golden Delicious 61—80. Winston 29—39. Comtesse 28—69. St. Remy 28—38. Beurre Lucas 2810. B. Alic. 133—149. VEILING ROTTERDAM. 9 november. Aardappelen 10—13. Andijvie 717. Bloemkool I A 6569, II A 3062, I B 46. Spruiten I A 67—78, H A 43—61. I B 47—56. Witlof I A 1.10—129, H A 99—1.20, I B 1.05, II B 83—1.03. Sla I A 5.609.50, II A 4.00. Kassnijbonen 1.90. Rode kool 713. Gele kool 913. Groene kool 14—18. Boerenkool 12—15. Prei I A 25—36, H A 24—34. Peterselie 10—14. Sel derij 412. Waspeen I A 20—22. Grote peen 12—23. Uien 11—13. Uien geschoond 14—20.'Knolselderij 12 st. 9—16. 15 st. 8— 15. Aanvoer witlof 18.000 kg. Alicante 2.27 —2.36. Coxs Or. Pippin KL. I A 1.05—1.21, I B 82—93, I C 78—81, H A 70—89, II B 61—69, H C 92—57. Golden Delicious KL. I A 80—1.08, I B 70—75, I C 65—72, II A 6974. n B 6170. Jonathan KL. I A 67 68, I B 57—63. I C 46—53, H A 40—61, H B 4057, II C 3545. Lombart Calville KL. I A 60—63, I B 58—60, I C 50—55, 11 A 5864, II B 5759. Laxton Superbe KL. I A 6479, I B 6465. Glorie van Holland KL. I A 62—65, I B 57—99. Goud renet KL. I A 57—72, I B 52—57, I C 49— 54, II A 5666, II B 5465, Leglpont KL. I A 75—77, I B 68—69, I C 53—67. Confe rence KL. I A 83, I B 79, I C 72. Aanvoer fruit 130.000 kg. VISMIJN BRESKENS. In de vismijn te Breskens werden ln de week van 29 oktober tot en met 4 novem ber 1961 de volgende hoeveelheden vis gemijnd: 1555 kg bot, 214 kg schar, 74 kg schol, 865 kg tong, 79 kg rog, 724 kg ka beljauw. 2436 kg wijting, 173 kg makreel, 1 kg tarbot, 30.360 kg export-garnalen, kg binnenl, garnalen, 41.232 kg ha ring, 274 kg onverkochte bot, 342 kg on verkochte horsmakreel. VEILING TERNEUZEN 4—11,40. Bloemkool A2 60—65, B2 23— 38, C2 11—14, afw. 17—44. Knolselderij Groene komkommei- 14—16. Selderij 13. Peen 2 29—33. Andijvie 7. Rode kool 6—17. Savooiekool 9—14. Witte kool 3— 13. Breekpeen 1—18. Prei 19—21. Spruiten 31—60, afw. 20. Uien 19—23. Witlof B 97, B2 75—95, afwijkend 20—67. Waspeen 16. Appelen. Jonathan 1 80 56, 75 61—63. 70 61—62, 65 60, 60 55, 2 75 56—57, 70 56—5S, 65 55—56. 60 51—52, kroet 4012. Laxton 1 70 63, 2 79 62, 70 60. Golden Delicious I 70, 2 75 75—77, 3 grof 55—57. Goud renet 1 85 63—65, 75 64—65, 65 58—61, 2 30, 75 61—63, 65 54—56, 2D 45—16, 3 grof 50—91, 3 fijn 45—48, kroet 2943. Winterbananen 3 fijn 27. Peren. Confé rence 2D 43—48, 3 grot 49—50. 3 fijn 46. Comtesse de Paris 3 grof 4245. St. Remy 26, 65 28—29. Stoofperen 3 fijn 22—23. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 3176 kg 70—1,06. Bot 211 kg. Tong 19 kg. Kabeljauw 3 kg. Onge sorteerde vis 33 kg. VEILING STAVENISSE Uien middel 19-20 50. Drielingen 3160. Bonken 1960. Pieklers 3130. Aaanvoer ton. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter M. Reijerse, Selsweg 29, tel. 3456. Apotheek: W. K. Hummelen. Markt 69, tel. 2134. Vlissingen: dokter M. J. A. Bil, Singel 88, tel. 3619. Apotheek: J. M. H. van de Sande. Badhuisstraat 22/ tel. 2066. Koudekerke. Zoutelande en Westkapelle: dokter H. Frïma, Duinweg 59 te Zoutelande. tel. 01186—282. Seroos kerke, Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff. Markt A 155 te Vee re, tel. 01181—271. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23