Kreymborg 79.- 59.75 SCOOTER- COATS! VRIJDAGPRIJZEN 1,95 4,25 12,75 VROOM DREESMANN 2,95 1,75 0,59 0,45 Kreymborg voor senior en junior zoiets praktisch natuurlijk weer Voor herfst, winter, lente en zomer DONDERDAG 9 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Aktentaa van prima, volrund leer, met 2 vakken, 2 grote voorzakken en sluit riem; een mooi St.-Ni- colaascadeau f Ar* voor vader en H Zuiver wollen dames- handschoenen in 5 unikleuren. Fanta siepatroon gebreid. Een goed aansluitend boord. Denk er om, de koude dagen zijn op komst Double Face peignoir- stof voor een leuke peignoir voor Uzelf, uw man en uw kinderen. 140 cm breed; en aan beide zij den te gebruiken. Per meter Zuiver wollen dames- vesten gedistingeerd, hoogge sloten model. In fijne breisteek. Maten 42 t/m 50. Alleen in grijs, de grote mode kleur Schuimplastic matras 6 cm dik. Overtrokken met prachtige damast in streepdessins. Licht gewicht en stofvrij. Ideaal slapen voor de kinderen. AA 1-pei'soons /X HIJ 80 x 190 cm Cocktailschortje van leuke gebloemde cretonne met effen gar nering. In frisse kleur stellingen. Vlot model met 2 zakjes. Aardig St.-Nicolaas- -■ /vf cadeau J Alleen geldig vrijdag 10 november 1961 Damespyjama van prima keperflanel, jasje ln fris bloemdes- sin en pantalon in bij passende, effen kleuren. Maten T Cir' 40 t/m 48 Bedrukte gordijnstoffen in diverse dessins, 120 cm breed, per meter Plastic bloembakjes, verpakt met aarde en 4 rode tulpen Chocoladerepen, in melk, puur en hazelnoot, 46-grams stukken. 3 repen voor Katjang Goreng een croquante brok met pinda's, 200 gram voor MIDDELBURG VLISSLN'GEN „Vanzelfsprekend Waarborg", zegt de man die een sportjas kiest En elke moeder, die er een voor haar zoon koopt, zegt het hem na. Want juist een sportjas moet tegen alles bestand zijn. Dat eist Waarborg-kwaliteit. Onbetwist de sterkste: in stof en afwerking. 25 zaken in Nederland. Voor Zeeland: Lange Delft 60-62 - Middelburg. Walstraat 84 - Vlissingen. Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. Een kwieke, sportieve jas die u met plezier in elk seizoen zult dragen, 's Winters heerlijk warm door de (uitknoopbare) mouton voering. Slecht weer? De capuchon kan hoog worden gesloten en ritssluitingen in de ondermouw zorgen voor een winddichte afsluiting. Waterafstotende poplin in moderne multicolors. Ook in junior maten 12 jaar Geen verplichte sluiting zelfbedieningszaken Overeenkomstig do eis van de offi cier van justitie heeft do economi sche politierechter In Haarlem gis termorgen de NYV. Albert Heijn en de N.V. Simon de Wit, beide te Zaan dam vrijgesproken van de overtre ding van de winkelsluitingswet. De gemeenteraad van Zaandam had een verordening vastgesteld, waarbij levensmiddelenbedrijven tijdens va kantie gesloten moesten zijn. De bei de N.V.'s lieten hun zelfbedienings- bedrijven in Zaandam echter open en er werd proces-verbaal tegen hen op gemaakt. De economische politie rechter heeft in zijn vonnis overwo gen, dat zelfbedieningsbedrijven niet onder het vestigingsbesluit kraide- niersbedrijven vallen, omdat ook ande re artikelen verkocht worden. Een zelfbedieningswinkel is te beschou wen als een gemengd bedrijf en de vakantieregeling voor kruideniersbe- rijven acht de rechter hierop niet van toepassing. Eerste proces-verbaal tegen „zebra-gebruikster"' Het eerste proces-verbaal voor on juist oversteken op een zebra-pad in Den Haag Is opgemaakt. Vermoedelijk is dit ook wel het eerste in Nederland. Hoewel de politie van plan was de twee eerste weken alleen waarschu wingen te geven, heeft zij toch beslo ten op te treden tegen de 35-jarige voetgangster J. P. uit Den Haag. Zij heeft niet alleen een proces-verbaal gekregen voor het negeren van het rode voetgangerslicht maar bovendien voor verzet tegen de politie. Mevrouw P. werd toen ze overstak door een agent teruggeroepen. Weer op do stoep gekomen, gaf ze de agent een klap in het gezicht. Toen hij haar zei mee te gaan naar het bureau, begon zij de agent in het gezicht te krabben. Pas met behulp van een col lega is hij er in geslaagd haar haar het bureau te brengen. Ambtenaar wegens oplichting gearresteerd De Amsterdamse recherche heeft de 53-Jarige hoofdstedelijke ambtenaar mr. E. J. W. T. aangehouden ter zake van flessentrekkerij, valsheid in ge schrifte en verduistering, tota tot een bedrag van ruim f 12.000,- ge- T. heeft voor ongeveer f 10.000 foto artikelen, kleding en huisraad aange schaft zonder zich om de daaruit voortkomende financiële consequen ties te bekommeren. Ook heeft hfj geld geleend van een financierings maatschappij, op onderpand van ca mera's, die hij niet in zijn bezit had. Op dit punt zal hem valsheid in ge schrifte c.q. oplichting tot een bedrag van ruim 1000,- ten laste worden ge legd. Voorts heeft T. zich schuldig gemaakt aan verduistering door ca mera's ter waarde van ruim f 1000,- die hij op zicht had, tc verkopen. T. die inmiddels is voorgeleid, heeft een bekentenis afgelegd. Nieuwe voorrangsregeling in België per 1 december Met ingang van 1 december a.s. wordt In België de regeling van kracht waarbjj al het rijverkeer dus ook (brom)fietsers van rechts voor rang krygt. Hiermee zal dan een eind komen aan de verwarrende situatie rond de huidige voorrangsregeling in dit land. De ANWB wfjst Nederlandse auto mobilisten die naar of door België gaan erop, dat op deze algemene en voor al het rijverkeer geldende basis regel „rechts krijgt voorrang" slechts de volgende drie uitzonderingen be staan. Een tram heeft altijd voorrang. Bij een kruising waar een bord „om gekeerde driehoek" of met 't „Stop"- teken staat, dient men aan al het rijverkeer op de kruisende weg voor rang te geven. Verkeer van rechts uit een weg ter breedte van een voet- of fietspad hoeft men géén voorrang te verlenen, terwijl men dat wél moet doen met verkeer van rechts uit een uuidweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 9