Brommers uit deel van binnenstad Vlissingen WALCHEREN Agenda EILAND THOLEN WIL MEER VREEMDELINGEN TREKKEN MARKTBERICHTEN WONINGEN IN COLIJNSPLAAT VOOR VEERSE VISSERS VRIJDAG 3 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE O O U R ANT 5 MIDDENSTAND ZAL RAAD VRAGEN: Problemen rond vijfdaagse werkweek besproken De overlast, welke een deel van de bromfietsberijders de middenstand in de Vlissingse binnenstad en het daar winkelend publiek bezorgt, heeft er toe geleid, dat de plaatselijke mid denstandscentrale zich tot de ge meenteraad zal wenden met het ver zoek om maatregelen te nemen. Ge vraagd zal worden om het gedeelte Walstraat tussen Nieuwendijk en Wagenaarstraat alsmede de Lepel straat van 1923 uur en zaterdags en zondags van 14-23 uur voor brom fietsen gesloten te verklaren. Voor de zomermaanden wil men zelfs voor alle dagen een verbod van 14-23 uur. In een donderdagavond in het Con certgebouw gehouden druk bezochte vergadering van de Vlissingse Mid denstandscentrale is men tot dit be sluit gekomen. Zoals de voorzitter de heer H. Daalhuizen reeds in zijn in leidend woord uiteenzette, waren er de laatste tijd steeds meer ldachten gekomen dat jongelieden menen van de binnenstad een racebaan te moe ten maken en zich voor de zaken en in de portieken hinderlijk ophouden. Het publiek wordt hierdoor ook be lemmerd om rustig te winkelen, zo dat de middenstanders het ogenbbk gekomen achten, dat hiertegen maat regelen worden getroffén. Om bonafide bromfietsers niet te duperen, wordt bewust niet ge vraagd om een gehele afsluiting van de binnenstad. Komend van het Eiland zal men bijvoorbeeld via de Wagenaarstraat naar het andere deel van de stad kunnen rijden; ook over Nieuwendijk en Bellamypark moet verkeer moge lijk blijven. Er is ook nog1" gedacht, zo verklaarde de voorzitter verder, maatregelen te vragen tegen het doen draaien van de motoren van stilstaande brom mers. Het bestuur van de midden standscentrale is echter van mening, dat de politie aan de hand van art. 54 van de Algemene Politie Verorde ning, hiertegen voldoende zou kun nen optreden. Daarom zou men wel een krachtiger toepassing van dit ar tikel willen bepleiten. Uit de gedachtenwisseling over dit brommer-probleem bleek wel, dat over het algemeen een beper king van de overlast door de be langhebbenden zeer zou worden toegejuicht. Vooral door de mid denstanders op de Kleine Markt en omgeving. Daarbij werd ook de mening gelanceerd, dat het politietoezicht op het reeds be staande verbod om op bepaalde uren met fietsen en brommers door de St.-Jacobsstraat te rijden, minder streng is dan op het bromfietsverbod langs de boule vards. Uiteindelijk schaarde men zich daar om achter het bestuursvoorstel om de gemeenteraad te verzoeken ten spoedigste maatregelen te treffen door het invoeren van een rijverbod. VIJFDAAGSE WERKWEEK Het tweede deel van deze avond stond in het teken van de problemen rond de vijfdaagse werkweek. De heer W. H. Kruiderink, hoofdredac teur van de Gelderlander Vakpers, gaf de dames en heren in een helder betoog een overzicht van de verschil lende facetten v* dit vraagstuk, waarmee ook de middenstand onher roepelijk zal worden geconfronteerd. Hij herinnerde daarbij aan de reeds geuite wensen van de organisaties van winkelpersoneel, die een 45-urige werkweek bepleiten met een sluiting van de zaken op zaterdagmiddag. Een verlangen dat alleen zou kunnen worden ingewilligd, wanneer hiertoe de winkelsluitingswet werd gewij zigd. De heer Kruiderink gaf als zijn me ning, dat een vrijwillige aanpassing van de consument in zijn koopgedrag nooit heeft bestaan en ook in de toe komst niet te verwachten is. Dit zal alleen mogelijk zijn door overheids maatregelen. Toegelicht met voorbeelden zette de spreker verder uiteen, dat in Duits land waar sinds 1958 dé winkels op zaterdagmiddag om 2 uur geslo ten zijn met 1 zaterdag per maand tot 6 uur open, het publiek zich ten volle heeft aangepast aan de gewij zigde situatie. Het is daar zelfs zo, dat op de zgn. lange zaterdag nog slechts vrijwel uitsluitend meer duur zame goederen in de middaguren worden gekocht. Amerika, waar geen enkele winkelsluitingsregeling is, kan volgens de heer Kruiderink op dat punt niet met Nederland ver geleken worden. Uiteindelijk kwam spreker tot de conclusie dat vrijwillige aanpassing van de consument wel een illusie zal blijken. De consument zal geleid moeten worden, waarbij de midden stand zal moeten zoeken naar een oplossing welke ook het meest in het belang van het publiek is. Het am bacht zal volgens hem ook niet aan een vrije zaterdag kunnen ontkomen, wil het dc concurrentie met de indus trie in de personeelsvoorziening kunnen volhouden. In dit verband bracht hij ook nog de zgn. zwarte ar beid op de vrije zaterdag ter sprake. Volgens hem is deze in het buiten land slechts van tijdelijke aard ge weest. Op deze Inleiding volgde nog een zeer uitgebreide cn interessante dis cussie. De heer Kruiderink kreeg hierbij gelegenheid op tal van punten nader In te gaan. J. Schuitman 40 jaar in dienst op „Vrederust" Vrijdag 3 november a.s. is de heer J. Schuitman, eerste verpleger in paviljoen 12 van de inrichting „Vre derust' te Bergen op Zoom, 40 jaar in dienst bij „Vreaerust". Broeder Schuitman is van deze 40 jaar meer dan 30 jaar werkzaam geweest in de observatiepaviljoenen, een periode die voor dit soort werk uniek ge noemd kan worden. Toen de heer Schuitman onder de wapenen werd geroepen was hij in Bergen op Zoom gelegerd en kwam in contact met de vrij kort tevoren opgerichte inrichting „Vrederust". Toen hij met groot verlof ging bood hij hier zijn diensten aan. Voor tal van verenigingen en inrichtingen en daarbuiten heeft hij veel opbouwend werk gedaan, doch in verschillende besturen heeft hij zijn plaats nu af gestaan aan jongeren. Wel is hij nog voorzitter van de zang- en muziek- commissie, die de ontspanningsavon den voor de patiënten en omwonen den van „Vrederust" organiseert en al vele jaren secretaris van de zang vereniging „Zanglust" van „Vrede rust". In verband met dit jubileum is er 's middags in het ontspannings lokaal een receptie van drie uur tot half zes. Motorschip Louisa Estert' bij Bruinisse aan de grond In de nacht van woensdag op don derdag is het motorschip „Louisa Estert" in de Bocht van Sïnt-Jacob ter hoogte van Bruinisse aan de grond gelopen. Het schip was gela den met 100 ton vaten smeerolie van Rotterdam op weg naar Antwerpen. Donderdagmorgen heeft men ge tracht op eigen kracht los te komen. Toen dit mislukte hebben de sleep boten „Etna" en „Gerard Constance" het motorschip vlot getrokken. VANDAAG. Middelburg City: De schaamtelozen, 20 uur, 18 jaar. Electro: Zo'n arme mil jonair, l'J.30 uur. alle leeftijden. Schuttershof: feestavond E.H.B.O., 20 uur. Schakel: vergadering ARJ OS-AR, 19.45 uur. Vlissingen Alhambra: Het geheim van Monte Cristo, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De bruiden der Morlock monsters, 20 uur, 14 jaar. Britannia; Het Vlis- singsch Schouwspel met Toontje heeft een paard getekend. 20 uur. Concert gebouw: Feestavond Inter Scaldes. 20 uur. KI vlet: Jaarvergadering „De Posthoorn, 20 uur; Ophir. Badhuis straat 122, vanaf twee uur: Bazaar Ver. van Vrijz. Hervormden cn Rem Kring. Goes Grand: Ben Uur, 19 uur, a.l.: Ko renbeurs: Studiekring gemeente-ad ministratie en gemeentefinaneiën. 14.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Een taxi voor Tobroek, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De bacchanalen van Raspoetin, 20 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor; Ben Hur, 19,30 uur, a.l Concertgebouw Ben Hur, 20.15 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater; Opstand der Legioenen. 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Het verhaal van Ruth, 20 uur, a.l. MIDDELBURG M. Buys 40 jaar bij Vitrite Deze week was het voor de heer M. Buys een kwart eeuw geleden, dat hij voor het eerst zijn schreden naar de Vitrite richtte. De directeur, de heer B. A. Hesselink sprak de jubi-1 laris tijdens een bijeenkomst harte lijk toe. Hij memoreerde hoe de heer Buys aanvankelijk te werk gesteld werd in de voormalige „oude man nen-bocht", waar hij belast werd met het uittikken van glas. Na ongeveer 1 jaar volgde zijn overplaatsing naai de voormalige pletterlj en walserij „Dc Nijverheid", gelegen aan de Schoórsteenvegerssingel. In 1943 moest de heer Buys zijn dienstbe trekking onderbreken, daar hij ver plicht te werk gesteld werd in Duits land. Na zijn terugkeer in 1945 nam de heer Buys zijn oude werk in de pletterij weer ter hand, doch na de li quidatie van dit bedrijfsonderdeel in 1950 werd hij ingeschakeld bij de af deling vervoer van de Vitrite. In 1954 vond hij zijn definitieve bestem ming in de afdeling finishing. De heer Hesselink typeerde de jubi laris als een rustige medewerker, die zijn taak snel en accuraat vervult. Tenslotte feliciteerde spreker de ju bilaris en overhandigde hem de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. De bedrijfsleider, ir. G. Kranen, sloot zich bij deze waarderende woorden aan en merkte nog op, dat wanneer er klachten binnenkwamen over het werk van de heer Buys, deze bepaald niet aan hem te wijten waren. „We konden er wel van op aan, dat er dan iets met de outillage mis was", al dus ir. Kranen. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de heren mr. G. W. Dwars namens het departement Zee land van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel, die de jubilaris een getuigschrift aanbood, A. C. Ber- naard, namens de ondernemingsraad, H. de Vries, afdelingschef, de heer Stroo namens de collega's van de af deling en de heer J. Vernooys na mens de bedrijfszelfbescherming waarvan de heer Buys sinds de op richting lid is. De heren Stroo en Vernooys bezegelden hun woorden met het aanbieden van resp. een scheeretui en een platenbon. Tenslot te dankte de heer Buys alle sprekers voor de waarderende woorden en 3 aangeboden geschenken. Wandelconcert op de Markt bij installatie van burgemeester In het bericht over het wandelcon cert, dat vanavond (vrijdag) op de Markt te Middelburg 'gegeven zal worden (P.Z.C. van gisteren), ver meldden wij, dat het Middelburgs Officiële publikatie VLISSINGEN. Ontwerp-herzioning van het partieel uitbreidingsplan in onderdelen voor het gebied „Paauwenburg". Het hoofd van liet gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Paauwen burg". strekkende tot aanvulling der bij dat plan behorende bebouwingsvoor schriften. gedurende een tijdvak van vier weken, aanvangende 6 november J961, voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling 2 (kamer 1), ter inzage is ge legd. Gedurende genoemde termijn kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad be zwaren indienen. KOUDEKERKE. Ontwcrp-heraiening van het partieel uitbreidingsplan in onderdelen voor het gebied „Paauwenburg". Het hoofd van het gemeentebestuur vat: Koudekerkc, brengt ter openbare ken nis, dat het ontwerp van een herziening van liet partieel uitbreidingsplan In on derdelen voor liet gebied „Paauwenburg" uitgewerkt in een uitvoerige kaart, als mede een ontwerp tot herziening van de daarbij behorende bebouwingsvoorschrif- ten en een toelichtende beschrijving ge durende een tgdvak van vier weken, aan vangende 6 november 1961, voor eer ieder ter gemeentesecretarie is nedergc- legd ter inzage. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Tamboerkorps aan dit evenement zal deelnemen. Dit moet echter zijn het Middelburgs Muziekkorps. De Koninklijke Vereniging „Uit het Volk voor het Volk" heeft de inwo ners van Middelburg verzocht ter gelegenheid van de burgemeesters installatie, de vlag uit te steken. GAPINGE Burgemeester A. de Kam vertoonde dia's voor N.C.V.B. Op de achtste bijeenkomst van dit jaar van dc NCVB, afdeling Gapin- ge, heeft burgemeester A. de Kam uit Vrouwenpolder een serie fraaie dia's vertoond. Een uit de leden gevormd koortje zong voorts met orgelbegeleiding nog enkele liederen. Op het programma stonden verder nog enige voordrach ten en samenspraken. Om de kosten van de avond te dek ken werd een pop verloot. Mevrouw C. WatermanPauwe werd de win nares van de pop. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering „De Zuiderstemmen" In gebouw „De Zwaan" te Souburg heeft het kleuter- en jeugdkoor „De Zuiderstemmen" donderdagavond een uitvoering gegeven. Voor de pau ze zongen de kleuterklas en het eer ste jeugdkoor, onder leiding van me vrouw M. Francke-Davidse, met pia nobegeleiding van mevrouw T. de Boer-v. Boven, een groot aantal lied jes. Na de pauze voerde de kleuter klas het zangspelletje „Dwergen- feest" op, dat handelde over een feest in kabouterland. Het jeugdkoor bracht na de pauze de operette „Jan Lustig", een verhaaltje over een nij vere en graag zingende schoenma ker. Te Woferlandkerkje Muziekdirecteur Hennekeij koninklijk onderscheiden Tydens een feestelijke bijeenkomst in het dorpshuis te Waterlandkerkje heeft burgemeester M. J. Verbrugge donderdagavond de zilveren ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer J. D. Hennekeij, die veertig Jaar lid is van de muziekvereniging „Oe fening Kweekt Kunst" te Schoon- dijke. Burgemeester Verbrugge zei tijdens deze bijeenkomst die werd bij gewoond door burgemeester J. O. Hoftjjzer van Schoondjjke, het ge hele muziekgezelschap O.KJK., het voltallig bestuur en afgevaardigden van de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" te Hoofdplaat, waar van de heer Hennekeij directeur is, dat het hem bijzonder goed deed, dat een inwoner van zyn gemeente ko ninklijk werd onderscheiden. Niet alleen het 40-jarig lidmaatschap van O.K.K. heeft U deze medaille doen verdienen, aldus de burgemees ter, maar tevens het tienjarig onder directeurschap van O.K.K. en direc teurschap van O.B.K. Daarna feli citeerde burgemeester J. C. Hoftijzer van Schoondijke de jubilaris alsmede de muziekvereniging met de konink lijke onderscheiding. Hij wees voorts op de samenwerking, die er bestaat tussen beide gemeenten vooral In cultureel opzicht. Daar Waterland kerkje geen muziekvereniging meer heeft, geeft O.K.K. ieder jaar er een zomer- en winterconcert. Ook de voorzitter van O.K.K., de heer M. J. de Klerk, feliciteerde de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en zoon. De directeur van de vereni ging, de heer A. Luteijn, dankte de heer Hennekeij voor zijn vele ver diensten. De voorzitter van O.B.K. uit Hoofdplaat, de heer Versaevel, rele veerde zijn grote muzikale bijdrage aan het gezelschap. In 1949 werd de heer Hennekeij directeur, toen O.B.K. totaal aan de grond zat. Tot slot dankte de jubilaris ook namens zijn echtgenote de vele sprekers voor hun vriendelijke woorden. De muziekver eniging O-KJK. bracht hierna nog en kele muziekstukken ten gehore. A. C. Polderdijk Nieuwland poldercommissaris Tot opvolger van de lieer S. A. Ver sluis als commissaris van de ge bouwde eigendommen van de Polder Walcherer is gekozen de heer A. C. Polderdijk uit Nieuwland. De heer Polderdijk is daarmee de eerste com missaris, die buiten het gebied van de Polder Walcheren zelf woont. Deze verkiezing is mogelijk gewor den na de reglementswijziging, waar bij drie buiten de polder woonachtige commissarissen gekozen kunnen worden. VISSEN EN RUST V.V.V. moet met een folder uitkomen Begin deze week organiseerde de Vereniging voor Vreemdelingenver keer „Eiland Tholen" in hotel „Moer land" te Stavenisse een bijeenkomst, waar de mogelijkheden werden be sproken om dc gemeente Stavenisse in de toekomst een bescheiden deel van het steeds toenemende vreemde lingenverkeer voor zijn rekening te laten nemen. De voorzitter van de vereniging, de heer V. Laban, ge meentesecretaris van Tholen, gaf op deze bijeenkomst een uiteenzetting over wat de Vereniging voor Vreem delingenverkeer „Eiland Tholen" sinds do oprichting zeven jaar geleden heeft bereikt, waarna de directeur van de Provinciale Zeeuw se Vereniging voor Vreemdelingen verkeer, de beer G. W. Oskamp, en kele mogelijkheden naar voren bracht om meer Vreemdelingen naar Tholen te trekken. In zijn korte Inleiding over het ont staan van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Eiland Tho len" schetste de heer Laban eerst de moeilijkheden, waarmee men vlak na de oprichting kampte. Een eerste poging mislukte, men had er geen belangstelling voor. Langzamerhand veranderde dit echter, hetgeen voor een niet gering deel wa- te danken aan het feit, dat er twee hengel sportverenigingen werden opgericht. Deze verenigingen organiseerden verschillende hengelwedstrijden, eerst te Stryendam en later ook te Stavenisse en Sint-Annaland. Ook de dichting van de Pluimpot noemde de heer Laban een stimulans voor de oprichting van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Het gevolg hiervan was namelijk, dat de toeris ten de weg naar het eiland vonden. Ook wees de heer Laban op het fi nancieel belang van het aantrekken van toeristen, die men als reizend „kapitaal" kan beschouwen, dat een goede rente geeft. „Daarom dient men ook te proberen om het eiland Tholen te laten meedelen in deze toeristenwelvaart. Maar dan dient men de vreemdelingen ook tege moet te komen met behoorlijke ac commodatie en andere voorzienin gen". Gewenst achtte de heer Laban het verder, dat het toerisme in be paalde banen wordt geleid. Dijken De heer Laban stipte verder aan, dat van deze dijk gedurende de weekends door toeristen al een druk gebruik wordt gemaakt. Met het waterschap Tholen zal dan ook contact worden opgeno men omtrent het gebruik van de dijken. Enkele andere aspecten waardoor het eiland Tholen in trek kan komen noemde de voor zitter de mogelijkheden tot vis sen en vooral dc rust die er heerst. Ook zijn er oude gebou wen, die bezichtigd kunnen wor den. De heer Oskamp, die hierna aan het woord kwam, wees in zijn inleiding eerst op enkele algemene aspecten van het toeristenverkeer, hoe het werkt en de financiële uitkomsten, met name in Zeeland. Als voorbeeld haalde de heer Oskamp het toerisme in de Walcherse badplaatsen aan, hetgeen hij illustreerde met enkele cijfers. Maar ook op andere plaatsen leefde in de afgelopen jaren het toe risme op, zoals op Schouwen-Duive- land en in Zeeuwscli-Vlaanderen. Wat het eiland Tholen betreft, was de heer Oskamp van mening, dat het alleen door een goede organisatie van het vreemdelingenverkeer moge lijk is toeristen aan te trekken. „Wil men op Tholen toeristen trekken dan moet daarvoor propaganda worden gemaakt", zo betoogde de heer Os kamp, die de eiland-V.V.V. adviseer de meteen folder uit te komen, waar in de aantrekkelijkheden van Tholen worden beschreven. „Alleen op deze wijze komen zij naar het eiland", al dus de heer Oskamp Tot slot van de avond werd nog eer tweetal instruc tieve films vertoond, waarmee in het buitenland propaganda wordt ge maakt over Nederland als toeristen- land. COÖPERATIEVE VELCWSE EIERVEILING. Weekaanvoer ca. 1.500.000 stuk9, waarvan 519.340 ln veiling werden gebracht. Han del matig. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 46 tot 52 gram 7.13—9.21: eieren van 52 tot 58 gram 9.52—10.65: eieren van 58 tot 64 gram 10.84—12.61: eieren van 64 tot 70 gram 12.86—14.28. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 303.480 stuks, handel vlug. Prij zen (per 100 stuks). Eieren van 45 tot 50 gram 6.83—7.90: eieren van 5b tot 55 gram 8.31—9.30: eieren van 55 tot 60 gram 9.62 —11.15: eieren van 60 tot 65 gram 11.46— 12.84: eendeëieren van 60 tot 66 gram 7.72 —8.71: eendeëieren van 66 tot 73 gram 8.90—9.90. RAAD KORTGENE Café's nu ook in de week langer open De gemeenteraad van Kortgene heeft woensdag besloten vijftien woning wetwoningen to laten bouwen in Co- lijnsplaat. Deze woningen zijn be stemd voor huisvesting van vissers, die afkomstig zijn uit Veere en Arne- muiden. De muziekverenigingen van de ge meente Kortgene in totaal vier zullen prettige herinneringen bewaren aan deze raadsvergadering, want zij krijgen voortaan f 200,- meer subsidie per jaar De vaste subsidie is daarmee gebracht op f 400,-. Alleen wethouder Joh. Breure (s.g.p.) wenste de aan tekening te hebben tegengestemd. De voetbalclubs van Kortgene en Kats zijn straks voorgoed onderdak. Zij krijgen elk een verplaatsbaar houten gebouw, dat als kleedlokaal dienst zal doen. De raad trok hiervoor een bedrag van 7000 uit. Deze uitgaaf wordt gedekt door reserves wegens nog niet bestede schenkingen en gif ten. Er is namelijk nog een „restje" uit de ramppot van de gemeente Kort gene door een Zweedse schenking. De raad ging akkoord met een wij ziging in de algemene politieveror dening, waarin werd bepaald, dat cafés en dergelijke van 's maandags tot en met 's vrijdags tot 24.00 uur geopend zullen zijn in plaats van tot 23.00 uur. Dc sluitingstijden zijn voor de zaterdag en zondag vastge steld op 23.30 uur. De C.B.T.B. kreeg een subsidie van f 105,als bijdrage in dc kosten van een gehou den tuinbouwcursus in Kortgene. Een subsidie van f 100,werd ver leend in de kosten van de sportdag voor de lagere scholen op Noord- Beveland. In de woonruimtecommis sie werden herkozen: Kats: de he ren M. W. van Arenthals, C. de Fouw, G. Korteknie, G. J. Goud zwaard en C. Klaassen. Kortgene: de heren J. J. de Looff, F. Ver wei, P. Verburg en C. Moerman en mcj. C. M. ICrello. Colijnsplaat: de heren M. H. Kievit. A. P. de Wot, J. I. van Gilst en A. A. Hoogerheide. Tot nieuw lid voor Colijnsplaat werd met tien stemmen voor en één blanco benoemd de wijkzus ter J. ran Exel. Tijdens de dis cussie over deze benoeming ver klaarde wethouder Joh. Breure (s.g.p.), dat deze kandidaat voor hem niet aanvaardbaar was. „De wijkzuster woont pas sinds kort in Colijnsplaat. Zij is niet op de hoogte van de plaatselijke toe standen". betoogde hij. GROND VERKOOP. Met de aantekening van de heer Breure, dat hij geacht wenste te worden te hebben tegengestemd werd f 25,— subsidie verleend aan de Europese Beweging in Neder land. Vastgesteld werden verschil lende begrotingswijzigingen. De Vereniging voor Veilig Verkeer, af deling „De Bevelanden", krijgt voortaan voor elke geslaagde leer ling van het jeugdverkeersexamen afkomstig uit de gemeente Kortge ne. een bedrag van f 1.Tot voor kort bedroeg de subsidie f 0,50 per geslaagde leerling. Besloten werd tot verhuur van een strook grond van 740 vierkante me ter te Kats aan de firma Remeeus en Zn. De schoolbanken en enig an der meubilair van de openbare la gere school te Kats zullen worden vernieuwd of vervangen. De raad vo teerde hiervoor een bedrag van f 3000,Aan de heer C. J. Ane- maet te Colijnsplaat werd een strook grond verkocht van 780 vier kante meter tegen f 7,85 per vier kante meter voor de bouw van een woning. De volleybalvereniging te Kortgene zal met ingang van 4 no vember a.s. gebruik kunnen malven van het gymnastieklokaal voor het houden van wedsti'ijden. In de rondvraag ontspon zich nog een kort debat tussen raadsvoorzit ter A. Schuit en de heer A. Welle- nian (p.v.d.a.) over het feit, dat de kermisexploitanten tijdens de jaar lijkse kermis in Kortgene hun woon wagens niet bij hun inrichtingen mochten neerzetten. Hij vond dit niet juist. VEILING Y.V.Z.B. GOES 2 november. Export- en industrieveiling. Cox' Orange Pippin KL; I 85-90 0396, 80-85 96—105, 75-80 lOO—109, 70-75 105— 110, 65-70 100—101, 60-69 81—82, 55-60 66, IID 45, KL. H 65-70 93. 60-65 78. 55-60 62. Golden Delicious KL. 85-90 7830, 80-85 80—87, 75-30 76—91, 70-75 80—93, 65-70 72— 82, 60-65 54—65, IID 33—63, KL. II 85-90 75, 80-85 70—78, 75-80 73—82, 70-79 68—85, 65-70 73—77, 60-65 59- -65. Glorie van Hol land KL. Hl 75-85 56. 65-75 55, IID 46. Zoete Ermgaard KL. I 6o-75 55—63. 95-65 52—56. UD 24—32. Lombarts Calville KL. )-30 53—56, 70-30 56—60, 60-70 46—50, D 39. Laxton Superbe KL. 1 75-SO 64, 70- 75 63, 65-70 55. Jonathan KL. I 85-90 52, é80-85 5'6. 75-80 58.10—58.60, 70-75 59,70— 60,30, 65-70 58, 60-65 63, KL. II 85-90 49, 80-85 50, 75-80 52.30—52,60, 70-75 54—54," 65-70 51.90—52.10, 60-65 49.20—49.3a UD 4142. Goudrenet KL l 99-105 61, 85-95 5862, 75-85 6064, 65-75 56—59, IID 45, KL. II 85-95 55, 75-d5 56,70—57.20. 65-75 5-4, grof 49—50, fijn 45. Saint Remy KL. I 75-85 35. 65-75 32. KL. II 85-95 31. 75-85 31, 65-75 29, UD 26. Comtesse de Paris KL. I 75-85 39, 65-75 41. 55-65 29. IID 16, KL. U 79-85 35. 65-75 33, 55-65 27. Zwijn- drechtse Wijnpeer KL n 60-65 46. 55-60 42, 50-55 37, IID 29. Gieser Wildeman KL. 1 60-70 55, 50-60 40—44. UD 29. Diverse ap pelen kroet 29,50. Gewone veiling. Cox' Orange Pippin grof 64—81, fijn 47, kroet 61. Goudrenet grof 49. stek 20—22. Jonathan grof 37—48, fijn 3339, stek 12. Golden Delicinus grof 51 —68, fijn 37—49, kroet 33—50. Glorie van Holland grof 47—49, fijn 40—43. Zoele Ermgaard grof 43. fijn 22—27, Comtesse de Paris grof 24, fijn 17. Saint Remy grof 25—27. fijn 21—22, kroet 14. Zwijn- drechtse Wijnpeer grof 32. fijn 26. Gieser Wildeman grof 42, fijn 19—35. VEILING KRABBENDIJKE 2 november. Golden Delicious E 89-90 85, 80-85 88, 75-80 91, 70-75 93. 65-70 84, I 90 78. 80-85 80—83. 75-«<> 83—86, 70-75 83— 88. 65-70 74, II 85-90 85, 80-85 70-77, 75-r 72—80. 70-75 73—33. 65-70 60—75, 60-65 50. UI grof 5498. UI fijn 39—42. kroet 36- 38, val 2329. Jonathan l 85-90 53, 80-35 53, 75-80 56, 70-75 57, 65-70 57, 60-65 49. II 85-90 48—51. 80-85 43—55, 75-80 44—58, 70-79 46—59, 65-70 46—59, 60-65 43—49, UD 40, UI grof 4047. Ill fijn 31—35. kroel 1836. Goudrenet Tl 83-95 545S, 75-f" 55—58, 65-75 52—54, UD 44. UI grof 45—50, III fijn 43, kroet 30- -33. Lombarts Cal ville 11 80-S5 57. 70-80 98, 60-70 53. III grof 41—43, UI fijn 33, kroet 19—28 Present van Engeland I 75-85 55, 65-73 55, 55-65 49. IID 35. Ill grof 41—43, lil fijn 33. kroet 1028 Cox' Orange Pippin UD 31, III grof 66, UI fijn 47, kroet 25. Rode Re net U 75-85 56, 63-75 51. IID 39. Winston UI grof 41, III fijn 28, kroet 2934. Com tesse de Paris I 75-35 37. 65-75 40—58, 55- 65 29—55, IID 16. Til grof 25—29, III fijn 16, kroet 8. Conférence U 65-75 81, 55-63 74. Ill grof 62. Ill fijn 37—57. Saint Remy l 65-75 30. Doyenne du Cornice III grof 78. Verpakt fruit: Golden Delicious E 80-S5 97. 1 85-90 91. 80-85 95. 75-80 93, 70-75 05, 65-70 85. Cox' Orange Pippin 11 75-SO 103. 70-75 109, 63-70 102—103. 60-65 81 Jona than U 80-85 56—57, 75-80 61 -62. 70-75 57 VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien 40-55 19,23. 55-70 16,75, bonken 15,51, drielingen 25.31, pick-ess 26,29, 6tek Aanvoer 45 ton. Tarwe 25—30. Gerst '25—20. Kleine erwten 2330. Schokkers 2330. Bruine bonen 40—60. Maanzaad 55—65. Bazaar voor bouw nieuwe hervormde kerk Sluiskil Het kerkgebouw van dc Nederlands hervormde kerk te Sluiskil, zal, zoals gemeld, moeten verdwijnen. Het ge bouw staat namelyk precies in het gebied, waar het verbrede kanaal Gent-Temeuzen moet komen. Bo vendien verdient het huidige gebonw de naam „kerk" niet meer. Er moet dus een nieuw gebouw komen. Om voor de nieuwbouw een startkapitaal te krijgen wordt momenteel in de voormalige brandweerkazerne aan de Kanaalweg ?en bazaar gehouden. Deze driedaagse bazaar werd don derdagavond geoper door burge meester mr. H. Rijpstra. Bij deze opening waren onder meer aanwezig de plaatselijke predikant ds. J. G. N. Cupedo en rector Iranaus. Burge meester Rijpstra memoreerde de en kele jaren terug gehouden landelijke collecte voor de kerkenbouw. Vooral de milde hand waarmee destijds werd gegeven was hem opgevallen. De burgemeester had veel waarde ring voor de activiteiten, die de Sluiskilse hervormde gemeente aan de dag legt. Na de organisatoren veel succes te hebben toegewenst verklaarde hij de bazaar voor ge opend. Met een „Wij gaan beginnen" van de bazaar-omroeper was het voornamelijk de jeugd, die door deel name aan de vele vermakelijkheden, een steentje bijdroeg voo: de nieuwe kerk. Maar ook de ouderen bleven niet achter. De bazaar duurt tot za terdagavond 11 uur. Gecompliceerde aanrijding Op de rijksweg Goes-Middelbui'g ter hoogte van Lewedorp deed zich don derdagavond omstreeks tien minuten voor zes een gecompliceerde aanrij ding voor, waarbij drie auto's waren betrokken. De aanrijding ontstond toen de automobilist C. W. uit Oost- kapelle plotseling naar de linkerweg helft moest zwenken toen de voor hem uitrijdende auto in de richting Middelburg sterk afremde. Juist op dat moment kwam er een tweetal te genliggers aan, waarvan de eerste, A. L. uit Goes, de wagen van C. W. licht raakte. De tweede tegenligger, D. B. uit Lekkerkerk, raakte met zijn personenauto het voertuig van C. W. Beide auto's werden slechts licht beschadigd en 'tonden hun weg vervolgen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. „Rit der Kampioenen" van M.A.C. „De Zeeuwen" De motor- en autoclub „de Zeeuwen" te Middelburg gaat het wedstrijdsei zoen 1961 besluiten met een oriënta- tierit. De rit kreeg de naam „Rit der kampioenen", omdat alle leden, die in het afgelopen seizoen een kam pioenstitel hebben veroverd, aan de organisatie meewerkten. De vijf kampioenen hebben bij het opbou wen van de rit gebruik gemaakt van de ervaringen, die zij in landelijke competities hebben opgedaan. Voor deelnemers betekent deze rit een ex- tra-kans. want door het niet meerij den van de kampioenen worden hun kansen op een eerste plaats in het klassement aanzienlijk groter. De „Rit der kampioenen" wordt verre den op zaterdag, 4 november aan staande. Het parcours is geheel uit gezet over Walcheren. De inschrij ving geschiedt tussen 18.30 en 19.30 uur De start is bij restaurant „De Eendracht" te Middelburg. Collecte De Unie-collecte ten bate van het christelijk onderwijs heeft dit jaar te Middelburg 1664 opgebracht. EIERMARKT. Aanvoer 2.300.000 stuks, handel kalm. Prijzen (per 100 stuks) Eieren van 61 tot 65 gram 12 00-- 13.50. a'.g prijs 12 65. kilo- prtjs 201 basis 63 gram; henneëleren van 46 tot 60 gram 8.00—11.50. kiloprijs 1.74— 1.92. VISMIJN COLIJNSPLAAT 4489 kg expoitgarnalen I.70 -2.35 1269 kg handelsgarnalen 99—1.12. 58 kg schar 251 kg bot. 233 kg tong. kg paling. 441 kg sprot. 29 kg kabeljauw. 3 kg krab. 61 kg ongesorteerde vis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3