Oostkapelle zet vaart achter realisering uitbreidingsplan BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN Agenda WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VELE VERKEERSOVERTREDERS KWAMEN OP HET MATJE DONDERDAG 2 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 NA DRIE JAAR VOORBEREIDING Belangstelling voor bouw zomerwoningen Na drie jaar van voorbereiding is onlangs in Oostkapelle de eerste spade in de grond gezet voor de uitvoering van een uit breidingsplan, dat in de Dorps kom de mogelijkheid schept voor de bouw van 150 woningen van verschillende grootte, en-- kele openbare gebouwen en aan de Duinweg, vlak bij het strand, de bouw van 40 kleine zomer woningen en 24 landhuizen. Met name voor het zomerwoningen terrein liggen de kaarten bij zonder gunstig. Van de 40 goed kopere zomerhuisjes, die hier zijn geprojecteerd op een drie- en-een-half hectare groot stuk terrein, zijn er reeds 35 uitge geven. Ook voor de vijf laatste woningen bestaat belangstel ling. Van de 28 percelen voor landhuizen is reeds een achttal verkocht; op vier percelen is optie verleend. Voor het plan Dorpskom, bestaat onder parti culieren goede belangstelling: een aannemer zal in dit uitbreidingsplan zes dubbele panden bouwen. Over de bouw van enkele andere worden nog onderhandelingen gevoerd. In 1958 heeft het gemeentebestuur van Oostkapelle de eerste bescheiden stappen gedaan voor de realisering van een geheel nieuw uitbreidings plan, dat werd opgesteld door het stedebouwkundig adviesbureau Schut te Middelburg Onderhandelingen met de landeigenaren werden gevoerd en begin 1960 werd het uitbreidingsplan gedeeltelijk door Ged. Staten goed gekeurd. Begin 1961 gaven Ged. Sta ten'hun fiat aan de rest van de plan nen, waarna de eerste spade in de grond kon worden gezet, voor het bouwrijp maken van de grond. Twee gedeelten Het uitbreidingsplan is gesplitst in twee gedeelten: namelijk de plannen „Dorpskom" en „Duinweg". Het uit breidingsplan „Dorpskom", dat de mogelijkheid biedt voor de bouw van 150 woningen, wordt begrensd door de Dorpsstraat, Torenstraat en de Duinweg. Thans wordt in dit ge bied de grond bouwrijp gemaakt en zijn één hoofdstraat en drie zijstra ten in aanleg. Winkels zijn in dit uit breidingsplan niet opgenomen, omdat het gemeentebestuur van mening is, dat winkel- en woongebied geschei den moeten blyven. Bovendien vol doet de Dorpsstraat als winkelstraat. Wat openbare gebouwen betreft wordt in dit plan gedacht aan een verenigingsgebouw hoek Dorps straat-Duinweg een wykgebonw en een kleuterschool. Met de opstel ling van het uitbreidingsplan is ver der rekening gehouden met de wens van het gemeentebestuur om een deel van de bestaande bebouwing rond de Ned. hervormde kerk te slo pen. Hieronder vallen onder meer het gemeentehuis, de consistorie van de Xed. hervormde kerk, enkele wonin gen en zakenpanden. Verschillende van deze panden zijn reeds in het be- BEL voor uw Scheepvaartberichten Vlissingcn aangekomen 31-10: Krautsand van Mannheim. Ardpattrick van Antwer pen. Janny van Terneuzen. 1-11: Pregel van Capelle op de Bosch. Vlissingen ver trokken 31-10: Arehsum naar Bourgas. 1-11: Ardpattrick naar Lake Charles. Ge passeerd naar Antwerpen 31-10: Timea van ilonfleur. Voorwaarts van Padding- ton naar Gent. Andijk van Le Havre. Rene van zee. Roland van Londen. Mari- nus V van Gr. Yarmouth. 1-11: Dinteldijk van Bremen. Reliable van Amsterdam. Li- bert3S van Klaipeda. Erebus van Londen, Wegro van Newliaven. Eagle van Londen. Gepasseerd van Antwerpen 31-10: Koh I Noor naar Kopenhagen. Ador naar Lon den. 1-11: Antje naar Londen. Pial naar Talnacke. Regina naar Talnacke. Arends- kerk naar Rotterdam. P Middelburg City: Rue des prairies, 20 uur. 13 jaar. Electro: Als het bloed kookt10.30 uur, 14 jaar. Vlissingcn Concertgebouw: Vergade ring middenstand, 20 uur. Souburg De Zwaan: Uitvoering „De Zuiderstemmen". 19.30 uur. Goes Centraal: Receptie ter gelegen heid 40-jarig bestaan Grand theater, 15—17 uur. Bergen op Zoom Roxy: Conny en Pe ter maken muziek, 30 uur, a.l. Luxor: KriminaUango, 20 uur. 14 jaar. Sluiskil Openbare lagere school: Ba zaar hervormde kerkbouwaetie, 19- "23 uur. zit van de gemeente, maar het ont mantelen van de kerk. die hierdoor geheel vrij komt te staan op een pleintje, zal nog wel enige jaren duren. Met de realisering van dit deel van het uitbreidingsplan wil men de gemeente Oostkapelle meer een kern geven. Voordat het echter voltooid is, denkt men ze ven a acht jaar verder te zijn. Misschien minder, maar dit hangt voor een groot deel af van de mo gelijkheden op de bouwmarkten het Sloeplan.... waarvan Oostka pelle te zijner tijd ook een graan tje hoopt mee te pikken. Vlugger Vluger gaat het met de beide uit breidingsplannen aan de Duinweg: Duinweg-west, dat plaats biedt voor de bouw van 24 landhuizen en Duin weg-oost voor 40 kleine zomerwonin gen, die niet voor permanente bewo ning bedoeld zyn. Ook in dit deel van de gemeente wordt thans hard gewerkt aan het bouwrijp maken van de grond en de aanleg van straten en riolering. Ver moedelijk komt men begin volgend jaar met deze werkzaamheden klaar. Een beplantingsplan is voor dit ge bied reeds ingediend en met span ning wacht men in Oostkapelle op de subsidie voor de uitvoering.... Verwacht wordt, dat beide terreinen over één a twee jaar zullen zyn vol gebouwd. Naast de 24 landhuizen in het uitbreidingsplan Duinweg-west kunnen er te zijner tyd nog 18 wor den bijgebouwd. Over de aankoop van de hiervoor benodigde grond worden' door 't gemeentebestuur nog onderhandelingen gevoerd. De gemeente Oostkapelle heeft sinds 1958 aan kapitaalwerken rond de uitbreidingsplannen reeds ruim één miljoen besteed: te weten: 463.000 voor de grondaankoop voor het to taalplan Dorpskom en voor de riole- rings- en zuiveringsinstallatie, mede in verband met dit plan, 700.000. Daarenboven voor de aanleg van we gen, riolering en straten in liet plan- Dorpskom en Duinweg totaal rond 250.000. En hiermee is men in Oostkapelle nog niet aan het eind, want b. en w. overwegen al weer om de raad voor te stellen een volgend uitbreidings plan te laten voorbereiden. Met name voor de recreatie, de bouw van zo merwoningen dus. Ir. De Vink sprak over recreatie op Walcheren Het district Walcheren van de P.v.d.A. hield dinsdagavond in „De Gouden Poorte" te Middelburg een druk bezochte bijeenkomst voor raadsleden en kandidaatraadsleden. Ir. M. de Vink, directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst, sprak over „De recreatiemogelijkheden op Walcheren en de daaraan verbonden planologische mogelijkheden". Ir. De Vink wees er op, dat de situa tie voor wat de recreatieve ontwiik- keling betreft, zich snel wijzigt. Reeds thans wordt een herziening voorbereid van het in 1956 door de Staten vastgestelde streekplan voor Walcheren. De heer De Vink schonk achtereen volgens aandacht aan de zuidwest hoek van Walcheren, tussen Vlissin gen en Westkapelle. en de noordkant, van Domburg tot Veere. Het nieuwe streekplan omvat niet alleen Waloheren, doeh ook Zuid-Be veland (tot het kanaal), en Noord- Beveland. De situatie op Walcheren maakt een sterkere- detaillering voor dat eiland noodzakelijk. In de zuid westhoek kwam Westkapelle als re creatie-gemeente tot ontwikkeling. Een groot probleem vormt do be hoefte aan parkeerterreinen voor de strandbezoekers. Over de benodigde grond zal door niet-commcrciële li chamen moetep worden beschikt. Veel toeristen vinden thans onder dak in de achterliggende dorpen. De accommodatie is daar dikwijls beter en het is er rustiger en ook wel goed koper. Voor de toekomst is in deze hoek van Walcheren een behoefte van 30.000 slaapplaatsen, dat is vier maal zo hoog ais het bestaande aan- De noordkant van Walcheren zal haar eigen karakter met haar bossen en buitenplaatsen moeten bewaren. Dit gebied zal liefst met toegankelijk moeten zijn voor auto s. Het aangrenzende Veerse Meer biedt grote mogelijkheden. Reeds thans, nu elke acommodatie nog ontbreekt begint de watersport zich daar te ontwikkelen. De zandgronden (de Oranjeplaat bij Arnemuiden) bieden ook 'grote mogelijkheden voor een zwembad, kampeerterreinen, jeugd- acommodatie enz. Door het Veerse Meer zijn de recreatieve mogelijk heden voor Walcheren, welke van een beperkte capaciteit zijn, groter ge worden. Tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle zijn terreinen gepland voor duizenden kampeerders. Na de pauze werd een groot aan tal vragen gesteld. Geïnformeerd werd naar de bouw van het Euro hotel te Vrouwenpolder, de slechte toestand van de Zwaanweg/Klaas- VAN ONZE ADVERTEERDERS Zelfbedieningszaak De Munek geopend Woensdag is de zelfbedieningszaak van de heer W. de Munek aan de Scheldestraat te Vlissingen geopend. De oude levensmiddelenzaak, die daar nas gevestigd, is omgebouwd tot een moderne zelfbedieningszaak. Half augustus werd met de verbouw begonnen. Aan de achterzijde van het pand werd een magazyn ge bouwd, waarmee ongeveer zes weken waren gemoeid. In dit nieuwe gedeel te bracht de heer De Munek zijn zaak onder, toen ook de winkel on- derhanden werd genomen. Bij de bestaande winkelruimte werd het oude magazijn gevoegd. Hierdoor kreeg men een uitbreiding van on geveer 30 vierkante meter. De totale oppervlakte van de nieuwe zelfbe dieningszaak beslaat nu 85 vierkan te nieter. Aan de wanden zijn mo derne aanpas-rekken aangebracht, waarop de waren zijn uitgestald. In het midden staan de artikelen op gondola's. Voor de vleeswaren is een apart hoekje ingericht in het nieuwe gedeelte. Daar staat onder een soortluifel een grote open vries kast. Een vrieskast is er eveneens voor de groenten. Ook de pui van de winkel is geheel veranderd. Het por tiek is verdwenen. Daarvoor in de plaats zijn een in- en uitgang geko men. sesweg, de wenselijkheid van bebos sing, de verwachte invasie uit de randstad-Holland, en de wenselijk heid om Walcheren niet te doen uit groeien tot een gebied als de Belgi sche kuststreek. De heer De Vink be antwoordde uitvoerig de gestelde vra gen. z Filmavond van Nederlandse Chr. Reisvereniging De Middelburgse leden van de Ne derlandse Christelijke Reisvereni ging hebben dinsdagavond in de Con cert- en Gehoorzaal kunnen genieten van een voorproefje wintersportva kantie. Door middel van een kleuren film maakten zij kennis met de ver schillende aantrekkelijke aspecten van het Oostenrijkse Vorarlgebergte. Daarbij werden zij voorgelicht over de kosten van de verschillende ski- en wintersportattributen en de kos ten van de reis in N.C.R.V.-verband. In de film over het bekende Oosten- ijkse skioord werd vooral de nadruk jelegd op de vele mooie tochten, die n deze omgeving te maken zijn. Dat IJsland voor vakantiedoeleinden ook zeer zeker de moeite waard is, bleek uit een boeiende film vol praeh- tjgp opnamen van het natuurschoon. Interessant"waren dé opnamen"van de visserij en de visverwerkende in dustrieën. Canada heeft als doel voor toerisme in Europa nog weinig bekendheid. Toch heeft het attracties, die niet on derdoen voor die in vele bekende toe- i'istcnlanden. De film over dit land had tevens tot doel om voorlichting te geven aan hen, die familieleden in Canada willen bezoeken. Tot slot volgde een film over Joego slavië: de Dalmatische kust en en kele plaatsen in het binnenland. VROUWENPOLDER N.C.V.B. vergaderde De afdeling Vrouwenpolder van de Ned. Christen Vrouwen Bond hield dezer dagen onder leiding van de pre sidente, mevr. A. C. v. d. Wal-dc Wolf, haar maandelijkse vergadering. Spreker op deze avond was ds. J. v. d. Wal, die het onderwerp „Het boek Openbaring" behandelde. Wegens vertrek naar Zwolle nam de presi dente afscheid van do afdeling. Na mens alle leden bood de vice-presi- dente mevr. E. de Kam-de Feijter haar een cadeau aan. SINT-LAURENS N.C.V.B. vergaderde In een bijeenkomst van de afd. Sint- Laurens van de Ned. Chr. Vrouwen bond, die onder leiding stond van mevr. D. H. BaasKemp, sprak mej. K. G. Hage, leidster van het diaco naal jaar te Rotterdam over „Het diaconale jaar". In de eerstvolgende bijeenkomst op 23 nov. a.s. zal spre ken ds. Vlaardingerbroek, geref. predikant te Grijpskerke. De opbrengst van de collecte voor de prot. reclassering bedroeg 78,83. OOSTKAPELLE Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. afdeling Oostkapelle hield de maandelijkse vergadering onder leiding van de presidente mevr. M. den Hollander-Wondergem. Toe gelicht met fraaie dia's vertelde mej. C. P. Hondius uit Grijpskerke over „Mijn reis door het Heilige Land". Het programma voor de kerstmiddag werd besproken. Tijdens deze verga dering werd tot presidente gekozen mevr. A, Annot-Ketel. De volgende vergadering werd vastgesteld op 21 november a.s. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: J. ReijrüioutSuwijn, z. P. Kuijpers—Valstar, z. M. H. J. Bomer— Adriaanse, z. E. Acda—Scheers, d. C. NuijssenVan Loon. z. P. v. d. Linden Geertvliet, d. M. H. UbachsMeurers, z. M. A. van Bers—Jobse. z. P. J. Beek—Komdeur, z. E. J. le Roij—Daa- ne, z. Ondertrouwd: W. J. P. Wentzler 23 J. en A. M. E. Elich 21 j. J. H. M. T. Smul ders 24 j. en H. C. de Bruijne 24 j. C. Kieboom 19 j. en M. J. Heijdens 19 j. Getrouwd: H. J. van der Graaf 25 j. en J. D. v. d. Velde 21 j. J. H. Luitwie- ler 25 .1. en I. J. van der Weijde 24 j. P. M. Bouman 23 j. en J. Meijers 24 .1. A. F. Schreurs 22 j. en S. Mets 22 j. J. Törlik 23 j. en W. Outermans 19 j. Overleden: C. de Nooijer, 87 j„ wed. v. P. de Nooijer. B. Holtkamp, 74 j., wed. v. G. van den Berg. A. B. Plasschaert, 76 j., e. v. I. H. ten Hacken. M. Lous, 77 j., e. v. J. S. Koppejan. RITTHEM. Bevallen: N. J. Elvevan den Buuse, z.: W. C. Vader—de Nood, d. Officiële publikatie MIDDELBURG. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg, maakt bekend: dat door de raad der gemeente Middelburg met toe passing van artikel 36, lid 4 van de Wo ningwet is bepaald, dat voor de gronden van „Van de Putte", liggende aan de Oude Vlissingseweg en Spinhuisweg de vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid. Middelburg. 27 oktober 1961. Het hoofd voornoemd, A. J. Berenpas, lo. burgemeester. AXEL Weinig belangstelling voor Veilig-Verkeersles De eerste les van de afdeling Veilig Verkeer te Axel, die maandagavond in „De Stadsherberg" is gehouden, was ondanks de gemaakte reclame en annoncering in diverse dagbladen slecht bezocht. Slechts 18 personen waaronder enkele dames, woonden deze les bij. De eerste Veilig-Verkeers- lezing werd ingeleid door de burge meester van Axel, de heer A. J. van Dijke. die het initiatief van de Vei- lig-Verkeerscommissie waardeerde om in Axel een dergelijke cursus te organiseren. Hij wenste de leiders van de cursus, opperwachtmeester G. van Suijdam en de adjudant der rijkspolitic Schathorn veel succes bij dit voor allen zo belangrijke werk. Het is voor de commissie teleurstel lend te bemerken, dat slechts een gering aantal Axelaars de noodzaak van een verkeerscursus inzien. Burgemeester Van Dijke wees ver volgens nog op het feit, dat het aan tal slachtoffers door verkeersongeval len nog steeds stijgt, enerzijds als gevolg van onvoldoende kennis van de verkeersregels, anderzijds door te weinig zelfdiscipline van do wegge bruikers. Volgende week maandag, op 6 november, wordt de tweede les gehouden. Naar de commissie hoopt zullen dan meer Axelaars acte de présence geven. Een gedegen ken nis van de verkeersregels is een eerste vereiste. Raad akkoord met 20 aansluitingskosten P.Z.E.M. In de dinsdagavond gehouden verga dering besloot de gemeenteraad van Axel akkoord te gaan niet het voor stel om de P.Z.E.M. te berichten, dat de gemeente Axel Iu principe bereid is, een bijdrage van 20 te verle nen ten behoeve van de nog op het elektriciteitsnet aan te sluiten per celen. Dit gaat Axel een bedrag van 17.000 kosten. Een viertal aanvragen tot het garan deren van liypotecaire geldleningen voor de aankoop van woningen kre gen het fiat van de raad. Tot lid van het burgerlijk armbe stuur werd herbenoemd de heer K. Hamelink. In de zogenaamde huis vestingscommissie werden benoemd de heren C. J. van de Bos, M. J. van de Berg, J. H. Bouman, P. Scheele en J. J. van de Velde. In de commissie tot wering van schoolverzuim de heren J. P. Wieles, W. Koster, J. Vink, R. Ruijtenburg, J. J. Goossen, J. Blok, E. J. Boedinj van de Hengel en M. Oggel. Verder besloot de raad tot verkoop vèn een perceel grond aan de heer J. de Pooter te Spui en tot aankoop van grond van de heer M. van Doorn en van de dames Kruijsse. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Van der Lee, of het mogelijk is, in de eerstvolgende raadsvergadering nadere inlichtingen te verkrijgen over de bouw van een gymnastieklo kaal voor de openbare school. HULST Raad bijeen De gemeenteraad van Hulst zal vrij dagavond om half acht bijeen ko men. Op de agenda staan onder meer een voorstel tot vaststelling van de partiële herziening van het uitbrei dingsplan Oost I; een voorstel tot aankoop van gronden in de Dullaert- polder en de Hulsternieuwlandpol- der; een voorstel tot wijziging van de winkelsluitingsverordening en een voorstel tot. opzegging van een over eenkomst tot het in bruikleen af staan van de voormalige openbaro lagere school. Cursus jeugd E.H.B.O. De plaatselijke afdeling van het Ro de Kruis te Hulst zal in samenwer king met de E.H.B.O. bij voldoende deelname half november starten met een cursus Jeugd E.H.B.O. Alle meis jes en jongens tussen 14 en 17 jaar kunnen zich hiervoor opgeven. IJZENDIJKE Feestavond zuivelfabriek „Eensgezindheid" Het bestuur van de zuivelfabriek „Eensgezindheid" te IJzendijke bood zijn afnemers melkhandelaren in ho tel Lievens een feestavond aan. Na een gezamenlijke maaltijd werden de aanwezigen onthaald op een concert van het bekende Zeeuws-Vlaamse ra dio-orkest „Flandria". Ook imitator Lou Sterda verleende zijn medewer king aan deze avond. Na afloop be stond er nog gelegenheid tot het ma ken van een dansje. OOSTBURG „Ceres" verzorgt cursus De West Zeeuws-Vlaamse vereniging „Ceres" zal voor haar leden een cur sus „Geldwezen en effectenhandel" varzorgen. De eerste les wordt gege ven woensdagavond a.s. om half acht in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Kantonrechter hekelde houding automobilist Niet minder dan acht van de negen zaken, welke de kantonrechter té Zie- rikzee, mr. VV. E. van Vloten, woens dagmorgen tijdens de zitting van liet kantongerecht kreeg te behandelen, hadden betrekking op verkeersover tredingen. Slechts één zaak deed wat stof opwaaien, namelijk die tegen VV. B. uit Zierikzee, die nabij de Appel markt in zijn woonplaats geen voor rang had verleend aan een voor hem van rechts komende personenauto. Met name hekelde mr. Van Vloten de houding van verdachte tegenover de politie. Bij het opmaken van het pro- ces-verbaal had hij de betrokken poli tieman toegevoegd: „Ik spreek je nog wel voor je 80 jaar bent!". De kan tonrechter wees hem op het onbe hoorlijke van zijn gedrag, maar B. kon dit niet inzien. „Mag je dat dan niet zeggen tegen een politieman-? Waarom eigenlijk niet?", wilde hij van de kantonrechter weten. „Als U zich onbehoorlijk blijft gedragen, zal ik genoodzaakt zijn uit de zaal te verwijderen", sprak mr. Van Vloten met stemverheffing, waarop B. wat inbond en toegaf; dat hij eigenlijk toch wel fout was geweest. Conform de eis van de officier van justitie, mr. J. L. Andreae veroordeelde de kan tonrechter hem tot 20 boete of 4 dagen hechtenis. De P.T.T.-er M. K. uit Haamstede had een waarschuwingsbord gene geerd, waarop stond vermeld: maxi mum snelheid 15 km per Uur. Met een vaart van 60 a 70 kilometer was hij over een pas herstelde weg gere den, waardoor het grint hoog opstoof. Het gevolg was. dat daardoor dé voorruit sneuvelde van de auto van de aannemer-wegenbouwer A. W. W. uit Nieuwerkerk. Hoowcl K. ontkende harder gereden te hebben dan 50 km per uur, bleek uit de getuigenverkla ringen, dat zijn snelheid zeker boven de 60 km moest zijn geweest. Con form vonniste mr. Van Vloten hem tot 30 boete of 6 dagen hechtenis. De civiele vordering van 93,75 de kosten van een nieuwe autoruit achtte hij voor toewüziging vatbaar. Aangehouden Aangehouden werd de zaak tegen de landbouwer M. C. M. G. uit Bruinisse, die op 25 juli bij Zierik zee er de oorzaak van zou zyn ge weest, dat de 17-jarige bromfiets- beryder J. L. A. uit Zierikzee te gen hem opreed. De getuigenver klaringen in deze zaak waren nog al tegenstrijdig, zodat besloten werd tijdens een volgende zitting van het kantongerecht een nieuwe getuige op te roepen. Een vurig pleidooi van zijn raadsman ktyt de^Haagse koopman J. S. K. niet va#i een. veroordeling afhouden. Hy wérd veroordeeld tot elf gulden of twee dagen, omdat hij op 12 augus tus in Zierikzee met zijn personenau to niet genoeg rechts had gehouden. K. voerde aan, dat hij tegen zijn wil in een noodsituatie was gekomen, maar noch de officier van justitie, noch de kantonrechter nam dit zonder meer aan. De eis was 15 of 3 dagen. De Zierikzeese inwoner M. C. B. kwam er af met een schuldigverkla ring zonder toepassing van straf. Hij had op 12 augustus in Zierikzee geen voorrang verleend aan een door J. L. L. uit Zierikzee bestuurde personen auto. De kantonrechter hield er ech ter rekening mee, dat de lichte aan rijding op een moeilijk kruispunt was gebeurd. In vele gevallen geven de automobilisten hier voorrang aan het langzame verkeer. In dit geval had B. ook verondersteld deze voorrang te krijgen, omdat L. stopte. L. reed echter toch door, zodat een lichte bot sing het gevolg was. De smid C. B. uit Zierikzee had nabij Kefkwerve een aanrijding veroorzaakt, doordat hij uit een uitrit kwam gereden zon der voldoende op het verkeer te let ten. De eis luidde 40 of 8 dagen. De kantom-echter deed er vijf gulden en één dag af. De remmen van de brom fiets van mej. M. C. G. uit Duivendij- ke functioneerden niet zoals het be hoorde. F. 5.of 2 dagen luidde de uitspraak. De eis was 15 of 3 da gen. De Oosterlandse onderwijzer P. van D. had in Zierikzee niet genoeg rechts gehouden met zijn personen auto. Hij had niet willen schikken, omdat hij het bedrag van 25.te hoog vond. De officier van justitie hield rekening met de omstandighe den en eiste 20 boete of 4 dagen hechtenis. De kantonrechter bleek nog iets milder: hij vonniste met 17.50 of 4 dagen. RETRANCHEMENT Kinderpostzegels De verkoop van kinderpostzegels en kaarten heeft te Retrancnement f211,opgebracht. Oprichting afdeling Koningin Wilhelmina Fonds in voorbereiding Het ligt in de bedoeling te Retran- chement een afdeling van het Ko ningin Wilhelmina Fonds op te rich ten. De vertegenwoordiger van het fonds, de heer H. van Wijk uit Am sterdam, had dezer dagen in verband hiermee een oriënterend gesprek met de beide plaatselijke vrouwenvereni- !s resultaat hiervan is besloten op maandag 6 november een propa- ganda-avond te houden, voor de ge hele bevolking boven de 16 jaar. De heer Van Wijk zal dan spreken over het werk van het K.WtF. De gemeente-arts, dokter J. W. Beek houdt een inleiding tot de film: „Er is een tijd van komen...." Na de ver toning van deze film volgt nog de film: „Open to View". Blijspel wordt ingestudeerd De toneelvereniging „Ons Genoegen" te Rctranchement is begonnen met 1 -t instuderen van het blijspel „Ti- nus de tyran", dat zal worden op gevoerd voor het muziekgezelschap. Do zaak tegen de landbouwer G. V. uit Noordwelle had niets gemeen met een verkeersovertreding. Enkele van zyn koeien waren uitgebroken en hadden gegraasd op een tarweper- ceel van zijn buurman. Het was niet de eerste keer, dat dit was gebeurd. De eis van de officier van justitie was 50 of 10 dagen. De kantonrech ter veroordeelde hem tot 40 of 8 dagen. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 1 november. Fruit. Tomaten kas A 38—87, B 1.—, C 38—49. CC 21—24. Black Ali cante 2,08—2,11. Appelen: Laxton Superbe 2 70 op 68, 60-70 58—60, 2D 37. Goudrenet 2 80-90 60—63. 70 op 61. 75-85 63, 85 op 57—58, 3 grof 3557, 3 fijn 54. Golden Delicious 3 grof 67—71. Appelen, val en kroet 2247. Zoete Ermgaard 2 60-70 61. 55-65 56—57, 3 grof 53. Lombarts Calville 2 80-90 65, 70-80 69—72. Jonathan 2 80 op 54, 75-80 52, 70-75 48—57, 65-70 43—54, 60-65 42—47, 3 grof 40—53. Peren. Saint Remy 1 75-35 26, 63-75 27, é2 75-85 24, 2D 22—23, 3 grof 22—23, 3 fijn 20—22. Groenten: Eloemkool 4 per kist 31—69, 6 per kist 29—51, 8 per kist 14—39. Sla 3,50—13. Prei 10—12. Andijvie 7—8. Poste lein 51—54. Spinazie 50—55. Dubbele prin sessen 84-^-97. Kassn ij bonen 1.561,80. Rode kool 5,5016. Savooiekool 4,5012. Wittekool 47. Boerenkool 57. Bospeen 23—29. Waspeen 13—18. Witlof 08—1,02. Spruiten, ongeschóond 22—56, idem ge schoond 73—86. VEILING KAPELLE 1 november. Goudrenet 1 85-95 60, 1 75-35 3360, 1 65-75 55—56, 2 75-85 56,40—55,60. 2 85-95 59, 2 63-75 52—33, 2D 45. grof 49, fijn 4. Jonathan 1 85-90 50, 1 80-85 55, 1 75-80 57,30—57,70, 1 70-75 59,80, 1 63-70 53. 1 60-65 52, 2 80-S5 51—52, 2 75-80 52.10 —54.50, 2 70-75 53.80—54,20, 2 65-70 51,70— 52,20, 2 60-65 49,20—49,60. 2D 38—43, grof 43,1048,90, fjjn 33,10—35,50. minder ge kleurd 2 75-30 42, 2 70-75 44, 2 65-70 45. 2 60-65 43. Sterappel 1 63-75 70, 1 55-65 60, 2 65-75 64, 2 55-65 56, 2D 42, grof 45. H.D.-renet 1 70-80 60, 1 60-70 57, 2D 48. Glorie van Holland 2 75-85 56, 2. 65r75 55. Cox' Orange Pippin 1 75-80 102, 1 70-75 103, 1 63-70 98, 1 60-65 81, 1 55-60 63, 2 55- 60 65, 2D 50, grof 73—78, kroet 42. Laxton Superbe 2 60-65 51—52. 2D 37, fijn 43. Golden Delicious ex 8085 89, ex 75-80 é92, ex 70-75 94. 1 85-90 78. 1 80-85 81—85, 1 75-80 82—86, 1 70-75 82—87, 1 65-70 75— 32. 1 60-65 68, 2 85-90 73, 2 80-85 63—74, 2 73-80 73—77. 2 70-75 71—73, 2 65-70 64— 72. 2 60-65 62—63. 2D 3342. grof 49—59, fenn 3542. Lombarts Calville 1 70-80 69, 2 70-30 60. 2 60-70 5G, 2D 29, fijn 32—36. Zoete Ermgaard 1 65-75 6064. l 5a-66 49—54. 2 65-75 54—58, 2 55-65 39—43. 2D 25—27. grof 35, fijn 24, kroet 10—14. Cam- pagnezoet 1 60-70 3545, 2D 2425. Doyenne du Cornice 2 80-85 94, 2 75-30 103, 2 70-75 106, 2 65-70 94, 2D 83. grof 78, fijn 50—60. Saint Remy 1 73-85 33. 1 65-75 322 75-85 33, 2 65-75 32, 2D 26, grof 20, fijn 20. Br. Alex Lucas 2 75-85 71, 2 65-75 65, 2D 27, grof 28, fijn 19. Comtesse de Paris 1 75-85 41, 1 65-75 42, 1 55-65 31—32, 2 75-83 37, 2 65-75 39. 2 55-65 30, 2D 16, grof 28, fijn 17. Gieser Wildeman 1 60-70 52—55, 1 50-60 38—42, 2 60-70 47—48, 2 50- 60 33, 2D 21—25, grof 31—39, fijn 16—29. aPondspeer 2 65-75 26, 2 75-85 25. grof 22. Kleipeer 2 55-60 28—30, 2 50-60 16—17, 2D 10. Zwijndrechtse Wijnpeer l 55-60 39 —41, 50-35 36, 1 60-70 43. grof 36, kroet- appelen geplukt 28.50. val 29,20. Jonathan val 28, kroetperen doordraai. Druiven I 199, 2 177. Aardappelen 1 9 «412. 2 911. Groenten: Kropsla 3V:—7. Andijvie 9—9'4. Rode kool 8—9>j. Savooiekool 7—10. Bloemkool 1152. Prei 15. Witte kool 7 9. Dubbele prinsessenbonen 6888. Toma ten A 72—78, All 59, B 62—70, C 40, CC 28—37. VEILING TERNEUZEN Sla II 6,50—7,50. Bloemkool All 47—70, Bil 3545, CII 13—30, afwijkend 12—53. Knolselderij A 11—16, B 7—11, C 1—7. Selderij 15. Andijvie 711. Prinsessenbo- nen III 75. Kroten 613. Rode kool 12 14, Boerenkool 10. Waspeen 16—24. Sa- voolekool 715. Breekpeen 817. Prei 1222, Knolselderij 22. Spruiten 65—79. Tomaten AH 57. Uien 213- Witlof B 107, BII 85—96, afwijkend 66—32. Golden Delicious I 35 7785, 80 8089. 73 81—87. Jonathan I 85 51,80—52,10, 80 54.70—56, 75 57.60-58,10, 70 59,70—60, 65 58.10. 60 51. H 85 51, 80 50—54.90, 75 52— 54, 70 53—54, 65 .31—52, 60 48—50, nD 36. in grof 44—49, fijn 33—41. Goudrenet I 85 59,10—61, 75 58,10—60, 65 54,30, H 85 57,90—59, 75 55, II 65 50—53, IID 42, Hl grof 43—50, Hl fijn 4142. Cox' Orange 75 96. 70 96, 65 89—95, 55 57—67, II 70 93, 65 80—84. 60 63. Ill grof 67—80, fijn 42. Zoete appelen III fijn 4447. Lucas IH fijn 45. VISMIJN COLIJNSPLAAT 31 oktober. Exportgarnalen 4298 kg, 70 71: handelsgarnalen 3230 kg, 7790: schar 31: wijling 123: bot 171; tong 102; paling 7: ulk 22; krab 4; kabeljauw 43; rog 20: ongesorteerde vis 157. 447 kg exportgarnalen 1.26. 891 kg han- delsgamalen 88—117. 19 kg bot. 21 kg wijting. 2 kg tong. 6 kg kabeljauw. 16 kg wulk. 25 kg ongesorteerde vis. VEILING ROTTERDAM. 31 oktober. Aardappelen 913. Andijvie 1120. Bloemkool I A 4375, II A 2155. Dubb. bonen 68—1,58. Kassnijbonen 1.92— 2.04. Sla I A 6.80—12.30, II A 4.10—5.00. Witlof I A 1.14—1.28, II A 90—1.13, I B I.02—1.12. II B 90—99. Rode kool S—12. Gele kool 7—11. Groene kool 8—15. Boe renkool 13—15. Prei 14—22. Peterselie 4— 10. Selderij 2—4. Uien 12—17. Uien ge schoond 1020. Waspeen I A 1819, II A 10—14. Grote peen 11—20. Tomaten Com binatie I A 5.90, B 5.25, C 5.25. Spruiten I A 57—72, H A 41—43. I B 53-66, I D 60—68. Aanvoer witlof 24.000 kg. Golden Delicious KL. I A 81—1.15. I B 84—91. Cox's Or. Pippin KL. I A 1.04—136, I B 1.00—1.10, I C 85—81. Jonathan KL. I A 60—78. 1 B 47—66, I C 39—53, II A 63—72. Glorie v. Holland KL. I A 59—64. I B 58— 64, I C 53—58, II A 55—58, II B 55—59, II C 49—58. Goudrenet KL. I A 53—67. I B 54—57, I C 51—52, II A 57—58. Zw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 19