Raad Koudekerke nam begroting-1962 aan Scbr<7-dte WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN RAAD BIGGEKERKE STELDE SLUITENDE BEGROTING VAST F. C. DE R00, 00STKAPELLE, KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN DINSDAG 31 OKTOBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „HUISHOUDBOEKJE" KLOPPEND Flipse Alleen de heer P. had enkele wensen fn zyn vergadering van maandagmid dag heeft de raad van Koudekerke zich binnen een uur tijds door de nieuwe gemeentebegroting voor het dienstjaar 1962 „geworsteld". Dankzij de nieuwe financiële \erhondingswet hadden b. en w. kans gezien het ge meentelijke huishoudboekje voor het volgend jaar sluitend te maken met op de gewone dienst een totaalbedrag aan inkomsten en uitgaven van 694.891 met een post voor onvoor zien van 20.891. Reden tot op- of aanmerkingen gaf de begroting nau welijks. Uitgezonderd de heer F. Flipse (g.b.) konden alle raadsleden zich zonder enige discussie met het gemeentelijke stuk akkoord verkla ren. Alleen de beer Flipse wilde op enkele punten een nadere toelichting, met name over de plannen van b. en w. tot verbetering van het gemeentehuis. In een toelichting had het college ge schreven liever even te wachten met het uitbreken van de schouw in de raadzaal totdat de grenswijzigings plannen vastere vorm hebben gekre gen. Dit laatste kon de heer Flipse namelijk niet begrijpen. „De schouw staat in de weg en dient te verdwij nen", aldus dit raadslid. Aanpak Een ander punt, dat de aandacht van het raadslid Flipse had, was het gro te verschil in aanpak tussen het plan Paauwenburg gemeente Vlissin- gen en het aangrenzende plan Dishoek. Dit sloeg met name op de aanleg van riolering en de bouw van een zuiveringsinstallatie. „Met de voorbereidende werkzaamheden had men al verder kunnen zijn", was zijn mening. Als zeer urgent had dit raadslid ver der op zijn wensenlijst je het aan de orde stellen van kapitaaluitgaven voor de aanleg van een prakeerter- rein bij plan Dishoek en een grondige aanpak van verbetering van het Dorpsplein. Naast deze wensen en soms lichte kritiek had de heer Flipse ook veel waardering voor het beleid van b. en w. Het college bracht hij onder meer dank voor de wijze waarop het in de afgelopen zomer Koude- met uitbreiding van het gemeentehuis rekening te houden". Wat de plannen voor de verbetering van het Dorpsplein betreft, deelde de heer Dregmans nog mee, dat zelfs ge dacht wordt het ijzeren hek helemaal weg te halen, terwjjl rekening gehou den wordt met de mogelijkheid om muziektent iets naar achteren te ver plaatsen. Maar hierover komen te zij ner tyd nog voorstellen bij de raad, aldus de burgemeester. Na de hierop volgende artikelsgewijze behandeling van de begroting, kon de raad zich zonder verdere op- of aan merking met het stuk akkoord ver klaren. Eerste paal voor nieuwe fabriek Arnberg N.V. Goes Donderdagmiddag zal op het Indus trieterrein zuid-west te Goes dé eer ste paal worden geslagen voor de nieuwe fabriekshal van Arnberg N.V., welke (Zweedse) industrie zich ongeveer twee jaar geleden voorlopig heeft gevestigd in de vrijgekomen barakken van de werkplaats voor minder validen aan de Westhaven- dijk. Het nieuwe fabrieksgebouw wordt 1000 vierkante meter. Inmiddels is de bouw van dit fa briekscomplex reeds aanbesteed en gegund. Het metsel- en timmerwerk wordt uitgevoerd door de fa. J. M. J. Schrijver en Zn. ie Goes voor f 154.132, het loodgieterswerk door de firma J. Koppejan te Goes voor f 7750, het schilderswerk door de fir ma J. de Graaff en Zn. voor f 13.607, en de staalconstructie door Demi uit Geleen voor f33.600. De elektrische en vertvarmingsinstallaties moeten nog worden aanbesteed. Fabrieks- architecten zijn ir. H. A. Wieringa en IJ. S. Dijkstra uit Emmen; uit voerend architect is de heer H. Weertman uit Goes. De raming van de totale ruwbouw is f225.000, OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE (Advertentie) een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 MIDDELBURG Middelburgse kwekelingen op studieweek in Lier De leerlingen van de twee vierde klassen van de Middelburgse rijks kweekschool hebben de afgelopen week de normaalschool in de Belgi sche plaats Lier bezocht. De studen ten hebben daardoor inzicht verkre gen in de structuur van het Belgische onderwijs. De directeur van de school, de heer R. Merecy, leidde het gezelschap rond door het gebouwencomplex, waar 1200 kinderen (350 intern) door 100 leerkrachten worden onder wezen. Tot het complex van de nor maalschool behoren onder meer bas- ketballvelden en een zwembad. De Middelburgers woonden 's mor gens diverse lessen by' en maakten in de middagen excursies. Daarbij wer den onder meer een steenfabriek bij Boom en Mechelen bezocht. De avon den werden gevuld met discussie over de economische problemen van België en de verhouding Walen-Vla mingen. In de feestzaal van de Lierse „kweek" verzorgden de Middelburg gered door in te grijpen bij het on geoorloofd kamperen. Teleurge steld toonde de heer Flipse daar entegen zich over het lange uitblij ven van de herindelingsplannen voor Walcheren. Niet juist In antwoord op deze algemene be schouwing bracht burgemeester J. L. Dregmans naar voren, dat de kritiek van de heer Flipse ten aanzien van de rioleringsplannen voor het plan Dishoek niet juist is. Het maken van een bestek voor het rioleringsplan is reeds opgedragen aan de dienst Bouw- en Woningtoezicht te Souburg maar hier had men een achterstand in .de werkzaamheden. ..Het college is actief genoeg", aldus de raadsvoorzitter. Wat de opmer king ten aanzien van de verbeterings plannen voor het gemeentehuis be trof wilde de heer Dregmans met het uitbreken van de schouw liever wach ten tot meer bekend is over de herin delingsplannen. „Misschien wordt het gemeentehuis van Koudekerke dan het raadhuis voor de nieuwe gemeen te Valkenisse en dan dient men toch rUt „UUUtlUU.g- kerke s naam als badplaats hadse studenten een avond van zang, K v"4*' declamatie en een litteraire quiz. Af gesproken werd, dat in het voorjaar van 1962 door de normaalschool van Lier een tegenbezoek zal worden gebracht aan Middelburg. De der.de klassen van de Middel burgse rijkskweekschool verzorgden zaterdag bij terugkomst van de vier de klassen een geslaagde Franse avond in het schoolgebouw. Voortreffelijk concert van Munn and Felton-band Voor de elfde maal bracht maandag avond een Engelse brassband oen be zoek aan Middelburg. Dit keer was het de bekende Munn and Felton's footwearband onder leiding van Stan ley H. Boddington uit Kettering. De Engelse musici waren gekomen op uitnodiging van de Middelburgse mu ziekvereniging „Excelsior" en zij ga ven voor een stampvolle Concertzaal (ook het podium was rond het orkest geheel bezet) een voortreffelijk con cert. Evenals vorige keren hebben de Munn and Feltonbandleden deze avond weer hun meesterschap ge toond in vele genres. Het leek of het de Engelse muzikantengeen enkele moeite kostte om hun in vele gevallen lang niet gemakkelijk repertoire te spelen, want het klonk alles even soe pel. Hoogtepunten in dit concert wa ren ongetwijfeld de symfonische fox trot J,Sasum",van Robrecht, die tech nisch bijzonder knap werd vertolkt, het concoursnummer, dat de band vo rige week tijdens de finale van het Engelse muziekconcours in de Royal Alberthall speelde en de virtuoze xy lofoonsolo dóór J. Miles. Naast uitste kend ensemblespel waren er ook magnifieke solistische bijdragen te beluisteren, zoals die van E. Briant en D. Read, cornet, en van „bandmas ter" B. Sullivan. Een selectie uit Rodgers musical South Pacific vormde een sublieme afsluiting van dit concert, gespeeld door een orkest, dat door het 700- koppige publiek met een ware ovatie werd bedankt. Het concert werd ge opend met het Nederlandse en beslo ten met het Engelse volkslied. Ir. Posthumus voor F.J.G. over verenigd Europa Een gering aantal jongeren was za terdagmiddag aanwezig op een con ferentie over het onderwerp „Samen één in een verenigd Europa", die de Middelburgse afdeling van de federa tie Jongerengroepen van de P.v.d.A. in de „Gouden Poorte" in Middelburg had georganiseerd. Ir. S. A. Posthu mus, lid van het Europees parlement en van de Tweede Kamer leidde het onderwerp in. Wil Europa zyn plaats in de wereld behouden, aldus ir. Posthumus, dan zullen de Europese landen zich aan een moeten sluiten. Het uiteindelijk streven moet zijn een gezamenlijke regering voor Europa, waarin wat sa men kan worden gedaan ook in sa menwerking móet geschieden, maar waarby het eigene van de landen moet worden bewaard. Als voorbeeld haalde Ir. Posthumus de republiek der zeven verenigde Ne derlanden aan. „Zo moeten de Euro pese landen als het ware provincies worden van een groot geheel". De huidige economische samenwer- Ir. J. H. v. d. Burgt veertig jaar bij rijkswaterstaat Woensdag 1 november a.s. is Ir. J. H. v. d. Burgt. de hoofdingenieur-direc teur van rijkswaterstaat in Zeeland, 40 jaar in rijkswaterstaatsdienst. Na dat ir. Van der Burgt in 1921 zijn ingenieursexamen had afgelegd aan de t.h. in Delft werd West-Terschel ling zijn eerste standplaats. Via Roer mond, Hoorn, Leeuwarden en Rotter dam word ir. Van der Burgt in 1949 inmiddels hoofdingenieur A ge worden hoofdingenieur-directeur van de directie Boven-Rivieren, die hij daarvoor reeds enkele maanden waargenomen had. In 1953 werd 'j benoemd tot H.I.D. van de directie Zeeland van rijkswaterstaat. Ir. Van der Burgt is Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Collecten De collecte voor het protestants in terkerkelijk thuisfront heeft te Hoc- dekenslterke opgebracht f 40,88. Middelburg Electro: Als het bloed kookt, 19.30 uur, 14 jaar; City: Rue des prairies, 20 uur. 14 jaar; Gouden Poorte; vergadering P.v.d.A., kring Walcheren. 20 uur: Concertzaal: Chr. Reisvereniging, *?0 uur. Vllssingcn Alhambra: Jailhouse Rock, 20 uur. 14 jaar; Luxor: Song of India, 20 uur, 14 jaar; Verenigingsgebouw: vergadering C.B.O.Z., 19.30 uur: Schel- dekwartier; Bond van ouden van da gen, 14.30 uur. Goes Grand; De brave soldaat Schwejk, 20 uur, alle leeftijden. Grote Kerk; hervormingssamenkonist. 20 u Bergen op Zoom - Roxy: Edely ln vuur en vlam. 20 uur. i4 jaar; Luxor: De plunderaars, 20 uur. Tcrneuzen Luxor: King Creole, 20 uur. 18 jaar. Sas van Gent Olympla: Een stem ln de mist, 20 uur. 14 Jaar. king in de „Zes" nader beschouwend meende het lid van het Europees par lement, dat een goede kartelpolitiek en een geharmoniseerd belastingbe leid één van de eerste vereisten zijn. In drie groepen discussieerden ver volgens de 25 jongeren uit de P.v.d. A.-kring aan de hand van documen tatiemateriaal over het gesprokene. Vele vragen onder meer over de ver kiezingen van het Europees parle ment, de concentratie van grote be drijven en de „schrootfraude" kreeg de heer Posthumus te beantwoorden. Na een samenvatting van mr. Jaap v. d. Bergh, secretaris van de jon gerenorganisatie in de P.v.d.A., die ook de leiding van de conferentie had, werd de bijeenkomst gesloten. Het Middelburgs jeugdorkest „Melo- dia" verleende medewerking. Namens het afdelingsbestuur van de P.v.d.A. Middelburg woonden de heren A. de Masier en M. A. L. Hubregtse de con ferentie bij. Gereformeerde mannen houden kringvergadering De kring van gereformeerde man nen verenigingen op Walcheren houdt op dinsdag 7 november in het Schuttershof te Middelburg een kringvergadering. De heer A. Spaans uit Rijswijk zal spreken over „Van beklaagde tot getuige". Interkerkelijke herdenking van de Kerkhervorming De afdeling Middelburg van het Ned. Bijbelgenootschap houdt dins dagavond 31 oktober een interkerke lijke samenkomst in de chr. ger. kerk ter herdenking van de Kerk hervorming. Voorganger in deze dienst is ds. A. P. Nauta, hervormd predikant in Middelburg. Het koor van de Gereformeerde Ge meente verleent medewerking. Jeugdboekerij van de Z.V.U. exposeert nieuwe boeken „De Vlaggclijn" van Annie M. G. Schmidt, „Die ene zomer" van Do rothy Pitkin, „De Ark van Noach" en „Mensen op de maan" van Wernher von Braun behoren tot de meer dan honderd nieuwe boeken van de Z.V.U.-Jeugdboekerij, waarmee de Middelburgse schooljeugd de herfst vakantie aangenaam en nuttig kan doorbrengen.' In een vertrek van de Concert- en Gehoorzaal is een tentoonstelling van deze boeken ingericht en de school kinderen kunnen ze daar lezen. Niet alleen de nieuwe boeken staan tot hun beschikking, maar ook de boe ken die al langer tot de jeugdbiblio- Oud-Vossemeer heeft voor 1962 sluitende begroting Dank zij geraamde hogere uitkerin gen volgens de nieuwe wet op de fi nanciële verhouding rijk-gemeente is de begroting-1962 voor de gemeen te Oud-Vossemeer die maandag avond werd behandeld, sluitend, met een post voor onvoorzien van f 36.000. Bij de bespreking van het rapport van de onderzoekcommissie deelde burgemeester mr. J. J. Ver- sluijs mede, dat de laatste boerde- rijbrand de gemeente f 1200 kostte voor vergoedingen voor de leden van de vrijwillige brandweer. Baten staan daar niet tegenover. De regeling woningverbetering geeft plaatselijk zeer goede resultaten. B. en w. hebben weinig hoop, dat in 1962 reeds een gedeelte van het rio leringsplan zal kunnen worden uit gevoerd „In ieder geval kan met het leggen van een nieuw trottoir in de Veerstraat niet langer worden ge wacht". aldus b. en w. De raad stel de voorts het bedrag voor de exploi tatiekosten van de bijzondere scho len voor 1962 op f 45,04 per leerling Vorig jaar was dit f 38,63. Volgens berichten zou de vertegenwoordiger van het schoolbestuur in de zitting voor de Raad van State over de be roepingszaak betreffende de vergoe ding voor 1960 hebben gezegd, dat de raad te laat tegen de beslissing van G. S. bij de Kroon in beroep ging. Burgemeester Verslaijs be streed deze stelling, waarover de onderzoekcommissie vragen stelde, echter. „De beroepïngstermijn ging lopen bij ontvangst van de beslis sing van G.S., te weten op 10 juni j.l. Binnen 30 dagen daarna volgde een beroep op de Kroon", aldus de burgemeester. theek van de Z.V.U. behoren en een aantal jeugdtijdschriften. De tentoonstelling omvat boeken voor kinderen van 6 tot en met 17 jaar en een aantal studieboeken. Deze boeken zullen na de tentoon stelling opgenomen worden in de jeugdbibliotheek van de Z.V.U. De Middelburgse schooljeugd zal dus kennis kunnen maken met de nieuwe aanwinsten van de Jeugdboekerij. Deze week is de tentoonstelling ge opend op dinsdagmiddag, woensdag middag, woensdagavond, donderdag middag en vrijdagmiddag; de volgen de week op dinsdagmiddag, woens dagmiddag en vrijdagmiddag. Bij hun bezoek aan de tentoonstelling krijgen de kinderen een lijst van de nieuwe boeken. De expositie is voor alle kinderen gratis toegankelijk. SINT-LAURENS Nieuwe ouderlingen bij hervormde gemeenfe Tot ouderling van de hervormde ge meente ln Sint-Laurens zijn gekozen de heren S. de Visser, A. Bommeljé jr." en J. van den Berge. Voor de vervulling van de beide va catures van kerkvoogd-ouderling moet nog worden gestemd. VEILING V.V.Z.B. GOES 30 oktober. Groenten. Per stuk; Bloem kool AI 67, All 5263, BI 40—43, BH 35- 40, afwijkend 1851. Kropsla II 910, Cl 4—5. Knolselderij 9—10. Per bos; Kroten 14. Selderij 3—7. Per kg: Tomaten A 87— 91, B 97. C 74—76, CC 51. Andijvie 8—10. Groene savooiekool 4,5016. Rode kool 6—14. Witte kool 4,50-7. Prei I 15—16, II 11—13. Peen 9—11. Spruiten Al 47—66, All 46—47, Bil 28, afwijkend 22. Witlof AI 101, AH 86—91, BI 60, Bn 61. Druiven I 190—200. n 160—170. VISMIJN COLIJNSPLAAT 6873 kg exportgarnalen 70—1,14. 3366 kg handelBgarnalen 8598. 74 kg schar. 387 kg bot. 365 kg wijting 173 kg tong. 3 kg tarbot. 67 kg kabeljauw. 51 kg wulk. 6 kg krab. 8 kg sprot 13 kg rog. 1 kg pa ling. 60 kg ongesorteerde vis. GRAANBEURS ROTTERDAM. 30 oktober. Officieuze noteringen per •10 kg: Tarwe klein aanbod door sneekwaliteit op basis 17 pet vocht tot f 31.25 per schip franco fabriek, tot 31.00 per auto. Voedergranen: Maalgerst - volgens mons ter f 24.50—f 25.50. Kippegerst f 26.50— f 27.75. Rogge f 21.25—f 22.50. Haver f 21.00—f 24.25. Peulvruchten franco Rotterdam: Groe ne erwten - op monster f 22.50f26 00, prima kwaliteiten tot f 30.50. Schokkers op monster f 23—f 26, prima kwaliteiten tot 30. Capucijners op monsters tot f 35.50. Bruine bonen boerenschoon en droog volgens monsters f 55f 60. Vlissinger ontvanger in Ede (Gelderland) Abusievelijk hebben wij zaterdag ge meld dat de heer P. G. Suurmond, vroeger te Vlissingen, benoemd zou zijn tot gemeente-ontvanger van Ee- de. Dit moet echter zijn de gemeente Ede in Gelderland. MELISKERKE Chr. bedrijfsbond vergaderde Tijdens de dezer dagen gehouden ver gadering van de afdeling Meliskerke van de christelijke bedrijfsbond voor de metaalindustrie, sprak de bonds- bestuurder, de heer P. v. d. Ende, over het onderwerp „Zijn wij met de tariefbeloning op de goede weg?". Het onderwerp bood ruimschoots ge legenheid tot discussie, waaraan ieder deelnam. Tevens was er een bespre king over het 10-jarig bestaan van de afdeling. Hoe men dit jubileum zal vieren en op welke datum, zal nog worden bestudeerd. De voorzitter van de afdeling, de heer P. Brasser en de penningmeester, de heer A. Adri- aanse, zijn met het 10-jarig bestaan eveneens tien jaar als zodanig werkzaam. Collectes De collecte voor de reclassering bracht in Yerseke op 531,55. Voor het P.I.T. werd f 232,50 bijeenge- coüecteerd. AARDAPPELBEU RS ROTTERDAM. 30 oktober. Klei-aardappelen 35 mm opw. voor liet binnenland: Bintjes 1010.75. IJselster 8.759.25. Meer landers 10.50— 11.50. Bevelanders 12- -13. Voeraardappe- len 1.25—2.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvuorwaarden. vast gesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. 30 oktober. Totale aanvoer 2132. Vette koeien en ossen 1215. Varkens 894. Scha pen of lammeren 23. Prijzen (resp. voor ie, 2e en 3e kwaliteit) Vette koeien in ets per kg 300—330, 270— 300, 245—265 Varkens (levend gew.) In ets per kg, 160, 150, 140. Lammeren in guldens per §tuk 110 90. 80. Vette koelen aanvoer groter, handel zeer traag, prijzen lager, prima's boven note ring. Varkens (levend gew.) aanvoer ruim, hande) Btroef, teruglopende prij zen. Schapen en lammeren aanvoer ma tig, handel vlug. prijzen stabieL VLASMARKT ROTTERDAM. 30 oktober. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.35 tol f 1.55. middensoorten van f 1.60 tot f 1.80, best vlas van f 1.85 tot f 2.10. Dauwroot vlas; van f 1.25 tot f 1.80. Breekvlas van f 0.79 tot f 1.35, afhanke lijk van kwaliteit en bewerking. Gezwin gelde lokken: van f 0.50 tot f 0.90. De aanvoer van waterroot vlas blijft goed, de meeste prijzen zijn van de nieuwe oogst, zodat er weinig lage kwa liteiten aangeboden worden. De vraag voor do lage en middensoorten is vol doende om het aanbod op te nemen, voor betere soorten is minder belangstelling. De prijzen bleven onveranderd tot iets lager voor beter vlas en goede midden soorten. Dauwrootvlas werd onveranderd aangeboden, de vraag kon alle partijen opnemen, noteringen ongewijzigd. Breek vlas wordt vrijwel niet gezwingeld, slechts een enkele party komt aan de markt, de vraag blijft goed, prijzen on veranderd. Gezwinge'de lokken blijven gezocht, de produktie is op normaal peil gekomen, notering vast, VEILING „WALCHEREN» GA. MIDDELBURG 30 oktober. Fruit. Kastomaten A 3291, B 49—93, C 29—61. Appelen: Laxton Superbe HH 65 op 65, 60-70 56, ITO 40. Jonathan HH 80 op 46, 70-80 53-66, 75-80 45. 70-75 46. 69-70 39— 64, 60-70 49, 60-65 49-43, HD 33-42, III fijn 3640, Hl grof 37—56. Lombarts Cal ville HII 80-90 66—73, 70-80 70, 60-70 62, 1H grof 59. Goudrenet HH 85 op 60—61, 75-85 59—60, 70 op 59. 65-75 57—58, Hl grof 54—58, III fijn 51—95. Peren: Gieser Wildeman EHI 60 op 56, 50-60 44—48, HD 24. Saint Remy HII 65-75 26, 70 op 26—27. Appelen, val en kroet 2346. Druiven: Black Alicante 2,23— 2,28. Groenten: Bloemkool 4 st. per kist 40 59, 6 st. per kist 21—58, 8 st. per kist 14—40. Sla 3%10. Prei 10—16. Andijvie 8—17. Savooiekool 4^—13. Rode kool 4V4 —17. Witte kool 4—7. Boerenkool 5—8. Postelein 51—54. Bospeen 26—32. Boskro- ten 612. Waspeen 1530. Witlof 751,13. Spruiten, ongeschoond 2354, geschoond 57—88. SUBSIDIE VOOR TAFELTENNISCLUB Geen post voor bouw nieuw gemeentehuis Bij het „doorbladeren" van de be groting-, tijdens de vorige week ge houden vergadering van de gemeen teraad van Biggekerke, bleek er slechts één post te zijn, die aanlei ding gaf tot enige discussie. Namelijk de verhoging; van een sub sidie aan de plaatselijke tafeltennis club van f 20,per jaar naar f 200. Het was burgemeester J. L. Dreg mans zelf. die de raad op deze ver hoging attent maakte en de heren raadsleden op het belang van de ta feltennisclub voor Biggekerkes jeugd wees. Eigenlijk wilde de heer P. Wijkhuis (c.h.) het niet bij een subsidie van f 200 laten en had dit OP ZEVENTIGSTE VERJAARDAG Vanwege zijn verdiensten voor kerk en maatschappij Op zijn zeventigste verjaardag is de heer F. C. de Roo maandag in Oost- kapello ouderscheiden met de Ereme daille in goud, verbonden aan de Orde va u Oranje-Xassau. Burge meester F. G. Sprenger speldde hem de daarbij behorende versierselen op tijdens een bijeenkomst in de raad zaal van het Oostkapelse gemeente huis, waar de heer De Roo werd ge huldigd voor zijn grote verdiensten op maatschappelijk en kerkelijk ter rein in Oostkapetle. In plaats van een bespreking tussen kerkvoogdij en gemeentebestuur, waarvoor de heer De Roo was uit genodigd, werd hij gehuldigd tc mid den van de wethouders W. K. van Nieuwenhuijzen en C. Wondergem, ds. E. R. O. Richard, hervormd predi kant en het college van kerkvoogden en notabelen der Ned. herv. kerk. „U hebt een periode meegemaakt, zoals weinigen'aldus burgemeester Sprenger tot de onderscheidene en zfjn echtgenote, mevrouw P. de Roo- v. Schagen. Dhr. De Roo kwam 3 september 1935 in de Oostkapelse raad en bleef tot 1958 raadslid. Hij was wethouder van 1935 tot 1946 en waarnemend burgemeester van mei 1945 tot februari 1946. Burgemeester Sprenger ging vervol gens de kerkelijke loopbaan van de heer De Roo na. Hij is sinds 1949 president-kerkvoogd en werd in 1947 lid van het college van kerkvoogden. Tijdens zijn ambtsperiode kwam. al dus burgemeester Sprenger. in Oost- kapelle zeer veel tot stand. Zo werd het gemeentehuis verbouwd, kwam er een nieuwe openbare school, werd de dorpskom uitgebreid en werd het plan Torenstraat gerealiseerd. Als president-kerkvoogd werkte hij ook mede aan de restauratie van het kerkgebouw. Voor zijn vele verdien sten voor Oostkapel le, zo kon burge meester Sprenger de heer De Roo tenslotte mededelen, had H.M. de Koningin hem onderscheiden met de Eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer De Roo was zichtbaar onder de indruk van deze onderscheiding. „Ik wist nergens van en had dit hele maal niet verwacht", aldus zijln kor te dankwoord. Ds. E. R. O. Richard, hervormd pre dikant van Oostkapelle, wenste ver volgens de heer De Roo geluk met zijn onderscheiding. Namens de kerk voogden en notabelen overhandigde de heer J. Koenen een boekebon. Ook mevrouw P. de Roo-Van Scha gen werd in de hulde betrokken. Na afloop van de korte plechtigheid bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen. raadslid liever gezien als ertf 300 van gemaakt werd, maar dit vond de burgemeester weer te ver gaan. Evenals de andere raadsleden met uitzondering van de S.G.-vertegen- woordiger J. Meijers, die een bijdra ge van 200 al te veel noemde. Nadat burgemeester Dregmans nog had betoogd, dat het voorgestelde bedrag eigenlijk niet te hoog is, om dat de gemeente Biggekerke niet de last heeft van het onderhoud van een sportveld, kon de raad zich met de subsidie akkoord verklaren met uitzondering van de heer Meijers. Deze kreeg de aantekening van ge acht te hebben tegengestemd. Nieuwe raad Een tweede punt met betrekking tot de nieuwe begroting bracht de •rt (cJt.) '1 spi zins zijn teleurstelling over uit, naar vo- ;prak er enigs- dat er geen post was voor de bouw van een nieuw raadhuis. Een opmerking die burgemeester Dregmans als een grapje> be schouwde. „U voelt toch zelf wel, dat wij niet met zo'n voorstel kunnen komen", aldus de burge meester. „Over de houw van een nieuw raadhuis zal de nieuwe raad (na de herindeling) dienen te beslissen alsook over de plaats waar het zal komen", waarmee dit punt van de baan was. Tegelijk met het vaststellen van de gemeentebegroting behandelde de raad in deze vergadering ook de be groting van het burgerlijk armbe stuur, die voor 1962 een gemeente lijke subsidie vermeldt een bedrag van 19.918,65. Reeds eerder had de raad bij de af handeling ran de meer dagelijkse agendapunten besloten tot verkoop van drie perceeltjes grond aan de firma Mesu en Zoon te Sint Lau rens tegen 12,50 per vierkante me ter. Aan de heer P. Schreiienberg Wzn. verkocht de raad verder een perceeltje grond van 176 vierkan te meter bij de brandweerkazerne a 10 per vierkante meter. Tot lid van het burgerlijk armbestuur wer den gekozen de heren P. Lampert en J. Meijers. Bij de rondvraag bracht de heer J. Meijers (s.g.) nog de slechte toe stand van ae provinciale weg en de Koudekerkseweg ter sprake. Beide wegen zitten vol gaten en vooral ln dit jaargetijde brengt dit veel over last met zich mee, zo betoogde het raadslid. Toen burgemeester Dreg mans toezegde, dat dit met de be voegde instanties zal worden opge nomen, werd op verzoek van de heer P. Lampert (c.h.) hier ook de Zou- telandseweg bij betrokken. VLISSINGEN Gevarieerd concert van harmonie „Ons Genoegen" Voor een bijna geheel gevuld „Schel- dekwartier" in Vlissingen heeft de koninklijke harmonie „Ons Genoe gen" zaterdagavond een gevarieerd concert gegeven. „Ons Genoegen" presenteerde eerst 32 jonge leden in het jeugdkorps en de jeugddrumband, waarby tambour- maitre Jopie Moermans op parman tige wjjze de staf zwaaide. De jonge ren speelden verdienstelijk, maar de Instrumenten („afleggertjes" van het grote orkest) zyn wel aan vernieu wing toe. Spontaan musiceerden vervolgens in een eerste optreden een uit de harmonie geformeerd saxofoon kwartet. De heren A. Bot, so praansax, M. Kranendonk, altsax, J. Valkier, tenorsax en P. Schot, baritonsax, brachten op goede wij ze vijf, merendeels bekende, kwar tetten in het klassieke genre ten gehore. Bijzonder goed klonken de sinfo- nia in bes van J. C. Bach, een lichtvoetige .Johann Krieger suite' van A. den Arend en een menuet van L. Boccherini. Na de pauze liet het grote korps ho ren, wat het in het afgelopen muziek- jaar op het programma had genomen. Dat waren onder meer bekende selec ties uit „lm weiszen Rössl", „Dichter und Bauer" en de „Oklahoma"-selec- tie. Voorts speelde de harmonie nog, na slechts een enkele oefening 's mid dags, de „St.-Louis blues", waarvoor een gulle Vlissinger de muziek ten geschenke had gegeven. Met de Ria defileermars sloot dit geslaagd con cert, dat onder directie stond van de heer A. van Wallenburg. De voorzitter van „Ons Genoegen", de heer D. Valkier had de avond ge opend. Vele jongeren bleven nog eni ge tyd dansen op muziek ran een band onder leiding van J. Groene- woud. „Geld te geef" voor Sint Jaccbskring In Britannia te Vlissingen speelde zondagavond de Eindhovense toneel groep „De jonge spelers" vooi de leden van de Sint-Jacobskring. De ze avond was een goede start van het toneelseizoen van deze jonge vereniging, die zich ten doel stelt de katholieke bevolkingsgroep in Vlis singen en omstreken ontwikkeling en ontspanning, in de ruimste zin van het woord, te bieden door het geven van toneelavonden, lezingen, dansavonden en dergelijke. Het opgevoerde stuk, „Geld te geef", een blijspel in vier bedrijven van Waiter Black, behandelde de proble men die rond en in een gezin ont staan, wanneer de inwonende groot vader, gepensioneerd graveur bij de rijksmunt, zijn vroegere werk als hobby houdt en zijn directe omge ving onder een lawine van valse bankbiljetten dreigt te bedelven. Mede dank zi| de regie van Edwin Thomas, die het spannende accenten towel op als het komische wist te leggen, bleef het" publiek tot het slotapplaus geboeid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3