B. en w. Duiveland willen haastig dhuisplan laten vernietigen raa Agenda WALCHEREN ZUID-BEVELAND NOORD-ZEELAND MAANDAG 30 OKTOBER 1961 PROVINCIALE ZEEUW8E COURANT t FELLE VERWIJTEN VAN V.V.D.-FRACTIE Gemeente nog geen stap verder op weg naar een verbouwing IN DE raad van Duiveland zyn zaterdagmorgen harde noten gekraakt, toen voor de zoveelste maal de verbouwing van het gemeentehuis de inzet werd van een vrij felle discussie. Het college van b. en w. was daarbij doel wit van een serie verwyten, als zouden de vorderingen in de piannen met een vooropgesteld doel worden vertraagd. Het V.V.D.-raadslid M. K. Romeyn ging zelfs zover, te veronderstellen, dat de komende gemeente- raadsverldezingen hierin wel eens een rol konden spelen. „We zouden graag zien, dat de plannen nu eindelijk eens in daden worden omgezet", zo stelde hij. En tegen het voorstel van b. en \v. in lanceerde hij met zyn fractie genoot J. A. van Nieuwenliuyze de idee 0111 de verbouw van het ge meentehuis aan de Ring van Nieu- werkerk, zoals de gemeente-op zichter zich dat had gedacht, nu zo spoedig mogelijk te laten uit voeren. Maar b. en w. hadden een meer gedegen plan. Zij wilden door een architect de mogelijkhe den laten onderzoeken, die er in de verbouw van het oude Nieuwer- kerkse raadhuis liggen en dan een bouwplan opstellen. Een krediet van duizend gulden werd daarvoor gevraagd. Het voorstel kwam cr niet „door". Het werd uitgemaakt voor „een stap terug". „Wij hebben geen architect nodig. De mogelijkheden zijn er!" Met zes tegen vier stemmen ging de raad met het voorstel van de V.V.D. mee. Alle Ouwerkerkse en Nieuwer- kerkse heren behalve wethouder C. P. Kuy'per deelden kennelijk de mening, dat er nu maar eens kort en krachtig „een verkeerde indruk moest worden weggewerkt". Of het plan zal worden uitgevoerd is nog dubieus, want; burgemeester A. van Eeten opperde onmiddellijk na de stemming het denkbeeld dit tegen voorstel voor vernietiging bij de Kroon voor te dragen. „Het is onvol doende en niet in het belang van de gemeente", zo was zyn reactie. In middels heeft de burgemeester beslo ten hiertoe over te gaan, zo vernemen wy nog. Lijd ensgeschied enis De gemeente Duiveland is dus op het ogenblik nog geen stap verder in de richting van een raadhuis in liaar ze tel Nieuwerkerk. De discussie liep even hoog op, toen de heer Romeyn bij de motivering van het V.V.D.-te- genvoorstel de hele lijdensgeschiede nis rond de verbouwing van het ge meentehuis ophaalde. Hij hamerde daarbij op de „doodlopende wegen", die het college van b. en w. op dit punt heeft ingeslagen. De heer S. Overbeeke (prot.chr.) ging met hem mee. „We moeten vooruit en niet nog eens een architect, aantrekken". Dat allés was teveel voor het Ooster- landse P.v.d.A.-raadslid A. L. Bak ker, die vond dat de dorpse verhou ding hier weer eens duidelijk naar vo ren kwamen. „Als we in Nieuwer- Haags Operakoor trad op in Dorpshuis St.-Annaland Het Dorpshuis van Sint-Annaland was zaterdagavond hot decor voor een concert, waarmee het Haagse Operakoor en een zestal solisten liet Thools publiek meevoerden in een sfeer, die de negentiende-eeuwse componisten als Guiscppe Verdi en Arrigo Boito telkens weer in hun meesterwerken wisten tc scheppen. Mte een bezetting van 34 man wist het koor het muziekminnend publiek van het eiland in de ban te brengen van bekende fragmenten uit bijvoor beeld Verdi's opera Aïda en Boita's Mefistofele. En het opcrakoor uit de Residentiestad trad op de achter grond om solisten als Ria van Barne- veld, Rie Oosterweghel, Tilly Teng- nagel, Dick van Haren en Cees Ber ger te begeleiden bij de uitvoering' van Mascagni's Cavaleria rusticana, Plotow's Martha of Orpheo van Glück. In dit muzikale geheel nieuw voor Tholen en Sint-Annaland waarvan de leiding in de kundige handen van dirigent Coen Ruivenkamp was, trad ook een zanger van eigen bo dem op: de bariton Jan Quist uit Oud-Vossemcer. Het koor werd aan de vleugel begeleid door Ad van Duuren. Ongeveer honderd belang stellenden woonden het concert bij. VANDAAG. Middelburg City: Conny zuukt het ge luk, 20 uur, a.l. Electro: De held van Marathon, 19.30 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: De schaamtelo zen, 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Call-girls in gevaar, 20 uur 18 jaar. Clubhuis Zeeland Sport. Filmavond, 20 uur Goes Grand: Eddie kent geen pardon, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Eddie kent geen pardon, 14 jaar, 20.00 uur. Bergen op Zoom Luxor: De mesties, 20 uur, 14 jaar. Roxy: Dokter Mabu- se, 20 uur. 18 jaar. Tcrneuzen Luxor: Vijf gebrandmerkte vrouwen, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledelthealer: Een vrouw voor het leven, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Een stem in de mist, 20 uur, 14 jaar. Axel Centrum: Uit het leven van een zondige vrouw. 20 uur, 18 jaar. Zierikzee Concertzaal: De brave 60l- daat Schwejk. 20 uur, a.l. Zierikzee Hotel van Oppen: lezing over „Doel en wezen der vrijmetselarij", 20.00 uur. Haamstede I-Iotel Bom: Tarzan's ver banning, 20 uur, 14 Jaar. kerk gaan zitten, moeten we goed voor de dag komen. We vestigen ons er voor jaren en dan zijn we niet ge baat met een provisorische verbou wing", zo viel hij het voorstel van b. en w. bij. Wethouder C. P. Kuijper noemde het tegenvoorstel een „ondeugde lijk plan". „We moeten een goed en degelijk raadhuis hebben, waar mee iedereen voor de toekomst te vreden is". Burgemeester Van Eeten verwees de opmerking over een opzettelijke ver traging doodeenvoudig naar het rijk der fabelen en noemde het plan van de V.V.D..-fraetie veel te summier. Hertenkamp Ouwerkerk krijgt een hertenkamp. Het voorstel van b. en w. om 4800 uit de nog aanwezige geschenkgelden te bestemmen voor deze levende dorpsverfraaiing sloeg bij de hele raad in. Zoals gemeld bestonden des tijds bij de voormalige gemeente Ouwerkerk al plannen in deze rich ting, maar de goedkeuring van G.S. werd toen aan de aanleg van een her tenkamp onthouden. De hertenkamp komt in Ouwerkerk te liggen op een strooit bouwgrond, die voor zijn uit eindelijke bestemming voorlopig toch niet zal worden gebruikt. Een voor stel van b. en w. om verhuur van de gemeentelijke eigendommen voortaan aan het college te delegeren hond de raad aan de restrictie, d„ dit alleen zal gelden voor het woningbedrijf en de volkstuintjes. Om de motorspuit met de trekker- manschappenwageii in de brandweer- garage van Nieuwerkerk steeds pa raat te hebben moet dit gebouw 2.25 meter worden verlengd. Voor deze verandering trok de raad een bedrag van 1950 uit. MIDDELBURG Li Oostveen vertelde over haar reizen in de Sahara Wie eens de charme van de woestijn heeft ondergaan, kilometers lieeft af gelegd op de rug van een dromedaris zich gewassen heeft met zand, zand stormen heeft doorstaan, met ge barsten lippen en een lichaam dat naar water snakt de verschroeide zon heeft zien ondergaan boven de zand heuvels van de Sahara; wie dat alle maal heeft meegemaakt zal aijtd te rug verlangen naar die immense zand vlakte, waarop geen boom groeit en waar men weken lang zal zoeken naar een druppel water. Het is onbegrijpelijk voor de Euro peaan, die de woestijn alleen maar uit zijn atlas kent, maar wanneer men mejuffrouw Li Oostveen hoort vertellen, dat het werkelijk zo is, |aat men het toch geloven. Mejuf- :rouw Oostveen, uit Utrecht afkom stig, heeft in Noord-Afrika haar tweede vaderland gevonden. „Wan neer ik nog eens ga rentenieren waar overigens weinig kans op is kies ik Rabat (in Marokko) als woon plaats. Mejuffrouw Oostveen is in de ban geraakt van de Sahara en gister avond sleepte zij haar gehoor in het sociëteitsgebouw „De Vergenoeging" te Middelburg mee met een boeiend en na de pauze zelfs poëtisch betoog over „Noord-Afrika, land van de dorst". Spreekster illustreerde haar réiaas over moskeeën, harems en sul tans met fraaie kleurendia's, opna men die zij maakte in de steden en op het platteland van Marokko en Algerye. Zij vertelde van de sultan met zijn vliegenverjagers, mattenleg- §ers, aalmoezenuitdelers en over de edoeïnen in de woestijn. Een stroöm van feiten stortte zij uit over de hoofden van de luisterende leden van de afdeling Middelburg van de Koninklijke Vereniging Oost en West en van de sociëteit De Verge noeging. Niettegenstaande het onder werp (land van do dorst) was het geen droge kost die mejuffrouw Oostveen opdiste. Het was een leer zame en tevens onderhoudende cau serie. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te verkrijgen omtrent onderstaande voorwerpen die aldaar in het tijdvak van 19 tot en met 27 oktober 1961 als gevonden zijn aangegeven. Verschillende portemonnees met en zonder inhoud, huis- en andere sleu tels, wanten en handschoenen, zwar te jas, plastic eend, bosje gordijnroe- Officiële publikatie VLISSÏNGEN. B. en w. van Vlissingen; gelet op artikel 5, 6e lid sub c van het wegenverkeers reglement: brengen ter openbare kennis: dat zij in het belang van de veiligheid op dc weg op grond van het bepaalde in artikel 4, eerste lid sub bb en artikel 5, eerste lid sub c van genoemd reglement hebben besloten met ingang van 1 no vember 1961 de volgende voetgangers- oversteekplantsen aan te wijzen: a. Spuistraat, hoek Bellamypark; b. Coosjo Buskenstraat, hoek Botje Wolffplein: c. Badhuisstraat, hoek Bctje Wolffplein; d. Aagje Dekenstraat, hoek Betje Wolff plein; e. Walstraat, hoek Betje Wolffplein; f. Scheldestraat, hook Paul Krugerstraat (noordzijde): g. Paul Krugerstraat. hoek Scheldestraat (westzijde): h. Paul Krugerstraat. hoek Bloemenlnan- de Lannoystraat (westzijde): i. Paul Krugerstraat, hoek Van Dis- hoeckstraat (westzijde): j. Bloemenlaan. hock Paul Krugerstraat: k. President Rooseveltlaan, hoek Bone- dijkestraat (westzijde): dat dit besluit voor een ieder ter inzage ligt ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, kamer 1: dat ingevolge het bepaalde in artikel 5, zevende lid van het wegenverkeersregle ment bovengenoemd besluit in afschrift is gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland, aan gedeputeerde staten van Zeeland, aan de A.N.W.B., aan de K.N.A.C. cn aan de K.N.M.V. Vlissingen, 13 oktober 1961. den, bruine ceintuur, bruin etui met vulpen en potlood, grijze ballpoint pen, kleurboekje, bruin lederen tasje, gouden stukje, wieldop van Opel, deksel van gereedschapskastje van Solex, bruin etui met vulpen en pot lood, zwart damestasje, kettinkje, zwarte paraplu, groen laken, zwart met bruin hondje, wit rijwielpompje, foto van baby, leesboek, bril, paraplu- hoes, kinderjasje, hondenpenning, vulpen, dweil, grijze paraplu, zilveren armband, vrachtautowiel met band, etui met nagelgarnituur, geruit kin- derjasje, wit net met grijze wol, vitte ballpointpen, rechter grijs kïn- derschoentje, groen gestreepte blouse zakje met spek en vet, groen zijden sjaal, leesboekje. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve dan hier van kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. „Onda" gaf in Schouwburg een muzikale uitvoering Uitgedost in fraaie rode capes gaf de christelijke muziekvereniging „Onda" vrijdagavond in de Middelburgse Schouwburg een uitvoering, die on der leiding stond van de dirigent de heer Bart Leynse. Het korps dat 32 leden telt, vertolk te onder meer op gevoelige wijze „Naher mein Gott zu Dir" van E. Ruh. Voorts werden onder meer uit gevoerd „Het meisje van het regi ment" (La fille du régiment) van Alier, dat vooral bij de jeugd veel bijval oogstte. Andere goed gespeelde nummers wa ren „The man of Harlech", met een solo van de tubanist P. Baan, „The mill in the dale" en „Go on" van H. Klein. Ook de jeugd blies op deze avond haar partijtje mee. Enkele leerlingen speelden een aantal populaire melo dieën. Spectaculair was het slot van het non-stop muziekprogramma, toen „Onda" de zaal in kwam en temidden van het publiek het programma voor de pauze besloot. Na de pauze voerde de buurtvereni ging „Nieuw Middelburg" bet stuk „Morgen komt er weer een dag" op. Over dit spel berichtten wij reeds eerder. „Onda" zal binnen afzienbare tijd een aparte drumband oprichten. Tot nog toe werd deze „geleend" van het muziekgezelschap „Juliana". Door de actie voor het instrumenten fonds konden reeds enige nieuwe in strumenten worden aangekocht. De vereniging hoopt in de gelegenheid te zijn nog meer instrumenten aan te schaffen. Eerste lezing genootschap Nederland-Frankrijk Met een buitengewoon boeiende le zing van André Franck Lïotard over de problemen rond de Afrikaanse evolutie, heeft het genootschap Ne derland—Frankrijk vrijdagavond in het gebouw van de Polder Walcheren te Middelburg het seizoen geopend. De heer Liotard illustreerde zijn voordracht rijkelijk met enkele films, die een kleurig beeld gaven van hot oude en moderne Dakar, van een tocht door het oerwoud en van de zeer beweeglijke taferelen rond de negerdansen. De heer Lio tard onderstreepte de wijze waarop de negers zich de westerse cultuur eigen maken. „Ze spreken onze taal, ze maken zich vertrouwd met onze kennis en wetenschap, maar blijven innerlijk verdeeld en zwak", aldus de inleider, die voorts de nadruk legde op de grote capaciteiten van de zwarte Afrikaanse bevolking. Capa citeiten, die men volgens hem niet gering moet schatten. GOES Interessante lezing over Willem Ruys" De Vereniging voor Algemene Weten schappelijke Belangen te Goes 1 vrijdagavond het winterseizoen Goes heeft opend met de eerste van een serie van vijf uitvoeringen. Voor een goed bezette zaal in „de Prins van Oranje" sprak de heer M. Boersma te Rotterdam, vertegenwoor diger van de Kon. Rotterdamse Lloyd, over het vlaggeschip van deze maat schappij, de „Willem Ruys." Spreker, die dertig jajar de wereld zeeën heeft bevaren, begon zijn lezing met bet aanbieden van enkele ge schenken namens de Rott. Lloyd verscheidene aanwezigen. Na enige woorden te hebben gewijd aan Neder land als zeevarende natie gaf de heer Boersma een overzicht van de historie van de „Willem Ruys." Dit schip had reeds een bewogen bestaan achter de rug voordat het te water werd gela ten. Het schip lag bijna zes jaar op de helling bij de Kon. Mij. „De Schel de" te Vlissingen en wérd op 1 juli 1946 te water gelaten. Vervolgens deelde de heer Boersma een groot aantal wetenswaardigheden mede over de „Willem Ruys." Zo was onder meer becijferd, dat indien één man de „Willem Ruys' had moeten bouwen, hij hiervoor 2500 jaar had moeten uittrekken en dat het oliever- bruik van dit vlaggeschip 5500 kg per uur bedraagt. Het schip biedt plaats aan 1000 passagiers en werd voor de grote verbouwing in 1950 ge bruikt voor de vaart op net voormali ge Nederlands-Indië. Thans wordt de „Willem Ruys" uitsluitend gebruikt voor reizen rond de wereld. Voor deze negenweekse vaartochten is het schip reeds tot en met 1962 geheel volge boekt. De heer Boersma vertoonde daarna een bouwfilm van het schip en een kleurenfilm over een der tochten van de „Willem Ruys" rond de aarde. WISSENKERKE W.l.K. gaf afscheidsconcert voor directeur rusthuis Het accordeon- en mandolineorkest „W.l.K." gaf dezer dagen in het rust huis „Vredestein" in Wissenkorke een afscheidsconcert voor de direc teur van het tehuis en mevrouw Ap- perloo. Dit echtpaar vertrekt 1 no vember naar Oudkarspel. Het con cert stond onder leiding van ae diri gent van „W.LK." de heer P. B. van Iprang. De heer Apperloo bedankte het orkest voor het gebodene. Op zijn beurt bood de heer Van Sprang de scheidende directeur en zijn echt genote een aandenken aan als dank voor de gastvrijheid, die het rusthuis onder hun beheer aan „W.l.K." heeft geboden. GEERSDIJK N.C.L.B. vergaderde Het district Noord-Beveland van de Ned. Chr, Landarbeiders Bond is de zer dagen met een vergadering in het Drenthehuis te Geersdijk het si- zoen begonnen. Tijdens deze avond werden de data van de te houden vergaderingen vastgesteld. De toog- avond besloot men in februari te hou den. De heer M. D. den Hollander, vertegenwoordiger van het hoofdbe stuur, deed enkele mededelingen van algemene aard. 1 j KRUININGEN Raad komt bijeen In de openbare raadsvergadering van de gemeente Kruiningen, die dinsdag om 6 uur gehouden zal worden zal het nieuw benoemde lid van de raad, de heer A. Sinke, worden beëdigd. De hoer Sinke komt in de plaats van de heer G. Willemse (s-g.p.), die de gemeente heeft verlaten. Voorts vermeldt de agenda een voor stel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Nïeuwstraatte Kruiningen aan de instelling voor maatschappelijke zorg. Deze instel ling zal op het perceel 4 woningen bouwen. Hierdoor zal de Nieuwstraat weer wat meer het aanzien krijgen van een bebouwde straat. Wegens periodieke aftreding op 1 januari 1962 zullen 3 leden van de instelling voor maatschappelijke zorg worden benoemd. De aftredenden, de heren J. Sinke te Kruiningen, J. Ruissen te Oostdijk en W. J. Pouwcr te Hansweert zijn allen herkiesbaar. Verder wordt de gemeentebegroting voor 1962 aangeboden. WOLPHAARTSDIJK Lezing voor plattelandsvrouwen De afdeling Wolphaartsdijk van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen vergaderde dezer dagen in het dorpshuis voor haar maandelijk se vergadering onder leiding van de presidente, mevrouw A. C. Note- boon-Blok. Aan het begin van de avond werden enkele huishoudelijke mededelingen gedaan, waarna dokter H. W. ter Haar uit Kapelle-Biezelinge een le zing hield over kinderverlamming. Spreker zette op zeer begrijpelijke wijze de oorzaken, het verloop en de mogelijkheden tot geheel of gedeel telijk herstel van deze ziekte uiteen. N.afloop werden-nog enkele vragen gesteld die door dokter Ter Haar werden beantwoord. Collecten De collocte voor de reclassering bracht te Yerseke 531,55 op. De opbrengst van de collecte voor het protestants interkerkelijk thuisfront was ƒ232,50. BIEZELINGE Lezing over Suriname In de consistorie der Nederlands her vormde kerk te Biezelinge is dezer dagen een Suriname-zendingsbijeen- komst gehouden, waarop ds. Bree- veld een vertelling hield over zijn werk in Suriname, met name dit onder de Bosland-Creolen. De lezing werd toegelicht met kleurendia's. Dè bijeenkomst stond onder leiding van ds. A. Sieders, die aan het begin een schriftlezing hield uit Handelin gen 2. De sluiting werd verricht door ds J. v. d. Leek. 's Middags was er een bijeenkomst voor de kin deren van alle scholen uit beide dor pen. SCHERPENISSE Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant van de rijks politie in Scherpenisse zijn als ge vonden gedeponeerd een paar olie- pijpen. Koningin Elizabeth van België, die het westen en in België aangekomen, met haar dochter, ex-koningin Marie-Foto: Na aankomst op het vliegveld José van Italië, een reis naar commn- Brussel-Nationaal dankt de koningin- nistisch China- heeft gemaaktis via moeder de leden van de vliegtuigbe- Rusland en Polen, teruggekeerd naar manning. Geslaagde zangavond in Ned. herv. kerk Tholen Dezer dagen was er in de Ned. herv. kerk een zangavond van de zangver eniging der gereformeerde gemeenten in Zeeland. De voorzitter van het landelijke bond, dr. H. Rijksen uit Gouda'opendo de avond met het laten zingen van ps. 89 vers 1 en 3 en ging voor in gebed. Vervolgens las hij een gedeelte uit Efeze 5. In zijn openings woord bracht hij dank aan de kerk- voordij der Ned. Herv. Kerk voor de bereidwilligheid om dit kerkgebouw voor deze avond af te staan. Hij wees er verder op, dat de zang reeds bij de schepping is gegeven en dat door heel de Bijbel hiervan ge sproken wordt en het boek der Psal men door David geschreven is. „Wat het hart voor het lichaam is de zang voor het Evangelie" Na het gemeenschappelijke zingen van „Dankt, dankt nu allen God," werden door de verenigingen „Cres cendo" van Tholen, „Asaf" van Goes, „De Lofstem" van Aagtekerke, „V.Z. O.S." van 's Gravenpolder, „Zangver eniging Kortgene", „Laus Deo" Waar de, „Sursum Corda" Middelburg „De Lofstem" Wolphaartsdijk en „A Ca- pella" te Yerseke zangnummers ten gehore gebracht, terw gezamelijke koren onder leiding van als slot de de heer C. Burger met orgelbegelei ding zongen ps. 87 vers 1, 3 en 5. Deze nummers werden afgewisseld met het gemeenschappelijk zingen. Door het late uur, was ds. H. Rijksen niet meer aanwezig bij de sluiting en werd dit gedaan door de heer A. Schippers uit Middelburg. Hij bracht nogmaals dank aan de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk, aan ds. Rijk sen voor zijn komst naar hier om deze avond te openen, aan de leden en diri genten van de verschillende zangver enigingen voor hun medewerking en ook dank aan de organist. Hij hoopte, dat deze avond mag meewerken om als zonen en dochters van hetzelfde huis. als broeders te mogen samen wonen en verzocht dan ook te zingen ps. 133 vers 1 en 3 en sloot met dank gebed. Van de verenigingen „Soli Deo Gloria,, Oostkapelle, .Ethan" Borssele en „Zanglust" te Vlissingen was bericht van verhindering ingekomen. ZIERIKZEE Nut had „Inter Amicos" als „Vriend op bezoek" „Vriend op bezoek". Dat was de titel van een blijspel in drie bedrijven, dat vrijdagavond voor het Nutsdeparte- ment Zierikzee ging. Die vriend was in werkelijkheid de Koninklijke Re derijkerskamer „Inter Amicos" uit Dordrecht en de 8 acteurs en actri ces van deze groep waren naar Schouwen en Duiveland gekomen op een manier, zoals Arthur Watkyn waaraan in een kostelijk verhaal met een vleugje synisme en korreltje po- lïtie-speurzin gestalte gaf. „Vriend op bezoek", een blijspel In drie bedrlj- ve nover een achtenswaardig burger in een klein Engels provinciestadje, die zich bijna in opsprak ziet ge bracht door een chanteur. Een man uit het warme zuiden van Amerika, die zich uitgeeft voor politie-autorl- teit, maar in werkelijkheid een grove afperser blijkt te zijn, legt het loodjé bij zijn tweede slachtoffer, nadat zijn eerste klant hem een beetje vergif voor onderweg heeft meegegeven. Onder regie van Han Konig kreeg een stampvolle zaal de onvermijdelij ke verwikkelingen en vergissingen te zien, die binnen het kader van een blijspel in dit genre passen. Maar de acteurs en actrices wisten dit alles met zoveel flair te brengen, dat het Zicrikzeese Nutsdepartement „ln ter Amicos" zeker nog eens als vriend op bezoek wil hebben. Een dankbaar applaus en een harte lijk dankwoord van voorzitter dr. J. C. Röhner lieten dat duidelijk mer ken. NIEUWERKERK Film en dia's voor culturele vereniging Dc culturele vereniging van Nieuwer kerk opende dezer dagen het seizoen met een avond in „Ons Dorpshuis". Onder grote belangstelling de laatkomers moesten zelfs blijven staan vertoonde ds. M. G. Wester- hofhof een serie dia's over oud Nieu werkerk. Vooral de ouderen onder de bezoekers hadden veel waardering voor de wijze, waarop ds. Westerhof het verleden heeft vastgelegd, het geen bleek uit een dondcreno ap plaus. Na de pauze volgde de film „Fanfare van Bert Haanstra. die de bezoekers vaak hartelijk deed lachen. Dc voorzitter, de heer Van Dijk, sloot de avond met de medede ling dat half november de heer J. M. de Nooyer een lezing zal houden over j oud Schouwen-Duiveland. BRUINISSE S.G.P.-afdeling Bruinisse benoemde kandidaten Onder leiding van de voorzitter, de wethouder W. van Gilst, kwam dezer dagen de afdeling Bruinisse van de S.G.P. byeen. Na de gebruikelijke opening sprak de voorzitter over de huidige politie ke situatie. De heer Van Gilst herdacht het over leden lid J. de Waal. die eertijds raadslid voor de S.G.P. in Bruinisse was. Dc aftredende bestuursleden L. v. d. Velde, C. Kik en P. J. Deurloo wer den met meerderheid van stemmen herkozen. De kiesvereniging besloot de thans zittende kandidaten voor Provinciale Staten, de heren Kodde, (Zoutelande), Boender (Tholen). Flikweert (Nieuwerkerk) cn Wisse (Krabbendijke) opnieuw kandidaat te stellen. L de Waal en M. van Dommelen werden afgevaardigd naar de alge mene vergadering van de S.G.P. In Utrecht. Naar de provinciale verga dering werden afgevaardigd W. van Gilst en C. Kik, De heren Joh. van Oeveren en C. Kik zullen namens de afdeling de statenvergadering in Zie rikzee bijwonen. De heer P. J. Deurloo sprak over prins Willem van Oranje, de „Vader des Vaderlands". Hierop volgde een leerzame bespre king. De heer M. van Dommelen sloot na de rondvraag de vergadering op de gebruikelijke wijze. Mevrouw Broeren sprak op bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de N.C. V.B. vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van mevrouw Petter. Na het zingen van psalm 118 vers 1 c 3 las mevrouw Petter een gedeel te uit de Bijbel. Mevrouw Broeren uit Rotterdam, hoofdbestuurslid van de N.C.VJ3. sprak over „Ons bondsgezin". Zij gaf een leerzame uiteenzetting over de N.C.V.B. in het verleden en heden. Hierna werden nog verschillenden vragen behandeld. Vier dames gaven zich op als lid, zodat de afdeling nu 68 leden telt. De jaarvergadering werd vastgesteld op 16 november. Mevrouw Verkerke uit Dordrecht zal dan als declama- trice optreden. VAN ONZE ADVERTEERDERS Show garage Louisse Garage Louisse te Goes houdt mo menteel een show van gebruikte au tomobielen. De keus bestaat uit een twintigtal auto's van verschillende merken, waarvan sommige nog geen twintigduizend kilometer hebben ge reden. De show is te bezichtigen tot en met dinsdag. Verplicht pensioenfonds vlasbewevl'ende industrie Op verzoek van de betrokken orga nisaties van werkgevers en werkne mers heeft de minister van soriale zaken en volksgezondheid de deelne ming in de stichting bedrijfspensioen fonds voor de vlasbewerkende indu strie met Ingang van 30 oktober 1961 verplicht g~~ Deze verpl verplicht gesteld. verplichtsteiling geldt, enkele uitzonderingen, voor behou- mannelijke en vrouwelijke werkne mers van 21 tot en met 64 jaar. Het totaal aantal bedrijfspensioen fondsen, dat op grond van de wet betreffende verplichte deelneming in een bedrijfspensioenfonds is verplicht gesteld, bedraagt thans 41. Marktberichten VEILING ROTTKKOAM. 27 oktober Aardappelen 12 li, Andijvie 7—14 Bloemkool I A 58 70. 11 A 30—45. Oubb. bonen 861.32. Kassnijbonen 1 2.29 -2.55. Sla 1 A 7.30 12.20. II A 50—8 50. Witlof 1 A 1.18—1.30, (1 A 94—1.28, 1 B 1.14, II B 85—S9, aanvoer 1G.OOO kg. Sprui ten I A 52—91, II A 30—60. Kroten 13—17. Rode kool 10—13. Gele kon| 8—ll. Groene kool 14—19. Boerenkoo' 12—13. Prei 10— 19. Peterselie 2—4. Selderij 2—5. Uien 7— 16. Uien geschoond 12—15. Waspeen l A 17—23. Grote peen J7—23. Combinatie 1 Tomaten A 5.Ö5, B 5.10. C 4.40. Alicante 1 1 60—1.94. Zw. VVijnpeei KL. I A 44—58. I B 43- -46, tl A 46- 52. (1 B 22 29. St. Kemy KL II A 29 35. II B 33 34. 11 C 32--33. Golden Delirious KL. I A 1.01 1.10, U A 67—75. Cox- Or. Pippin KL. I A 991,24, 1 B 90l.li Jonathan KL. I A 57—66, I B 60 86. Goudrenet KL. I A 50— 69, 1 B 52—61, 1 C 49—56, tl A 50—59. Glorie van Holland KL. I A 65—70, l B 49—68, 1 C 46—63, II A 56—60, II B 56—61 II C 48—53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3