Schadeverzekeringsbedrijf onder toezicht van verzekeringskamer PROF. GOUDRIAANS PROTEST TEGEN GESCHIEDSCHRIJVING 1 VIJFTIGDUIZENDSTE I IN DEN HELDER PLEIDOOI VOOR HANDHAVING FRANS IN EERSTE KLASSEN Waar zijn onze schepen? 10 lJ It O V I N C I A L E ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 OKTOBER 1931 Wetsontwerp bij Kamer ingediend Uitgangspunt bescherming van belangen der verzekerden (Van onze Haagse redactie) Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot regeling van het toezicht op de schadeverzekeringsmaatschappijen. Het ontwerp draagt het toezicht op aan de verzekeringskamer, die al sinds 1922 het levensverzekeringsbedrijf controleert. Het toe zicht zal zich uitstrekken over alle Nederlandse ondernemingen en over het Nederlandse bedrijf van in het buitenland gevestig de ondernemingen. Nederlandse ondernemingen, die uitsluitend in het buitenland het schadeverzekeringsbedrijf uitoefenen, val len dus ook onder dit toezicht. De voornaamste bepalingen be treffende het toezicht zijn de volgende: 1. Elk schadeverzekeringsbedrijf is verplicht bij de verzekeringska mer periodiek binnen de door de kamer vastgestelde termijnen sta ten in te dienen, welke een volle dig inzicht geven in het beleid en de solvabiliteit alsmede de liquidi teit van de betrokken onderne ming. De staten moeten, voordat zij wórden ingediend, zijn onder zocht door een accountant of ac tuaris. die voor de verzekerings kamer acceptabel is en de staten moeten zijn vergezeld van een accountantsverklaring. 2. Elke onderneming is verplicht een jaarverslag op te stellen en desgevraagd ter beschikking van de verzekeringsnemers te stellen. 3. De verzekeringskamer krijgt de bevoegdheid getuigen en deskun digen te horen en bij elke onder neming inlichtingen in te winnen en inzage te vragen van de admi nistratie, voorzover dit voor de uitoefening van haar taak nodig is. 4. De verzekeringskamer is bevoegd aan een onderneming een advies te geven in het belang van hen. die bij die onderneming zijn of zullen worden verzekerd. Dit brengt mede, dat het adviesrecht ook gehanteerd kan worden, in dien de polisvoorwaarden, die door de onderneming worden ge steld of de bedrijfsgesties van de onderneming ten aanzien van haar polisvoorwaarden als one- reus moeten worden aangemerkt. Het advies kan worden gepubli ceerd in de Nederlandse Staats courant en in één of meer nieuws bladen. De regering verwacht, dat van het adviesrecht een zodanige preventieve werking zal uitgaan, dat de verzekeringskamer er slechts sporadisch gebruik van zal behoeven te maken. Bescherming In de memorie van toelichting, die door de ministers van financiën en van justitie is ondertekend, wordt gezegd, dat het uitgangspunt van de voorgestelde wettelijke regeling is de bescherming van de belangen der verzekerden en andere belangheb benden. Aan het schadeverzekerings bedrijf worden immers door de ver zekerden grote belangen toever trouwd, belangen, die veelal de be staanszekerheid van individuen of ondernemingen raken. Het falen van een schadeverzeke ringsmaatschappij heeft dan ook naast de financiële schade, die dit falen aan de verzekerden en an deren toebrengt, mede ten gevol ge, dat in het algemeen het ge trouwen van het publiek is door déze deconfitures geschokt, aldus de mi nisters, terwijl belangrijke schade is toegebracht aan verzekerden en an dere belanghebbenden, alsook aan de naam van het gehele schadeverzeke ringsbedrijf. Meldingsplicht In het belang van een goed wer kend toezicht is het noodzakelijk dat Ieder die voornemens is het schadeverzekeringsbedrijf te gaan uitoefenen, zicli meldt bij de ver zekeringskamer. Deze meldings plicht geldt ook voor hen, die in het buitenland het bedrijf willen land gevestigd zijn. Nadat de ver zekeringskamer heeft vastgesteld dat aan de eisen van de wet is voldaan, zal de aanvrager het schadeverzekeringsbedrijf mogen uitoefenen. Een schadeverzekeringsbedrijf mag geen overeenkomsten aangaan tot dekking van oorlogsschade op onder linge grondslag of een ander bedrijf dan het schadeverzekeringsbedrijf uitoefenen, zonder verklaring van geen bezwaar van de verzekerings kamer. Noodregeling uitoefenen, maar ïu Neder- draagt. In het wetsontwerp is een noodrege ling opgenomen voor zwak staande ondernemingen. Daarbij is het zwaartepunt gelegd op maatregelen ter bescherming van de verzekerden. Deze maatregelen dienen zoveel mo gelijk te worden opgenomen voordat een eventuele insolvabiliteit van de onderneming bij het publiek bekend wordt. Daarmee wordt voorkomen, dat de verzekerden hun contracten ontijdig elders onderbrengen, het geen het einde van de onderneming en grote schade voor de rechthebben den op uitkeringen zou betekenen. De voorgestelde regeling zal niet van toepassing zijn op ondernemingen, die uitsluitend herverzekeringen af sluiten. Dit professionele her verzeke ringsbedrijf wordt namelijk slechts door een beperkt aantal ondernemin gen uitgeoefend op een markt, die een sterk internationaal karakter „VRIEND EN VIJAND Weerlegging van prof. Riiter (Van onze speciale verslaggever) Bij de uitgeverij „De Bezige Bij" is van de hand van prof. dr. ir. J. Gou- driaan het boek verschenen „Vriend en vijand", herinneringen aan de Nederlandsche Spoorwegen. Prof. Goudriaan heeft dit bock in de eerste plaats bedoeld om een antwoord te geven aan prof. dr. A. J. C. Riiter, die ïu opdracht van het Rijksbureau voor Oorlogsdocumentatie het boek „Rij den en staken" schreef. Prof. Gou driaan meent, dat aan zijn persoon door prof. Riiter onrecht is gedaan en wel voornamelijk doordat deze niet van de juiste bronnen gebruik heeft gemaakt. In een te Amsterdam gehouden pers conferentie heeft prof. Goudriaan een uiteenzetting gegeven over de motie ven, die hem ertoe brachten dit boek te schrijven. „Dit boek richt zich niet Mr. J. A. Berger in S.E.R. herdacht Bij de aanvang van de openbare ver gadering van de Sociaal-Economi sche Raad in Den Haag, heeft; de voorzitter van de raad, prof. dr. G. I M, Verrijn Stuart, gisteren het vorige voel van zekerheid wordt aange- week overleden kroonlid van de raad, tast, hetgeen nog ernstiger is dan mr, j. a. Berger, herdacht. De leden de directe financiële schade, die van de raad hebben de woorden die wordt aangericht. de heer Verrijn Stuart aan de nage- Het ergste is het falen van de sclia- I «lachtenis van de heer Berger heeft deverzekeraar, als gevolg waarvan i Scwtfd? staa^nde aaii^eiïoorcl en tlaar- hij niet in staat is zijn verplichtingen j na ogenblikken stilte in acht na te komen. De ministers wijzen er j genomen. op. dat in de laatste jaren zulks hel Prof. Verrijn Stuart merkte in zijn geval was met een aantal bepaald j toespraak o.a. op dat hij er behoefte niet kleine ondernemingen. De minis- aan gevoelde in "net midden van de ters zegeen hier het oog te hebben i raad te gedenken de persoon ..die wij op de déconfitures van de Nationale j hier vele jaren aanwezig hebben ge- Unie van 1945 in het jaar 3954. van jzien, ons medelid mr. J. A. Berger", de Stichting Ziekenhuisverzekering De beer Berger is lid geweest van A. Z. R. in het jaar 1959 en laatstelijk i het begin van de instelling van de van De Brandaris in 1961. Het ver- I raad in 1950 af. Hij is een bijzonder actief lid geweest en bij het nagaan j van datgene wat de heer Berger in de loop van die jaren voor de S.E.R. heeft gedaan, is het de voorzitter ge bleken dat hij van achtentwintig commissies en subcommissies lid is geweest. Dat mogen formele getal len zijn, maar wanneer men ze be trekt op de persoon van een leven digheid als die van de heer Berger, dan komt er heel wat van zijn aan deel in de werkzaamheden van de raad en zijn commissies naar voren. De heer Berger was begiftigd met grote gaven van hoofd en hart en nog onlangs heeft de raad nog getui ge kunnen zijn van zijn levendige deelneming aan de debatten over de bevordering van de productiviteit, „Onze hartelijke deelneming gaat uit naar zijn weduwe en zijn familie", aldus de voorzitter van de S.E.R. „Een toegewijd lid van de raad is heengegaan, die een gevoelige leem te in de raad zal achterlaten en die we met ere zullen blijven gedenken". Op Grote diefstal in Parijs spitsuur voor miljoen juwelen uit etalage Tijdens het middagspitsuur hebben vrijdag bandieten uit een Parijse ju- welier.s/.aak juwelen met een «aarde van 800.000 'a 1.000.000 nieuwe fran ken geroofd. Om half één 's middags klonk op dc Avenue de Clichy luid glasgerinkel. Met een stuk ijzer had een man de etalageruit van een kleine juweliers- zaak ingeslagen. De man graaide de kostbaarheden bij elkaar en rende te rug naar een lichtgroene auto die dicht bij de winkel stond met twee mannen'er in. De bandieten slaagden erin te ontsnappen, hoewel tal van autoclaxons loeiden om dc politic te waarschuwen. Normaal mag de claxon niet worden gebruikt in Pa rijs. De zwager van de juwelier sprong in een taxi en begon een wilde zij het vergeefse achtervolging. De conclusie van de politic is dat de roof zorgvuldig was beraamd. Bij de juwieler was er sedert dinsdag een speciale expositie van diamanten, on der auspiciën van het ministerie van handel. De bandieten traden zo snel en handig op, dat vele voorbijgangers er nauwelijks erg in hadden. Een voorbijgangster heeft de politic het signalement gegeven van de man die de ruit insloeg. Man stak zijn vrouw neer De 27-jarige Utrechtse opperman J. van T. is vrijdagavond wegens zwa re mishandeling in verzekerde bewa ring gesteld. Het echtpaar van T. lag na het eten te rusten, toen het gesprek kwam op een vroegere vriend van de vrouw. Er ontstond een woordenwisseling waarbij de man zo in woede ontstak dat hij een mes greep en zijn vrouw daarmee twee steken in de rug toe bracht. Zij werd in allerijl naar het ziekenhuis overgebracht, maar ver keert niet in levensgevaar. Dc man kwam zichzelf hij de politie aange ven. tegen de Nederlandse Spoorwegen", aldus prof. Goudriaan. „Het richt zich evenmin tegen de mensen, die nu de leiding hebben en ook niet tegen hen, die vroeger de leiding hadden. Het richt zich zelfs niet tegen prof. Riiter: als hij dit boek op eigen ini tiatief geschreven had. zou ik niet gereageerd hebben. Dat ik heb ge meend te moeten reageren is te dan ken of te wijten aan het feit dat dit een officiële uitgave is van het Rijksbureau voor Oorlogsdocu mentatie. Officiële geschiedschrijving dus. Ik richt mij tegen de methode als zodanig, tegen het feit dat dé ge- getuigenissen onder zegel liggen. Ik richt mij tegen het feit dat men officiële geschiedkundige publika- ties kan schrijven op grond van gegevens die maar aan één man bekend zijn. Ik vind dat een be denkelijke wijze van geschied schrijving". Prof. Goudriaan heeft in zijn boek aanbevelingen gedaan voor het schrij ven van contemporaine geschiedenis. Hij wees erop dat ook in het bedrijfs leven geschiedenis wordt geschreven en dat deze steeds gecontrasigneerd is door accountants. „Men krijgt niet de beste resultaten bij geschiedschrijving door de inspi ratie van de schrijver", aldus prof. Goudriaan. Gevraagd of dit protest tegen de wijze van geschiedschrij ving het enige motief voor zijn boek is geweest, verklaarde prof. Gou driaan „Ik heb geen enkel doel voor mijzelf nagestreefd. Natuurlijk heb ik belang bij de zuiverheid van mijn naam. Maar ik heb ook belang bij dc zul veil heid van de geschiedschrijving en ik weet maar al te goed, hoe stérk de cumulatieve werking is van de las ter". In een op zijn verklaring vol gende discussie heeft prof. Goudriaan nog gezegd, dat naar zijn mening er voor hem nooit moeilijkheden zouden zijn ontstaan, wanneer de oorlog niet was uitgebroken: „Het is ondenkbaar, dat zoiets dan gebeurd zou zyn". Zelfs als hij na zjjn eerste internering niet voor de twee de maal gearresteerd zou zijn, zonden er geen acties door X.S.-mensen te gen hem gevoerd zijn. In dit verband wees hij op de „cumulatieve werking" van de laster. MI1IIIIIIIIIII1IIIIIIIIM Gistermorgen heeft Den Hel- der zijn 50.000ste burger inge- schreven. Toen dc 30-jarige lui- H tenant der Koninklijke Lucht- macht, G. E. R. Lodens zijn eerste kind en stamhouder, dat M donderdag in het ziekenhuis Parkzicht werd geboren, gis- p H termorgen bij de burgerlijke f| H stand ging aangeven, ver- s moedde hij niet, dat zijn zoon H Ivo in de gemeente als'50.000- p ste inwoner zou worden be- ee groet. De geboorteakte werd door de burgemeester persoon- p lijk gepasseerd. Hij bood de p vader namens het gemeentebe- stuur zijn gelukwensen en een spaarbankboekje aan. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Minister Visser over militaire taploe-swing Minister Visser heeft geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Kranenburg (p.v.d.a.) over het instellen van een ministeriële in terservice-commissie naar aanleiding van de swing van de luchtmachtkapel op de taptoe van 2 september. De heer Kranenburg had onder meer ge vraagd of het wel een juiste procedu re was, dat dit incident niet aan de tot straffen bevoegde meerdere ter afdoening in handen was gesteld. De heer visser zegt nu. dat de door hem ingestelde interservice-commis sie. zoals reeds eerder werd medege- deeld, de feitelijke gang van zaken bij j en de achtergronden van het op 2 j september bij de taptoe-Delft voorge- jvallene onderzocht. Aangezien deze taptoe een gecombineerd optreden Jvan eenheden van de drie krijgs- jmachtdelen betrof en perspublikaties 1 niet alleen spraken van de door de I luchtmachtkapel gespeelde muziek, j maar tevens suggereerden dat by het voorgevallene minder goede verhou dingen tussen bepaalde, niet tot het zelfde krijgsmachtdeel behorende functionarissen een rol hebben ge speeld. heeft de minister het gewenst geacht zich door een onderzoek op brede basis inzicht te verschaffen in hetgeen feitelijk was voorgevallen. De gevolgde procedure is in geen en kel opzicht strijdig met de voorschrif ten van de wet op de krijgstucht. Het spelen van swingmuziek in het algemeen is door de minister niet als een indisciplinair optreden geken schetst; wel is voor hem buiten twij fel dat bet door een of meer militai ren negeren van door een bevoegde meerdere gegeven aanwijzingen om trent het uitvoeren van een dienstop dracht van welke aard ook aan de krijgstucht dient te worden ge- toest. Fabriek in brand Juke-boxes, maar ook defensie Een zeer geheime werkplaats van de YVurlitzer Company-fabrieken in North Tonawanda in de staat New i York is in de nacht van donderdag op vrijdag door brand verwoest. De ruïnes worden onderzocht op radio activiteit. Ongeveer 24 arbeiders lie pen brandwonden op, één van ben werd ernstig gewond. Functionarissen weigerden op vra gen mee te delen wat in de geheime werkplaats werd vervaardigd. Zij gaven toe dat er voor de defensie wordt gewerkt. Dc fabriek maakt juke-boxes en muziekinstrumenten. INDONESIËR ZONDER VERBLIJFSVERGUNNING UITGEWEZEN Zeer tegen de zin van zijn werk geefster (N.V. De Bijenkorf) heeft de Amsterdamse politie vrijdag een Indonesiër bij zich ontboden en hem op de trein gezet naar Brussel, om vandaar de reis naar zijn land te vervolgen, die de Indonesische lega tie aldaar voor hem heeft geregeld. De jongeman heeft ongeveer een jaar langer in ons land vertoefd dan de verblijfsvergunning hem toe stond. Deze was hem verleend om hem in de gelegenheid te stellen zijn Kwam wethouder door burgemeester in gevangenis Het Tweede-Kamerlid dr. Tans (soe.) heeft aan de minister van bin nenlandse zaken schriftelijk ge vraagd of het juist is, dat in de raadsvergadering van de gemeente. Hoensbroek van 18 oktober j.l. een der wethouders de burgemeester er van heeft beschuldigd dat door diens toedoen hij tijdens de bezetting in de strafgevangenis van Scheveningen is geraakt. Kan de minister voorts mededelen of er na de bezetting een onderzoek werd ingesteld naar de gedragingen van de bedoelde burgemeester tijdens de oorlog? Zo ja. moet uit het hand haven van deze functionaris dan worden afgeleid, dat bij dit onder zoek geen bezwarende feiten zijn ge bleken Tenslotte vraagt de heer Tans of ook de in vraag 1 gesignaleerde beschul diging reeds bij dit onderzoek werd betrokken? En met welk resultaat? Indien zulks niet geschiedde, acht de minister het dan thans niet wenselijk deze beschuldiging alsnog op haar 'aarheld te doen toetsen? INTERPARLEMENTAIRE BENELUXRAAD Spoedige oplossing voor spellingskwestie bepleit (Van onze parlementaire redacteur) Bij de bespreking van liet gezamen lijke verslag van de regeringen der drie Beneluxlanden over de samen werking tussen de drie staten op het geibed van de culturele toenadering in het jaar I960 in de vergadering van de interparlementaire Benelux- raad, die vrijdag in de vergaderzaal van de Tweede Kamer in Den Haag is gehouden, hebben enkele leden van de raad denkbeelden geopperd, die de moeite van het overwegen voor de regeringen en voor de commissie voor culturele aangelegenheden uit het Beneluxparlement waard zijn. De socialistische heer Grommen uit België toonde zich verheugd over de uitwisseling van personen tussen Lu- R.-K. Middenstandsbond Kinderbijslagwet onaanvaardbaar Het bestuur van de Nederlandse Booms-Katholieke Middenstandsbond spreekt in een verklaring zijn ernsti ge teleurstelling uit over de onlangs in het ontwerp van wet algemene kinderbijslag aangebrachte wijzigin gen. Het bestuur van de N.R.-K.M. spreekt deze ernstige teleurstelling uit, nadat het de verontwaardiging in eigen kring over het verloop van de behandeling van dit ontwerp heeft be luisterd. Hoewel het bestuur van de N.R.-K.M. naar het in de verklaring verder zegt. waardering heeft voor het streven dei- regering om in de huidige politieke Verhouding de best bereikbare resul taten te behalen, wil liet bestuur van de bond niettemin met nadruk vast leggen dat het ontwerp naar zijn me ning elementen bevat die zeer ernsti ge bezwaren van sociale aard omvat ten. De bezwaren van het bestuur van de N.R.-K.M. gaan met name uit naar de minimale tegemoetkoming aan het in de Tweede Kamer der Sta ten—Generaal uitgesproken verlangen tot toekenning van kinderbijslag voor de eerste twee kinderen van zelfstan digen. Zowel de inkomensgrenzen als uitkeringen blijven, naar de mening van het bestuur van deze bond, ver beneden een aanvaardbaar minimum. De bezwaren van de bond gaan voorts uit naar het stellen van een in komensgrens voor uitkeringen van het derde kind af. Deze en mogelijk andere grenzen acht het bestuur van de bond zeer willekeurig en discrimi natoir ten opzichte van een grote groep zelfstandigen. Het bestuur betreurt ook ten zeerste dat de behandeling van het wetsont werp opnieuw is uitgesteld, zodat in voering op 1 januari 1962 vrijwel on mogelijk is. |lllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilllllHlillllll Goudvondst aan de Rijn H Aan de oever van de Rijn nabij ee ee Leutesdorf in het district Neu- ee wied heeft vrijdag een wande- ee laar goudstaven en nieuwe Duitse en andere munten ge- ee vonden ter waarde van 20.000 H mark (ongeveer 18.000 gul- den). De politie vermoedt dat ee deze vondst verband houdt met de begin juni gepleegde ge- M heimzinnige diefstal van goud uit een vliegtuig, dat van Am- m sterdam op weg was naar Ro- j= me. Het goud werd vermist toen het toestel op Frankfort s H landde. lilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllhl studies aan de universiteit van Am sterdam te voltooien. Toen was ge bleken dat hij tenslotte zelfs niet had gereageerd op een brief van de eerdergenoemde Indonesische lega tie van 13 september, waarin hem werd meegedeeld dat de reis naar zijn vaderland voor hem werd ge arrangeerd, heeft de politie een ein de gemaakt aan zijn onwettig ver blijf in ons land. CRADLE OP LIBERTY 26 v •ENECAL p. 27 I I WAERWIJCK I 6ARENDRECMT SOI5SKVAIN 24 ZWIJNOrtECMT OIEMERDIJK 26 18 v. Scilly ESSO NEDERLAND 2 EUMAEUS 26 v. 1 O A ASTER DIJK 26 V dl ESSEN KERK 26 LCOPOLDSKERK PAPENORECHT 26 v. U»sabon PRINS JOHAN WILL 24 U Chicago ROTTI 26 200 m Bormuda SLAMAT 26 458 i KENNEMERLAND xemburg en het Waalse gedeelte van België enerzijds en Nederland ander zijds en over de wederzijdse bezoeken van families met de bedoeling om het Frans of het Nederlands goed te le ren. Als men aan de ambassades vraagt om adressen, waarmee men zich met dit doel in verbinding kan stellen, dan krijgt men die wel, maar een goede regeling is nodig. Daarom drong hij aan op het regelmatig or ganiseren van zulke uitwisselingen. De heer Crommen gaf voorts in over weging om te komen tot één spelling voor de Nederlands sprekende delen van Benelux, die voor de ambtenaren verplicht wordt voorgeschreven en andere spellingen naast die ene niet meer te erkennen. Frans De heer Herbiet (c.v.p.) uit België toonde zich ongerust over een be richt dat hij had gelezen en dat ge waagde van de afschaffing van het Frans in de eerste klas bij het v.h.m. o. in Nederland ten bate van het Duits en het Engels. Hij hoopte dat het bericht niet juist was. Het Frans dat enige tyd in het inter nationale verkeer min of meer op de achtergrond is geraakt, begint zijn plaats te heroveren, /.o betoogde hij. Het is daarom van belang, dat de jeugd Frans leert. En dat te meer aangezien verscheidene Afrikaanse volken vry beginnen te worden en op internationaal gebied van zich doen spreken. Die volken spreken meren deels Frans. Tot de heer Herbiet zei mr. Scholten, staatssecretaris van o. lc. en w„ dat inderdaad bij het Nederlandse parle ment een wetsontwerp aanhangig is, de zogenaamde mammoetwet, waarin wordt voorgesteld dc lessen in Frans bij het voortgezet onderwys pas in de tweede klas te laten beginnen. Hierin moet men geen mindere ap preciatie van het Frans zien, zo zei de staatssecretaris. Het is alleen ge beurd om onderwijskundige redenen. Dat nam niet weg, dat hij de opvat tingen van de heer Herbiet aan mi nister Cals en zijn ambtgenoot aan het departement van o. k. en w., drs. Stubenrouch, zou overbrengen. Wat de spelling betreft, is het be leid van de regering erop gericht de nog- hangende problemen zo spoedig mogelyk op te lossen. Het overleg is nog aan de gang. Ver moedelijk zal het binnen korte tijd kunnen worden beëindigd. Pas daarna kunnen mededelingen over de stand van zaken worden gedaan. Nagekomen advertenties Algemene kennisgeving. Heden overleed in het rusthuis „Ter Hooge" onze lieve broeder, zwager en oom, de heer ADRIAAN BI MM EL, weduwnaar van F. de Bree W.-Souburg, 27 oktober 1961, Tuinstraat 5. De teraardebestelling zal plaatsvinden dins dag 31 oktober 1961 om 12 uur te Bigge- kerke. Heden overleed in het Diaconessenzielcenhuis te Groningen, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm onze in nig geliefde schoon dochter, schoonzuster en tante, mevrouw LOUWINA CLE VERING A weduwe van Abram Puijpe, op de leeftijd van bij na 66 jaar. Uit aller naam, L. Puijpe Middelburg, 26 oktober 1961, Gei-eform. Rusthuis, Branderijmolengang 22 Heden is van ons heen gegaan onze geliefde en zorgzame man, va der, behuwd-, groot- en overgrootvader JANNIS ADRIAAN VAN DER WERFF in de ouderdom van 73 jaar. O.- en W.-Souburg: H. van der Werff- Hemelaar Axel E. M. Herman van der Werff W. Herman Breskens: J. N. van de Wege- van der Werff J. van de Wege Breda: J. C. van der Werff J. van der Werff- Paardekooper O.- en W.-Souburg: N. H. van dc Veldc- van der Werff C. M. van de Velde Klein- en achter kleinkinderen O.- en W.-Souburg, 27 oktober 1961, Emmastraat 5. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 31 oktober a.s. des 'namiddags 2 uur vanaf Emmastraat 5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6