Drijvend zwembad: nieuwe stap op weg Veerse Meerrecreatie STEMMEN UIT DE KERKEN GEWICHTHEFFEN" IN ZIERIKZEESE HAVEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 OKTOBER 1961 PRIMEUR VOOR ZEELAND In prima staat van onderhoud OPNIEUW heeft de gemeen te Wolphaartsdijb een wel doordachte stap gezet op de nog smalle weg, die leidt naar een groot stuk recreatie in en rond het Veerse Meer! Gaf Wolphaartsdijk enkele maan den geleden het startschot thans is deze gemeente weer in het nieuws door een spec taculaire aankoop: een drij vend zwembad. Voor Zeeland niet meèr en niet minder dan een primeur. Het toch al zo zwembadarme Zeeland heeft er een fraaie aanwinst bij. En de recreatie rond het Veerse Meer is opnieuw een stap verder gekomen Het drijvend zwembad van Wol- phaartsdijk ligt op het ogenblik nog in de Werkhaven van de ge meente Rotterdam, vlak bij Per nis. Wij hebben gisteren kunnen constateren, dat het bad on danks zijn leeftijd van veertig jaar nog in prima conditie verkeert. Naar builen maakt de nieuwe Wolphaartsdijkse aanwinst een wat grauwe indruk, maar een enkel kwastje verf kan hieraan veel verhelpen. De staat van on derhoud is zonder meer goed. Trouwens, dat moet ook wel, want tot 1960 is dit bad intensief gebruikt en als het nodig was, traden reparatieploegen aan. Se dert de ingebruikneming van het bad in 1921 is het houtwerk ver schillende malen vernieuwd, ver telde ons een functionaris van de dienst van gemeentewerken te Rotterdam. Veel plezier De jeugd van Rotterdam heeft veel plezier aan dit bad beleefd, voegde hy eraan toe. Het was al tijd bijzonder druk bezocht. Het bad lag dan ook op een gunstig punt: in het z.g. Mallegat, op en kele honderden meters afstand van het reusachtige Feyenoord- stadion. Maar Rotterdam kon het drijven de zwembad niet langer meer hou den. De waterverontreiniging in de Maasstad neemt steeds meer toe. Het was daarom niet langer meer verantwoord in het bad te zwemmen. Verkopen dus, oordeel- Amsterdamse studerenden bezochten Terneuzen Tijdens werkbezoek aan Zeeland Achtendertig derdejaars leerlingen van het katholiek instituut voor so ciale opleiding te Amsterdam, hebben vrijdag als onderdeel van een zes daags werkbezoek aan Zeeland een excursie gemaakt naar Terneuzen. Ten stadhuize werd het gezelschap ontvangen door burgemeester mr. H. Rljpstra, die de leerlingen een alge meen overzicht gaf van de geschiede nis van Terneuzen en van de grote ontwikkeling die deze stad, vooral na de oorlog, heeft ondergaan. Uitvoe rig ging mr. Rijpstra in op de indus trie-mogelijkheden. de maatregelen tot verhoging der leefbaarheid en hetgeen hiermee reeds is bereikt. Over de faciliteiten, voortvloeiend uit de aanwijzing van Terneuzen als in dustriekern. zei mr. Rijpstra onder meer, dat het Philips-concern dat juist dezer dagen met de bouw van een spreidingsbedrijf is begonnen, kan rekenen op een premiebedrag van 650.000,-—. „Door de Terneu- zense sluizen", zo vervolgde spreker, „passeert jaarlijks 25 miljoen ton scheepsruimte". Mr. Rijpstra bood de leider van het gezelschap, de heer Hoofstad, het boekwerk „De geschie denis van Terneuzen" aan. Ir. B, Hylkema van het bouwbureau „Werken kanaal van Terneuzen", gaf de Amsterdamse leerlingen een toe lichting op deze belangrijke werken. De heer Hoofstad dankte de heer Hylkema voor diens inleiding en het gemeentebestuur van Terneuzen voor de gastvrijheid. Spreker maakte tevens van de gele genheid gebruik om drs. K. Laansma, directeur van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk, dank te zeggen voor de uitste kende organisatie %'an het Zeeuwse werkbezoek. Na een bezoek aan de watertoren kreeg het gezelschap ge legenheid zich ter plaatse te oriënte ren. de het gemeentebestuur. Verschil lende advertenties werden ge plaatst en een ervan werd gele zen door het raadslid A. Koert in Wolphaartsdijk, die onmiddellijk burgemeester Ter Haar Romenv van zijn „vondst" op de hoogte stelde. De burgemeester was er op slag enthousiast voor en nog dezelfde avond vroeg hij tijdens de gebrui kelijke raadsvergadering hoe het standpunt van de raad was. Ook de heren raadsleden zagen al vi sioenen van een prachtig zwem bad voor Wolphaartsdijk en zon der aarzelen gaven zij b. en w. de machtiging pogingen in het werk te stellen het bad tegen een redelijke prijs te kopen. Naar de sloop In eerste instantie ging het pro ject de neus van Wolphaartsdijk voorbij. Niet minder dan twintig slopersbedrijven schreven in en de hoogste was de scheepssloperij N.V. Holland te Hendrik Ido Am bacht. Burgemeester Ter Haar Romeny nam deze „nederlaag" echter niet. Hij ging praten met de slopers en het resultaat was, dat Wolphaartsdijk in het bezit kwam van het bad voor de ronde som van f 10.000, franco levering Veerse Meer. De gemeenteraad trok donderdag avond het benodigde krediet uit. Het bad met afmetingen van rond 35 bij 14 meter, bestaat uit sta len pontons en een houten op bouw. Er is een diep en een on diep bassin met open latwerk, zo dat het water vrij kan in- en uit stromen. De bassins kunnen wor den opgevijzeld, hetgeen met na me van belang als onderhouds werken moeten worden uitge voerd. Tachtig kleedhokjes slui ten de bassins hermetisch van de buitenwereld af. Het is echter niet onmogelijk, dat Wolphaartsdijk enkele hokjes zal slopen, waar door men een prachtig uitzicht zou krijgen over het Veerse Meer. Verder is er een verblijf voor de badmeester, een ruime entree, bergplaatsen, toiletten en douche gelegenheid, alles in uitstekende staat van onderhoud. Relaties met Australië en Nieuw-Zeeland Departement Zeeland Mij. voor Nijverheid Mr. W. H. Fockema Andreae heeft enige tijd geleden als voorzitter van een handelsmissie een bezoek ge bracht aan Australië en Nieuw Zee land. De afdeling Zeeland van de Mij. voor Nijverheid en Handel vond hem bereid gisteren iets over zijn er varingen in die landen te vertellen tijdens een lunchbijeenkomst in ho tel de Burg te Middelburg. Deze bij eenkomst stond onder leiding van de heer D. C. Lugt als waarnemend voorzitter. De causerie van de heer Fockema Andreae had tot titel: „De beteke nis van Australië en Nieuw-Zee land voor Nederland", en zij beperk te zich dus niet tot de commerciële relaties. Het was veeleer de bedoeling van mr. Fockema Andreae aandacht te vragen voor het aankweken van re laties op een breder vlak. Hij wees er op, dat de belangstelling van de Nederlanders zich thans richt op onderontwikkelde gebieden en op West-Europa, hetgeen onge twijfeld wel juist is, maar er zijn bewoners van landen als Australië en Nieuw-Zeeland, met wie toch ook een goede ontmoeting mogelijk is. Wij zijn als Nederlanders in die lan den gerespecteerd. Men weet wat men aan ons heeft en het is goed als wij met die „banden" iets doen. Wij moeten op zulke relaties zuinig zijn. Daarbij zullen we het niet al leen van het economische moeten hebben, maar ook moeten denken aan contacten op wetenschappelijk en cul tureel gebied en op dat van de mense lijke relaties. Het is gewenst, dat Nederland bij 't kweken van „good will" in de wereld ook de mogelijk heden in Australië en Nieuw-Zeeland aangrijpt. Wij zullen dan elkaar stimuleren. De heer Fockema Andreae lichtte zijn betoog toe met enkele voorbeel den van contacten en hij ging ook nog even iets verder in op de vraag in hoeverre de export van Australi sche produkten naar West-Europa en de import van Nederlandse arti kelen in Australië bevorderd kun nen worden en wat Nederlanders daarbij wellicht kunnen doen. Met een hartelijk applaus dankten de aanwezigen de spreker. Voorzit ter D. C. Lugt deed dat nog eens met enkele vriendelijke woorden, waarbij hij bovendien als souvenir een fotoboek van Zeeland aanbood. Het initiatief van Wolphaartsdijk betekent dat de Bevelanden straks een echt zwembad rijk zijn en dan nog wel drijvend! Men kan het bij wijze van spreken naar de mooiste plekjes in het Veerse 3Ieer slepenIn Wolphaarts dijk zien de bewoners na al reik halzend uit naar het ogenblik, waarop de contouren van twee bokken zichtbaar zullen worden in het Veerse Meer. Want twee bokken zullen het stalen en hou ten gevaarte naar zijn bestem ming in het Veerse Meer slepen. Eerste winst voor hockey team tegen Forward II? Voor de hockeycompetitie ontvangt het eerste herenteam van Middelburg het Tilburgse Forward H. De hoofd stedelingen kunnen met een gewijzigd team mogelijk de eerste winst bin nenhalen. Breda III zal op eigen veld kansloos zijn tegen Were Di, Liberty zal eveneens op eigen veld Zwart Wit II de baas blijven, terwijl Push IIITilburg III een punten verdeling kan worden. In de 3A-damesklas moet het de Mid delburgse dames mogelijk zijn om de wedstrijd tegen Push Hl in winst om te zetten. De andere wedstrijden zijn: Breda Hi-Were Di IH, Warande-Til- burg IV. In de 4e klas A heren zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Breda VWere Di III, Liberty II DES n, Warande II—Tilburg V, Middelburg IIForward HI. In de onderbond: Middelburg IHPelikaan IH, met winstkansen voor de hoofd stedelingen, en Pelikaan IIRapide H, Tempo HTempo Hl. De Mid delburgse A- en B-jóngeren spelen in Breda tegen Breda A en B, terwijl de Middelburgse meisjes tegen Peli kaan uit Roosendaal spelen. De stand in de 2e klas A (heren) is: Were Di Liberty Forward II 5 3 117 129 Push Hl 5 3 0 2 6 IJ—11 Tilburg II 5 2 1 2 5 $—12 Zwart Wit H 5 2 0 3 4 14—10 Middelburg 5 0 0 5 0 522 Breda Hl 5 0 0 5 0 1—18 Examens Aan de technische hogeschool te Eindhoven is in de afdeling der na tuurkunde de heer A. Maranus te Domburg geslaagd voor het propae- deutisch examen. Vlissingse voetballers speelden in Den Bosch Zeeuws elftal speelt waarschijnlijk donderdag a.s. Iu het sportpark Do Vliert in Den Bosch is donderdag een selectiewed strijd gespeeld tussen twee zuidelijke amateurvoetbalteams. In liet ene team speelden vier Vlissingers: Jo de Waal, Johnny Lillipali, Loek Ver hulst en Chris de Nooyer. Na de rust speelde ook doelman Piet Baart van Vlissingen mee, echter in het doel van de tegenstanders der overige Vlissingers. Het werd een gelijkspel: 22. Met name Johnny Lillipali speelde een uitstekende' partij en scoorde een prachtig doelpunt. Hoewel het veld er werd gespeeld op een modderig bijveld bijzonder moeilijk bespeel baar was, groeiden ook de andere Vlissingers naar een grote, vorm. Wellicht is er voor de keuzeheren binnenkort weer een selectiemo gelijkheid, want hoogstwaarschijn lijk zal donderdagavond a.s. in Roosendaal op het T.S.C.-terrein een lichtwedstrijd worden gespeeld tussen het Zeeuws elftal en een amateurcombinatie van Limburg en Brabant. Zeeuwse Schaatsbond houdt 4 nov. jaarvergadering Het gewest Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond houdt op zaterdag 4 november a.s. in de Eendracht te Middelburg zijn jaarlijkse algemene vergadering, die om half drie begint. Daarbij ko men onder meer aan de orde het jaarverslag van secretaris en pen ningmeester, de bestuursverkiezing en de benoeming van twee vertegen woordigers in de Zeeuwse Sport raad. Voorts zal de vergadering moeten beslissen over de toewijzing van de provinciale kampioenschappen. Het gewestelijk bestuur stelt voor om de hardrijkampioenschappen te houden in Zierikzee en de strijd om de scboonrijtitel in Middelburg, waar respectievelijk de IJsclub Zierilizee en de Middelburgse IJsclub als gast heren zullen optreden. In 1962-1963 wil het bestuur de hardrijwedstrijden in Middelburg houden en de kunstrijwedstrijden in Veere. Voorts zal een bespreking worden gewijd aan de centrale trai ningen. Schip overvoer lichtboei Het Nederlandse motorschip „Ad" hééft vrijdagmorgen op de Wester- schelde bij Bath lichtboei nr. 69 over varen. Het licht van do boei doofde, doordat de Installatie werd vernield. Het loodswezen heeft inmiddels voor zieningen voor de scheepvaart getrof fen. Oostburgse bankdirecteur in Hariingen benoemd De heer J. van der Tempel te Oost burg is met ingang van 1 november a.s. benoemd tot directeur van de kantoren der Nederlandse Midden- standsbank N.V. te Hariingen en Franeker. De heer Van der Tempel, die sedert februari 1955 directeur van de Ned. Middenstandsbank te Oostburg is geweest, houdt in ver band met zijn vertrek een afscheids receptie voor cliënten, relaties cn bekenden en wel op maandag 30 ok tober a.s. van 4 tot 6 uur 's middags in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. Tijdens deze receptie zullen de aan wezigen tevens kennis kunnen ma ken met de nieuwe directeur, de heer J. A. van der Plank, die ook direc teur van het bijkantoor 1:e Terneu zen wordt. De heer G. de Feijter, procuratiehouder bij de Ned. Mid denstandsbank te Oostburg, is met het dagelijks beheer van het bijkan toor Oostburg belast. Slot van pag. 3) seghenen ende bewaren, de Hecre late zijn aengesichte ouer v schijnen ende beseherme ende onderhoude v in alle voorspoedicheyt, Amen". De Brés deed een beroep op die koning, in wiens naam hij en zijn geloofs genoten werden vervolgd. Hij doet het met de uitgesproken gedachte dat de koning geen rech te kennis van zaken heeft. Die geloofsbelydenis is er aan toege voegd om hem te laten zien: zo zijn wij in werkelijkheid; hier kunt gij het lezen. Dit is een func tie van de belijdenis, die in deze tijden heel gewoon was. Wanneer enkele jaren later een paar Vlaamse wevers in Wezel komen en vragen of zy in die stad mo gen blijven en aldaar hun beroep mogen uitoefenen, leggen zij, te gelijk met hun aanvraag, de Ne derlandse geloofsbelydenis over. Dit zijn wij, want dit belyden wij. Ketterij-haard Behalve de brief aan de koning was aan de Confessio Belgica ook toege voegd een schrijven dat De Brés uit naam van de burgerij van Doornik richtte tot de commissarissen die uit Brussel waren gekomen. Openlijk had men in de straten van de stad psalmen van Marot gezongen. Som migen van hen, die deze snoodheid hadden bedreven, waren op het ka steel gevangen gezet en zouden op 2 november worden berecht. Voor de landvoogdes, Margaretha van Parma, was Doornik een ernstige besmet tingshaard van ketterij, die zo spoe dig mogelijk moest worden gezui verd. Het was de vraag of de „schul digen" de gelegenheid zouden krijgen zich te verantwoorden en daarom heeft De Brés uit hun naam en uit naam van anderen geschreven, opdat in ieder geval bekend zou zijn welk Munn and Felton's band speelt in Middelburg De Engelse Munn and Felton's foot- wear-band uit Kettering brengt op uitnodiging van de Middelburgse mu ziekvereniging Excelsior weer een bezoek aan de Zeeuwse hoofdstad. Maandagavond a.s. om 8 uur geeft deze brassband een concert in de Concert- en Gehoorzaal. De Munn and Felton's band staat deze avond onder leiding van S. H. Boddington en speelt onder meer werken van Sousa, Rossini (de ouverture La gaz- za ladra), Delibes (balletmuziek uit Coppelia), Ord-Hume, Waldteufel, Friedemann, Sutton en Rodgers. Raad Kattendijke over bouw nood-gemeentehuis Maandag 30 oktober a.s. komt de gemeenteraad van Kattendijke 's avonds om half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt onder meer een voorstel tot bespreking van het plan voor de bouw van een nood- gemeentehuis en de principiële over name van de steiger te Katse Veer. Tijdens deze vergadering zal voorts de gemeentebegroting voor 1962 de raad ter vaststelling worden aange boden, alsmede de begroting 1962 van het Burgerlijk Armbestuur. Financierder wegens verduistering aangehouden De Amsterdamse politie heeft vrij dag de 31-jarige Amsterdammer K. B. aangehouden terzake van ver duistering tot een bedrag van 9000 ten nadele van een financierings maatschappij te Deventer. De man trad als bemiddelaar op tussen deze maatschappij en mogelijke kopers van auto's. NEGENTIG ton woog de platte bak, die vrijdagmiddag in de takels van de nieuwe hefkraan bij do. diescl- motorenfabriek van Smit-Bolnes N.V., boven het havoukanaal van Zierikzee hing. En niet dat vracht- f je was men tien ton boven liet gewicht, dat als maximum ver mogen van de kraan geldt. Toch was het geen roekeloze daad van de technici, die de N.V. Bailey naar Zierikzee heeft gedirigeerd om de rijdende kraan vlak voor de dijk bij het industrieterrein te monteren. Het logge schip, dat enige tijd boven het havenwater zweefde, werd gebruikt als proef konijn voor hét testen van de kraan. Binnenkort zal dus niets 'moer de afvoer van de motoren, die de nieuwe fabriek van Smit-Bolnes tegen het eind van het jaar op de proefbank heeft, in de weg staan. De dieselmotoren zullen, wanneer de fabriek eenmaal draait, via een zijdeur de hal verlaten en dan door middel van een draaischijf en een lier naar de loswal worden gebracht. De gemeente Zierikzee heeft des tijds een aanzienlijk bedrag voor het plaatsen van deze kraan verrijdbaar op rails gevoteerd om eventuele belangstellenden uit de industriële sector tegemoet te komen in een vlot transport van hun produkten. ER WERD op liet Zlerlkzeese indus trieterrein vrijdagmiddag overi gens nog meer aan „krachtpatse rij" gedaan. Ook in de grote fa- hrïekshal-in-aanboiivv van de nieu we metaalindustrie werd een num mer gewichtheffen weggegeven om de soliditeit van eennieuwe installatie te beproeven. De loopkraan door hel fabriekscom plex was nu zover gemonteerd, dat de technici ook dit werkstuk aan een krachttoer konden onder werpen. Beide experimenten slaagden uitstekend en Zierikzee is weer een stapje dichter bij de opening van de fabriek, die er de industriële lockomst moet inlui den. (Foto P.Z.C.), geloof door hen werd aangehangen die deze belijdenis beleden. Nu waren voordien, zowel de zuidelij ke als de noordelijke Nederlanden nog al heftig in beweging gebracht door de anabaptisten, de wederdo pers. Zij wilden niet alleen een an dere kerk. maar ook een andere re gering. Zij zijn de „communisten" van de 16e eeuw geweest. In het dra ma van Munster, dat het nieuwe Je rusalem zou worden, is deze bewe ging vastgelopen. Maar vooral ook in Vlaanderen zijn er groepen van hen overgebleven. Toen later het Calvinisme opkwam, werden de aanhangers van rege ringszijde met de wederdopers gelijk gesteld. Daarom keert de Ned. Ge loofsbelijdenis zich niet alleen tegen Rome. maar vooral ook tegen de we derdopers. Verschillende kenmerken de leringen van hen werden verwor pen. De Brés wilde niet hebben dat de gereformeerden als oproermakers werden beschouwd, die van plan wa ren alle burgerlijke overheid omver te werpen en daarom vooral ook zal hij het 36e artikel hebben toegevoegd dat gaat over het ambt van de over heid, c}ie de plicht heeft de hand te houden aan „den .heiligen Kerke- dienst" en „te weren en uit te roeien alle afgoderij en valschen godsdienst, om het rijk van den antichrist te gronde te werpen". In de Ger. Kerken heeft men op de synode van Utrecht in 1905 de aangehaalde woorden ge schrapt. Niet geholpen Het pakjé dat was bestemd voor de koning en de commissarissen uit Brussel heeft niet geholpen. De land voogdes heeft er wel kennis van ge nomen. De koning, naar alle waar schijnlijkheid. niet. De vervolgingen zijn voortgegaan en nu krachtiger dan voordien. De schuilplaats van De Brés werd ontdekt en daarmee vielen zijn boeken, papieren en cor respondentie in handen van de te genpartij, evenals een paar honderd exemplaren van de Confessio Belgi ca, die nog niet waren verspreid. De Brés zelf moest vluchten en dit was niet de eerste keer in zijn leven, evenmin als het de laatste keer zou zijn. Vijf jaar later heeft men hem gevangen genomen en te Valencijn heeft men deze oor spronkelijke glazenier, die zich zelf ontwikkeld had tot een zeer bekwaam theoloog en die een vurig en ijverig prediker van het evangelie was, aan de galg ge hangen. Als martelaar, zoals hij steeds had verwacht, heeft De Brés zijn levens loop beëindigd, maar het geschrift dat hij 400 jaar geleden opstelde, heeft zijn loop nog niet beëindigd. De hervormde en gereformeerde kerken in ons land beschouwen deze Neder landse Geloofsbelijdenis nog steeds als een van de geschriften waarin hun belijden is uitgedrukt en zelfs kan men dit zeggen van de Remon stranten. Deze belijdenis, die zich aansloot bij de geloofsbelijdenis van de Franse gereformeerden, welke laatste weet' teruggaat op een ont werp van Calvijn. is in artikel X van de kerkorde der N.H. Kerk met name genoemd als een der geschriften waarin de belijdenis der vaderen, met wie zij in gemeenschap wil belijden, is vervat. Deze belijdenis zal de kerken in ons land. voor zover ze behoren tot het gereformeerd protestantisme, hlyven verbinden met Guïdo de Brés en met de mensen die 400 jaar geleden ge vangen zaten op het kasteel te Door nik, in afwachting van hun berech ting. II. Raad Biervliet verleende schoolbestuur subsidie De gemeenteraad van Biervliet heeft tijdens de donderdagavond gehouden vergadering een verzoek van het r.-k. schoolbestuur om financiële mede werking voor de aanschaf van drie nieuwe oliekaehels en 30 tafels en stoelen op voorstel van het college van b. en w. zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De subsidie in gevolg art. 215 van de l.o.-wet 1920, welke de gemeente jaarlijks aan het schoolbestuur ver schuldigd is, zal in verband met in williging van dit verzoek worden her zien. Ook het verzoek van de afdeling re classering van het Leger des Heils te Middelburg om subsidie werd inge willigd. Met ingang van 1962 zal de ze instelling een jaarlijkse subsidie van 10 ontvangen. Tegen de door het behccrschap re creatiegebied Braakman ter beoorde ling aan de raad ingezonden ont werp bouwverordening en ontwerpzo- merwoningen-vcrordehing bleken geen bezwaren te bestaan. De even eens door het beheerschap ingezon den begroting over 1960 werd voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld werd een partiële wijzi ging van het herbouwplan. Dit plan 1 heeft op de voorgeschreven wijze ter inzage gelegen. Eczwaren zijn niet ingekomen. Het plan heeft in hoofd zaak betrekking op de bouw van 6 bejaardenwoningen in dc Tuinstraat. Vastgesteld werd een nieuwe veror dening op het heffen van rioolbelas ting. De thans geldende rioolbelas- ting-vcrordening verliest op 31 de cember haar geldigheid. De nieuwe verordening is geheel gelijkluidend aan de oude verordening. In principe werd besloten, over t.e gaan tot verkoop van een overcom pleet geworden gedeelte van de ge meentelijke Werkplaats aan de Beu- kelstraat. Op voorstel van b. en w. werd besloten aan de Nederlandse Heidemij. opdracht te verlenen tot het samenstellen van een nieuwe we genlegger voor de gemeente. Uit gaande van een op te nemen weg- lengte van 115 kilometer, zijn de kosten hiervan geraamd op 5300. Tegen een door de Gedeputeerde Sta ten van Zeeland ter beoordeling toe gezonden ontwerpregeling inzake de jaarwedden van secretarissen, ont vangers en ambtenaren van dc bur gerlijke stand bleek de raad geen bezwaren te hebben. Dc kindertoe lage-verordening werd gewijzigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4