In Breskens komt centrale bakkerij ACHT BAKKERS GAAN IN 1963 GEZAMENLIJK BROOD BAKKEN Tcwb ZEEUWS KUNSTBESEF STRAFEXPEDITIE ZATERDAG 28 OKTOBER .1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IS PRIMEUR VOOR ZEELAND De gezamenlijke brood- en banketbakkers van Breskens gaan Zeeland binnen afzien bare tijd een primeur bezor gen. Acht van de negen bak kers uit deze gemeente heb ben zich namelijk enige tijd geleden verenigd in de „Bres- kense Bakkers Centrale", die zich ten doel stelt de stich ting van een centrale brood- en banketbakkerij. De plan nen van de verenigde bak kers, zo vernemen wij van enkele bestuursleden der cen trale, gaan in de richting van een exploitatie op coöperatie ve grondslag. Het plan tot centralisatie is tot stand ge komen in nauwe samenwer king met de Nederlandse Bakkerij Stichting te Den Haag en met de rijksmidden stands consulent voor Zee land. De bakkerscentrale heeft zich inmiddels tot het ge meentebestuur van Breskens gewend met het verzoek haar een perceel grond, gele gen tussen de Dr. Broodman- straat en de Philips van Kleefstraat te verkopen en daarop de centrale bakkerij te bouwen. Dit verzoek zal maandag aanstaande door de gemeenteraad van Breskens m behandeling worden geno men. Hoewel een en ander uiteraard af hankelijk is van de nodige goed keuringen, streven de Breskense hakkers er naar per 1 januari 1963 centraal te gaan bakken. „Het feit dat sinds 1 januari 1960 in Nederland bijna 2200 bakke rijen om de een óf andere reden moesten worden gesloten, spreekt eigenlijk al boekdelen", zo zei ons de heer P. Vergouwe, op de vraag hoe de Breskense bakkers op het idee zijn gekomen. Als oorzaak van deze sluitingen noemde hij met name de straffe prijspolitiek van de regering, de algemene toe stand der bakkerijen en het on vermogen om grote investeringen te doen, het teruglopen van het hroodverbruik en last but not „Wel staat 't vast, dat de centrale bakkerij zal worden voorzien van de modernste machines, „die de hoogst bereikbare kwaliteit brood en banket garanderen", zo voeg den de bakkers er veelbetekenend aan toe. De bakkerscentrale stelt zich voor, alle klanten van de 8 deelnemende bakkers als haar toekomstige afnemers te kunnen beschouwen. Een aantal bakkers zal con stant in de centrale bakkerij werken. Anderen zullen de be zorging voor hun rekening ne men, waarbij de gemeente in wijken wordt verdeeld, die huis aan huis kunnen worden afge werkt. Een sanering zou men het dus kunnen noemen, ech ter met dien verstande, dat alle acht bakkers hetzelfde brood fabriceren en bezorgen. Het aantal bezorgers kan hier door gemakkelijk tot de helft worden teruggebracht. Het zelf ophalen van brood in de zgn. „vakantiemaand" van de bakkers zal eveneens tot het verleden gaan behoren. De gehele centrale bakkerij krijgt een bezetting van 11 personen, zodat nog drie man moet worden aangetrokken. Aangezien bij de centrale ook een aparte banket bakkerij komt zal de sortering van banket belangrijk kunnen worden uitgebreid. Een en ander betekent voor de deelnemende bakkers ook een grotere sociale zekerheid en de mogelijkheid om eens iets aan vrijetijdsbesteding te gaan doen. Bij ziekte en ongeval draait de zaak gewoon door. Zij die in de bezorging zitten zijn van de nachtdienst af en voor allen is het permanent „vertoeven" in de bakkerij verleden tijd. Bovendien kan nu de bakkersvrouw zich aan andere dingen wijden dan het meehelpen in de bakkerij. Econo misch is de zaak van alle kanten bekeken, de Nederlandse Bakkerij Stichting, die als adviseur is op getreden fungeert ook als zodanig bij de bank, zodat de plannen fi nancieel wel rondkomen. Uiter aard zullen de deelnemers zelf ook een bepaald bedrag moeten investeren. De moeilijkheden, die zich even tueel zouden kunnen voordoen in zake de winstverdeling, hebben de Breskense bakkers nogal radi caal opgelost. Ongeacht de huidige omzet hebben ze allemaal beslo ten net te doen of ze geheel op nieuw beginnen, terwijl ook alle deelnemers evenveel gaan ver dienen. En wat gaan de acht bakkers straks met hun machines en ovens doen, was het laatste wat we wilden weten. Als we de ma chines kunnen gebruiken gaan ze mee naar de centrale bakkerij. Verder zullen we wel zien of we de ovens kunnen verkopen en gaat dat niet dan zullen ze wel bij de sloper terechtkomen, aldus de twee enthousiaste leden van de pas opgerichte „B.B.C.". least de grote moeilijkheid om g< schoold personeel te krijgen, dat zes dagen in de week wil werken. Een en ander komt er op neer, dat vele honderden bakkersvrou wen in Nederland in nachtelijke uren hun man in de bakkerij moe ten helpen. Daarnaast is het één- mansbedrijf zeer kwetsbaar bij ziekte en ongeval van de eigenaar, terwijl in nog erger gevallen het voortbestaan van dergelijke be drijven vaak onmogelijk wordt gemaakt. De Breskense bakkers kunnen de voorbeelden met name noemen. Geen wonder dat op een gegeven moment bakker Van Melle de ver zuchting slaakte: „Wat doen wc toch eigenlijk dom. Waarom moe ten in dit dorp iedere nacht ne gen bakkers achter hun oven kruipen, terwijl het toch eigeniyic ook met één oven kan. „Het idee was geboren, vond gehoor bij de collega's en het uitwerken van de plannen kon beginnen. Tijdens de deze week gehouden vergadering bleken die plannen reeds 99 „rond" te zijn. Eén van de negen bakkers voelde er niets voor om mee te doen. Maar zo zeggen de anderen, dat is misschien wel goed. Dan houden we nog wat concurrentie over. Voorlopig weten de Breskense bakkers al, dat de centrale bak kerij groter moet worden dan de plaatselijke behoefte aan brood vereist. In de eerste plaats omdat de zomerproduktie in verband met het toenemend toeristenver keer steeds groter wordt en voorts omdat bakkers uit andere dorpen nu reeds interesse hebben ge toond voor deze centrale bakke rij. Vandaar dat men dan ook nog geen beslissing heeft genomen in zake de aan te kopen ovens. De capaciteit van de ovens zal im mers afhangen van deze Interesse uit de streek. Ook de keuze tussen wagen- en bandovens zal afhan gen van de te verwachten omzet. KERKNIEUWS NED. HEItV. KERK Beroepen te Eelde: J. J. Franck te Pingjum en Zurich, die bedankte voor BoornbergumKortehemmen aangenomen naar Rotterdam-C.: W. R. van der Zee te Hoogkarspel, die bedu'p t Z-andam GEREF. KERK Beroepen te Leerdam: R. der Neder landen te Zuidbroek. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Veenendaal: A. Hofman te Zeist en A. Vergunst te Rotter dam. (Advertentie) Q o de enige echte voor mensen die kwaliteit verlangen De Italiaanse schilder en kunsthandelaar Fioravanti Ma^sa uit Rome toont twee =t schilderijen, die naar zijn zeg- gen originele Van Goglis zijn. De waarde van de werken wordt geschat op 100.000.000 m lires. De schilderijen moeten verkocht worden voor iemand die onbekend wenst te blijven, m Een Canadees museum zou al belangstelling hebben getoond, Op het onderste schilderij heeft de kunsthandelaar zijn vingers door twee gaten in het doek gestoken. Vincent van Gogh zou deze gaten er met zijn 'si- gaar ingebrand hebben. iliniiiiniiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil i Turkse president beëdigd Toen de 67-jarige nieuw gekozen president van Turkije, generaal Gursel, het podium beklom, kon men duidelijk zien, dat het lopen zelfs met een stok hem niet gemakke lijk viel. Overigens scheen de nienwe presi dent in uitstekende gezondheid te verkeren. Hij glimlachte breed toen hij tot de verzamelde senatoren en volksvertegenwoordigers zei: „Ik dank U voor mijn verkiezing en voor het vertrouwen dat U in mij heeft gesteld". De gecombineerde vergadering van huis en senaat werd voorgezeten, door Yakoep Koedri Karonogloe, af gevaardigde van de republikeinse volkspartij. Een orkest op een bal kon speelde het volkslied. Na de be ëdiging bracht de nieuwe president de traditionele eerbewijzen aan Ata- turk (de eerste president van Tur kije). De plechtigheid werd gevolgd door een receptie voor het corps di plomatique en hoge Turkse officie ren. Nieuwe vulkaankegel op Tristan da Cunha Op het eiland Tristan da Cunha is een nieuwe vulkaankegel ontstaan. De kapitein van het vissersvaartuig Tristania, M. T. Scott, die meegehol pen heeft bij het evacueren van de bewoners van het eiland, meldt dat roodgloeiende rotsblokken tot hon derd meter ver in zee rollen. De grote tanks met dieselolie zijn met een ge weldige knal ontploft. De kapitein heeft geen dieren op het eiland waar genomen. Boeren en politie in Malton (Ontario) zoeken naar een grote man die Iedere keer wanneer het volle maan is naakt door de velden rent en brand sticht. Vol gens de politie heelt hy brand in drie schuren en de dood van 39 stuks vee op zijn geweten. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Afbrokkelende koersen Gasexposities Met belangstelling las ik uw kantlijn inzake het Zeeuws Mu- seunifonds, zomede de nadere beschouwingen van de heer Nae- rebout. Daar ik hieruit de in druk kreeg, dat ik misschien niet duidelijk genoeg was ge weest, zou ik graag mijn stand punt nog even wat nader toe lichten. Gemakshalve puntgewijs dan maar? 1. Ons gemeenschappelijk uitgangs punt, dat Zeeland voorlopig nog geen schilderijenverzameling van enige betekenis kan financieren, behoeft blijkbaar geen nadei' be toog. 2. Gezien de toelichting van de heer Heijmans meen ik verder eveneens als vaststaand te mogen aanne men, dat het Zeeuws Museum fonds met educatieve bedoeling is gesticht. Hoewel het voor de hand ligt, dat de jeugd daarbij een be langrijke plaats inneemt, heb ik nergens iets kunnen lezen van een ver-engde doelstelling, als de heer Naerebout-HI meent te moe ten bestrijden. Ik ga er dus van uit, dat de educatie algemeen ge richt zal zijn, op het hele publiek in Zeeland. 3. En nu handhaaf ik te dien aan zien volkomen mijn stelling, dat een doeltreffende openmaking van opze provincie voor de rijkdom men van de beeldende kunst alléén gebeuren kan door ons publiek te confronteren aan een zo volle dig mogelijk overzicht van de rij ke verscheidenheid, die deze kunst te bieden heeft, én in het verle den én in deze tijd. Het spreekt vanzelf, dat daarbij zo hoog mo gelijke kwaliteit moet worden ge boden, in zo groot mogelijke ver scheidenheid. Telkens weer nieu we confrontatie, d.w.z. dus een afwisselend menu, met tact en historisch inzicht gekozen, zodat men zich een zekere eruditie kan vormen, dat men idee krijgt van ontwikkelingen, scholen, richtin gen, en altijd van prima kwali teit. Op één of andere manier moét dit betekenen, dat men idee krijgt van de prominenten van de ze en verleden tijden. 4. Hiervan nu komt niets terecht, wanneer men zich beperkt tot het aankopen van werk van levende Zeeuwse kunstenaars. Ik laat hierbij de kwaliteit van onze eigen mensen geheel buiten spel maar constateer alleen, dat de heer Naerebout met zijn enge doelstel ling alle grote doden uitsluit waarmee de educatie al zó van tafel wordt geveegd en ver zoek hem verder eens twee grote Zeeuwen te noemen, die tot de prominenten van het tegenwoor dige tijdsbeeld kunnen worden ge rekend. Inderdaad, het is theore tisch niet uitgesloten, dat één of enkelen onzer t.z.t nog eens voor geniaal zullen worden versleten, maar dat kan dan tóch nog maar een enkele betreffen. Op een der gelijke onsecure en él te beperkte basis kan men geen aankooppo litiek vestigen. Ik wil hem nog zover mogelijk tegemoet komen: ik zou me kun nen voorstellen, dat een Zeeuws Museum óf curiositeitshalve óf als documentatiemateriaal Zeeuws werk zou willen aankopen, op zichzelf een zeer honorabele ges te. Maar dat ligt dan buiten de kunstwaarde van het werk en buiten de doelstellingen van het Zeeuws Museumfonds waartoe ik me nu maar liever wil bepa len die n.m.m. uitsluitend de educatie op kunstgebied betref fen. Op mijn stelling, dat men bij uit sluitende aankoop van werk van Zeeuwse kunstenaars op een der derangsverzameling uitkomt, moet ik eigelijk terugkomen. Het gaat hier om educatie en die is niet mogelijk, wanneer men 99 pet. van hetgeen daarvoor gekend moet worden, bij voorbaat uitsluit. Voor de doelstellingen van het Z.M.F. zou een collectie levende Zeeuwen zonder meer waardeloos zijn. Hoe het m.i. dan wél moet, heb ik gezegd. Naar mijn gevoelen is in de daarop gevolgde beschouwin gen wel wat eenzijdig aandacht geschonken aan mijn reproduk- ties-voorstel. Eerlijk gezegd heeft de daarnaast aanbevolen weg: het geregeld doen houden van kleine, pittige, inslaande „gastvoorstel- lingen" méér mijn hart. Daar de ze weg alléén echter nog een veel te beperkte confrontatie zou be tekenen met wat een goede educa tie zal vereisen, heb ik daarnaast als pendant dus, de reprodukties op het tapijt gebracht. De heer Naerebout mag deze niet afdoen met een vergelijking met Openbaar Kunstbezit. Ilc bedoel heel wat betere, veel grotere, zo als die tegenwoordig ook te krij gen zijn en waarop men heus niet beboet neer te zien. Dat doet men tegenwoordig op een goede disco theek toch ook niet. Dat de jeugd dan maar liever naar de Grote musea moet pelgrimeren, is geen argument; dat kan maar een en kele maal per jaar, terwijl zeker maandelijks geconfronteerd zou moeten worden. Met reprodukties kan men bovendien een veel vol lediger overzicht van 'n bepaalde school-tyd-groeu geven, dan door direct museumbezoek. Intussen, ik heb het al gezegd: dierbaarder zijn me nog de kleine gasl-exposities, zoals het Am sterdamse Stedelijk die geregeld geeft en trouwens ook vele ande re Musea. In de eerste plaats zou men aldus de prominente modernen kunnen ontmoeten. Daarnaast zou men, uit de depots, ook het nodige his torische materiaal kunnen verto nen. De Kantlijn heeft voor mijn ge voel iets te eenzijdig die depots vermeld. Ik zou het betreuren, wanneer deze vóórrang kregen; het hellend vlak der mindere kwa liteit is daar niet zo verre. Ook de moderne prominenten zullen wel licht niet allemaal stand houden, toch is het wel zo, dat men, om In het tegenwoordige gedrag qp de voorgrond te komen, toch wel van behoorlijke betekenis moet zijn. En dat men, mee-kiezende met de grote musea, op de Euro pese markt tóch wel heel wat anders voor den dag kan brengen, dan wanneer men uitsluitend bin nen Zeeland zijn keus bepaalt. Alzo suggereer ik, in volgorde mijner waardebepalingen: 1. klei ne gast-exposities van Europese prominenten, 2. een degelijke col lectie grote, prima reprodukties, 3. kleine exposities uit de depots. S. an misschien ook nog als belang rijk punt 4: een expositiewagen, die met een collectie in de pro vincie rondtoeren kan. Middel burg is Zeeland niet en als het dan geen wagen wordt, dan zal het Museum toch zeker op andere wijze in andere Zeeuwse centra acte de présence willen geven. Waarbij het Z.M.F. wellicht óók kostelijke steun zou kunnen ver lenen. 9. Ten slotte: de heer Naerebout en ik zijn beiden slechts stuurlui aan de wal. We hebben alleen maar doen blijken, dat de leiding van het Z.M.F. voor diverse pro blemen zal komen te staan. Zou het niet gewenst zijn, dat zij overging tot een zekere consolida tie in een stichting, welker stu- tuut de richtlijnen zal kunnen trekken waaraan zij straks be hoefte zal gevoelen om haar po litiek zowel t.a.v. de museum directie als naar de zijde van het f'ubliek en de kunstenaars aan c toetsen en in de hand te hou den? Afgezien nog van de comp tabele voordelen van de stichtings vorm. Domburg. J. C. J van Schagen. Sparen op Tholen Het is mij opgevallen, dat in het ar tikel in uw blad betreffende het spa ren in Zeeland door de heer J. C. Melse van de Thoolse boerenleenbank is opgemerkt, dat op Tholen de ani mo voor de jeugdspaaractie Zilver vloot" niet zo bijster groot is en dat de jongelui cr niet erg aan willen, misschien wel doordat het geld als het ware vastzit Zjj kopen er liever bromfietsen en andei spul voor. Ik kan niet nalaten U er op te wij zen, dat deze opmerking zeer eenzij dig is. Vanzelfsprekend zullen er jon gelui zijn, die liever bromfietsen en ander spul kopen, dan sparen. Ik ben evenwel van mening, dat de ouders er anders over denken en ook anders De Internationale waarden hebben vrij dagmiddag direct bij de opening opnieuw afbrokkelende koersen te zien gegeven. Over de gehele linie noteerden de hoofd- fondsen beneden het voorgaande slotni- veau. Certificaten Hoogovens maakten hierop een uitzondering. Dit fonds lag op 789 een punt hoger. De handel had in alle hoeken niet veel te betekenen. Van de slotkoersen in Wallstreet van donderdag ging in Amsterdam de minste stimulans uit. De Westduitse beurzen ga ven koersdalingen te zien van circa tien punten. De stemming op 't Damrak was lusteloos en werd hoofdzakelijk veroorzaakt door de toenemende spanning rond Berlijn. De steeds terugkerende angst om over het weekeinde flinke posities aan te hou den. was zeker gisteren aanwezig, nu In Berlijn de Russische- en de geallieerde tanks pal tegenover elkaar staan, „Dicht bij huis blijven', zo redeneert de beurs. Daar houdt men zich aan. A.K.U. was op 386',na een opening op 385',6 nauwelijks prijshoudend. De Philipsaandelen stegen van 10G8 tot 1077, doch verloren op die prijs altijd nog circa vijf punten vergele ken met de vorige slotkoers. Unilevers liepen op van 839 tot 846, tegen een vori ge slotkoers op 842. Kon. Olies bijna een gulden lager op f 114.10. De gepubliceerde derde kwartaalcijfers van het Hoogoven concern waren niet zo slecht als men had verwacht. De lagere winst in dit kwar taal vergeleken met het derde kwartaal over 1900 is, aldus de beurs, reeds lang in de koers van dit fonds verdisconteerd. Certificaten Hoogovens liepen op van 786 tot 789, bij een slotkoers van donderdag op 788. De handel in dit fonds was m maal. Op het verlaagde niveau bij de opening van de markt had het buitenland enige belangstelling voor de hoofdfond sen waardoor de koersen, zoals boven aangehaald, konden aantrekken. Vergele ken met de slotkoers van vorige week vrijdag boekte AJC.U. een koersverlies van veertien. Hoogovens 23 punten lager. Philips steeg tien en Unilever circa acht punten. Kon. Olies daalden deze week anderhal ve gulden. In de lokale afdelingen wer den aandelen Curagaosche Handelmaat schappij vijf punten hoger op 145 geadvi seerd, nadat deze aandelen donderdag reeds tien punten waren opgelopen. Ter beurze gaan geruchten dat deze maat schappij zal worden overgenomen. De aandel<vi van de exploitatiemaatschappij veranderden niet veeL De beurs ver wacht van dit concern over het lopende boekjaar een di%-idend van tien procent, plus vijf procent in aandelen. (Over 1960 werd tien procent dividend uitgekeerd, waarvan vijf procent naar keuze in aan delen In de Amerikaanse sector werden certifi- Een groep Braziliaanse militai ren heeft dezer dagen gewa penderhand wraak genomen voor een aanrijding, die een autobus had veroorzaakt met de auto van een Braziliaans officier. Een dertigtal kamera den van de militair verscheen in burger, niettemin tot de tanden gewapend, in de garage van de eigenaar van de bus, bestookte diens voertuigen met hun wapens, wierpen traangasbommen en besloot de strafexpeditie met een ste vig pak slaag voor het garage- personeel. De kwestie is thans in handen van de militaire jus- titie. lllllllll[l!llllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllll»!l]|l|[l!llilllli:illllllllllll handelen. Uitgaande van het feit, dat de Thoolse bevolking een zeer ar beidzame'bevolking is. én zeer spaar zaam. geloof ik per se niet, dat de animo voor de aktie Zilvervloot min der groot zou zijn dan in andere streken van ons land. De cijfers, die mij ter beschikking staan, geven mij de overtuiging, dat de animo op Tho len voor deze actie zelfs vrij groot is. Tholen. J. v. Elsacker. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam, 27 oktober. Londen 10.13%-10.14V«; Montreal 3.49&-3.49H; Parijs 73.18-73.23: Brussel 7.23%-7.23%; Ffankfort 89.99-90.04: Stockholm 69.64-69.69: Zürich 83.30iA-83.3o1,2: Milaan 58.021-3-58.07'/.Kopenhagen 52.31- 52.36: Oslo 50.58-50.63: Wenen 13.94- 13.95: Lissabon 12,64%-12.65%: New York 3.60ft-3.60ft. VW*A**\\WW*\*VWV\*V caten Internationals Flavors op 28% dol lar geadviseerd tegen donderdag 27% dollar. De introductie ls een zeer groot succes geweest er werden donderdag 2410 shares in dit fonds omgezet. De cultures en de scheepvaarten gaven door elkaar weinig verandering te zien. Staatsfondsen bleven praktisch onveran derd. 26 okt. 27 okt. Nederland 1959 4'2 102% 102ft Nederland 1951 3% 971 96% Nederland 1948 3% 90% 90V« Nederland 1955 3V* 92 92ft Nederland 1947 3% 98%gb 94 Nederland 1937 3 92 91% Dollarlening 1947 3 91% 91ft Inve8terlngscert. 3 99-ft 99%gb Nederland 1962-64 3 99'/«gb 99% Ned. Indië 1937 3 99 6 Woningbouwlening 1957 108% 108% Grootboek 1946 3 92% 92'/. Ned. Handelmij. 318'/2 317% Alg. Kunstzijde Unie 330 386%gb Bergh's en JurgenB 300% 299% Calvé-Delft 810 810 Hoogovens n.r. 786 792 Ned. Kabelfabriek 570 566 Philips lOSOgb 1076 Unitever 840 847 Wilton-FiJenoord 294 293 Billiton 380 530 Kon. Petroleum Mij. 114.90gb 114.30gb Amsterdam Rubber 110%gb 109gb Holland Amerika Lijn 158% 157 Kon. Paketvaart 153gb 153 Rotterdamsche Lloyd 156 154% Scheepvaart Unie 158 157% Stv. Mij. Nederland 169 166% K.N.S.M. 198 197'/:gb Ver. H.V.A. Mij. N.V. 124 123% Deli Mij. 144.90 147.40 Bank voor Ned. Gem. 4V« 100V* Bank voor Ned. Gem. 5-1958 104ft 104% Van Berkels Patent 305 304 Albert Heijn 700 704% Bronswerk 181 184 ICon. Mij. De Schelde N.B. 3101 Intern. Nickel Ti',i American Motors 13 18'/* Anaconda 49% 49 Bethlehem Steel 40'/» 41% General Motors 43'/» 49 Kennecott 19 ?9 Republic Steel 59% 59% Shell Oil Comp. 37% 37Y* Tide Water 20% 20V* U.S. Steel 76-2 76'-3 PREMIELENINGEN Amsterdam 1951 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 Den Haag 1952 I Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Rotterdam 1957 Amsterdam 1956 I Amsterdam 195C II Amsterdam 1956 111 Amsterdam '33 (C. en A.) Dordrecht 1936 Alkmaar 1956 Zuid-Holland 1957 A.N.P.-C.B.S. BEUR8INDICES. 25-10 26-10 27-10 Intern, concerns 560.27 559.58 556.19 85 84% S3% 84b 84% 85 89 83% 92 92V* 93% 92 90 97% 98 84% 84% 88% 88% 8SV1 88% 104 V* 84V* 84 'A 84% 95% 95 v« Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 367.50 366.29 190.57 188.14 18814 737.84 236.98 237.34 162.56 161.89 163.43 407.27 404.38 404.64

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13