Verzwakt Nederlands elftal kan in Boedapest geen illusie verliezen Zó treden ze aan. BEZWAREN TEGEN INDUSTRIE IN NIEUWNEUZENPOLDER BUNGALOWPARK TE OOSTBURG IN VIJF JAAR VOLGEBOUWD VERZOEKEN OM BOUWGROND IN RAAD VAN TERNEUZEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 OKTOBER 1961 ZWARE OPGAVE VOOR TINUS BOSSELAAR Laatste hoop vervloog door vliegangst van Coen Moulijn en Frans Bouwmeester (Van onze sportredacteur) NIEMAND KAN het verbloemen: het Nederlands voetbalelftal is zondag In het Boedapester Nep-stadion vrijwel kansloos in de landenwédstryd tegen Hongarye. De laatste hoop, die er voor velen nog was, vervloog toen bekend werd, dat Coen Monlijn en Frans Bouwmeester niet opgesteld zouden worden, omdat ze een niet te overwinnen angst tegen het vliegen hebben. -In één slag verloor het Nederlands elftal daarmee zijn technisch bekwaamste fragment: de linkervleugel. Bondscoach Elek Schwartz kon niets anders doen dan de Spartaan Tinus Bosselaar een come-back te laten maken. Bosselaar, die vroeger In het Oranje-team op de rechtervleugel operfeerde, mag nu proberen om by de Nederlandse toeschouwers (in Boe dapest of voor het t.v.-scherm) Coentje Moulyn te doen vergeten... Een onmogelyke opgave, bijkans! En door de vliegangst van Bouwmeester kreeg ook Cor van der Gijp weer een kans: liy opereert zondagmiddag op de linksbinnenplaats. Er wordt over die vliegangst van Moulijn en Bouwmeester en met name over de maatregel, die de K.N.V.B. heeft gemeend te moeten nemen zeer verschillend gedacht. Vooropgesteld zij, dat men het mensen, die pas een noodlanding met een vliegtuig hebben meegemaakt zoals Moulijn en Bouwmeester toch beslist niet kwalijk kan nemen, dat zij niet over hun vrees voor het vliegen heenkomen. In dit verband doet het zelfs niet ter zake. dat diezelfde jongens wel in een sportwagen rijden, die 160 kilometer per uur kan halen; een argument, dat gebruikt is te gen Mouiyn. Het gaat namelijk zo menen wij niet zozeer alléén om het besef van gevaar ^>ij vlieg angst, maar ook om een gevoel van weerloosheid „als er iets ge beurt". Inmiddels was de Nederlandse voet balwereld verdeeld in twee kampen bij deze „vliegaffaire". De Sportkro niek (Herman Kuiphof) was een van de belangrijkste woordvoerders van het ene kamp. De reizen zijn nu een maal zover, „dat de bond wel ge dwongen is de eis van vliegen aan de Nederlandse elftalspelers te stéllen". „Acht spelers met het vliegtuig en drie met de trein of de auto is onlo gisch en in strijd met een normale mentale en kameraadschappelijke voorbereiding op een interlandwed strijd", zo schreef de Sportkroniek. Sport en Sportwereld (Geudeker) daarentegen meende: „Wij kunnen ons slecht voorstellen, dat de goede geest en saamhorigheid alleen ge vormd worden in de paar uur van de vliegreis". Weinig tact Inderdaad lijkt het erop, dat de K.N. VB. dezee zaak met weinig tact aan gepakt heeft. Dat Moulijn en Bouw meester zich nu nog niet over hun angst hebben heengezet is volkomen menselijk. Toen de Britse sterren- ploeg Manchester United destijds de ramp-van-München beleefde, vlogen de spelers van deze club ook geruime tijd niet. Zoals de tijd echter alle wonden heelt, vervaagt die tijd ook de scherpste angst: nu vliegt Man chester United weer. Ook Coen Moulyn zal mettertijd wel weer gebruik maken van de diensten van de K.L.M., maar de K-N.V.B. moet niet dictatoriaal een ultimatum stellen: vliegen en worden opgesteld of niet vliegen en ook niet meedoen, zelfs niet in thuiswedstrijden. Ieder weldenkend mens zal bovendien moe ten toegeven, dat het moreel van het Nederlands elftal niet geschaad was, als Moulijn en Bouwmeester de trein hadden genomen. Inmiddels is echter het kwaad ge schied: Nederland treedt verzwakt aan tegen Hongarije. Er is slechts één strohalm waaraan het oranje team zich kan vastklampen, In zijn laatste interlandwedstrijd speelde Hongarije namelijk bijzonder onpro- duktief en verloor met 21 van Oostenrijk. Nederland daarentegen heeft in zijn voorhoede drie goalgetters van naam samengebracht: mid- voor Tonny van der Linden, links binnen Cos van der Gyp en voor al rechtsbinnen Henk Groot. Om doelpunten te kunnen maken, is het echter noodzakelijk, dat er door spelopbouw kansen worden geschapenEn we- betwijfelen of Nederland daar tegen dit Hon gaarse elftal aan toe komt. Het Is nog niet zo lang geleden, dat onze vaderlandse topselectie op eigen bodem met 30 kansloos van de Hongaren verloor. Ongetwijfeld ech ter komt de uitwedstryd tegen Hon garije op een heel wat beter tijdstip voor de Nederlanders: voor in het seizoen. De 9O-nederlaag werd na melijk in april van dit jaar geleden en met uitzondering van Roel Wiers- ma en Bennie Muller speelde het Nederlands elftal bijzonder mat. Dat zal nu ongetwijfeld anders zijn, want ook al treedt oranie door het niet meespelen van Moulijn en Bouwmees ter dan gehandicapt aan, toch zul len de Nederlanders ditmaal voldoen de enthousiasme aan de dag weten te leggen. Dooien of vriezen Zonder Mouiyn, Bouwmeester en ook zonder Faas Wilkes, die zo langza merhand zyn tekort aan snelheid en reactievermogen niet meer goed kan maken met zijn nog altyd fabel achtige techniek, Is de Nederlandse aanvalslinie dus een vraagteken. Een aanval, waarmee het kan dooien en vriezen. Misschien dat Van der Lin den en Groot met hun schietkracht Inderdaad voor een verrassing kunnen zorgen, maar wellicht ook, dat Iedere samenhang, Iedere spelopbouw ont breekt. Ook de Nederlandse defensie kreeg HENK GROOT ...goalgetter... een volkomen nieuw gezicht. Verba zingwekkend is het allerminst, dat Kees Kuys en Cor van der Hart (voor goed?) van het toneel zijn verdwe nen. In him laatste wedstryden hiel den zy zich door hun enorme routi ne weliswaar meestentijds nog staan de, maar door hun gebrek aan zui vere sprintkracht waren zij toch ook BENNY MULLER ...middenveld... vaak niet in staat gaten te dichten. Stopper Pronk en linksback Veld hoen zijn dan ook de aangewezen spelers om voor nieuwe defensieve kracht van het Nederlands elftal te zorgen. vooral nu Jan Klaassens gebles seerd is, zal een ieder volkomen instemmen met de bezetting van de Nederlandse middenlinie. Kreyermaat heeft, vooral nu hij in Feijenoord speelt, zich steeds meer als een voetballer van topklasse ontwikkeld en van Bennie Muller was dat al eerder bekend. Hij was naast Wiersma eïgeniyk de enige speler, in de laatste Interland tegen de Hongaren, die de zelfde hoogte bereikte als de be zoekende Magyaren. Alleen met een ongebreideld enthou siasme en felle mandekking, van de eerste tot de laatste minuut, zal dit Nederlandse elftal zich staande kun nen houden. Misschien kunnen de Nederlandse goalgetters met onver wachte uitvallen zelfs nog voor een aangename verrassing zorgen Opstelling der elftallen: Groszics Matrai Sovari Solymosi Goeroecs Sipos Tichy Kotasz Monostori dr. Fènyvesi Bosselaar (Sparta) v. d. Gijp v. d. Linden s(Feyenoord) (D.O.S.) Muller Pronk (Ajax) - (Ajax) Veldhoen (Feijenoord) Pieters Graafland (Feijenoord) Henk Groot (Ajax) Kreyermaat (FeQenoord) Wiersma (P.S.V.) v. d. Kuil (P.S.V.) Illlllllillillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!^ GEEN VERVANGENDE GRONDEN Eigenaren rekenen op aanvaardbare prijs Een zevental eigenaren, gebruikers en pachters van gronden uit Terneu- zen en omgeving heeft bezwaar ge maakt tegen dé plannen om de Nieuwneuzenpolder aan te wijzen als industrieterrein. Zoals bekend heeft de minister van economische zaken in de riiemnrie van antwoord op de rijksbegroting 1961 destijds verklaard, dat onder de plaatsen en gebieden, die in aanmerking komen voor vestiging van aan de zeevaart Sebonden bedrijven, ook is begrepen et Westerscheldebekken en met na me de daaraan gelegen ontwikke lingskern Ternenzen. Het terrein aan de Nieuwneuzenpolder blijkt bij uit stek geschikt te zijn voor -/.ware oli&-, petrotechnische en staalindus trie. Met betrekkelijk lage kosten zijn daar drijvende of gefundeerde los- en laadinstallaties aan te leg gen voor schepen tot een zeer grote tonnenmaat. Uit de belangstelling, die de laatste tijd voor dit gebied is getoond, be staat de gegronde verwachting, dat het hele terrein van 86 ha in de naaste toekomst door één bedrijf zal worden benut. Tegen het ontwerp plan, dat gedurende vier weken ter inzage heeft gelegen, zijn dus be zwaren ingebracht, die zich in hoofd zaak richten tegen het feit, dat de eigenaren geen vervangende gronden van gelijke kwaliteit in eigendom kunren verkrijgen. Zou dat wel het geval zijn, aldus de reclamanten, dan zouden zij onder de drang der om. standigheden bereid zijn tot mede werking. Mochtede plannen toch doorgaan, dan re :enen dé betrokken eigenaren, gezien de uitermate gun stige ligging der percelen op een volledig aanvaardbare prijs. Een der reclamanten wiens gronden onmid- delijk grenzen aan het bedoelde in dustrieterrein vreest bovendien scha de aan zijn Iandbouwprodukten, ten gevolge van de vestiging van chemi sche industrieën. In een preadvies aan de raad die vrijdag 27 okto ber a.s. in openbare vergadering bij eenkomt stelt het college van b. en w. van Terneuzen voor het plan (industrieterrein Nieuwneuzenpol der) vast te stellen. Weliswaar zul. len reclamanten geheel of gedeelte lijk belemmerd worden in de uitoefe ning van hun landbouwbedrijven, al dus de toelichting, maar de gemeente waarborgt de betrokken eigenaren een behoorlijke schadeloostelling. Zou een toekomstige chemische industrie schade toebrengen aan Iandbouwpro dukten, dan zal deze schade langs privaatrechtelijke weg kunnen wor den geregeld. Hoofdplaat heeft voor 1962 sluitende begroting De gemeenteraad van Hoofdplaat heeft in de vrydagavond gehouden vergadering de begroting voor het dienstjaar 1962 vastgesteld. Deze be groting vertoont by de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven een be drag van 399.171,85 niet een post onvoorzien van 3.864,43. De kapi- taalsdienst heeft aan inkomsten een bedrag van f 844.485,18 en aan uit gaven f 949.467,35. Een nadelig slot dus van 104.982,17. Naar aanleiding van een rondschrij ven van de commissie van samenwer king werd aan de plaatseiyke mu ziekvereniging „Oefening Baart Kunst" met ingang van 1 januari 1962 een jaariykse subsidie van 750 toegekend. Aan de fruitteeltschool te Philippine werd voor het cursusjaar 1961 een subsidie van 50 verleend. Besloten werd in principe financiële medewerking te wrlenen voor de ver betering van het speelterrein van de St.-Aloysiusschool te SHJkpIaat tot een bedrag van 1150. Verder werd de achtste wijziging van de gemeen- Chauffeur veegde autoruit schoon en ramde lichtmast Bij het schoonvegen van een antoruit raakte de Middelburgse automobilist J. de W. gistermorgen omstreeks 11 uur de macht over het stuur kwyt, waardoor hij tegen een lichtmast op het Plein '40 terecht kwam. De 'paal knapte af als een lucifershout je. Persoonlyke ongelukken deden zich niet voor. Een uurtje later verleende de auto bestuurster E. B. uit Sint-Laurens op het kruispunt Herengracht-Noord poortstraat geen voorrang aan de auto bestuurd door M. F. uit Vlis- singen. By de hierop volgende uit wijkmanoeuvre reed mevrouw B. te gen een geparkeerd staande auto, die zwaar beschadigd werd. De andere auto's werden niet beschadigd. Wemeldings kerkkoor behaalde eerste prijs Op het woensdag en donderdag ge houden zangconcours te Rotterdam behaalde het Ned. hervormde kerk koor uit Wemeldinge een eerste prijs in de 2e afdeling met 322 punten. Het verplichte nummer was psalm 96. Als vrij nummer werd gezongen „Een vaste burcht is onze God". Aan dit concours werd met 35 koren uit geheel Nederland deelgenomen. Het Ned. herv. kerkkoor stond onder lei ding van de dirigent, de heer A. van der Cingel. GRONDPRIJS 15.90 PER M2 Voor herstel woning burgemeester 5000 Aan de gemeenteraad van Oostburg, die op woensdag 25 oktober a.s. in openbare vergadering bijeenkomt, zal worden voorgesteld een bedrag van f 252.874 beschikbaar te stellen ten behoeve van de uitvoering der open bare werken in, en de exploitatie van liet toekomstige bungalowpark „t Schnttebocht" nabij de Znidzandse- straat. Aan de bouwrijpe oppervlakte is 15.886 vierkante meter beschikbaar, zodat de grondprijs komt te liggen op f 15,90 per vierkante meter. Gezien de reeds bestaande animo om daar te mogen bouwen verwacht het col lege van b. en w. van Oostburg, dat Bij redelijk weer fruitpluk over een week afgelopen Wanneer ongunstig weer de fruit kwekers geen parten meer zal spelen, mag verwacht worden, dat de fruit pluk over een week afgelopen is. Al leen nog enkele grote bedrijven heb ben nog Jonathan en Golden Delici ous hangen. De kleine bedrijven zijn praktisch alle klaar met de pluk. Het gunstige weer van vorige week heeft vooral ten opzichte van vorig jaar een vlotte gang van zaken in dc hand gewerkt. De storm, die deze week over onze provincie is heengetrokken, heeft aan de nog hangende oogst geen schade van omvang aangericht. Op de percelen die weinig beschut la gen was er wel wat val waar te ne men, maar over het geheel is het nogal meegevallen. Wel heeft plaat selijk een hagelbui schade teweegge bracht. In het afzetbeeld kwam ook de afge lopen veertien dagen weinig verande ring. België en West-Duitsland blij-, ven zowel wat appelen en peren be treft de beste buitenlandse afnemers. Ook het binnenland kan op het huidi ge goede prijsniveau meekomen, zo dat de afzet een vast karakter blijft behouden. Nu er enkele veilingdagen zyn uitge vallen, blijven de aanvoeren op de hoofddagen groot. De drukte spitst zich ook rond de koelhuizen toe, waar men nu volop bezig is met de inbreng van het winterfruit. Verwacht mag worden, dat er ook de komende weken nog een flink aanbod zal zijn van de rassen Goudrelnet en Jona than. Ook enkele mooie partijen Gol den Delicious zijn er aangevoerd, waarvoor de handel interesse toonde. Van de peren zijn het momenteel de Comtesse de Paris die in flinke hoe veelheden worden aangeboden met daarnaast in afnemende mate de Zwijndrechtse Wijnpeer en Saint-Re- my. De bramenoogst is praktisch van geen betekenis meer. Luthers oogstfeest Vlissingen Zaterdagmiddag 21 oktober is de evang. Luth. kerk aan de Walstraat van 3-5 uur geopend voor het in ont vangst nemen van bloemen, fruit en andere opbrengst van de oogst. Alles wordt, in de kerk opgesteld, waar zondagmorgen om half 11 uur een Oogstdienst wordt gehouden. Na de dienst gaan de gaven naar zieken, en ouden van dagen. tebegroling voor 1961 vastgesteld. Aan een nieuwe straat in het uitbrei dingsplan „Zuidwest" werd de naam .Eurostraat" gegeven. Aan het Ver bond voor Veilig Verkeer te Hilver sum werd in de aankoop- en verbou- wingskosten van een nieuw pand ccn eenmalige bijdrage verleend van 10. In verband met de vijfdaagse werk week is de werktijd van de gemeen te-opzichter voor Hoofdplaat en Bier vliet gewijzigd. Op maandag en don derdag is de gemeenteopzichler werkzaam te Hoofdplaat; op dins dag, woensdag en vrijdag te Bier vliet. Uit dien hoofde zullen de las ten voor deze functionaris voor twee vijfde deel voor rekening van de ge meente Hoofdplaat komen. Het be drag per leerling- van de drie bij zondere scholen voor gewoon lager onderwys te Hoofdplaat werd voor 1962 vastgesteld op 45. het bungalowpark In vijf jaar zal zijn volgebouwd. Verder stelt het college van b. en w. de raad voor, in principe akkoord te gaan met het verlenen van 'n bijdrage van twintig procent voor aansluiting van onrendabele perce len op het elektriciteitsnet van de PZEM. In Oostburg zijn nog acht tien van dergelijke percelen, waar van de aansluiting gemiddeld f 5000 per perceel kost. Voor de gemeente Oostburg komt dit dus neer op f 18.000 in totaal. Het college voelt echter niets voor het ge ven van garantie ten behoeve van die percelen, waarvan de bewoners zich van aansluiting wensen te onthouden. Op verzoek van Ged. Staten heeft de raad van Oostburg reeds tweemaal een bedrag van f 3.000 op de begro tingsuitgaaf gesteld ten behoeve van het honderd-procent-plan van de N.V. waterleidingmaatschappij „Zeeuws- Vlaanderen." Overigens moet de raad nog formeel besluiten om ten behoeve van dit plan dertigmaal een bedrag van maximaal f 3.000 per jaar te ver lenen. Voorgesteld wordt nu om woensdag a.s. tot dit besluit over te gaan. Ambtswoning Op een begrotingswijziging komt ecu bedrag voor van f 5.000 voor herstellingen aan de ambtswoning van de burgemeester, zodra deze door de vroegere burgemeester zal zijn ontruimd. Verder een post van f 3.000 voor schilderwerk aan het gemeentehuis, diverse posten voor de openbare ulo (f 18.325) en ten behoeve van de openbare school f7700. Een bedrag van f 1.000 wordt nodig geacht voor de mechanisatie van.de bevolkingsadministratie. Voorgesteld wordt om burgemeester J. L. van Leeuwen ingaande 1 september 1961 te benoemen tot bezoldigd/ambtenaar van de burgelijke stand. De leden van de Oostburgse stembureaus kunnen, zodra de raad dit besluit goedkeurt, een belangrijke loonsverhoging tege moet zien., Voorgesteld wordt het presentiegeld van dertig cent per uur te verhogen tot een gulden per uur en het dagmaximum te brengen van f 3 op f 10. Voorts is het college van b. en w. van mening, dat in de gemeente Oostburg voldoende gelegenheid is tot het ko pen van patates-frites en ijs. Tegen over het verzoek tot uitbreiding van deze koopgelegenheid vanuit een wa gen. staat het college dan ook afwij zend. Het televisie-idool van de Italiaanse jeugd, Topo Gigio, de veldmuis, die naar de stad trokis dezer dagen werkelijk naar de stad getrokken en heeft dolle avonturen beleefd in Ro me. Foto: op het Sint-Pietersplein vroeg liet grappige wezentje de weg aan een kleine bewonderaarster. Zeeuwse schaakcompetitie gaat weer van start De Zeeuwse schaakcompetitie gaat a.s. maandag 23 oktober weer van start. De competitie is ingedeeld in 1 3 afdelingen, te weten de eerste klas, de tweede klas A en de tweede klas B. In iedere afdeling zijn zes tiental len ingedeeld. In alle afdelingen zal het een open strijd worden voor de kampioen, daar er in elke afdeling toch wel linstens drie kampioens kandidaten zijn. Voor de landelijke schaakcompetitie van de K.N.S.B. in de tweede klas C gaat Vlissingen zijn eerste thuiswed strijd tegemoet tegen het. pas. gepro moveerde Middelburg I. In deze afde ling zal zowel Vlissingen als Middel burg een zware dobber krijgen om zich te handhaven. Deze wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 28 en zondag 29 oktober. In Venezuela voorlopig geen bokswedstrijden In Venezuela zullen voorlopig geen bokswedstrijden worden gehouden. De nationale boksbond van het land heeft een algemeen verbod afgevaar digd hangende het onderzoek naar de oorzaak van de hersenbloeding, die de dood van de jonge lichtge wicht Miguel Fernandez tot gevolg had. Ajax ontmoet Ujpest op 2 en 15 november Het Amsterdamse. Ajax, dat in de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars tegen de Hongaarse cupwin naar Uipest heeft geloot, zal don derdag 2 november a.s. in het Olym pisch Stadion te Amsterdam voor de eerste wedstrijd tegen de Magyaren aantreden. De ontmoeting Ujpest Ajax is voor woensdag 15 november a.s. in Boedapest vastgesteld. Dick Tol geschorst Dlck Tol, de middenvoor van de ere divisieclub Volendam. die 8 oktober tl. in de wedstrijd FeijenoordVo lendam van het veld werd gestuurd nadat hij de Rotterdamse spil Hans Kraay had geslagen, is geschorst voor vijf wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk, met een proeftijd van een jaar. NIEUWE KLEININDUSTRIËN Onderhandse aanbesteding ten bedrage van 35.000 Binnen afzienbare tijd zullen op het gemeentelijke industrieterrein te Ter- neuzen enkele nieuwe kleinindustrieën worden gevestigd. Zo is de heer M. de Feijter te Terneuzen voornemens daar een eigen constructiebedrijf te stichten op een perceel grond ter grootte van 1560 m2. De raad van de gemeente Terneuzen, die vrydag 27 oktober a.s. in openbare vergadering bijeenkomt, wordt voorgesteld deze grond aan verzoeker te verkopen voor de prijs van 7,per ni2. Een en ander zal dan uiterlijk op 1 janu ari 1963 moeten zijn gebouwd. Het aannemingsbedrijf fa. Gcbr. De Bruijne te Terneuzen heeft het ge meentebestuur verzocht haar een per ceel grond van 1050 m2 aan de In dustrieweg te verkopen voor de bouw van een werkplaats voor machinale houtbewerking. De exploitatieprijs van deze grond bedraagt 6,pèr m2. Ook hier wordt voorgesteld tot verkoop over te gaan. Een derde ge gadigde voor grond aan de Industrie weg is de fa. Gebr. De Bokx te Ter neuzen, die zo de raad hiermede akkoord gaat een perceel ter grootte van 700 m2 zal aankopen ad. 6,per m2. Deze firma wil de grond gebruiken als opslagterrein. Ook de woningbouw in Terneuzen gaat gestadig voort. De agenda der gemeenteraadsvergadering vermeldt een verzoek van de heer H. Polvliet te Terneuzen, die op een perceel ter grootte van 2625 m2 aan de Pleter de Hooghstraat 16 woningen wil bouwen. Grondprijs 14,per m2. Dezelfde verzoeker wil twee wonin gen bouwen aan de Oranjestraat. Hier bedraagt de grondprijs ƒ16, per m2. De Terneuzense woningbouw vereniging „Werkmansbelang" is voornemens 27 woningwetwoningen te bouwen in de Zuidlandpolder. De benodigde grond is 3972 m2, de prijs per m2 14,-'-. De N.V. aannemings bedrijf Gebrs. Van der Poel te Ter neuzen wil 45 woningen bouwen op een perceel grond tor grootte van 7262 m2 aan de Esdoornlaan. Grond prijs per m2 14. Daarna zijn er nog twee verzoeken voor de bouw van een bungalow aan de Oranjestraat. De raad wordt verzocht te besluiten onderhands aan te besteden' aan het aannemersbedrijf W. J. de Bruijn te Terneuzen het reconstrueren van het gedeelte Axelsestraat, gelegen tussen de Esdoornlaan en Zwaantje, voor ccn bedrag van 35.000. De raad wordt verder verzocht te benoemen het hoofd voor School B te Sluiskil, een viertal leraren aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondiusly- ceum te Terneuzen en een lid van het college van curatoren aan hetzelfde lyceum. Tenslotte wordt de raad ver zocht te besluiten het uitbreidings plan Sluiskil vast te stellen. Op dit plan zijn destijds bezwaren aange voerd door 13 personen en door de Sluiskilst: belangengemeenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 20