Dr, Noteboom legt functie neer als burgemeester van Goes A OSRAM AFSCHEID MR. VAN MIEROP BIJ RECHTBANK MIDDELBURG VAN TOT Zeeuwse llinaiiiik 15 HOLLAND ïX%MA 6 MAANDEN GARANTIE Schoenenh. D. ROELSE, Scheldestr. 44, Vliss., tel. 3714 Schoenmag. FA. P. ROOVERS, L. DELFT 48, MIDDELBURG SPEURTOCHT NAAR ZEEUWSE GEHUCHTEN VOOR TELEFOON Last van zenuwen? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Donderdag 19 oktober 1961 „NORMALE VERHOUDINGEN HERSTELD Per 16 november aanstaande Waarnemend burgemeester dr. •J. W. Noteboom van Goes acht de tijd gekomen zijn functie als waarnemend burgemeester van Goes neer te leggen. I11 de woensdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Goes deelde burgemeester Noteboom mede, dat hij de com missaris der koningin in de pro vincie Zeeland ontheffing zal vragen van .zijn functie van waarnemend burgemeester van Goes. Dr. Noteboom is voorne mens zijn functie per 16 novem ber a.s. neer te leggen. Burgemeester Noteboom deed deze mededeling aan het slot van de Raadsvergadering. „De mogelijkheid bestaat', dat bij mijn vertrek nog geen nieuwe burgemeester is benoemd. Er zal dan een burgemeestersvaca ture ontstaan in Goes. De stand van zaken in deze gemeente is momenteel echter zo, dat de wet houders in de interimperiode de gemeentebelangen naar behoren kunnen behartigen", aldus de waarnemend burgemeester. .,Het is 111 het belang der gemeente, dat spoedig wordt teruggekeerd naar normale verhoudingen," was zijn oor deel. Hij verklaarde, dat het tegen woordige college zeer wel in staat is de zaken te behartigen. „De toe stand, de verhoudingen, de samen werking en de afwikkeling van diver se zaken is zo. dat we thans al kun nen zeggen, dat de normale verhou dingen in Goes zijn hersteld. Om deze reden heb ik zelf het initiatief ge nomen ontheffing te vragen van de functie van waarnemend burgemees- Advertentie) ter van Goes. Het spijt me overi gens wel, want ik zou nog graag deelnemen aan de afwerking van verschillende zaken", zei dr. Note boom. Dr. Noteboom. oud-burgemeester van Voorburg, is op 6 oktober van het vorige jaar met de waarneming van het burgemeestersambt in Goes lie- last, nadat burgemeester H. K. Mi- chaëlis, die inmiddels eervol ontslag heeft gekregen, door de minister van binnenlandse zaken was opgedragen zijn functie niet langer meer uit te oefenen. Aanvankelijk was het de be doeling, dat dr. Noteboom zes maan den in Goes zou blijven, maar deze periode" is inmiddels al uitgegroeid tot ruim een jaar. In de gisteravond gehouden raadsver gadering vroeg de heer C. W. Ver- vest (r.-k.) of liet de raad was toege staan naar aanleiding van de opmer kingen van de raadsvoorzitter nog beschouwingen te houden. De raad voelde daar op dit ogenblik nog wei nig voor. Waarnemend burgemees ter Noteboom zal nog eenmaal de raad van Goes voorzitten," zo werd betoogd. „Er bestaat dan nog alle gelegenheid 0111 aan het afscheid van dr. Noteboom aandacht te scheuken." Maand gevangenisstraf voor Goese zagerspitter Haags gerechtshof bevestigde vonnis politierechter Het Haagse Gerechtshof heeft woens dag het vonnis van de politierechter te Middelburg bevestigd in de zaak tegen de 43-jarige F. Th. de K. uit Goes. Wegens het spitten van zagers in mosselpercelen had de politierech ter te Middelburg verdachte veroor deeld tot een maand gevangenisstraf. In hoger beroep is dit vonnis thans bevestigd. Provinciale dag V.V.H. 15 november in Goes De afdeling Zeeland van dè Federatie voor Vrouwelijke Vrijwilligers houdt op 15 november a.s. in de Prins van Oranje te Goes haar jaarlijkse pro vinciale dag. TIJDENS BIJZONDERE ZITTING Geroemd om kundige beoordeling van zaken Tijdens een bijzondere zitting van de Middelburgse rechtbank heeft mr. Pli. M. Schenkenberg van Mierop wegens zijn benoe ming in Maastricht afscheid ge nomen als substituut-officier van justitie. I11 een toespraak tot de scheidende officier wees de president van de rechtbank, mr. P. van Empel op het bijzon dere van deze zitting omdat het tot de zeldzaamheden behoort dat een officier van Middelburg naar elders vertrekt. Naast de Itvin lijfje BINNENZEEËN. Dc hevige slagregens van dinsdag middag hebben de bewoners van di verse straten in Plan-West te Axel veel last bezorgd, zo weet onze cor respondent uit deze gemeente te mel den. Door de onophoudelijk neergut sende regen waren de brandgangen achter de woningen onbegaanbaar geworden en vooral de bewoners van de woningwetwoningen in de Juliana- straat hadden met dit euvel te kam pen. Alleen via de straatzijde konden zij nog hun woningen bereiken, om dat de brandgangen in „binnenzeeën" waren veranderd, STROOM. Met een ander ongerief werd een aantal bewoners van Colijnsplaat ge confronteerd, toen begin deze week in een deel van de gemeente de stroom plotseling uitviel. Op een wel bijzonder ongelegen moment, want in veel huisgezinnen volgde men juist een populair t.v.-programma, dat op deze wijze een abrupt einde kreeg. Het uitvallen van de stroom bleek bij onderzoek in het transformator- VERBOUWING „0/ mevrouw de keuken kon afslui ten, dan zon het niet zo stuiven", vroegen de mannen, die de keuken aan het verbouwen waren, liet kon. Mevrouw en meneer moes ten voortdurend wel een beetje om lopen, maar het kon. „Of mevrouw voor een poosje zonder gas zou kunnenvroegen de mannen de volgende dag. Mevrouw leende een buta gaastel bij kennissen, plaatste dat in de huiskamer en kookte er lus tig op los. „Of mevrouw voor een paar uurtjes zonder water sou kunnen", vroegen de mannen de volgende dag. Me vrouw legde een voorraadje aan, dus ook dat kon. „Of mevrouw een paar uurtjes zon der elektriciteit zou kunnen, want die leidingen lagen bloot", vroegen de mannen de volgende dag. Ook dat kon en 's avonds zaten man vrouw bif het licht van een kaarsje aan ta fel genietend van een op butagas toebereide maaltijd. „En eigenlijk is het te gek", riep me neer plotseling kwaad. „Die kerels roepen maar, dat het voor een paar uurtjes is en non zitten we al dagen in de rommel. Ik ga er op af!" Onmiddellijk na het eten begaf hij zich naar het betrokken aannemers bedrijf. Morgen moet het klaar zijn", sprak hij bars. „JMorgen V', vroeg de dochter des hui zes, die hem te vjoord stond. „Morgen? Zal niet gaan, meneer. Morgen is het zaterdag en U weet..." Meneer wist. Nog diezelfde avond lo geerde hij met zijn vrouw in een riant hotelletje ter plaatse huisje aan' de Colijnsplaatseweg .te zijn ontstaan, maar na een uurtje hadden elektriciens de storing ver holpen. Het t.v.-programma was toen echter al afgelopen. HONDEN. Konden wij in deze rubriek gisteren melding maken van enkele opmer kelijke successen, die Zeeuwen op de nationale konijnententoonstclling te Oud-Gastel boekten, vandaag staan de hondenliefhebbers in het middel punt van de belangstelling. Op de zondag" j.l. in Den Haag gehouden in ternationale hondententoonstelling 1118 inzendingen! werd de 17 maanden oude Gentlemen's Christl van mevrouw S. C. van Dongen Krijnen te Oostburg namelijk ge kwalificeerd als 1 U in de jeugd- klas en bovendien als kampioene van de langharige dashondteven. Dr. I. J. Risseeuw uit Kapelle zag zijn Franse herdershond Ixia van Hoogh Eemlandt bekroond met 2 U en het reservekampioenschap, terwijl de jonge Saloukiteef Cleopatra van de Emelenberg, eigenaar M. W. de Bruine uit Vlissingen, 1 U in de jeugdklas werd toegekend. JUBILEUM. Veel waarderende woorden kreeg de heer P. C. Boogerd uit Zierikzee dinsdagmiddag te horen, toen hij zijn 25-jarig werknemerschap bij het was serijbedrijf „De Zoom" te Bergen op Zoom herdacht. Bij dit bedrijf was de heer Boogerd als hulpchauffeur Ln dienst gekomen en in dc loop der jaren opgeklommen tot vertegen woordiger eerste klas. clubhuis. Bestuur en leden van de buurtver eniging Nïeuw-Middelburg te Mid delburg roeren weer de trom voor het bouwfonds voor een nieuw club huis. Dezer dagen zijn huis-aan-huis in de Zeeuwse hoofdstad uitnodigin gen in de bus gedeponeerd om een bezoek te brengen aan de fancy-fair die de vereniging op 19, 20 en 21 oktober a.s. in de sociëteit „De Ver genoeging" op de Markt organiseert. Bezoekers worden hier in de gele genheid gesteld hun krachten en ge luk te beproeven aan onder meer een hengelspel. in een schiettent, het rad van avontuur, het kegelspel, de grabbelton en vele andere attracties, terwijl er verder een verzoekplaten- programma is en een gezellig zitje om uit te rusten. Vandaag op pag. ZWiH ToT vreugde, die zowel mr. Van Empel als andere sprekers uit ten over de trede, die mr. Van Mierop nu hoger gestegen is op de ladder van het Openbaar Mi nisterie, klonk tijdens deze af scheidsbijeenkomst toch ook de spijt door over het vertrek van de magistraat, die op een voor treffelijke staat van dienst in het Zeeuwse rechtsbestel mag terugzien. Nadat mr. Van. Empel in de vooraf gaande dagen iets gedaan had wat volgens het vermoeden van de pre sident waarschijnlijk maar weinig rechters doen, namelyk de encyclo pedie raadplegen over de taak van het Openbaar Ministerie, was mr. Van Empel naar aanleiding van deze navorsingen tot de conclusie geko men, dat mr. Van Mierop zijn taak in de ruim negentien jaar, dat hij in Middelburg werkte, ten volle heeft vervuld. '„Uw werkzaamheid hier heelt in hoge mate bijgedragen om in Zee land een goede rechtsbedeling te be vorderen", aldus betoogde mr. Van Empel. „U heeft volop gelegenheid gehad uw bijzondere gaven te ont plooien", aldus de president, die mr. Van Mierop een voortreffelijk ambte naar bij liet O.M. en substituut-offi cier van justitie noemde en de schei^ dende magistraat prees om zjjn grote kunde, bijzondere belangstelling en zijn vanaf het begin getoonde grote wijsheid in het beoordelen van het geen hem werd voorgelegd. Tot slot wees mr. Van Empel er op, dat mr. Van Mierop ook in het maat schappelijk leven een taak gevonden heeft, namelijk in de reclassering, de kinderbescherming en als steun voor zijn echtgenote bij het werk voor Pro Juventute. Mr. A. W. Rosingh, officier van jus titie en hoofd van het arrondisse mentsparket, verklaarde dat hij in het halve jaar, dat hij het parket leidt, niet de gelegenheid had om mr. Van Mierop te leren kennen zoals mr. Van Empel die had, zodat mr. Rosingh het accent op de toe komst wilde leggen. Hij wees or daarbij op, dat de vrcuge om de be noeming van mr. Van Mierop ge- Advertentie) Jongens- en meisjes- schoenen v.a, 15.90 HOLLANDIA-SCHOENEN zijn verkrijgbaar bij HOLLANDIA-SCHOENEN zijn verkrijgbaar bij Zeeuwse collecte „Opwekkingsbrief" aan Zeeuwse bedrijven In liet kader van de „Actie Bedrijfs leven", van de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk, heelt deze stichting een rondschrij ven aan de Zeeuwse bedrijven gezon den, waarin nogmaals op de Zeeuwse Collecte wordt gewezen. Zoals bekend beoogt men met deze collecte gelden bijeen te brengen voor de aanschaf van een busje, waarmee de poliopatiëntjes en spastische kin deren van het hospitium „Zonneveld" te Oostkapelle in hun verlofweekein- den, naar huis kunnen worden ge bracht. In de brief wordt de revali datie van deze kinderen omstandig uiteengezet en het Zeeuwse bedrijfs leven woi'dt aangespoord dc giften over te maken op de rekening van de stichting bij de Amsterdarrische Bank te Middelburg, gironummer 97721, onder vermelding „Busje spas tische kinderen". De brief is verzon den aan 415 bedrijven in de provincie alle bedrijven met tien of meer werk nemers. Mijlpaal voor veiling in Bergen op Zoom De Bergen op Zoomse groente- en fruitveiling heeft woensdag een mijl paal bereikt. Op deze dag werd na melijk een omzet bereikt van vijf miljoen gulden. In 1946 werd een omzet van 1 miljoen bereikt. Het duurde acht jaar voor de twee mil joen werd overschreden. In 1960 was de totale omzet 4.309.516. Vo rig jaar bedroeg de omzet op dezelf de datum 3,9 miljoen gulden. De vijf miljoen gulden werd bereikt om streeks half vijf, bij koop 110, een partij goudrenetten van M. Nijsse. uit Bergen op Zoom. Koper van de ze appelen werd Joh. Hoogstrate-de Bad uit Kapelle-Biezelinge. De voor zitter van de veiling, de heer J. A. Somers, feliciteerde teler Nijsse en koper Hoogstrate-de Bad en bood hun een vulpen-set aan. temperd wordt door het feit, dat het parket een voortreffelijk medewerker moet missen. Als punt van overeenkomst bij de rechtbanken in Middelburg en Maas tricht noemde mr. Rosingh de goe de onderlinge verhoudingen. Tot slot zei-de officier, dat mr. Van Mierop één van de minst criminele provincies ruilt voor één van de meest crimi nele, „Maar liet is een boeiend ar rondissement, waarheen U vertrekt", aldus mr. Rosingh. V oorkomend heid Namens het griffiepersoneel dankte de griffier, mr. J. W. Muller, de scheidende officier voor de bijzon der prettige samenwerking. „U is ons steeds met de grootst mogelijke ■voorkomendheid tegemoet getreden. U was bescheiden en innemend en uw vaak met mildheid doordrongen oordeel wanneer het de menselijke verhoudingen betrof zal bij ons steeds in herinnering blijven", aldus mr. Muller. „Het is moeilijk voor iemand, die de balie vertegenwoordigt om het woord te voeren tegen een lid van het O.M.", aldus betoogde de de ken van de orde van advocaten, mr. F. W. Adriaanse. die het in dit verband wel bijzonder moeilijk achtte. Mr. Adriaanse wilde mr. Van Mierop vergelijken met de schrijver Elschot, van wie gezegd is: „Als hij tien woorden gezegd heeft kan men om de betreffende persoon heenlopen". Dat is bij mr. Van Mierop hetzelfde" aldus de deken, die hieraan toevoeg de, dat de raadslieden zo gaarne ook de „achterzijde" van de mensen wil-, len laten zien, niaar dat dit bij de' scheidende officier bijzonder moeilijk was. Mr. Adriaanse verklaarde voorts grote bewondering te hebben voor de wijze, waaropmr. Van Mierop speciaal de weg wist te vinden in de warwinkel van economische zaken. Hij noemde het ee.n wonder, dat mr. Van Mierop alle bepalingen met elkaar wist te combineren". In een slottoespraak toonde mr. Van Mierop zich bijzonder erkentelijk voor de medewerking, die hij van on- telbaren heeft gekregen. Na de bij zondere zitting namen vele genodig den in de kamer van de officier per soonlijk afscheid van de heer en me vrouw Van Mjerop. (Slot van pag. 1) kopje Middelburg,maar wel onder Sint-Laurens. Wie gewoon was de telefoongids regelmatig ter hand te nemen, moest aan dit nieuwe systeem wel even wennen, „Maar", zo is dc overtuiging van dc heer Koop man, „op de duur is het toch veel gemakkelijker". Bij de telefoon dienst is men er dan ook van ver zekerd, dat aan dit nieuwe sy steem weliswaar ook enkele ha ken en ogen zitten, maar toch heel wat minder dan bij het vori- ge. Haken en ogen Eén van die haken en ogen is deze: in vele gevallen zal het voorkomen, dat bepaalde functio narissen niet in de plaats wonen waar zij werken, maar in een dichtbij gelegen dorp of voorstad. In voorgaande gidsen waren zo wel „werkplaats" als „woonplaats" in de meeste gevallen onder één plaats opgenomen, omdat het één netnummer betrof. Voorbeeld: een belangrijke func tionaris die in Aardenburg \gprkt, maar in Eede woont, vond men vroeger in de telefoongids inder daad onder Aardenburg, ook al stond cursief achter zijn naam de woonplaats Eede vernield. Nu echter zal men hem tevergeefs onder Aardenburg zoeken: hij staat onder het kopje Eede ver meld. Een enkel frappant voorbeeld uit de praktijk is ons ook bekend: in de telefoongids april 1961 zal men onder Domburg tevergeefs zoeken naar het privé-nummer van Domburgs burgemeester, mr. W. J. E. Crommelin. De heer Crommelin woont namelijk nog juist in het nabuurdorp Oostka pelle .(net Domburg) en hij staat dus vermeld onder Oostkapelle... Niettemin is er in dergelijke gevallen een mogelijkheid ver meld te worden onder de eigen gemeente. De functionaris kan geplaatst worden onder een zogenaamde verzamelnaam, onder „gemeente en gemeente instellingen" bijvoorbeeld. Voor die vermelding moet hij echter ƒ2,50 per regel extra betalen. A*VWV\<WW\\**V\*V\Vv\A Voor Zeeuws nieuws zie ook c de pagina's 5 en 8 vw\*v\*wwwwv\wwvv Woensdagmorgen heeft mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop in verband met zijn benoeming in Maastricht af scheid genomen als officier van justi tie bij de rechtbank le Middelburg. Op de foto: mr. Schenkenberg van Mierop tijdens Zijn afscheidstoe spraak. Foto P Z r..) Tenminste vijf Overigens zijn brj de indèling van de nieuwe gids de gemeentegren zen buiten beschouwing gelaten. Uitgangspunt bij het samenstellen van de nieuwe gids was dan ook de definitie: een samenstel van gebouwen, meestal bekend als postadres, vormt een woonplaats in de gids. Slechts één voorbehoud was er: in dit „samenstel van ge bouwen" moeten tenminste vijf telefoonabonnees wonen. Wonen er minder, dat ressorteert dit dorp of gehucht onder de dichtsbijzijn- de woonplaats. Zo is Capelle bij Zierikzee in de gids niet „zelfstan dig". maar ressorteert onder Zie rikzee. Inderdaad zijn er in de nieuwe gids voorbeelden te over om te be wijzen, dat de gemeentegrenzen (en daarmee, bedoelen we dan de grenzen van een stad of dorp) bui ten beschouwing gelaten worden. Het treffendste voorbeeld ligt overigens buiten Zeeland: de lint bebouwing tussen Bergen op Zoom en Halsteren j ligt vrijwel geheel op het grondgebied van Halsteren. Grotendeels ressorteert deze be bouwing voor de gids echter onder Berger, op Zoom. Ook in Zeeland is er een sprekend voorbeeld: tot voor kort maakte De Tragel déél uit van (het overigens ver verwij derde) Sint-Jansteen. De Tragel ligt echter tegen Hulst aangevleid en kwam in de telefoongids dus niet onder Sint-Jansteen, maar onder Hulst. JVog niet volmaakt Op dit punt is de gids overigens nog niet volmaakt. De Nieuwenhovenseweg (ge meente Sint-Laurens) ligt bij voorbeeld ver van Sint-Laurens af. maar tegen Middelburg aan. Ook liet postadres is Mid delburg. Tocli zijn de abonnees,» die aan deze Nieuwenhovense- weg wonen, geregistreerd onder Sint-Laurens. Een ander schoonheidsfoutje is dat Larn- merenburg (tussen Vlissingen en Koudekerke) niet vermeld is in de nieuwe gids, maar ge huchten als Kijkuit, Draaibrug, Driekwart enzovoor wél. Schoonheidsfoutjes, die uit volgen de uitgaven wellicht zullen ver dwijnen. Gemeente Goes niet in beroep in zaak-Huysse De gemeenteraad van Goes heeft in de woensdagavond gehouden verga dering besloten niet in beroep te gaan tegen de uitspraak van het Ambte narengerecht te Rotterdam inzake het ontslag van de ambtenaar voor sportzaken te Goes, de heer D. A. Huysse. Een voorstel van deze strekking van b. en w. werd zonder discussie aan vaard. Het college deelde in zijn toe lichting op het voorstel mede, dat deze uitspraak overeenkomstig de zienswijze van de gemeente is, be houdens het toekennen van een schadeloosstelling. „Ook volgens de juridische adviseur van de gemeente kan de gemeente Goes met de uit spraak genoegen nemen, omdat deze slechts gedeeltelijk tegemoet komt aan de verlangens van de heer Huys se". aldus hét college in zijn toe lichting. r Advertentie) Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen VRIJ KOUD Half tot zwaar bewolkt weer met nu en dan \>nien. Matige tot krachtige, langs de kust aanvankelijk nog stormachtige wind tussen noord en noordoost. Vrij koud. ZON EN MAAN. 20 oktober Zon op 7.12 onder 17.37 Maan op 16.27 onder 2.17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2