Zagerspitter tot twee weken veroordeeld WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN WEER ZWARE STRAFFEN VOOR HET ONDER INVLOED RIJDEN VRIJDAG 6 OKTOBER 1961 P R O V I N (J I A L E Z E E U W S E O O R A N T BIJ VERSTEK DOOR POLITIERECHTER Officier: „Sport kan niet ten koste van cultuur gaan" HET MAG bijzonder verheu gend worden genoemd, dat vele hengelaars dank zij de verwor ven vrije zaterdag in staat zijn om nog meer dan voorheen hun favoriete sport te beoefenen. HET IS anderzijds echter bij zonder te betreuren dat dit alles ten koste moet gaan van de be langen van de oester- en mos selkwekers, wier percelen de hengelaars, spittend naar het voor hen onvervangbare aas in de vorm van zeepieren. voor een aanzienlijk deel vernielen. Dat was de strekking van het requisitoir van de officier van justitie, mr. T. Lebret, tegen zes Goesenaren, toen die don derdag terecht moesten staan voor de Middelburgse politie rechter, mr. C. E. Coester. Zij werden ervan beschuldigd mos selpercelen vernield, beschadigd of onbruikbaar te hebben ge maakt door er in te spitten. De officier nam deze zaak hoog op en eiste tegen twee zogenoemde - beroepsspitters een strenge on voorwaardelijke straf, die de po litierechter in zijn vonnis ge deeltelijk overnam. Een groep van rond twaalf spitters was door de visserijpolitie op 14 juni j.l. opgemerkt op de percelen num mer 42 en 44 onder Kats. Onmiddel lijk werd de rijkspolitie te land ge waarschuwd, die er in slaagde om .zes man uit de groep aan te houden. Dè andere zes vluchtten. De zes aan gehouden mannen waren de werk man J. J. van H., de P.T.T.-bestellers J. van E. en P. v. d. M., de loswerk- man J. S., de chauffeur H. H. en de vertegenwoordiger C. W.. allen uit Goes. Ter zitting waren alleen de P.T.T.-bestellers verschenen, de an dere vier werden bij verstek veroor deeld. De officier had verschillende ge tuigen opgeroepen teneinde de po litierechter een duidelijk beeld te geven van de omvang van deze spitterij. Zo vertelde onder meer de eigenaar van perceel 42. de Zierikzcese kweker Ph. Blom- maert, dat zijn perceel door het spitten steeds slechter wordt. In 1959 heeft hij er de laatste mos selen afgevist. Een jaar „Gebruikt U het perceel thans nog?" vroeg mr. Coester. „Dat zou ik graag willen, maar ik kan en durf er nu niet meer op te zaaien", antwoordde de heer Blommaert. „Het perceel wordt geleidelijk aan verwoest". Hij voegde eraan toe, dat het minstens een jaar duurt voordat hij het per ceel weer kan gebruiken. En dan moet er eerst nog een week lang de kor overheen, verklaarde de heer Blommaert. voorts, en dat kost onge veer 150 gulden per dag. Enkele politiemannen verklaarden, dat de spitters in de meeste gevallen die delen van de percelen „bewer ken", waarop voorbeen nog niet ge spit is. Opziener P. Haak van de vis serijpolitic kon zelfs moeilijk aanto nen, dat men op „verse plaatsen" had gespit, want over het gehele gebied was gestoken. Verdachte Van E. verklaarde, dat hij een vergunning in zijn bezit had. „Waar mag ik dan Spitten?", vroeg hij zich af. Een der politiemensen merkte hierbij op. dat het een bag- gervergunning betrof (waarmee men dus mag spitten) die echter geen recht geeft om op de mosselpercelen te komen, laat staan er te graven. Beroepsspitters „Steeds weer graven ze, steeds weer worden de percelen beschadigd", merkte de officier op. Mr. Lebret be toogde, dat de mosselkwekers de hengelsport betalen voor grote groe pen niets ontziende lieden, die probe^ ren hun aas tö bemachtigen. De of ficier wilde de beide wel verschenen verdachten niet onder de „beroeps spitters" rangschikken en eiste tegen, hen, evenals togen H. en W. bij ver stek, een boete van f 75. Van IT. en S. merkte mr. Lebret evenwel als „beroepsspitters" aan en tegen hen eiste hy zware straffen: tegen Van H. 4 weken en tegen S. 11 dagen onvoorwaardelijke gevan genisstraf. Mr. Coester veroordeelde Van H. tot 2 weken en S. tot een week onvoorwaardelijk, de beide wel verschenen verdachten tot f 50 ieder en de andere twee bij verstek con form tot f 75 ieder. (Advertentie) U ziet het zo aan snit en stof MAYFAIR-KOSTUUMS EEN KLASSE APART om met genoegen te dragen. Prijzen: 158,- en hoger. Alléén bij HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg VL1SSINGEN Installatie nieuw hoofd van de Oranjeschool Op de ouderavond die woensdag avond in de Oranjeschool te Vlissin- gen werd gehouden, is de heer C. M. Dekker, voorheen onderwijzer aan de Juliana van Stolbergschool, geïnstal leerd als hoofd van de Oranjeschool. Verder konden de ouders tijdens de ze bijeenkomst kennis maken met het nieuwe personeel op deze school, namelijk met mejuffrouw J. van der Leest uit Monster en de heer A. de Ruyter uit Voorschoten. Verlies 900 leden voor „Ziekènhuisverpleging" Het onlangs gepubliceerde verslag over de jaarvergadering van de ver eniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" zou de indruk gewekt kunnen hebben als zou de personeels vereniging van „De Schelde" te Vlis- singen 900 leden verloren hebben. Voor 900 leden van het bedrijfsper- soneel is echter een verzekering op kostendekkende basis gesloten en dit besluit betekende voor de vereniging „Ziekenhuisverpleging" een verlies van deze 900 aanvankelijk bij haar verzekerden. Officiële publikatie Goese zagerspitter nu voor Haags Gerechtshof Bevestiging van vonnis (een maand gevangenis) gevraagd Voor het Haagse Gerechtshof diende woensdag in hoger beroep de zaak tegen de 43-jarige F. Th. de K. uit Goes. Wegens het spitten van zagers in mosselpercelen had de politierech ter te Middelburg «Ie verdachte tot een maand gevangenisstraf veroor deeld. Na zyn .requisitoir vroeg de procureur-generaal bevestiging van dit vonnis. De uitspraak is bepaald op 18 oktober u.s. Onderwysbenoemingen Met ingang van 1 oktober zijn aan de r.-H. lagere schóól te Hcinkens- zand tijdelijk benoemd, de heren M. Rozenberg uit laruüiten en Damen uit Fijnaard. Middelburg City: Pygmalion. 20 uur. a.l. .Electro: Moordenaars moeten ooit sterven, 19.H0 uur, 18 jaar. VHssIngen Alhuinbra: Pygmalion, 20 uur. a.l. Luxor: 'farzan on dG lui paardkoningin. 20 uur. 14 jaar. Goes Grand. Pygmalion, 20 uur, a.l. Borgen op Zooin Roxy: Ontvoering uit Boedapest, 20 uur, 18 Jnar. Luxor: Baby Dolt, 20 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: Der Czavdaskönig, 20 uur, a.l. Luxor: Z.V.U.-voorstel ling „Ingelborg" door Ensemble, 20 u. Oostburg Ledelthëater: Nooit op zon dag. 20 uur. 18 juar. Sas van Gent Olympia: Flaming star. 20 uur, 14 jaar. VLISSINGEN ONTEIGENING SPLAN LANGE ZF.LKE Onteigening in het belang van de Volks huisvesting. Dé burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat met ingang van oktober 1901 gedurende 21 dagen ter gemeentesecretarie, kamer 1, afdeling 2, voor een ieder ter inzage zal liggen het raadsbesluit van 29 september, no. 9 tot onteigening in het belang van de Volks huisvesting. ten name van de gemeente Vlissingen. van de in de daarbij behoren de lijsten vermelde eigendommen, gele gen aan dc Lange Zelké on omgeving, en zakelijke rechten, gevestigd op deze ei gendommen (Ontelgenningsplan Lange Zelke). Tot deze onteigening is besloten ter verkrijging van de vrije eigendom der percelen en perccelsgedeelten, getroffen door het bij raadsbesluit van 30 maart 19G1, no. 20, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zeeland bij besluit -an 18 juli 1961. no. 1709/237, 3e afdeling, ■astgestelde „Bouwverbod Lange Zelke t en omgeving, Kleine Kerkstraat en om- 'j gevitig". III Onteigening in het. belang van dc Volks huisvesting. De burgemeester van Vlissingen brengt tor openbare kennis, dat met ingang van 9 oktober 1901 gedurende 21 dagen ter gemeentesecretarie, kamer 1. afdeling 2. voor een leder ter inzage zal liggen het raadsbesluit van 29 september 1961, no. 10 tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting, ten name van de ge meente Vlissingen, van do in de daarbij behorende lijst vermelde eigendommen, gelegen in het gebied Paauwenburg (Oni- elgeningsplan Paauwenburg III). Tot deze onteigening is besloten teneinde uitvoering te kunnen geven aan het bij raadsbesluit van 3 juni 1960. no. 20. goed gekeurd (joor Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 12 december 1960, no. 2411/258. 3e ^fcjeling, vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen „Paau wenburg". Vlissingen, 6 oktober. 1961. KOtlDEKERKE II Onteigening !n het belang van dc Volks huisvesting. De burgemeester van KoudOkerke brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 9 oktober .1981 gedurende 21 dagen ter ge meentesecretarie voor een leder ter inzage zal liggen het raadsbesluit van 2 okto ber 1961. no. 25, lot onteigening in het belang van de Volkshuisvesting ten name van de gemeente Koudekerke van de in de daarbU behorende lijsten vermelde eigendommen en zakelijke rechten, ge- légen ln en betrekking hebbend op het gebied Paauwenburg (Onteigeningsplan Pauuwenburg II). Tot deze onteigening is besloten teneinde uitvoering te kunnen geven aan liet goed gekeurde „Partieel uitbreidingsplan in onderdelen Paauwenburg". K.A.V.-afdeling opende het nieuwe seizoen Woensdagavond heeft pastoor Hos sen in het Ariënsgebouw te Vlissin gen voor de plaatselijke K.A.V.-af- deling een mis opgedragen als ope ning voor het nieuwe seizoen. Pas toor Hossen sprak tijdens deze dienst een kort woord, waarin hij de K.A.V. prees om de goede gedachte het sei zoen op deze wijze in te zetten. Na de mis zong een dameskoortje enkele toepasselijke liederen. De pastoor hield na een korte pauze, een cause rie naar aanleiding van de eerste bladzijde uit de bijbel, waarop het scheppingsverhaal staat. Hij belicht te onder meer de strijd tussen ge leerden en theologen over dit schep pingsverhaal. Na deze causerie wer den nog enkele huishoudelijke zaken van de afdeling' afgehandeld. Wandeltocht door Braakman De vogelbeschermingswacht West Zeeuwsch-Vlaanderen „Het Duum- pje" organiseert zaterdag een wan deltocht door de Braakman. Het ver zamelpunt is btf de toegang tot het recreatieterrein in de Braakman. De tocht begint om 2 uur en een ieder kan deze excursie meemaken. OOSTBURG Gemeentebestuur maakte excursie naar België Het gemeentebestuur van Oostburg bestaande uit het college van b. en w. alsmede de raadsleden, vergezeld van het secretarie-personeel, personeel dienst gemeentewerken en leden van de vrijwillige brandweer maakte dins dag de jaarlijkse excursie. De tocht ging per autobus naar Hulst, waar het gezelschap van 40 personen werd ontvangen in de burgerzaal door de waarnemend burgemeester P. J. Brand. Na deze ontvangst gaf de Hulster gemeenteambtenaar Solle- veld em overzicht over bouw- en ex ploitatiekosten van het zwembad, dat daarna nog werd bezocht. Van dit open zwembad van Hulst ging het verder naar het overdekte zwembad in de Belgische gemeente Sint-Ni- klaas. Hier werd het gezelschap ont vangen door ir. L. van Roijen, direc teur van het stedelijk zwembad, die ook de rondleiding verzorgde. Van St.-Niklaas ging liet verder naaf Antwerpen, waar een rondvaart door de havens en een rondrit langs de meest bezienswaardigheden werden gemaakt. SCHOONDIJKE Tien jaar afdeling bond van bejaarden Dezer dagen vierde in zaal Wijffels te Schoondijke de afdeling Schoon- dijkè van de Algemene Bejaarden- bond het 10-jarig bestaan. De voor zitter van de afdeling, de heer A. C. Rölcus kon naast burgemeester J. G. Hoftijzer, wethouder P. W. Toes- seint en raadslid P. W. Neele, vele afgevaardigden van zusterafdelingen welkom heten. Het zal noodzakelijk zijn, dat alle ouden van dagen zich verenigen in één grote bond, die als doel moet hebben alle ouden van dagen een menswaardig bestaan te geven, zo verklaarde de voorzitter. De afdeling Schoondijke, die bij oprichting in 1951 29 leden telde, heeft momenteel 120 leden en 85 donateurs. Burgemeester Hoftijzer mocht con stateren dat de ouden zich één ge vóelen en noemde dit een voorbeeld voor de jeugd. De rayonvoorzitter de heer Leen- houts deed zijn felicitaties vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. De afdelingen Breskens, Middelburg en Vlissingen boden eveneens een en veloppe met inhoud aan. De Vlissing- se Accordeonvereniging verzorgde op uitstekende wijze het verdere gedeel te van de avond. Diploma-uitreiking in technische school In de technische school te Terneuzen werden dezer dagen de diploma's uitgereikt aan dc geslaagde cursis ten van de aannemerscui'sus. Het be treft hier een driejarige opleiding, waarvoor de lessen op zaterdag wór den gegeven. In zijn toespraak tot de geslaagden wees de directeur van de cursus, de heer A. Spijker, op het mooie resultaat van' dit jaar. Er slaagden namelijk 11 van de 14 leer lingen. Hij prees hierbij vooral de ijver en toewijding van leraren en leerlingen. Tevens bracht hij de be langrijkheid van deze opleiding voor Zeeuwsch-Vlaanderen naar voren. Na hem voerden nog het woord de heren J. de Jong. namens de stich ting raad van bestuur bouwbedrijf en de heer S. Hielen, lid van de raad van toezicht. De geslaagden zijn: P. W. Alewijn- so en F. Zegers te Zaamslag, W. P. v. d. Bulck. A. J. W. de Waal en P. J. Vermont te Sluiskil, P. F. Haers, Terneuzen, G. E. Praet, te Nleuw-Namen, M. A. Verhelst, Axel. J. P. Vermorken, Kloosterzande, J. van Waes, Sint Jansteen en J. M. Dobbelaar te Boschkapelle. Straatmaker benoemd De heer W. K. van Broekhoven uit Terneuzen is met ingang van 16 ok tober benoemd tot straatmaker in dienst van dc gemeente Axel. BRESKENS Modeshow Enkele Vlissingse modezaken ver zorgden dezer dagen een druk be zochte „Herfstshow" in het Casino te Breskens. Najaarsconferentie van de Chr. Evangelische Gemeente De najaarsconi'orentio van de Chris telijk Evangelische Gemeente Nieuw- vlict zal dit jaar tc Breskens worden gehouden op woensdag 8 en donder dag 9 november. Als spreker zullen optreden ds. Leep uit Rotterdam en ds. Mietes uit Amsterdam. HULST BIERVLIET Jaarvergadering r.-k. boerinnenbond De r.-k. boerinnenbond en de boerin- nenjeugdbond hielden in café „Het Wapen vaii Biervliet" gezamenlijk hun algemene jaarvergadering. Naast een groot aantal leden mocht de voorzitster verscheidene nieuwe leden welkom heten. Na het verslag van de secretaresse-penningmeeste- res volgde de uitleg van het jaar programma voor de oudere en de jeugdsectie. Mevrouw De Dobbelaere, mejuffrouw A. Goossens en mejuffrouw A. de Dobbelaere, die aan de beurt waren voor het periodieke aftreden, werden herkozen. Hierna hield mejuffrouw P. Wee- maes, lerares aan de r.-k.' landbouw- huishoudschool te IJzendijke een cau serie, getiteld „Van top tot teen". Zij vertelde op vlotte wijze, wat er alle maal moet gebeuren om er verzorgd uit te zien. Na enige woorden van de geestelijk adviseur, pastoor Burm, sloot de voorzitster de vergadering. EI E RVEIIJXG S.B.E. Aanvoer 270.527 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 42 tot 50 gram 6.017.83, van 50 tot 58 gram 7.75—9.67, van 58 tot 60 gram 9.07—12.51. Ecndeëicrcn van 51 tot 01 gram 5.00 7.70, van 01 tot 60 gram 7.819.40. VEILING ST-ANNALAND. Uien, bonken 11.05, middel, 40-70 12.64—12.70, drielingen 16-21. Aan voer 43 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanv. 4175 kg, 79— 101. Handelsgarnalen, 1595 kg, 57 68. Schar 23 kg. Bot 170 kg. Schol 51 kg. Wijting 58 kg. Tong 282 kg. Paling 33 kg. Rog 52 kg. Tarbot 2 kg. Kabeljauw 3 kg. Ongesorteerde vis 62 kg ZAAMSLAG Kringscommissaris Rode Kruis onderscheidde bestuursleden De kringcommissaris van het Neder- laudsclie Roode Kruis in Zeeland, mr. j. J. van der Weel, heeft dinsdag avond tijdens een bijeenkomst van de afdeling Zaamslag van liet Ned. Roo de Kruis een drietal onderscheidingen uitgereikt. Het betrof hier de heren L. A. Verbcrkmoes en J. C. Eyke als- medo de voorzitter van de afdeling, de lieer H. D. Trimpe: de beide eer ste heren outvingen een gesp wegens 30-jarige en de heer Trimpe ontving een medaille wegens 10-jarige trou we dienst. De voorzitter dankte de heer Van der Weel voor deze blijken van waarde ring. Tevens deelde de heer Trimpe tijdens deze bijeenkomst mede, dat de collecte 1961 een groter bedrag heeft opgebracht dan die van 1960 en dat nu 115 pet. van het streefbe- drag is behaald. De 1000,is nog wel niet bereikt, maar we zitten er dicht bij. Als het net zo gaat als in de voorgaande jaren, dan moeten we dit bedrag toch eens overtreffen, al dus de voorzitter. De penningmees ter, de heer V. van Vessem, deelde nog mede dat de totale opbrengst 954,35 is geweest: vorig jaar was het 923,In een toespraak van de kringcommisBai'is, mr. J. J. van der Weel, wees deze op het goede werk dat het Rode Kruis verricht en het aandeel dat de afdeling Zaamslag daarin heeft. Hij vestigde de aan dacht op het kortgeleden begonnen Jeugd-Rodekruiswerk dat onder de leiding van de heer P. de Leeuw reèds mooie resultaten boekte. De kringsecretaris van het Rode Kruis in Zeeland, de heer A. D. Constand- se, deelde nog het een en ander me de over de tochten met het hospi taalschip „J. Henry Dunant". De heer Trimpe tenslotte memoreerde dat de vroegere afdeling Zaamslag ongeveer het gehele oostelijk deel van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen om vatte. Het bestuur van de afdeling stond toen voor een moeilijke tadk en begon een actie om tot splitsing te kunnen overgaan in meer afdelin gen. Men is hierin geslaagd en thans zijn er bloeiende afdelingen in Honte- nisse, Hulst en Sint-Jansteen. Propaganda-avond van Koningin Wilhelmina Fonds De afdeling Zaamslag van het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kan kerbestrijding hield woensdagavond in het jeugdgebouw „De Poort" een propaganda-filmavónd. Vertoond werd onder meer de film „Het leven van madame Curie". De belangstel ling voor deze avond was groot. SLUIS Plattelandsvrouwen maakten excWsie Een groepje dames van de afdeling Sluis van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen maakte dézer dagen een kleine excursie naar Eede. Daar werd een bezoek gebracht aan een modelwoning in de wijk Biezen. POLITIERECHTER MIDDELBURG Wedvlucht De Hulster duivenverenlgingcn hiel den dezer dagen gezamenlijk een vrije vlucht vanuit Quiévrain. De uit slag was: 1. A. de Maagd; 2. C. v. d. Walle: 3. en 5. J. de Vetter; 4. J. Willekes allen uit Kuist: 6. J. Assel- man (Kloosterzando); 7. A. Pieters (Absdalo); 8. I-I. Everaert: 9. Aug. NTjs; 10. Alph. de Vetter (allen Hulst). IJZENDIJKE Postzegelclub De postzegelclub „Het Land van Cad- zand" zal ook dit jaar zijn bijeen komst houden in verschillende Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Zo komt men volgende maand in IJzendijke bijeen. Ook zal er weer een inter nationale ruilmiddag georganiseerd worden, waarvoor een aantal Belgi sche filatelisten wordt uitgenodigd. In drie van vier gevallen was eis onvoorwaardelijk De politierechter te Middelburg, mr. C. E. Coester, heeft in twee van de vier gevallen, die hij donderdag te behandelen kreeg wegens het rijden onder invloed van sterke drank, een onvoorwaardelijke gevangenisstraf moeten opleggen. De officier van justitie, mr. T. Lebret, eiste dat zelfs in drie gevallen. „Ontstellend", zo noemde de officier de wijze van rij den van de Goesenaar W. L. R., die op Hemelvaartsdag j.l. onder invloed zijn auto bestuurd had en daarbij na een botsing géén gevolg had gegeven aan het stcpbsvel van een politie auto. Een mede-inzittende had na de bot sing geadviseerd om te stoppen maar R. was doorgereden naar huis, ondanks hot feit. dat één der banden klapte! „Wat U hier gepresteerd heeft is niet bepaald fris geweest", merkte mr. Lebret op, die de wijze waarop verdachte de feestdag had besloten, bijzondér ergerlijk noemde. Mr. Lebret eiste een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van 14 dagen alsmede een ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. met aftrek. Mr. Coester legde in zijn Vonnis eveneens twee weken op, maar daar van 1 week onvoorwaardelijk en 1 week voorwaardelijk met een proef tijd van 1 jaar, alsmede de gevraag de ontzegging. De Middelburgse los-werlnuan P. B. was op een natte junimorgen onder invloed op de fiets aangetroffen. „Het was misvallen", zei B. „U is zich ernstig aan de drank te buiten gegaan en dat is reeds eerder ge beurd'', merkte mr. Lebret op, die een gevangenisstraf tan 2 weken eiste, waarvan 1 week voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. Mr. Coester vonniste conform. Doorgereden De Goesenaar T. dc K. was op 30 april na een motorongeluk te hebben veroorzaakt, doorgereden zonder zich bekend te hebben gemaakt. Hij had, zo las de politierechter uit het ver baal, zijn slachtoffer gewond laten liggen. Mr. Lebret eiste hiervoor een week onvoorwaardelijke gevangenis straf, uie de politierechter omzette in één week voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Wegens het rijden onder invloed óp de fiets werd de Vlissinger H. M. conform veroordeeld tot een boete van 75. Een boete van 30 con form kreeg de hulpmonteur J. van K. uit Lewedorp opgelegd, omdat bij geen gehoor had gegeven aan een stopbcvel van de politie, toen zijn achterlicht van de brommer niet brandde. De rijwielhersteller C. P. uit Middelburg werd veroordeeld tot 50 boete en 14 dagen voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proef tijd van 1 jaar, omdat hij een één- dags-belastingbewijs voor zijn auto, liad vervalst teneinde er een tweede maal mee te rijden. De officier had naast de gevangenisstraf een boeté van 100 geëist. De Belg Oh. S. had in Sluis met zijn auto een verlieerszuïl omvergereden. Hij had hem wel weer recht gezet, maar verzuimd aan de politie mee te delen wie het gedaan had. Conform werd hij veroordeeld tot een boete van 35. VEILING KRABBENDIJKE. 5 oktober. Cox' Orange Pippin 2 80-35 82, 75-80 86—92, 70-75 89—95. 65-70 80—90, 60-65 75—80, 55-00 01, 2 D 3'J. 3 gr. 63-83, 3 f. 41, kr. 24—34. Jonathan 2 75-70 50, 70-75 53, 65-70 51, 60-05 42. 2 D 36, 3 gr. 38, 3 f. 21—35. Glorie van Holland 2 85-95 61, 75-85 62, 05-75 50—50. 2 D 45. 3 gr. 48, 3 f. 36, kr. 22. James Grieve 3 gr. 51—71, 3 f. 51, kr. 10. Goudrelnet 1 85-95 62, 75-85 62, 65-75 54, 3 83-95 57, 75-35 58. 65-75 54. 2 D 43. 3 gr. 47. 3 f. 39. kr. 34. sterappel 1 70-75 71. 03-70 69—70. 60-65 60. 55-60 45, 3 gr. 54, 3 f. 32, kr. 24. val 13. Laxton Superbe 2 85-95 51, 80-85 56, 75-80 59, 70-75 62. 65-70 54, 60-05 49, 2 D 33, 3 gr. 43. 3 f. 32, kroet 19. Doyenne du Com. 2 30-85 84. 73-80 87. 70-75 90, 3 gr. 63—71, 3 fijn 52, kroet 35. Br. Alex Lucas 1 85-95 59. 73-35 63. 63-73 64, 2 D 32, 3 gr. 27, 2 fijn 20—21, val 6. St. Remy 1 70-85 35.80—36.30, 1 65-75 35. 2 D 21. val 12. Bonne Loutsse 3 grof 38—43, 3 fijn 25—28. Dubbèle bonen 2 54, 3 31. Bramen per doos 19—20. Talisman per doos 2 43. Red Gauntlet per doos 2 4347. VEILING GOES. 5 oktober. Export- en Industrieveiling. Cox* Orange Pippin 1 80-85 87—94, 75-80 93-96, 70-75 94—96. 65-70 89—92, 60-65 76 —82, 55-60 66. 2 75-00 86—90, 70-75 83—03,, 65-70 83—88, 60-05 71—79, 55-60 57—68, 2 D 44. Glorie van Holland 1 85-95 62, 75- 85 67, 65-75 64. 2 85-95 60, 75-85 63, 65-75 58—59, D 51. Jonathan 1 85-90 57. 80-85 69, 75-80 74, 70-75 73, 65-70 66—67. 60-65 59, 2 75-80 65—67. 70-75 C4, 65-70 S3. Goudreïnet 1 95-105 63, 85-95 64, 75-85 63 —65, 65-75 53—59. 2 93-105 61, 85-95 61. 75-85 60.75—60.85, 65-75 57, 2 D 45. grof 46.90—47.50, fijn 4142. Laxton Superbe 1 30-85 57, 75-80 64. 70-75 69. 65-70 63, 60-65 54. 2 D 39. 2 80-85 58. 75-80 62, 70-75 66. 65-70 62, 60-65 55. Sterappel 1 65-75 69, 55-63 56. 2 D 31—35, 2 65-75 61, 55-65 50. Ingrid Marie 1 80-85 74—73, 75-80 75 —77. Doyenne du Cornice 1 35-90 85, 80-85 90, 75-80 96—98, 70-75 97, 63-70 89, 2 85-90 81, 80-85 85, 75-80 89, 70-75 89—91, 65-70 82. 2 D 72. St. Remy 1 85-93 33, 75-85 36.30—36.60, 65-75 36. 2 85-95 31, 75-85 34, 65-75 34. 2 D 24. Br. Alex Lucas 1 85-95 66, 75-85 79. 65-75 78, 2 D 34. Conference 1 65-73 61, 55-65 56. 2 D 34. Legipönt 1 65-75 52, 55-65 42-47. 2 D 15. 2 65-75 56, 55-65 49. Zwijndr. Wijnpeer 1 60-65 43—44, 55-60 41, 50-53 30. Nou veau Poiteau 1 75-85 28—30, 65-75 29—31, 55-65 22. Div. appels kroet 26.2026.90. Dubb. pr. bonen 1 67, 2 53, afw. 29. VEILING KAPKLLE. 5 oktober. Bramen industrie 40. Dubb. pr. bonen 1 63. 2 63. 2 37—47, gepluktê kroet- appèlen 24, val kroetappelen 24, val Goudrelnet 27, val Sterappel 25, kroet- peren en val peren 3. Goudreinet 1 85- 95 61—63, 75-85 62.10—64.90, 65-75 58—59, 2 85-95 59.40—60,50, 2 75-85 60.85—61.70, 2 65-75 55.40—55.90, 2 d 45. 3 grof 48.20 —49.10. 3 fijn 40. Glorie van Holland 1 75-85 64, 65-75 61, 2 75-85 C4—63. 65-75 60. 2 d 47—50, 3 grof 42. 3 fijn 32, Cox' Orange Pippin 1 80-85 85, 75-80 89, 70-75 95. 65-70 88, 60-65 79, 59-60 62, 75-80 82. 70-75 85, 2 65-70 82, 60-65 72, 2 55-60 59, 2 d 43. 3 grof 68, 3 fijn 41. Laxton Su perbe 1 80-85 57. 75-80 63, 70-75 67, 65-70 63, 60-65 52, 2 75-80 59, 70-75 56. 65-70 52. 60-65 46, 2 d 39. 3 grof 46, 3 fijn 14. Sterappel 2 65-75 64. 55-65 43. Jonathan 1 80-85 68, 75-80 74. 70-75 74, 65-70 63, 3 fijn 36. Lombard Calville 2 80-90 5556. 70-80 57—00, 60-70 48—91, 2 d 35, 3 grof 41, 3 fijn 31. Zoete winterkröon 1 65-75 CC, 55-65 63. Doyenne du Cornice 1 85-90 87» 30-85 93. 75-80 96. 70-75 97—93, 65-70 84—89, 2 85-90 83, 80-85 86. 75-80 89. 70-75 86—92, 63-70 82—84, 2 d 68—71, 3 grof 59 —61. 3 fijn 37. Br. Alex Lucas 185-95 62, 79-85 72, 85-95 53, 75-35 63, 65-75 62, 65-75 68, 2 d 34, 3 grof 29, 3 fijn 6. Legipont 3 gróf 4t. Nov. Poiteau 2 65-75 29, 55-65 24, 2 d 11, 3 grof 17. Conference 1 65-75 65. 55-65 59 2 65-15 61, 55-65 58, 2 d 35, 3 gróf 44, 3 fijn 28. St. Remy 1 79-35 36, 65-75 35. 2 75-85 33, 2 65-75 31, 2 d 24—26, 3 grof 17, 3 fijn 11. Zwijndr. Wijnpeer 1 60-70 44. 55-60 39.40—39.80, 50-55 29.70— 30. 2 60-70 39, 55-60 35. 55-70 27, 2 d 8, 3 gróf 1617, 3 fijn 63. Bonne Louisse 1 50-55-44, 2 50-55 40, 2 d 25, 3 fijn 18. Emile d' Ileijst t 55-65 34, 2 d 12. Tr. de Vienné 3 grof 30—39. Aardbeien per doos 1 6264, 2 28—52, afw. 26. Bramen per doos 1 2831, 2 20—26. Reine Victoria per kg 69—95, 2 4ü. EIERVEILING BARNEVELD Coöperatieve Veluwse Eierveiling: Weekaanvoer 1.500.000 stuks, waarvan 618.607 in veling werden gebracht. Han del rustig. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 44 tot 52 gram 6.51—8.41, van 52 tot 60 gram 8.60—11.43, var. 60 tot 69 gram 11.23 13.50. EIERMARKT Aanvoer 2.300.000 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 60 65 gram 11.75—12.75 alg. prijs 12.20. Kiloprijs 1.97, basis 62 gram. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangovoei'd en ge veild, vanaf: maandag 9 oltlober 1961 Comtessc dc Paris, alle moten donderdag 12 oktober 1961 Jonathan, alle maten, op 5 mm sorteren, 18 kg per kist: Golden Delicious, alle maten, mits niet gras groen, op 5 mm sorteren, 19 kg per kist; Zoete Ermgaard. alle ma ten, 20 kg per kist. Zoete Campagne, alle ma ten, 20 kg per kist: maandag 16 oktober 1961 Overige rassen appels (20 kg per kist)en ove rige rassen peren. Burgerlijke stand OOSTKAPELLE Getrouwd: A. Goedhart 24 J. en S. de Visser 22 j.; C. Lie vaart 22 J. en M. van den Brotke 20 J.; D. ,T. Jasperse 24 j. en E. Geldof 24 j.; P. Adriaanse 28 j. en E. Castel 21 j. Overleden: C. J. C. Worrell 91 j. NIEUW- EN SINT-JOOSLAXD Bevallen: G. J. van Haarlem-Storm. d.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23