295 Vlag in top op Kortgenes tehuis voor bejaarden POKON Chefarine 4 DELTADIJK HOEDEKENSKERKE HALF OKTOBER ZEEWEREND Waar zijn onze schepen? DINSDAG 3 OKTOBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HOOGSTE PUNT BEREIKT Stichtingsbestuur bezocht het bouwwerk Op het bejaardentehuis in aan bouw aan de Julianastraat te Kortgene ging maandagmid dag de driekleur in top. Dit was het teken, dat het hoog ste punt was bereikt. Zes me ter hoog wapperde de vlag op het rechter voorgebouw, het enige gedeelte, waarop een etage is gebouwd met de personeelsverblijven. De ar beiders lieten het werk even rusten om de weg vrij te la ten voor het stichtingsbe stuur van hetPension-tehuis Noord-Beveland", zoals de naam tot nog toe luidt. Ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt maakten de bestuursleden namelijk een rond gang over het bouwterrein. Een gezelschap van twingtig perso nen liep over voor de leek wan kele planken, tussen pas gemet selde muren en onder steunbalken door. Boven hun hoofden hamer den timmerlui even later lustig verder, in de „deurposten" nog lege uitsparingen tussen twee muren bespraken metselaars de werkzaamheden. Het werk moest doorgaan, omdat over een maand het dak (2200 m2 totaal) van het nieuwe tehuis gereed moet zijn. Wanneer dat voor elkaar is. kan in de winter de bouw voortgaan. Juni 1962 kan het bouwwerk clan opgeleverd worden. Volgende week gaat het dak voor tweederde dicht de zogenaamde „ruwbouw" is nu voor driekwart klaar, nadat in de cember 1960 met de bouw was begonnen. Van het totaalbedrag aan bouwkosten is nu de helft ver bouwd. Dus rond 425.000. Zoals bekend, kost het nieuwe bejaar denhuis rond 850.000, waarvan 250.000 via het rampenfonds werd bijgedragen door Nieuw-Zee- land. Voorts is er 60.000 rijks- premie en het overige bedrag wordt gevormd door een door de gemeente Kortgene gegarandeer de lening van ruim 500.000. Behalve het stichtingsbestuur nam o.a. ook burgemeester A. A. Schuit van Kortgene als advise rend lid van de stichting de bouw in ogenschouw. Achterstand Na het bezoek aan het bouwwerk, volgde in de raadzaal van Kort genes gemeentehuis een bijeen komst, waar de voorzitter van liet dagelijks bestuur van de stich ting. de heer P. j. Bom, enige mededelingen deed over de vorde ringen aan het bejaardentehuis. Er is een reële achterstand van drie weken op het bouwschema, aldus de heer Bom. Vanwege de natte Dubbel-ribsteek bretelbroekje Wol versterkt met Perion. Vilt» en pluisvrij volgens M.TJJC.-patent. Keuze uit 8 kleuren.Makkelijkte was sen» moeilijk te slijten. IET OP HET DELANA ETIKETI Een aantal bestuursleden voor het in aanbouw zijnde bejaardentehuis te Kortgenewaarvan maandag de vlag in top ging, ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt. Rechts op de foto: burgemeester A. A. Schuit van Kortgene. Foto P.Z.C (Am rittii(\ei Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te makent ladar tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemd# geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in do hele worold beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om do maag te beschermen. Ook zij die een gnvoollgo maag hebben kunnen zonder be swaar Chefarine „4" gebruiken. Het Is een Odoaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrljdon. Bij pijn, urirp ol ,.1anderia" gsvotl tornt «en Mill tiblil, du rcHsluinUt'wrttoMtfsLilKtthrnWtMtóiblOM» winter kwam er een achterstand van twee weken, waarbij nog ge teld dient te worden de week, toen de bouw niet kon vorderen vanwege een tekort aan een bij zonder soort kalkzandsteen. Verwacht mag worden, dat het dak voor de winter op het gebouw zit. De „voorzichtig gestelde" opleve ring is dan 1 juni 1962. Een com missie uit het stichtingsbestuur heeft bezoeken gebracht aan be jaardentehuizen in Waspik en Ze venbergen. Daar werden bepaalde details bekeken, waarvan de er varing, in die tehuizen verkregen, kan worden toegepast bij de in richting van het tehuis in Kort gene. Enige Zeeuwse tehuizen zul len nog worden bezocht. Zeer bin nenkort zal zich men kunnen op geven als bewoner van het tehuis. Gedacht wordt in de eerste plaats aan de bewoners van Noord-Beve land, daarna van overig Zeeland/ Er zijn reeds enige serieuze gega digden, aldus de heer Bom. Een directrice heeft het tehuis nog niet. Het was gisteren precies tien jaar geleden, dat de eerste vergade ring over de plannen voor een be jaardentehuis werd gehouden, 8 oktober 1951 Schoolhoofd Bruinisse In het gisteren, maandag, gepubliceer de verslag over de zaterdag te Brui nisse gehouden gemeenteraadsverga dering is ten onrechte de benoeming van een hoofd der openbare lagere scho I vermeld. Er kon niet tot be noeming worden overgegaan, omdat voor de kandidaat geen vrijstelling van militaire dienst was verkregen. WATERSCHAP OP ZUID-BEVELAND Herstel stormschade vergde tot nu toe rond ƒ5000 In de maandag in hotel „De Koren beurs" te Goes gehouden vergade ring van het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland" heeft dykgraaf P. J. J. Dekker een groot aantal mededelingen gedaan over do stand van zaken in het waterschap, zowel op administratief terrein als op technisch gebied. Hij verklaarde, dat niet de verhoging en verzwaring van de zeedijk te Hoedekenskerke goede voortgang wordt gemaakt, ngeveer de helft van het werk is klaar. Op 15 oktober zal het dyk- lichaam zeewerend zijn. De voorbe reidende werkzaamheden voor de dijkverhoging van de polders Waarde en Westveer langs de Westerschelde zijn gereedgekomen. Thans wordt gewacht, op de goedkeuring van het bestek, waarna tot aanbesteding zal worden overgegaan. Op 1 juli 1961 heeft zich over een lengte van 60 meter met een maxi mum inscharing van 13 meter, een afschuiving voorgedaan aan de voor oever van de Everingepolder, waar door de laagwaterlijn de ter plaatse verdedigde schorrand is genaderd tot op een afstand van 20 meter. De meer dan 10 meter diepe geul, die zich oorspronkelijk ten zuiden van de afschuiving bevond, heeft zich over een lengte van circa 55 meter in noordelijke richting uitgebreid. De oeverafschuïving is hierdoor in de hand gewerkt. Een verdere uitbrei ding van de geul zal tot gevolg kun nen hebben, dat het oevervak ter plaatse van een verdediging zal moe ten worden voorzien. (Advertentie) Hengmeststof voor kamerplanten 65% 100 gram - 65 ct - Volop groei en bloei f /UGTSKERK ALKAIO 29 I AMCRSKERK AMSTCLMOLEN 30 V. Calcutta FUMAEUS 2 Port Said JAGERSFONTEIN 29 SHO n Kaapstad JOSEPH FRERINO 30 60 i j n. Gtnu FREO. 29 830 r KATELVSIA 29 490 in n.t.o KRYPTOS 29 v. Phllpd«lptlfa n. Curasao LAARDERKERK 2 LAGA 30 pass. C LELYKERK 1 »e LOTTERKERK SCHELPWIJK 28 100 SCHI EDI JK 30 te Anl*. SENEGAL 28 40 in n< CALT. NAPLES 29 200 Malt» CINUUIA 30 te Curac; CRADLE OF LIBERTY 2, DORESTAO 30 420 m ELBE 28 V. Spoxla n. Gibraltar EBSO ROTTERDAM 20 PINA NEDER R. Vlxaoap GUMMA 29 v QROOTB I WOLTERSUM Freetown OR VRKOLMB 30 paar. anxmakxrtxe) m. ValHnet* Valencia n. Sevilla PR- WILLEM II 3T Het onderhoud van de zeewering- vindt geregeld voortgang. Voor herstel van stormschade moest tot nu toe een bedrag van f 5025, worden uitgegeven. Met het herstel van een der pers leidingen van het gemaal Helle woud te Ellewoutsdijk is inmid dels begonnen. Ongeveer 16 km steenslag- en grintwegen zijn voorzien van een insloten wegdek. «'/ti nieuwe gemalen in de Ooster- landpolder en in de Wilhelmina- polder zyn in april 1961, juist voor de afsluiting van het Veerse Gat gereedgekomen. Districten Over de gang van zaken in de dis tricten deelde de heer Dekker mede, dat het aantal ingelanden, dat deze vergaderingen in 1961 heeft bezocht, is teruggelopen. Hun aantal bedroeg in 1961: 256 tegen 389 in 1960. Hoe wel dus een teruggang in het bezoek werd geconstateerd, hebben toch al tijd nog 3 maal zoveel ingelanden de vergadering bezocht dan het aan tal hoofdingelanden bedraagt. Een en ander heeft het hoofdbestuur de overtuiging geschonken, dat ook in de toekomst op de ingeslagen weg moet worden voortgegaan. Voorts deed de heer Dekker een aan tal mededelingen van administratieve aard. Ter voorziening in de. vacature, ont- door de overplaatsing van de adjunct-commies P. Vermeulen naar de personeelsafdeling, is met ingang van 1 april 1961 in diens plaats be noemd de heer J. D. Klevering, voor heen werkzaam ter griffie van het heemraadschap „De Wieringermeer". De heer A. Huijzen te Kloetinge is op 1 februari 1961 in dienst getreden als bode-conciërge van het water schap. Tot die datum heeft de heer J. M. Kuijper deze functie nog ver vuld. Vele van de agendapunten werden zonder meer aangenomen. De verga dering ging akkoord met de aankoop c.q. ruil van verschillende perceeltjes grond in het waterschap. Besloten werd tot het verlenen van een bijdra ge van f 22.850 in de kosten van het maken van een nieuwe dniker onder de rijksweg bij Goes, nabij het Zwar te Sluisje. Deze duiker wordt ge bouwd door rijkswaterstaat. Een cn ander is het gevolg van de wegver- breding ter plaatse. Geen bezwaar ontmoetten de be stuursvoorstellen tot vernieuwing van de duiker in de inlaagdijk ten westen van Ellewoutsdijk, en tot het maken van nieuwe duikers in de dijk tussen de polders Citters en Borsselc, in de Koedijk tussen de polders „De Breede Watering bewesten Yerseke" en Lange NIéuwlang, in de Zaaidijk tussen de polders „De Breede Wate ring bewesten Yerseke" en 's-Gra- venpolder en in de Koedijk tussen de polders „De Breede Watering bewes ten Yerseke" en 's-Gravenpolder in de omgeving van de Schoorkens Zandweg. Het voorstel van 't dagelijks, bestuur tot het aanvragen van een concessie voor de heffing van haven- en kade- gelden voor 't gebruik van de nieuwe landbouwhaven met loswal te Wol- phaartsdijk, alsmede voor dc haven te Kattendijkc, ontmoette geen be zwaar. Voorlopig werd vastgesteld, de rekening van het waterschap over het dienstjaar 1959. De rekening sluit met een batig saldo op de gewone dienst van f 631,94. In de begrotin gen 1960 en 1961 werd een drietal wijzigingen aangebracht. Benoeming De heer F. Buyze te Axel. ambtenaar by de rykslandbouwvoorlichtings- dienst, werd benoemd tot assistent bij deze dienst met standplaats Aar- denburg< C.M.V.-voorzitter verbaasd over besluit melkbedrijf Woensdag geen melkbezorging in Middelburg en Sf.-Laurens De voorzitter van de christelijke middenstandsvereniging te Middel burg, de heer W. P. J. Baars, heeft tijdens een maandagavond gehouden vergadering zijn verbazing uitge sproken over de reden, waarom er woensdag a.s. geen melk in Middel burg en St.-Laurens bezorgd wordt. Vandaag (dinsdag) moeten de huis vrouwen in deze twee gemeenten voor twee dagen melk en melkpro- d uk ten inslaan. Die reden is, dat één der personeelsleden van het melk- produktenbedrijf die dag in het hu welijksbootje stapt: de andere meis jes van het bedrijf zijn hierbij uit genodigd, waardoor de melkhande laren hun produkten niet kunnen ontvangen. De heer Baars zei voorstander te zijn van eendrachtige samenwerking, maar hij meende, dat in dit verband misbruik van macht gemaakt wordt. Hij noemde het motief niet in het belang van de consumenten en hij liet dan ook een protest horen te gen deze „belachelijke reden", zoals de heer Baars betoogde. „Er wordt menigmaal herig van ge dachten gewisseld en van mening verschild", aldus kenschetste de C.M.V.-voorzitter vervolgens de goede samenwerking tussen de mid denstandsverenigingen in de M.M.C. Hij verklaarde, dat in de volgende vergadering van de M.M.C. met b. en w. van Middelburg het standpunt naar voren zal worden gebracht over zaken, waarover tot nu toe geen be slissing genomen is. De heer Baars wees er voorts op, dat de landelijke bond op verzoek van de Middelburg se vereniging toegezegd heeft een commissie op te richten, die een rap port zal uitbrengen over de taak van de middenstander gedurende de toeristische weekeinden. Tot slot van het huishoudelijk deel van de ver gadering herinnerde de heer Baars aan de activiteiten, die de Middel burgse middenstand zal ontplooien bij de opening van de nieuwe weg tussen Walcheren en Noord-Beve land. Hij kon hierover nog geen mededelingen doen, omdat de ope ning volgens de heer Baars eerst be gin 1962 zal plaatsvinden. De heer J. C. A. Ninabur van Eijben, leraar aan de chr. detailhandelsvak school voor Zeeland, besprak vervol gens de mogelijkheden van etalage inrichting. De taak van de etalage, zo zei de heer Ninabur, is een brug te slaan tussen de verkoopkracht en de kunst; de kunst in de vorm van films, fotografie enz., die voor de etaleurs bijzonder prettige middelen zijn om de etalages te vervolmaken. Voorts wees hij op de noodzaak de dingen-van-de-dag in de etalage te brengen, waarbij hij de raad gaf met name bij de teenagermode in te haken door speciale etalages voor de jongeren te maken. In Den Haag mochten de teenagers tijdens een actie zelf een etalage verzorgen. De eerste taak, die de middenstander heeft, is de mens te laten stilstaan voor zijn etalage. De heer Ninabur ging vervolgens in op de gestalte van de etalage, de bouw ervan (hij was ervan overtuigd, dat er weer dichte etalages komen), de verlich ting (waarbij hij met name voor de zogenaamde toneelverlichting de aandacht vroeg) en de indeling in hoofd- en bijgroepen, die aan de loop richting van het publiek langs de etalage aangepast moet worden. Heden overleed, in het vaste vertrouwen, ge borgen te zijn in zijn Heer en Heiland, onze geliefde man, vader en grootvader, WILLEM DE FEYTER, echtgenoot van Cornelia Magdalena Risseeuw, eerder weduwnaar van Klara Elizabeth de Kraker, in de ouderdom van 73 jaar. Psalm 23. Oostburg: C. M. de Feyter Risseeuw. Vijfhuizen: M. Petrie de Feyter. J. Petrie. Oostkapelle: E. Brand de Feyter. A. Brand. Vrouwenpolder: E. de Kam de Feyter. A. de Kam. Waterlandkerk je A. de Feyter. E. de Feyter Riemens. Breskens: M. den Hamer de Feyter. J. den Hamer. Amsterdam: K. E. Groenendaai de Feyter. G_ Groenendaai. La Chute (Canada): J. de Feyter. N. de Feyter Hamelink. Zeist: J. C. de Feyter. En kleinkinderen. Oostburg, 30 september 1961. Breedestraat 59. De teraardebestelling zal plaatshebben D.V. woensdag 4 oktober a.s,, des n.m. om 3 uur op de algemene be graafplaats te Oost- burg. Rouwdienst in de gereformeerde kerk te Oostburg om 2.15 uur. Nieuwe voorzitter Veilig Verkeer in Zeeland Afscheid van de heer E. Visscher Het district Zeeland van het Ver bond voor Veilig Verkeer hield zon dag te Goes een districtsvergadering. Van de 13 afdelingen waren er 9 aan wezig. Mede waren aanwezig de heren Pols en jhr. Van Doorn resp. vlce-voor- zitter en secretaris van het hoofdbe stuur van het verbond. Via behandeling van enkele huishou delijke punten kwam de verkiezing van een voorzitter aan de orde,, zulks in verband met het bedanken van de heer E. Visscher te Middelburg. Door de afdeling Middelburg en om streken was als kandidaat gesteld de heer Th. H. de Meester, burgemees ter van Westkapelle,' terwijl door dc afdeling Terneuzen e.o. als kandidaat was gesteld ir. J. F. Denie, directeur van de Z.V.T.M. te Terneuzen, beiden voorzitter van hun afdelingen. Na stemming bleek de heer De Mees ter met grote meerderheid te zijn gekozen. Vervolgens nam de heer Pols na mens het hoofdbestuur het woord. Hij bracht de heer Visscher dank voor al hetgeen hij in het districtsbestuur en de verbondsraad heeft gedaan. Uit erkentelijkheid reikte hij hem de eremedaille van het verbond uit. Deze onderscheiding wordt slechts sporadisch verleend en houdt tevens het ere-lidmaatschap van het ver bond in. Namens het district voerde de lieer Joh. Borrie het woord. Hij dankte de heer Visscher voor de prettige samenwerking in het districtsbestuur en overhandigde hem een verzilver de sigarendoos met inscriptie. Tenslotte voerden de heren Pilaar namens de afdeling de Bevelanders en mr. Kosters namens de afdeling Middelburg e.o. het woord. In de vacature van wijlen de heer H. Reinders, werd tot districtsbestuur der benoemd de nieuw benoemde korpschef van gemeente-politie te Terneuzen, de heer D. van Ooijen. van Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een geduldig ge dragen lijden, onze lie ve zorgzame vader, be huwd-, groot- en over grootvader, WILLEM BRON, weduwnaar van M. S. Haars, in de ouderdom ruim 80 jaar. Groede: F. W. Bron M. S. Bron- de Hulster Breskens: C. M. Fenijn-Bron W. Fenijn Groede: M. C. Risseeuw-Bron J. P. Risseeuw Breskens: B. N. Jongman- Bron D. Jongman Gorinchem: J. Bron J. K. A. Bron- Moelker Klein- en achter kleinkinderen Breskens, 2 oktober 1961, Scheepvaartstraat 13. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 5 oktober a.s., des n.m. 3 uur. Hiermede geven wij met droefheid kennis van het overlijden van mijn geliefde man en onze zorgzame vader, grootvader en over grootvader, DIGNUS JACOBUS AMPT, in de ouderdom van 87 jaar. Oud-Vossemeer: C. AmptAmpt. Steenbergen: G. J. Ampt. A. G. J. Ampt van Nieuwenhuyzen. Kinderen en klein kinderen. Wieringerwerf: F. J. C. D. Ampt van Nieuwenhuyzen. Yerseke: A. W. Ampt. L. Ampt van Nieuwenhuyzen en kindeven. Marknesse: C. J. Ampt. F. M. AmptGeluk en kinderen. Tholen T. W. Stoutjesdijk— Ampt. J. A. Stoutjesdijk en kinderen. Oud-Vossemeer: J. C. Ampt van Oeveren en kinderen. Oud-Vossemeer, 30 september 1961. Zilverstraat 1. Geen bezoek. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 4 okt. a.s., des nan. om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7