WOL Sport en wedstrijden net MICHELIN x rynbende' s nieuw rood KILOMETERS UIT UW TANK PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer HET JASON-MYSTERIE DINSDAG 3 OKTOBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 EWC-dames en -heren overwinning Verrassende start in volleybalcompetitie Het begin van de volley.balcompetitie boofdklas zuid beeft enkele verras singen opgeleverd. Het sterke dames team van V.C. den Bosch moest een 31 nederlaag incasseren tegen de butante Organon. Met de setstanden 12-15, 15-12, 10-15 en 14-16 ging het in eigen huis ten ouder. De kampïoe- ne van vorig jaar, het Tilburgse Sarto had het zeer moeilijk tegen Olympia. Sarto heeft enkele nieuwe, zeer jeugdige speelsters, hierdoor zal het begin van de competitie wat moeilijk zijn voor dit team. Olympia werd dan ook op het nippertje met 3-2 verslagen met de setstanden 15-7, 11-15, 13-15, 15-3 en 15-11. De dames van het Vlissingse E.V.V.C. wonnen met 31 van Tornado. Het zag er in de eerste set niet naar pit, dat het 'n Vlissingse overwinning zou worden, 815. En ook de 2e set ging het nog wat moeilijk, 15-13. Door uit stekende aanvalscombinaties tussen Ineke Willemse en Ina Hendrikse werden de 3e en de 4e set gewonnen met 159 en 1510. De verrassing bij de heren was wel de onverwachte 31 overwinning van E.V.V.C. op Tornado. De eerste set werd een 15-10 Vlissingse zege, waarna Tornado echter de 2e set ge makkelijk won met 159 dank zij hun perfecte aanval. In de derde en de 4e set werd er aardig volleybal gespeeld, met lange rally's over en weer en vaak miraculeuze reddin gen in beide verdedigingen. Beide sets werden met 1614 door E.V.V. C. gewonnen. De nieuweling R.H.B.S. uit Breda versloeg stadgenoot E.B.V.C. met 31, Sarto ging roemloos met 30 tegen Odulphus ten onder. Het Roo- sendaalse Bermi kon het in Tilburg niet tot winst brengen, het verloor met 31 van V.C. Tilburg. De heren van V.C. den Bosch stuitten op felle tegenstand van Ever Ready (32). In de overgangsklas heren A zag het team van Ter Hole zich op het laatste ogenblik genoodzaakt zich uit deze klas terug te trekken wegens financiële- en spelersmoeilijkheden. Het Goese E.G.V.C., dit jaar voor het eerst in de overgangsklas, heeft in Vlissingen kunnen constateren, dat liet overgangsklasspel wel wat beter is dan het spel, dat in de afde ling gespeeld wordt. In een aardige wedstrijd verloor het met 31 van Marathon, waarbij Doekes de E.G. V.C.-aanval leidde, setstanden 15-10, 6-15, 15-3 en 15-12. Rus Keres neemt deel aan Hoogoven-schaaktoernooi De Russische schaakgrootmeester Paul Keres heeft toegezegd, dat hij zal deelnemen aan het 24e interna tionale Hoogoven-scliaaktoernooi. Het toernooi zal van 11 tot en met 21 januari 1962 in Beverwijk worden gehouden. niet voor verrassingen Veltfhcmdba! De moeilijkheden rond Tonido sta pelen zich op en het is te hopen dat op de vergadering van a.s. woens dagavond de handen inéén worden geslagen om uit de impasse te gera ken. De prestaties van de afgelopen weken zijn ver beneden het Goese kunnen en in verstandig overleg moet de grote band die onder de le den altijd is geweest gemakkelijk zijn te herstellen. Do competitie is nog maar juist begonnen en alles is nog mogelijk. In Arnhem ging Tonido met 178 ten onder. Volt was niet opgewassen tegen Dynamo en verloor met 812. De dames van Walcheren weerden zich dapper tegen Swift, maar moes ten toen met een 65 nederlaag ge noegen nemen. D.W.S. toonde zich veel sterker dan Marathon en won met 38. In de districtklas heren gaat Hel las onbedreigd aan kop door In een goed gespeelde wedstrijd tegen Ta- chos een 14—0 overwinning te be halen. Marathon is na een zwak be gin steeds beter gaan spelen en nu werd de lastige uitwedstrijd in Ber gen op Zoom tegen Fortuna met 6 8 gewonnen. E.M.M. had heel wat moeite met het pittig spelend Ra pid maar won nog juist met 87. Ook bij Volharding schijnen er moeilijkheden te zijn, want S.O.A. Breda wachtte te vergeefs op de Goesenaren. Bij de dames moest Hellas weer een punt afstaan, nu aan Tachos. Hellas ging hard van stapel en nam al vrij Advertentie KOSTUUMS VAN KLASSE NIETS HAALT BIJ ZUIVER spoedig een 30 voorsprong, maar nadien stond de Tachos doelverde- digster steeds het scoren in de weg en zon kon Tachos nog een gelijk spel 44 uit het vuur slepen. Hon- tenisse komt dit seizoen goed voor de dag, want nu werd in Breda van S.O.A. met 57 gewonnen. De Sïos- dames hadden geen moeite met Blauw Wit en wonnen met 5—1. In de 2e klas heren deed Walcheren voortreffelijk werk door Velocitas met een 1512 nederlaag huis waarts te sturen, maar ook Tonido 2 won weer, nu minder overtuigend, met 67 van Sios. Tegen de ver wachting in verloor Marathon 2 van Fortuna 2 met 139. Bij de dames gaat Tonido op de goed ingeslagen weg voort, want nu werd van Zee land Sport 2 met 82 gewonnen. Volharding en Luctor speelden een aardige ontmoeting, die door Luc tor met 54 werd gewonnen. De reserves van Marathon wonnen ver diend van Sios 2. Belgische competitie De nitslagen van de zondag voor de eredivisie van de Belgisch competitie gespeelde wedstriiden luiden: Union St GillisDiest 1—0; Olym- Eic Charleroi—Standard Lpik 12; terse S. K.—C. S. Brugge 35; St. TruidenLa Gantoise 12; Antwerp F. C.Beerschot A. C, 01; F. C. BruggeDaring C.B. 11; F.C. Luik Anderlecht 12; Eendracht Aalst Waterschei Thor 2—0. Na vijf wedstrijden staat Anderlecht eerste met 10 punten. La Gantoise bezet de tweede plaats met negen punten. F.C. Dist, dat vijfmaal ver loor, sluit de rij. Feijenoord tegen Tottenham in Europa-cupwedstrijd Zaterdagmorgen is in Londen de lo ting verricht voor de tweede ronde (achtste finales) van 't toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen, Feijenoord, dat de achtste finales bereikte door het Zweedse IFK Göteborg uit te schakelen, lootte de Engelse kampioensclub Totten ham Hotspur als tegenstander. De Portugese bekerhouder Benfica zal tegen het Oostenrijkse FC Au stria uitkomen. In deze achtste fina- zullen de teams elkaar zowel in een thuis- als in een uitwedstrijd ont moeten. De wedstrijden in de tweede ronde dienen voor 1 december a.s. te worden gespeeld, de loting voor de kwartfinales zal zaterdag 18 novem ber a.s. in Milaan plaatsvinden. Het organisatie-comité deelde voorts mee, dat de finale van het toernooi woensdag 2 mei 1962 zoals be kend, in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal worden gehouden. Zeeuwen wandelden in en rond Bergen op Zoom De Wandelkring West Brabant-Zee land van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding hield zaterdagmiddag en zondag de jaarlijkse wandeltochten over een af stand van 1015 en 25 km, start plaats was Bergen op Zoom. Voor deze tochten bestond, ondanks het slechte weer, zowel uit Zeeland als uit West Brabant een zeer grote belangstelling en deelname. Zaterdag waren er circa 250 wande laars (sters). De Wandelsportvereniging Olympia uit Tholen was er met een groep van 31 deelnemers (sters), de W.S.V. Jong Tholen met 19 deelnemers, de W.S.V. de Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen met 3 groepen (56 man) en voorts Odyles-Rapid uit Bergen op Zoom (18) en de Prinses Margrietschool met 21 wandelaars. Induvidueel deden er ruim 100 man mee. De start was bij de Korenbeurs. De deelnemers aan de 10 km tocht maak ten de route door de Wouwseweg én dan de weg naar Klavervelden en via Boslust naar de Huijbergsebaan om via de Cort Heijligerskazerne weer naar de Korenbeurs te gaan. De deelnemers aan de 15 km tocht gingen via de Moerstraatsebaan naai de Heide en zo naar de Zoombrug en Wouwseweg op de Klavervelden aan, waar zij verder de route van de 10 km volgden. De 25 km route was uitgestippeld naar Halsteren. Bij de St. Antonius- molen ging het langs de Melanenweg Iriesprong en dan langs de Moerstraatsebaan naar de Heide en Zoombrug naar de Klavervelden, waar de route van de andere deelnemers werd gevolgd. Na afloop volgde in de Korenbeurs door het bestuur de uitreiking van de onderscheidingstekens en de groeps- prijzen. Zondag 250 deelnemers sters De Heerlese Wandelsportvereniging De Vrolijke Trekkers waren met 2 groepen (34 deelnemers) opgekomen, de Optimisten uit Roosendaal met 14 leden, het internaat St. Maria uit Huijbergen met 4 groepen (46 jon- gens), voorts van O. L. Vr. ter Duinen 'ssendrecht, B.W.V. Bergen op Zoom en verder nog ruim 100 individuelen. De "X" band werd 12 jaar geleden door MICHELIN uitgevonden. Aan deze band van revolutionaire kpnstruktie, die sinds zijn bestaan steeds werd geperfectioneerd, wordt dezelfde voortdurende zorg besteed waarmee MICHELIN al zij'n produkten omringt. De MICHELIN "X" band biedt u: - veel meer kilometers veel meer veiligheid - veel meer soepelheid aanzienlijke brandsfofbesparing MICHELIN hoogste kwaliteit laagste prijs Doorzijn bijzonderekonstruktle biedt een Michelfn ••X" band minder rolweersfand dan andere ban den. Daardoor vergt hi| minder energie van de motor, bij welk type automobiel dan ook, en ver laagt dus het brandstofverbruik. Talrijke praktijkproeven In Nederland en andere Europese-landen hebben dit bewezenl 61-72541 HOOG EN LAAG WATER -f nap -f- nap nap nap 4 oktober uur meter uur meter uur meter uur meter Vlissingen 10.10 1.24 22.56 1.47 3.56 1.16 16.40 1.43 Terneuzen 10.39 1.42 23.21 1.65 4.10 1.32 17.03 1.59 Ransweert 10.54 1.59 23.43 1.82 4.44 1.46 17.29 1.73 Zierikzee 11.04 1.02 4.39 1.08 17J.4 1.30 Wemeldinge 11.29 1.18 4.51 1.18 17.30 1.47 1908. Zo verstreek dan ter gend langzaam de tijd, zonder dat er iets bijzon ders gebeurde. Eigenlijk een vreemde ervaring voor dit drietal, dat in de voorgaan de maanden méér had mee gemaakt dan een doorsnee mens in zijn hele leven. Enige etmalen rust zou hen dus wel goed hebben moe ten doen. maar nu dreigde de verveling hen toch lang zamerhand te machtig te worden. Toen werd er op onverwachte en allesbehal ve plezierige wijze voor af leiding gezorgd! Arend en Buck waren juist weer eens met prijzenswaar dige ijver rug- en beensieren aan het testen, toen Sandra die de wacht hield bij het radarscherm opeens een waarschuwende kreet liet horen. „Er nadert ons iets met grote snelheid. Ik kan nog niet uitmaken wat het is. Maar in elk geval is het zeer groot!" Op tien duizenden kilometers afstand naderde inder daad een zeer groot object! Namelijk een me teoor, vergezeld van een hele zwerm kleinere „meelopers!" Deze vurige verrassing bevond zich presies in de baan van de Pionier!... Examens Voor het kandidaatsexamen theologié-^- aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd de he'er A. Sturm te Mid delburg. Voor het doctoraal examen scheikun de aan de Vrije universiteit te Am sterdam slaagden D. W. Traas te KapelleBiezelinge en P. A. Ver- brugge te Kruiningen. Voor het propadeutischc examen na tuurkundig ingenieur aan de T. H. in Delft slaagde de heer B. Sanders te Vlissingen. (Advertentie) pure bessenjenever FEUIILETON I Door JOHN NEWTON CHANCE 24 „Is hij gewond?" vroeg Shirley aar zelend. „Niet zo erg als ik wel zou willen", zei Jason vastberaden. „Kom, ga nu mee! Wat doet die vent er toe? Jul lie vrouwen zijn allemaal half gek. Nog een paar minuten geleden sloeg hij met een zweep naar je en nu ben je ongerust, dat hij ergens een schrammetje heeft. Nu. dat heeft hij inderdaad, zelfs twee en ik denk dat zijn kaak, ook nog stuk is geslagen Dat hoop ik maar. Voor mijn part is hij er zo aan toe, dat hij een week lang niet kan eten. Zo voel ik het, in elk geval!". Hij trok haar mee en ze gingen haas tig voort, over een smal pad door de varens. Ze liepen achter elkaar, hij voorop, zodat hij haar hand moest loslaten, wat haar erg speet. Zijn hand had iets troostende over zich, maar per slot van rekening beteken de het niet zoveel als ze maar dicht achter zijn brede rug bleef. Haar hart begon weer sneller te klop pen en tot tweemaal toe keek ze om. De jonge bomen in het bos onttrok ken de tuinmuur volkomen aan het gezicht. Van Vervolging nog geen spoor. „We zitten lelijk in het nauw", sprak ze ademloos. „Jij zit er al op zijn minst twaalf uur in", hernam hij. „O, je zult wel gauw er aan wennen". Een eind verder bleef hij staan en haalde zijn sigaretten nog slechts enkele stuks te voorschijn. Hij bood er Shirley een aan, maar ze schudde het hoofd. „John Norway is dood", bracht ze er ten slotte uit. De korte mededeling had haar veel inspanning gekost; ze kon de woor den nauwelijks over de lippen krij gen. Ze slikte eens, alsof ze haar hart wilde beletten, hoog in de keel te kloppen en sloeg een blik op Ja son. H(j greep haar hand en drukte die. „Dat spijt me voor jou", zei hij zacht. „Maar je weet, dat hij er als het ware om gevraagd heeft". Ze knikte zwijgend, zonder hem aan te zien. „Wat is er gebeurd?" Nu vertelde ze hem alles wat ze wist. Toen ze klaar was, zag ze heel bleek, als van inspanning. „Mijn revolver?" zei hij, even het voorhoofd fronsend. Wéér knikte ze. „We moeten voortmaken", hernam hij, terwijl ze hun weg vervolgden. „Ik heb hier dichtbij een auto en nu komt het erop aan, je zo gauw mo gelijk uit deze buurt weg te krijgen". „Ze zullen naar ons zoeken", meen de ze. „Ja... en ook naar een auto Eens het was in de oorlog vond ik zes of zeven gewapende mannen op mijn weg, die me sommeerden om te stoppen. Ik deed het niet en toch heb ik niemand van hen geraakt. De kwestie is, dat geen enkel mens kalm weg blijft staan als iets in snelle vaart op hem afstuift." In de verte klonk het bekende geluid van een auto die een heuvel afdaalde. Shirley keek onwillekeurig om, maar zag niets. Het bos scheen Teeg en ver laten. „Zij hebben mijn revolver gebruikt en jij hebt die opgeraapt," zei Jason. „Zodat, als de politie er toch in ge mengd werd. of jij of ik van moord kon worden beschuldigd. Och voor mij komt het er heus weinig op aan, want ik ben aan zulke dingen gewend. Maar wat jou betreft..." „Ze zouden toch niet geloven, dat ik het gedaan had riep" ze verschrikt. „Natuurlijk zouden ze dat wél. Hij bracht je hierheen onder een bedrie- gelijk voorwendsel. Was dat niet een prachtig wraakmotief voor 'n vrouw Jason zweeg even, terwijl ze heuvelopwaarts liepen. Toen ging hij voort„Maar maak je er niet on gerust over die lui zullen eerst in allerlaatste instantie naa*' de politie gaan." „Ik had nooit aan zoiets afschuwelijks kunnen denken," merkte Shirley hui verend op. „Ik was gevangen genomen," zei hij, op zijn gewone manier plotseling van onderwerp veranderend. „Vicky be trapte me en bracht me naar Combe terug." Hij keek niet om, zodat Shirley's ver schrikte blik hem ontging, maar scheen desondanks haar stemming aan te voelen. „Ze zetten me in een kleine kamer" vervolgde hij, „maai* het was toeval lig dezelfde kamer, waardoor ik gis teravond bij jou was gekomen. Aan vankelijk herkende ik ze niet, omdat alles er overdag zo anders uitziet, maar eenmaal georiënteerd, onder zocht ik de panelen terdege en vond opnieuw de doorgang. Ik verliet de kamer, doch inplaats van links naar jouw kamer te gaan, sloeg ik rechts af. Die gang loopt eerst omhoog, dan felijkvloers, dan weer omlaag en omt uit in een stenen schuur, aan het einde van de tuin. Ik weet bijna zeker dat de gang zich in üe muur zelf bevindt Nogal een grappig idee. dat ik binnenin langs de stenen schoof en jij er bovenop rende." Nu de spanning was geweken, lachten ze allebei. „Vicky is natuurlijk bin nengekomen en heeft je toen gemist," zei Shirley. „Had je het paneel open gelaten „Ja, als een soort commentaar of kri tiek op hun achteloosheid. Maar waarom noem je juist Vicky Zou het niet Keep zijn geweest, die op Norway heeft geschoten „Keep was binnen een minuut na het schot bij mij en kwam gewoon door de kamerdeur," merkte Shirley op. „Zou hij in zo'n korte tijd uit de ge heime gang naar die deur zijn geko men „Onmogelijk," klonk het beslist. „Dan moet het Vicky zijn geweest." „En zij had me mijn revolver afge nomen," zei Jason. Meteen schoof hij een soort haag van beukebladeren uit een en ontdekten ze een nog half ver borgen auto, waar de zon hier en daar door het groene gewelf heenbrekend, grillige vlekken op tekende. Het was een lange, open twee-persoons auto, die wonderwel paste in de zo originele bladergarage Toch zag Shirley hoe Jason aan de achterkant een reeks takken verwijderde, die blijkbaar niet ter plaatse waren gegroeid. „We zijn nu vlak bij de weg," zei hij, de takken opzij schuivend. „Als we er vandoor willen, moet het gauw ge beuren, dus vooruit." Ze stapten in en hij maakte aanstalten om te starten. Toen echter aarzelde hij. Achter hen hoorden ze het ronken van een langzaam de weg oprijdende motor. „Een tractor," zei Jason, zonder eni ge merkbare ontroering. „En ik geloof dat hij de heuvel opkomt. Wel, elle..." De tractor kon onmogelijk passeren zonder dat de bestuurder hun auto in de gaten kreeg. Jason stapte vlug uit en beval Shirley te blijven waar ze was. „Buig je alleen maar achterover," zei hij, „en houd die groene rommel zo goed mogelijk vast." „Snel bracht hij de op de grond ge vallen „camouflage" weer op haar plaats. Het ratelende geluid van de tractor kwam gestadig naderbij- Plotseling veranderde het geronk in een langzaam olie-achtig geklop, dat steeds zwakker werd. Jason keek ach terom en begaf zich toen, na een blile op Shirley, voorzichtig door het groen naar de kant van de weg. Daar bleef hij een ogenblik staan, terwijl het ge luid van de tractor verstomde. Toen kwam hij met een tragi-komische uit drukking op zijn gezicht, terug en ging weer in de auto zitten. „De weg is versperd," vertelde hij, „precies op het midden van de hel ling. Je zou er zelfs met geen fiets langs kunnen." „Hebben ze de weg geblokkeerd vroeg Shirley. „Naar je gezicht te oordelen, zou ik denken dat je grap pen maakte." Ze zijn te vlug geweest, antwoordde „Maar hemelopwaarts dan (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15