Pleziervaart met de nieuweVlissingen 28' NIEUWS UIT DE KERKEN Agenda WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN PLAN VERLENGING LOSWAL HAVEN VAN BRUINISSE 1J. van iken MAANDAG 2 OKTOBER 1961 PttOV IN ClALti ZtiblU Wti bi (J U ti A NT 6 DE „JOHANNA" Met dampende garnalen terug in thuishaven De Vlissingse vissersvloot heeft eeu nieuwe aanwinst. Sinds een week ïs de oude houten Vlissingen 28 „Cor nelia" van Job Schroevers vervangen door de metalen motorviskotter „Jo hanna". De Vlissingen 28 „Cornelia" maakt- nu nog als Vlissingen 19 deel uit van de vloot. Van de negen Vlis singse schepen zijn er nu nog twee van hout. Zaterdagmiddag heeft schipper Schroevers mot zijn nieuwe sehii» een pleziervaart gemaakt met een tiental genodigden. Daarbij waren de wethouder van so ciale zaken Ch. J. Gillissen-Verscha- ge, de technisch opzichter van de Visserijinspectie, de heer J. Bom uit Yeraeke en de mijnmeester van Vlis singen en de heer H. J. de Witt aan wezig. De bouwers van de „Johan na". de heren C. I. en J. I. v. cl. San- de uit Breskcns waren uiteraard ook van de partij. Voorts voeren mee de chef van de afdeling financiën van de gemeente, de heer J. A. Geluk en een vertegenwoordiger van Kromhout's motorenfabriek, de heer F. Kales; de heer G. J. Kas, oud-wethouder L. P. van Oorschot cn een raadslid comple teerden het gezelschap. De nieuwe Vlissingen 28 kwam In ruim vijf maanden van de helling. De kotter meet 19 meter in de lengte en 5 meter in de breedte. Het schip wordt voortgestuwd door een Krom hout dieselmotor van 140 pk. De „Jo hanna" is uitgerust voor de spanvis- serij, evenals het zusterschip Vlis singen 27 van Joos Schroevers. Zoals alle moderne vissersschepen is de Vlissingen 28 met de modernste apparatuur uitgerust, onder meer met een dieptemeter voor het op zoeken van visscholen en met inge- Middelburg-City: lm weissen Rössl, 20 uur, a.l. Electro: De laatste torpedo, 19.30 uur. 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9- 17 uur. Vlisslngcn-Alhambra: lm weissen Rössl. 20 uur, a.l. Luxor: Opstand In de Kaukasus, 20 uur. 14 jaar. Goes-Grand: De held van Marathon, 20 uur. 14 jaar. De nieuwe stalen kotter Vlissingen S8 .Johanna'' vertrok zaterdag van de Houtkade, voor een proefvaart met een aantal genodigden. (Foto P.Z.C.) bouwde winches en gieken, die van uit de stuurhut kunnen worden be diend. De stuurhut en de kombuis zijn aan elkaar gebouwd en het ruim kan ruim 25 ton vis bevatten. De bouw kostte rond 100.000. De gemeente Vlissingen stond borg voor dit bedrag, waardoor schipper Schroevers zijn oude Vlissingen 28 van de hand kon doen. Voor stadhuis De „Johanna" was na de stapelloop al een week op zee geweest ('n goeie vangst", zei Schroevers), het nieuwe schip rook dan ook ziltig en naar vis, toen het zaterdagmiddag twee uur voor het Vlissingse stadhuis voer. Zo bijzonder als het reisje voor de gasten was, zo gewoon was het voor de bemanning van de ..Johanna". De netten werden ge demonstreerd en uitgezet voor de kust bij Zoutelande. Een minuut of twintig later werden deze vol garnalen en wat kleine zeevis bo vengehaald. Het was een feest diner op de „Johanna": een hand vol garnalen, nog warm uit de kachel. Daarbij smaakte de kof fie, (lie vrouw Johanna had gezet, prima. Na meer dan drie uur kwam de Jo hanna omstreeks half zes de haven van Vlissingen weer binnenvaren. Met dampende bakken garnalen, om te tonen, dat ook dit plezierreisje voor de schipper en zijn bemanning iets had opgeleverd. Wethouder Gillissen-Verschagc sprak in het gebouw van de vismijn nog enige vriendelijke woorden tot schip per Schroevers. „De gemeente wenst U van harte geluk met dit prachtige schip. Wij hebben graag garant ge staan en wensen het' schip een bo- vaart". V.V.D.-voorzitter in Goes: liberale gedachte groeit Vergadering Centrale Middelburg In V.V.D.-kringen is allerwcgc een opleving tc zien. Do liberale gedach te is meer en meer groeiende. Deze conclusie trok dc voorzitter van de Centrale Middelburg der V.V.D. Korenbeurs: vergadering waterschap omvattende de provincie Zeeland ..De brede watering van Zuid-Beve- tr. M. J. Steel Feuerstein tijdens dc land", 14 uur. zaterdagmiddag in „de Prins van Opening nieuw gebouw van de Stich- Oranje" te Goes gehouden vergade- ting Plattelandsbibliotheek voor Zee- ^nS- Domburgs brandweer Zeeuwse kampioen Zaterdag zijn te Terncuzen brand weerwedstrijden gehonden om het kampioenschap van Zeeland. Vijf districtskampioensploegen namen hieraan deel. De wedstrijden wer den 's middags gehouden; 's morgens waren de deelnemers officieel ten stadliuize ontvangen. „Toneel van de brand" was de verfspuiterij-lnrich- ting van de heer A. L. de Vin te Terneuzen. Onder de talrijke belangstellenden waren de burgemeester van Terneu zen, mr. H. Rijpstra, de wethouders M. de Vos en A. J. Dees, gemeente secretaris, de brandweerinspecteur van Noord-Brabant en Zeeland, de heer G. Kortus, adjunct-inspecteur De Roos en het hoofd van de Ter- neuzense B.B., de heer A. Rottier. Verder waren nog tal van afgevaar digden van diverse verenigingen aanwezig. Na spannende strijd wist het team uit Domburg de titel te ver overen. Na Domburg klasseerden zich St.-Jansteen, Nieuwdorp, Noord- gouwe en Schoondijke. De wedstrij den stonden onder leiding van de heer C. van Oyen, commandant be drijfsbrandweer van de N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde". De jury bestond uit de heren C. Ber- revoets, Zierikzee, J. Tiedema, Goes en A. L. de Vin uit Terneuzen. Na afloop, tijdens een gemeenschap pelijke koffiemaaltijd in cafeta ria „Monopole". reikte burgmeeester Rijpstra de prijzen uit. De extra prijs voor de beste bevel voerende commandant ging naar de heer L. Valcke, commandant St.- Jansteen, die een prachtige stand aard in ontvangst mocht nemen. Hierna gaf burgemeester Rijpstra nog een kort overzicht van het ver loop der wedstrijden. Hij zei trots te zijn dat Terneuzen de eer te beurt was gevallen deze wedstrijden, die op zeer behoorlijk niveau stonden, te mogen organiseren. De voorzitter van de Koninklijke Brandweer Ver eniging, burgemeester A. A. Schuit van Kortgene, sprak eveneens zijn waardering uit over het uitstekend verloop van de wedstrijden. Afscheid ds. Ph. Stoffels te Rilland-Bath Zondagavond heeft ds. Ph. Stoffels afscheid genomen van de gerefor meerde kerk te Rilland-Bath. Ds. Ph. Stofels stond zes jaar in deze ge meente; hij vertrekt naar Laren. On der de vele aanwezigen bevonden zich afgevaardigden van de plaatselijke overheid en van de plaatselijke kerk- Senootschappen, alsmede afgevaar- igden van de classis Tholen der ge reformeerde kerken. Ds. Stoffels werd toegesproken door ouderling J. Elenbaas namens de kerkeraad, namens de classis Tholen door ds. J. van Egmond uit Tholen en door pater gardiaan, overste van het capucijnerklooster. Als tekst voor zijn afscheidsprediking had ds. Stoffels gekozen Matt. 5 13-16, „Gij zijt het Licht dor wereld". Na de dienst was er in de consistorie kamer gelegenheid afscheid te nemen van de scheidende predikant en zijn echtgenote, waarvan velen gebruik maakten. Ds. C. den Engelse nam afscheid te Rilland Tydens een speciale kerkdienst in de Nederlands hervormde kerk te Ril land-Bath heeft ds. C. den Engelse zondagmiddag om vjjf uur afscheid genomen van deze gemeente. Ds. Den Engelse heeft deze gemeente twaalf jaar gediend. Voor de dienst bestond vee! belangstelling. Onder de aanwe zigen bevonden zich burgemeester J. C. W. Jobse, enige raadsleden, ring- collega's, afgevaardigden van de classis Goes en afgevaardigden van de plaatselijke kerken en jeugdorga nisaties. Als tekst voor de afscheidspreek had ds. Den Engelse gekozen 1 Cor. 2 2 en Joh. 15 4. Na de predikatie wendde de scheidende predikant zich MIDDELBURG Pak geen bieten van rijdende wagens De commissaris van politie te Mid delburg verzoekt de ouders hun kin deren te wijzen op het gevaar dat zij lopen, wanneer zij trachten suiker bieten van rijdende wagens te pak ken. Meestal zijn de wagens en de wegen glad, factoren, die ongelukken in de hand werken. Ook in vorige bietenseizoenen zijn herhaaldelijk on gevallen gebeurd wanneer de jeugd fietsend of lopend de bleten van de wagens trachtte te bemachtigen. Bijeenkomst herv. vrouwenvereniging De Hervormde Vrouwenvereniging te Middelburg hield een vergadering in de Bogardzaal onder leiding van de presidente mevrouw StufkensLoo- dewijk. De heer J. J. Wetselaar, bui tendienstambtenaar van de A.V.O. (arbeid voor onvolwaardige arbeids krachten), hield een interessante causerie over het werk van de ver eniging. Hierbij vertoonde de heer Wetselaar twee films inzake revali datie van minder-validen en één van de wereldgezondheidsraad. De spreker wees er op, dat het werk voor dc minder-validen gedurende de laatste jaren sterk de aandacht van de overheid heeft getrokken. Bij de stichting van beschuttende werk plaatsen door de overheid voor deze gehandicapten heeft de A.V.O. haar medewerking verleend. De behande ling van de huishoudelijke agenda betrof: de te houden ring-bijeen- komst, de begin oktober in de huis houdschool alhier te houden tentoon stelling en de verdeling van de ge meente in wijken ten behoeve van de a.s. Zeeuwse Collecte. VLISSINGEN Kinderkoor „Jong Leven" viert tweede lustrum De jeugd van „Jong Leven", 't kinder koor van de gemengde zangvereni ging „De Volksstem" in Vlissingen, stuudeert op het ogenblik voor de ju bileumuitvoering van zaterdag 2 de cember. Dan geeft het koor namelijk een concert, waarmee het tienjarig bestaan (op 18 oktober) gevierd wordt. In het Vlissingse Concertgebouw zal op die avond een speciale feestmars klinken, waarvoor de dirigent van Jong Leven, Ab Liclitendahl de mu ziek en de heer C. Romijn, lid van de kinderkoorcommissie de tekst schreef. Een potpourri van liedjes die deze twee heren in de tien jaar be staan van het koor schreven wordt gezongen onder het niotto „Tien jaar Lïchtendahl-Romijn". Dirigent Ab Liclitendahl uit Middel land, 19.30 uur. Bergen op Zoom-Roxy: De koning der boekaniers, 20 uur. 14 jaar. Luxor: De liefdesnachten va: tia Borghia. 20 uur. 18 jaar. Xerneuzen-Luxor: De koning der boeka niers. 20 uur. 14 jaar. Oosbturg-Ledeltheater: Waarom tnoel ik sterven?. 20 uur, 18 jaHr. Sas van Gcnt-Olympia: Lokvogels der nacht. 20 uur 18 jaar. Axel-Het Centrum: De schrik van de on derwereld, 23 uur, 18 jaar. Ook de waai'ncmend-secrotaris. de heer M. Vriesman uit Middelburg, wees hierop in zijn jaarverslag. In Lucre- i Zeeland is de V.V.D.'organisatorisch I héél wat stei ker geworden. De op- i bouw van de interne organisatie ver- j loopt naar wens. Uit bel verslag van I penningmeester Blok uit Kloetinge bleek, dat de Centrale financieel I sterk staat. Er was over het afgelo pen jaar een batig saldo van enkele honderden guldens, i Tot secretaris van de centrale werd benoemd de heer G. A. Haringman Huïst-Bioscoopgcbouw: Zorg dat je er bij uj(. Kloetinge. komt, 17.15 uur, a.l, j Voorts werd uitvoerig van gedachten BioscóopgebouW: O sole mio, 20 uur, - - a.l. Zierikzee-Concertzaal: Jeugd in 20 uur. 18 jaar. Haamstede-Hotel Bom: Conny maken muziek, 20 uur, a.l. gewisseld over de komende staten- en raadsverkiezingen in 1962. Op 18 november a.s. zal tijdens een verga dering van de centrale in Goes de de- finitieve kandidatenlijsten voor de j keuring bij H.M, de Koningin beroep kun- Officiële publikatie GEMEENTE VLISSINGEN. Koniverordcning I.ange Zelkc en omge ving, Vlamingstraat cn omgeving. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis: I. dat het besluit van dp raad dezer ge meente van 27 Januari 1961 no. I-III, tot vaststelling van de tot het saneringsplan behorende „Verordening tot regeling van de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden, gelegen in de bebouwde kom iKomverordcning Lange Zelkc on omgeving. Vlamingstraat en omgeving»", met de daarbij behorende kaarten, is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 29 augus tus 1961 no. 1421/181, 3e afdeling, behou dens het op één der genoemde kaarten met rode kleur omlijnde gedeelte (noor delijke wand Oude Markt): II. dat het onder I genoemde raadsbesluit van heden af voor een ieder ter inzage s nedergelegd ter gemeentesecretarie, 2e afdeling (Kamer I): ill. dat belanghebbenden, die bezwaren tegen het onder I genoemde raadsbesluit bij de raad hebben ingediend, binnen een maand na heden tegen voormelde goed- Statenverkiezing worden vastgesteld, nen instellen. burg jubileert met het koor mee. Hij begon in 1951 niet een koortje van 28 jongeren en nu heeft hij de .eiding over een „Jong Leven", dat is ver deeld in vier groepen. A, B, C en D van 5 tot 18-jarigen, in totaal 80 jeugdige zangers en zangeresjes. Er zal op de jubileumuitvoering natuur lijk aandacht aan dit jubileum ge schonken worden. Voor het koorlid Marina van Poel- Je wordt de jubileumnitvoering tevens haar laatste ontreden in „Jong Leven": zy heeft er tien jaar in gezongen en stapt over naar het „grote" koor van „De Volksstem". In de afgelopen tien jaar zong zij verscheidene malen solo oi> de jaarlijkse uitvoeringen van „Jong Leven", De, eerste, uitvoering van „Jong Le ven" was In 1952 in liét toeiimaiige zaaltje in de Palingstraat. De volgen de was in 1953. Toen voerde het koor de kinderoperette „Repelsteeltje" op. Sindsdien werd elk jaar een kinder operette op het toneel gezet. In 1956 werd het koor uitgebreid met een meisjesklas. de vierde groep. Op het vijfjarig bestaan zong „Jong Loven" een zang- en muziekspel „Vijf jaar Jong Leven" van Ab Licli tendahl en C. Romijn. In 1958 was er een uitwisseling met het stedelijk kinderkoor uit Bochum (Did). De he ren Lichtendahl en Romijn hebben tientallen liedjes samen geschreven voor het kinderkoor. Verscheidene daarvan werden gebundeld en wer den op het repertoire van onder meer de „Leidse Sleuteltjes" en het radio kinderkoor „De Karekieten" geno men. Tot de oprichters van het koor be horen mevrouw H. E. van Beveren- Kuyi en de heer Romyn, die beiden lid van de kinderkoorcommissie van „De Volksstem" zijn. Het derde lid van deze commissie is mevrouw M. Harmsen-Radder. De „Volksstem" zelf is aangesloten bij de Bond van arbeiderszangverenigingen in Neder land. met een persoonlijk woord tot alle personen en instanties waarmee hij had samengewerkt. Vervolgens voerden het woord, de heer J. A. Boot namens de kerkvoog dij, burgemeester Jobse, ds. A. J. Mooij, namens de classis Goes, na mens de R.-K. Kerk, pater gardlaan, overste van het capucijnerklooster, ds. E. Jebbink te Kapelle namens de ring Oostelijk Zuid-Beveland en ouderling M. v. d. Marei namens de kerkeraad. Allen wensten hem veel succes in zijn nieuwe gemeente Rotterdam- Pernis. Ds. Den Engelse zal daar zon dag 8 oktober intrede doen. De gemeente zong de scheidende pre dikant tenslotte Gezang 300a toe. Na de dienst namen velen in de con sistorie afscheid van ds. Den Engelse en zijn echtgenote. Ds. Verweij nam afscheid van hervormd Arnemuiden In Arnemuiden heeft zondag ds. M. Vrewelj afscheid genomen van de Nederlands hervormde gemeente we gens zijn vertrek naar de gemeente Driesuni. In het geheel gevulde kerk gebouw waren onder meer aanwezig burgemeester A. Hack van Arnemui den en diens echtgenote, wethouder C. van Hemert, raadslid G. Siereveld, oud-gemeentesecretaris J. J. Huijs- sen, de hervormde predikanten ds. Wieringa uit Veere, ds. Snoep, (ls. Van M oerden, ds. Van Boven en ds. De Boer, allen uit Middelburg en ds. Van Huarlem van Nieuw- en St.- Joosland, alsmede afgevaardigden van de gereformeerde kerk te Arne muiden en het hoofd der bijzondere school J. P. de Jonge. Ds. Verweij hield zijn afscheidspreek naar aanleiding van Handelingen 20 36 „En als Hij dit gezegd had, heeft hij nederknielende met nen al len gebeden". De predikant memo reerde zijn komst in Arnemuiden op 18 september 1955 en zette uitvoerig uiteen hoe de apostel Paulus afscheid nam van de gemeente te Efese. De predikant richtte zich in een pre- soonlijk woord tot de aanwezige autoriteiten. De afgevaardigden van de classis en van dè ring werd dank gebracht voor de prettige wijze van vergaderen. Tot de afgevaardigden van de gereformeerde kerk zei ds. Verweij: „wij hebben niet tegen elk aar ingeleefd, maar ook niet samen geleefd", wat hij betreurde. Ds. Verweij wenste ds. Wieringa, die het consulentschap van Arnemuiden zal waamemen, veel succes. Ouderling K. v. d. Ketterij dankte namens de kerkeraad de predikant voor diens arbeid. Aan het slot van de dienst zong de gemeente ds. Verweij staande psalm 121 vs. 2 en 4 toe. Bevestiging kandidaat A. L. van Melle te Goes Zondagmiddag is in de Grote Kerk te Goes kandidaat A. L. van Melle in het ambt bevestigd door de hoofd- vlootpredikant ds. J. W. Sepmeijer. Kandidaat Van Melle is door de ge nerale synode van de hervormde berk beroepen als predikant in alge mene dienst, met als opdracht de geestelijke verzorging van het perso neel van de Koninklykc Marine. In zijn bevestigingspreek naar aan leiding van Johannes 15 vers 11: „Dit heb Ik tot U gesproken, opdat mijn blijdschap in U zij en uw blijdschap vervuld worde", stelde ds. Sepmeijer, dat het een blijde dag was. „Daarom spreken we over blijdschap. Het is de fundamentele kracht van een christen. Een mens kan geen blijd schap hebben, als hij het evangelie niet kent", zei de predikant, zich speciaal richtend tot kandidaat Van Melle zei ds. Sepmeijer, dat het een vreugde is voor de Koninklijke Ma rine te mogen dienen. „U staat daar alleen voor uw werk, maar U hebt de wetenschap, dat God naast U staat". Na handoplegging zong de gemeente ds. Van Melle psalm .134 vers 3 toe. alsmede gezang 203. Ds. Van Melle hield een korte preek naar aanleiding van Marcus 4, de verzen 35 tot 41, waarin beschreven wordt, dat Jezus de storm bedwingt. „Het wezenlijke in ons werk is. dat we erbij zijn. Christus was er ook by, toen de storm uitbrak en zijn discipe len zijn hulp inriepen", aldus ds. Van Melle. Tijdens deze dienst voerde nog het woord ds. F. N. M. Nijssen namens de kerkeraad van de hervormde ge meente Goes en namens de ring. In de hal van de ambachtsschool aan de Bergweg was er daarna nog ge legenheid ds. Van Melle geluk te wensen. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Rotterdam-Charlois K. W. Slik te Wemeldinge; bedankt voor Garderen en Nederhemert B. Haverkamp te Groenekan; bedankt voor Nieuwolda H. J. Groenewegen, kandidaat te 's-Gravenhage: aange nomen het beroep van de Presbyte rian Church of Australia D. Morreau te Cats. GEREF. KERKEN Bedankt voor Oosterend (op Texel) G. H. Gerritsen te Dronrrjp. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Elburg G. Blom te Meerkerk; bedankt voor De Krim D. Coppoolse te Hengelo (Ov.). BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Alphen aan den Rijn M. Cohen laatstelijk predikant te Elkhart (U.S.A.) GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Leiden en voor Dor drecht A. Hofman te Zeist. Aanwinsten van de chr. bibliotheek Aanwinsten van de chr. openbare lees zaal en bibliotheek te Axel zijn de vol gende boeken: R. Botter en J. Nleuwen- liuis: Mijn wereld. Dichters omnibus; J, M. Fuchs: Nederland: O. Haverkamp: En Nederland lacht (2 din.): G. B. J. Hilter- man: Dit is uw wereld; G. Hofstede: Werkplaatsmeettechniek: A. F. N. Lek- kerkerker: Doe aan mij een teken ten goede: A. Parrot: Op zoek naar een ver zonken wereld: De zondvloed en de ark van Noach: J. de Rek: Van hunebed tot Hanzestad: Roeping en belofte; A. Mau- rois: Het leven van Alexander Fleming; J. Adelphe: De wind waait waarheen hij wil; I. Austveg en R. Nissen-Drejen Zus ter Gon verlooft teich; E. Barbier: Julia Vernet (dl. 2): J. M. Bauer: Zijne Emi nentie: A. Christie: De man in het bruine pak: M. Dermoüt: Nog pas gisteren: J. H. Eekhout: Ik, Henri Lagasse; J. Green: Chaque homme dans sa nuit; E. van He- meldonk: Schelde snelle vliet: F. Iversen: Toen kwam de oogst: B. van der Plaats: Anne-Marie vindt het geluk: A. van Ree: RAAD VERGADERDE Opnieuw toegetreden tot Zeeuwse Muziekschool Bruinisse heeft voor 1962 een slui tende gemeentebegroting. In de za terdagmorgen gehouden raadsverga dering is deze begroting vastgesteld niet op de gewone dienst in ont vangst en uitgaaf een totaal van 928.289,10. Er is een post onvoor zien van 3990,80. Op de kapitaal- dienst bedragen de inkomsten 4.476.908,52 en dc uitgaven f 4.503.503,66, èen nadelig slot der halve van ƒ26.595,14. Het was in deze vergadering alleen het C.H.-raadslid S. A. Jumelet, die een algemene beschouwing hield over deze begroting. Een van de belang rijkste opmerkingen van de heer Ju melet gold het doortrekken van dc loswal in de haven: hiervoor was geen post in de begroting opgeno men. De heer Jumelet pleitte "voorts voor de instelling van een ..Slichting recreatie Bruinisse". Er komt name lijk een stuk strand langs de Greve- lingen. Een groter gymnastieklokaal was het laatste punt, waarvoor de heer Jumelet aandacht vroeg. Uit liet antwoord van burgemees ter C. H. van der Linde bleek, dat het doortrekken van de loswal de aandacht heeft van b. en \v.: het E.T.I. zal worden gevraagd een rapport op te stellen. Geschat wordt, dat met deze loswalver- lenging een bedrag van ongeveer 110.000,zal zijn gemoeid. Het idee van een „Stichting recre atie Bruinisse" vond nog weinig in gang bij de raad: de S.G.-wethouder W. van Gilst stipte de bezwaren aan. die zijn partij tegen verstoring van zondagsrust heeft en ook de voor zitter was niet geheel met het plan ingenomen. Weinig hoop had burge meester Van der Linde voor een nieuw gymnastielokaal. In de loop van 1962 zal bij het ministerie een krotopruimingsplan worden inge diend. Bruinisse is weer toegetreden tot de Zeeuwse Muziekschool. In september 1960 besloot dc raad uit te treden, maar thans hadden 54 inwoners zich in een verzoek tot het gemeentebe stuur gericht opnieuw deel te nemen in dc gemeenschappelijke regeling, opdat hun kinderen hiervan zouden kunnen profiteren. Alleen dc heer Van Gilst stemde te gen het voorstel. In deze vergadering werd de heer M. J. v. d. Velde als liu van de raad toegelaten. Hij neemt de plaats in van de heer D. v. d. Berg (arb.). De heer A. P. van de Kreeke te Goes werd benoemd tot hoofd van de o.l. school. Aan de heer B. P. Hollestelle, die thans deze func tie vervult, werd eervol ontslag ver leend. Nader zal nog toepasisng van de rioolbelasting worden bezien: het was in deze vergadering de heer D. de Koning (v.v.d.) die nog eens wees op de onrechtvaardige toepassing hiervan: mensen, die niet zijn aan gesloten op de riolering moeten toch rioolbelasting betalen. Op liet dak van het gemeentehuls van Bvulnisse zal een meetapparaat worden geplaatst, waarmee aard eii afstand van kernexplosies kunnen worden geregistreerd. Dergelijke meetinstallaties worden in Zeeland op verschillende gemeentehulzen ge plaatst. I De onbekende uren: J. Slauerhof: Het lente-eiland en andere verhalen: A. S. Turnbuur: The Bishop's mantle. JEUGDBOEKEN: G. van Bendegem-van Ast: Gaspard de Coligny; M. Eising: Hans en Riekje (dl. 4): F. Havrevold: „Ook dat nog", zei vader: G. van Heerde: Hollanders op de Slavenkust: W. ter Horst: De bosgeuzen met de blauwe sjerpen; J. Kalmijn-Spie renburg: De avonturen van het aapje Joekie (dln. 4 en 5): F. Leiker-Kooij- mans: Tot ziens grootvader: J. Nowee: Het geheim van badman's hut; Het vee- land in gevaar. Het boekenbezit omvat thans 4500 delen. De leeszaal is van dinsdag- tot zaterdag morgen van 9-12 uur geopend. Door het aantrekken van een volledig bevoegde bibliotheekassistente valt de bibliotheek in de termen voor rijkssubsidie. Hier door konden diverse boekwerken worden aangeschaft. SLUIS E.H.B.O.-cursus De plaatselijke afdeling van de Kon. Ver. voor E.R.B.O. heeft besloten om dit jaar weer een cursus te houder, voor beginnelingen. De plaatselijke bedrijven, za. de bestaande industrie- en, die belang hebben bij deze nieuwe cursus zullen worden aangeschreven. Bovendien wil men een grootscheepse propaganda-actie in de gemeente in zetten, waaronder een propaganda filmavond met enige hoofdbestuursle den op vrijdag 27 oktober. De kosten van een en ander wil het bestuur van deze organisatie opvangen door een loterij. JULIANA REGINA Het nieuwe fotoboek van het koninklijk gezin is weer verschenen, 3,25. EEN NIEUW BOEK VAN REMARQUE: De hemel kent geen gunstelingen, 9,90. Weer ontvangen: PAPIEREN CAKEVORMPJES doosjes van 100 st. 95 ct. Voor verzamelaars: een nieuwe sortering SIGAREBANDJES EN LUCIFERSMERKEN in pakjes vanaf 30 ct. De nieuwe uitgebreide POSTZEGELCATALOGU VAN NEDERLAND 1962 is verschenen, 3, GUITAR OLIEKRIJTJES in doosjes én kistjes 1.20 - 2,40. BOEK- EN KANTOOR BOEKHANDEL Brouwerijstraat 2, TERNEUZEN. Ook voor a! uw drukwei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7