Swift won, Tjoba leed echter le nederlaag Arnemuiden en Nieuwdorp juist tot winst in Zeeuwse derby's Defensies van Hontenisse en Terneuzen bleken te sterk: 0-0 FELLER ZEELANDIA BRACHT GOES TWEEDE NEDERLAAG TOE PROVINCIALS ZEEUW 8E COURANT MAANDAG 2 OKTOBER 1961 LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Weraeldinge-Roda Boys 7-4 VERLIES AZVV WAS ONNODIG De Zeeuwse clubs zijn er in het afge lopen weekeinde in de landelijke vier de klas van het zaterdagvoetbal niet slecht afgekomen. In de vierde klas A leverde Terneuzense Boys een uit stekende prestatie door VVN met le ge handen naar Klundert terug te sturen (2-1). Nieuwdorp kwam thuis tegen Mevo moeizaam aan zijn eerste winst toe (3-2) en Arnemuiden kwam tegen Spui ook maar juist met de hakken over de sloot (0-1). Smerdielc en Dinteloord wachtten tevergeefs op een scheidsrechter en kregen daardoor een onvrijwillige rustdag. AZVV liet zich. geheel onnodig de winst door het bezoekende Chrislandia ontfutselen (2-3). In de vierde klas B kwam SSC tegen Aalburg tot zijn eerste winst (2-1) en werd Good Luck in de uit wedstrijd tegen Wijk met dezelfde cijfers winnaar (1-2). Zwaluwse Boys kwam tegen Sprang iets tekort (3-4). Zowel voor Wemeldinge als voor Krabbendïjke kwam een grote over winning uit de biis. De eerste versloeg Roda Boys met 7-4 en de laatste liet Sleeuwijk in eigen huis met de brok ken zitten (3-6). J 4 3 0 1 6 11- 4 4 3 0 1 6 10-12 3 2 0 1 4 5- 4 3 2 0 1 4 7-10 4 2 0 2 4 8- 5 2 1 0 1 2 10- 5 2 1 0 1 2 3- 5 3 1 0 2 2 10-11 4 1 0 3 2 10-14 3 0 0 3 0 1- 5 4 4 0 0 8 22- 7 4 3 0 1 6 13- 8 4 3 0 1 6 14-11 4 2 0 2 4 15-18 4 2 0 2 4 11-17 3 1 1 1 3 16-10 3 1 1 1 3 9- 6 3 1 0 2 2 10-11 3 1 0 2 2 8-16 4 1 0 3 2 7-14 4 0 0 4 0 7-14 De stand is in 4 A: Arnemuiden Chrislandia Dinteloord Tern. Boys WN Smerdiek Nieuwdorp AZW Mevo Spui In 4 B is de stand: Good Luck Sprang- Krabbendijke Wemeldinge Zwaluwse Boys Sleeuwijk Aalburg Rillandia Roda Boys SSC Wijk Tem. Boys-VVN 2-1 Na een aardige wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen heeft tenslot te de gelukkigste de volle buit in han den gekregen. Voor de rust slaagden de sterk spelende verdedigingen erin de aanvallers volkomen in bedwang te houden, waardoor ook de 0-0 rust stand is verklaard. 10 minuten na de hervatting kwamen de Boys even in de verdrukking toen rechtsbinnen De Bakker de Brabanders een 0-1 voor sprong bezorgde. De thuisclub diende echter onmiddellijk van repliek en dit resulteerde na 25 minuten in de ver diende gelijkmaker door van Dix- hoorn (1-1). De. Boys proefden hun kans en weer was het van Dixhoorn die na 33 minuten succes had (2-1). Hoe WN jn de resterende speeltijd ook probeerde althans nog één punt te bemachtigen, het lukte niet. Nieuwdorp-Mevo 3-2 Gedurende vrijwel de gehele wedstrijd had de thuisclub een duidelijke veld- meerderheid. Dat desondanks slechts met een magere 3-2 zege genoegen moest worden genomen, pleit zeker niet voor de schotvaardigheid van de Nieuw7dorp-voorhoede. Na 10 minuten kon De Oude doelman Traas laten vissen (0-1). Maar 5 mi nuten later schoot Deurlo een vrije trap van grote afstand langs de ver raste Mevo-doelman (1-1). Na onge veer een half uur rondde J. de Jonge een afgemeten voorzet van C. de Kok op de juiste wijze af om Nieuwdorp daarmee een 2-1 voorsprong te ge ven. Ook na de rust bleef Mevo de Zeeuws korfbal Togo, Animo en Zuidwesters geven elkaar weinig toe In de le klas van de Zeeuwse Korf- balbond geven Togo, Animo en Zuid westers elkaar nog weinig toe, maar er dient by gezegd te worden, dat ze nog niet tegen elkaar in het veld kwamen. Zuidwesters I omzeilde een moeilijke klip, door thuis met 85 van Vios I te winnen, dat hierdoor voorlopig teruggewezen is. Togo I rekende met Tjoba II af (103), waardoor Tjoba II met T-O.P. de enige ploeg zonder een winstpunt is. Elto I bleef op 1 staan. Doordat de militaire dienst enige spelers opeiste, kwam het zo verzwakt op, dat Zeelandia I er 51 van kon maken. De blauwbroeken kwamen zodoende in de middelmoot terecht. Animo IT.O.P. was een doelpun- tenrijke wedstrijd, niet minder dan 23 maal viel de bal door de mand. Dc hard werkende T.O.P.-ploeg kon niet verhinderen dat Animo 118 maal scoorde, zodat de uitslag 185 werd, een recordscore voor deze dag. Na drie wedstrijden is de stand als volgt: Togo I 36; Animo I 2—4; Zuidwesters I 24; Zeelandia I 23; Vios I 3—3; Swift II 3—3; Elto I 3—1; Tjoba H 3—0; T.O.P. 3—0. De uitslagen zijn verder: 2A: Vedo I Ondo I 3—4; 2B: Blauw Wit I Luctor I 16; VolhardingOlympia 104; 3A: Dos '55—Vedo IH 4—2; 3B: Tjoba IH—Vopo 3—5; Blauw Wit II—V.Z.O.D. 9—1; Togo Hl— Zeelandia II 101; Adspiranten A: VedoAtlas A 05, C: Animo C— Swift Vlug, 2-r-O; Ondo BZuidwes ters B 01 (gest.). D: Blauw Wit A —De Poel 1—1, Elto A—Luctor 2 - 0; Togo ATjoba A 19 mindere en toen W. de Kok na 25 minuten de voorsprong tot 3-1 op voerde leek de zaak wel bekeken. Mevo dacht er echter anders over en toen 10 minuten voor het einde v. d. Berg de achterstand tot 3-2 terug bracht moest de thuisclub nog even alle zeilen bijzetten om de verdiende winst ten volle te kunnen behouden. Spui-Arnemuiden 0-1 Hoewel Arnemuiden ontegenzeggelijk de betere ploeg was en daardoor ook het meeste aanspraak om de zege maakte duurde het toch tot twee mi nuten voor het einde voor de kampi oenen de zege konden binnenhalen. Toen speelde linksbinnen Schroevers zich met een fraaie schijnbeweging vrij en zijn voorzet werd daarna aoor rechtshalf Van Belzen op fraaie wijze langs doelman Bolleman gekopt (0-1) Voordien waren aan beiae zijden le gio kansen geweest, maar goed werk van de beide doelverdedigers, Becks bij Arnemuiden en Bolleman bij Spui, waren er mede oorzaak van dat doel- Runten uitbleven. De thuisclub-voor- oede, waarin invallers voor De Vis ser en Pijpeling waren opgesteld, had daardoor bovendien veel aan stoot kracht verloren. Aan de andere kant kreeg de nog niet geheel fitte Poort vliet tegen de prima spelende stopper De Smet geen kans. waardoor de 0-1 zege voldoende is verklaard. AZVV-ChrisIandia 2-3 De door 3 invallers gehandicapte thuisclub heeft geheel onnodig de volle winst uit handen gegeven. Het was rechtsbinnen Wijtse die na 25 minuten zijn ploeg een 0-1 voor sprong bezorgde, maar linksbinnen Van den Hout slaagde er na 38 mi nuten in met een fraaie kopbal gelijk te maken (1-1). Een minuut voor de rust hielp dezelfde speler AZW aan een 2-1 voorsprong. Reeds 5 minuten na de hervatting maakte midvoor Voogd gelijk (2-2). Hoewel AZW vele kansen kreeg om alsnog de pun ten binnen te krijgen bleek de voor hoede onmachtig de mooiste kansen te benutten. Zelrs met 2 spelers voor een vrij doel lukte dat niet. Toen na 27 minuten Krulman een zwak mo ment in de Axelse defensie uitbuitte om Chrislandia een 2-3 voorsprong te geven, zag AZW in de resterende speeltijd geen kans meer de bakens te verzetten. Het zag er bij de rust, die met gelij ke stand (11) inging, zeker nog niet naar uit dat de thuisclub uitein delijk met grote cijfers zou gaan winnen. Na 25 minuten gaf Vernooy Roda Boys een 0-1 voorsprong en dit doelpunt schudde de thuisclub «akker. Toch duurde het nog tot 2 minuten voor de rust dat Houteka mer de gelijkmaker kon produceren (11). Dircet na de rust begon We meldinge uit een ander vaatje te tappen en met 4 doelpunten binnen een kwartier werd toén de grondslag gelegd voor de ruime overwinning. Eerst schoot de Bourgraaf 2 x in de roos en daarna volgde Sonke dit voorbeeld. Toen echter na 20 minu ten Houtekamer wegens een blessu re moest worden vervangen bracht dit de thuisclub even aan het wanke len. Het was echter juist invaller Feytel die na 28 minuten een fraaie voorzet van De Jong in een doelpunt omzette. Intuusen had Van Hees een strafschop benut voor Roda Boys, maar de 2 treffers die Vernooy in de laatste 5 minuten van de wedstrijd nog plaatste kon de Wemeldinge-zege niet meer; in gevaar brengen (74). Sleeuwijk-Krabbendijke 3-6 Op regelmatige wijze heeft Krabben dijke een royale 36 zege behaald op Sleeuyvijk. Het begon allerminst hoopvol voor de Zeeuwen want na 4 minuten opende midvoor Dekker van Sleeuwijk de score. Een minuut later echter bracht zijn collega van Krab bendijke, Van Oosten, de partijen weer op gelijke voet (11). In de 10e minuut gaf linksbinnen Traas de bezoekers een 1—2 voorsprong, maar nu was het collega Vroegh die de ba. lans weer in evenwicht bracht (2— 2). Toen een verre uittrap van doel man Van de Vrede in het bezit van rechtsbinnen Kaat kwam leverde dit een doelpunt op (2—3) en in de 33e minuut kwam op dezelfde wijze we derom een doelpunt tot stan" (2-4). Na dc rust probeerden de Braban ders de achterstand weg te werken- Na 14 minuten slaagde rechtsbinnen Duizer erin Van de Vrede te laten vissen (34), maar in de 25e minuut bracht Van Oosten de bal goed voor het doel waarna Kaat de laatste hand aan het vijfde Krabbendijke-doelpunt legde (3—5). Twee minuten voor het einde bracht Van Oosten de eind stand op 3—6. Middelburgers kwamen aan leiding in 2B DE ZEEUWSE landelijke korf- balclubs Swift en Tjoba hebben met wisselend succes in Leiden gestreden. De Middelburgse twaalf wonnen van Zuiderkwar tier door in de laatste minuten de winnende treffer te scoren (54), maar de ploeg uit 's- Heer-Hendrikskinderen moest de eerste nederlaag incasseren. Het Leidse Danaiden greep ove rigens eerst in de slotfase de overwinning, die met de cijfers 108 behaald werd. De Swift- zege bracht de Middelburgers aan de leiding van de 2e klas B, mede doordat het belangrijke fuel Olympiaan-Sperwers n af gelast moest worden. Zuiderkwartier-Swift 4-5 IN DE LAATSTE minuten heeft Swift de winst in Leiden in de wacht gesleept. Want nadat .Zuiderkwar tier een kwartier voor tijd na met 42 te hebben achtergestaan de partijen op gelijke voet bad ge bracht, leek het er op, dat de winst in Holland zou blijven. Maar een evenals in de voorgaande wedstrij den geestdriftig zwoegend Swift had de kracht om de tegenslag te boven te komen en een treffer van Wim Brevet vormde toen de beloning voor het stug1 volhouden van de oranje- zwarten. Overigens liep het in de Swift-gele- deren niet zo vlot als normaal. Oor zaak mede daarvan was de gestadig vallende regen, die het veld én de bal spiegelglad maakte en het spel uiter aard bemoeilijkte. Het begin was voor de Leidse aanval, die na 5 min. al succes had. Weliswaar had Lien Meliefste via een doorloopballetje na 2 min. een antwoord klaar (11 maar een minuut daarop vormde een tweede treffer toch een redelijke be loning voor de Leidse agressiviteit. Nadat Swift de reisvermoeidheid uit de benen gelopen had, trok het evc«n agressief van leer teneinde de stand een positiever aanzien te geven. En na een half uur kwam de verdiende gelijkmaker, op rekening van Jan Maljers: 2-2. De derde Middelburgse aanval combineerde vlotter dan ge woonlijk en nadat Chris van Leer dam eerst een strafworp gemist had maakte hij in de 35e minuut de fout goed, door middel van. een ver schot (2—3). Deze voorsprong vergrootte Chris van Leerdam uit de eerste de beste aanval na rust, weer met een ver «"*101:, tot —2 Da Middelburgse ver dediging kreeg het nu zwaar te ver duren. Het kwartet moest een tegen- punt toestaan (34) en toen de Zeeuwse aanval weinig succes had, konden de Leidenaren zelfs inlopen tot 44. Fel was de strijd in de laat ste 15 minuten. Aanvoerder Maljers miste in die periode zelfs een straf worp, maar vakgenoot Brevet gaf zijn ploeg toch reden tot juichen toen hij vlak voor tijd handig in schoot (45). Vlak voor de aanstormende Corn- Boysspéler weet de Zld.-Sport.doel- man De Ridder een Sasse aanval on schadelijk te maken. De Vlissingers wonnen dit duel met S1. Foto P.Z.C.) Danaïden-I joba 10-8 EEN PRIMA partij korfbal gaven Danaiden, vorig jaar tweede, en Tjo ba te zien. De laatste 10 minuten zat het de Zeeuwen evenwel niet mee. De Leidenareu benutten in die fase van de strijd de strafworpen beter en dit bracht hen op 108, een uit slag, die bij een beetje meer hulp van Vrouwe Fortuna even goed an dersom had kunnen zijn. In elk ge val nam de spanning door deze Tjo- ba-nederlaag in de kopgroep aanmer kelijk toe. Dat de eerste klap een daalder- waard is, bleek ook nu. De bal was net het veld ingebracht of Tjoba keek al tegen een 10 achterstand, die binnen 3 min. al uitgebreid was tot 30! Eerst toen had Tjoba enig antwoord klaar, dank zij Mieke Da- niëlse. Danaiden bracht de voor sprong weer op 3 doelpunten, ook nadat Rinus Steenhard een straf worp had benut. Dat was dus 52, een stand, die Tjoba toch niet in over eenstemming kon brengen met zijn positie. Corstanje en Joke Tange met fraaie „doorlopers" brachten bun ploeg gelijk (55), zelfs kwamen.de Zeeuwen voor door Dien Poortvliet, maar nog voor de thee,was de stand weer in evenwicht. Na de rust gaf Lenie Smit haar club weer een voorsprong (67), maar ook die deden de sleutelstadbewo ners teniet om kort daarop de Tjoba- korf nogmaals te doorboren (8—7). Tjoba kreeg 10 min. voor tijd de kans om gelijk te komen, maar de toegezegde strafworp werd door Ko de Schipper gemist. Op zijn beurt deed de thuisclub het beter: het ne gende doelpunt ontstond ook uit een strafworp en nadat Leen Engelse de Zeeuwen weer een laatste kans ge geven had (98), scoorde Danaiden weer uit een strafworp (108). Dat was teveel voor Tjoba om nog op te halen. Goes-Zeelandia 2-3 In de derde klas D van het Zeeuws- Brabantse amateurvoetbal bleef Axel lijstaanvoerder door een 41 zege op BSC. Zeeland Sport werd tweede via een 31 overwinning op Corn Boys. Odio speelde gelijk tegen VES (3 3. Goes liet zich door Zeelandia de das omdoen (23). Grenswachters leed zijn vierde nederlaag, ditmaal tegen Meto (I3) en RCS haalde bij RKFC een kostbaar puntje weg Axel Zeeland Sport VES Meto Goes RKFC RCS Odio Zeelandia BSC Corn Boys Grenswachters 4 3 1 0 7 14— 5 3 3 0 0 6 12— 2 4 2 2 0 6 12— 8 4 3 0 1 6 10— 8 4 2 0 2 4 13— 412 14 3 1113 4 112 3 4 112 3 4 10 3 2 4 10 3 2 4 0 0 4 0 7— 8 5— 8 8—10 8—10 5—10 6—13 5—15 RKFC-RCS 1-1 De Souburgers hebben in Bergen op Zoom met deze puntenverdeling min der gekregen dan hen toekwam, want ze speelden ontegenzeggelijk beter voetbal dan de Bergenaren. Voor de rust trokken de bezoekers met snel le, frisse aanvallen op het RKFC-doel af en het was geheel overeenkomstig het spelbeeld dat Leen Vader zijn ploeg een 10 voorsprong bezorgde. RKFC stelde hier weinig tegenover en het was maar goed dat zijn doel man er goed het oog in had. Na de rust gaven de thuisspelers wat beter partij maar nu bleek spil De Kraker een grote sta-in-de-weg. Toch slaag den zij erin op gelukkige wijze door Jacobs tot de gelijkmaker te komen (11). RCS trachtte de bakens weer te verzetten maar enkele harde scho ten gingen juist naast of over het houtwerk. Bijna sleepte Nuytermans kort voor het einde de zege voor RK FC nog uit het vuur, maar oolc hij faalde. INTERNOS SLOEG HULST MET 7-3 Knap Middelburg sloeg RAC2-0 TWEE topploegen in de 2e klas B van het Zeeuws-Brabantse amateur- Voetbal bleven winnen: Rood Wit met 40 van het zwakke Dosko en Veer- se Boys met 10 van Sarto, terwijl Hontenisse een punt achter raakte door een 00 gelijk spel tegen Ter- neuzen. Middelburg klom naar de zesde plaats na een 20 zege op RAC, terwyl HVV afzakte naar la gere regionen na de gevoelige af straffing tegen Internos (73). XJno Animo—Steenbergen eindigde 44 gelijk. Rood Wit 4 4 0 0 8 14— 4 Veerse Boys 4 3 1 0 7 11— 4 Hontenisse 4 2 2 0 6 6— 4 Internos 4 2 1 1 5 14—10 Uno Animo 4 1 2 1 4 9— 9 Middelburg 4 2 0 2 4 7— 9 Terneuzen 3 1 1 1 3 6— 3 Steenbergen 4 1 1 2 3 10—11 RAC 4 .1 1 2 3 67 HVV 4 1 1 2 3 9—13 Dosko 3 0 0 3 0 2—13 Sarto 4 0 0 '4 0 4—12 Middelburg-RAC 2-0 DAT DE hoofdstedelijke ploeg de man aan liet scorebord slechts twee maal naar boven heeft laten klim men, daaraan zijn twee factoren de bet: in de eerste plaats het ontbreken van enkele goed-richtende schutters in de (dit seizoen) uitstekend samen spelende groen-witte voorhoede, ver volgens door het voortreffelijke werk van RAC-keeper Van Oisterwijk. Want met name in de tweede helft, toen Middelburg vrijwel voortdurend dit interessante duel beheerste, stond deze doelman een zege met spreken der cijfers in de weg. Opmerkelijk is, dat de Rijenaren hun te forste spel uit vorige seizoenen 1»» do Iwi* "Xebbo* eezet. h"*-- er toe bijgedragen heeft, dat het voor de toeschouwers een bijzonder aan trekkelijk en vooral snel kijkspel werd. Middelburg was vooral na rust technisch en spelopbouwend beter, maar de RAC-ploeg stelde daar een stugge defensie en verras sende aanvallen via de rappe vleugel spelers Ley ten (op rechts) en Van Ham tegenover. Maar de Zeeuwse verdedigers (met Hans de Bruin weer als uitblinker, Henk Versluis weer als doelman en Ko Groenewe- gen als rustige vervanger van de vlak voor rust geblesseerde spil Leen Gillissen) weerden bekwaam al le Brabantse scoringspogingen. De eerste helft bracht voor beide ploegen wisselende kansen, maai* ge durende de tweede 45 minuten bleek de 10 voorsprong, die Middelburg in de 20e min. van de ontmoeting uit een overigens door spil Kin onnodig veroorzaakte en door Jan Bostelaar ingeschoten strafschop verkregen had, een zeer duidelijke weerspiege ling van de krachtsverhouding. Kéer op keer dwarrelden de groen-witte aanvallers, goed gesteund door de kanthalfs Ad Wisse en Tobi Coppe- jan, over de Rijense veldsector, maai' de meeste acties strandden op kee per Van Oisterwijk of naast diens heiligdom. Hadden er echter enkele Middelburgse schutters gestaan, wel licht had de RAC-doclman dan meer moeten toestaan dan nu de treffer, waarmee Jan Bostelaar hem in de 35e minuut plotseling verraste en de eindstand meer dan verdiend op 20 bracht. Hontenisse-Terneuzen 0-0 VOOR DE Hontenisser penning meester is deze ontmoeting sedert het bestaan van zyn clnh wel één van de plezierigste geworden, want een aantal van 1750 toeschouwers bete kent een record voor de Zeeuws- Vlaamse promovent. De supporters hebben deze middag echter geen gro- i.. x_:blauw-witte team gezien. Beide ploegen kwamen deze middag tot weinig indrukwek kende prestaties; het was 2e klasspel, maar het werd niet constant doorge voerd, een gebrek, waarin ook de zwak fluitende scheidsrechter een aandeel had. Na een zenuwachtig begin van beide kanten viel de eerste helft in het voordeel van Terneuzen uit. De rood zwarten slaagden er herhaaldelijk in tot Bax' heiligdom door te dringen, maar de Hontenisser defensie wist van geen wijken. Vooral stopper Ne ve vormde een groot struikelblok, terwijl hij bovendien nog dikwijls as sistentie verleende aan zijn backs Biesbroeck en Van Waterschoot. Hontenisse bereikte voor rust spora disch het doelgebied van Doorns, te meer omdat midvoor Van Kruyssen in stopper Koch een ftJrse maar sportieve tegenstander vond. Bo vendien onthield de arbiter Hontenis se een strafschop, toen Van Kruys sen in het beruchte gebied bij een doorbraak ten val gebracht werd. En wanneer de Hontenisse-aanval ge vaarlijk werd, liep het Jcwintet in de buitenspelval. Na rust eenzelfde spelbeeld. echter met Hontenisse overwegend in de aanval. Met een goede spelopbouw vanuit de defensie werd dc Terneu zense defensie aan het werk gezet, maar een goed afwerker bleef die middag absentZo bleef het 00 al hebben beide ploegen hard voor de winst gestreden. Zonder succes dus. Internos-AVV 7-3 TEGEN HET vlotte spel van Inter nos heeft HW deze middag weinig in kunnen brengen. Reeds vanaf het begin namen de Ettenaren het heft in handen, waarby HVV zicli moest be perken tot snelle uitvallen, die wel gevaar inhielden, maar waaruit geen resultaten tevoorschyn kwamen. Reeds in de 3e min. nam Internos de leiding. De thuisspelers bleven Goes trof in Zeelandia een tegenstan der, die in technisch opzicht mogelijk de mindere was, maar die juist zo veel feller en produktiever was om te zegevieren. Daarbij komt, dat de Middelburgse doelman Jan Mondeel ditmaal in zodanige vorm stak, dat slechts een doortastende vooriioede hem op de knieën had kunnen krij gen. In deze snelle en aantrekkelijke wedstrijd toonden de gasten vanaf het beginsignaal, dat het hen ernst was en reeds in de 6e min. gaf rechtsbinnen Corré met een fraai schot zijn ploeg de leiding. Goes rea geerde met diverse uitstekende aan vallen met echter slecht gerichte schoten. In de 18e min. had een schot van linksbuiten Cobben wél de goede richting en dat betkeende 11. Na enkele gevaarlijke acties van Goes na rust waarbij doelman Mondeel goed wegkwam, zakte het spel der rood-witten zichtbaar af en het lag in de lijn der verwachting, toen midvoor Van Iren in de 22e min. zijn ploeg opnieuw de leiding gaf (21). Van Iren miste daarop een strafschop, maar maakte nog in dezelfde minuut zijn fout goed: 31. Goes was toen een geslagen ploeg. Wel bleef het fel aanvallen, maar het kon geen kracht opbrengen om de Zeelandia-defensie tot capituleren te dwingen. Cobben reduceerde de achterstand nog wel tot 32, maar het was toen te laat om de verdiende Zeelandia-zege in gevaar te brengen. Zld. Sport-Corn Boys 3-1 Het eerste half uur was het initiatief aan Corn Boys-zijde, maar Frans Rieteco en zijn Verdedigers gaven geen krimp. Na de hervatting bleek de beste speler van het veld, de Sas se doelman Ducarmon, een sta-in-de- weg voor meer succes van de Vlis- singse voorwaartsen, die zonder Nol Schuit (en met Rob Zwigtman) de puntjes niet cadeau kregen. Voor rust namen de Sport-mensen via Jaap van Maris een 10 voorsprong, die 6 min. na rust vergroot werd tot 20, toen Klopmeijer een uitstekende com binatie succesvol afrondde. Nadat de Sasse doelman enkele gevaarlijke momenten had afgeweerd, kwam de Vlissingse zege zelfs nog in gevaar, toen Van Zele slecht wegwerken van doelman De Ridder via het hoofd van Lex Langendijk afstrafte (2X). Zld. Sport hield echter stand en Kees Elve schoot vlak voor tijd uit moei lijke positie de zege veilig (3—1). Axel-BSC 4-1 Axel begon direct met een offensief en reeds na korte tijd (5 minuten) kon Visser de score openen (10). Het spelpeil daalde hierna aanzien lijk; de Axelse voorhoede kreeg wel enkele scoringskansen, doch i deze werden niet benut. Enkele minuten voor rust kon De Bot voor BSC de score vereffenen (11). Met deze stand werd gedraaid. Na de thee kwam BSC fel opzetten, doch Axel kon zich geleidelijk aan de druk ont worstelen en na een kwartier kon Visser uit een corner met een lage schuiver de stand op 21 brengen. Een der hierop volgende aanvallen werd opnieuw bekroond, toen Ver- bunt de stand op 31 bracht. Het spel van Axel verslapte weer en het Axel-doel ontsnapte enkele malen aan doorboring, doordat doelman Verpoorte Vrouwe Fortuna op zijn hand had Kort voor het einde ver richtte Visser de hattrick (4—1). aanvallen en het was eigenijlc een verrassing, dat HVV na 8 min. door Van Di'oselaer gelijk maakte. Want bij een volgende aanval was het al weer 2-1 en dat vormde een betere verhouding van de krachten. Toen één der Brabantse aanvallers in het beruchte gebied gevloerd werd, schoot Vergauwen de strafschop in tot het derde doelpunt. Van Dorselaer pro beerde het spel te verplaatsen, maar het geluk was aan de Branbantse kant. Nadat Internos de stand op 41 ge bracht had, voelde bet zich veilig, zelfs nadat Van de Kerkhove de ach terstand tot 42 gereduceerd had. Na rust ging Internos weer snel van start en reeds na 2 min. werd het 52. De Ettenaren gooiden er nog een schepje bovenop: na een half uur werd het 62 en 10 min. voor tijd 72. In de laaste minuut bracht Van Dorselaer bij een snelle uitval de eindstand op 73.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 10