Wellicht bemaling Walcheren via één grote spuikom te Ritthem VELPON BILT Zeeuwse Almanak CHEF-TIMMERMAN A. DAANE KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN DE DILI VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1961 POLDERBESTUUR DENKT AAN OPSCHUIVING Aanpassing gemaal Boreel aan nieuwe stroomspanning vergt flinke investering Tijdens "de vergadering van het bestuur van de Polder Walche ren, die vrijdag in het Polder huis te Middelburg gehouden is, heeft de voorzitter, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg, er op gewezen, dat tengevolge van de uitvoering van het Drie- eilandenplan de wijze van bema ling van de polder op de „hel ling" moet. Volgens de Deltawet kan de polder aanspraak ma ken op een zogenaamd vervan gend werk, maar het polderbe stuur verwacht, dat het nog wel anderhalf tot twee jaar zal du ren, voordat met de overheid hierover overeenstemming be reikt is. Toch heeft het polder bestuur deze kwestie reeds be keken en de gedachten gaan hierbij uit naar een zekere op schuiving. Een van de mogelijk heden, die het bestuur ziet is namelijk de spuikom bij Ritthem zeer aanzienlijk te ver groten, waardoor mét de spui kom in Veere (die voor de pol der nu reeds geen diensten meer bewijst) ook die in Vlissingen zóu kunnen vervallen. Deze mogelijkheid'kwam ter sprake toen voorzitter Rutgers van Rozen burg zijn commissarissen een pro bleem voorlegde, waarvoor het ne men van een onmiddellijke beslissing bijzonder moeilijk werd geacht. Door de omschakeling van de stroom spanning van 3000 op 10.000 Volt, die de gemeente Middelburg thans uitvoert, zijn namelijk voorzieningen nodig aan het poldergemaal de Bo reel te Middelburg. Om de twee elektromotoren, die momenteel (mét een dieselmotor) de pompen in de Boreel. aan Jbet werk zetten, aan cfc f Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA Nv Hederslraal 19 - Middelburg - Iel. 01180-2962 I gewijzigde situatie aan te passen, moet de polder een investering van rond 25.000 doen. Zou echter de polder inzake deze ombouw niet met de gemeente Mid delburg tót overeenstemming kunnen geraken, dan zouden de twee elek tromotoren vervangen moeten wor den door dieselmotoren. Daarvoor is een investering geraamd van rond 125.000;in dit bedrag is tevens de aanleg opgenomen van een extra grote olietank, die een voorraad voor meer dan één jaar kan bergen voor het geval er onverhoopt geen olie kan worden aangevoerd. Goedkoper Tegenover deze belangrijke grotere investering staat een goedkopere ex ploitatie, waardoor de uitgaven na verloop van tijd hétzelfde zijn. Bo vendien is de polder met dieselbema ling niet afhankelijk van de speruren hetgeen momenteel wel het geval is. Bij de aanpassing aan de nieuwe stroomspanning heeft men echter weer de mogelijkheid om inplaats van de aankoop van een transformator er één te huren voor 600 per jaar. Jlir. Rutgers v; Rozenburg wees er op, dat de kwestie met het gemaal wellicht anders geregeld zou worden, wanneer men nu al op de hoogte was van de afwatering van de polder in de toekomst. Een beslissing daarover zal echter nog wel enkele jaren uitblijven, te meer omdat er verschillende andere plannen mee samenhangen (onder meer de Vlissingse boulevardverde- tlïging). „Het grijpt alles in elkaar", aldus de voorzitter, „maar op korte termijn moet toch een regeling voor de Boreel worden getroffen". Daar de commissarissen van oordeel wa ren, dat een beslissing tijdens de •"ergaderïng bijzonder moeilijk te ne men was, werd besloten de kwestie tot de volgende vergadering in november aan te houden. Dan zal het dagelijks bestuur met een voor stel komen, waarin de verschillende belangen tegenover elkaar afgewogen zijn. Gehandhaafd Het polderbestuur ging voorts ak koord met het voorstel om hel dijk- geschot voor 1962 te handhaven op 60 per ha voor de ongebouwde eigendommen en op 10 per 100 belastbare opbrengst voor do ge bouwde eigendommen. Een verhoging van het dijkgeschot is nog voor komen kunnen worden, omdat de ra ming van de werken rond 30.000 lager gestéld kon worden dan voor 1961. Omdat liet niet mogelijk was om vóór deze vergadering een gede tailleerde begroting 1962 op te maken, werd een uittreksel van de gewone dienst 1962 overge legd, waaruit onder meer bleek dat de post stormschade voor het volgend jaar verlaagd is van VAN TOT TOGA Burgemeester en wethouders van Koudehcrke menen, dat een en an der stijlvoller moet geschieden. Dat slaat op huwelijksvoltrekkingen in deze gemeente en dat stijlvolle zal dan onder meer door middel van een toga tot uiting moeten worden ge bracht. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor in de volgende vergadering een bedrag van 400 gul den beschikbaar te stellen, waarvoor dan de toga compleet met ge meentewapen op de linkermouw kan worden aangekocht. In het voor stel aan de raad wordt er nog óp ge wezen, dat, het stijlvolle jacquet toeu wel' practische moeilijkheden - voor de desbetreffende ambtenaar van do burgerlijke stand' inet zich mee brengt: hij moet zich zowel voor als na de plechtigheid verkleden. En wannéér er een toga is, is zo'n ver kleedpartij een kwestie van een ogen blikje. VERHEUGEND. Een verheugend bericht voor sportminnend Tholen: bij de ge meente is bericht binnengekomen, dat het nieuwe sportterrein in ge bruik, kan worden genomen. De- juiste datum staat nog niet vast, CONTROLE Iii gedachten verzonken wandelde het mam-netje over de Vlissingse bou levard., waar hij wie weet hoeveel voetstappen al had liggen. Een oud mannetje was het, te oud om de te- - genwoórdig zo gewilde term „be jaard" te gebruiken. Nee, dit mannetje was oud, zonder meer. Maar toch nog tamelijk kwiek ter been en tuk op een loopje langs de zee. Dit keer onderbrak hij dat loopje evenwel.- Plotseling bleef hij. staan en een beetje misnoegd bekeek hij de'zeewering:ter plaatse. Er zat een scheur in de boulevard- muur. Het mannetje schudde beden kelijk het hoofd. Hij vond de situatie klaarblijkelijk maar dubieus, maar veel kon hij er natuurlijk ook niet aan verhelpen. Toch deed hij wat hij kon. Want al vorens zijn weg te vervolgen duwde hij eens stevig met zijn wandelstok tegen de zo'n slordige halve meter dikke muur en eerst toen hem bleek dat die muur toch wel „hield", ging hij verder. Vlissingen Icon weer gerust zijn-. maar de gebeurtenis zal wel niet onopgemerkt voorbijgaan. Het terrein heeft twee mooie velden die voor verschillende spelen kun- nen worden ingericht. KLAP De eerste klap is een daalder waard, I zei men op 28 september in Halstc- ren en Souburgs burgemeester A. H. I S. Stemerding als voorzitter van de I vereniging van Geestes- en Zenuw- i zieken in Zeeland, gaf een plechtige I klap tegen een halletje op de nieu- I we mïdget-golfbaan van liet neuro- sensanatorïum „I)e Viersprong" te Halsteren. Een der damesgasten bood hem dan ook snel een daalder aan. Het is er vervolgens een vrolijke dag geworden met muziek van de blok- JJhïtelub, met volksdans en thee. De heer Stemerding droeg de golfbaan, na de openingsplechtigheid, over aan de commissie voor sport en ontspan ning. Van de daalder zij nog ver nield, dat het hier een zogenaamde „halve man" betrof, een oude Zeeuw- j se daalder uit 1591. „SOOS" Voorzover de Axelaars van 65 jaar en ouder het nog niet weten, woensdagmiddag om twee uur gaan de deuren van het torenlo kaal van de Nederlands hervorm de kerk weer voor hen open. GOUD Eu na we dan toch bij de hogere leeftijden beland zijn, mag het gou den huwelijksfeest van de heer en mevrouw Weijermansde Smit uit de Scherminkelstraat te Vlissingen niet onvermeld blijven. Volgende «eek vrijdag is het zo ver I 60.000 tot 45.000. De nieuwe begroting, die tijdens de novem- bervergaderïng in behandeling, zal komen, sluit met een post voor onvoorziene uitgaven van 33.000, hetgeen op een totaal aan inkom sten van ruim 1,522 miljoen geen ruime marge is. Voor de opruiming van bunkers in het waterwingebied tussen Oostka- pelle en Vrouwenpolder, alsmede voor de aanleg van puinwegen voteerde de vergadering een krediet van 100.000 gulden. Deze opruimingswerken wor den door het rijk geheel vergoed. Na een uitvoerige bespreking werd verder de rekening over 1960 goed gekeurd. De gewone dienst er van sluit met een batig saldo van 13.622,68 bij een totaal aan inkom sten van ruim 1,719 miljoen. Aan het begin van de zitting wees de voorzitter er. op, dat 3 dagen na de vorige vergadering de heer S. A. Versluijs, vele jaren commissaris yan de polder, was overleden. De lieer Rutgers van Rozenburg noemde de heer Versluijs een markante persoon lijkheid, die een zeer uitgesproken mening had en waarmee het een ge noegen was de degens te kruisen. In dit jaar overleden ook drie oud-com missarissen, namelijk de lieren Vol kers (van 1919 tot 1949 lid van het polderbestuur), P. de Visser (1931- 1954) en L. Minderhoud (1927-1959). De vergadering herdacht hen staande enkele ogenblikken. De besluiten in deze polderbijeen komst werden, zoals de voorzitter tot slot opmerkte, genomen tijdens een historische zitting. Het gewijzigd reglement van de polder wordt name lijk 1 november a.s. van kracht en dit houdt onder meer in. dat de com missarissen bij het bereiken van de 70-jarige leeftijd moeten aftreden. Visser met gebroken been lag zes uur aan zeedijk Gevecht tegen vloed i De heer C. Kik uit Bruinisse i heeft donderdagmiddag bijna 1 I zes uur lang met een gebroken been aan de buitenzijde van de zeedijk te Bruinisse gelegen. 1 I Omstreeks twee uur was hij on- dcrweg om te gaan vissen bij I de „Hoek van Mol," toen hij op I de gladde tegels, die de glooiing van de dijk vormen uitgleed en j kwam te vallen. Bij deze val liep hij een beenbreuk op, zodat hij niet meer uit de voeten kon. Er was niemand in de buurt 1 om hem de helpende hand te 1 bieden. Zo bleef de heer Kik tot half I acht op de glooing liggen, ter- j wijl de vloed hem noodzaakte I j zich telkens hoger tegen de dijk 1 op te werken, teneinde niet te I verdrinken. Tenslotte wist hij j door roepen de aandacht te trekken van twee vissers, de j .lieren Woblte Roukema cn H. I Otte, die met een roeiboot langs j kwamen. Deze belden de broer I van de heer Kik op, waarna spoedig hulp aanwezig was. 1 j Dokter Van Leeuwen spalkte f het gebroken been en liet de I beer Kik naar het Zwitserse 1 j Rode-Kruïsziekenhuis te Zierik- I zee overbrengen, waar zijn been 1 gezet werd. lllllll!llllllllllllll!lllll!l!ll!lllllllll!l!l Foutieve manoeuvre leidde tot gedeukte bestelauto Een bestelauto, bestuurd door M. A. van de firma W. uit Krabbendijke was donderdagmiddag omstreeks 3.30 uur bij het veer Zijpe de dupe van een foutieve manoeuvre, gemaakt door een vrachtauto van de frima V, d. W. uit Zierikzee. In plaats van vooruit op de pont te rijden kwam de wagen achteruit en botste tegen de bestelwagen, die flink bescha digd word. HAGELSCHADE IN FRUIT OP ZUID-BEVELAND Borssele en 's-Heerenhoek het zwaarst getroffen Het onweer van donderdagavond, dat hier en daar gepaard ging niet zware hagelbuien, heeft in verschillende de len van Zuïd-Beveland vrij ernstige schade toegebracht aan de fruitteelt. Met name in 's-Heerenhoek en Bors sele Is veel schade aan de appels en de peren. Op sommige bedrijven in de buurt van 's-Heerenhoek is meer dan de lielft van de fruitoogst verloren ge gaan. In het bijzonder de vrij kwets bare Golden Delicious heeft het zwaar te verduren gehad. In dit ap pelras komt de meeste schade voor. Ook in Borssele heeft de hagel flink huis gehouden in de boomgaarden. Naar schatting is 20 tot 30 procent van de fruitoogst verloren gegaan. De schade loopt van bedrijf tot be drijf uiteen. In mindere mate heeft de hagel scha de veroorzaakt in Ovezande, Kat- tendijke en Wemeldinge. Hoe grillig het verloop van een hagelbui soms kan zijn, moge blijken uit het feit, dat in Wemeldinge alleen de boom gaarden aan de noordkant van de ge meente in de hagelzone kwamen te liggen. NIEUWE GEREF. KERK TE MIDDELBURG Akkoord over plaats In de onder leiding van ds. J. Boon stra gehouden vergadering van de kerkeraad van de Geref, Kerk te Middelburg is met algemene stem men tot bouw van een nieuwe geref. kerk nabij de Koningfnnelaan, op 't Zand besloten. Het besluit van dc kerkeraad had uitsluitend betrekking op de plaats waarover geen een stemmigheid bestond van de te bouwen kerk. De plannen zullen nu verder moeten worden uitgewerkt. Zo zal bijvoor beeld nog moeten worden beslist over de vraag of aan de te bouwen kerk een verenigingsgebouw zal worden verbonden. Ook is nog niet bekend of voor deze kerkbouw finan ciële steun zal worden genoten uit het Ponds S.S.K.K., welk fonds, waarvoor landelijk een bedrag groot ruim 1 zeven miljoen gulden door de leden der Geref. Kerken is bijeenge bracht, beoogt de bouw van nieuwe kerken financieel mogelijk te maken. A<WV\**V\<W\\\VW\'WV\AA Voor Zeeuws nieuws zie ook S de pagina's 4, 5 en 10. WW*WWWWVVVW*VVW>VV NA 39 JAAR TROUWE DIENST Afscheid bij gemeentewerken Vlissingen wegens pensioen Burgemeester mr. B. Kolff van Vlis singen heeft vrijdagmorgen chef- timmerman-magazijnmeester A. Daa- ne van de dienst van gemeentewer ken de versierselen behorende bij de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Dat; «ras voor de 39 jaar trouwe dienst, die de lieer Daane de gemeente Vlissin gen heeft bewezen. In een feestelijk met bloemen en slingers versierde stadsschuur nam hij nu wegens liet bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van deze dienst. De scheidende magazijnmeester, die vergezeld was van zijn echtgenote, mevrouw L. Daane-Schenk, werd toegesproken in aanwezigheid van de wethouder van openbare werken, de heer F. C. Smit, de directeur van gemeentewerken, de heer D. Stam, de chefs van de administratieve en technische diensten van gemeente werken en vele collega's. „U heeft die 39 jaar uw werk op zeer lofwaardige wijze verricht", al dus burgemeester Kolff in zijn toe spraak. De heer Daane was volgens de burgemeester de leider van een groep mensen geweest, die zeer be langrijk werk voor de gemeente heeft verricht. De heer Daane kwam 1 juli 1922 als timmerman in tijdelijke dienst van de gemeente Vlissingen. Be gin maart 1926 kreeg hij zijn vas te. aanstelling. De bevordering tot clief-timmerman magazijnmeester volgde op 1 juli 1955. De scheiden de functionaris ging toen van een technische in een meer admini stratiove functie over. Burgemeester Kolff prees de houding van de heer Daane in de oorlogsja ren. Hij was toen lid van dc zoge naamde opruimingsploeg en was steeds op zijn post gebleven. De heer Daane was, zo vertelde bur gemeester Kolff. 35 jaar lid geweest van de commissie voor georgani seerd overleg, waarbij hij de belan- ren van zijn collega's steeds op ver- lienstelijke wijze had behartigd. In het particuliere leven was hij werk zaam op het gebied van de volks huisvesting. namelijk vanaf 1927 als penningmeester van de woningbouw vereniging „Goed Wonen", bestuurs lid van de woningstichting en van de stichting „Noodwoningen". IjllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM 1 Burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen speldt chef-timmer- man A. Daane de eremedaille m in ztl/ver, behorende bij de ver- H siersél-en van de orde van Oranje Nassau op. Links me- M vrouw Daane-Schenk. (Foto P.Z.C.) i Advertentie. Al deze werkzaamheden droegen er toe bij, dat bet H. M. de Koningin had behaagd hem de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau toe te kennen. Na burgemeester Kolff voerde het woord de directeur van gemeente werken, de heer D. Stam. „Met de toekenning van deze onderscheiding is weer een arbeidzaam leven be loond". aldus de heer Stam. Vroe ger was de directeur van gemeente werken „stadstimmermeester", zo zei de heer Stam. De directeur meende, dat de heer Daane eenzelfde functie had vervuld, als voorheen de.stads timmerman en wel op „meesterlijke" wijze. Spreker overhandigde de schei dende magazijnmeester namens het gemeentebestuur een gratificatie. Waarderende woorden spraken ver volgens de chef van de onderhouds dienst, de heer H. Rooderwijn, de heer J. C. Dert, chef van de admini stratieve dienst en de heer H. Quelle- ry namens de collega's. Voor me vrouw Daane waren er verscheidene bloemstukken. Alle sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van een geschenk. Daartoe behoorde een draagmedaille voor de koninklijke onderscheiding namens directie en afdelingshoofden. Als laatste voerde het woord de heer J. C. Cónstandse. als voorzitter van de groep gemeen- tepersoneel van de Alg. bond van Ambtenaren. „Ik heb mijn koninklijke onderschei ding samen niet mijn collega's ver diend", zei de heer Daane. Hy richtte zic.li met enige hartelijke .woorden tot alle sprekers persoonlijk. Het vertrouwen van zijn collega's had er toe meegewerkt, dat h|j steeds zo prettig had samengewerkt. In 1922 was het, in de crisisjaren, een voor recht om in gemeentedienst te ko men, aldus .de heer Daane. „Het is voor mij altijd een voorrecht geble ven". Afscheid voorzitter Van Erck van "St.-Caecilia" De heer C. II. J. M. van Erck heeft dezer dagen om gezondheidsredenen afscheid genomen als voorzitter van de Vlissingse harmonie ,St. Caeci- lia". Tijdens een afscheidsbijeenkomst in het repetitielokaal werd de heer Van Erck onder meer toegesproken door de nieuwe voorzitter, de heer D. Cevaal. Deze memoreerde de vele moeilijkhe den, die de heer Van Erck heeft 'moe ten overwinnen in de jaren, dat hij voorzitter van de harmonie 'was. Hij hoopte dat de scheidende voorzitter nog vele jaren spelend lid van de vereniging zal blijven. Vervolgens dankte de directeur van de harmonie, de heer J. P. W. de Graaf, voor de jarenlange prettige samenwerking. In zijn dankwoord betrok hij ook me vrouw Van Erck. Tot slot sprak de meer dan 70-jarige heer Tuinders een afscheidswoord. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: voorzit ter D. Cevaal, secretaris G. Holt- kamp, penningmeester P. Wijkhuys. leden C. Roose, Th. Amadio, M. Vuyk en mej. E. Fraeyenhove. Het weer in Europa Den Helder, liclil bewolkt Ypenburg, geheel bewolkt Vlissingen. zwaar bewolkt Eelde. zwaar bewolkt De Bilt, zwaar bewolkt Twente, zwaar bewolkt Eindhoven, zwaar bewolkt Zuid-Limburg, zwaar bewolkt Helsinki, onbewolkt Stockholm, half bewolkt Oslo, licht bewolkt Kopenhagen, zwaar bewolkt Aberdeen, zwaar bewolkt Londen, half bewolkt Amsterdam, geheel bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, regen Parijs, regen Bordeaux, zwaar bewolkt Nice, half bewolkt Frankfort, geheel bewolkt München, onbewolkt Genève, regenbui Locarno, geheel bewolkt Wenen, onbewolkt Innsbruck, onbewolkt Belgrado, onbewolkt Athene, onbewolkt Rome. onbewolkt Madrid, regenbui Lissabon, licht bewolkt KUNST „De tiende man" Vlissingen, „Britannia"; Toneelgroep „Ensemble". HET PROGRAMMA vermeldt het heel nuchter: „Plaats van handeling: een synagoge in New York; Tijd: he den; Eerste bedrijf: voor het ochtend gebed". En in de toelichting op het toneel stuk „De tiende man" van Paddy Chayefski (in een goede vertaling van Ab Visser) wordt 'uit de doeken gedaan hoe de schrijver een oude joodse legende die van de „dyb- buk" tot thema nam voor zijn to neelstuk. De „dybbuk" is de ziel van een afgestorvene, „die de eeuwige rust niet deelachtig kan worden, om dat hem in het leven onrecht is ge schied en die bezit neemt van het lichaam van een levende om alsnog recht te verkrijgen". In „De tiende man" wordt een acht tienjarig meisje, naar nuchtere, he dendaagse begrippen krankzinnig, geteisterd door een „dybbuk" en wanneer de schaarse bezoekers van een oude. vervallen synagoge zich dat realiseren, besluiten zij te trach ten de dybbuk uit te drijven. Dat besluit valt niet in vijf minuten, ook al niet omdat men voortdurend op de praktische moeilijkheden stuit de „tiende man" te werven, die volgens het ritueel vereist is om een gemeen te te vormen, die zich in gebed kan begeven. Maar afgezien van die prak tische moeilijkheid is er die van het geloof. Dc dybbuk is zo goed als le gende geworden en voor velen is het een kwestie van eerst zien en dan pas geloven. Wanneer de merendeels bejaarde joodse mannen tenslotte tot uit drijving besluiten, resulteert deze sterk mystieke geschiedenis in een verrassend sloteffect, waarbij een on gelovige, cynische jongeman, met een schok tot het inzicht komt, dat hem de liefde tot het leven, de mogelijk heid tot liefhebben, tot dusver heeft ontbroken. Hij verklaart zich bereid met dat inzicht opnieuw te beginnen en te zullen trachten de dybbuk uit te drijven door middel van zijn in middels voor het meisje opgevatte liefde. Bepaald geen alledaags toneelstuk derhalve, oók al niet omdat de jood se riten er voortdurend een domine rende rol in spelenbepaald ook geen sterk toneelstuk, maar niettemin boeiend door zijn curiositeit en zijn gedurfde opzet. Geen stérk stuk, omdat de handeling vrij traag verloopt, de dialogen verre van sprankelend zijn. Maar toch boeiend om zijn ongewone inhoud. Een stuk als cle kaarsen, die er in gebrand worden: soms i'lauw bran dend, dovend bijna, dan ineens wéér opflakkerend en een enkele maal vu rig brandend. De toneelgroep „Ensemble" gaf er gisteravond in „Britannia" te Vlis singen, onder auspiciën van de Ar beiderskunstkring, een voorstelling van, vrij kort na de première. Een qpvoering, die volkomen appel leerde aan de inhoud van het stuk, traag beginnend, soms mat en soms weer bezield en op die manier verre van harmonisch. Ondanks het feit, dat de rol van Sigrid Koetse te elfder ure moest worden overgenomen door Shireen Strooker wegens ziekte van de eerste, konden wij ons niet aan de indruk onttrekken, dat deze handi cap (door Shireen Strooker overi gens gaaf weggewerkt) weinig toe deed aan het ontbreken van die har monie. Regisseur Karl Guttman heeft toch kennelijk niet goed raad geweten met dit stuk, dat een wel bijzonder indringende vertolking- vraagt om te kunnen overtuigen en waartoe van een ieder ook het ma ximum aan overtuigingskracht wordt gevergd. Dat nu heeft Guttman niet ten volle kunnen bereiken. Maar nogmaals: niettemin een op merkelijke voorstelling, tegen een even ingenieus als suggestief decor van Joseph Carl en met individueel knap spel. Met name bij voorbeeld van Dick Scheffer, die ten voeten uit een bedrijvig, volkomen in zijn ambt opgaand kostertje neerzette, voort durend fanatiek op zoek naar de „tiende man", zo nodig van de straat geplukt. Met Lex Goudsmit als de wijsgerige, zeer vrome kabbalist en Maxim Hamel als een verbitterde jongeman, „van deze generatie". Shi reen Strooker voldeed als invalster uitstekend in de enige en moeilijke, vrouwelijke rol. De overigen, onder wie Joh an Boskamp, Sylvain Poons en Jan Retél, speelden meer ge routineerd dan geïnspireerd. Een enigszins onevenwichtige voor stelling dus van een qua inhoud goed maar qua uitwerking minder ge slaagd stuk. En gisteravond beloond met een langdurig, hartelijk applaus. v. B. rAiti rit entte) 13 gr. IS gr. 18 gr, 19 gr. 18 gr. 18 gr. 18 gr, 80 gr. 13 gr. 15 gr. 16 gr. 14 gr. 15 gr. IS gr. 18 gr. 13 gr. 22 gr. 22 gr. 25 gr. 25 gr. 26 gr. 25 gr. 24 gr. 26 gr 29 gr. 29 gr. 27 gr. 29 gr, 19 gr. 22 gr. Iets lijmen? van Ceta-Bevcr IETS HOGERE TEMPERATUREN Veranderlijke bewolking niet plaatse lijk enige regen of enkele buien. Zwakke, tot matige, aan de kust la ter vrij krachtige zuidelijke wind. Iets hogere temperaturen. ZON EN MAAN. 1 oktober Zon op 6.40 onder 18.19 Maan op 23.05 onder 14.19 2 oktober Zon op 6.41 onder 18.17 Maan op 23.59 onder 15.05

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2