Snelle oplossing van probleem Schelde-Rijnverbinding Sport en wedstrijden BIGGEKERKE VOELT GEMIS AAN UITBREIDINGSPLAN VOLTOOIING VAN RIOLERING VRAAGT SOM VAN 100.000 Waar zijn onze schepen? PR GVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1961 SCHEPEN DELWAIDE BEPLEIT „Geschil verstoorde reeds te lang betrekkingen België-Nederland" Het Rijnverkeer is voor de ha ven van Antwerpen een vraag stuk van levensbelang, daar het hier een verkeer betreft dat, niettegenstaande de moeilijkhe den van de huidige vaarweg, niet minder dan zeven miljoen ton goederen per jaar bereikt. Wil Antwerpen zijn rang als wereldhaven behouden, dan moet het dat verkeer kunnen vrijwaren en dan moet het een normaal aandeel hebben in het steeds groter wordende Rijn- verkeer. Aldus het inzicht van de schepen van Antwerpen, de heer L. Delwaide, die, omdat hij zelf verhinderd was op de derde regionale Benelux-contactdag te Maastricht aanwezig te zijn, vrijdagmiddag aan het slot van die dag een gedeelte van een door hem aan de directeur van het Vlaams Economisch Ver bond gerichte brief heeft laten voorlezen. De heer Delwaide merkt in zijn brief voorts op, dat de goederenruil tus sen België en Nederland in de loop van de laatste jaren een uitzonder lijke expansie kent. Die ruil maakt in toenemende mate gebruik van het verkeer per binnenschip. Nederland staat wat deze binnenscheepvaart betreft op de eerste plaats. Naar het oordeel van zowel de Antwerpse als de Nederlandse bedrijven die bij de Rijnvaart betrokken zijn, voldoet de huidige vaarweg tussen Antwerpen en het Hollandse Diep hoe langer hoe minder aan de behoeften van de moderne scheepvaart. Overbelast De heer Delwaide deelt mede dat de Westerschelde overbelast is door liet steeds groter wordende aantal zeeschepen (in 1960 onge veer 35.000). Deze zeeschepen moeten de eveneens in aantal toe genomen binnenschepen (in 1960 ongeveer 80.000) kruisen, die het kanaal van Znid-Beveland steeds moeilijker bereiken. Deze vaarweg acht hij niet geschikt voor de dutvvaart. Dit, aldus de schepen Delwaide, zijn de voornaamste redenen waarom de bestaande toestand niet langer houd baar is. Daarom dringen het haven bestuur van Antwerpen en evenzo de Nederlandse binnenscheep vaartorga nisaties aan op een nieuwe verbin ding met het Hollandse Diep. Deze nieuwe verbinding zou er toe moeten leiden dat zowel het binnenscheep- vaartverkeer tussen de Beneluxland- den, als het Rijnverkeer niet meer ge bruik zouden behoeven te maken van de Westerschelde cn van het Kanaal door Zuid-Beveland. Deze nieuwe verbinding zou tevens voorzien in de behoeften van de mo derne scheepvaart en wel in het bij zonder dc duwvaart. Dat houdt, vol gens schepen Delwaide in, dat de nieuwe vaarweg zo kort mogelijk moet zijn en dat hij zo weinig moge lijk hindernissen zou moeten bevat ten. Bij het zoeken naar een oplossing moet, naar de mening van de heer Delwaide, rekening worden gehouden met het feit, dat de regeringen van België en Nederland het vorige jaar de besprekingen over het tot stand brengen van een nieuwe Schelde- Rrjnverbinding hebben hervat. Voorts moet rekening worden gehou den met het feit dat de kamers van koophandel van Rotterdam en van Antwerpen een akkoord hebben ge sloten waarbij, aldus de heer Del waide, het Rotterdamse bedrijfsleven voor de eerste maal erkent dat de aanspraken van Antwerpen op een nieuwe verbinding met de Rijn ge grond zijn. Vervolgens moet men bij het zoeken naar een oplossing, de inhoud van het welvaartsplan betrekken dat de provincie Noord-Brabant heeft gepu bliceerd onder de titel „De functie van Noord-Brabant in' het nieuwe westen" en dat voorziet in het gra ven van een „Benelux-kanaal" van de Antwerpse dokken uit naar de Oosterschelde. Activeren De heer Delwaide vraagt zich af, of de wederzijdse standpunten niet in redelijke mate zouden zijn afge wogen, indien werd besloten tot het graven van een kanaal van de Antwerpse dokken uit naar de Oosterschelde. Hij vraagt zich voorts af, of aan de gang zijnde onderhandelingen tussen België en Nederland niet zouden kunnen worden geactiveerd op basis van dit z.i. zeer concrete project. Het leek de heer Delwaide goed dat de op de derde regionale Be- neluxcontactdag verzamelden een verzoek zouden richten tot de re gelingen van beide landen om aan de aan de gang zijnde onder handelingen in de door de heer Delwaide bedoelde zin voort te zet ten met de vaste wil op de kortst mogelijke termijn een definitieve oplossing te bereiken voor „dit geschil dat reeds te lang de be trekkingen tussen België en Ne derland verstoort". Resolutie In de resolutie welke aan het slot van de bijeenkomst bij acclamatie is aangenomen, is evenwel niet met zo veel woorden het verzoek vervat. Wel wordt er "in het bijzonder by de regeringen van beide landen op aan gedrongen dat de leemten van infra structuur in het grensgebied worden weggenomen en dat „o.m. ten spoe digste een definitieve oplossing voor het probleem van de Schelde-Ryn- verbinding zou worden bereikt". AANLEIDING WAS KWADE BRIEF „Zij die mogen bouwen zijn bevoorrecht" In de raadsvergadering te Biggeker- ke van vrijdagmorgen, is het ontbre ken van een uitbreidingsplan voor de ze gemeente weer eens goed duide lijk geworden. Dit gebeurde naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van de heer II. Fleurbaaij, be treffende de door hem eerder aan gevraagde bungalowbouw te Groot- Valkenlsse. Een schrijven waarop niet verder werd ingegaan, maar dat, wat de inhoud betreft, volgens enkele raadsleden peil" was. ging de heer Meijers verder. „Hij* beledigt er zichzelf mee", besloot de voorzitter de discussie. In snel tempo werkte de raad zich daarna door de 13 punten tellende agenda. Men ging akkoord met het voorstel van de gemeente Vlissingen om daar een noodslachthuis te bou wen, waarmee de noodslaclitplaats van Biggekerke zal worden opgehe ven. Voorts ging de raad akkoord met de voorgestelde verkoop van en kele percélen grond, met het ver strekken van een krediet groot f 2500 voor de bestrating van een deel van de Sehuitvlotstraat en met subsidieverlening ten behoeve van „beneden alle het Verbond voor Veilig Verkeer en -oor do onderhoudskosten van wind- Zo drukte als eerste het raadslid C. Clarisse (a.r.) het uit. In dc brief zou de heer Fleurbaaij hét vertrouwen in het gemeentebe stuur hebben opgezegd. „Er is nog steeds geen uitbreidingsplan, want dit is nog in voorbereiding. Dan pas kunnen richtlijnen worden ge geven. Voor 'aspirantbouwers geeft deze omstandigheid wel eens moeilijkheden. Zij die nu toch mogen bouwen, zijn in feite bevoorrecht", zo lichtte burge meester J. L. Dregmans een en ander toe. Ën wat de brief van dc heer Fleur baaij betreft: „Daar moeten we bo ven. staan", zo merkte hij kort maar krachtig op. „Moet er toch niet een briefje naar de heer Fleurbaaij om te zeggen dat zijn schrijven beneden peil was zo wilde de heer J. Meij ers (s.g.) weten, „hij is nu wel ka pitein geweest op de koopvaardij, maar nu wil hij" voor kapitein van Biggekerke spelen". De voorzitter achtte deze voorgestelde stap over bodig. „De brief was een belediging", Er is heel wat te doen over de Dorische boog, wélke sinds 18.'i7 het Eiiston Spoorwegstation i/n Londen een bijsonder cachet verleent, maar wélke zal moeten verdwijnen omdat de Britse spoorwegen hebben besloten het station te moder niseren. „Slopen": zeggen de spoorwegen, „behouden" zegt de lieer John Betjemm van de „Victoria Societydie bovendien wordt gesteund door Lord Euston persoonlijk en door het genootschap voor het behoud van oude gebouwen. Er worden gelden ingezameld voor het behoud van de boog, dat aan vankelijk 190.000 pond sterling zou moeten kosten als de boog moest worden afgebroken en ergens anders werd opge bouwd. Een Canadese firma heeft nu evenwél aangeboden de boog in één stuk per rail of op rolletjes te verplaatsen voor 90.000 pond sterling.... Slopen zonder meer kost 12.000 pond. Het verzoek van de bewoners van de Wagenmakersgang om hun straat naam te doen veranderen in Wagen makersstraat kreeg de medewerking van de raad, de gemeenterekening 1960 werd aangeboden en tenslotte ging de raad akkoord met het voor stel ad f 40 per jaar een onderhouds- abonnement voor het torenuurwerk te nemen. Lof Van do rondvraag maakte de heer Clarisse gebruik om de burgemeester lof toe te zwaaien voor zijn houding in het conflict met de landbouwer De Wolf, die in het afgelopen zomersei zoen op zijn terrein liet kamperen, zonder hiervoor een vergunning te hebben. „Wij zijn soei>el genoeg ge weest", aldns de lieer Drogmans", maar toen hij ondanks onze waar schuwing toch nieuwe kampeerders opnam, moest er wel een eind aan komen. Bovendien was de toestand van de toiletten absoluut niet houd baar". Aanbesteding Namens de katholieke woningbouw vereniging heeft architect J. Loonen het bouwen van drie woningen aan de Broodmanstraat aanbesteed. In geschreven were! als volgt.: Metsel werk: C. Daansen 19.930; Souli mans 22.943; Timmerwerk: C. Bre vet 13.777; G. v. Schoote 14.000; Lammens 14.480; Loodgleterswerk: P. Zegers 2455; C. Masselee 2569; Elektriciteit: Schippers Nauta 1161; I. de Visser 1265; Schilder werk: J. Carels 3088; J. Provoost 3780. Collecte Dc collecte voor de stichting „Sakor" bracht te Breskens 129,87 op. Keuze uit aanwinsten van provinciale bibliotheek De keuze uit de aanwinsten van augustus in do provinciale bibliotheek luidt als volgt: Aichliorn, Verwaarlozing en heropvoe ding; Cechov 1960-1960. Apolünaire, Cro- niques d'art. Bamm, Een geloof verovert de wereld. Bazin. Het Louvre, Benoot. Gabriel Marcel. Bilderdijk, Een overzicht van zijn leven en een keuze uit zijn werken. Bom, De, De carrousel; Carlier, Het kanaal. Castelfranco, Leonardo da Vinci. Clarae, La Fontaine par lui-même. Claus, Een geverfde ruiter. Coster, Verza melde werken, dl. 1-4. Cranston, Locke. Egeraat, Van, Kent gij het land....?, Etienne, Thomas Stearne Eliot-. Faro, Heksen huilen niet. Gravesande, 's, De geschiedenis van de Nieuwe Gids, suppl. Guntlier, Inside Europe today. Haasse, Zelfportret als legkaart. Heerilchuizen, Het werk van Arthur van Schendel. Hon- dervijftïg jaar katholieke arbeidersbewe ging in West-Europa. Hondervijftig psal men, nieuwe berijming. Hugill. Shan ties from the seven seasworksongs, Isaac da Costahedaeht. Isselmann, Films over kunst. Johnson, Lives of the English poets. Jores, De mens en zijn ziekte. Kisinger, A world restored, Met- ternichKraemer en De Tombe, Goe- ree-Overflakkee. Kruyt, De verstedelij king van Nederland. Lampo, De duivel en de maagd. Landendocumentatie: 42. Sa hara; 43. Algerije: 44. Mauretaunië. Lu- ning Prak, De randstad Holland. Mares, Wie werpt de steen. Martinet, Eléments de linguistique générale. Naeff, De waar dering van Gerbrand Azn, Bredero. Ne derlandse orgelpracht. Neseio, Boven het dal. Noordzij, De schuldvraag. Nooten, Van, Filmproduktie. Pol, Van de, Het ge tuigenis van de Reformatie. Post, De driebond van 1788 en de Brabantse re volutie. Raes. De vadsige koningen. Ra tionalisme, Het. Zes belichtingen. Reve, Van het, Tien vrolijke verhalen. Sartre, Les sëquestres d'Altona. Savant, Talley rand. Sayers. Koning Incognito. Snoek, Hercules. Sötemann; Vijfenveertig sei zoenen (Geschied. Querido). Soustelle, Zo leefden de AztekenStadion 60. Tele- visiebeleid en reclame. .Vajsecchi, Rafaël. Troeyer, Lamoraal van Egmont. Verslag over de stormvloed van 1953. Vraagstuk, Het, der nieuwe woonwijken in Neder land. Vroman, Twee gedichten. Walter, Robespierre. Warmond, Eeuwig duurt het langst. Wereld, De, van zwart en wit. Brillenburg Wurth, De rol van het de monische. Wispelaere, De, Hendrik Mars man. Wright, Roy Campbell. Zuiderzee, foto's. Simultaan dammen In het clublokaal van de damvereni ging- te Yerseke speelde de Zeeuwse damkampioen Jan Sinke uit Kloetin- ge een simultaanwedstrijd tegen een vijftiental dammers. De Zeeuwse kampioen won 10 partijen, speelde er 4 remise en verloor er één. Sinke werd verslagen door P. v. d. Vrede uit Yerseke. Remise bereikte hij te gen J. Louwerse, E. Minnaard, C. de Rooy en J. Zuydweg, allen te Yerse ke. Nederlandse bridgers verloren van V.A.R.-team In de achtste ronde van de strijd om de Europeso bridgetitel, die in Torquay wordt gehouden, heeft Ne derland In de open afdeling een 60 nederlaag geleden tegen het team van de Verenigde Arabische Repu bliek. Nederland scooirde 68 punten, de V.A.R. 99. De overige uitslagen waren: ZwitserlandIerland 60 (10154), FrankrijkSpanje 6—0 (18082), NoorwegenFinland 6—0 X10S68), IJslandDenemarken 60 (122-88), DuitslandLibanon 60 (100—r58), Groot Brittannië—-Italië 6—0 (113 66). Doordat Engeland een grote over winning behaalde op Italië, dat ove rigens bij dit kampioenschap niet met de sterkste paren is vertegen woordigd en Denemarken verloor van IJsland, hebben de gastheren op de ranglijst een voorsprong gekregen van tien volle punten. Deze luidt nu; Groot Brittannië 48, Denemarken 38, Zwitserland 36, Noorwegen 35, Italië 33, Frankrijk 30, IJsland 30, Duitsland 28, Zweden 27, België 27, Spanje 25, Nederland 24, Ver. Arabische Rep. 24, Ierland 13, Finland 5, Libanon 3 punten. Cujé zesde in Praag op de 10.000 meter Tijdens internationale wedstrijden in Praag is de Middelburger Hein Cujé als 6e geëindigd op de 10.000 meter. Zijn tijd was 31.48.8, dat wil zeggen dat hij ruim 2 minuten boven het Nederlands record bleef dat met 29.43 op zijn naam staat. Winnaar van de wedstrijd was de Argentijn Suarez die 29.34 liet noteren. Hein Cujé favoriet voor nationale veldlooptitel Dit weekeinde worden te Gouda de Nederlandse veldloopkampioenschap pen gehouden, waaraan ook een drie tal atleten van het Middelburgse „Dynamo" zullen deelnemen. Dit zijn: Hein Cujé, de huidige titelhouder, Cas Mulder, winnaar van de jongste Boulevardloop en Hans Bostelaar. Cujé start weer als favoriet. Van do prestaties va.n Mulder en Boste laar zal het afhangen of ook het clubkampioenschap zal worden ge prolongeerd. Vorig jaar werd Dyna mo met de lopers Cujé, Bostelaar en Kaljouw n.l. ook clubkampioen. Vandaag (zaterdag) start Cujé nog in Enschede op de 3000 meter steeple-- chase. Deze wedstrijden worden bij kunstlicht gehouden in het Dieck- manstadion en ze worden georgani seerd door de Enschedese Atletiek Commissie. RAAD KOUDEKERKE KOMT BIJEEN Onteigening percelen voor arrondissementsrechtbank Het college van b. en w. van Kouile- kerke zal maandagmiddag aan dc raad voorstellen akkoord te gaan met de beschikbaarstelling van een krediet van f 100.000,- voor het dienstjaar 1961, teneinde de riolering in de be bouwde kom-dorp te kunnen voltooi en. Tevens zal aan de raad een lijst met namen worden voorgelegd Van straten in het uitbreidingsplan „Dis hoek 1959." Daar deze straatwegen gelegen zijn aan de voet van de duinen leek het b. en w. alleszins passend aansluiting te zoeken bij namen van stromen en zandbanken. Zo komen in dit voorstel o.a. de namen Wester- schcldelaan, Kaapduinlaan, Wielin- Jfenlaan, Nolleplaatlaan en Westpït- aan 'voor. Voorts wil de raad een aantal over steekplaatsen als voetgangers-over steekplaatsen aanwijzen en wel aan de Cithershill-singel nabij de bijzon dere lagere school en bij het begin van de Brouwerijstraat nabij het Dorps plein. De,ze oversteekplaatsen bevin den zich op de gemeentewegen. De laatsgenoemde oversteekplaats vol doet niet aan de wettelijke bepalingen, voor wat betreft de markering. Het lijkt b. en w. gewenst, dat deze voet- gangers-ovei'steekplaats gehandhaafd' blijft, gezien de grote verkeersdrukte op het kruispunt tijdens de zomer maanden. DORESTAD 28 2 .I6AGERSEONTEIN BARENORECHT SEROOSKERK CALT. NAPELS Botanyb: CALT. CINULtA MATARAM 30 to R'dom MAUREEN 27 630 m O Do MEERKERK 2B te Chittagon WAYERMAN 2B MERWELLOYD 28 Bij do arrondissementsrechtbank te Middelburg zal een vordering worden ingesteld tot 't uitspreken van de onteigening inzake een tweetal percelen grond, gelegen in liet uitbreidingsplan Paauwenburg, omdat met de betrokken eigenaren geen overeenstemming tot aan koop langs minnelijke weg kon worden verkregen. B. en w. stellen nu de raad voor, teneinde een rechtskundige opdracht te geven, de zaak bij genoemde rechtbank aanhangig tó maken cn daartoe een rechtsgeding te voeren. De raad wordt voorgesteld akkoord te gaan met de vaststelling van het onteigeningsplan Paauwenburg H. Dit plan is opgesteld in het belang van do volkshuisvesting. Voorts stellen b. en w. voor het nieuwe bibliotheek gebouw aan de Volksbibliotheek Kou- dekerke te verhuren voor de som van f i00,- per jaar. De bouw van twee woningwetwoningen het voor Kou- dekerlte toegewezen contingent houdt het college al geruime tijd be zig. Daar de onderhandse prijsopgaaf van aannemer J. W. Christiaansen boven de z.g. curveprijs lag had het geen zin terzake een voorstel aan de raad te doen. Het college zal de raad voorstellen tot de bouw van deze wo ningen aan de Cithei-shill-singel in de onmiddellijke aansluiting met de wo ningen, die daar voor de huisvesting van de Ambonese gezinnen wer den gebouwd. Zij zal wederom over gaan tot onderhands^ aanbesteding. 1 Examens Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het doctoraal exa men scheikunde de heer J. A. Ver- brugge te Kruiningen. Aan de christelijke kweekschool Zeeland te Middelburg slaagden voor dc akte volledig bevoegd onderwij zeres de dames; 'E. C. de Kam te Geleen, C. M. Karman te Coiijns- plaat; B. van Oost te Wijhelmlna- dorp en M. K, van Soelen te Bergen op Zoom, en voor de akte volledig bevoogd onderwijzer do hereii: C. 3. B. Boender tö Middelburg, K. P. de Bree te Breskens, P. Dieleman te Axel, P. van Elven te Wissenkerkc, W. Hack te Zierikzee, C. Jonkheer te Middelburg, D. Kloosterman te Wol- phaartsdijK, J. de Kok te Lewedorp, A. M. Lèenhouts te Oostburg, C. J. Markusse to Kapelle, J. Noot te Vlissingen, P. J. Punt te Aardenburg, J. M. Verburg te Goes, M. G. Ver- helst te Zaamslag en J. Willeboord- se te Middelburg. Vijf kandidaten moeten in januari a.s. een herexamen afleggen. Geen enkele kandidaat behoefde te worden afgewezen. De examens zijn geëin digd Zwitsers koppel won zesdaagse van New York ,,De Zwitser Oscar Plattner en Armin von Buren hebben do zesdaagse van New York gewonnen, die donder dagavond is geëindigd. Zij behaalden 1224 punten en legden in 141 uur bijna 3800 kilometer af. De tweede plaats was voor de Italia nen Terruzzi en Faggin met 7S1 pun ten en de derde voor de Duits-Lu xemburgse combinatie Rudi Altig- Gillen met 601 punten. Onze landge noten Wout Wagtmans en Jan Plan- taz finishten met een ronde achter stand en S73 punten als vierde. Het was sedert 1939 de eerste zesdaagse die in New York werd gehouden. Grote Trek-wandeltocht Vandaag (zaterdag) organiseert de Christiaan de Wetstam te Middel burg voor de vierde maal de „Grote Trek"-wandelmars voor de Zeeuwse padvinders. Ongeveer 350 deelnemers hebben ingeschreven uit Goes, Ter- neuzen, Vlissingen en Middelburg. Om 2 uur is de opening op het r.h.b.s.-terrein en 2.15 uur vertrek ken de groepen kabouters, welpen, padvindsters, padvinders, zeeverken ners en loodsen onder leiding van de padvindersband en maken onder staande route door de stadSpan jaardstraat, St. Pieterstraat, Gist- poort, Korte Giststraat, Koorkerkhof, Koorkerlchofstraat, Lange Delft, Markt, Lange- en Korte Noordstraat, Noordpoortstraat .cn -plein, Noord- brug. Hier zal de band halt houden, waarna de groepen verder wandelen. De kabouters en welpen lopen onge veer 10 km, en de „groten" ongeveer 20 km. Aan het eind van de wandelmars zullen „The Green Stars" eigen werk spelen in afwachting van de uitslag. Ajax tegen Ujpest Dosza voor de Europese beker Vrijdagavond is in Londen de loting verricht voor de tweede ronde (acht ste finales) van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Ajax, dat voor de eerste ronde was vrijgesteld, lootte tegen Ujpest Dos za (Hong.). De ploegen zullen in een thuis- en een uitwedstrijd tegen elkaar uitko men. De ontmoetingen moeten vóór eind november zijn gespeeld. Van tevoren was bepaald clat, indien cle Oost- en Westcluitse bekerwinnaars tegen elkaar zouden moeten spelen, over geloot zou worden. Carlisle op 1 april 1962 in Nederland De Australische zwemcoach Forhcs Carlisle heeft verklaard, de voor waarden, zoals de K.N.Z.B. die in zijn voorstel aan hem heeft gedaan, te accepteren. Dit zou dan betekenen, dat Carlisle per I april J9<>2 in Ne derland zijn trainingswerkzaamhe den begint en gedurende een half jaar in ons land zal verblijven. Bei de partijen kunnen dan na deze pe riode, die wederzijds als een proef tijd moet worden gezien, beslissen, of het verband voor kortere of lan gere tijd wordt verlengd, of wordt beëindigd. De voorwaarden, in het voorstel ver vat, verschillen belangrijk van die, welke in eerste instantie uit Austra lische bronnen zijn gepubliceerd. De K.N.Z.B. zal zowel de reis- als de verblijfkosten van Carlisle en zijn vrouw vergoeden. Tijdens zijn ver blijf in Nederland ontvangt hij van de' K.N.Z.B. een financiële toelage, die meer als zakgeld dan als salaris moet worden gezien. Interessante interlands voor Nederlands elftal De kans is groot dat het Nederlandse elftal nog dit seizoen enkele bijzon der interessante wedstrijden zal spe len. De heer L. Brunt, secretaris- penningmeester van de K.N.V.B. heeft namelijk in Londen hij woonde daar onder meer het F.I.F. A.-congres bij besprekingen ge voerd "niet vertegenwoordigers van een aantal nationale voetbalbonden. Met Engeland werd in principe over eengekomen zo mogelijk dit jaar een wedstrijd NederlandEngeland te spelen. De ontmoeting, die voor be gin december is vastgesteld, komt in de plaats van de wedstrijd Neder landOost-Duitsland, die door de vi sum-moeilijkheden moest vervallen. Aangezien het bestuur van de Engel se league echter zijn toestemming voor dc ontmoeting nog niet gegeven heeft is het niet geheel zeker dat de- Engelsen naar Nederland zullen ko men. Voorts heeft Schotland voorgesteld op de eerste woensdag in mei 1962 de wedstrijd SchotlandNederland te spelen, de return van de ontmoe ting die twee jaar geleden in Am sterdam is gehouden. De wedstrijd zou de ontmoeting NederlandWest- Duitsland die definitief niet door gaat, vervangen. Polen heeft verder voorgesteld op basis van een uit- en thuiswedstrijd tegen Nederland te spelen. Met de Tsjechen is onderhandeld over de returnwedstrijd Nederland Tsjecho- Slowakije. Israël tenslotte heeft de K.N.V.B. uitgenodigd -met het Ne derlandse team naar Israël te komen. Hier zal. geen tweede wedstrijd in Nederland komen. Biljarten De biljartvereniging „O.O." te Goes speelde >een uit- en thuiswedstrijd tegen „K.O.T." uit Souburg. Souburg won tien van de achttien partijen. De uitslag was derhalve 20 punten voor Souburg en 16 voor Goes. Benoeming Tot onderwijzer aan de chr. lagere school In Domburg is per 1 oktober benoemd dc heer J. Evcrsc tc Yer seke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 20