Sanering binnenstad Vlissingen start met bouw van warenhuis Kanaalwerken in Nederland te traag m STEMMEN UIT DE KERKEN ZILVEREN EREMEDAILLE VOOR ONTVANGER WOLPHAARTSDIJK .4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1961 MET INSTEMMING DOOR RAAD ONTVANGEN Maatregelen tegen overlast van bromfietsen bepleit Het voorstel tot verkoop van grond tussen Oude Markt en Lange Zelke voor de bouw van een Hema-warenhuis werd vrij dagmiddag in de Vlissingse ge meenteraad met grote instem ming ontvangen. Men zag het als een belangrijke start voor de verwezenlijking van het sa neringsplan voor de oude bin nenstad. Wethouder Smit noem de het zelfs „het begin van de wedergeboorte van onze binnen stad". De toegang tot deze nieu we winkelstraat zal voorlopig echter nog via de Noordstraat moeten lopen, omdat het ver krijgen van een toegang vanuit de Walstraat vooralsnog moei lijk is, daar nog enkele panden ter plaatse hiervoor moeten wijken, zo antwoordde wethou der Smit op vragen van de heer H. B. J. Knoop. Dit V.V.D.-raadslid drong cr name lijk op aan, dat er ten spoedigste een verbeterde toegang tot de Lange Zelke vanaf de Walstraat komt. In aansluiting op de woorden van de wethouder zei burgemeester Kolff hierover nog,f dat het streven er op gericht blijft, de nieuwe toegang vanuit de Walstraat gelijktijdig te doen komen met de nieuwbouw in de Lange Zelke. Op vragen van de heer S. J. Adri- aanse (k.v.p.) en E. de Priester (p.v.d.a.) over belangstelling van de plaatselijke middenstand voor het Lange Zelke-project, sprak wethou der Smit als zijn verwachting uit, dat na het eerste plan voor winkelbouw, wel spoedig andere gegadigden, zo wel van binnen als van buiten de stad, zich met concrete plannen zul len melden. Intussen zullen b. en w. zo spoedig mogelijk de bestaande panden ten be hoeve van het Hema-bouwwerk laten ontruimen, terwijl ook alles zal wor den gedaan om een spoedige verkrij ging van de rijksgoedkeuring voor deze nieuwebouw te bevorderen. Het voorstel tot grondverlcoop werd z.li.s. aanvaard. De overige agendapunten leverden weinig stof voor discussie op. Naast enkele ondenvijsbenoemingen o.m. van mej. C. W. de Graag en mej. W. Y. Pieters tot lerares in vaste dienst aan de industrie- en huishoudschool, en enkele voorstellen tot verkoop en ruiling van grond, werden de ont eigeningsplannen Lange Zelke en Paauwenburg m definitief vastge steld. Voor het geschikt maken van de aan de Hogeweg geprojecteerde rol schaatsbaan voor ijsbaan werd een krediet verleend. Voorts werd o.m. besloten de betaling van rente en af lossing van een geldlening voor de financiering van de stichtingskosten van 71 woningen in Tuindorp, van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te garanderen. Bromfietsoverlast Met een opmerking van het K.V. P.-raadslid S. J. Adriaanse om de verbodsborden voor bromfietsen op de boulevard maar op te hef fen, doch een beter politietoezicht mogelijk te maken, kwam de bromfietsoverlast nog eens ter sprake in de raad. De heer D. Romijn (p.v.d.a.) zag het als een onbillijkheid dat Duitse bromfietsen voorzien van een nummerbord en dientengevolge als motorvoertuig aangemerkt onge hinderd over de boulevard kunnen knetteren. Ir. Krietemeijer (a.r.) wilde ook maatregelen genomen zien tegen lawaaierige motorfietsen en bovendien tegen de Duitse brozems, die de binnenstad niet minder onvei lig maken. Over die overlast in de binnenstad, met name op de Kleine Markt, liet ook de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) enkele behartenswaardige opmerkin gen horen. Hij sprak van menson waardige toestanden voor de bewo ners in die omgeving. Vaak is het Na vijftig jaar Unaniem besloot de raad ook zijn erkentelijkheid uit te spreken voor het aanvaarden door H. M. de Koningin van het koninklijk voorrecht inzake verblijf in het stadhuis. Het P.v.d.A.-raadslid De Priester vroeg zich bij dit voor- j stel nog af hoe dit besluit vijftig jaar geleden in de Vlissingse raad zou zijn ontvangen. Met name hoe de socialistische afgevaardigde De Meij zou hebben gereageerd, die op 6 oktober 1911 als eerste socia list in de raad zitting kreeg. Thans heeft de socialistische raadsfractie zich met grote in stemming achter dit voorstel ge schaard, zo verklaarde de heer De Priester met voldoening. De begroting voor 1961 werd gewij zigd. en in aansluiting daarop ging de raad akkoord met een noodzake lijke verhoging van de straatbelas ting van 6 tot 10 voor de gebouw de eigendommen en van 3 tot 5 voor de ongebouwde eigendommen. De heer Van Rooijen (c.h.) gaf overi gens niet van harte zijn stem, omdat het streven van de landsoverheid is om de belastingen te verlagen. Niet temin had hij er begrip voor dat de gemeente in verband met haar finan ciële positie, niet anders kan hande len. Een krediet van f 10.000 werd toege kend voor aanleg en wijzigen van voetgangersoversteekplaatsen, waar bij ir. J. H. Krietemeijer (a.r.) pleitte voor een tydige voorlichting aan het publiek. T eleurstelling Bij de rondvraag vertolkte het P.v.d.A.-raadslid H. Hekhuis de te leurstelling van de handarbeiders van de gemeente, over het feit, dat deze niet waren uitgenodigd bij het heien van de eerste paal voor het nieuwe stadhuis. Hij vroeg op een of andere wijze hiervoor enige compen satie te geven. Burgemeester Kolff zette echter uiteen, dat het de bedoe ling is geweest alleen het personeel van die diensten uit te nodigen, die in het stadhuis worden gehuisvest. Ook de onderwijzers en politieman nen zijn bijvoorbeeld niet uitgeno digd. Overigens had de burgemeester wel begrip voor de reacties van de handarbeiders. Hij zegde toe in de TERNEUZEN START BINNENKORT BOUW PHILIPSFABRIEK Binnenkort zal in Terneuzen begon nen worden met de bomv van de nieuwe fabriek voor de „hoofdin- dustriegroep Licht" van de N.V. Philips, een vestiging waar men photofluxlampen, kerstboomlam pen, lenslanipen en andere spe ciale miniatuurlampen wil gaan fabriceren. Activiteiten zoals o.a. de bedrijfsme- chanisatie en de ontwikkeling zul len voorlopig worden gestimuleerd vanuit de Philipsvestiging in Roo sendaal waar men hiermee al veel ervaring heeft opgedaan. Ten be hoeve van deze fabriek is in de directe omgeving van het kanaal TerneuzenGent, een oppervlak te grond van enige hectaren aan gekocht. Op dit stuk grond zal een produktie- Iial van 90 bij 45 meter met kan toorstroken op de kop en langs heen de lange zijkanten worden gebouwd, waarin bovendien ma gazijnruimte is geprojecteerd, verder komen er nog een ketel huis, een auto-parkeerplaats en rijwielstallingen. Voor het verkrijgen van een zo aan genaam mogelijke temperatuur altijd een van de grootste proble men in een lampenfabriek komt er een speciale dakconstruc tie, terwijl er over de hele lengte van de produktiehal een ventila- tiekelder wordt gebouwd. Van hieruit wordt de onder druk ge brachte lucht in de hal gestuwd. Via het dak verdwijnt deze lucht, zodat er een voortdurende door stroming van verse lucht plaats heeft. Tenslotte kan nog worden medege deeld, dat er ten behoeve van het industrieterrein waar Philips zich gaat vestigen een nieuwe weg wordt aangelegd, die aansluiting zal geven op de weg van Terneu zen naar Sluiskil, zo lezen wij'in de Philipskoerier. Vermoedelijk zal half oktober de eerste paal voor deze fabriek worden gesla gen. D. van Ooijen benoemd tot inspecteur-korpschef Terneuzen niet meer mogelijk om naar de t.v. te kijken. Volgens de lieer Oosterhuis heeft de Vlissingse binnenstad onder de jeugdige bromfietsers, in de bui tengemeenten reeds de bekendheid gekregen dat het „nergens gezelliger knetteren" is dan daar. Hoewel bur gemeester Kolff uiteraard geen di recte oplossing voor dit euvel kon geven, kon hij de raad wel meedelen dat hij hierover toevallig dezer dagen een gesprek had gehad. Er zal wor den nagegaan, wat tegen deze over last te doen is. Het K.V.P .-raadslid, mevrouw Kint vroeg nog een afdoende bestrijding van ratten in de omgeving van Pre sident Rooseveltlaan, v. d. Heislaan, Beatrixlaan, terwijl tenslotte de heer C. Jansen (v.v.d.) aandacht vroeg voor de verbreiding van de Europese gedachte. De reeds in ons blad aangekondigde benoeming van de officier der rijks- Eolitie D. van Ooijen tot inspecteur- orpschef der gemeentepolitie te Ter neuzen is thans door de minister van binnenlandse zaken bekrachtigd. De ze benoeming had plaats bij besluit van de burgemeester van Terneuzen, d.d. 1 september 1961. De juiste da tum van indiensttreding staat nog niet vast. Vermoedelijk zal het 1 no vember of 1 december aanstaande worden. De nieuwe korpschef werd op 5 janu ari 1930 te Eist (Gelderland) gebo ren. Hij is gehuwd en heeft één kind. Na het behalen van het diploma 5-ja- rige h.b.s.-b, diende de heer Van Ooijen als reservé-eerste luitenant bij de Koninklijke Marechaussee. Daarna volgde hij een opleiding aan het rijksinstituut voor hogere poli tieambtenaren te Hilversum. In 1956 trad de heer Van Ooijen in dienst bij de rijkspolitie. Momenteel is hij toe gevoegd aan de districtscommandant der rijkspolitie te Middelburg, voor het gebied Zeeuwsch-Vlaanderen. HHIIIIIIIIIIlllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiyH I FEESTGEBAK IN DE 1 I VLISSINGSE RAAD Het gebruikelijke kopje thee I in de Vlissingse gemeente- raadszitting was vrijdagmid- dag „gegarneerd" met een ge- bakje. Nadat alle raadsleden van deze smakelijke verrassing hadden genoten, vertolkte bur- gemeester Kolff de dank aan de goede geefster: de P.v.d.A.- M fractie. Op 6 oktober a.s. is het H namelijk een halve eeuw ge il leden dat de eerste socialist H zijn intrede in de Vlissingse H gemeenteraad deed. Een be- langrijk feit dat met deze at- M tentie werd herdacht. Illllll!lllllllllllllll!lllllllll!llll!IIM Met auto tegen geparkeerde traktor De heer I. K., reed dezer dagen in de Axelsestraat te Zaamslag met zijn auto tegen een geparkeerde tractor van de firma R. uit Sas van Gent. De heer K. moest bij het passeren van deze tractor uitwijken voor een te genligger. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De wagen van de heer K. werd vrij ernstig bescha digd. BELGEN TE GENT MENEN Gentse industrieën hebben aanpassingsmoeilijkheden (Van een speciale medewerker in Gent). Tijdens een reeks studiedagen op de internationale jaarbeurs te Gent, werden ook de havenproblemen van de stad en de industrievestiging in de kanaalzone Gent-Terneuzen be sproken. Een groot aantal autoritei ten was aanwezig. In zijn toespraak vestigde oud-minister Vandendaele voornamelijk de aandacht op de aan passing van het technisch onderwijs aan de regionaal economische poli tiek, met het oog op de vorming van betere en meer geschoolde arbeids krachten, die straks in haven en in dustrie werkzaam moeten zijn. Volgens de vergadering zijn de wer ken aan het kanaal Gent-Terneuzen op Belgische bodem zeer ver gevor derd. In Nederland zon dit niet het geval zijn, daar men er o.a. een acli- sterstaud van 10 jaar heeft inzake de sluizenbouw, die zo snel mogelijk zou moeten worden ingelopen. Het kanaal zal een van de modern ste toegangswegen voor zeeschepen van de wereld zijn. Gepaard met de werkzaamheden aan het kanaal gaan moderniseringswerken aan de bin nenwateren, zoals de ringvaart, die van groot belang zijn voor de toe gang van het hinterland Noord- 'rankrijk. Het resultaat van de laat ste jaren, wat betreft de economische vooruitgang, noemde de heer Van dendaele bevredigend. Niet minder dan 25 nieuwe bedrijven gaan zich binnenkort in Gent of omstreken vestigen. Vanzelfsprekend zal dit een gunstige invloed uitoefenen op het vrij hoge werkloosheidscijfer van de stad. Schelde-Rijnverbinding Ook in de Schelde-Rijnverbinding is Gent hevig geïnteresseerd, als vierde Rijnhaven/Het gemeente bestuur heeft de wens uitgedrukt de besprekingen tussen België en Nederland, die in dit verband wel dra zullen plaatshebben, te mogen bijwonen. De bevredigende expansie van het Gentse economische leven, brengt voor de stad ook ernstige aanpas singsmoeilijkheden met zich mee. In de eerste plaats de arbeidskrachten. Er is personeel genoeg te vinden, maar ongeschoold. Gent is immers van oudsher gericht geweest op de landbouw en de textielnijverheid. Voor de metaalproducerende en ver werkende nijverlieden, die zich thans rond de stad gaan vestigen is dus een herscholing van arbeiders nood zakelijk geworden. Het technische onderwijs moet worden uitgebreid, avondlessen moeten worden inge steld en een nauwe samenwerking tussen dit onderwijs en de industrie blijkt eveneens nódig te zijn. Een studie van het stadsbestuur over dit' onderwerp is bijna klaar. Overigens worden ook op provinciaal vlak in spanningen gedaan in het belang van het technische onderwijs in Gent. Van de zijde van de provinciale over heid werd ook voorgesteld de gespe cialiseerde cursussen samen te stel len in overleg met de bedrijfsleiders. Gebrek aan geschoold personeel is ook de grote moeilijkheid waarmee de Gentse scheepsreparatie al jaren te kampen heeft. Ook hier kun nen avondlessen al een redelijke op lossing brengen, die zo langzamer hand dringend wordt. Een andere moeilijkheid: de betref fende industrieën hebben energie no dig. Hiertoe zal men weldra over gaan tot de oprichting, langs het ka naal, van een nieuwe elektriciteits centrale, die aan de nieuwe bedrijven goedkope stroomvoorziening zal ver zekeren. Ondanks liet feit, dat er in Neder land thans proefnemingen worden gedaan, is het Gentse stadsbestuur nog steeds bevreesd voor de invloed van het Delta-plan op de waterstand in de Westersclielde. Men vreest in derdaad, dat het afsluiten van de zeegaten de diepgang in het Oost gat zal verminderen, hetgeen zowel voor Gent als voor Antwerpen uiterst nadelig zou zijn. toekomst hiermee zo mogelijk reke- Tijdens zijn verblijf in Terneuzen ning te houden. I volgde de luitenant Van Ooijen een Zandzuigers vertrokken Drie zandzuigers, die zand aanbrach ten op het dijklichaam van de Gre- velingendam zijn dezer dagen ver trokken. De installaties zijn overbo dig geworden, omdat er nu genoeg zand is aangebracht. Een vierde zandzuiger is echter achtergebleven om de gaten, die voedingszuigers heb ben gemaakt van 10 tot 20 meter diep te dichten. cursus criminologie te Gent, waar van hij het licentiaat behaalde. De nieuwe korpschef is bestuurslid van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme. De heer Van Ooiien wordt de jongste korpschef in Neder land. (Slot van pag. 3) ingevoerd, maar daarvoor pasten de ze mijnwerkers nu juist, zodat deze diensten onbezocht bleven. Martelaren Hoe was dit alles zo gekomen De reformatie, zowel van uit het Lut herse Duitsland, als vanuit het gere formeerde Zwitserland heeft in grote delen van het tegenwoordige Oosten rijk, een grote invloed gehad. Zelfs vóór 1518 was er hier een voedings bodem voor de „nieuwe gedachten" die door Johannes Huss en Hierony- mus van Praag waren uitgestrooid. Hiermee hing ook samen de hoop op een sociale verandering, maar in ie der geval hebben de Salzburgers reeds vóór dat Luther zijn 95 stel lingen aansloeg, hun martelaren ge kend. Toen de kerkhervorming door brak, hebben vele Salzburgers „het nieuwe geloof" met een heilige over tuiging aangehangen en hebben zij opnieuw hun martelaren gekend, die in de herinnering van het volk ble ven voortleven. Hoewel zij van herders beroofd waren, kwamen ze bijeen in de bossen en grotten of „doken ze weg in mijngangen, waar hnn zie len verkwikt werden door het voorlezen uit Gods Woord". Hoe wel op dit lezen van de bijbel zwa re straffen werden gesteld, bleven ze hiermee voortgaan, niet al leen in Dümberg, maar ook op andere plaatsen, en dit, terwijl men officieel tot de rooins-katho- lieke kerk bleef behoren. Nu werd het landschap Salzburg ge regeerd door een vorst-aartsbisschop. De gebouwen in de stad Salz burg zelf, leggen ér nog getuigenis van af. Hoewel de ene bisschop in zijn regering zachtzinniger was te genover andersdenkenden dan de an dere, toch werden telkens weer de beruchte „uyttochts-placcaeten" her nieuwd voor hen, die het protestantse geloof bleven aanhangen en daar door werden duizenden protestanten gedwongen „vrijwillig" net land te verlaten. Die placcaeten werden ook weer afgekondigd zodat er in 1727 een nieuwe bisschop was gekomen. De Dürnbergers besloten toen geza- melijk te emigreren. Rèligie-commissie De zoutmijnen behoorden in deze tijd aan het bisdom en daaruit trok het de rijkste inkomsten. Wanneer deze mensen weggingen, zou de bisschop ineens hen missen, die van het ene Benoeming pastoor van Heinkenszand Tot pastoor van Heinkenszand is be noemd kapelaan A. W. J. van Alphen van de H. Hartparochie te Breda. BIJ AFSCHEID VAN J. P. FL1KWEERT gelacht op het andere in de mijngan gen vertrouwd waren en die precies wisten waar zij in de berg moesten hakken om het beste zout te vinden. Daarom liet hij niets onbeproefd om deze mensen tot andere gedachten te brengen. Er werd een religie-com missie ingesteld, die in Dürnberg de bergmakers bijeen riep en die daar na ieder gezin afzonderlijk een ver hoor afnam op het stuk van hun godsdienstige gevoelens. Sommige gezinnen moesten tot zes maal toe voor deze commissie ver schijnen. Verslagen van deze ge sprekken zijn er nog over. Het hielp echter niet. Men had reeds Zeeland als 't beloofde land in 't zicht, waar in Middelburg, Vlissingen en Veere Salzburgers waren opgenomen. Maar nog wilde de aartsbisschop in zijn rijkste domein niet van deze, bijna onmisbare werkkrachten worden be roofd. Hij heeft jezuïetenpaters op de afgedwaalde schapen afgezonden. Zij begonnen met „controverspreken" dat zijn preken waarbij gelegenheid werd gegeven tot gedachtenwisseling. In Dürnberg kwam men niet. Toen gingen zij over tot het doen van huisbezoeken. De verslagen van deze liggen nog in de archieven te Wenen. Ook deze hielpen niet. Het definitieve weg gaan werd al maar opgehouden, doordat er nu eens deze, dan weer die bereidverklaring voor doortocht ontbrak. Maar eindelijk is het dan zo ver gekomen dat alles in orde was en dat op 27 november 1732 de Dürn bergers bij de brug van Hallein kon den worden ingescheept. De spoedig invallende winter heeft de reis alles behalve voorspoedig gemaakt. Maar begin maart zijn ze dan in Zeeuwsch-Vlaanderen aangekomen, waar men gebrek aan boeren en land arbeiders had. Het is een heel dra ma geworden met deze groep Salz burgers, wat achteraf is te begrijpen. Deze mensen, die meenden in het beloofde land te komen, werden mid den in klei en slik neergezet. Hun handen waren niet gewend aan het landbouwwerk. De beruchte Zeeuwse koortsen hebben hun rijen danig ge dund. Het ^harmonieerde niet steeds met de bevolking die er woonde. Maar nog altijd is die Lutherse ge meente in Groede een overblijfsel dat Zeeland met Dümberg verbindt en nog steeds zijn de Salzburgcmamen, die we overal in Zeeland vinden, zij het dan dik\yijls in verbasterde vorm, een herinnering hoe in voorgaande eeuwen mannen en vrouwen bereid zijn geweest ter wille van him Evan- gelisch-bijbels geloof, hun eigen land te verlaten om een onzekere toe komst tegemoet te gaan. We kijken nog eenmaal vanaf de hoogte waarop Dürnberg ligt over het dal van de Salzach. We denken aan de prachtige ligging van de hoofdstad met zijn mooie" gebouwen en aan de vele kastelen, liet ene nog kostbaarder dan het andere, waar de aartsbisschoppen hebben ge resideerd. Maar ons hart is bij die eenvoudige mijnwerkers, die een standvastigheid hebben betoond, waarvoor wij alleen maar do diepste eerbied kunnen hebben. n. Drieënveertig jaar in gemeentedienst In een bijzondere bijeenkomst van de gemeenteraad van Wolpliaartsdyk in café Ossewaarde is vrijdagmorgen af scheid genomen van de gemeente ontvanger, de heer J. 1*. Elikweert wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Hoogtepunt van deze feestelijke bijeenkomst was het ogenblik, waarop burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny meedeelde, dat de heer Flikweert bij KB. van 26 au gustus is begiftigd met de eremedaille Tn zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Uit handen van wet houder J. Knuit ontving de scheiden de gemeente-ontvanger de erepenning in zilver van de gemeente Wol- phaartsdijk, alsmede een oorkonde. De heer Flikweert is 43 jaar in dienst geweest van de gemeente Wolphaart- dijk, waarvan 37 jaar als ontvanger. „We raken een ambtenaar van het oude stempel met onvervangbare deugden kwijt", zei burgemeester Ter Haar in zijn toespraak. De bur gemeester van Wolphaartsdijk noem de de scheidende ontvanger zo „safe als-de deur van de kluis in het raad huis". „U bent betrouwbaar en on verstoorbaar in uw werk. Er ging altijd een grote rust van U uit", al dus spreker, die de heer Flikweert vervolgens de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de revers speldde. Me vrouw Flikweert bood hij een boeket anjers aan. De scheidende gemeente-ontvanger van Wolphaartsdijk, die gisteravond na .'/S dienstjaren bij de gemeente afscheid nam, is begiftigd met de eremedaille in zilver, verbondena an de Orde van Oranje Nassau, Burge meester B. H. ter Haar Romeny (links) speldt hem het eremetaal op de revers. (Foto P.Z.C.) Nagekomen advertenties Algemene kennisgeving. Heden overleed, nog onverwacht, na een langdurig gedragen lij den, onze innig gelief de, zorgzame man, va der, behuwd- en groot vader, LAURENS MARINUS BAKKER, op de leeftijd van 49 jaar. S. A. G. Bakker Boer. S. Jongcpier Bakker. C. P. Jongepicr. Jan. P. M. Bakker. O.- en W.-Souburg, 29 september 1961. Vlissingsestraat 76. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 3 oktober a.s. om 12.30 uur, vunuf Vlissingsestraat 76. Geen bloemen. Wethouder Knuit betoogde, dat de heer Flikweert gedurende deze 43- jarige periode een stukje geschiedenis aan Wolphaartsdijk heeft toege voegd. „U hebt uw beste krachten gegeven aan deze gemeente", aldus de wethouder, die hem daarvoor dank bracht namens de gemeenteraad. „Voor langdurig, trouw en uiterst nauwgezet dienstverband heeft de gemeenteraad besloten U de erepen ning in zilver van Wolphaartsdijk toe te kennen", zo deelde hij mede. Namens het gemeentepersoneel sprak de gemeente-secretaris, de heer J. P. J. Ruissaard woorden van dank. Hij herinnerde aan de prettige samen werking met de heer Flikweert. Na mens allen, die de afscheidsbijeen komst bijwoonden, overhandigde hij een tuinparasol. Oud-burgemeester S. A. N. van Oeve- ren haalde nog enkele herinneringen op, evenals de heer M. de Vos, een vriend van de familie Flikweert. Na dat de scheidende ontvanger een dankwoord had gesproken, werd na mens de familie het woord gevoerd door een zwager van de heer Flik weert, de heer J. Sluimer uit Rot terdam. Heden behaagde het de Here, van onze zij de weg te nemen, na een langdurig, doch zeer geduldig gedragen lijden mijn zeer ge liefde eclitgenoot en vader, onze broer, zwager en oom, de heer CORNELLS PIETER CHRISTIAANSE, echtgenoot van Cornelia van Ast, op de leeftijd van bijna 68 jaar. C. Christiaanse van Ast. I, M. Christiaanse. Familie Christiaanse. Familie Van Ast. Tholen, i „Doldermanshoeve", 29 september 1961. Condoleantieadres: „Doldermanshoeve", Tholen. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op dins dag 3 oktober 1961 op de algemene begraaf plaats te Tholen te circa 14.30 uur. Ver trek van het sterfhuis te J4 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 18