Incident bij Leusden gevolg van verzuim organisatoren Nieuwe opleidingen voor meisjes NIEUWS UIT DE KERKEN SPORT EN WEDSTRIJDEN ,<r Waar zijn onze schepen? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1963 CLUBKAMPIOEN SCHAPPEN WIELRENNEN Rijkspolitie treft geen schuld (Van een eigen verslaggever) De eigenlijke clubkaitipioenschappen wielrennen, die jaarlijks aan het eind van het wielerseizoen te Wijk bij Duurstede worden gehouden, zyn woensdag j.l. door een simpel ver zuim van de organisatoren in liet honderd gelopen. Onder de vele tien tallen mensen, die de organisatoren ter zijde stonden, ontbrak namelijk één man met een vlag die op een bepaald kruispunt de renners de juis te weg had moeten wyzen. Die 'man was er niet, zodat de renners op de bewuste viersprong rechtdoor reden inplaats van linksaf te slaan. Het gevolg was dat de renners weer op dezelfde weg terecht kwamen, die ze even te voren hadden verlaten. Toen de renners dit. bemerkten, stap ten ze van hun fiets, hielden ook andere ploegen aan en vertelden hen dat het nutteloos was om door te rijden, daar ze steeds door dezelfde lus bezuiden Amersfoort werden ge stuurd. De honderden renners die uit de regelmatige cadans van hun toch al slopende tydrit werden gehaald, barstten uit in woede en begonnen -hevig fulminerend tegen alles wat ze tegen kwamen de terug rit naar Wijk bij Duurstede. Het misverstand werd nog groter en betreurenswaardiger toen jury en or ganiserende vereniging de U.W. en T.C. „de Volharding" geza menlijk een verklaring uitgaven waarbij de schuld van de ontstane chaos werd geschoven op een man van de rijkspolitie te Leusden. die de i-enners de verkeerde weg zou heb ben opgestuurd. Op en rond de jury wagen en later ten gemeentehuize, werd deze verklaring voor waar aan genomen. Wij vonden het de moeite waard om deze verklaring eens te toet sen aan de zienswijze van de rijks politie te Leusden. Ter plaatse verklaarde de groepscommandant ons dat even benoorden Leusden de renners de Arnhemse weg moesten verlaten voor een kleine ondegging van plm 3 km langs de Trekerweg en de Ooïevaars- horsterweg om daarna weer op de Arnhemse weg terug te komen. Op het ons ter hand gestelde rou te-schema stond dit ook en met name duidelijk aangegeven. „Maar", zo vervolgde de adju dant, „ik heb de. organisatoren duidelijk aan het verstand ge bracht dat ik niet over voldoende personeel beschik om iemand op de; kruising van Trekerweg en Oóievaarsliorsterweg te posten, ..zodat ze daar een man met een vlag moesten neerzetten. Dit heb ben ze verzuimd." De rijkspolitieman, die de renners uit de Ooievaarsharsterweg op de Arn- hemseweg moest opvangen, zei ons dat hij slechts drie ploegen had zien doorkomen, namelijk de eerste drie. Die kwamen echter niet uit de Ooie- vaarshorsterweg Zij hadden de Arnhemseweg- in het geheel niet verlaten en waren dus in feite de eerste ploegen die zich niet aan de route hadden gehouden. Wel reden zij hun parkoers uit en als Franse voetbalelftal sloeg Finnen in eindtóernooi (5-1) Frankrijk heeft woensdagavond in Parijs zyn plaats in het cindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962 vrijwel veilig gesteld. Met 51 versloegen de Fransen het team van Finland. Bij de rust leidden de „haan tjes" al met 31. Slechts als Bulgarije zijn laatste twee wedstrijden met groot verschil wint, kan het Franse elftal de reis naar Chili, waar in 1962 de eindronden worden verwerkt, nog ontgaan. De stand in groep 2 van het toernooi om het wereldkampioenschap is thans: Frankrijk 3 3 0 0 6 10—2 Bulgarije 2 10 12 23 Finland 3 0 0 3 0 2.9 Op 29 oktober a.s. wordt de ontmoe ting BulgarijeFinland gespeeld. Op 12 november de wedstrijd Bulgarije Frankrijk. Het Engelse elftal heeft donderdag avond op Highbury te Londen voor 33.500 toeschouwers met 41 ge wonnen van Luxemburg. Het was de tweede wedstrijd tussen beide teams voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1962. Bij de rust hadden de Engelsen al een 3—0 voorsprong. De stand is groep 6 is: Engeland 3 2 1 0 5 142 Portugal 2 1 1 0 3 71 Luxemburg 3 0 0 3 0 119 Op het programma staan nog de ont moetingen EngelandPortugal (25 okt.) en LuxemburgPortugal (8 okt.). Sir Stanley Rous benoemd tot president van de F.I.F.A. De Engelsman Sir Stanley R.ous is donderdagmiddag op het buitenge wone congres van de internationale voetbalorganisatie, de F.I.F.A., tot president gekozen als opvolger van zijn in maart overleden landgenoot Arthur Drewry. De ambtsperiode van Sir Stanley Rous loopt tot het gewone congres van de F.I.F.A., dat volgend jaar op 25 en 26 mei te San tiago wordt gehouden, waar dan op nieuw de presidentsverkiezing aan de orde komt het aan hun bestuurders had gelegen, zou de snelste van hun ploeg tot clubkampioen zijn uitgeroepen... NIET JUIST Wij stellen er prijs op de resultaten van ons eigen onderzoek nog eens onder de aandacht te brengen omdat donderdagmorgen is gebleken, dat de uitgegeven verklaring door velen zonder meer is aanvaard en de rijks politie is verweten, de clubkampioen- schappen te hebben doen mislukken. Dit lijkt ons niet geheel in over eenstemming met de waarheid te zijn. Begrijpelijk is het dat bepaalde ploe gen bezwaar hadden opnieuw te star ten voor die ene ronde van 60 km. Even begrijpelijk is het dat clubbe stuurders verontwaardigd waren over de gehele gang van zaken omdat zij veel tijd en verscheidene honder den guldens aan de voorbereidingen J van dit jaarlijks evenement hadden, gespendeerd. Dat toprenners als Mies Stolker en Jo de Haan bij de weigering om op nieuw te starten, meenden het voor beeld te moeten geven, valt te be treuren. Dat andere prominenten als Peter Post, Coen Niesten, Wim van Est en de Zeeuwen overigens ha' enige aarzeling toch weer op weg gingen, is verheugend. Uiteraard ligt ef door deze betreu renswaardige gang van zaken een schaduw over de Zeeuwse overwin ning. Maar het feit dat de ploeg van „Theo Middelkamp" na de. eer ste start reeds na 10 km een lJ/2 minuut voor hen gestarte ploeg in de rug keek en toen reeds 34 seconden was ingelopen op de „W.W.V.-ploeg" van Wim en Plet van Est, zegt vol doende. Ook zonder de mislukking zou de Zeeuwse ploeg de sterkste zijn gebleken...! Sportorganisaties krijgen meer geld '(Van onze Haagse redactie) Teneinde de landelijke sportorganisa ties en de federatie van bureaus voor medische sportkeuring in Nederland in de gelegenheid te kunnen stellen tot het geven van uitbreiding aan hun voor subsidie in aanmerking ko mende activiteiten, heeft minister Cals ook voor 1962 wederom een ho ger bedrag voor de subsidiëring de zer organisatie uitgetrokken. Door de adviescommissie voor de subsidiëring der landelijke organisa ties op het gebied van de lichamelij ke vorming en de sport wordt nage gaan of er aanleiding is, binnen af zienbare tijd wijziging te brengen in de tot dusverre ten aanzien van de subsidiëring der sportbonden gevolg de gedragslijn. Op verzoek van de minister stelt het Centraal Bureau voor de Statistiek dit jaar wederom een onderzoek in naar de hier te lande aanwezige sportaccommodaties. De minister hoopt, dat de resultaten van dit on derzoek beschikbaar zullen zijn voor dat de behandeling van de begroting zal zijn afgesloten. KORFBAL De prognoses voor de wedstrijden van de Zeeuwse Korfbalbond luiden: 1:'Animo 1—TOP (1), TOGO 1— Tjoba 2 (1), Zeelandia 1Elto 1 (3), Zuidwesters 3,—VIOS 1 (1). 2A: KVLAKC (3), Vedo 1—Ondo 1 (2), Zuidwesters 2Stormvogels 1 (2), 2B: Blauw Wit 1Luctor 1 (3), Vi tesseVIOS 2 (1), Volharding Olympia (2). 3A: Animo 3Stormvogels 2 (1), Dos '55Vedo 3 (3), Swift 5—Atlas (2), Ondo 3—Swift 3 (2). 3B: Tjoba 3—VOPO (2), Blauw Wit 2VZOD (1), TOGO 3—Zeelandia 2 (1). Adspiranten. A: Swift B—Animo A (2), Vedo Atlas A (2). B: KVLNO AD (1). C: Animo C—Swift Vlug (3), Dos '55 Atlas B (1), Zuidwesters BOn do B (1). D: Blauw Wit A—De Poel (2), Elto A—Luctor (3), TOGO A—Tjoba A (2). E: Blauw Wit BZeelandia (2), Tjo ba BOlympia (2), Volharding— TOGO B (2). Pupillen A: SwiftAnimo (2): B: EltoTjo ba (1), Olympia AOlympia B (1). N.S.F.-bestuur besprak de kwestie Sita Posthumus Het bestuur van de Nederlandse Sportfederatie heeft donderdagavond in Utrecht de doping-kwestie inzake Sita Posthumus besproken. Welke kwestie door de Koninklijke Neder landse Zwembond aan dé N.S.F. is voorgelegd. Onderwerpen van de ge- dachtenwisseling waren in het bij zonder de voorwaarden, die de me dische commissie .van de N.S.F. had gesteld, alvorens deze commisrie de zaak in onderzoek wilde nemen. Deze voorwaarden waren de volgende: 1 De K.N.Z.B. dient de medische commissie in het- bezit te stellen van een goed gedocumenteerde klacht. 2. Het recht zal voorbehouden moe ten worden het, rapport al dan niet te publiceren. 3. Een aantal mensen zal gehoord moeten worden en de commissie is van oordeel dat de zwembond deze mensen moet oproepen en ervoor dient te zorgen dat zij voor de com missie verschijnen. Naar het gevoel van het bestuur zijn de genoemde voorwaarden echter van dien aard dat daarover nader over leg noodzakelijk Is met de medische commissie. Het bestuur van de N.S.F. zou zich namelijk kunnen voorstellen dat wat punt 2 betreft de medische ethiek eventueel geweld zou worden aangedaan wanneer tot publikatie zou worden overgegaan. Het bestuur blijft tenslotte van me ning dat het dringend noodzakelijk is dat een onderzoek in deze doping- kwestie doorgang zal vinden en de nodige opheldering zal verschaffen. Het is niet mogelijk in dit; stadium op het onderzoek van de medische com missie vooruit te lopen. Juniorenvoetbal Zaterdagmiddag zullen tegen elkan der in het veld komen in de junioren competitie K.N.V.B.: Afd. A. klas II: Tholense Boys 3 M.O-C. 7, Val Aan 3Vosmeer 3. Afd. B. klas II: Smerdiek 3 Vosmeer 4, M.O.C. 9Tholense Boys 4. Afd. E. klas III: S.C.W. 6—Vrede rust 3. Tal leidt in schaaktoernooi te Bied Donderdag zijn in Bied de partijen ,van de zestiende ronde van het inter nationale schaaktoernooi gespeeld. De uitslagen waren Fischer (V.S.)Keres (Rusl.) afge- br.; Petrosjan (Rusl.)Udovcic (Z. SI.) afgebr.; Gligoric (Z. Sl.)-^Trifu- novic (Z. SI.) VaVzDonner (Ned.) Bertok (Z. SI.) afgeb.; Darga (W.- Dld.)Geiler (Rusl.) afgebr.; Par ma (Z. SI.)Matanovic (Z. SI.) V2— VzBisguier, (V.S.)Olafsson (IJsl.) afgebr.; Germek (Z. SI.)Tal (Rusl.) 01; Paehman (Tsj. SI.)Ivkov (Z. SI.) afgebr.; Portisch (Hong.)Naj- dorf (Arg.) afgebr. De stand luidt nu: I. Tal 12 pnt.; 2. Fischer 11 pnt. plus 1 afgebr.; 3. Gligoric 11 pnt.; 4. en 5. Keres en Petrosjan beiden 10 pnt. plus 1 afgëbr.; 6. Trifunovie 9 pnt.; 7. Geiler 8% pnt. plus 1 afgebr.; 8. en 9. Bisguier en Najdorf beiden 8 pnt. plus 1 afgebr.; 10 Parma 8 pnt.; II. Donner 1% pnt. plus 1 afgebr. „Willem, wordt wakker", riep de politieagent De 49-jarige „spiritistische f§ prediker" W. L, uit Rotterdam is gisteren door de rechtbank in Rotterdam in hoger beroep s veroordeeld tot drie keer drie dagen hechtenis wegens het H onbevoegd uitoefenen van de H geneeskunst. De kantonrechter had hem daarvoor onlangs gestraft met drie keer een week hechtenis, een vonnis waarvan de officier §f van justitie bevestiging had j§ gevraagd. De „prediker" trok samen met zijn assistent, een directeur van een galvanisch bedrijf, het n land door om zieken te „gene- zen". De mensen kwamen in drommen naar hem toe, zoals M H hij tijdens de zitting verklaar- n de. De officier noemde hem kortweg een „charlatan, die speelt met de gezondheid van j§ zijn mede-mensen". De gebruikelijke procedure was §f; dat de assistent de prediker H door het zingen van psalmen in „trance" bracht en hem op dezelfde manier weer het „gewone bewustzijn" gaf. „Ik -= H kan zonder hem niets begin. H nen", aldus L., maar de öffi- cier herinnerde hem er op de zitting fijntjes aan dat de „prediker" ook eenmaal was H gewekt door een schreeuw van een politieman: „Willem, word H wakker..." L. gaf dat toe. llllllllllllllllllllllllllfilllllllM President Kennedy heeft, een beroep gedaan op de besturen van de 200 ge meenten die aan de snelverkeersweg New York—Washington liggen, een einde te maken aan de rassenscheiding in restau rants en andere openbare gelegenheden. President Kennedy heeft besprekingen gevoerd met prins Norodom Sihanoek, liet staatshoofd en de regeringsleider van Cambodja. Beide staatslieden waren het er over eens dat Laos en neutrale staat moet worden. fij Op dit kruispunt in de bossen van Leusden, liepen de clubkampioen schappen van Nederland in het hon derd. De renners hadden evenals de dame op de fiets linksaf moeten slaan. Onulat de organisato ren hadden verzuimd hier een man met een vlag neer te setten, reden de renners rechtdoor... (Foto P.Z.C.) Vrouw las recept verkeerd Baby stierf Een geldboete van f 150,of dertig dagen hechtenis heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag gisteren geëist tegen de zes tigjarige apothekersassistente M. P. G. die op 23 december van het vorige jaar een recept verkeerd heeft klaar gemaakt, tengevolge waarvan de bijna één jaar oude baby Ronald Zandvliet enkele dagen later over leed. In plaats van één gram acctosal ver werkte de assistente ongeveer tien gram van deze stof in de aspirine poeders voor het kind, doordat ze het recept verkeerd las. Het kind kreeg zeven van de tien poeders binnen. Naar de mening van een hoofdin specteur voor ae volksgezondheid, die als getuige-deskundige werd ge- lïoord, betreft het hier een niet te verontschuldigen fout. Het recept was duidelijk geschreven, aldus de deskundige. De officier van justitie meende, dat de nadruk moet vallen op de non chalance van deze assistente, die ook thans nog als zodanig werkzaam is. Hij achtte de haar ten laste gelegde grove schuld aan de dood van het kind bewezen. De rechtbank zal cp 12 oktober vonnis wijzen. DR. DREES VOORZITTER MUSEUM „OVERLOOK" In een woensdagmiddag in liet ge bouw van de Tweede Kamer onder leiding van de lieer A. Jans, voorzit-, ter van de stichting Nederlands Na tionaal Oorlogsmuseum, gevestigd, te Overloon, gehouden bijeenkomst is het curatorium van deze stichting geïnstalleerd. De heer Jans deelde, in zijn openingsrede mede, dat het da- gelyks bestuur met algemene stem men had besloten dr. W. Drees, oud minister-president en minister van staat, aaïi te zoeken het voorzitter schap van het curatorium op zich te willen nemen. Dé heer W. Drees aanvaardde met dank het voorzitterschap. MINISTER CALS IN TOELICHTING .- Onder meer tot adspirant- leerling-verpleegster (Van onze Haagse redactie) Teneinde enerzijds tegemoet te ko men aan de in de laatste jaren sterk gestegen behoefte aan geschoolde vrouwelijke werkkrachten in de ver zorgende beroepen en anderzijds te kunnen voldoen aan de grotere be langstelling van de meisjes voor een goede beroepsvorming zijn in over leg tussen de inspectie enkele nieuwe opleidingen ontworpen. Aldus deelt minister Cals mede in de memorie van toelichting op de begroting van onderwijs, kunsten en wetenschap pen voor 1962. Deze nieuwe opleidingen hebben be trekking opinrichtingassistente (I.N.A.S.), adspirant leerling-ver pleegster, eon vooropleiding voor verzorgende beroepen (V.V.B.) en de z.g. oriëntatieklas. Met de Inas-opleiding is in 1955 'aan een 14-tal scholen een begin ge maakt, welk getal zich geleidelijk tot ongeveer 50 scholen lïeeft uitge breid. Het aantal leerlingen van de in 1960 aangevangen Inas-opleidin- gen bedraagt 869. Deze opleiding is bestemd voor meisjes in het bezit van het getuigschrift als assistente in de huishouding en geeft geduren de twee jaren een goede voorbereid ding voor een huishoudelijke functie in ziekenhuizen of andere inrichtin gen, dan wel voor de opleiding voor, verpleegster. Zij omvat in totaal negen maanden schoolopleiding, een stage van een jaar, daarna wederom drie maanden schoolopleiding. Opleidingen voor adspirant-leer- ling-verpleegster. zullen worden gegeven te Alkmaar, Groningen (2 scholen), Heerlen en Leiden. Deze opleiding is bestemd voor meisjes, afkomstig van andere soorten van voortgezet onderwijs, n.l. middelbare meisjesscholen, hogere burgerscholen, uloscholen enz. en omvat een half jaar schoolopleiding, een half jaar sta ge in een ziekenhuis, en, indien de .18-jarige leeftijd dan nog niet is bereikt, nog een half jaar school opleiding. Afscheid en intrede van ds. Poelman (Terneuzen) Ds. J. A. Poelman zal zondag I okto ber afscheid nemen van Kerkdriel en de week daarop, zondagmiddag 8 ok tober, na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door dr. K. H. E. Gravemeijer, emeritus predikant te Wassenaar, intree doen als predikant van de hervormde gemeente van Ter- neuzen. Ds. Poelman werd op 20 februari 3.923 in een landbouwersgezin te Wcmeldin- ge geboren. Hij bezocht het christe lijk lyceum te Goes en studeerde theologie aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in december 1954 zijn kandidaats- en in 3956 zijn ker kelijk examen aflegde. Nadat de heer Poelman van februari tot september CUTTERKERK 21 - SENEGAL 27 serooskerk MARKAB 26 ATIJS 27 v. Donge» .BERN 26 t» Rotterdl 'BINNENHAVEN 27 ST. DORDRECHT CALT. NAPELS 27 p. Gothenburg CALT. UT.TECHT 27 1 CINULIA 26 7SO m ivoorkust 27 te Lagoi verolme 26 te Cartanna 26 450 n> ono MERWELLOYD 27 «e MINTAKA N 27 te L. MODJOKERTO 27 dw n. Rotterdam MOLENKERK 27 320 i NAEREBOUT 27 v. Ral Loweitoft NAESS COMMANDER NACSS LION 26 4 80 OOSTKBRK 27 v. H»mt>. n. Antw OVERIJSEL 27 SO m w Ojcdlali PENDRECHT IO V Kp Matteras RHILIPPIA 1 okt te Thameshaven PR, CA9IMIR 27 te Chleego PR. PRED. MEWDR. 29 te Cleveland PR. JOH. W. FRI90 27 te Nepel* PR. WILL, V. ORANJE 27 V. vivipaba 27 300 wicken9urg 27 v. n. Casablanca bohmer 1956 te Wassenaar werkzaam was ge weest als leervicaris en hij op 11 fe bruari 1957 na een te Amsterdam gehouden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening werd hij op 2 juni 1957 door ds. J. G. van Ieperen uit Tcrheyde aan Zee, toen nog pre dikant te Wemeldinge, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Kerkdriel in de classis Bommel. Ds. Poelman was indertijd enige jaren lid van de provinciale Commissie Zee land van het C.J.M.V. en te Kerkdriel was hij lid van de Protestantse Con- tactraad voor de Bommclcrwaard. Afscheid en intrede van ds. Stoffels (Rilland-Bath) Ds. Pli. Stoffels zal zondag l oktober afscheid nemen van de gereformeerde kerk van Rilland Bath en veertien dagen later, zondag 15 oktober, na vooraf te zijn bevestigd door ds. J. L. Bakker uit Laren, intree doen als pre dikant van de gereformeerde kerk van Laren. Ds. Stoffels werd 21 januari 1923 te 's-Hertogenbosch geboren en was eerst ongeveer negen jaar werkzaam in een boekhandel en op een departe ment. Naderhand deed hij staatsexa men gymnasium en studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in maart 1955 zijn kandi daatsexamen aflegde. Nadat de heer Stoffels kort daarna door de classis 's-Gravenhage was beraepbaar ver klaard, werd hij op 7 augustus van datzelfde jaar (1955) door ds. G. Toornvliet bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Ril land Bath. NED. HERV. KERK Beroepen te Huizen (N.H..) A. van Brummelen te Schoonrewoerd Aangenomen de benoeming tot hulp prediker met volledige bevoegdheid te St. Anthonypolder F. v. Deelen te Nieuweroord; bedankt voor Bergen op Zoom A. J. Hollander te Anlo. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Bruchterveld C. Lugtigheld te Suawoude GEREF. GEMEENTEN IN NEDER LAND Beroepen te Rotterdam-C C. van de Woestijne te Barneveld l Met een vooropleiding voor verzor gende beroepen (V.V.B.bestemd voor meisjes met een getuigschrift van assistente in de huishouding, die wensen te worden opgeleid voor zie- kenverzorgster of een ander ver zorgend beroep, zal bij voldoende belangstelling, in dit jaar een 24-tal nijverheidsscholen worden aange vangen. Deze vooropleiding omvat in totaal een schoolopleiding van ne gen maanden en een stage van drie maanden in een verpleeghuis met een erkende opleiding voor zieken- verzorgster. De oriëntatieklas (éénjarig) bedoelt aan meisjes, die na drie jaar het ulo verlaten en dus niet in de gelegen heid zijn een aansluitende opleiding te volgen waarvoor het mulodiploma is vereist, de mogelijkheid te bieden de weg te vinden tot de opleiding tot ziekenverzorgster of de verpleeg stersopleiding. De meisjes, die de oriëntatieklas hebben gevolgd, kun nen n.l. in het tweede* jaar van de Inas-opleiding worden geplaatst. Het is de bedoeling met deze klas in een vijftal plaatsen te starten. Omtrent de juiste vorm is overleg gaande. Hoofdonderwijzer kreeg 1 jaar De rechtbank in Haarlem heeft giste ren de 45-jarige voormalige hoofdon derwijzer J. Z. uit Westzaan wegens verduistering van bijna f 5000 ver oordeeld tot een gevangenisstraf 'van een jaar mot aftrek van voorarrest. De eis luidde een jaar en drie maan den gevangenisstraf. Als lid van het plaatselijke schoolr melkcomité was verdachte belast met het afdragen van gelden. Hij zou échter f 3000.onder zich hebr ben gehouden' en toen dit werd ont dekt, kreeg hij de gelegenheid he;t ontbrekende bedrag aan te zuiveren. Dit deed hij echter niet, waarna aan gifte bij de politie volgde. Toen bleek dat ook bedragen van f 525,voor schoolreisjes, f 390,voor een vluch- telingenactie, f 325,voor kinder- postzegelactics en f 270,voor een St.-Nicolaasfeestjc ten eigen bate had aangewend. Deze malversaties hebben zich voorgedaan in de perio de 1958 tot begin 1961. Nixon geen kandidaat meer voor presidentschap Ex-vice-president Richard Nixon, die als republikeins kandidaat hij de pre sidentsverkiezingen in november van het vorig jaar werd verslagen door Kennedy, heeft woensdagavond op een persconferentie in Los Angeles verklaard, dat hij zich in 1961 niet kandidaat zal laten stellen voor de presidentsverkiezingen, maar wel het volgend jaar zal dingen naar de post van gouverneur van Oalifomië. Nagekomen advertentie Heden overleed plotse ling onze geliefde moe der, behuwd- en groot moeder PIETERNELLA PAULINA JOBSE, weduwe van J. A. J. Seymour, op de leeftijd van bij na 72 jaar. Dordrecht: M. E. de Korte— Seymour. S. J. de Korte. Middelburg; Jac. Seymour. C. J. Seymour Lagendijk. Epe (Geld.): Joh.a Seymour; Middelburg: W. Kaslcleijn Seymour A. Kasteleijn. En kleinkinderen, Middelburg, 28 september 1961. Langevieleweg 67. De begrafenis zal plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Middelburg op maandag 2 oktober a.s. Vertrek Langevieleweg 67 om 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4