SHOOS nü f.5250 Middelburg krijgt begin volgend jaar zelfbedieningspostkantoor ZEEUWSE MELKFEDERATIE KRITIEK OP PRIJSBELEID HEIN CUJÉ START WELLICHT IN 26e BOULEVARDRACE scl\ vijven Waar zijn onze schepen? BOUMAN KLMK1 ut de ETHER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1961 NAAR BEHOEFTE CONTINU GEOPEND Vanaf maandag a.s. tot eind 1961 publiek naar noodpostkantoor DE VERBOUW EN modernisering van het Middelburgse post kantoor is thans zover gevorderd, dat volgende week maandag gestart wordt met de vemieuwingswerkzaamlieden aan de wachtzaal en het lokettenfront, dat deel van het kantoor dus, waarmee het publiek het meest te maken heeft. Deze verbouw zal voor de „clientèle" gedurende rond vier maanden wat onge makken meebrengen, maar vermoedelijk in januari van het vol gend jaar zal men gaarne willen toegeven, dat dit niet voor niets geweest is. Middelburg zal dan wat dit deel betreft de beschikking hebben over een nitermate modern postkantoor, dat bovendien uitgebreid zal worden met een zogenaamd „postaria" of beter gezegd een zelfbedieningspostkantoor. In elk geval is dit kantoor ook des avonds na 9 uur geopend en wan neer blijkt, dat de behoefte hiertoe bestaat, is het continu voor het publiek toegangkelijk. Voor het zover Is moeten de Mid delburgers het echter nog enkele maanden met een noodpostkan toor doen. Dit wordt onderge bracht in de reeds voltooide nieuwbouw, waarin de bestel dienst ondergebracht zal worden. Voor de inrichting van dit nood postkantoor worden voor het pu bliek enkele belangrijke verande ringen aangebracht. Andere ingang Ten eerste wordt de ingang ver plaatst naar de andere zijde van het gebouw, waar de brievenbussen be vestigd waren. (De brievenbussen zijn enkele meters daarvoor ver plaatst). Dwars door het te verbou wen deel voert een soort tunnel de bezoekers naar het noodkantoor: een noodwachtkamer (vanzelfsprekend belangrijk kleiner dan de huidige) en vervolgens een aaneengesloten front van loketten. Ook de postbussen worden in deze ruimte ondergebracht en wel onmiddellijk rechts naast de ingang, alsmede enkele specifieke post-administratie-onderdelen. Vandaag (vrijdag) wordt met de ver huizing van de „lokettendienst" be gonnen, 's nachts wordt flink door gewerkt, zaterdagmorgen wordt de zaak afgewerkt, zodat maandagmor gen het noodpostkantoor normaal be gint te draaien. Er komen by deze verhuizing heel wat technici te pas. Verkiezingszege „Uprona" in Oeroendi De definitieve uitslag van de maan dag voor de eerste maal in het door België beheerde Afrikaanse gebied Oeroendi gehouden algemene verkie zingen is thans bekend. De zegepalm werd weggedragen door de „Uprona", de „party voor eenheid en nationale vooruitgang", die 58 van de 64 zetels in het nieuwe parle ment verwierf. De verliezende partij was de coalitie van het gemeenschappelijke front, die door de christendemocratische party in Oeroendi wordt geleid. Waarnemers in de hoofdstad Oesoem- boera wijzen erop dat dit de eerste maal is dat Watoetsi, de vroegere heersende stam en Bahoetoe te za- men optrekken. Dit geschiedde na melijk zowel in de winnende, als in de verliezende partij. Oeroendi en het aangrenzende, even eens door België beheerde, Roeanda, zullen in 1962 onafhankelijk worden. In Roeanda wordt maandag gestemd. i Hiermede vervullen wij de droeve plicht, ken nis te geven van het overlijden van onze goede en innig gelief de echtgenoot, zoon, broer, zwager, oom en oud-oom, Sir. FRANS JOZEF SCHLÜTER, Oud-burgemeester van Graauw en Langendam voorzien van de gena demiddelen van onze Moeder de H. Kerk, stierf hij in de ouder dom van 66 jaren.. Uit aller naam, N. Schlüter Ytsma Graauw, 20 sept. 1961. Dorpsstraat 67. De plechtige H. Mis met assistentie, waar bij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op zaterdag 23 september 1961 te 10 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming. Rozenkransgebed wordt gebeden, heden vrijdag 22 september te 6.30 uur n.m. in de parochiekerk. Geen bloemen, geen toespraken, gaarne gebeden en H.H. Missen. omdat ook de telegraafaansluitïng en de weegapparatuur overgebracht moeten worden. Zelfbediening Na de verbouwing krygt het post kantoor een bredere ingangssluis naar de wachtkamer. In deze sluis nu wordt het zelfbedieningskantoor ondergebracht. In dit kantoor komen automaten voor zegelverkoop met meer waardemogelijkheden (hetgeen in de toekomst ook voor de gewone automaten zal gelden), een geldwis- selautomaat, een volkomen automa tische telefooncel voor lokaal-, inter lokaal en internationaal telefoonver keer, en de postbussen-afdeling. Het is nog niet bekend of alle apparatuur bij het gereedkomen van de nieuw bouw in gebruik kan worden geno men. Hoewel deze apparaten dus wellicht nog niet klaar zijn, is het Middelburgse postkantoor één van de eerste in ons land, dat met een der gelijk „postaria" uitgerust wordt. Om het werk van het personeel te vergemakkelijken zal het nieuwe postkantoor met een volkomen nieuw bedieningssysteem beginnen. Nu moeten de ambtenaren het publiek staande helpen; in de toekomst kan het personeel met een nieuw type loketlessenaar niet anders dan zit tend zijn werk verrichten. Het pu bliek houdt de balie op gelijke hoog te. Wat het aanzien van het kantoor echter in belangrijke mate zal ver hogen: het beruchte traliewerk met zijn raampjes, horretjes en luikjes verdwijnt en er voor in de plaats komt een 1V2 meter hoge moderne stenen wand "met glasplaten en een gewone toonbank voor de zegello ketten. Postspaarbank De postspaarbank wordt na de nieu we situatie overgebracht naar een pand, dat naast het postkantoor ge legen is. Dit heeft als voordeel, dat het publiek deze intieme zaken in een rustige en vriendelijke sfeer kan afhandelen, temeer omdat de ge heimhouding van deze zaken door afgeschermde loketten verzekerd wordt. Er komt een ruime wacht kamer met een zitje voor de bezoe kers. Daar het niet mogelijk is om vanuit de nieuwe wachtkamer de spaarbank-afdeling te bereiken wordt de mogelijkheid onder ogen gezien om ook in het nieuwe postkantoor de spaarbank te handhaven. In elk geval is nu begin volgend jaar het postkantoorverdriet voor het Middelburgs publiek geleden. Voor het personeel echter nog niet, althans niet voor het gehele personeel. Want de gehele verbouwing duurt nog wel tot het volgend voorjaar: april of mei. De nieuwe vleugel en zijvleugel zijn thans wat de rugbouw betreft klaar, terwijl de nieuwe expeditie vleugel tegen het telefoongebouw aan al in gebruik genomen is. IN DE PRINS VAN ORANJE TE GOES Economisch gezonde prijs voor goede voorziening „Het bestuur van de Zeeuwse Melk- federatie krygt steeds meer het ge voel, dat de regering met het door haar gevoerde melkprijsbeleid een zo laag mogelijk prijsindexcijfer van de kosten van levensonderhoud nastreeft en dit belangrijker acht, dan een kwalitatief zo verantwoord mogelijke consumptiemelkvoorziening. Deze voorziening is alleen bij een econo misch gezonde prys voor melk en melkprodukten bestaanbaar". Dit verklaarde de vice-voorzitter van de federatie, de heer G. Rockx tijdens de donderdagmiddag in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden algemene vergadering. De federatie ziet verder als één van haar belangrijkste taken het verbe teren van de melkkwaliteit en het zoveel mogeiyk handhaven van die kwaliteit g/edurende de tijd, die ver loopt tussen het afleveren door de fabriek aan de handelaar en door de handelaar aan de verbruiker. Momen teel zyn verschillende maatregelen, die een hygiënischer melkwinning en -behandeling omvatten, in studie. Meer aandacht zal worden besteed aan de smaak van de consumptie- melk en -melkprodukten. Invoering van een koelketen en volledige af sluiting van licht worden overwogen", aldus de heer Rockx. Hij verklaarde verder, dat per jaar aan de melkveehouders in Zeeland ongeveer 18 miljoen gulden aan melkgeld wordt uitbetaald. Voor Walcheren betekent dit ongeveer 6650,per melkveehoudersbe- drijf. Totaal kost de melkverwer- king en -distributie ongeveer 6,6 miljoen gulden per jaar. De heer Rockx klaagde verder over de geringe dichtheid van de Zeeuwse veren. Deze is er de oorzaak van dat in deze provincie de melk en melk produkten duurder zijn dan elders in ons land. Eind'december 1960 bedroeg het aan tal leden van de Zeeuwse Melkfede- ratie 2433. Melkkoeien Het aantal melkkoeien steeg van 19.186 in 1959 tot 19.546 in 1960. De produktie per koe bleef gehandhaafd op 4000 kg. Het gemiddelde vetge halte steeg van 3,76 procent in 1959 tot 3,80 procent in 1960. De totale melkproduktie steeg van 76,7 miljoen kg in 1959 tot 78,1 miljoen kg. Hier van werd 63,3 miljoen kg afgeleverd aan de fabrieken. De exploitatierekening 'over 1960 sluit met een nadelig saldo van 4.297,76. Pamela-orkaan eiste 159 slachtoffers Het dodencijfer tengevolge van de orkaan Pamela, die Formosa op 12 september heeft geteisterd, beloopt 159 personen, zo is tvoensdag door regeringskringen in Taipeh bekend- ge maakt. Voorts wefd verklaard dat 121 men sen nog worden vermist. Verder lie pen 1.810 personen letsel op. Door het stormgeweld werden meer dan duizend huizen totaal vernietigd. De heffing op melk en melkproduk ten blijft voor 1961 gehandhaafd op 10 cent per 100 liter. Na het huishoudelijk gedeelte hield drs. C. Timmer, secretaris van de Al- gei. ene Vereniging voor Melkvoor- ziening van Zuid-Holland, Utrecht en een deel van Noord-Holland, een cau serie over „Ondernemers en melk prijzen in de moderne economie". Hfl gaf hierin een overzicht van de ach tergronden van het huidige prijssta- bilisatiebeleid en schetste de moeilijk heden by de vorming van een rede lijke prijs. Spreker memoreerde ver der het feit, dat de opbrengst van de melk sinds 1955 onder de kostprys is gebleven. „Onder deze omstandig heden is het niet makkelijk de prijs vast te stellen, aldus drs. Timmer. Drs. Timmer was tenslotte van me ning, dat het prijsstabilisatiebeleid niet zonder meer op de melksector kan worden toegepast. r Advei teutte) GEHEEL COMPLEET NIEUWE Skoda Octavia f.£49S.- f. 5250.- Octavia Super f,58951- f. 5650.- VERLAAGDE PRIJZEN: Octavia Touring Sport f.6295.- f.6050.- Felicia SportcabrioJet f.3495.- f.8250.- H. ENGLEBERT N.V. THERESIASTRAAT 145 DEN HAAG TELEFOON 070-723 DEALERS: Garage I. J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Garage IJ. T. WANDEL; Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 Gar. J. JOOSSE ZN., Rijksweg 24G, Nieuw- en St. Joosland, tel. 318 Australische zwemtrainer wil voor f 31.500 niet komen De Australische zwem-coach Forbes Carlisle zal niet ingaan op het aan bod van de Koninklijke Nederlandse Zwèmbond om tegen een jaarsalaris van 3125 pond sterling, dus onge veer 31.500 gulden, de functie var top-trainer van de Nederlandse zwemsters en zwemmers op zich te nemen. Behalve dit salaris zou Car lisle de beschikking krijgen over een auto en tevens zouden alle verdere kosten van transport en levensonder houd voor rekening van de K.N.Z.B zijn. Carlisle verklaarde donderdag ir Sydney, dat hij door het aanbod was overdonderd, maar dat hij er niets voor voelde om Australië voor een lange periode te verlaten. „Het is financieel gezien een ontstel lend mooi voorstel, maar ik zou er verschrikkelijk tegen opzien om hier weg te gaan en om tot het einde van de Olympische spelen van 1964 in Tokio want dat is, wat de K.N. Z.B. wil weg te blijven", aldus Forbes Carlisle, die zijn training meer dan welke andere zwem-coacl ook, op wetenschappelijke basis op bouwt. Carlisle bezocht reeds een keer ons land. Hij vertoefde in de zo mer van 1958 gelijk met de Austra lische dames-ploeg in Schiedam en hij hield in die periode ook enkele lezingen over zijn methodes. f Advertentie) Stijf en Stram? Nu bier - dan daar? Heem Hruschen - en Uw pijnen verdwijnen. In vele gevallen van reumatische pij nen krygt ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar vaak is dc oorzaak onzuiver bloed. Menigeen die een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, ondervindt al na korte tyd de weldadige gevolgen daarvan. Naar mate Kruschen de wat traag gewor den bloedzuiverende organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stromen. Onzuiverheden daarin krijgen geen kans meer, want ze worden "langs natuurlyke weg af gevoerd. En daarmede ook de oor zaak van uw reumatische pijn. PARKOERS 400 METER LANGER Minder belangstelling; volgend jaar in okt.? De Vlissingse boulevard zal zondag middag weer het domein van de atleten zyn. Dan wordt namelyk voor de 26e maal de Internationale Boulevardloop gehouden. Aanvanke lijk liet het zich aanzien, dat favo- riet-nununer-één Hein Cujé niet van start zou gaan: op dezelfde dag zou hij moeten deelnemen aan een cross bij Praag. Bovendien was hij van plan dinsdag a.s. tydens een wed strijd in Praag een aanval te doen op het Nederlandse 30 kilometer record. Het ziet er thafis echter naar' uit, dat visa-moeiiykheden de uit zending van de Nederlandse ploej* in de weg staan, zodat Hein Cuje dan in de Boulevardloop kan star ten. Hy zal het dan onder meer moe ten opnemen tegen de winnaar van 1959: Joop Schillemans van Olym- pia '46 uit Halsteren. Ook Cas Mul der van Dynamo zal weer aan de start verschynen, evenals Rinie Mon- deel en Piet Zwartepoorte van Dyna mo. Verder zijn er lopers van Excel sior (Putte), Thor (Roosendaal) en Marathon (Vlissingen). Deze 26e boulevardloop is overigens iets lan ger dan zijn voorgangers. Liep men vroeger 3600 meter, nu moeten de lopers ongeveer 4000 meter afleggen. De boulevard wordt namelyk dooi de lopers niet „gerond" voor Britan nia, maar bij het Wooldhuis. Bij de A-junioren (1400 meter zal de winnaar van vorig jaar L. de Bruijn van R.K.H.A.V. uit Hulst het moeten opnemen tegen veelbelovende jongeren van Olympia '47, A.V. '56 (Goes) en Dynamo. Bij de B-junioren (eveneens 1400 meter) krijgt win naar 1960 F. van de Boom van Thor (Roosendaal) vooral concurrentie van Peter van de Schraaf van Mara thon. Voort is er nog een race voor C-junioren (1000 meter), waaraan atleten uit Den Haag, Brabant en Zeeland zullen meedoen. Overigens kan niet ontkend wor den, dat van de zyde der atleten de belangstelling terugloopt. Zo is er van Belgische zyde niet één inschryving binnengekomen. Ook starten er weinig prominente Ne derlandse atleten. De verklaring voor deze teruglopende belang stelling moet men zoeken in liet feit, dat het baanseizoen thans veel langer voortduurt dan een aantal jaren geleden. In de maand september zijn er voor de atleten) nog baanwedstrijden te over. Marathon, dat ieder jaar deze boule vardloop zo voortreffelijk organiseert, is dan ook voornemens deze belang rijke Vlissingse atletiekrace volgend jaar pas in oktober te houden. Het risico van een najaarsstormpje wordt dan op de koop toegenomen. RADIOEN T.V.-RUBRIEK AA/WWvVWWWWVWVVW <2^oren, jtew en.... Televisie Goochelaars trekken al sinds jaren volle zalen. Hun soort veredelde voor- gekliouderij schijnt niet aan be langstelling in te boeten. Zonder chauvinisme kunnen we zeggen, dat ons land een aantal wereldbefaamde goochelaars binnen zijn grenzen heeft. De bekendste is wel Fred Kaps, die onlangs in Luik voor de derde maal het wereldkampioenschap al gemeen goochelen op zijn naam bracht. Kaps is een all round artiest die zyn knappe trucs op voortreffelijke wijze presenteert. U zult hem en vele an deren vanavond aan het werk zien als de VARA om tien voor negen een televisie-registratie van de Belgisch- Waalse omroep uitzendt, gemaakt tijdens het internationale goochel- concours dat te Luik werd gehouden. De Vlaamse televisie zendt om half negen een vrolyk spel van Wolfgang Hildeheimer uit „Nocturne in het Grand Hotel", in welk hotel een be- Donner brak af tegen Rus Michael Tal Hét internationale schaaktoernooi van Bied is voortgezet met de par tijen van de twaalfde ronde,In slechts vier van de tien partijen kwam het tot een beslissing. Jan Hein Dor.ner brak zyn partij tegen oud-wereldkampioen Michael Tal (Rusl.) af. De uitslagen van de twaalf ronden luiden: Fischer (VS)Trifinovic (Zd SI) afgebr. Udovcic (Zd SI) Bertok (Zd SI) afgebr. Keres (Rusl) Matanovic (Zd SI) afgebr. Donner (Ned)Tal (Rusl) afgebr. Parma (Zd SI)—Ivkov (Zd SI) afgebr. Dar- ga (W Did)—Najdorf (Arg) afgebr. Germek (Zd SI)—Pachmann (Tsj SI) V'V>. Bisquier (VSPortiscli (Hong) Vi—*k. Gligorjc (Zd SI)— Olafsson (IJsl.) Petrosjan (Rusl)Geiler (Rusl) VsVs. De stand luidt nu als volgt; I. Fischer 8 pnt en 1 afgebr. 2. Pe trosjan 8 pnt. 3 en 4 Keres en Tal beiden 7% pnt en 1 afgebr. 5. Gligo- ric 7 pnt en 1 afgebr. 6. Trifunovic 6]/> en 1 afgbr. 7. Najdorf 6 pnt en 2 afgebr. 8. Gelier 6 pnt en 1 afgebr. 9. Donner. 5Vs pnt en 2 afgebr. 10 en II. Portisch en Darga beiden 5% pnt en 1 afgebr. partij. Dertien elftallen voor Europese voetbalbeker Dertien van de zestien teams, die in de tweede ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker zullen uit komen, zijn thans bekend. Het zijn Tottenham Hotspurs (Londen). Ferj- enoord (Rotterdam), B-1913 (Oden- se), Nürnberg, Standard Luik, Ran gers (Glasgow), Servette (Genève), Real Madrid. Dukla (Praag), Parti- zan (Belgrado), Benfica (Lissabon), Besiktas (Ankara) en Haka Valkea- kosken (Helsinki). Welke de drie andere clubs zijn, die naar de tweede ronde overgaan, hangt af van de resultaten van de returnwedstrijden tussen Juventus (Turijn)Panathaikas (Athene), Vorwarts (Oost-Berlijn)Linfield (Belfast) en F.K. Austria (Wenen) en CC.C.A. (Boekarest). IVOORKUST 21 KOPIONELLA 1 LEMSTERKERK MERWELLOYO I COMMANDER roemd dirigent zich als een inbreker ontpopt een vak dat hij overigens bij wijze van hobby beoefent. Om tien uur de filmrubriek „Première" en om kwart voor tien een nieuwe afle vering in de Hitchcockserie. Radio De A.V.R.O. zendt om kwart voor drie 's middags de sonate voor viool en piano in a kl. t. van Ludwig van Beethoven uit met respectievelijk Frits Kreisler en Franz Rupp als solisten. Om vijf uur via de VARA „Mariene Dietrich in Rio de Janeiro", waarin Mariene zes liederen zingt. Om vyf over half negen „Onder één noemer" met Yoka Beretti en Luc Lutz, die o.a. liedjes van Hans An dreus zullen zingen. keur émmm. Southampton riNA NEDERLAND 3 wrw Karachi OECSTSTAR II M XUIDERKCRK 33 I ZATERDAG 23 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. 7.00 VARA. J0.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram.. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. <9.35—9.40 waterst.l. VPRO 10.00 Samen Ihuis lezing. 10.00 Morgenwijding. VARA 10.20 Gevar. pro gramma. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- cn tuinbouwmeded. 12.33 Hammondorgelsp. en zang. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tijd v. teenagers. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Vragenbeantwoording. 15.00 Lichte muz. 16.40 Boekbespreking. 17.00 Jazzmuz. m. comm. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Esperanto nu, toespr. 18,35 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO 19110 De hetekenis van het Afri- ka-Instituut in Rotterdam, lezing. 19.55 Deze weck, lezing. VARA20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Liche muz. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichtt progr. 22.00 Sportact. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Muz. uit films en musicals. 23.552-1.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc-S. 7.00 —24.00 KRO. KRO 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed cn overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 3.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 pram. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.04 Metropole ork. en solist. (Om 12.30—12.33 land- en tuinbouw meded.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Voor de jeugd. 19.00 Gram. 15.30 Gram. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Gram. 16.50 Aceordeonork. 17.10 Gram. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Promenade ork. cn solis.t. 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Amateurspro- gramma. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Omr. ork. 21.00 U bent toch ook van de partij lezing. 21.10 Gram. 22.25 Boekbe spreking. 22:30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Religieuze muz. m. comm. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ, en weeroverz. KRO20.20 Brandpunt. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Film. FRANS-BELG. T.V.-PROGR. 16.10—18.15 EurovisieAiletiekwedstr. .30 Film. 20.00 Journ. 20.30 T.v.-speL 22.00 La main dans l'ombre. 22.45 Journ. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGR. 15.10 Voor de jeugd. 16.10—18,15 Eurovi sie Atletiekwedstr. 19.00 Kathol, uitz. 19.30 Weekoverz. 20.00 Nws. cn weeroverz. 20.25 Het manneke. 20.30 T.-v.-feuilleton. 2L00 Amui. progr. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nwt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 16