Adenauer ziet zich langzaamaan kanselierschap ontglippen Winterdienstregeling N.S. weer beperkt Er komen noodwetten voor oorlogstijd TUMULT IN SENAAT DOOR NEDERLANDSE BEZOEKSTER VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OLLENHAUER: „MIJN AGENDA IS VOLGEBOEKT" De christendemocratische parlementaire fractie in Bonn lieeft zich don derdag uitgesproken voor het openen van coalitie-onderhandelingen met de Liberale Vrye Democraten. Het besluit van de fractie volgde enkele uren nadat de 85-jarige bondskanselier dr. Konrad Adenauer de socialis tische partyvoorzitter Erich Ollenhauer, had uitgenodigd voor besprekin gen over de vorming van een nieuwe regering. Deze flirt van „der Alte" met de S.P.D. was vermoedelijk bedoeld om de Vrije Democraten schrik aan te jagen. Zij hebben zich bereid verklaard aan een nieuwe regering deel te nemen, Aooropgesteld dat daarvan Adenauer niet meer als leider optreedt. De slap van Adenauers fractie is gezien als een nieuwe klap voor de bondskanselier. twaalf zou aanblijven. Daarna zou hij plaats moeten maken voor prof. Erhard, minister van economische zaken. Erhard en de zijnen zouden dan drie jaar hebben om te bewijzen dat de C.D.U. niet Adenauer is. Adenauer zelf schijnt van dit alles niets te willen weten. Hij heeft woensdag gezegd dat het on grondwettig zou zijn te beloven dat hij vóór de gestelde ambtster- mijn zou terug treden. De kanse lier mag alleen worden bedankt wanneer zich daarvoor meer dan de helft' van de bondsafgevaardig- den uitspreekt. Misschien was het deze verklaring, die Strauss na de kabinetszitting van gisteren deed zeggen dat Adenauer een bewegelijke, sluwe, tactisch ge- Maandag Ontmoeting Adenauer-Brandt De Westduïtse minister van defensie Franz Josef Strauss, leider van de christelijk-socialen de Beierse vleugel van de C.D.U. zei woens dag dat het het beste zou zijn indien Adenauer nog voor een maand of Minister Beerman over toelating spijtoptanten (Van onze parlementaire redacteur) Na de debatten die daarover nog niet zo lang geleden in de Tweede Kamer zijn gevoerd en de aandrang die daarbij op de minister van justitie mr. Beerman is geoefend om de toe lating van spijtoptanten uit Indone sië te verruimen en te versnellen, is van belang wat de bewindsman daar over zegt in de toelichting op zijn be groting voor 1962, die thans is ver schenen. De volle aandacht van de regering- blijft gewijd aan het beleid ten aan zien van de overkomst naar Neder land van met ons land verbonden met-Nederlanders die in Indonesië in nood vei'keren, zo deelt hij mee. In gevolge de motie-Van Doorn van 12 juli 1961 is contact opgenomen met de repatriëringscommissie. Maatre gelen zijn getroffen om de aanhangi ge zaken zo snel mogelijk af te doen. Een werkgroep onder voorzitter schap van mr. P. Eijssen, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden, bereidt een aan de tegenwoordige behoeften~en omstandigheden aange paste wet op het stuk van de toela ting en uitzetting van vreemdelingen voor. „Zuiderkruis" haaide in Nw.-Guinea passagiers op Nagewuifd door ruim 1000. familie leden of bekenden zijn 150 volwasse nen en 69 kinderen met de „Zuider kruis" uit Hollandia naar Neder land vertrokken. In Manokwari zul len nog ongeveer 100 passagiers aan boord gaan die eveneens voorgoed Nieuw-Guinea verlaten. Enkele uren tevoren was de insche ping van de passagiers (merendeels jongere mensen) begonnen, die met koffers, kisten, etnografica en zelfs blikken vol orchidee-planten aan boord gingen. Ofschoon niet uitgelaten, was de stemming toch ook niet gedrukt zo als. bij het vertrek van de „Groole Beer" destijds, vermoedelijk omdat de meesten zich reeds hadden ver trouwd gemaakt met het idee dat alle Nederlanders vroeg of laat toch uit Nieuw-Guinea wegtrekken. Premier De Quay in Brussel De Nederlandse premier, prof. J. E. de Quay, heeft donderdag met zijn Belgische ambtgenoot Theo Lefèvre problemen van wederzijds belang be sproken. De premier arriveerde tegen het middaguur op de nationale vlieglia- ven van Brussel waar hij hartelijk werd begroet door Lefèvre. Hij was vergezeld dóór de Belgische ambas sadeur in Den Haag, baron van der Stracten-YVaïllet. De Nederlandse ambassadeur In Brussel, jhr. E. Teixeira de Mattos, was eveneens op het vliegveld aan wezig. Na inspectie van de erewacht van de Belgische luchtmacht begaven beide premiers zich naar het kasteel Her- toginnedal, waar het noenmaal werd gebruikt'. Prof. De Quay overhandigde zijn ambtgenoot de ordetekenen van het Grootkruis van de Orde van de Ne derlandse Leeuw. trainde en uitzonderlijk jonge man was. Volle agenda Ollenhauer heeft op Adenauers ver zoek geantwoord dat zijn agenda was volgeboekt, en dat trouwens al leen burgemeester Brandt van West- Berlijn, kanselierkandidaat van de S.P.D.dergelijke onderhandelingen kon leiden. Adenauer heeft hierop toegestemd Brandt maandagmorgen om tien uur te ontvangen. Overleg Bondspresident Heinrich Lübke zet inmiddels zijn overleg over aanwij zing van een bondskanselier voort. Over zijn keuze moet zonder debat worden gestemd. Krijgt de kandi daat-kanselier meer dan de helft van de stemmen, dan wordt hij formeel door dé president benoemd. In het andere geval ontstaat een gecompli ceerder situatie, die zelfs zou kun nen leiden tot nieuwe verkiezingen. Lübke ontving gisteren de fractie leider van de christendemocraten, Heinrich Krone. Vrijdag ontvangt hij de fractieleiders van socialisten en vrije democraten. C f mm n1 n «f i Het Wereldgebeuren I Donderdag werd in Frankfort de grote Westduitse automobieltentoon stelling geopend. Tot de'grote blik vangers behoort ongetwijfeld de nieuwe Volkswagen 1500, die op de ze foto links naast zijn „conventio nele" broertje staat. De nieuwe mid delklasser heeft een vier-cilinder viertaktmotor achterin, welke 1/5 pk levert en goed is voor ongeveer 125 km/u bij een verbruik van S liter brandstof op 100 km. AMERIKANEN VAN DE KOOK Amendement werd per vergissing aangenomen Hoe het precies is gegaan, weten de heren senatoren zelf niet meer, maar door ervaring wijzer geworden zijn zij het er allen over eens dat de aanwezigheid van een knap meisje op de publieke tribune de wetgeving niet ten goede komt. Waaruit niet moet worden opge maakt dat de Amerikaanse senato ren naar het meisje keken in plaats van op te letten terwijl een wijzi gingswet ter sprake kwam op de scheepvaartwet van 1916. Maar het is een feit. dat als zij er niet was geweest de verwarringen zich niet zouden hebben voorgedaan. Vervolgens wisselden zij hun stand- Enige dagen geleden kwam 's mid- CITATEN UIT HET ZAKENLE VEN. „Ondernemers moeten vandaag in de eerste plaats weten: Heb ik voor die nieuwe machine wel iemand om hem te bedienen?". Züricher Wirtschaftsbrief. „Een goed salaris is voor ons van zelfsprekend, maar wij wagen het ook nog, daar iets voor te eisen. De nieuwe kracht moet ook na jaren nog weten, waar zij stukken heeft opgeborgen. Zij moet zich op een ..ouderwetse manier" voor onze firma inzetten. Daarom raden wij het me rendeel van de jonge mensen van vandaag liever af bij ons te sollici teren". Advertentie in een Hamburgse krant. „Hoé treurig het ook is: het ge heimzinnige zwarte kastje met de draaischijf heeft zich zomaar in het leven van de mens gedrongen, dat men zonder het in een zekere pa niekachtige stemming geraakt: de moderne mens voelt zich zonder de steeds voor het grijpen klaarstaan de telefoon als afgesloten van de civilisatie". Zwitserse Hotel Revue. „De Nobelprijs voor literatuur be draagt ongeveer zoveel Franken als men in het markt.plaatsje Baselstad vandaag nodig heeft om een beschei den eengezinswoning te kopen". Basler National Zeitung. „De militairen van het Amerikaanse leger in Europa krijgen elke mor gen via de eigen legerzender de laat ste koersen van de New Yorkse beurs meegedeeld". Universe Press. „De jonge Chinezen van vandaag: waarnaar zij verlangen zijn de in gebeelde heerlijke gevoelens van een kleinburgerlijk, kleinkapitalistisch le ven". Uit Chinese bron. „Wanneer rijkdom werkelijk een last was, dan zouden de rijken zich haas ten. die last met de armen te de len". De Amerikaanse auteur John dos Passos. punten uit betreffende problemen van gemeenschappelijk belang. Het bezoek van de minister-president is een beleefdheidsbezoek in ant woord op het bezoek dat Lefèvre in juni aan Den Haag bracht. Het bureau van de Belgische pre mier deelde later mede dat de be sprekingen waren gehouden „in de sfeer van begrip en vriendschap die karakteristiek is voor de betrekkin gen tussen Nederland en België en die een garantie vormt voor het wel slagen van de samenwerking tussen dc twee landen binnen de Benelux." dags op het Capitool te Washington de bovengenoemde wet ter sprake, waarvan de inhoud verder niet be langrijk is voor deze geschiedenis, dip tót één van de uitzondérlijkste parlementaire verwikkelingen van het jaar leidde. De .senaat behandelde een aantal améndem enten die door senator Es- tes Kefauver uit Tennessee waren voorgesteld. Sommige van Kefauvers voorstellen werden aanvaard door de seuator, die het wetsontwerp onder zijn hoede had en vervolgens bij af roep goedgekeurd. PERSONEELSTEKORT OORZAAK Zaterdags minder extra forenzentreinen Eén van de voorstellen kon echter geen genade vinden in de ogen van de fractieleiding. Normaal zou het amendement aan hoofdelijke stem ming onderworpen en zijn afgestemd, maar toen gebeurde het. Op dat ogenblik betrad senator Tliruston B. Morton uit Kentucky de zaal cn vroeg drie minuten het woord. Toestemming werd verleend. Morton maakte de senatoren attent op de aanwezigheid van de 19-jarige Nederlandse Gerardina van Lieshout, die een bezoek aan Amerika bracht in verband met de herdculüng van de bevrijding. Mejuffrouw Van Lies hout had natuurlijk niets te maken met het wetsontwerp. Dergelijke kleine verstrooiingen komen geregeld voor in de Amerikaanse senaat. Hoe het nu precies mis ging is niet meer na te gaan, maai- op een ge geven ogenblik keurde de senaat, in een routinegebaar, ja bijna onbewust, het bewuste amendement goed. Sommige van de senatoren die'eer der hadden geweigerd, hun stem er voor te geven, zeiden nu „ja". Tóen besefte- iemand plotseling wat er was gebeurd en een enorme con sternatie volgde. De democratische fractieleider, Mike Mansfield kwam meedelen toesnellen om te trachten de font te We[ kon dc directie verzekeren, dat nierstenen. j fje >Branciaris" geen surséance van Na een lang parlementair gekrakeel j betaling heeft aangevraagd, zoals in stemde Kefauver er tenslotte op be- sommige berichten wordt beweerd, vel van zijn partijgenoot Mansfield De mogelijkheid van een surséance in toe de eerste stemming te verge- 7ji.t er in, maar van een definitief be ten en de senaat nogmaals te laten sluit te dien aanzien is in het geheel stemmen. Dit keer werd het amende- geen sprake. Men zal het resultaat ment verworpen. van de maandag te houden belang- Een van de senatoren. Warren G. rijke vergadering moeten afwaeh- Pleidooi voor verkiezingen op zaterdag Zoals bekend zullen op woensdag 28 maart 1962 de verkiezingen voor de provinciale'staten worden gehou den en op woensdag 30 mei de ver kiezingen voor de gemeenteraden. In een brief aan het verbond voor de Nederlandse groothandel in Den Haag heeft de algemene vereniging „Inlands Hout" te Amsterdam naar aanleiding van een uitspraak van haar - algemene vergadering ver zocht te bepleiten dat dergelijke ver kiezingen voortaan op een en dezelf de dag en bij voorkeur op een zater dag worden gehouden. De vereniging motiveert deze wens met er op te wijzen, dat het wette lijk verplicht vrijaf geven van perso neel grote kosten met zich brengt en ten koste gaat van de produktie. Het schoolverzuim van de jeugd wordt op zaterdag niet groter ge acht dan op woensdag. Van de zijde van het verbond ant woordde men desgevraagd, dat het verzoek van de vereniging uiteraard in groter verband zal moeten wor den beoordeeld. Nog geen surcéance bij Brandaris Naar van de zijde der assurantie- maatschappij „Brandaris" wordt ver nomen, zal de aangekondigde mede deling der directie het resultaat wor den van „een vergadering op het hoogste vlak", die maandag ten kan tore van de maatschappij in 'het ha vengebouw te Amsterdam zal wor den gehouden. Overigens volhardt de directie in haar standpunt- dat zij op het ogen blik in het geheel niets over de fi nanciële moeilijkheden en over de in bet buitenland geleden verliezen kan De winterdienstregeling van N.S. die op 1 oktober aanstaande ingaat is zoals reeds werd medegedeeld ge baseerd op de winterdienst 1960-'61. Het toenemend personeelstekort en de invoering van de 45-urenweek per i oktober aanstaande maken een vermindering van het aantal te rij den treinkilometers noodzakelijk. De invoering van de vrije zaterdag in vele sectoren van het bedrijfsleven maakte bovendien een aanpassing van de dienstregeling vanzelfspre kend, zo delen de spoorwegen thans mede. De doeltreffendste wijze om hieraan tegemoet te komen, is terug te grij pen op de vorige winterdienstrege ling', die niet alleen minder hoge ei sen stelt aan personeel en materieel, maar die bovendien ook op de stati ons uitgewerkt aanwezig was. Daar door kon hiervan worden uitgegaan als een geschikte basis voor het op korte termijn aanbrengen van de noodzakelijke aanpassingen en be perkingen. De belangrijkste daarvan zijn: dat met ingang van 1 oktober aanstaan de op de zaterdagen in de forenzen- dienst diverse treinen vervallen. Dit is mede een gevolg van de invoering van de vijfdaagse werkweek in het bedrijfsleven. Een aantal treinen, dat tot nu toe ten behoeve van het ty pische zaterdagvervoer reed, zal niet meer rijden, daar is gebleken, dat door de verschuiving van de werk week de behoefte eraan niet meer bestaat. Op zondag zullen op de trajecten Dordrecht-Nymegen en Arnhem- Winterswyk enkele treinen uitvallen gedurende de stille ochtend- en mid daguren. Op maandag tot en met vrijdag vervalt onder meer buiten de spitsuren een aantal toegevoegde stoptreinen tussen Groningen en Zwolle, alsmede een aantal sneltrei nen tussen Kotterdam-Hofplein en Den Haag H.S. Tijdens de spitsuren zijn geen treinen vervallen. T eruggang De directie van de N.S. zegt dat zij beseft, dat een en ander 'n teruggang van het dienstbetoon inhoudtvZij be treurt het. dat de personeelssituatie hiertoe dwingt. Ook voor de zomer dienst 1962 wordt de N.S., naar ver wacht wordt om dezelfde redenen in haar mogelijkheden beperkt Wel hoopt zij onder in achtneming van de noodzaltelijkte beperking van het to taal aantal te rijden treinkilometers in de volgende zomerdienst enkele elementen uit de thans geldende zo merdienst te kunnen brengen. I ten. Magnuson van Washington, ver klaarde hoe het kwam dat hij „ja" j had gestemd op een amendement dat i zijn goedkeuring niet kon wegdra- i gen. Hij had zitten praten met een collega j terwijl Morton over Gerardina praat- te en had later, toen er werd ge- j De kleine stemd, gedacht dat het over iets ging koningin dat Morton had voorgesteld. Koningin Elisabeth naar Moskou vertrokken 86-jarïge nog altijd vitale Elisabeth van België, Tweemaal Slim Waar de nieuwe voorzitter van de Verenigde Naties, Mongi Slim. ook heen reist, in één van zijn koffers gaat altijd een spe ciale koffiezetmachine mee. Want Slim houdt evenveel van werken als van koffie en meestal combineert hij beide passies. Zijn naam werd enkele weken geleden al genoemd als opvol ger van Boland in het presidium van de Verenigde Naties. Zelfs noemde men direct de naam van Slim als eventuele opvolger van Hammars- kjöld. Maar aan de bezetting van die post is men nog lang niet toe. Hij zou genoeg tegenstand bij deze benoe ming hebben gekregen van Russische zijde. Daar heeft men Slim nog niet vergaven dat hij in 1956 zijn afschuw uitsprak over het Sowjet-optreden in Hongarije. Tegen zijn benoeming als voorzitter heeft de Sowjet-Unie zich niet verzet. Die is toch maar voor één jaar en is meer een ornament dan een sleutelpositie. Slim werd met één onthouding gekozen. Israël stemde niet omdat het Grote Verzoendag was, één der grote joodse gedenkda gen. Slim is zijn naam en slim is ook zijn optreden. Zijn tegenstanders zijn het erover eens dat hij niet alleen gewiekst is, maar ook over een bijzondere intelligentie beschikt. Die begaafdheid toonde hij als student al. Geboren in september 1908 als zoon van een aristocratische familie in Tu nis, bezocht de kleine Mongi een Franse school, een Frans lyceum en een Franse universiteit. Ook een drie tal Franse gevangenissen. School en gevangenis hebben een stempel op zijn leven gedrukt: hij verwierf ken nis en liefde voor de vrijheid. Vrij heid voor iedereen. Ook voor zijn va derland Tunis. Als student in Parijs richtte Slim een eigen Tunesische studenten organisatie op. Daaruit groeide later een sterk nationalistische bewe ging. Nadat zijn studie met succes was afgesloten, begon Slim als ad vocaat in zijn geboortestad Tunis. Maar de politiek bleef hem trekken. Van het jaar 1936 dateert zijn vriend schap met Bourguiba. Van 1937 tot 1943 verbleven Bourguiba en Slim in Franse gevangenissen. Terwijl Tune sië onderweg was naar de onafhan kelijkheid, hielden de Fransen de slimme politicus in de gaten. In 1952 verdween hij weer een poosje achter de Franse tralies. Toen hij werd vrij gelaten. zocht hij een toevlucht in Zwitserland. Vandaar begon zijn ze getocht in een vrij Tunesië: minister van binnenlandse zaken, gezant in Ottawa, ambassadeur in Washington, nu voorzitter van de Verenigde Na ties. De laatste jaren heeft Slim veel van zich doen spreken als be middelaar in allerlei kleine in ternationale ruzies. Slim was altijd bereid zijn koffer te pakken hij heeft nog steeds, naar hij zegt, geen tijd gehad een vrouw te zoeken en op reis te gaan. Voor zijn medewer kers is zijn dagindeling wat absurd. Hij begint 's morgens zeven uur eri werkt zes dagen per week tot 's avonds tien uur, om twee uur on derbroken door een korte pauze. Maar op elk heel uur komt een se cretaresse binnen met een kopje kof fie dat zo zwart is als de nacht en volgens Slim tegelijk eten en drinken is. Zelfs Bourguiba is er niet toe over te halen „een kopje inkt" te drinken. Wat ijver en kennis betreft, hebben de leden van de Verenigde Naties een goede keus gedaan. Een keus, waar bij Nederland met name groot belang heeft. Want zo goed als zeker zal dit jaar de kwestie-Nieuw-Guinea ter sprake komen bij de Verenigde Na ties. Van de voorzitter hangt dan heel veel af. Hopenlijk laten inzicht en wijsheid Slim dan niet in de- steek. Koninklijk bezoek aan vierde divisie H.M.'de koningin en Z.K.H. de prins der Nederlanden zullen het bezoek aan de vierde divisie, dat oorspron kelijk in La Courtïne zou plaatsheb ben, thans brengen hier te lande op dinsdag 26 september, aldus meldt de rijksvoorlichtingsdienst. grootmoeder van koning Boudewijn, is gisteren met haar dochter Marie I -José en een klein select gezelschap i ia een Russisch vliegtuig naar Mos- kou vertrokken. Nadat de hoge gasten per auto de reis van België naar Nederland had den gemaakt, stapten zij gistermid dag in het Tupolev-lijntoestel van de Sowjet-Russiséhe luchtvaartmaat schappij Aeroflot. Na een oponthoud van twee dagen in Moskou zal het gezelschap, dat uit acht personen be staat. van Moskou naar Peking door- vliégen. NIET ZWICHTEN VOOR CHANTAGE Dit jaar indiening bij volksvertegenwoordiging Bij de mondelinge behandeling van de begroting van binnenlandse zaken voor het dienstjaar 1961 heelt de minister de toezegging- gedaan in de toelichting op de begroting voor het dienstjaar 1962 mededeling le doen van de opzet van de civiele verdedi ging, van de grondslagen waarop zij berust, van de doeleinden die zij na streeft, van de organisatie die zij vereist en van de financiële middelen die hiervoor naar het oordeel van de regering in de eerstkomende jaren moeien" worden beschikbaar gesteld. Aan die toezegging heeft hij thans voldaan. De civiele verdediging omvat de ge hele nict-mïlitaire krachtsinspan ning van overheid en volk om een eventuele oorlog te doorstaan en tot een goed einde te voeren. Zij heeft in geval van oorlog ten doel: a. de bescherming van de bevol king en andere niet-militaire maat regelen ten behoeve van de bevol king ter beperking of verzachting van de onmiddellijke gevolgen van oorlogsgeweld, b. de voortzetting van het bestuur, c. de instandhouding van liet maat schappelijk en economisch leven, d. de handhaving van het moreel. NIET ZWICHTEN. Evenmin als de voorbereiding van de militaire verdediging, betekent die van de civiele verdediging, dat een oorlog onafwendbaar moet worden geacht. Integendeel, zegt de minis ter. Met de totale verdediging wordt in de eerste plaats beoogd een oor log te voorkomen. Niets kan meer in druk maken op een potentiële tegen stander dan de zekerheid, dat de vrije volken en mitsdien ook ons volk niet bereid zijn te zwichten voor chantage of geweld, dat hun geza menlijke militaire verdediging in staat is een gewapende agressie te weerstaan. Dat hun moreel en hun maatre gelen op civiel terrein hun, on danks de verschrikkingen en ont wrichtingen die een vijand in het achterland zou willen ontketenen, in staat stellen tegenweer te blij ven bieden, aldus liet besef ver sterkend dat de risico's voor de aanvaller hierdoor worden ver groot. Deze zekerheid beperkt de kans op oorlog. Beperkt de kans, maar sluit deze niet uit. Zou een oorlog uitbreken, dan moet zowel met conventionele als met nu cleaire aanvallen, ook tegen ons land. worden rekening gehouden. In bestuurlijk opzicht moet doel zijn een zo groot mogelijke decentrali satie, die de regering in het bijzon der ook in oorlogstijd van uitnemend belang acht. Daarvoor is voorwaar de een ruime mate van inschake ling van lagere publiekrechtelijke organen met hun gezag, ervaring en organisatie. Economisch en maatschappelijk dient zoveel mogelijk te worden ge streefd naar inschakeling van het bedrijfsleven. Terzake van proble men van arbeidsvoorziening acht de regering raadplegingen van het ge organiseerde bedrijfsleven ^geboden. Noodwetten Waar het leven in vredestijd niet mag worden beheerst door wat in geval van oorlog of acute oorlogs dreiging moet worden gedaan, om dat dit het maatschappelijk leven zou ontwrichten en een ondragelijke psychische en financiële last voor óns volk zou betekenen, mag in vredes tijd niet naar volledige paraatheid worden gestreefd. Het streven moet erop zijn gericht in voorkomend geval in snel tempo en in zeer korte tijd tot volledige pa raatheid te komen. Met het oog daarop stelt de regering zich voor, noodwetten, die bijzondere bevoegd heden verlenen teneinde een civiele mobilisatie vlot te doen verlopen en de civiele verdediging in oorlogstijd de nodige wettelijke armslag te ver lenen, zodra zij voor parlementaire behandeling gereed zijn, in te dienen. MONGI SLIM inkt-koffie Prins Bernhard en prinses Beatrix naar Toulouse Van 25 tot 30 september zullen 400 jonge mensen, voor het merendeel studenten, in Toulouse bijeenkomen om te zamen het vraagstuk van de Europese éénwording te bestuderen. De Nederlandse delegatie bestaat uit 25 personen. Deze „rencontre" wordt georgani seerd door het Franse comité van de Fondation Europienne de Ia Cul ture. De Fondation zelf heeft een be langrijke subsidie gegeven. 's Morgens zullen sprekers onder wie Louis Armand, oud-pres. van Eura tom, de hoogleraren Koning (Keu len), sir Roy Harrod (Oxford) en Vedel (Parijs), aspecten van de Eu ropese éénwording belichten, 's Mid dags komen de studenten in kleine groepen bijeen om onderling over het 's morgens gehoorde te discussiëren. Z.K.H. prins Bernhard, voorzitter van de fondation en H.K.H. prinses Beatrix, zullen de laatste dagen van het congres bijwonen. Prinses Beatrix zal, naar de rijks voorlichtingsdienst mededeelt, op 30 september de sluitingstoespraak hou den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13