Drie jaar geëist tegen Nieuwlandse Lein K. Agenda WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN DOMBURG ZAL GRONDPRIJZEN MOETEN VERHOGEN NOORD-ZEELAND WELBESPRAAKTE VERKOPERS OP MARKT VAN MIDDELBURG VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1961 PROV IN GlALB ZEEUWSE COURANT L (Slot van pas. 2) I "Hct dat die geest v v.#. ^v»s. s gesproken heb, maar ik weet me er de speurders vier maal aan K.'s deur "iets van te herinneren", was Hoebe waren geweest vóór ze verdachte te ke's antwoord. zien kregen, wond Lein K. die by- »Dat,n uw geest al^ zo iets als een zonder rustig en correct antwoordde op de vragen van de president zich even nauwelijks zichtbaar op. „Jullie hebt op dc achterdeur ge klopt, maar die is toch open. En aan de voordeur is een bel", verklaarde hij tot de heer Tellier. De politieman nen hadden evenwel geen bel gezien. Wel ontdekten de rijkspolitie-re- chercheurs A. N. van der Wal en M. N. v. d. Werff, alsmede de Middelburgse rechercheurs Van Almkerk en J. Allaart, geheime bergplaatsen met een enorme voorraad textiel: dekens, klossen 'garens, luiers, dames- en herenon- derkleding. Ook stuitten zy en wel op een zeer eigenaardige plaats onder het toilet op een groot bedrag aan geld van tussen de 20.000 en 30.000. Juist door deze belangrijke geld- vondst werd destijds verband ge legd tussen deze zaak en de nog altijd onopgehelderde dood van de weduwe S. Kodde-Roose. Uit het huis van de weduwe Kodde werd namelijk een bedrag gemist onge veer in de orde van grootte van het bedrag, dat bij verdachte Lein K. werd gevonden. Ter zitting werd echter geen enkele vraag gesteld over de herkomst van dit geld. „Hoe bent U aan die voorraad textiel, gekomen?" vroeg mr. Van Empel. „Geruild", zei K. Gedurende de jaren vóór, tijdens en na de oorlog had hij dat gedaan. „Maar wat doe je nu bijvoorbeeld met 34 paar zwarte sokken, waarin een dame bovendien nog een briefje gestoken heeft met de woorden: ge maakt voor rampslachtoffers?" in formeerde de president verder. „En de antwoorden, die U op dezelfde vragen van de politie geeft zijn alle maal gelijk: Ik weet het niet. Weet i het niet; Weet ik niks van; Kan ik niet allemaal achterna lopen: Is al zo i lang geleden", voegde mr. Van Em- pel er aan toe. I ruiterlijke bekentenis", merkte mr. Van Empel op. „Waarom bent U nu zo mededeelzaam?",, informeerde de president. „Wij mannen van de onderwereld praten niet". „Dan Is dit systeem nu verbroken en overigens valt de onderwereld van Hoebeke wel mee", vond de presi dent. Ondoorgrondelijk In zijn requisitoir betoogde de offi cier, dat de meeste goederen na 1951 vervaardigd zijn, zodat het verhaal van K., dat hij verkregen heeft door ruiling en koop voor, tijdens en na de oorlog, niet kén kloppen. Door alle omstandigheden achtte mr. Andreae bewezen, dat K. de brandstichting en Na de oorlog Verdachte bleef verklaren, dat hij de goederen geruild had. Hij wilde een voorraad hebben tegen de tijd dat er zich eens iets zou voordoen („Hoewel het niet mijn bedoeling is om lang alleen te blijven") en hij vertelde ze op normale in de oorlog gemaakte plaatsen opgeborgen te hebben. De goederen waren echter bijna al lemaal vervaardigd in jaren na de oorlog: zo bijvoorbeeld een partij le- gerkledingstukken uit 1952, dekens van. Oostenrijkse, Zwitserse Portu gese oorsprong. Voorts werdro soort gelijke lappen coupons als bij K. wer den aangetroffen gevonden bij de moeder van de jonge weduwe, die destijds onder verdachte omstandig heden dood werd aangetroffen in Nieuwland. Ook vond men goederen bij de Stichting Zeeland te Middel burg. Al dit vergelijkingsmateriaal was identiek aan de voorraad in K.'s huis en: afkomstig uit het in 1953 ingestelde rampendepot in Arncmui- den. Over deze goederenkwestïe had do justitie gesproken met de Nieuwlandse autoverhuur der Lou Hoebeke. Hij was nu als getuige gedagvaard. „Kunt U zich nog herinneren dat U er niet de rechercheurs over gepraat heeft", vroeg mr. Van Empel hem. „Is wel mogelyk", was het antwoord. „Staat U er iets van voor, dat U bij de rechter-commissaris bent geweest?", was de vol gende vraag. „Best mogelijk", antwoordde Hoebeke. „Wist van de textielvoorraad in K.'s huis?". „Wat zegt U?" Mr. Van Empel herhaalde de vraag. „Ja, uit de krant", zei Hoebeke. Speciaal apparaat Het bleek, dat deze getuige dc vra gen niet zo gemakkelijk kon ver staan. „Hoe is het met de doofheid", wilde de president weten. „Ik heb een speciaal apparaat gekocht om U nu eens goed tc kunnen horen, maar het helpt niet veel", verklaarde de 44-jarige autoverhuurder. „Kom dan maar bij de tafel", nodigde mr. Van Empel hem uit. En daar vertelde hij, nadat dc presi dent had opgemerkt, dat een broer van Lein K. in 1953 in het Arnemui- dense depot werkte, deze broer Piet K. wel te kennen. Mr. Van Empel hield hem voor, dat hij aan de politie verteld had te weten, dat Piet IC. oneerlijk verkregen goederen had, die hij wel eens voor hem verkocht. Maar met Lein IC. hadden die nooit iels te maken gehad. Middelburg City: Koningin Zenobia de ontembare, 20 uur, 14 jaar; Electro: Terug uit, dc hel, 19.30 uur. 14 jaar: MolenwaterMiniatuur Walcheren, 9—17 uur; Muziekent Molenwater: Concert Leger des Heils, 20—21,15 u. Vccrc Kunstzaal Van Lier: Tentoon stelling van schilderijen, oude teke ningen en prenten. 1013 uur. Vlissingen Alhambra Go naked in the world, 20 uur, 13 jaar; LuxorLino in de knel. 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: lm weissen Rössl, 20 uur, alle leeftijden. Terneuzen Luxor De bacchanalen van Raspoetin, 20 uur, 18 jaar Sas van Gent Olympia: De miljonairs- dochter, 20 uur, 14 Jaar. Ilcrgcn op Zoom LuxorPygmalion, 20 uur, 14 Jaar. Zlerlkzcc Hervormd verenig!ngsgeb.: gereformeerd jeugdappel, 19 30 uur. de diefstal heeft begaan. Hij ken schetste Lein IC. als een hard werker, maar uiteindelijk ondoorgrondelijk, iemand met een rancuneuze instel ling. Deze mensen zijn volgens de officier vriendelijk maar ook gevaar lijk. Daarna kwam mr. Andreae tot zijn eis van drie jaar, met aftrek. Er is op rare wijze met deze goede ren gescharreld, merkte mr. Bruin op. Er ontstond een levendige han del in gedurende een chaotische pe riode en hij kon zich dan ook voor stellen, dat zijn cliënt in het bezit is gekomen van deze goederen zonder dat hij ze gestolen heeft. De diefstal berust op een verklaring van getuige Hoebeke. Maar diens relaas, aldus mr. Bruin, bestaat uit gehoorde ver halen en voor de rest kan hy zich bijna niets meer herinneren. Het mis drijf was voor de raadsman in het vage gebleven. Óok over de brandstichting is vol gens pleiter een waas blyven han gen. Zoekende naar een motief is de politie gestuit op moeilijkheden, die K.'s zoon zou gehad hebben met de aannemer. En dit motief biedt wei nig houvast, verklaarde mr. Bruin, die concludeerde, dat, hoe vreemd al les ook mag zyn, niet een zodanig bewijs voorhanden is dat een veroor deling kan volgen. Lein IC. kreeg het laatste woord. „Ik ben onschuldig", zo verklaarde hij, waarna de president de uitspraak bepaalde op 4 oktober a.s. MIDDELBURG Melkbonnenactie voor de Unicef van start In Middelburg gaat vanmorgen vrijdag de melkbonnenactie voor dc Unicef van start. Mevrouw De Casembroot zal om ongeveer negen uur de eerste bonnen lcopen van haar melkbezorger. De plechtigheid vindt plaats voor dc woning van mevrouw De Casembroot op de Korte Burg. VLISSINGEN Afdeling P.v.d.A. bijeen Onder voorzitterschap van de heer M. J. van Poelje vergaderde donder dagavond de afdeling Vlissiugen van de P-v.d.A. Na een openingswoord hield de voorzitter een beschouwing over de hedendaagse binnen- en bui tenlandse politiek en de troonrede. Een belangrijk punt op de agenda was het stellen van kandidaten voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten, die op 28 maart van het vol gend jaar zullen vallen. Hiervoor heeft de afdeling Vlissingen een lijst van namen opgesteld, die op de ge westelijke vergadering zullen worden voorgedragen. De heren L. P. van Oorschot en mr. J. A. van der Weel zullen geen kandidaatschap meer aanvaarden. Na de rondvraag, waarin onder meer de bebouwing van de kuststrook ter sprake kwam, werd de humoris tische film „Het schaap met vijf po ten" vertoond, waarin de bekende komiek Fernandel een vijf-dubbelrol vertolkte. De heer Van Poelje besloot deze ver gadering, die de inzet was van het werkseizoen 19611962. Geslaagde startavond van gereformeerd jeugdwerk Met een geslaagde avond is donder dag in de Scheldehal te Vlissingen het gereformeerde jeugdwerk op Walcherep van start gegaan. Een startavond die bij het grote aantal jeugdige belangstellenden zeker in de smaak viel. De drie programma punten, waaromheen deze avond was opgezet, hadden een eigentijds ka rakter, zoals af en toe in een fris gespeelde satire met onderwerpen uit deze tijd was op te merken. Met milde spot namen de jongelui op de planken onder meer het dag blad van de C.P.N., de body building culture, episoden uit de vaderlandse geschiedenis, de contrasten in de t.v.-programma's die in een hand omdraai van een bloedige detective op het religieus kwartier overschake len,en de kleinburgerlijkheid op de korrel. Het programma ving aan met declamatie van een aantal reli gieuze gedichten, die een wat som bere toon hadden. Na de pauze voer den leden van het gerefoi-meerde jeugdwerk te Goes een lekespel ten tonele, getiteld: „De andere regis seur" van W. Gispen: een toneelstuk, met een oud gegeven n.l. het Jobs- verhaal uit de Bijbel, echter mo dern bewerkt. Met dit stuk wilden de jongelui de zin van het lijden ac centueren. Men schetste er de ideële zakenman, de architect en de dichter in, die werden geleid door twee re- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 20-9: Waver- stroom van Amsterdam. Saggat van Gent, Concordia van Antwerpen, Cristen Smith van Rouaan, Ariel van Emden, Kirsti H van Valencia, Laurits Svenson van Le ningrad: 21-9: Andromea van Gent, Kas tanjesingel van Antwerpen, Boolongena van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 20-9: Wavcr- stroom naar Shoreham, Saggat naar Nar vik, Audacia naar Rotterdam, Ariel naar Adriatische Zee, Concordia naar Kolding: 21-9: Andromea naar Cork, Kirsti H naar Lubeck, Kastanjesingei naar Kilrush, Boolongena naar Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 20-9: Randfontein naar Amsterdam: 21-9: Medusa naar Dundalk, Marlseal Lopez naar Hamburg. Demoeraat naar Londen, Kroonburg naar Hull, van Brussel. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 20-9: Radja van Marseille. Meidoorn van Lisbon. Zonnekerk van Mombasa, Corrie Broere van Zee, Alwaki van Hamburg, Stad Schiedam van Narvik naar Gent, Westerdok van Rotterdam, Schiedijk van Rotterdam, Oosterburgh van Rotterdam. Loppersum van Hamburg: 21-9: Huyber- gen van Calais naar Gent, Stephanie van Arlclow naar Terneuzen, Birmingham van Dover naar Terneuzen, Tasman van Rot terdam, Stanislas van Zee, Odile R van Rotterdam, Pollendam van Rotterdam. .Tosef Schwcndem van Londen. Theron van Bremen, Agamemnon van Rotterdam. 1 gisscurs. Beiden wilden het leven van deze mensen in een bepaalde richting stuwen. Suggestief brach ten de jongelui dit spel op de plan ken. Op het „waarom" van het lij den kwam tenslotte het antwoord. Deze startavond zal vandaag vrijdag ook in Middelburg worden gehouden. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlis singen zijn in het tijdvak van 12 tot en met 19 september de volgende voorwerpen als gevonden gedepo neerd: diverse rijwielen, autopeds, sleutels en portemonnees met en zonder inhoud, babyschoentjes, cein tuur, kinderbril, voorpand van een jurk, damesmantel, handschoen, sjaals, turnpak, weekend-tas met in houd, bril, wit kinderschoentje, en veloppe met negertufjes. beige da mestas, steeksleutel, voetbal, wit kindervest, hondenriem. contactsleu tel en een damestas met inhoud. Aan het bureau van politie tc Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over: kinderbril, gouden ring met steen tjes, jonge herdershond, gabardine regenjas, verlovingsring, zilverkleu rige armband, poedel, groen kinder vest, beige kindervest, rozenkrans, ladder, couponboekje, zilveren hals ketting, zilveren armband met be deltjes, strandblouse, gebreide kin derdas en een kinderschepje. Streekvergadering van N.C.V.B. te Yerseke In de Ned. hervormde kerk te Yer seke ls dinsdagavond de streekverga dering van de N.C.V.B. gehouden, die niet alleen werd bijgewoond door een groot aantal leden van dc afdeling Yerseke maar ook uit die der omlig gende dorpen. Na de liturgische opening sprak de plaatselijke presi dente mevr. J. H. de Jonge-de Jonge een welkomstwoord. Ds. H. J. van Duinen uit Zwijndrecht sprak tijdens de bijeenkomst over „De vrouw als priesteres in haar huis". Uit zijn be toog bleek duidelijk, dat de innerlijke levenshouding het belangrijkst is: de bereidheid tot het brengen van een offer, tot het dienen van God en de naasten en dat vooral in het gezin. Na de lezing, die met grote aandacht werd gevolgd was nog een gevarieerd programma met declamatie, zang van dameskoren en een feestelijke samenzang onder leiding van me vrouw Philipse-van Oostdijk. De af gevaardigde van het gewestelijke be stuur, mevrouw Van Elven sprak een slotwoord. WEMELDINGE Jonge Kerk kwam bijeen Dinsdagavond vergaderde voor dc eerste maal in het nieuwe seizoen de afdeling Wemeldinge van de Jon ge Kerk. Ds. K. W. Slik, die de lei ding van deze bijeenkomst had, sprak over het onderwerp: „Het Avond maal". Na de pauze werden in dis cussiegroepen plannen besproken voor dit seizoen, plannen die in grote trekken zullen bestaan uit de be handeling van diverse actuele onder werpen. Besloten werd voorts een uitnodiging van de groep Kapelle te aanvaarden en een bezoek aan de gecombineerde vergadering te bren gen. ARNEMUIDEN Raad komt bijeen Vanavond om half acht komt de raad van Arnemuiden in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer een aantal belang rijke begrotingswijzigingen in ver band met de meerprijs van zes wo ningwetwoningen, de verbetering van de brandalarmeringsinstallatie, de verbouwing van de openbare la gere school in Kleverskerke, de bouw en inrichting van de christe lijke kleuterschool en in verband met de steiger in de haven. Voorgesteld wordt 'voorts de oude kleuterschool aan te kopen. Ook staat op de agenda een voorstel de investeringen in de vissersvloot te financieren. VEILING KRABBENDIJKE 21 september. Dubbele prinsessenbonen II 39. Cox Orange Pippin I 80-85 7G, 75-81 70-75 86, 65-70 84, 60-65 83, 55-GO 58. II 80-85 74—77, 75-80 77—85, 70-75 83—89, 65* é70 79—85, GO-65 68—7G, 55-60 55, IID 34, in grof 41—59, ra fijn 31—34, kröet 37— 44. Allington Pippin U 70-80 57, 60-70 56. IID 34, III grof 41, in fijn 19. James Grieve III grof 46. Diverse appelen, val 20—25. Bramen per doos n 11—14. Talis man I 71, II 54. Bonne Louise I 60-65 60, 55-60 55, 50-55 41, II 55-60 4B. 50-55 38, IID 26, III grof 44, III fijn 27—28, kroet 13. Br. Hardy I 70-75 86, 65-70 77, 60-65 67, III grof 57, III fijn 49. William Du- chesse II 75-85 43, III grof 16. Tr. de Vlen- ne in grof 45—53, III fijn 31. Verpakt fruit. Cox Orange Pippin I f 92, 75-80 102, 70-75 107. RAAD VERGADERDE Ontsluiting „Poldertje" brengt hoge kosten mee Een zaak die niet aan de orde was is gisteren, donderdagavond in de ge meenteraad van Domburg het enige punt geweest, waarover een korte discussie ontstond. Het was tydens de rondvraag de heer L. Dourleyn (arb.), die met bezorgdheid sprak over een bouwprijs van twintig gul den per vierkante meter, die de ge meente Domburg op het ogenblik zou bedingen voor enkele in het uit breidingsplan „Poldertje" als indus- triegrond aangeduide percelen. Aanvankelijk voelde burgemeester mr. W. J. E. Crommelïn er maar weinig voor, nader op deze zaak in te gaan. Het bleek namelijk, dat b. en w. over een eventuele verkoop in onderhandelingen zijn, een stadium dus, waarop indien er een trans actie uit kan volgen eerst later een voorstel aan de raad volgt. Daarom antwoordde de voorzitter aanvankelijk: „Deze zaak is niet aan de orde. Als er een voorstel ter tafel komt, dan ben ik bereid een toelich ting te geven". Later bleek - de heer Cronimelin tocli bereid in het algemeen iets over de prijzen van bouwgrond in Domburg te zeggen. En daartoe behoorde de mededeling, dat de gemeente het prijspeil van het re cente verleden 17.50) niet zal kunnen handhaven. Nadrukkelijk wees hij er op, dat de gemeente Domburg er niet op uit is, het prijsverschil naar boven te bren gen. Maar het is onontkoombaar: ten eerste, omdat de kosten van het bouwrijp maken in het algemeen zijn gestegen en ten tweede omdat de ontsluiting van bedoelde gronden in „Poldertje" in het bijzonder hoog zullen z^n. Er is dus, zo besloot de voorzitter, bij een van dc raadsleden geklaagd over de hoge grondprijs, terwyl er nog sprake is van een on derhandelingspositie. Er is dus niet aan het juiste adres geklaagd; men had zich hiervoor tot b. en w. moe ten wenden. De heer Dourleyn bracht nog naar voren, dat men indien het om indus trievestiging gaat, de reflectanten op een voordeliger wijze tegemoet moet komen. Maar burgemeester Cronime lin repliceerde, dat het hier om een zakelijke transactie gaat „we kunnen deze gronden niet loslaten voor een appel en een ei". Schoolhoofd In deze raadsvergadering werd de heer A. J. van Elsacker uit Goes benoemd tot hoofd van de o.l. school. Er waren tien sollicitanten voor deze functie. Aan enkele inwoners van Domburg werden perceeltjes bouwgrond in de uitbreidingsplannen „Duinenburg" en „Poldertje" verkocht, bestemd voor woningbouw. Kopers hadden reeds optie op deze percelen. Aan het plan, de oude openbare lagere school tot dorpshuis te verbouwen, zijn te ho ge kosten verbonden, de heer Jac. de Visser Lz. (a.r.), die voor een ge meentelijke vergaderruimte pleitte, had hiernaar tijdens de rondvraag geïnformeerd. B. en w. zijn thans genoopt eerst te kijken naar wat de opbrengst zal zyn, indien men het gebouw afstoot. De mogelijkheid bestaat dan, dat el ders een nieuw verenigingsgebouw annex gymnastieklokaal zal verrij zen. Intussen is met de P.T.T., die reeds eerder belangstelling toonde vóór de oude school, contact opgenomen over deze zaak. Tenslotte viel uit mededelingen van de voorzitter nog te beluisteren, dat de oude tramgarage zo spoedig mo gelijk zal worden afgebroken. Op de ze plaats komen drie bejaardenwo ningen. Het gebouwtje op het sport terrein zal worden vernieuwd. Tenslotte was er de mededeling, dat van overheidswege voor het instand houden van windmolens op een tege moetkoming in de jaarlijkse onder houdskosten kan worden gerekend. WOLPHAARTSDIJK Afscheid A. Hoogerland als voorganger Geref. Gemeente Zondagavond nam de heer A, Hooger. land, die gaat studeren aan de theo logische school te Rotterdam, af scheid als voorganger van de gere formeerde gemeente te Wolph aarts dijk. Als tekst voor de predikatie had hij gekozen Philipp. 1 6. Hierna sprak hij de kerkeraad en de meente toe. Namens de kerkeraad voerde ouderling G. de Witte het woord. N.C.V.B. vergaderde De Ned. Chr. Vrouwenbond te Wol- phaartsdijk hield dezer dagen haar eerste vergadering na de vakantie onder leiding van de presidente me vrouw H. A. van Liere-Hoek. Als spreekster trad op zuster Vooren uit Middelburg, die sprak over de gees telijke volksgezondheid. Verslagen werden uitgebracht over de gehou den landdag, streekmïddag en het reisje naar Breda. Tijdens deze ver gadering gaven zich twee nieuwe leden op. BORSSELE Concert „Excelsior" Het fanfarecorps „Excelsior" uit Kloetinge zal zaterdagavond om 8 uur een concert geven in het verenigings gebouw te Borssele. KRABBENDIJKE Ned. Chr. Vrouwenbond opende winterseizpen De afdeling Krabbendijke van de Ned. Chr. Vrouwenbond te Krabben- dyke heeft haar seizoenvergaderin gen hervat. Deze keer door bijwoning van een streekvergadering in de hervormde kerk te Yerseke, waar als spreker optrad ds. H. Postma uit Nijverdal. WAARDE Concert door „Vooruit" De muziekvereniging „Vooruit" te Waarde gaf dezer dagen een avond concert onder leiding van de heer Maneke. Er was behoorlijke belang stelling voor dit concert. „Vooruit" voerde enkele koralen uit. HOEDEKENSKERKE Collecte Ned. Herv. Kerk In de Ned. hervormde kerk te Hoe- dekenskerke werd voor de Inwendi ge Zending gecollecteerd ƒ33,60. STAVENISSE Bietencampagne begonnen Gisteren is rondom Stavenisse de bie tencampagne 1961 gestart. De coö peratieve beetwortelsuikerfabriek „Puttershoek' is de eerste fabriek, die op volle toeren is gaan draaien. De coöperatieve suikerfabriek „Din- teloord en de centrale suikermaat schappij te Amsterdam beginnen de bietencampagne op 25 september. Beide fabrieken zullen hun werk zaamheden half december beëindigd hebben. EIERVE1UNG BARNEVELD Weekaanvocr ca. 1.500.000 stuks, waarvan 603.595 in veiling werden gebracht. Han del rustig. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 42 tot 50 gram 5.97—7.06, 50 tot 58 gram 7.30— 10.02, 58 tot 02 gram 10.35—11.67, 62 tot 70 gram 12.04—13.78. EIERVE1LING S.B.E. Aanvoer 303.462 stuks, handel flauw. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 49 tot 57 gram 7.98—9.33, 57 tot 64 gram 9.60— 12.68. Eendeneieren van 49 tot 61 gram 5.11—8.26, 61 tot 72 gram 8.50—10.60. EIERMARKT Aanvoer 2.350.000 stuks, handel gedrukt. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 60 tot 65 gram 11.50—13.00, alg. prijs 12.40: kilo prijs 2.00 op basis van 62 gram: Henne- eieren van 42 tot 58 gram 5.6010.60, kilo prijs 1.33—1.83. VEILING V.V.Z.B. GOES 21 september. Export- en industrieveiling. Cox Orange Pippin KL, I 85-90 78, 80-35 80—94, 75-80 83—88, 70-75 88—91, 65-70 82—86, 60-65 78—88, 55-60 60—62, KL. II 85-90 72, 80-85 76, 75-80 82, 70-75 79—85, 6é5-70 79—80, 60-65 80. 55-60 39, IID 37. Laxton Superbe KL. II 85-90 51, 80-85 54, 75-80 59, 70-75 61, 65-70 58, 60-65 44. Glorie van Holland KL. I 75-85 65. 65-75 96. Al- élington Pippin KL. I 70-80 60, 60-70 57. KL. H 70-80 51, 60-70 48, IID 35. James Grieve KL. I 80-85 71—73, 75-80 73, 70-75 71, 65-70 67—68, KL. n 75-80 68—72, 70-75 70, 65-70 67—68, IID 53—54. Ellisons Oran ge KL, II 75-85 71, 69-75 63—66. D 60-05 55, IID 41—52. Bonne Louise d'Avranches KL. I 60-65 64. 55-60 56. 50-55 41—42, KL. II 65-70 61, 60-65 63. 55-60 54, 50-59 39, IID 28. Maagdepeer KL. I 65-75 41, 55-65 37. IID 22, Conférence KL. 65-75 73, 55-65 68, KL. II 75-85 69, 69-75 66, 55-65 55,50— 56,70, HD 33. Legipont KL. I 75-85 53, 65- 75 60—61, 55-65 57—58,50, KL, II 65-75 54, 55-65 46, IID 29. Diverse appelen, kroet 33,70. Dubbele prinsessenbonen I 43, II 35, afwijkend 30. Bramen II 5458. Gewone veiling. James Grieve grof 61 64, fijn 4856. Cox Orange Pippin grof 5568, fijn 31—39. Ellisons Orange fijn 29—44. Alilngton Pippin grof 43. Glorie van Holland grof 50. Bonne Louise d'Avranches grof 4648, fijn 27—28. Con férence grof 3646. fijn 29—36 Legipont grof 2938, fijn 24—26. Maagdepeer grof 15—21, fijn 13—17. Reine Claude d'Althan grof 80. Frankenthaler I 150170. Per doosBramen I 3033, II 21—25. Aardbeien I 81—86, H 60—78. VEILING KAPELLE 21 september. Bramen II 60. Dubbele prin sessenbonen I 40, II 34, afwijkend door draai, kroetappelea geplukt 31, val 32, val Goudrenet 3335, kroetperen 14, Ster- appel val 25. Cox Orange Pippin I 80-85 78, I 75-80 83, I 70-75 88, I 65-70 85, I 60- 75 87, I 55-60 60—61, H 80-85 77. II 75-80 82. H 70-75 81. H 65-70 76. II 60-65 76, H 55-60 57. HD 34, Hl grof 54, Hl fijn 41. Ellisons Orange 1 65-75 64, 1 75-85 63, 2D 54. 2D 43, 3 grof 45, 3 fijn 35. Jacq. Lebel 2 75-85 54, 2 65-75 50, 2D 40, 3 grof 40, Laxton Superbe 1 85-90 54, 1 80-85 59, 1 75-80 59, 1 70-75 63, 1 65-70 61. 1 60-65 48, 2 05-70 41, 2 C0-C3 33, 3 gror 46. Allington. Pippin 1 70-80 54, 1 60-70 50, 2D 36, 3 fijn 35. Ingrid Marie 1 75-80 67. 1 70-75 73, 1 65-70 67, 1 60-65 60, 3 grof 50. James Grieve 1 75-80 67, 1 70-75 71, 1 65-70 69, 2 0 66, 2 70-75 67, 2 65-70 66, 3 grof 59, 3 fün 46. Glorie van Holland 1 75-85 63, él 65-73 59, 2 75-85 57, 2 65-75 57, 3 grof 46, 3 fijn 35. Transparant de Croncels 2 75-85 59, 2 65-75 55, 2D 39. Crimson's Cox '-65 55, 265-70 61, 2 70-75 61, 2 75-80 59, 3 grof 38. Legipont 1 75-85 59, 1 60-75 .60,30—60,85, 2 55-65 57,80—58,30, 2 65-75 53, 2 55-65 51, 2D 29, 3 grof 41, 3 fijn 21. Pondspeer 1 75-85 27, 1 65-75 32.40, 2 75- 85 25. 2 65-75 24. 2D 23, 3 grof 24, 3 fijn 16. Bonne Louise 1 55-60 55. I 50—55.40. "7-65 62, 2 55-60 55, 2 50-35 39, 2D 26. 3 fijn 24, kroet 15. Br. Hardy 1 75-80 86, 70-75 86—S7. 1 65-70 83. 1 60-65 76. 2 75- 80 79, 2 70-75 81. 2 65-70 76, 2 60-65 68, 2D 55, 2D 4041, 3 grof 57. Conférence i-73 73,8073,90;-l 55-65 68,70—68,30, 2 65-75 62—63, 2 55-65 52,60—53.10. 2D 28,50 —30.40, 3 grof 37,20—37,30, 3 fijn 22,50— 23,50. Presd. Loutreuille 1 65-75 55, 1 55- 34. Br. Lebrun 2 65-75 36, 2 35-65 38. Aardbeien per aoos 1 7190, 2 50—66. Bramen per doos 1 24—30, 2 20. VISMIJN COLIJNSPLAAT 21 september. 3315 kg exportgarnalen 70— 560 kg handelsgarnalen 89108. 14 kg schar. 363 kg bot. 318 kg tong. 56 kg paling. 41 kg rog. 10 kg kabeljauw. 2 kg visiever. 12 kg ongesorteerde vis. In het kader van de elfstedentocht langs de Zeeuwse week markten werd don derdag iu Middelburg de tieude reclame markt gehouden. De kraampjes waren op deze zonnige dag vro lijk versierd en veer tien leden van het Ne derlandse standwer- kersgilde deden hun uiterste best om hun waren aan de man te brengen en om de eerste prijs te verdie nen op dit Middelburg se concours. Het was uiteindelijk de Til- burgse „redenaar-ver- koper" A. Verschuren, die de proeve van wel bespraaktheid, bescha ving, originaliteit en aan de verkoopsucces sen vau het „praatje" getoeste verkoopwaar de het beste aflegde en zodoende in liet be zit kwam van de door het gemeentebestuur van Middelburg uitge loofde medaille. Temidden van zijn over das- en dashoii- ders, schoonheidsmid delen voor onze twee- wielers, broches enz. vertellende collega's had de heer Verschu ren volgens de jury: de heren W. P. J. Baars, A. Imanse en P. C. J. Castenmiller, op een uitstekende wijze het groenteschaafprobleem aan de orde gesteld. En wel zo goed, dat het volgens dit drieman schap de eerste prijs waard was. Hij kreeg dan ook tijdens de prijsuitreiking na af loop van de markt in hotel „De Eendracht" de gemeentelijke me daille overhandigd door de directeur van gemeentewerken, de heer A. J. W. Matthijs- sen. Er werden tijdens de ze bijeenkomst over en weer vriendelijke woorden gesproken. De technisch leider van deze middag, de heer A. Donker, de secreta ris van de stichting Reclamefonds Zeeuw se Markten toonde zich verheugd over de weer geconstateerde goede samenwerking tussen de gevestigde middenstand en de ambulante handel. Ju ry-voorzitter W. P. J. Baars beweerde, dat de standwerkers zeker geen minder eerlijke voorlichting van hun waren geven dan de stedelijke winkeliers. En tot slot werd marktmeester Van Oost hartelijk dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor de ze reclamemarkt ver richt heeft. Zowel de heer Donker als de deelnemers hoopten de heer Van Oost on danks het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nog vele malen op de standwerkers- markt terug te zien. De prijzen werden ton slotte als volgt ver deeld: 1. de heer Ver schuren, Tilburg. 91 punten: 2. de heer L. Waterman, Apeldoorn, 90 punten; 3. de heer Koldewijn," Amsterdam 88 punten; 4. de heer Ter Pas. Tilburg, eveneens 88 punten; 5. mevrouw van Amers foort, Tilburg, 87 pun ten; 6. de heer Wester- veld, Hilversum. 87 punten; 7. de heren Vos en van Bers, Den Bosch, 86 punten en 8. de heer Schieveen, Bre da, 85 punten en 9. de heer Sormani jr., Nw.- Loosduinen, 81 punten. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: Maandag 25 september '61. Glorie van Holland, alle maten, met gele tint, 20 kg per kist. Goudrenet, 7o mm en op, 20 kg per kist. Doyénne du Cornice, alle maten, op 5 mm sor teren. Beurre Clairgeau, alle maten. Emile d'Heyst alle maten. Beurré Alex andre Lucas, alle maten. Donderdag 28 sept. 1961. Laxton's Superb, alle maten, op t> mm sorte ren, 20 kg-per kist. Lom- bart Calville, alle maten, 19 kg per kist. Saint Ré- my, alle maten. Laatste zeehengelwedstryd om Scheldekampioenschap Hengelsportvereniging „De Schelde" te Hoofdplaat organiseert zondag 24 september een internationale zee- hengelwedstrijd aan de Schelde bij Hoofdplaat. De wedstrijd is de laatste voor het Scheldekampioenschap 1961, maar geldt tevens voor het kamioenschap tussen de leden van de hengelsport verenigingen van Biervliet. LJzendii- ke en Hoofdplaat. Het organiserend comité verwacht 4 500 hengelaars uit binnen- en bui tenland. Enkele uren na het einde van de wedstrijd vindt de prijsuitreiking- plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11