ZELANVICA LEZERS SCHRIJVEN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer HET JASON-MYSTERIE MEDEBEWIND P.B.0.-0RGANEN BIJ KWALITEITSCONTROLE WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 19 „Roept het huis van Van de Pene van huiten de vergelijking op met een paleis, van binnen gelijkt het met zijn fraaie gobelins en niet min der dan 17 vaste schilderstukken een museum". Met dit citaat uit het bekende werk van Unger over de monu menten van Middelburg', begint mej. E. J. Kalf haar artikel in: Artes Textiles", bijdragen tot de geschiedenis van de tapijt-, borduur- en textielkunst, V (1959I960). Zij behandelt hierin de drie tapijten van Daniels Leyniers, die de wanden van de „kleine zittingszaal" sieren van de arrondissementsrechtbank te Middelburg, het vroegere woonhuis van Van de Perre. De bouw van dit paleisje viel in 1765 en in dit jaar werden ook de wand tapijten vervaardigd in het bekende atelier van Leyniers te Brussel. Van geslacht op geslacht heeft de familie Leyniers tapij ten geweven. Zeer waarschijnlijk zijn twee van de drie genoemde tapijten de laatsten van de serie „Triomfen der goden en godin nen" die in het atelier van de derde Daniël Leymiers geweven wer den. Twee jaar na de levering aan Middelburg sloot Daniël zijn atelier. Zijn acht arbeiders kregen ondersteuning. Hij stierf in 1770. Mej. Kalf heeft zich veel moeite gegeven de geschiedenis van de serie tapijten die de triomfen der goden en godinnen verbeelden te achterhalen. Het grootste tapijt te Middelburg is de triomf van Mars, 298 cm hoog en 769,5 cni breed, terwijl de triomf van Minerva bijna Sximis. Het derde tapijt „Hercules en Omphale" heeft dezelfde hoogte, maar ls slechts 127,5 cm breed. Nu bestaan er nog al wat „triomf- tapijten uit het atelier van de familie Leyniers, die In het artikel alle vergeleken worden. De ontwerpers van de serie vvaren Jan van Orley (16551735) voor de figuren en Aug. Coppens voor de landschappen. De triomfen van Mars en Minerva worden ten onrechte wel eens Oorlog en Vrede genoemd, hoewel voor deze benaming veel te zeggen valt. Mej. Kalf vermoedt dat de ont werpers geïnspireerd werden door de verwoesting van Brussel in 1695, die op iedere bewoner van de stad en op de kunstenaars in het bijzonder diepe indruk gemaakt heeft. Twee jaar later kwani de vrede van Rijswijk. „Daarom lijkt het mij geen te ge waagde veronderstelling, dat onze serie toch allereerst ontstond uit de behoefte te getuigen van de rampspoeden van de oorlog en van de ontplooiingskansen van de vrede". De voor deze veronder stelling aangevoerde argumenten lijken aannemelijk evenals die waarbij gewezen wordt op de sterke invloed van Rubens op de ontwerpers. Aan het slot van het artikel komt zij tot de conclusie: „Hoewel dus van het derde Middelburgse tapijt de ontwerper niet vast staat, lijkt mij, dat er zowel in de achtergrond als in de figuren, genoeg overeenkomst in stijl is met de andere twee tapijten vergelijk de vrouwen van het Minerva-tapijt om ze ook aan Van Orley en Coppens te kunnen geven". Het blijft een vraag tot welke serie dit tapijt behoort heeft. Uit in 1940 verloren aantekeningen is bekend hoeveel de drie tapijten gekost hebben: 20 gulden wisselgeld van Brabant per vierkante Brusselse el: met de kosten van verpakking en verzen ding kwamen zij op 1836 guldens 10 stuivers. Graantanker te Rotterdam in recordtijd gelost In de recordijjd van 4 dagen isde 28.500 ton melende, uit New Orleans komende, graantanker George Nlva- nos, door drijvende elevatoren van de Graan Elevator Maatschappij (G.E. M.) N.V. in de haven van Rotterdam gelost. Normaal zou een lossing van een tanker van deze grootte 8 dagen ge vergd hebben. Tussen 11 en 15 september werden 27.903 ton (ongeveer 1500 spoorwa gens) mais en soya in coasters en lichters overgeslagen. Hiervan zijn 15.000 ton voor export bestemd. Een record dat nationaal én interna tionaal uniek genoemd mag worden. Na een inspectie op de werf Wilton zal de George Nivanos weer voor een graanrcis naar Amerika vertrekken. Lagere kostprijzen voor melkprodukten Een daling van de kostprijzen van melk in de meeste produkticgebie- den, een styglng van de kostprijzen van landbouwgewassen in de zand gebieden, een verliesgevende totale bedrijfsvoering in het oostelijk zand gebied constateert het landbouw- economiscli instituut in zijn juist ge publiceerde „voorcalculatie", de voor spellende berekening van de kostprij zen in het garantieprijsjaar 1961/'62. Deze voorcalculatie is steeds een zeer belangrijke steunpilaar bij het jaarlijks overleg tussen de minister van landbouw en het landbouwschap over de garantieprijzen, dat nu weer op handen is en dat moet leiden tot de vaststelling van de garantieprij zen door de minister. President Dorticos van Cuba heeft van de universiteit van Moskou een ere doctoraat in de rechten gekregen. Advertentie) met vers gebrande hazelnoten KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Opheusden C. Vos te Bennekom; beroepen te Wierden P. J. Bos te Sprang; aangenomen naar Helium (Gr.) M. Brinksma te Overschilp; beroepbaarstelling: de heer M. Leeflang, kandidaat te Rot terdam is beroepbaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Goenga c.a. M. van der Heyden, kandidaat te Sassenheim. GER. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Groningen-oost S. S. Cnossen te Grand Rapids (U.SA.) voorheen te Drachten. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Apeldoorn A. W. Drechs- ler te Vlissingen en W. H. Eerlana te Amersfoort; beroepen te Aalsmeer D. Biesma te Utrecht; beroepen te Thesinge T. Brienen te Mussel; be dankt voor London-Mitchell (Onta rio, Canada) Free Christ. Ref. Church K. J. Velema te Hogeveen. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Drachten J. Ketelaar te Drachten. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Aangenomen naar Nijverdal W. de Goéde te Oude Biltzijl. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tholen A. Hofman te Zeist. Gemeentelijke herindeling van Walcheren Er is verleden week nogal wat dei ning geweest cn kritiek geleverd in de Vlissingse raadszaal inzake het besluit van de minister van binnen landse zaken, wat betreft de gemeen telijke herindelingsplannen. Het ge tuigt juist wel zeer zeker van een wijs beleid wanneer men een geno men beslissing bij nadere bestudering terugneemt als mocht blijken, dat deze niet de juiste is geweest. Er is een harde strijd gestreden in deze kwestie cn het zal een sportieve ver liezer zijn, die zich bij het laatste besluit van een minister eindelijk kan neerleggen, dus zo het wetsont werp bij de Tweede Kamer zal wor den ingediend. De wijze waarop de Vlissingse gemeenteraad verleden week heeft geageerd op het nieuws, dat de pers ons bracht, was belache lijk. Er was zelfs een afgevaardigde, die sprak van een ramp. Er zijn heus wel eens grotere rampen voor gekomen «in de geschiedenis. Stel je voor, dat de Souburgers het een ramp zouden vinden als Vlissingen niet bij Souburg kwam! Het is toch volkomen een logisch feit, dat een grote gemeente .zijn zelfstandigheid wil handhaven. In dit geval kan men toch eigenlijk niet. meer van een hev-. HOOG EN LAAG WATER 21 september Vlissingen Terneuzen Tansweert Zierikzee Wemeldinge -|- nap uur meter 11.07 11.36 12.05 12.12 12.44 1.52 1.69 1.84 1.13 -f nap uur meter 23.43 1.82 nap uur meter nap uur meter 5.00 5.27 5.57 5.37 6.00 1.29 1.45 1.59 1.05 1.22 17.40 18.09 18.40 18.07 18.26 1.65 1.81 1.95 1.43 1.58 indeling spreken wanneer een nabuur een gehele grote gemeente onder haar beheer wil nemen. Ik kan me ook niet voorstellen dat, wanneer de gemeente Vlissingen Souburg in haar greep heeft, dat ze deze gemeente met de grond zal ge lijk maken om meer ruimte te krij gen om het Sloeplan sneller tot ont plooiing te brengen! Heus Souburg is en blijft geen sta in de weg voor verdere industriële uitbreidingsmoge lijkheden. De Vlissingse gemeentebe stuurders doen van jaloezie en af gunst blijken, omdat het Souburg goed gaat. We hebben bewezen zelf onze boontjes zeer goed te hebben gedopt. Het heeft gerommeld in Vlissingens raadzaal doch het heeft Souburg nog niet op de grondvesten doen schudden. U meent volkomen recht te hebben geachte .gemeente bestuurders op ons grondgebied, doch door de jaren heen is nog nooit bewezen kunnen worden, dat er een stukje Souburgse grond uw eigen dom is geweest. De geschiedenisboe ken hebben ons geleerd, dat inlij- vingspolitiek niet altijd de juiste is geweest en een onverdeeld sucees is geworden. Het ware beter geweest in uw laatste vergadering U te gaan bezinnen op samenwerking met Sou burg, de dubbelstadgedachte te ver vangen door een triogedachte. De gemeente Souburg heeft de laatste jaren blijk gegeven van haar mede werking door haar goede cultuur grond disponibel te stellen ook ten gerieve van Vlissingen. Dat is sa menwerking waar beiden mede ge diend zijn. Het was werkelijk een zwaar onweer in de Vlissingse raadszaal, doch ge lukkig geen Souburgse inslag. Moge Souburgs vrijheid bestendigd blijven. Dat is ons aller wens en zeer zeker van de oudere generatie. Souburg, 18 september. C. A. JOBSE. IN GROENTE- EN FRUITSECTOR Produktschap gaf nog geen officiële bevestiging Is het wenselijk dat de rijksoverheid medebewind van P.B.O.-organen in de groeuteu- cn fruitsector inroept bij de uitvoering van wettelijke regelin gen voor kwaliteitscontrole bij ex port Over deze vraag heeft het bestuur van bet produktschap voor groenten cn fruit vorige week lang durig gedebatteerd. Wel bleek een belangrijke meerderheid tot een be vestigend antwoord geneigd, maar een officiële status kreeg het ja woord toch niet. De minister van landbouw en visserij had advies ge vraagd over een ontwerpbesluit, waarin een mogelijkheid tot mede bewind wordt geopend. Hem zal geantwoord worden dat men met dat ontwerp-besluit akkoord gaat, maar dat men binnenkort nog zal terugkomen op de vraag, of men ook voor de groenten- en fruitsector om medebewind zal verzoeken. Inmiddels wil men er dan nog eens over beraadslagen of dat eventuele medebewind het beste door het ver ticale bedrijfsorgaan (het produkt schap) of door de horizontale orga nen (bedrijfsschappen) zou kunnen worden uitgeoefend. Minister Marijnen wil aan enkele andere produktschaopen, die daar zelf om gevraagd hebben, mede bewind geven bij het vaststellen van kwaliteitseisen bij export van eieren, bacon en consumptieaard appelen. Tot nu toe stelde hij die eisen zelf vast, zij het dan na over leg met het bedrijfsleven. Aan die produktschappen moet nu naar 's ministers mening ook de mo- Tara Singh begint tweede maand van vaslen Tara Singh, de 7G-jarige Sikh-leider, is de tweede maand in van zijn „vas ten tot de dood" ingegaan om de vorming van een aparte staat van Poendjabi-sprekenden af te dwin gen. Volgens artsen heeft hij niet langer dan twee weken te leven, als hij voortgaat alleen maar water en wat zout tot zich te nemen. De Indiase regering heeft laten we ten, dat zij niet voor de eisen van de acht miljoen Sikhs zal zwichten. De sfeer onder, de Sikhs is overigens niet meer zo emotioneel als in de eerste dagen van het'vasten van Ta ra Singh. De politie, die ongeveer 1000 arrestaties heeft verricht, ver trouwt er op dat zij de toestand in de hand zal kunnen.houden, als de, Sikh leider mocht komen te overlijden in de gouden tempel van Amritsar. Deze heeft intussen Gandhi's vasten- record van drie weken ruimschoots verbeterd, Een officiële woordvoerder van de Westduitse regering heeft gezegd, dat een tweede pakje met ontplofbaar ma teriaal tussen de post voor bondskanse lier Adenauer is ontdekt. 1S97. Lange tjjd stond de verbouwereerde Zilvervos voor zich uit te staren en van lieverlede verdween de angst voor het bovenna tuurlijke en aanvaardde zijn eenvoudige geest het won der waarvan hij getuige was geweest. Wat zouden zijn vader, het opperhoofd en de medicijnmannen van de stam wel zeggen, als hij hun alles vertelde wat hij had meegemaakt? Onwille keurig welde er een gevoel van trots in hem op, bij de gedachte, dat nog- nooit in de geschiedenis enig lid van de stam der Delawaren zo iets wonderbaarlijks had beleefd! Lang nadat bij zelf al in de eeuwige jachtvelden ronddoolde, zou zijn avontuur nog 's avonds bij de kampvuren dei- dapperen verhaald worden. Langzaam keerde Zilvervos zich af van de plek waar hij de drie bleekgezichten voor het laatst had gezien en liep wat schichtig langs het grote metalen monster-dat-kon-vliegen. Weinig kon hij ver moeden dat het nog vele ecuwen zou duren aleer dit gevaarte door de tand des tijds aan getast zou worden, om uiteindelijk geheel te vergaan. Peinzend liep hij in de richting van zijn dorpAan do andere zijde van de tijdstroom volgde men het gedrag van de In diaan, totdat deze uit het beeld van de tijd spiegel verdween. gelijkheid worden gegeven, in mede bewind het toezicht uit te oefenen op de instellingen, die met de controle op de naleving der kwaliteitsvoor schriften 2ijn belast. Ook dat was tot nu toe een bevoegdheid van de minister. Om dat medebewind bij het toezicht op de controle-instellingen mogelijk te maken wil de minister het van 1946 daterende landbouw-uitvoerbe- sluit vervangen door een nieuw be sluit, daarbij wil hij meteen van de gelegenheid gebruik maken om en kele wijzigingen te brengen in de tuchtrechtelijke bevoegdheden der export-controleinstellingen. Over dit nieuwe iandbouwuitvoerbe- sluit heeft de minister advies ge vraagd aan een aantal produktschap pen en via die produktschappen aan een aantal privaatrechtelijke orga nisaties, dat laatste omdat de meeste uitvoercontrole-instellingen in de groenten- en fruitsector het uit- voercontrolebureau nauw verbon den zijn aan privaatrechtelijke orga nisaties. Het produktschap voor groenten en fruit heeft nu als eerste zyn advies geformuleerd. Man wilde formulier voor volkstelling niet invullen De advocaat-generaal bij de Hoge Raad mr. Moons, nam gisteren con clusie in het beroep van de officier van justitie te Leeuwarden tegen een vonnis van dc rechtbank aldaar, waarbij S. K. te'Oudeliove ontslagen is van rechtsvervolging in verband met het niet beantwoorden van be- S aaide vragen in het formulier van e laatste volkstelling. De heer K. meende, dat hij niet be hoefde te antwoorden op vragen be treffende zijn inkomen, huisvesting en dergelijke. De advocaat-gcnei'aal wilde het be grip volkstelling zo ruim mogelijk zien en achtte het formulier niet in strijd met de wet. De Kroon moet zijns inziens vrij zijn vragen te doen stellen, mits deze vragen uitsluitend betrekking hebben op de te tellen personen. Wegens een vormfout concludeerde mr. Moons echter tot verwijzing der zaak naar het gerechtshof te Leeu warden. Slakken maken zich weer gereed voor de derby Het race-seizoen voor slakken staat weer voor de deur. Zij zijn in volle concentratie bezig met hun laat ste trainingsrondjes voor de grote internationale competitie in--San Francisco. Vol trots deelt de directie van Trans World Airlines mede, dat zij acht volbloed Parijse slakken na een zorgvuldige opleiding zal af vaardigen. De aristocratische Pa rijse weelraieren worden gereed gemaakt voor hun vlucht van 8000 km over de pool naar Los Angeles op een dieet van sla en gefiltreerde vis. Zij zullen de reis in aparte met katoen afgezette kistjes maken. De internationale slakken-derby, een der hoogtepunten van het seizoen in San Francisco, zal in het Tra- nion restaurant gehouden worden. De slakken zullen elkaar bestrijr den op een miniatuur sintelbaan van een halve meter lengte,.die ter bevordering van de gladheid met champagne zal worden be sprenkeld. Het vorig jaar werd de race in 2.02 minuten- gewonnen door een Ame rikaanse slak, afgevaardigd door het Hollywood restaurant „Villa Capri". De favoriet voor dit'jaar is de Franse kampioen „A bout dc souffle, die bijna door Art Buchwald werd op gegeten' voor deze' zich realiseerde dat het dier grote mogelijkheden als sprinter bezat, terwijl ook „Mach 2", afgevaardigd door T. W. A., tot de kanshebbers behoort. De overige Franse deelnemers zijn: „Romanoff", „Jüliiette", „Madame sans-gene", Liaison dangereuse", „Lucrece Borgia" en „By love possessed". Ieder slak krijgt een jockey toege wezen, die hem dient aan te vuren bij een inzinking of andere te kenen van verslapping, planken koorts' of aandrang voor terug trekking in het slakkenhuis. FEUILLETON I Door JOHN NEWTON CHANCE 13 „Ik zei, dat ik u misschien zou kunnen helpen," antwoordde hij, „en ik geloof dat ik het kan Ik geloof ook, dat als u mijn hulp afwijst u vermoord zult worden." Na deze woorden bestudeer de hij een ogenblik de ongelovige uit drukking op haar gezicht en ging toen voort„Als het nodig is op iets te wijzen, vind ik het dwaasheid er om heen tc draaien. En zo zie ik het nu eenmaal, maar misschien zou u me van mijn ongelijk weten tc overtuigen als u me het een ander over Johny Noi'way vertelde. Geloof me ik zeg het nog eens 't zou me een plezier doen als ik het mis had." Shirley haalde diep adem. „Graag nog een sigaret, alstublieft," zei ze ten slotte. Hij voldeed aan haar verzoek. „De moeilijkheid ls," hernam hij, een luci fer aanstrijkend, „dat u me min of meer voor gek aanziet. Nu, 't kan zijn dat ik een opgewekte gek ben, maar een domme gek allerminst. U zult er wel aan wennen, dat ik alleen iets be weer als ik weet dat het zo is." „Ongeacht de consequenties vroeg ze, hem van terzijde aanzieude. Wat doen de consequenties ertoe, wanneer het doel goed is luidde de wedervraag. „Maar ik kan niet geloven, dat ie mand me zou willen vermoorden," wierp Shirley tegen. „O,, daar valt over te praten," meende hij. Ze aarzelde even en zei toen, met haar rug tegen een boomstam leunend „Vooruit dan maai'." Jason legde zijn vlakke, hand op de boomstam, zodat hij zich lichtelijk over haar heen boog, wat haar enigs zins in de war bracht, niet wetend wat hij in zijn schild voerde of wat zij zelf zou doen. De man had iets „elektrisch" over zich. „Kom kom," dacht ze tenslotte „We zouden het immers over moord, niet over kus sen hebben." Alles goed en wel, maar wie dacht nog aan de kans vermoord te worden, nu de duistere poel een eind uit de buurt was en zij zich alleen met deze man in het zon-doorzeefde bos be vond De gehele omgeving trilde let terlijk van leven en blijheideen verkwikkende geur steeg tussen de bomen omhoog. „Hoe lang kent u hem al vroeg Jason. „Een dag of veertien," antwoordde ze, terwijl ze hem oplettend gadesloeg, maar hij leek absoluut niet verbaasd, zodat ze er haastig aan toevoegde „Vindt u het niet een beetje te gauw gegaan De meeste mensen menen van wel." „O. ik beu nog sneller verliefd gewor den," verzekerde hij. Shirley voelde dat. haar adem 't even begaf en kreeg toen eeu kleur omdat ze zo dwaas was. Waarom zou hij in vredesnaam haar met die woorden hebbenbedoeld Ze sloot een ogen blik de ogen. alsof ze hoopte, straks dit hele verbijsterende gedoe anders te kunnen bezien. Sinds de vorige avond was alles zo vreemd en onheilspellend en deed iedereen zo eigenaardig, zo helemaal onverwacht. En nu hoopte ze nota bene dat deze man nog onver wachter zou handelen Dat moest wel van dc weersomstuit zijn, nu de lief deshistorie met Norway zo plotseling was misgelopen. „Hebt u voor hem gewerkt vroeg Jason. Ze opende de ogén, sloot ze nog even alsof de felle zon haar hinderde en knikte toen bevestigend. „Wat is uw beroep ging hij voort. „Ut werk op een bureau, dat secre taressen uitzendt en ben er zelf ook een," sprak ze vlug. „We worden een. week of een dag of veertien „ver huurd," als bijvoorbeeld iemands se-. tii- )ok cretaresse met vakantie is of delijk extra-hulp nodig hebben. Ooi nemen ze ons wel voor speciaal werk, voor het overschrijven van manu scripten enzovoort..." „En wat deed u voor Norway viel hij haar niet erg beleefd in de rede. „Hij had een secretaresse nodig. De laatste weken moest hij er dikwijls op uit en had dan niemand om de tele foon aan te nemen of bezoeken te ont vangen. 't Was ccn gemakkelijk baantje." „Hij is advocaat," hernam Jason, „maar terwijl u voor hem werkte had hij toch geen zaken te behandelen, wel Shirley schudde het hoofd. „Neen dat niet." „En hij liet u vaak alleen in zijn learners „Ja, in 't begin wel, maar de tweede week... och..." „Toen kreeg hij meer belangstelling voor u niet waar Zo opeens „Och de meeste mannen beginnen plotseling, gclool' ik. Ze schijnen dan niet langer verlegen." „Dat kan alleen een vrouw beoorde len," zei Jason, „maar u beboelt, dat hij de eerste week gewoon deed en dat de tweede week... nu ja, de rem eraf was „Hm," klonk het nogal koel, „ik vind het een beetje vreemd, dat ik er met u over praat." „Let niet op mij," zei hij ernstig, „maar kijk daarginds heen. Ziet u het Een massa rododendrons. En ik heb altijd gedacht, dat zo zandige grond moesten hebben... Zo, dus al les leek u volkomen normaal toe Was er geen enkele „haak" in Niets dat u plotseling tot elkaar bracht „Neen." „Wanneer begon het Ga voort. Kijk maar naar die bloemen. Ik doe dit alleen omdat ik voel dat u me nodig zult hebben of 't u bevalt of niet. Nu, vooruit, alstublieft..." „De vrijdag van dc eerste week," zei Shirley. „Hij was uit en ik zag enige papieren door, die betrekking Yiadden op de een of andere zaak... medische rapporten en dergelijke." „Een rapport over een afgehandelde zaak „Neen, ik geloof, dat het bewijsmate riaal was, bijeengebracht voor een zaak," hernam ze. even het voorhoofd fronsend. „Hoe dan ook, hij kwam opeens binnen en deed heel opgewekt, begrijpt u Hij stelde voor, dat we samen eens uit zouden gaan. Nu dat deden we. En daarna... och, elke dag, telkens en telkens...," klonk het zuch tend. ,,U weet immers hoe dat gaat." „Ja, en eensklaps is het zover. Waar om ook niet De wereld is groot en veelbelovend, u is vorliefd en u wilt wel overal heen om ervan te genieten. Een wereld vol bloemen, geschenken, zonneschijn en geluk..." „O, houd op, alstublieft „Maar in die wereld dacht u helemaal niet meer aan die oude medische rap porten en zo," zei Jason zachtjes. „Ik dacht alleen maar... aan mijn ge luk," bracht Shirley er met moeite uit, ,Hebt u ooit... 7" hij zweeg even om haar oplettend aan te zien. „Hebt u ooit, al was 't maar een ogenblik, ge voeld, dat het niet helemaal echt was Waren er nooit kleinigheden, die u deden twijfelen „Neen." „Geen ogenblik Ze schudde zwijgend het hoofd. Hij stak zachtjes een vinger onder haar kin en noopte haar zo hem aan te zien. „Dat is niet helemaal waar, wel hernam hij op zachte toon. maar liet meteen haar kin los ea veranderde van onderwerp. „Wat dunkt u van die vrouw, Vicky Darracott „Ze haat me riep Shirley heftig. „Dat is alles wat ik kan zeggen." „En wat denkt u van haar en Nor way Shirley's houding verstrakte. „Waar om zegt u dat zo 7" „Ik probeerde een gevolgtrekking te maken. Norway is u vanochtend op nogal zonderlinge manier gevolgd en ik vermoed, dat iemand hem daartoe heeft aangezet." „Waarom gelooft u dat „Waarom zou hij u vanochtend in 't oog houdep, terwij] hij de hole rest van de week daarvoor gelegenheid had gehad En als u vanmorgen gevaar lijk voor hem was. waarom was u het dan niet gisteren „Ik weet het niet," zei Shirley, met een lichte huivering haar schouders ophalend. „Ik weet niet wat er met hem gebeurd is." (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11