stii A.V.R.O. introduceert nieuwe programma's Hl MÉ LEZERS SCHRIJVEN HITCHCOCK, OORLOG, OMAR EN GESTOLEN JUWELEN POKON KLMKI lit de ETHER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1961 IN KOMEND SEIZOEN jodfried Bomans weer voor radio met „Mijmeringen" De A.V.R.O. heeft de inleiding van de radio- en televisieprogram ma's voor het winterseizoen be kend gemaakt. Vooral op televi siegebied zijn enige ingrijpende veranderingen te melden. Het aan tal nieuwe programma's overtreft het aantal gehandhaafde rubrie ken. Overigens wordt aangevoerd dat „inhoud en vorm der pro gramma's belangrijker worden ge acht dan een te sterk opgevoerde .produktie'. Roofbouw op de eigen creatieve medewerkers alsook op het in Nederland aanwezige ar tistieke talent wordt aldus ver meden". Dit deelt het A.V.R.O.- bestuur mee. Het televisicscizoen brengt een aantal toneelstukken van literaire waarde. Vier uitzendingen zullen worden verzorgd door de. „Haagse Comedie", het „Rotterdams To neel" en „Theater". Toneel Voor de lenzen zullen worden ge bracht „Raskolnikoff" van de jonge Duitse auteur Leopold Ahl- sen („Theater"'), een toneelbe werking van Aldous Huxley's ver haal „De glimlach der Mona Lisa" en „Romeo en Jeanette" van Anouilh. Voorts een televisieuit zending van een door „Theater" te geven voorstelling van „Lijmen" van Willem Elsehot in de toneel bewerking van Manuel van Log- gem. Met de eerste televisieuit zending van zijn drama „Het huis van Bernard Alba" wordt de Spaanse dichter Frederico Garcia Lorca herdacht. In het lichtere genre valt Noel Cowerds bekende comedie „Intimiteiten". De regie van de verschillende spelen wordt gevoerd door Walter van der Kamp en Ton Lensink. Voorts staan uitzendingen in sa menwerking met Haagse Comedie en Rotterdams Toneel op het pro gramma. In de loop van het sei zoen zullen nog enige korte tele* visiespelen voor de camera's wor den gebracht, waarbij Nederlandse auteurs een kans krijgen. „Televi- zier" blijft gehandhaafd. „Flits" op vrijdagavond wordt verlengd tot 40 minuten. Ook mr. Hilter- mann keert- terug op de zondag. Documentaires De A.V.R.O. stelt zich voor in het bijzonder informatie te geven over Nederlandse onderwerpen en do cumentaires van .human interest'. Pierre Jansscns .kunstgrepen' zal worden vervangen door een serie gewijd aan de wooncultuur en de beeldende kunsten. Voorts zal maandelijks een reportage worden gegeven van een .theatergebeur tenis'. Mies Bouwman zal vanaf 17 de cember iedere zondagavond voor aanstaande vertegenwoordigers van Kunst en kunst in haar pro gramma „Gastenavond" bij de kijkers introduceren. Ton van Duinhoven keert even eens terug als het middelpunt van een show met literaire inslag; de vrijdagavond zal overwegend amusement met een .Frans ka rakter" brengen. Dit Franse ka rakter is niet nader omschreven. Bij de gevarieerde program ma's op zaterdagavond keren terug „Hou je aan je woord" en „Kom er maar eens achter" Van de Duitse televisie werd overgenomen de- detective „The other man" van Francis Dur- bridge. Deze serie is reeds be gonnen. Waarschijnlijk zal in net voorjaar van 1962 een tweede serie („Das Halstuch") op het scherm verschijnen. Zaterdag 30 september zal een gedeelte van het „Grand Gala du Disque" vanuit het Kurhaus te Scheveningen worden uitgezon den. In oktober zal de. A.V.R.O. Zeelands orgels voor AVRO-microfoon „Zeelands orgelpracht" is de titel van een serie van waarschynlijk zes concerten, die de A.V.R.O. be gin 1962 voor dc microfoon brengt. De Amsterdamse organist Haite van der Schaaf heeft de redactie van deze rubriek, die op een door deweekse avoncl zal verschijnen. Onder meer zullen de orgels van de hervormde kerk in Rilland en de chr. ger. kerk in Zierikzee in de serie worden opgenomen. De heer Van der Schaaf zal zelf enige orgels bespelen, de organis ten voor de andere concerten wor den nog aangezocht. „Zeelands orgelpracht" is het sluitstuk in een. serie van enige jaren, waar in de A.V.R.O. achtereenvolgens aandacht besteedde aan de „Ne derlandse'". „Limburgse" en „Bra bantse" orgelpracht. Godfried Bomans keert in het ko mende seizoen weer terug voor de A.V.R.O.-microfoon, Om de veer tien dagen zullen zijn „Mijmerin gen" weer te beluisteren zijn. voorts bijzondere gevarieerde uit zendingen verzorgen in het kader van het tienjarig bestaan van de televisie in Nederland. Voor de jeugd wordt het televisie programma „Rooster" voortgezet op de woensdagmiddag. De zater dagmiddag wordt gevuld met een nieuw kijkspel geschreven door C. Wilkeshuis. Radio In de afdeling .ernstige muziek' keert Henk Stam voor de radio microfoon met zijn rubriek „Inlei ding tot muziekbegrip" niet te rug op de maandagavond, maar op de dinsdagavond. Fran? List zal worden herdacht in enige uit zendingen, waarbij de uitvoering van een onbekende sonate voor viool en piano. Voorts is 1962 het herdenkingsjaar voor o.m. Swee- linck, Debussy en Jean-Louis Dus- sek. Een reeks carillonuitzendingen staat op het programma, evenals een aantal eerste uitvoeringen. Vanaf S oktober al eens per veer tien dagen 's zondags een nieuw programma Vvan lichte muziek worden uitgezonden „Kleurrijke klanken" en „Klank omrankte le vens" van Alex de Haas keren terug. De teenagers komen weer aan hun trekken met „tussen 104- en 20A.V.R.O.'s Jazzsociëteit is te beluisteren op de maandag- avond vanaf elf uur om de veer tien dagen. Eenmaal per maand zal „Duit in het zakje actuele problemen met een ,grim- en glimlach' be handelen, gecombineerd met een programma voor en bij do strijdkrachten, getiteld „Tot uw orders", waarhij militaire onderdelen zelf zullen zeggen hoe zij een gevarieerd pro gramma wensen te zien sa- RADIOEN T.V.-RUBRIEK mengesteld. Het programma „Kleurrijke klanken" zal een maal per maand met het lite raire spel „Hou je aau je woord" worden gecombineerd. Op de donderdagavond ?al om dé veertien dagen een gevarieerd grammofoonplatenprpgramma worden .uitgezonden. Óp de andere donderdagavond zal een door- Geert Eltferich en Jan Moraal ge schreven strip „HetVogelkwar-, tier" worden uitgezonden. Hierinu maakt Ko van Dijk nog wel bekend uit „Koek en êi" zijn rentree. Het ziekenprogramma „Palet" krijgt, een kwartier meer. zendtijd. Godfried Bomans keert terug met zijn „Mijmeringen", na een sei zoen afwezigheid, In het voet spoor der wetenschap" iseen ru briek over recente verworvenhe den der wetenschappen, speciaal voor het bedrijfsleven bestemd. Klankbeelden, gesprekken met Si mon Vestdijk (door Nol Gregoor) en „Van Vier tot Vijf" staan weer op het programma.' Het winterseizoen geeft voorts 'n aantal hoorspelen, waarbij het twaalfdelige „Do vrouw in het wit" en een hoorspelbcwerking ook in twaalf delen van Charles Dickens' „A tale of two cities". „Minjon", de „miniatuur jeugd- omroep Nederland" gaat ip de opde voet voort, maar zal trachten" meer jongeren in de radiohobby te betrekken. Ook Ko van Dijk maakt zijn ren tree voor de A.V.R.O.-microfoon. Hij is de hoofdfiguur in een nieu we strip getiteld Het Vogel- kwartier". AAAAAAAAAAAAAAA/VVVWWV* 3\orew, yew en.... sclmjven VANDAAG Televisie Een jaar of drie geleden brak de tanker „African Queen" voor de kust van dc Verenigde Staten in een vliegende storm in twee stuk ken. Het ene stuk ging voor goed ten onder, maar het andere werd later door vrijbuiters gelicht. Toen begon dc helft van de „Afri can Queen" aan haar tweede avontuur: een reis achter een Ca nadese sleepboot de „Melanie Fair" naar Antwerpen, waar liet wrak zou worden gesloopt. De sleepboot had echter niet ge noeg brandstof aan boord en liet de sleep, midden op de Oceaan, voorzien van enkele runners, in de steek om ergens aan de kust te gaan bunkeren. Maar toen de sleepboot weer op dezelfde plaats terugkwam, bleek de „African Queen" te zyn afgedreven. Twaalf dagen heeft de „Melanie Fair" moeten zoeken voor hot halve schip terecht was. In die tussen tijd was dc brandstof opnieuw verbruikt en weer liet de sleep boot de „African Queen" alleen. Het werd een herhaling van de eerste keer. want ook nu kon de „Melanie Fair" zijn sleep niet meer terugvinden. Met inschake ling van vliegtuigen en andere schepen (de Nederlandse „Gele Zee") werd het schip na veertien dagen ontdekt en kon de reis de finitief worden voortgezet. Over deze hoogstmerkwaardige ge schiedenis heeft de Vlaming Rik van den Abbeele een documentai re gemaakt, die vanavond om tien voor half negen in het kader van de Belgisch-Nederlandse pro gramma-uitwisseling op het scherm zal verschenen. Het Vlaamse t.v.-progrèmma loopt van tien voor ha« negen tot vijf over half tien parallel met het Nederlandse, Daarna de ru briek „Beelden spraken" waarin deze keer de „De dief van Bag dad" wordt vertoond van Douglas Fairbanks sr. Radio In het programma van Hilversum l kan men om 20.05 luisteren naar melodieën uit de operette „lm weissen RössT' van Ralph Bc- natzky. Om 20.35 wordt het hoor spel „Dc film en de fiscus" van Charles Halton uitgezonden in een vertaling van Nantk'o G. Ha- zelhoff. Over dc andere zender kail men in het N.C.R.V.-programma om 3.35 uur 's middags luisteren naar het Nederlandse trio bestaande uit Dick de Reus, Johan de Nobel en Gerard Hengcveld, dat in de serie „Pianotrio's van Ludwig von Beethoven" het trio In d opus 70 nummer 1 2al spelen. aJée /net RGTERDDN PHABHAHUTISCHE FABRIEK (^ROTER^ HHVERSUH FILMS IN ZEELAND Televisieprijs 1961 voor journalist Carel Enkelaar Het bestuur van het Prins Bernhard- fonds heeft op voorstel van de jury besloten de Prins Bernhardfonds- teleyisieprijs 1961 toe te kennen aan de journaaldienst van de N.T.S. in de persoon van zijn hoofdredacteur, de heer Carel Enkelaar te Hilversum. De uitreiking van de prijs zal ge- ..schieden op dinsdag 10 oktober in de burgerzaal van het raadhuis van Hilversum. Gevarieerde oogst in de Zeeuwse bioscopen Vandaar, woensdag, een gevarieerde „oogst" in de Zeeuwse bioscopen: in Grand Goes draait Alfred Hitcocks „Saboteur", in Vlissingcn zijn de oor logsfilm „Terug uit de hel" (Alham- bra) en de wocstyngeschiedenis „Omar de woestijnhavik" (Luxor) te zien en in Middelburg worden de „Pa- rijse" affaire „Nachtvlinder van Pi- galle" (Electro) en de thriller „Voet stappen in de nacht" (City) ver toond. De reeds eerder besproken „Sabo teur" behoeft weinig introductie; de naam Hitchcock is uiteraard een ga rantie voor een sterk geladen thril ler. die zelfs als „super-thriller'' wordt aangekondigd en waarin Ro- hoofdrollen vervullen. „Grand" ver toont deze film vanavond voor het laatst. „Terug uit de hel", vanavond nog te zien in Vlissingen. Alhambra, werd eveneens reeds eerder besproken. Een typisch Amerikaanse oorlogs film, vervaardigd naar de geiykna- mige autobiografische roman van Audie Murphie, de kleine boerenjon gen uit Texas, die in de tweede we reldoorlog als infanterist bij de be faamde derde divisie deelneemt aan de landingen in Afrika en op Sicilië tenslotte luitenant wordt en de hoog ste onderscheiding ontvangt, die een Amerikaans militair kan krijgen. In het andere Vlissingse theater, Luxor, is tot en met donderdag „Omar de woestynhavik" te zien, welke rolprent door de producen ten wordt geïntroduceerd met: „Zij was de slavin in het paleis der duizend vreugden". Met „zij" wordt Yvonne de Carlo be doeld, aan wie een rol in een derge lijk roekeloos woestijnavontuur wel is toevertrouwd. Yvonne is er de prinses Sheherazade in. wordt ver handeld op de slavenmarkt in Tehe ran om korte ty'd later op het paard van Omar naar de Bron der Stilte te rijden. Omar, een koene borst die het goed met het prinsesje voorheeft en haar telkens weer uit intriganten- handen redt, heeft intussen ook niet stilgezeten. Want een bruut heeft Shenerazade bij de Bron der Stilte lemaal voor elkaar en rijdt tenslotte als prins en heer door Teheran met zijn Sheherazade de woestijn in. Ongewenste muziek bij historisch gebeuren Wat er bij de laatst opgevoerde mu zikale taptoe Delft gebeurde is wel de moeite waard hiervan nog eens een cn ander daaromtrent te vermel den. Ten eerste het ongelooflyk en eigen machtig en hoogst afkeurenswaardig optreden van die kapelmeester van het muziekkorps der koninklijke luchtmacht die zo maar, zonder dat hij daartoe enige opdracht had bij een zo historisch gebeuren als die werkelijk grootse en indrukwekkende militaire taptoe, door onder zijn be velen staande muzikanten muziek liet spelen daarbij niet passend, en dit alleen maar omdat hij verzot is op die naar hier overgewaaide Ame rikaanse Swing Marsmuziek. Eigenlijk is het toch zo, dat iemand die een dergelijke functie by een mi litair onderdeel bekleedt doordrongen behoort te zijn van zijn plichten en verantwoordelijkheid en niet zo maar dingen doet die daar lijnrecht tegen indruisen dat geeft te denken. Als van weinig waarde hebbend ar gument werd daarvoor wel tegen aangevoerd dat die kapelmeester juist die bewuste dag jarig was en zijn muzikanten meenden (met zijn goedkeuring wel»te verstaan) hem dat genoegen te verschaffen. Dit ar gument kan niet als excuus dienen want die attentie hadden ze hem ver standiger na afloop kunnen geven. Iemand die blijk geeft het ntet eens te zijn met de uit te voeren program ma's van militaire muziekkorpsen kan beter zijn ontslag nemen of aanvragen. Hij is niet geschikt voor zijn taak, waarschynlijk zou hij als dirigent van een of ander Jazz Or kest zijn kwaliteiten op dat gebied dan beter kunnen tonen. Voor de militaire muziekkorpsen in het algemeen zou het ook wel van grote waarde zijn als dergelyke kan kergezwellen grondig verwyderd konden worden. Dit om verder voort woekeren tegen te kunnen gaan.. Over de muziek zelf die by dergelijke min of meer plechtige gelegenheden ten gehore wordt gebracht kan men verschillend oordelen wat men overi gens aan de samenstellers daarvan kan toevertrouwen en waarmee men dan genoegen moet nemen. En of nu dit of dat muziekstuk dan als titel draagt „Turf in je ransel" doet weinig ter zake. Men lulstèrt op zo'n ogenblik naar de ten gehore ge brachte muziek en denkt daarbij dan niet aan turf en nog minder aan een ransel. Datzelfde geldt vanzelfsprekend ook voor andere marsmuziekstukken met als hoofdzaak datgene wat door gaans als militaire marsmuziek in aanmerking komt zoals bijvoorbeeld het alombekende en nog steeds be minde „Oude kameraden" maar om het even of dat stuk nu als titel draagt oude of jonge kameraden 'men luistert naar de muziek en denkt daarbij ook niet aan zoge naamde Pruisische stramheid. C. A. van der Koorde. Middelburg. Gravenstraat 55. Christel'ik damesblad ..Prinses" De verschijning van het christelijk damesblad „Prinses" heeft, blij kens ingezonden stukjes in onze P.Z.C. afkeuring gewekt, doordat op de voorpagina van het eerste num mer van genoemd blad de afbeel ding voorkomt van een lid van ons koninklijk huis en deze inzenders van gedachte zijn, dat dit gedaan is met het oogmerk meer abonne's op het blad te verwerven. Op te merken valt dat ons konink lijk huis één wil zijn met het Ne derlandse volk, in alles meeleeft en overal bij betrokken wil zijn en de mocratisch denkt. Geen wonder dan ook, dat dö namen van de vorste lijke personen aan allerlei Instel lingen worden gegeven en op vele gebouwen, schepen enz. prijken. Zo komt het mij voor, dat desge vraagd de betreffende prinses niet in het minst bezwaar zou hebben dat haar foto op de eerste pagina van het eerste nummer van „Prin ses" is aangebracht. Maar ook gebouwen, waarbij de ge dachte aan financieel belang bij de naamkeuze mogelijk is, komen voor, b.v. cafés met de naam Wil- helmina, Juliana, de Prins van Oranje enz. Van bezwaren hierte gen, door wie dan ook, heb ik nooit gehoord. Waarom dan wel kritiek als het een christelijk blad betreft, terwijl het daar nog niet eens een naam. doch slechts een afbeelding betreft Zou de kritiek op het christelijk damesblad wellicht zijn oorsprong hebben in het feit, dat men het nut van christelijke bladen niet in ziet? Behalve allerlei nuttige vrou welijke werkzaamheden die andere soortgelijke bladen geven getuigt het blad „Prinses" van het evange lie van Jezus Christus en geeft christelijke voorlichting voor de moeilijkheden van het dagelijks le ven. Dit is dan ook de reden, waar om de dames zich abonneren op dit blad. Dat de dames zich daarbij zouden laten beïnvloeden door een enkele foto van prinses Beatrix op het eerste nummer van de talloos vele nummers, die volgen zullen, is m.i. te ver gezocht. Middelburg C. A. Minderhout! Noot van de redactie: Disoussie gesloten. Cijnsgronden Sluiskil „Nachtvlinders van Pigalle", tot en met donderdagmiddag in Electro Middelburg, handelt over juwelen. Gestolen juwelen, die nog in onbe voegde handen circuleren terwijl de dief, een zekere Lulu Exposito, reeds enige t(jd aau de circulatie ont trokken is. Een nachtclubdanseres, vrienden van Lulu, zou de plaats weten, waar de juwelen verborgen zijn en zo wervelt dus een uitgebreid aantal figuren rond Arlette. Allemaal willen ze de juwelen, die tenslotte in handen ko men van een medewerkster van de maatschappij, waarby de kostbaar heden verzekerd waren. Intriges dus en een sprankje liefde, want aan het slot van de film zijn er twee mensen gelukkig met elkaar, zonder juwelen. Trevor Howard cn Dorothy Dandrig- ge vervullen de hoofdrollen in een thriller vol verrassingen. „Voetstap pen in de nacht", die eveneens tot en met donderdag in City Middelburg wordt vertoond. Een bijzonder span nende rolprent, waarvoor ondanks de titel de normale aanvangsuren zijn aangehouden. Donderdagcyclus In de donderdagcyclus brengt Al hambra Vlissingen de reeds eerder besproken „September affair", waar in Joan Fontaine en Joseph Cotten de hoofdrollen vervullen. Grand Goes brengt donderdagavond de bekende film „De grote Caruso", waarin Mario Lanza zyn stemgeluid Iaat horen en waarin Ann Birth hem bekooriyk secundeert. Veilig Verkeer Mijn inziens is het prima, dat de leerlingen van de lagere scholen ver keersassen ontvangen. Jammer ge noeg worden deze lessen niet altijd m praktijk gebracht. In de Lange Viele te Middelburg werd vrijdag middag een wielrijdster, die het stop teken had gegeven, flink aangereden door een meisje, waarbij de fiets van de dame aan de reflector en het aeh- terspatbord werd beschadigd. Het reed samen met een aantal vrien Met het artikel „moeilijkheden rond cijnsgronden" in uw courant van 8 dezer is het hoe en waarom van de reed samen met een aantal vriendin- bestaande ongerustheid door de au- netjes met grote snelheid door de leur(s) van dat artikel zeer duide-1 Lange Viele. Hevig geschrokken lijk geschetst. sprak de dame het betrokken meisje Ik ben zelf van- deze moeilijkheden aan, waarbij zij de raad gaf beter goed op de hoogte en heb aan het op het verkeer te letten. Het was artikel niet veel toe te voegen. Alleen een aantal brutale meisjes. En het stel ik me nog steeds de vraag: wat pleit niet voor de jeugd, zoals ze te- doet men met cijnsgevallen waarbij keer gaan in het verkeer. Als dit in „eigen grond" omstandigheden j schrijven eens met aandacht door de bedrijfsschade en dergelijke te pas hoofden der scholen wordt gelezen zouden komen I en onder de aandacht wordt gebracht Voor de nog niet helemaal opgeloste I van de leerlingen, zullen velen dit cijnskwestie is er naar mijn gevoe- waarderen. Hopelijk heeft het in- len toch nog een kardinaal punt dat ontbreekt om deze kwestie als vol ledig opgelost te beschouwen en wel: het openen van de wpg voor de cijns bewoners om tot een gerechtelijke vaststelling van het taxatiebedrag te geraken. Een dringende oproep tot allen die daaraan kunnen medewerken is hier: dan ook zeer zeker op zijn plaats. Sluiskil Een belangstellende (let wel geen belanghebbende) vloed op de gedragingen van de jeugd in het verkeer. Middelburg mêj. W. J. Brevet Veersesingel 172. .0 Op een boeTderi) in Teilleul, in Nor- mandië, zijn de boer, zijn vrouw, hun zoon en een knecht door giftige dampen om het leven gekomen, toen zij een cider- reservoir wilden schoonmaken. Hengmeitstof voor kamerplanttit 65 'i WO gram - 65 ct Volop groei en bloeit DONDERDAG 14 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 ro. 746 kc/ü. 7.00 A.V.R.O. 7.50 V.P.R.O. 8.0024.00 A.V.R.O. A V.R.O.: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. V.P.R.O.: 7.50 Dagopening. A.V.R.O.: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9,00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.13 Gram. 9-35 Wa- torst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Omr. ork. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 12.43 Lichte muz. 13,00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.20 Beursber. 13.30 Gevar. muz. 14.00 Pianoduo. 14.30 Gram. 14.40 V. d rouw. 15.30 Eens komt de kans. radio- operette. 17.00 V. d. jeugd. 1.7-30 Gram. 13,00 Nws. 18.15 Gevar. muz. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 Amus. muz. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nwsl 20.05 Gram. (21,00: Prinsjesdag, klankb.). 22.05 Jazz- muz. 22.30 Nws.. beursber. v. New Vork en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria. 23.55—24.00 Nwb. HILVERSUM II. 298 tu. 1007 kc/s. 7.00 K.R.O. 10.00 N.C.R.V 11.00 K.R.O. 14.00— 24.00 N.C.R.V. K.R.O.: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. N.C.R.V.: 10.00 Gram. 10.15 Morgenwij ding. 10.45 Oram. K.R.G.r ll-.OO -V.- tie- ken 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok, 12.04 Gram. -12.25 Wij van het. land. 12.35 Land- en tuinb, meded. 12,38 Gram. 12.90 Act, 13,00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. N.C.R.V.: 14.00 Promenade-ork. 14.40 Omr. ork. 15.35 Gram. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Knmermuz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30. Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kamermuz. 13.15 Sportrubriek. 18.30 Vo caal ens. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Metro- pole-ork. 20.30 Dekblad eerste soort, hoorsp. 21.25 Lichte muz. 21.45 Kerkorgel. 22,30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondover denking. 22,55 Boekbespr. 23,00 Gram. 23,30 Enkele kenmerken van de actuele literaire stromingen, lezing. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. N.T.S.: 20.00 Journ. A.V.R.O.: 20.20 De .Ooggetuige. T.V.-spél. 21.15 Sportduel België—Nederland. 22 20 De andere, de- tectivcspel. VLAAMS-BELGISCHE T.V.-PROGR. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Documentaire. 20.00 Nwa. en weeroverz. 20.20 T.V -spel (overn. v. d. A.V.R.O.) 21.13 Sportprogr. (overn. v. d. A.V.R.O.) 22.00 Zangrecital (opgenomen progr. v. d. K.R.O./V.P.R.O). 22.30 Nws. FRANS-BELGISCHE T.V.-PROGR. 10.30 Reflets du Libéralisme. 20.00 Journ. 20.30 Avonturenfilm. 21.00 Intern, enquête. 21.30 Film. 22.50 Journ,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6