Zeeuwse reclasseringsbijeenkomst in City-theater te Middelburg NEGERJONGETJE WOENSDAG KOMT IN AXEL OP KRACHTEN AMSTERDAMSE KUNSTENARES VESTIGDE ZICH IN VEERE DEMONSTRATIE WATERSKIËN IN VLISSINGSE HAVEN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 TE VAAK „GAAT DE STRAF DOOR" Maatschappij moet oud-verdachten xveer een kans geven Ter gelegenheid van de aanstaande nationale reclasserlngsdag op zater dag 30 september hield de vereniging voor reclasseringsinsteliingen dins dagmiddag in het City-theater te Middelburg een Zeeuwse bijeenkomst. Ruim tweehonderd uit alle delen van de provincie aanwezige autoriteiten, die op één of andere wyze bjj de reclassering betrokken zjjn, hebben een bijzonder leerzame bijeenkomst meegemaakt, waarin een betoog van dr. J. van der Grient, hoofd van de afdeling regiem directie gevangeniswezen, over het „weer meedoen van de gestrafte aan het normale leven" de hoofdschotel vormde. Voorts werd tijdens deze middag de film „De straf gaat door" vertoond, waarna de bijeenkomst besloten werd met een forum. Tijdens al deze programmapunten kwam duidelijk het probleem naar voren waarvoor met name de maatschappij zich gesteld ziet om de delinquent weer een kans te geven. De bijeenkomst werd geopend door de adjunct-directeur van het natio naal bureau voor de reclassering, de heer C. J. J. Laken, die er op wees, dat de verbreiding van de reclasse- ringsgedachte één van de voornaam ste punten is voor de aanstaande jaarlijkse reclasseringsdag. De heer Laken betoogde voorts, dat er nog een aantal Zeeuwse gemeenten is, waarin nog niemand gevonden is de ze dag te organiseren, namelijk in Arnemulden, Breskens, Domburg, Ouwerkerk, Grijpskerke, Sint-Maar tensdijk, Meliskerke, Nieuwland, Phi lippine, St.-Philipsland, Poortvliet, Scherpenisse, Schoondijke, Seroos- kerke (W.), Veere, Hengstdijk en Westkapelle. Dr. Van der Grient trok in zijn cau serie over het onderwerp „Schrijven met dubbel krijt" eerst een vergelij king met de spelregels (normen), die gelden voor het rechtsbestel en het sportveld. Wie vals speelt, fungeert als spelbreker; bij schending van de Uilvoering „Stichting 1940-'45" in Vlissingen Da afdeling Vlissingen van de Stich ting 1940-1945 heeft dinsdagavond In Britannia een vrolijke avond ver zorgd voor de gasten uit het district Zeeland, Noord-Brabant en Limburg van de stichting. De Stichting 1940- 1945 stelt de achtergelaten betrek kingen uit het verzet ieder jaar in de gelegenheid in een bepaalde plaats een week vakantie door te brengen. Ditmaal was er een gezelschap da mes uit Noord-Brabant en Limburg In Vlissingen op bezoek. De dames arriveerden maandag; zaterdag ke ren z\J weer huiswaarts. Het programma van deze avond werd verzorgd door de heer A. L. Evers dijk en een groepje amateur-musici. Zij brachten een vlot programma, dat weliswaar een geïmproviseerd karak ter droeg, maar toch bijzonder in de smaak viel. Cor van Krieken en Anthon Boer zorgden reeds direct voor een uit stekende stemming met „Jaapie". En deze stemming bleef gedurende de gehele avond de zaal beheersen. Ook het damesduo Ellyans Elly Gljsel en Ans van Hove oogstte veel succes met eerst accordeon- en gitaarmuziek en na de pauze en- enkele zangnummertjes. Anthon Boer verzorgde een wals musette en een accordeonpotpourri. Het heren duo de Corads Cor van Krieken en Ad van de Linden brachten verschillende vlotte zangnummers. De heer Eversdjjk praatte met vlotte conferences de verschillende onder delen aan elkaar. De heer L. Blankenburgh, voorzitter van de afdeling Vlissingen van de Stichting, sprak aan het begin van de bijeenkomst een welkomstwoord. Hij richtte zich daarin in het bijzon der tot de wethouder van publieke werken in Vlissingen, de heer F. G. Smit, de commissaris van politie, de heer J. van Marion, de directeur van het district Zeeland, Noord-Brabant en Limburg van de Stichting, de heer Van Meerendonk en tot burgemees ter A. Lokker van Waarde. Aan het slot van de bijeenkomst werden staande twee coupletten van het Wil helmus gezongen. Jeugdbrigadiertjes in Goes geïnstalleerd De nieuwe lichting jeugdbrigadier tjes in Goes in totaal 32, afkom stig van de Bergweg-scholen Jan Llgthart, Caspar Berse, Prinses Ire ne en Christelijk Nationale zijn dinsdagmiddag in de raadzaal van het stadhuis geïnstalleerd. Dit ge schiedde door waarnemend-burge meester dr. J. W. Noteboom. De jongens en meisjes, die reeds twee weken in functie zijn en die worden opgeleid door brigadier Joh. Borrie van de Goese gemeentepolitic, wer den toegesproken door de burgemees ter. Hij achtte het zeer belangrijk voor de vorming van de jeugdige scholieren, dat zij op deze leeftijd een taak krijgen te vervullen, waarmee het algemeen belang wordt gediend. Hij sprak de hoop uit, dat zowel de politie, als het publiek tevreden zou zijn over het optreden van de jeugd brigadiertjes, die tot taak krijgen de schoolkinderen over de drukke Bergweg te begeleiden als zij willen oversteken. Burgemeester Noteboom wees erop, dat de verkeersbrigadier- tjes geen verkeersregelaars zijn. „Jullie hebt tot taak met behulp van je „pannekoek" de jeugd te helpen hij het oversteken", richtte hij zich tot de kinderen Brigadier Borrie. sprekende namens Veilig Verkeer, toonde zich verheugd, dat Goes, evenals vorig jaar, weer de beschik king heeft over een groot aantal jeugdbrigadiertjes. Tenslotte kregen de jeugdige verkeersregelaars-in-de- dop een glas limonada. spelregels op het sportveld komt de scheidsrechter in actie, bij schending in het rechtsbestel de rechter. Scheidslijn Wanneer de spelbreker een voor waardelijke straf opgelegd krygt, zowel op het speelveld als in het gewone leven, raag hij nog wel meedoen, maar voorwaardelijk, onder toezicht. Bij buitengewoon grof spel stuurt de scheidsrechter én de rechter de boosdoener „het speelveld" uit. De rest speelt het spel verder, aldus begon dr. Van der Grient zyn inleiding op sug gestieve wjjze. Met de bewering dat de „goede mensen" ergens wel een scheidslijn veronderstel len tussen de onsportieve en de keurige mensen, bracht dr. Van der Grient de kern van het pro bleem op kritische wijze onder de aandacht. Hij betoogde daarbij, dat het zwaard der gerechtigheid niet alleen een preventie is tegen valsspelers, maar ook tegen hen, die nog niet vals ge speeld hebben. En wie zyn de vals spelers, vroeg dr. Van der Grient zich af. „Niet alleen N. v. d. S.", ver klaarde hij. „Niet alle delinquenten zijn misdadigers. Zeer velen van hen hebben reeds van jongsaf buiten spel gestaan. En het antwoord van deze ongewenste kinderen In onze samenleving is veelal het vergrijp, de misdaad". Na de correctie op hun valse spel, vervolgde dr. Van der Grient, komen de gestraften terug in de maatschap pij. Hun rekening is voldaan en zij kunnen ieder na het voldoen van hun schuld weer onder de ogen zien Proef op de som Is dat zo, stelde dr. Van der Grient de vraag. „Nog altyd krijgt de de linquent de rekening een volgende maal gepresenteerd", was het ant woord. „Hoelang zal het in onze maatschappij nog duren voor hij niet meer voor een tweede maal aangebo den wordt? De enige mogelyklieid om er achter te komen of de vals spelers weer tot een wanprestatie in de maatschappij komt is de proef op de som te nemen", aldus dr. Van der Grient. Hij betoogde, dat de kans om weer opgenomen te worden voor een deel van de oud-verdachten zelf af hangt, maar voor het grootste deel echter van de maatschappy zelf. „En dat moet dan niet gebeuren bij de gratie van de „goeden", aldus dr. Van der Grient, die betoogde, dat de reclassering hierbij een belangrijke rol speelt. „De reclassering is", zo betoogde hij, „de getuigenis, dat de mensen kunnen veranderen, dat zy zich kunnen bekeren". - De film „De straf gaat door" onder streepte het betoog van dr. Van der Grient op wel zeer duidelijke wijze. Het is nog immer zo, dat de oud-ver dachten bij het zoeken naar een baan ondervinden, dat de straf doorwerkt, ook nadat men in vrijheid is en de straf geboet heeft. Tijdens de beant woording van de vragen door het forum kwamen nog enkele proble men, die allen het hoofdmotief van de causerie van dr. Van der Grient en van de film: de doorgaande straf, raakten. In dit forum hadden zitting dr. Van der Grient als voorzitter, mej. M. E. A. Kampt van de katholieke raad voor maatschappelijk werk in Zee land en de heren mr. T. W. Attema, rechter in de rechtbank te Middel burg, mr. G. W. Dwars, directie-se cretaris van de N.V. The Vitrlte Works te Middelburg, C. Klelverda. secretaris van de reclasseringsraad te Middelburg, D. van Ooijen, offi cier der rijkspolitie 2e klas te Ter- neuzen en J. Stenvert, directeur van de gemeentelijke dienst voor maat- schapelijke zorg te Terneuzen. BIJ ZUSTER MATTENS Opereren was in jungle van Ghana niet mogelijk Kwaku Seidu werd twee en een half jaar geleden de kli niek van dokter J. F. A. M. Vos (43) uit Tilburg, binnen gedragen in de binnenlanden van Ghana. Kwaku was nog geen 24 uur oud. Zijn vader en zijn moeder hadden die nacht dertig kilometer moe ten reizen om het ziekenhuis te bereiken. Zij waren be zorgd over Kwaku. Het ven tje had een abnormale haze- lip en zijn gehemelte was ge spleten. Of de wijze blanke dokter hun Kwaku daar vap af wilde helpen. Dokter Vos begon er maar niet aan; het was werk voor een specialist- Nu heeft Kwaku toch een gave lip gekregen. Het Is een mooi jongetje in vergelijking met vroeger. Hij woont nü niet in zijn geboortedorp Goaso, maar in de goede Axelse ge meenschap in Zeeuwsch-VIaan- deren. Dank zij een heleboel mensen, onder meer dank zij dokter Vos, zo weet „De Volks krant" te melden. De dokter, die een jaar geleden naar Nederland terugkwam, ligt op het ogenblik in het ziekenhuis te Maastricht. Hij is wat te hard geland met een zweefvliegtuig, een gebroken wervel was het ge volg. In elk geval heeft hij nu tijd genoeg om het verhaal te ver tellen van het jongetje Kwaku, of wel in het Nederlands vertaald het jongetje Woensdag. Een mo dern sprookje. Dokter Vos heeft Woensdag van diens geboorte af in zijn kliniek gehouden. Het was een heel gemartel met het ventje. Hij kon nauwelijks slikken. Steeds belandde er wat voedsel in zijn luchtpijp en dan konden de zusters zich weer gaan verscho nen. Het is een hele toer geweest om Woensdag groot te krijgen. Toen hij oud genoeg was om een operatie te kunnen ondergaan, ging dokter Vos naar een chirurg in Ghana. Die bekeek Woensdag en liet het vervolgens afweten. Er bleef voor de Tilburgse arts nog maar één mogelijkheid over. We nemen hem mee naar Nederland, besloot hij. Mamma Seidu vond het prachtig. De bepaald niet rij ke vader een cacaofarmer slaagde erin 2000 gulden bijeen te sparen en te lenen voor de reis van zijn zoon naar het verre Ne derland. Naar Axel Een goede maand geleden is Woensdag aangekomen. In ga zelschap -van zuster Jo Mat- tens uit Axel, die de dokter in zijn kliniek te Fwiedium (In het suikerriet) geassisteerd had. Dank zij de Memisa kwam hij in het St.-Elizabeth- ziekenhuis te Tilburg terecht. De plastisch chirurg dr. J. Hage was onmiddellijk bereid Woens dag „pro deo" te behandelen. Kwaku is nu .aan het aansterken onder de Zeeuwse lucht. Tegen het eind van het jaar zal dr. Hage ook zijn gespleten gehemelte be handelen. In het begin van' het volgend jaar gaat hij dan weer in de veilige armen van zuster Mattens naar zijn dorp in de binnenlanden. Daar zal het dan groot feest zijn. Zijn ouders zullen hem nauwe lijks meer herkennen, zo'n mooi kindje is Kwaku geworden. De dorpstovenaar zal erkennen, dat zijn Tilburgse collega er ook wel wat van kan. Aldus „Pennewip" in „De Volkskrant". Afdeling Oostburg A.N.M.B. bracht wensen naar voren Voor de leden van dc afdeling Oost- burg van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond, die werkzaam zijn in de kleine metaalnijverheid, was er maandagavond in hotel ..Vic tory" te Oostburg een bijeenkomst georganiseerd, waar gesproken werd over de door de A.N.M.B. op hoger niveau naar voren te brengen wen sen inzake diverse aangelegenheden die de kleine metaalnijverheid dirccL aangaan. Als spreker was op deze bijeenkomst aanwezig de districtsbestuurder, de heer Th. de Geus uit Breda, die door de afdelingsvoorzitter A. Porreii in zijn openingswoord hartelijk welkom werd geheten. Spreker stelde dat reglementair voor deze naar voren te brengen wensen de goedkeuring nodig is van de le den, waartoe soortgelijke besprekin gen in alle afdelingen worden ge houden. Als eerste punt noemde de heer De Geus de verhoging van de uurlonen met 15 cent, welke waarschijnlijk in twee etappes verwezenlijkt zal dienen te worden en wel met ingang van nog nader vast te stellen data, met een contractsduur van l'i jaar, aflopende 1 april 1963. Verder zal er naar gestreefd worden de loontabel- len tussen groot- en kleinmctaalbe- drijven gelijk te trekken, verbetering in de gemeente-classificatie aan te brengen, verbetering voormanstoela ge, rationalisering van de 4% va kantietoeslag en zo mogelijk de in stelling van een zegelfonds. Ook de uitbreiding van de studiemogelijk heden voor jongeren, de verplichte uitkering van 13 weken loon bij over lijden van gehuwde .werknemers of kostwinners en de verbetering van de pensioenuitkeringen, zullen vol gens spreker in dit overleg betrokken dienen te worden. Met een kort woord sloot de voor zitter deze geanimeerde vergadering. De Engelse mode-ontwerper Hardy Amies (midden) werpt nog eens een kritische blik op zijn creaties tijdens een grote shoiv, die werd gepresen teerd onder de titel „De Engelse mo de voor heren". Links zien we een raglan (zonder schvudernaadjas van zwarte en tweed. Rechts een korte tweed jas met fantasiepantalon. Viering dertigjarig bestaan Zeeuwse Plattelandsvrouwen De afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen viert tijdens een vergadering op vrij dag 13 oktober a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes het dertigjarig be staan. Tijdens de morgenvergadering zal de presidente een herdenkings rede uitspreken, 's Middags zal het gezelschap „Tetman de Vries" uit Leeuwarden een toneelstuk: „De Jonkershoeve" getiteld, opvoeren. Ontslag oud-burgemeester Goes als ambtenaar B.S. De oud-biirgemeester van Goes, de heer H. K. Michaëlls, heeft een schrijven gericht aan het gemeente bestuur van Goes, waarin hij ontslag vraagt als ambtenaar van de burger lijke stand. B. en w. stellen de raad voor de heer Michaëlis eervol ont slag te verlenen. Toelatingsexamens chr. Landbouwschool Middelburg Voor toelatingsexamen van de chr. middelbare landbouwschool te Mid delburg slaagden de volgende leer lingen. C. A. Abrahamse, C. Melis, H. Ton en C. de Visser te Serooskerke; F. van Bloois te Brouwershaven; G. de Bree te Zoutelande; J. M. Dalebout te Noordgouwe; P. J. Goedbloed te St. Laurens; J. L. Koppejan en J. Wisse te Meliskerke; B. C. v. d. Kreke te Souburg en A. de Visser te Aagtekerke. VOOR ENKELE MAANDEN Ella Rodrigues Lopes maakt zelf aardewerk Een van de nieuwste leden van Vee- res artiestèngroep is Ella Kodri- gues Lopes. Begin juli vestigde deze Amsterdamse kunstenares zich voor enkele maanden in een van de oude panden schuin tegen over het stadhuis, waar zy op de benedenverdieping een kleine, maar fraaie verkoop-tentoonstel ling van liaar zelf vervaardigde aardewerk inrichtte.. Slechts twee eenvoudige tafels zij" er voor no dig om de belangrijkste stukken uit haar collectie te exposeren, terwijl zeer decoratieve aarde- werlcfiguurtjes, die doen denken aan speculaasvormen, voor de ra men zijn opgehangen. De Amsterdamse kunstenares legt zich voornamelijk toe op het klei ne pottenbakkerswerk, waarbij de gebruikelijke draaischijf niet te pas komt. Al haar stukken zijn handgevormd, waarbij Ella Rodrigues Lopes voor de afwer king alleen gebruik maakt van zeer eenvoudige gereedschappen, zoals plamuurmesjes, spijkers en een aardappelmesje. Haar werk mist hierdoor de precisie van het massaprodukt, maar wint veel aan eerlijkheid. Want een klein bobbeltje of oneffenheidje op haar potjes, schaaltjes of siervoorwer pen verhogen juist de charme van het kunstwerk. Het merendeel van haar werkstuk ken bestaat uit kannetjes, schaal tjes, kandelaars en asbakken, die niet alleen als siervoorwerp kun nen worden neergezet, maar ook als decoratief gebruiksvoorwerp kunnen worden benut. Bijzonder sterk is de Amsterdamse kunste nares vooral in het maken van geglazuurde druiventrossen, vis jes en bloemen, voornamelijk ro zen, die als sieraad gedragen kun nen worden door de vrouwen, maar ook als kunstvoorwerp aan de wand gehangen kunnen wor den. Eenvoudiger Eenvoudiger, maar daarom niet min der decoratief, zijn haar „herin neringen aan Veere"eenvoudig biscuitgebakken éénmaal ge bakken rode afbeeldinkjes van bloemen en figuurtjes, die zo uit een oude speculaasvorm lijken te zijn gemaakt. Met deze aparte kunstwerkjes trekt Ella Rodri gues Lopes al sinds enkele maan den vele toeristen en belangstel lenden en in de c periode is zij van liet stadje aan het Veeree Meer gaan houden. In die mate zelfs, dat zij zich er graag zou vestigen. Als dit door gaat is zij zeker van plan, zoals zij zei, om evenals in Amster dam cursussen te houden voor de hulsvrouw in het boetseren van gebruiks- en siervoorwerpen. In ieder geval staat al vast dat zij het volgend jaar zomer weer voor enkele maanden met haar kunst werkje naar .Veere komt. VOOR GEMEENTEBESTUUR Nollebos in 1962 watersporlcentrum? In de haven voor het Vlissingse gemeentehuis aan de Houtkade heeft dinsdagmorgen om half twaalf een klein gezelschap au toriteiten een demonstratie van waterskiën aanschouwd. Die de monstratie duurde een kwartier en werd gegeven op door de Vlissingse meubelmaker F. Boel gemaakte ski's: twee drij vers van polyester, verbonden door twee dwarslatten. Een voet in de ene drijver en de an dere in de tweede. Dat soort waterski's zal misschien volgend jaar Pasen al op één van de vyvers van het Nollebos in Vlissin gen dryven, verhuurd door de meu belmaker Boel. Een nieuw Idee om het Nollebos aantrekkelijker te ma ken voor de toeristen, zodat het niet meer ..doorgangshuis" is, maar trek pleister wordt. Dat idee heeft dc heer Boel onlangs voorgelegd aan de wethouders. Hij heeft rijf kwartier gepraat en kreeg gehoor. Een telefoontje van het gemeentehuis: of hij maar eens zijn vinding wilde laten zien. Burgemeester mr. B. Kolff stond op de Houtkade, met de wethouders, de directeur van gemeentewerken, de heer ir. D. Stam en de commissaris vhn politie J. van Marion. Zij zagen hoe een vriend van meubel maker Boel op de drijvers staand voortpeddelde op het water. En zij vernamen nog eens het plan van de heer Boel: een verhuurcentrum in het Nollenbos. Op één van de rijvers van 300 btf 35 meter. Misschien een zitje op een terrasje er bij om wat te gebruiken. Maar in ieder geval een verhuurbedrijf]e van waterski's, wa terfietsen en kano's. Een klein wa tersportcentrum in het beschutte Nollenbos Is aantrekkelijk, vindt de heer Boel. Het gemeentebestuur ziet er wel iets in. „Er zal misschien wel iets Inzit ten; het kan in overweging wor den genomen, het is niet direct verwerpelijk." Zo drukte burge meester Kolff van Vlissingen zich uit. Auto op weg Oostburg- Schoondijke over de kop Een bijzonder abrupte remmanoeuvre van de automobilist B. uit Sluis, was er maandagmiddag omstreeks kwart voor één op de rijksweg van Schoon dijke naar Oostburg de oorzaak van, dat zijn auto over de kop vloog en aan de kant van de weg geheel uit brandde. Een kind van B,, dat zich in de wagen bevond, kon nog ter nauwernood uit het hevig brandende wrak worden gered. Het ongeval gebeurde, doordat de middelste van drie personenauto's, die in file reden, plotseling moest afremfrien. De Slui- zenaar B., die achteraan de file reed, trachtte door hard remmen deze auto te ontwijken. Dit gelukte hem, doch met het vermelde gevolg. De bestuur der van de middelste der drie achter elkaar rijdende auto's heeft van het ongeval kennelijk niets gemerkt en is doorgereden. Afbraak oude muziektent van Terneuzen Bij het gisteren, dinsdag, gepubli ceerde artikel „Zeeuwse korpsen: muziek naar mensen brengen" werd abusievelijk een foto van de.muziek tent te IJzendijke geplaatst. In het artikel werd weliswaar gesproken over de oude muziektent van IJzen dijke, doch bedoeld was een foto van de muziektent van Terneuzen te pu bliceren. welke muziektent wordt af gebroken. Dit bleek ook uit het bij behorende onderschrift. Eervol ontslag mr. J. A. Abbing Bij koninklijk besluit van 26 augus tus 1961 is aan mr. J. A. Abbing, op zijn verzoek, met ingang van 1 ja nuari 1962 eervol ontslag verleend uit zijn ambten van rechter in de arron dissementsrechtbank te Middelburg en van rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Rotter dam en tc Dordrecht, onder dankbe tuiging voor do in de rechterlijke be trekkingen bewezen diensten. Werkplaats De heer Boel is dus meubelmaker van beroep. Maar dat niet alleen. Hij vervaardigt nu ook do water ski's van polyester. Hij heeft meer interessen voor watertoerisme: „Veeree Meer" heet een rondvaart- dienst, die hij met een schip voor 150 personen vanuit Middelburg voor toeristen naar het Veeree Meer on derhoudt. In zijn werkplaats achter de Scher- minkelstraat in Vlissingen staat op een werkbank een klein model kano van polyester. Dat is het materiaal van de toekomst, dat in het lieden gebruikt wordt. Polyester is kunst- harsvezel, licht in gewicht en stevig. Daaruit vervaardigt meubelmaker Boel kleine drijvers, rond drie meter lang. Hij legt tussen twee ervan een verbindingsstuk: dat Is een waterski. Met één voet in de ene ski en de an dere in de tweede drijver kan men erop staan en zich in rustig water voortbewegen zoals een skiër in de sneeuw het doet. Met skistokken. Die skistokken hebben aan het on dereind een o%raalvormig stuk glas vezel, waarmee men zich afzet op het water. Een even eenvoudige als in genieuze vinding. Met dit soort ski heeft de heer Boel dinsdagmorgen in de haven voor het Vlissingse stadhuis gedemonstreerd. Hij heeft echter al weer andere ideeën, die nog moeten worden uit gewerkt. Een tweepersoons ski, die eventueel door een motortje wordt voortgedreven. Maar dat motortje kan waarschijnlijk op de vijvers in het Nollebos niet worden gebruikt. Wel zijn ontwerp voor een water fiets. Al fietsend wordt een schroef aangedreven en met een stuuraan- drijving kan de bestuurder alle richtingen uit. De derde mogelijkheid om het water in het Nollebos toeristisch aantrek kelijk te maken is de verhuur van kano's. Belangstelling Als de toestemming er door komt. kan het festijn misschien met Pasen volgend jaar al beginnen. Tegen die tijd zijn de ski's en waterfietsen van polyester klaar. „Misschien in het begin een stuk of tien van die dingen. Tien ski- drijvers, tien waterfietsen en tien kano's. Het hangt er natuurlijk van af hoe de belangstelling is", zegt de heer Boel. En geestdriftig: „Die belangstel ling zal komen. Ook in de maan den buiten het toeristenseizoen. Als het te koud is voor het strand kunnen ze in het beschutte Nol lebos altijd terecht". Daarvan is hij overtuigd. Hy is nu bezig zijn vinding te per fectioneren. „Natte voeten waren in het begin helemaal niet raar", zegt hij. Door het heen en weer peddelen spatte het water op, dat in de drij vers terechtkwam. Maar de laatste verbetering is een soort van schoe nen, waann de toerist gaat staan, niet meer in de drijver, maar op de drijver. Gevaarlijk, die drijvers? Geen sprake van, het is een rustig tijdverdrijf voor rustig water. En daarvoor zijn de drijvers in het Nollebos uitermate geschikt. Daardoor kan de nieuwe aanleg da toeristen trekken^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13