dubbel rools- Terneuzense zege (5-0) was nog geflatteerd voor Middelburg.... Arnemuiden begon met verlies in Dinteloord Goes wil verloren terrein herwinnen EERSTE KORFBALDAG LEVERDE REEDS VERRASSINGEN OP PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 SEPTEMBER 1061 DOBBELMANN, LEKKER MAN! 1\ START VAN TWEEDE-KLASSERS Hontenisse begon met overwinning In de tweede klas B van het Zeeuws Brabantse amateurvoetbal leed Mid delburg een stevige 5-0 nederlaag in en tegen Terneuzen. Steenbergen moest op eigen veld de vlag strijken voor Rood Wit (2-4) en Dosko blijkt toch wel erg zwakjes, getuige de 6-1 nederlaag tegen Veerse Boys. HW begon met een nederlaag in de streek- derby tegen benjamin Hontenisse (1-2). RAC bleef met dezelfde cijfers baas over Uno Animo (1-2) en Inter nos stuurde Sarto met lege handen naar Tilburg. Terneuzen-Middelburg 5 0 Met de gedachte dat de eerste klap nog steeds een daalder waard is, is Terneuzen de competitie begon nen met een ruime maar geenszins geflatteerde 5-0 overwinning op Middelburg. Dat de score niet nog hoger is gelopen, is voor een groot deel te danken aan het uitstekende werk van doelman Versluijs. Hij en rechtsback De Bruijn naren de beste spelers van het Middelburgs elftal dat verder een betrekkelijk zwakke indruk maakte. De hechte Terneuzense verdediging kon dan ook geen ogenblik van haar stuk gebracht worden. Dit defensie- blok en het stuwend werk van de mid denlinie resulteerde in 't regelmatig aan het werk zetten van de voorhoede Nadat de hoofdötedelingen de aftrap hadden verricht bleek weldra dat Ter- neuzen meer in zijn mars had dan Middelburg. Het gevolg was dat in de 13e minuut, een doelpunt werd ge maakt door midvoor Van der Hooft uit een corner van rechtsbinnen Francken. Deze score konden hoofdstedelingen dankzij uitstekend doelverdedigen van Versluijs en de prima spelende rechtsback De Bruijn, die de zeer hard werkende Wissel wei nig kans gaf, tot aan de rust te haven. Na de rust met de wind in het nadeel begon de Terneuzense voorhoede pas op volle toeren te draaien. In de 7e minuut, nadat eerst enkele gevaarlij ke Terneuzense aanvallen op doelman Versluijs waren gestrand was het we derom Van der Hooft, die na prachtig voorbereidend werk van Francken 2-0 scoorde. Terneuzen bleef aandrin gen maar voorlopig zonder resultaat. In de slotfase van de strijd kwam Mid delburg echter tempo te kort. Het gevolg hiervan was, dat 13 minuten voor net einde 'n drie-nul voorsprong werd bereikt, toen linksbinnen Meeuwsen een pass van Francken op juiste wijze afwerkte. Nadat Francken eerst met alleen doelman Versluijs voor zich had gefaald, kwam hij 5 minuten voor het einde wederom alleen voor doelman Versluijs te staan. Nu was het echter raak: 4-0. De zeer actieve Van der Hooft zag twee minuten voor het einde zijn doorzetten beloond met het vijfde doelpunt. EVV '24-Hontenisse 1-2 Hontenisse heeft zijn intrede in de tweede klas gemaakt met een verdien de 2-1 overwinning in de'uitwedstrijd tegen het Hulstcrse H.V.V. '24. Het begin was reeds sensationeel. Toen bij een Hontenisse-aanval midhalf H. de (lucht in het beruchte gebied hands m gak te, wees scheidsrechter M. van de Biggelaer onverbiddellijk naar de witte stip. Het was linksbuiten Jan Neeteson, die de bal onberispelijk achter doelman De Smit plaatste en daarmee niet alleen zijn ploeg aan een 1-0 voorsprong hielp, maar tevens aan een grotere morele steun. Er was amper 1 minuut gespeeld. In het eerste kwartier was het aan beide ploegen te zien, dat de zenuwen toch wel parten speelden. Er werd minder goed geplaatst en aan de afwerking ontbrak het nog al eens. Na 20 minuten slaagde Hontenisse er in de voorsprong te vergroten. Na een misser in de Hulsterse de fensie kreeg Bogaert de bal in zijn bezit. Hij stelde Ed Steijns in staat met een onhoudbare kogel doelman De Smit voor de tweede maal het nakijken te geven: 0-2. Pas daarna werd het H.V.V. '24 blijk baar ernst en konden twee schoten op doel worden genoteerd. Het eerste was afkomstig van rechtsbuiten Van Dorselaer en vlak daarna probeerde Edy Mangnus het ook nog eens en in beide gevallen was het de lange doel man Bax, die een doelpunt in de weg stond. Tot hier toe was het spel van Hontenisse ook beter. Met mooie open passes lanceerden zij hun aanvallen terwijl de Hulstenaren het spel veel te kort hielden. Vijf minuten voor rust kreeg H.V.V. '24 een prachtkans om de achterstand te verkleinen. Ook in de Hontenisse defensie werd in het strafschopgebied hands gemaakt, en ook hier voor ken de de scheidsrechter een penalty toe. Aanvoerder De Gucht werd hier door in de gelegenheid gesteld zijn fout goed te maken. Maarhij miste. Zijn schot ging namelijk ver naast het doel. Het eerste kwartier na rust was weer van hetzelfde gehalte als voor het theedrinken. Hontenisse met het beter spel, maar allengs gingen de Hulste naren de druk toch verstevigen. Toch duurde het nog een half uur voordat Walter van de Kerckhove er in slaag de doelman Bax kansloos te passeren, toen hij een voorzet van Mangnus met een harde kogel af ronde: 1-2. De overigens een uitstekende wedstrijd spelende stopper Cesar Neve ging hierbij niet vrijuit. Ofschoon H.V.V. '24 als het ware proefde, dat er toch nog een gelijkspel was uit te slepen, slaagde de ploeg er niet meer in te scoren. DERDE KLAS K.N.V.B.-VOETBAL Haringman uit Goes won bedrijfsvoetbaltoernooi Spoorwegen de sterkste in tweede afdeling Het elftal van de betonfabriek Ha ringman nit Goes is zaterdagmiddag op de sportvelden aari de Keersluis te Vlissingen winnaar geworden van 'n toernooi voor zomeravondvoetbal clubs „Uiterton", de sportvereniging van het Nederlands Loodswezen en de Provinciale Stoombootdiensten In Vlissïngen, organiseerde dit toernooi uitstekend. Haringman begon met een 20-zege op Uiterton. Het Vlissingse GPC (ge meente- en P.T.T.-personeel) versloeg de Combinatie Middelburg. In de ver liezersronde bleef de Middelburgse combinatie met 31 de meerdere van Uiterton. GPC en Haringman gaven elkaar echter in de finale geen strobreed toe. Zelfs na een verlenging bleef het gelijk: 22. Strafschoppen (voor iedere ploeg drie) brachten daarna de beslissing. Voor Haring- man scoorden twee spelers: Adrie Corstanje en Alfons Pyszny. Daar na lukte het slechts aan één voet baller van GPC (Anton Hendrik- se) om de penalty in een doelpunt om te zetten. In de tweede afdeling van dit toer nooi werd SSVV uit Vlissingen (Ne der landsche Spoorwegen) winnaar. SS VV won van Uiterton II met 40. Het tweede team van VAW (Van Al les Wat) versloeg BW '57 (van Bij kers Aann. Bedr. in Vlissingen) met 32. In de verliezersronde bleek BW '57 sterker dan Uiterton II: 12. Tenslotte zegevierde SSW in de fi nale over VAW H: 30. Zeeland Sport ging goed van start In de derde klas D van het K.N.V.B. voetbal trok RKFC tegen BSC juist aan liet langste eind (2-3). Zeelandia moest de winst uit handen geven te gen VES (2-4) en Odio aan Meto (2-0). Het düfcl tussen Corn Boys en Axel leverde de bezoekers de volle winst op (2-4). RCS moest ondervin den, dat Goes van plan is een woordje te gaan meespreken (2-6). Dat ook Zeeland Sport weer een gegadigde voor een der eerste plaatsen zal zijn valt uit de 7-1 overwinning op Grens wachters, waarmede de competitie werd geopend, af te lelden. Zeelandia-VES 2-4 Hoewel Zeelandia reeds na 5 minuten een 2-0 voorsprong had genomen moesten de groen zwarten toch uit eindelijk met 2-4 het onderspit del ven. Reeds pa 3 minuten kreeg Schot man via een der VES-verdedigers de bal in zijn bezit om doelman De Vet kansloos te passeren (1-0). Reeds 2 minuten later schoot dezelfde speler een voorzet van Corré in het VES- doel (2-0). Na dit overrompelend be- fin kwam er geleidelijk meer druk op et Zeelandia-doel en na 25 minuten bracht Massar de achterstand tot 2-1 terug. Na de rust trok VES energiek ten aanval en toen de Zeelandia:ver- dediging verzuimde in te grijpen schoot Massar met een diagonaal on houdbaar schot de partijen op gelijke voet (2-2). Er was toen 7 minuten Ecnennaam er toen 2-5 van maar een minuut later bracht Krijger de eind stand op 2-6. Corn Boys-Axel 2-4 De zondag in Sas van Gent ge speelde streekderby tussen Corn. Boys uit Sas van Gent en Axel had een evenwichtig verloop met een besluitvaardiger Axel-voorhoede. De beginperiode kenmerkte zich door een licht Corn Boys overwicht met als resultaat: een doelpunt voor de Axelaars. Door slecht weg werken van de Corn. Boys verde diging kreeg vervolgens Van den Berg onverwacht de bal voor de voeten en scoorde voor Axel, 0-2. Even voor de rust verkleinde Corn. Boys de achterstand toen Ranchaert in een vrije positie zijn kans benutte. De Corn. Boys-verdediging die geen erg safe indruk maakte het kort na de rust nogmaals Van den Berg de score opvoeren, l-,3. Axel leek op flu weel te zitten, maar de voor deze ge legenheid witgehemde Sassenaren na men nu het heft volledig in handen Van Oppen kon doorbreken en brach de stand op 2-3. Toen ieder de gelijk maker verwachtte werd een Axel- doorbraak middels een penalty met een doelpunt beloond. Zo werd in de laatste minuut de stand nog op 2-4 gebracht. Z. Sport-Grenswachters 7-1 Een volledig Zeeland Sport heeft zon dagmiddag een vrij gemakkelijke taak gehad om de nieuwe derde klas- ser Grenswachters te overwinnen. Wereldrecord discuswerpen sensationeel verbeterd De Amerikaan Jay Silvester heeft za terdagavond te Los Angeles voor een sensatie gezorgd. Niet in de eerste plaats omdat de 24-jarige marine-of ficier slechts reserve van de Ame rikaanse ploeg voor de spelen van Rome het wereldrecord discuswer- f en voor de derde maal in een maand ijds verbeterde, doch eerder door de wijze waarop Silvester dit deed. Hij bracht het record op 64,071 meter. Een ongelooflijke verbetering, want het oude record stond met 60,72 me ter op naam van Silvester. De Ame rikaan leverde die prestatie tijdens de internationale militaire kampioen schappen te Brussel op 20 augustus j.l. Kort tevoren, op 11 augustus, had hij in Frankfort dj 60-meter- grens voor het eerst gepasseerd. Hij verbeterde toen het wereldrecord met een worp van 60,56 mêter. VES ging door maar het duurde tot de 25e minuut voor Broos met een keihard schot een toegekende strafschop benutte om zijn ploeg een 2-3 voorsprong te bezorgen. Vijf minuten voor het einde stelde Den Braber de zege veilig (2-4) gebruik makend van een op dat moment wegens een blessure uit geschakelde keeper Mondeel. De laatste minuten verliepen in een allerminst vriendschappelijke sfeer zodat het einde een opluchting be tekende. RCS-Goes 2-6 Goes heeft er in zijn eerste wedstrijd in de derde klas geen twijfel over la ten bestaan dat ze het verloren gega- ne terrein wil herwinnen en de 2-6 zege op RCS was voor lien een hoop gevend begin. Voor de rust kwamen de Souburgers er niet zo veel aan te pas. Ze speelden zonder overtuiging en toen de goed spelende Korff na 10 minuten doelman Oranje liet vissen (0-1) was dit alleszins verdiend. Toen vijf minuten later De Laat de bal via 1*. de Kraker in zijn bezit kreeg bete kende dat 0-2. Goes bleef de toon aangeven. Bij RCS werd er slecht geplaatst en gevaar voor doelman Felius heiligdom was er dan ook nauwelijks. Toen Korff een fraaie aanval met een afgemeten voorzet afsloot stond Lindenberg ge reed om nummer drie in het net te ja gen (0-3). Nadat Vader een schot had afgevuurd dat juist over de deklat verdween slaagde Korff er vijf minu ten voor rust in de stand op 4-0 te brengen. Na ryst was RCS meer ge lijkwaardig. Ddelman Felius moest na drie minuten zwichten voor een schot van De Nooyer (1-4) maar hoewel nadien nog vele malen gevaar voor zijn doel ontstond bleef de stand tot de 35e minuut ongewijzigd. Toen strafte De Laat een foutje in de RCS- dêfensiè af (1-5). Wel maakte Van Reeds na tien minuten hadden de Vlis- singers een 2-0 voorsprong. En had de overigens uitstekend spelende Zee land Sport doelman Kees de Ridder niet kort nadien een fout gemaakt, dan zou de overwinning nog gemak kelijker zijn behaald. Want Grenswachters putte moed uit het tegenpunt, dat uit de fout van de De Ridder ontstond. Nol Schuit deze keer weer vol zelfvertrouwen maakte aan alle Grenswachters-illu sies een einde door een schitterend doelpunt: 3-1. Met deze stand ging de rust in. Na de hervatting is van een werkelijke tegenstand van Grens wachters geen sprake meer geweest. Klopmeijer en Nol Schuit en Kees El- ve (tweemaal) brachten de eindstand op 7-1. Zeeland Sport moet uit deze overwinning echter niet de conclusie trekken, dat liet regelrecht op het kampioenschap af stevent. Want daarvoor was de tegenstand te zwak. LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Smèrdiek versloeg Terneuzense Boys De zaterdagvoetballers uitkomende in de landelijke vierde klas van de KN VB hebben hun eerste wedstrijden achter de rng. Voor liet eerst werd in twee vierde klassen gespeeld. In de vierde klas A startte Nieuwdorp met een 03-nederlaag tegen VVN, terwjjl het eerste optreden van Ter neuzense Boys in en tegen Smerdiek geen succes bleek, getuige de 93- nederlaag. Chrislandia versloeg het eveneens pas gepromoveerde Mevo met 31, terwijl het belangrijke duel tussen de beide kopploegen van vorig seizoen, Dinteloord en Arnemuiden, de Zeeuwen een 2O-nederlaag ople verde. In de vierde klas B speelden Aal burg en Sleeuwijk tegen elkaar gelijk (33) en stuurde Good Luck de ploeg van Rillandia met een stevig pak slaag naar Zeeland terug (63). De plaatselijke strijd tussen Sprang en SSC eindigde in een 10-zege voor eerstgenoem de. De Zeeuwse derby tussen Krabbendijke en Wemeldinge re sulteerde in een 42-zege van de thuisclub. Zwaluwse Boys kwam tegen het bezoekende Wijk juist met de hakken over de sloot (4 3). Nieuwdorp-VVN 0-3 De thuisclub heeft een verdiende, zij het wat geflatteerde 03-nederlaag geleden. Nieuwdorp heeft overigens geenszins slecht gespeeld maar en kele foutjes in de defensie werden door de bezoekers kundig afgestraft. Na 8 minuten bracht zulk een mis greep twee aanvallers voor doelman Traas die toen geen verweer meer had (01). Reeds vier minuten later werd na een goed genomen vrije trap weer geblunderd en weer was Traas een geslagen man. Nieuwdorp bleef aardig partij geven maar tot doelpunten kwamen de Zeeuwen niet. De bezoekers slaagden er nog voor de rust in met een fraai doelpunt Zo voortreffelijk als Terneuzen de nieuwe voetbalcompetitie begon, zo slecht startte MiddelburgIn Ter neuzen traden deze twee ploegen gis teren jiamelijlc tegen elkaar aan en de thuisclub won met 5-0. Hier een aanval op het Middelburgse doel. (FOTO P.Z.C.) GOEDE PRESTATIE VAN TJOBA 2 Swift 2 gaf Animo 1 handen vol werk In de eerste klas van de Zeeuwse Korl'balbond zijn de uitslagen nor maal te noemen al moet direct de goede prestatie van Tjoba H tegen VIOS I genoemd worden. Het werd in Krabbendijke een krappe 43 zege voor de thuisclub, doch dit had voor hetzelfde geld 44 kunnen zijn, indien de groen-witten In de laatste minuut een toegewezen strafworp benut. Swift II gaf Animo I handen vol werk; in het begin namens de hoofd stedelingen zelfs een 20 voorsprong De strijd ging lange tijd gelijk op, maar tenslotte produceerde Animo meer doelpunten, hetgeen hen een 711 zege opleverde. Zoals was te verwachten, behaalde Tjoba I in Ka- pelle een ruime zege; het werd 411, zodat de beide grote rivalen allebei hun eerste punten binnen hebben. In 2A was de entree van KVL wel bijzonder goed; het won verdiend van Zuidwesters n met de overtui gende cijfers 84. We zijn benieuwd of dit een uitschieter is, of dat de blauwwitten inderdaad een rol van betekenis zullen gaan spelen. ONDO I won haar eerste wedstrijd; Stormvogels I moest met 103 haar meerdere erkennen in de kampioens kandidaat, die het ongetwijfeld zal zijn samen met Animo II en Togo II. In 3A begon Animo III met een 85 zege op Swift V, terwijl Atlas en Vedo II, evenals in de vorige com petitie, de punten broederlijk deelden, vooral in deze klasse zijn de kam pioenskandidaten zeer moeilijk aan te wijzen. In 3B verraste Togo III vriend en vijand door VZOD met een 111 ne derlaag over de dam terug te zen den. Wellicht hebben de Togonezen grote plannen, maar ze zullen zeker ook rekening met VOPO moeten hou den, dat begon met een 84 zege op het bezoekende Blauw-Wit II. De pupillen zijn dit jaar in twee af delingen uitgekomen. Uitslagen De uitslagen luiden: 1. Swift IIAnimo I 711; Top Zuidw. 1 (afgek.); Elto ITogo I 411; Vios ITjoba II 43. 2A. Ondo IStormvogels I 103; K.V.L.—Zuidw. H 8—4. 2B. De Poel—BI. Wit I 4—13; Olym- pia I—WKV 4—7. 3A. Animo III—Swift V 88—5; At las—Vedo II 3—3. 3B. VopoBlauw Wit II 84; Togo III—VZOD 11—1. Adsp. A: Atlas AAnimo A 34 VedoSwift B 16. B. Swift SnelAnimo B 16. C. Swift VlugAnimo D 2—0; Zuid westers BOndo B 0. D. De PoelVopo 43; Elto A Tjoba A 1—4. E. Vios—BI. Wit B 2—1; Zeelandia- Togo B 2—3. Pup. A: TjobaElto 41; Olympia BBlauw Wit 12; B. AnimoD( '55 1—7. de zege veilig te stellen (03). De Brabanders, die de kansen beter be nutten dan de thuisspelers, verdien den de zege al dient erkend te wor den dat het Nieuwdorp en met name Kees de Kok enkele malen beslist heeft tegengezeten. Smèrdiek-Tern. Boys 9-3 Het is een verdiende maar toch wel rijkelijk geflatteerde 93-zege voor Smerdiek geworden. Van de Ree opende de score (1—0), maar de Kraker maakte spoedig gelijk (1 1). Bout, Meerman en Van Driel zorgden nog voor de rust voor een veilige 41-voorsprong. Na de her vatting zakten De Boys éf, want in de eerste helft hadden ze uitstekend partij gegeven. Toch werd het 42 al hielp de Smerdiekspeler Bout daar bij een handje want hij schoot de bal, die van de deklat was terugge- ketst, in eigen doel (42). De thuis club zette toen een offensief in en Van Driel bracht de stand op 52. Wel zorgde De Kraker daarna voor 53 maar door treffers van Van Driel. en Vroegop (elk 2 maal) werd de einduitslag 9—3. Chrislandia-Mevo 3-1 De thuisclub, die vorige week met een overwinning op VVN was gestart heeft, ook ditmaal de volle buit bin nengehaald. Met 31 moest Mevo de vlag strijken. Do Zeeuwen hebben uitstekend partij gegeven. Voor de rust maakte Koonings voor Chris landia het eerste doelpunt maar nog voor de thee zorgde Haverbroek voor do gelijkmaker (1-1). Na de rust drukte de thuisclub zijn meerderheid in nog twee doelpunten uit, Meeters zorgde voor 21 waarna Lijken de eindstand op 31 bracht. Good Luck Rillandia 6-3 Een sterker Good Luck heeft Rillan dia reeds in zijn eerste wedstrijd een stevige 63-nederlaag bezorgd. Toch namen de bezoekers na een kwartier door Moerland de leiding (01), maar linkshalf Van Westen zorgde na een half uur voor 11. Vijf mi nuten voor de rust gaf W. van Se- ters zijn ploeg een 21-voorsprong. Toen 10 minuten na de rust Blom de stand op 31 bracht was het pleit praktisch beslecht. Nadat de Rillan dia doelman de bal in eigen doel had gewerkt (41) zorgde Prevo na 25 minuten voor 4r-2 en toen Moer land even later zelfs de achterstand tot 43 terugbracht herleefde de Ril- landia-hoop. Maar door doelpunten van Vos en Verhagen bracht Good Luck de eindstand op 63. Krabbend.-Wemeldin ge 4-2 Voor de rust heeft Krabbendijke alle zeilen moeten bijzetten om zich nieu weling Wemeldinge van het lijf te houden. Met uitstekend tegenspel slaagden de bezoekers erin het hoge tempo dat van begin af aan werd ge speeld vol te houden. Na een kwar tier nam Wemeldinge zelfs de leiding toen Houtekamer de roos trof (0 1). Het duurde tot 2 minuten voor do rust alvorens Van Oosten de partij en op gelijke voet kon brengen (1 1). Direct na de rust slaagde Traas erin Krabbendijke een 2—1-voor sprong te bezorgen, maar invaller Oudeman bracht de balans opnieuw in evenwicht (22). Het tempo zak te iets. Aan beide zijden werden en kele goede kansen om hals gebracht maar tenslotte slaagde rechtbinnen Kaat erin de beide punten thuis te houden want in de 39e cn de 43e mi nuut plaatste hij treffers, die de Krabbendijke-zege, hoewel enigszins geflatteerd, tot een feit maakten. Dinteloord-Arnemuiden 2-0 Voor Arnemuiden is de eerste wed strijd in liet nieuwe seizoen op een 2ï)-nederlaag uitgelopen. Dat het de aloude rivaal Dinteloord was dat reeds zo vroeg een spaak In het wiel der kampioenen stak, behoeft geen verwondering te wekken, want op eigen grond zHn deze Brabanders heel wat mans. Het is een mooie wedstrijd geworden waarin sportief, maar ste vig werd gespeeld. Na 10 minuten schoof Vcrhage de hal naar Kerstens die met een gloeiende kogel doelman Becks het nakijken gaf. Arnemuiden ging geenszins bjj de pukken neerzit ten maar tot 2 maal toe trof de bal de Dintcloord-Iat. Aan de andere kant ging het beter want Kerstens pas seerde de Arnemuiden-achterhoede. doelman incluis, om de stand op 20 te brengen. Na de rust bleef liet spannend. Ar nemuiden gaf zich nog niet gewon nen maar doelman Visser van Dintel oord had er goed het oog in, even als trouwens zijn collega Beelcs. Op vallend goed was het spel van de jeugdige invaller-back Scheilings van Dinteloord die zich in het elftal speelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6