Verdere teruggang van aantal werklozen in Zeeland Zeeuwse politiehond Wibo Ned. kampioen BEWONERS „ZEVEN HUISJES" TE TERNEUZEN ONGERUST TWEE WEKEN GEVANGENISSTRAF VOOR SLAAN VAN GETUIGE VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 CIJFERS OVER AUGUSTUS Ruimere werkgelegenheid en toegenomen pendel Evenals in de voorgaande maanden is het geregistreerde aantal manne lijke werklozen in Zeeland in augustus verder gedaald. In de algelopen maand bedroeg deze teruggang 37, namelijk 884 werklozen per eind juli naar 847 per eind augustus, waarmee volgens het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in de provincie Zeeland te Middelburg wel het laagste punt is bereikt. Er wordt, wel verwacht dat het aantal ingeschreven werk lozen in september nog iets verder terugloopt, maar deze vermindering zal waarscliijnlijk niet noemenswaardig zijn. Want van de thans 847 geregis treerde werkzoekenden vallen niet minder dan 523 onder de categorie minder-gescliikten, zodat het werkelijke aantal werklozen eigenlijk veel minder is dan 847. Van deze 847 werklozen in augustus waren er 801 geheel werkloos en 46 werkzaam op aanvullende werken. In juli bedroeg dit aantal 43. Onder ingeschrevenen werkzoekenden vie len ook 62 jeugdigen, die de afgelo pen zomer de school hebben verlaten vorige maand waren dit er 101 maar verwacht wordt, dat in septem ber hiervan het merendeel geplaatst zal zijn. Verdeeld over de rayons blijkt dat de teruggang in september zich over de gehele linie heeft voorgedaan met uitzondering van de rayons Vlissin- gen en Tholen, waar men een flinke stijging boekte. Voor Tholen een stijging van 22 in juli naar 47 in augustus kan dit onder meer ge weten worden aan het aflopen van de oogstwerkzaamheden voor zilver uien en vlas. Voor Vlissingen was de ze stijging van 124 in juli naar 133 in augustus. Gespecificeerd over de tien Zeeuwse rayons bedroeg het aan tal geregistreerde werklozen voor: Goes 75 (juli 83); Hulst 113 (120); Kruiningen 16 (17); Mid delburg 150 (165); Oostburg 139 (143); Sas van Gent 8 (11); Ter- neuzen 106 (144); Tholen 47 (22; Vlissingen 133 (124) en Zierik- zee 60 tegen 85 in juli. Totaal dus 847 werklozen, hetgeen neerkomt op 15 per duizend manne lijke loontrekkenden, waarmee Zee land zoals de traditie wil achter Drente met 33, Friesland 22 en Gro ningen 21 de vierde plaats blijft in nemen. Het landelijk gemiddelde be draagt 9. Verdeeld over de belangrijkste be- drijfsklassen en bedrijfsgroepen blijkt, dat de teruggang in de werkloosheid zich vooral heeft voorgedaan in de bouwnijverheid, de metaalnijverheid en in de land bouw. Een analyse leert tenslotte, dat de seizoenwerkloosheid eind augustus op 10 gesteld kan worden; de wrij- vmgswerkloosheid op 160; de werk loosheid van minder-geschikten op 520 en de structuurwerkloosheid op 160. Totaal 850 geregistreerde man nen tegen 1210 op eind augustus van het vorig jaar. Een vrij belangrijke teruggang dus, die echter voor een groot deel toegeschreven wordt aan een toename van de pendel en een iets ruimere werkgelegenheid. Wat de geregistreerde vraag naar mannelijke arbeidskrachten betreft is er in de afgelopen maand een stij ging geweest van 997 naar 1495. De ze stijging staat voor een belangrijk deel in verband met de aanstaande bietencampagne. Zo staan er onder het hoofd perso neel in algemene dienst bij het dis trictsbureau voor de arbeidsvoorzie ning 218 aanvragen tegen „slechts" 17 in juli. Verder komt dit tot uiting in 265 aanvragen in de voedings- en genotmiddelen en 99 bij het niet-va- rend transportpersoneel. Voorts heeft het rayon Sas van Gent een vraag naar 6544 arbeidskrachten genoteerd waarmee dit rayon ver aan de kop staat. Het aanbod van vrouwen ten slotte onderging in augustus een kleine stijging van 128 in juli naar 142 per eind augustus. Seizoen Ev. Luth. Gemeenten Zondag a.s. wordt in de morgendien sten in de Evang. Luth. Gemeenten van Middelburg en Vlissingen en in de middagdienst in Goes het a.s. sei zoen met een speciale eredienst ge opend. Ook het werk van de Kinder- kerk en Zondagsschool neemt weer een aanvang. In deze diensten wordt alle werk opgedragen, terwijl na de dienst een gezellig samenzijn wordt gehouden. Aanbesteding rioleringen en gemaaltje te Domburg In het gemeentehuis te Domburg is donderdagmorgen onder voorbehoud van hogere goedkeuring aanbesteed het maken van rioleringen „Zonne veld-Kom" en een opjaaggemaaltje, een en ander met bijkomende wer ken en leveringen. De laagste in schrijver was de firma K. T. den Oude, Biervliet, met f 153.936. Daarna volgden de fa. Gcldof, Se- rooskerke, f 155.000,N.V. Zee land. Middelburg, f 156.000,fa. De Ruvsscher, Biervliet, f 164.700, N.V. Elk, Schoondijkc, f 165.000,—; C. van Wallenburg, Middelburg, f 175.000,fa. Lucasse, Klooster- zandc, f 176.000,—. Dc gunning is aangehouden. AUTOBUS IN YERSEKE REED IN GAT Donderdagavond is in Yerseke n een autobus van de A.M.Z. in f| een gat gevallen. Daar dit gat eigenlijk bedoeld was voor ;z rioolbuizen, heeft een kraan- wagen de bus later op de dag weer op de weg moeten hel- pen. m De bus. de laatste van het sta- tion Knriningen-Ycrseke naar 1 Wcmeldingc, reed door de M Damstraat te Yerseke. waar het wegdek over de helft van de breedte verdwenen was en H een kuil van anderhalve meter diep op de rioolbuizen lag te n H wachten. Doordat er een Taag H modder lag, begon de bus te slippen en viel op de linker- kant in de sleuf.- Onder do tien passagiers ontstond geen paniek, zwijgend vielen zij mee. Niemand werd gewond. Engelsman reed links botsing bij Koudekerke Frontaal botsten donderdagmiddag op de provinciale weg van Koudeker ke naar Biggekerke een Engelse per sonenauto, waarin zich het echtpaar P. E. H. en hun drie kinderen be vonden, en een auto bestuurd door E. R. ten B. uit 's Gravenhage, met als inzittenden diens echtgenote en twee andere dames. De Engelse mevrouw H. kreeg een slagaderlijke bloeding. De Hage naar Ten B. kreeg een heupfractuur. Eén van de bij hem in de wagen zittende dames liep een shock op. Het ongeval ontstond omstreeks vijf uur. De Engelse auto reed uit de richting Koudekerke links van de weg. Door de botsing werd de En gelse dame met het hoofd door de voorruit geslagen. De drie kinderen kregen lichte verwondingen. H. zelf werd niet gewond; hij droeg een vei- Dokter L. Sloos verleende de eerste hulp en bracht de Engelse familie over naar het gasthuis in Middel burg. De Haagse familie werd per zieken wagen vervoerd naar het Vlissingse ziekenhuis „Bethesda". (Slot van pag. 1) nerende van de gehele zaak is echter dat onze woningen ongeveer de helft lager zijn geschat dan dezelfde soort woningen op eigen grond. Een der betrokkenen vertelde ons reeds 36 jaar ter plaatse te wonen. De woning ziet er ruim en goed on derhouden uit. Een jaar of wat gele den heeft hij nog een paar duizend gulden gespendeerd aan uitbreiding en vernieuwing van dit huis. Daar naast heeft hij al die 36 jaren 12.50 per jaar betaald aan cijnspacht. „Met dat geld had ik de grondwaar de al bijna betaald", aldus deze te leurgestelde bewoner. „Nu biedt inen mij een bedrag van 6000 aan. Waar kan ik voor dat bedrag een andere woning ko pen, om nog maar niet te spreken over de bouw van een nieuwe wo ning. Ik loop tegen de zestig, kan dus nog ruim 5 jaar blijven wer ken en daarna kan ik uiteraard niet meer voor eventuele renten en aflossingen zorgen. Het zal zelfs de vraag zijn of wij straks op korte termijn een huurhuis kunnen bemachtigen. Dan kom je in een dure woning terecht, ter wijl wij onze rust hier, onze moes tuin en dergelijke kwijtraken. Voor deze behandeling heb ik maar een woord over: „schanda lig", aldus deze zegsman. Welke maatstaf Soortgelijke klachten hadden ook de andere bewoners. Twee van hen lie ten ons hun woning zien. Beiden wa ren het er over eens, dat de ene wo ning er beter uitziet dan de andere. Dat was ook onze indruk als leek op dit gebied. De commissie Van Nooten (centrale commissie onteigenings vergoedingen te Rotterdam) heeft blijkbaar anders geoordeeld, want die blijkt volgens de voorlopig aangebo den vergoeding een tegengestelde mening te zijn toegedaan. Welke maatstaf hebben die heren aangelegd vroegen zij zich af. Waarom moet dat allemaal langs ons heen gaan? Uiter aard is er ook in Sluiskil waar vijf envijftig en in Sas van Gent waar een twintigtal woningen op cijns- gronden staan, grote belangstelling voor deze kwestie. Immers de bewo ners van de „Zeven huisjes", eenvou dige arbeiders, zullen het spits moe ten afbijten. Zij beschikken niet over een reeds jaren bestaande belangen gemeenschap zoals de Sluiskillenaars hoewel we de indruk kregen dat men van de zij'de der „Zeven huisjes"-be- woners op korte termijn contact wil opnemen met de Sluiskilse groep. Zoals reeds eerder cn uitvoerig is uiteengezet, staat in de reeds meer dan honderd jaar oude cijnscontrac ten de bepaling, dat op deze gronden mocht worden gebouwd, maar dat de bewoners op eerste aanzegging hun percelen zouden moeten ontruimen en afbreken. Een bepaling die na ruim honderd jaar eerst actueel werd en betekenis kreeg bij de plannen voor de verbreding van het kanaal van Terneuzen naar Gent. Toen bleken bijna honderd panden onder deze bepaling te vallen. In de afgelopen twee jaren brachten echter fracties van bijna alle politieke par- tijen uit de Eerste en Tweede Kamer De tooningen in het buurtsriiap „Ze ven huisjes" die door dc beiooners moeten worden ontruimd, omdat in april van het volgend jaar de elek triciteit en de waterleiding zal wor den afgesloten. (Foto P.Z.C.) Bezoek commandant Britse mariniers aan Walcheren De commandant van het Britse korps mariniers, generaal Sir Ian H. Riches, K.C.B., D.S.O., R.M., zal zondag 10 september een informeel bezoek aan Walcheren brengen. Sir Riches, die Vergezeld zal zijn van zijn echtgenote en van één van zijn stafofficieren, captain P. L. Rawll, zal door de majoor der mariniers V. Blom worden voorgelicht. Het bezoek aan Walcheren is een onofficieel onderdeel van een bezoek, dat generaal Riches op uitnodiging van de commandant van het korps mariniers tot 13 september brengt aan ons land. Het hoge gezelschap zal vandaag vrijdag omstreeks 12 uur op net Marinevliegkamp Val kenburg arriveren. Op het program ma staan onder meer een onderhoud met de statassecretaris voor marine zaken, P. J. S. de Jong, een ont vangst in de Van Ghentkazerne te Rotterdam en bezoeken aan oefen kampen van de mariniers in ons land. Het gezelschap zal zondag om streeks twaalf uur in Middelburg arriveren. Daar zal het oorlogs museum worden bezichtigd, waar bij de majoor der mariniers V. Blom de generaal aan de hand van de maquettes in het museum nader zal inlichten over de ge beurtenissen in de oorlog. In de middag zal het gezelschap een bezoek brengen aan Vlissingen, waar de landingsplaats in ogen schouw zal worden genomen. Te vens zal het historische gevechts terrein in de omgeving van West- kapelle worden bezocht. HANDIGSTE DIEVENVANGER een werkbezoek aan Sluiskil. Zij werden toen met deze omstandigheid geconfronteerd en zonder uitzonde ring waren zij van mening, dat een dergelijke bepaling in deze tijd niet meer kan worden gehandhaafd en toegepast. Dit heeft er mede toe geleid, dat kortgeleden de minister van Ver keer en Waterstaat aan de Kamer mededeelde, dat hij het voor deze gevallen niet billijk achtte, de be wuste bepaling in erfpachtsakten onverminderd toe te passen. Het lag in de bedoeling, zo deelde hij de Kamer mede, een nader te be palen tegemoetkoming te verlie- nen, bij de vaststelling waarvan, tot op zekere hoogte de maatsta ven in acht zullen worden geno men, die de onteigeningswet in dergelijke gevallen toepast. De gelden daarvoor zouden worden aangevraagd op de begroting van 1962. De minister is inmiddels begonnen aan zijn voornemen gevolg te geven, hetgeen blykt uit de voorlopige toe zeggingen aan de bewoners van de buurtschap „Zeven huisjes". Maar waarom moet dit. nu uitdraaien een soort „fooi", zo vraagt men zich in de Zeeuwsch-Vlaainse Kanaalzone af. En wordt dit nu eeu wettelyke regeling, waarbij beroep mogelyk is of een geheel onverplichte, waarte gen geen beroep mogelijk is? En waarom rekent men bij de vergoe dingen aan eigenaren op eigen grond lieel kennelyk een overbrugging voor een nieuwe investering en by de cynsbewoners niet? Misschien kun nen de volksvertegenwoordigers in de Tweede Kamer der Staten Gene raal deze vragen eens aan de betrok ken bewindslieden stellen? Er zal daartoe de komende maanden aan leiding in overvloed zijn. Immers, dit kan gebeuren by de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat, dan wel bij de behande ling van de ratificatie van het ver drag kanaal Gentr-Terneuzeu. Van bevoegde zijde werd ons intussen nog meegedeeld, dat de aanbiedingen voor vergoedingen van de te ontrui men woningen op cijnsgronden, zijn gedaan naar richtlijnen, op grond waarvan een regeling zal worden ontworpen op grond van de reeds ge noemde regeling. De betrokken pan den zouden zijn getaxeerd op dezelf de wijze als die, welke op eigen grond staan. Daarbij zou in het al gemeen de kwaliteit van „Zeven huisjes"-woningen minder zijn ge bleken dan die op eigen grond. Van hettaxatiebedrag werd eerst de grondwaarde afgetrokken, waarna de restwaarde nog eens met 25% werd verminderd. Aangezien betrokkenen volgens artikel 13 van het erfpacht contract geen enkel recht hebben op enige schadevergoeding, zal de uit kering onverplicht zijn en zuiver steunen op morele gronden, zo werd ons verklaard. Beroep hiertegen werd als onmogelijk beschouwd. POLITIERECHTER MIDDELBURG Voor rijden onder invloed één week Donderdagmiddag heeft de waarne mend politierechter te Middelburg, nir. C. E. Coester, de Eedeuaar W. S. conform de eis van de officier van justitie, nir. A. W. Rosingh, veroor deeld tot een onvoorwaardlijke ge vangenisstraf van twee weken. S. stond terecht wegens mishandeling, hetgeen de officier in zijn requisitoir een op zichzelf misschien niet zo ern stig feit noemde, maar gezien de om standigheden waaronder liet gebeur de, leek de officier een gevangenis straf van twee weken op zijn plaats. Het slachtoffer van S. was namelijk indertijd als getuige in een zaak te gen hem opgetreden en de directe aanleiding tot de ruzie waren de be zwarende verklaringen van deze ge tuige geweest. „Iedereen moet in Nederland vrij een verklaring voor de rechter kunnen afleggen", aldus betoogde mr. Ro singh voorts", zonder daarvoor later lastig gevallen te worden". Daarom ook kwam mr. Rosingh met zijn eis van twee weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf, waarbij mr. Coester zich in zijn vonnis aansloot. Eén week onvoorwaardelijke gevan genisstraf plus ontzegging uit de rij bevoegdheid voor dc duur van zes maanden luidde de eis van de officier tegen de Vlissinger B. G., die terecht stond wegens het besturen van een auto onder invloed van sterke drank. Dit gebeurde op 30 juni om half vier 's nachts. De aandacht van de Vlis singse gemeentepolitie was op ver dachte gevallen, toen hij met veel te grote snelheid door Vlissingen reed. Bij zijn aanhouding constateerde de politie bovendien, dat G. naar alcohol rook en onvast ter been was, hetgeen de verbalisant op de zitting nog eens onder ede bevestigde. Verdachte kon dan ook niet geacht worden zijn auto naar behoren te besturen, aldus luid de de conclusie van mr. Rosingh. De politierechter bleek het hiermee eens en vonniste conform de eis. Ruzies Ruzie en beledigingen was verder wat de rol voor deze zitting vermeld de. De dames R. en B. uit Middel burg, die beiden niet waren versche nen, hadden zich minder netjes uit gelaten over een hotelhoudster, het geen door een lange rij van getuigen onder ede werd bevestigd. In beide gevallen luidde het vonnis 40 sub sidiair 8 dagen, terwijl mevrouw R. bovendien nog werd veroordeeld tot het betalen van een civiele vorde ring ad 10 voor het trappen tegen een deur, die beschadigd werd. Mevrouw C. M. F. J. S. uit Axel had zich eveneens -beledigend uitgelaten, hetgeen zij ontkende, waarna haar raadsman, mr. H. B. L. de Rechter uit Hulst nog eens uitvoerig inging op de omstandigheden waaronder het gebeurd zou zijn. Voorts wees de raadsman erop. dat waarschijnlijk zelfs geen sprake is van een beledi ging, maar dat men verdachte ver keerd had verstaan. Gezien de ge tuigenverklaringen kon de politie rechter dit echter maar moeilijk ge loven en vonniste met 10, hetgeen vijftien gulden minder was dan dc eis. De landbouwer-veehouder G. A. L. uit Middelburg had zich te ver antwoorden wegens smaad, wat hem op een boete van 25 kwam te staan. De eis van mr. Rosingh was vijf gulden hoger. De Souburgse me vrouw G. Z. had het recht in eigen handen genomen, toen zij door een buurvrouw - werd uitgescholden. Het resultaat een proces-verbaal en een eis van 15, waarvan de politierech ter in zijn vonnis echter 10 maakte. „Kweek" van wachtmeester Stroo te Wolphaartsdijk Wolphaartsdijk heeft sinds woensdagavond een nieuwe Nederlandse kampioen in zijn midden. Het is de vierjarige politiehond Wibo van wacht meester le klas J. Stroo, die zich op het in Oosterbeek gehouden nationaal kam pioenschap voor politiehon- den de handigste dievenvan ger toonde. Terecht is wacht meester Stroo trots op dit re sultaat: hij heeft de 48 kg wegende ruigharige bouvier persoonlijk de kneepjes van het vak geleerd. Wibo zelf lijkt door deze hoge onder scheiding nog ontoegankelij ker dan hij reeds wasgrom mend kijkt hij de bezoekers aan en heftige rukken aan de riem, waarmee de sportieve wachtmeester hem vast houdt, bewijzen, dat de mach tige'bouvier iedere bezoeker als een potentiële dief be schouwt! Kampioenpolitiehond van Neder land! Wachtmeester Stroo en zrjn vrouw, die al een even groot hon denliefhebster is als de politieman zelf, hadden het nooit gedacht. Wel heeft Wibo in 1959 en 1960 beslag- gelegd op het Zeeuws kampioenschap en eindigde hij vo rig jaar vierde bij de nationale titelwedstrijden, maar meer dan een derde plaats zat er volgens wachtmeester Stroo niet in. Negen politiehonden waren In Oosterbeek present: negen pro vinciale kampioenen. Het puikje van de Nederlandse speurhonden wa3 hier aanwezig; de Brabant se kampioen bijvoorbeeld is één van de 200 politiehonden in deze provincie. Zeeland steekt daar met zjjn zeven speurhonden wat magertjes tegen af. Steeds beet Wolphaartsdykse Wibo ge noemd naar 'n ondeugend jongetje dat Willibrord heet liet zich niet imponeren. In de morgenuren van woensdag controleerde hg als 't ware de wedstrijd. Hij sprong feilloos vele meters vér, het hoog springen liep van een leien dakje en een geweer zoeken in een vele hectaren groot stuk hei beschouw de hij als een peuleschil. Met zijn baas heeft hij al voor heter vu ren gestaan! De start was dus veelbelovend en wachtmeester Stroo zag al visioe nen van een derde, mogelijk een tweede prijs. Aan de hoogste eer dacht hij niet. 's Middags kwam het spectaculai re deel van het programma. Gedu rende enkele uren moesten de honden tonen, wat zij in de prak tijk waard zijn. Er kwamen twee zogenaamde beroepspakwerkers aan te pas, gekleed in een leren pak, die tot taak hadden de hon den te „tergen" en het hen in alle opzichten zo moeilijk moge lijk tc maken. Wibo trapte er ech ter niet in. Hij moest een rijwiel bewaken en de pakwerkers deden alle mogelijke moeite er met de fiets van door te gaan. Op geen enkele wijze liet de machtige bou vier zich van de wijs brengen. Hij hield zich aan de opdracht: be waak deze fiets. De pakwerkers gingen daarop uit een ander vaatje tappen. In het volgende spel vertolkte een van hen de rol van wildstroper, die, er op een gegeven moment als een' Strak aan de riem gehouden door wachtmeester J Stroo uit Wolphaartsdijk laat politie hond Wibo, de nieuwe Neder landse kampioen, zich in drei gende houding fotograferen. Foto P.Z.C.) haas van door ging. Een kort be vel klonk en Wibo stoof de onver laat achterna, stortte zich van drie meter afstand op de stroper en wist hem binnen fracties van seconden tot overgave te dwingen. Een roofoverval werd in scène ge zet, maar weer was het de honil die triomfeerde over de misdaad. Zjjn puntental steeg bij elke ge slaagde poging en onbereikbaar voor de naaste concurrenten, die overigens ook van wanten wisten, eindigde bjj met 339 punten op de eerste plaats, puat boven nummer twee. Zijn baas ontving voor deze prestatie een fraaie wis selbeker, twee andere bekers cn de medaille van Prins Bernhard. Respect Politiehond Wibo wordt regelma tig ingeschakeld, vertelde ons wachtmeester Stroo, die gisteren vele gelukwensen in ontvangst mocht nemen. In het uitgestrekte polderlandschap rond Wolphaarts dijk is hij in zijn element. Eierra- pers en stropers hebben al zoveel ontzag voor de vervaarlijke hond, dat zij gehoor geven aan elk be vel van de wachtmeester als die hen betrapt. Niemand denkt eraan het hazenpad te kiezen. Soms tot teleurstelling van de bouvier, die ook wel eens een pretje wil heb ben. In het verleden heeft Wibo al getoond een waardig lid te zijn van het korps van de Heilige Her mandad. Enige tijd geleden dacht een bromfietser, dat hij het in snelheid best tegen de hond kon opnemen. Hij sloeg geen acht op de sommatie van wachtmeester Stroo. De bromfietser had in dit geval buiten de waard in casu de hond gerekend, want voor Wibo was het een koud kunstje de bromfietser tot stilstand te brengen. En al scheurt hij zijn slachtoffers niet aan stukken, een stevige beet van dc hond, vraagt haast altijd een jodium- en pleisterbehande ling. Wibo heeft voor geen mens, uitgezonderd wachtmeester Stroo, zijn vrouw en twee zoons, respect, maar de mensen des te meer voor hem. Eén dier is er, dat de ver- vaarljjke bouvier ontzag kan in boezemen. Dat is de thans veer tienjarige ex-politiehond Breston ook al een gezinslid van de familie Stroo die van een wel verdiende rust geniet. Voor hem gaat Wibo een straatje om. AI is de huidige Nederlandse kampioen volgens de heer Stroo veel ster ker dan de oude Breston. Dit is dan ook de enige zwakke plek Aan de sterke Wibo. Maar stro pers, dieven en andere onA-erlaten hebben daar niets aan.... Stram en Ehenmatlsch Doe dan toch eens een bloedzuiverende knor. Het Ernschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Reumatische Pijn. Dat komt om dat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Reumatische Pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde wer king van de bloedzuiverende orga nen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13