Burgemeester P. Daniëlse van Ritthem: autotoelage te hoog DISCUSSIE OVER PLAATSING VAN EEN PLUIMVEEBEDRIJF VLISSINGS ECHTPAAR ZEEMT RUITEN IN ADELAIDE FELLE DISCUSSIES OVER WIJZIGINGEN KAAIPLEIN B. v. d. Slikke, Schoondijke, kampioen tractorbestuurder PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 5 SEPTEMBER 1961 UITGEBREIDE DISCUSSIE Raad toch akkoord met voorgestelde f 1200.- De gemeenteraad van Ritthem heeft In zijn vergadering van maandag middag een uitgebreide discussie ge wijd aan liet voorstel van Gedepu teerde Staten van Zeeland om aan de burgemeester een autotoelage te ver lenen van 1200 per jaar. In de vorige vergadering had de heer Joh. Cevaal Wzn reeds voorgesteld een autovergoeding aan de burgemeester toe te kennen. Deze laatste zag er toen van af, omdat hij het bezwaar lijk vond, steeds het aantal verreden Ivilometers te moeten noteren. Ook in de vergadering van maandag waren de raadsleden wel geneigd een vergoeding te verlenen. De heer W. Cevaal Anz. (c.h.) vond het bedrag van 1200, dat G.S. voorstelden, echter te hoog en hij vroeg naar de mening van de burgemeester. Bur gemeester P. Daniëlse verklaarde dat ook hij dacht, dat de toelage voor Ritthem wel iets aan de hoge kant was. De heer Jae. de Lange (a.r.) was eveneens deze mening toe gedaan ook de wedden voor de wethouders vond hij aan de hoge kant maar omdat het hier een voorstel van G.S. betrof wilde hij niet aan het bedrag tornen. Wethou- der Joh. Cevaal Wzn. stelde voor het bedrag te reduceren tot 750. Maar tenslotte bleek het merendeel van de raadsleden toch meer voor de door G.S. voorgestelde toelage te voelen. Zoutschade Een vrij langdurige gedachten- wisseling ontstond voorts over het agendapunt „herstel zoutschade aa n gemeentegebouwen". Bijna alle objecten in de gemeente zijn momenteel ter hand genomen. Met het herstellen van het ge meentehuis is echter gewacht in verband met de komende grens wijziging. Maar doordat de herindeling zo lang op zich liet wachten, meenden b. eu w. nu toch het herstel van het raad huis aan de orde te moeten stellen. Tijdens de uitvoering van de werk zaamheden zou de secretarie naar el ders moeten worden overgebracht. B. en w. dachten hierbij aan een schoollokaal. De heer W. J. Machiel- se (c.h.) zei niet te kunnen begrijpen, dat de burgemeester het nog zolang in de oude vervallen secretarie had kunnen uithouden. Besloten werd tot herstel van de zoutschade over te gaan. hoewel burgemeester er aan twijfelde of G.S. hiervoor wel goed keuring zouden verlenen. Van G.S. was bericht ontvangen, dat: Ritthem geen verhoging uit .het-ge meentefonds zou ontvangen voor het opvangen van de jaarlijkse lasten van een aan te leggen rioolwater zuiveringsinstallatie. B. en w. kwa men nu met een nieuw voorstel om een gedeelte van de Zuidwatering- straat te herbestraten en een riole ring aan te brengen. Tevens zouden gedeelten van de Zandweg en van de Dorpsweg van een nieuwe bestra ting moeten worden voorzien. De raad besloot dit ter goedkeuring aan G.S. voor te leggen. Begroting De raad stélde verder de gemeente begroting voor 1962 vast. De gewone dienst sluit met een post onvoorzie ne uitgaven van 6.857,23. De ka- pitaalsdienst heeft aan inkomsten een bedrag van 130.464,38 en aan uitgaven 147.329,24. Een nadelig saldo dus van j 16.864,86. Besloten werd het krediet voor de rekening-courant overeenkomst met de n.v. Bank voor Nederlandse Ge meenten onveranderd vast te stellen op 50.000. De n.v. P.Z.E.M. had de raad ver zocht in de toekomst 20 procent van het gemiddelde aanlegkapitaal per onrendabel perceel voor zijn re kening te nemen. Op dit Verzoek werd afwijzend beschikt omdat in de gemeente geen onrendabele percelen meer aanwezig zijn. De raad wilde bo vendien geen toekomstige ver plichtingen aangaan omdat bij aanslutingen in het nieuwe Sloe- gebied geen agrarische belangen betrokken zullen zijn. Van G. S. was bericht ontvangen de de raad niet borg mocht staan voor de aflossing van de geldlening ad 4995 voor de vervanging van het kerkorgel. Dit moet aan de kerk worden overgelaten. Besloten werd het bedrag per leerling van de bij zondere school vast te stellen op 45. De rekening over 1960 van het burgerlijk armbestuur werd goedge keurd. evenals de begroting voor 1962 van dit bestuur. De subsidie van de gemeente is voor dat jaar op 7700 geraamd. De raad ging ver der akkoord met de benoeming van de voorgestelde leden in de commis sie van beheer van de schoolartsen- dienst. Het indienen van een be zwaarschrift bij de herverlcavelings- eommissie heeft de gemeente een fi nancieel voordeel van 791,40 opge leverd. Aan het wegschap Walcheren is de gemeente Ritthem voor 1962 13.840 verschuldigd. De raad besloot verder enkele per celen grond opnieuw te verpachten aan de volkstuinvereniging. De huurtermijn van de woning van de heeft F. de Bart werd verlengd voor de jaren 1962 en 1963. Verlichting Van de n.v. P.Z.E.M. was bericht ontvangen dat de openbare straat verlichting buiten de bebouwde kom pas tegen het eind van oktober zal kunnen branden. In deze vergade ring werd voorts de financiële ver houding tussen het rijk en de ge meenten besproken. De raad verleende verder enkele sub sidies. onder meer een van 690,67 aan de stichting „Het Gezondheids centrum" te Oost- en West-Souburg voor het openen van een nieuw wijk- gebouvv. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd E. J. Klink, W. Cevaal Johszn., W. J. Machielse, Jae. de Lange en P. Mcij- ers. Besloten werd de elektrische verlich ting van het torenuurwerk te laten branden tot 24 uur. De raad ging akkoord met het voorstel van de ge meenteraad van Vlïssingen met be trekking tot de bouw van een nieu we noodslaclitplaats. De gemeente Ritthem zal per jaar in de totale lasten van 3500 een bedrag van ,f 47 moeten bijdragen. Bij de aanvang van de raadsver gadering gaf burgemeester Daniëlse een lcorte uiteenzetting over de nieu we herindeling op Walcheren. Hij verwachtte dat de dorpskom naar Souburg zou gaan en een ander ge deelte naar Vlissingen. Hierover had hij echter nog geen uitsluitsel kun nen krijgen. RAAD SCHOONDIJKE Voetbalclub Yerseke vierde veertigjarig bestaan Met een receptie eu een balavond in hotel „Nolet" heeft de voetbalvereni ging „Yerseke" zaterdag het veertig, jarig bestaan herdacht. Doordat in de meidagen van '40 het gehele archief van de club verloren ging, is niet precies na te gaan, wan neer de verepiging precies werd op gericht. De verenigingsvlag en de oude statuten geven 1 november 1906 als jaar van oprichting. Dc nieuwe statuten vermelden echter 2 juli 1921, welke laatste datum als de officiële wordt aangehouden. „Yerseke" telt op het moment 130 le den. De vereniging speelt met het eerste elftal in de vierde klas van de K-N.VJ3. Het tweede team komt uit in de tweede klas afdeling Zee land. Het derde elftal voetbalt in de eerste klas van de zaterdagcompeti tie van de afdeling Zeeland. Voorts komen nog enkele juniorcnelftallen uit in de competitie. Principebesluit tot bouw burgemeesterswoning Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Schoondijke die maandagavond werd gehouden heeft het raadslid K. E. A. de Badts (k.v.p.) zijn persoonlijke teleurstel ling uitgesproken over „het willekeu rig beleid van b. en w. betreffende het Industrieterrein", omdat men hem geweigerd had een landbouwbedrijf op dit terrein te vestigen, terwijl er momenteel wél landbouwbedrijven gevestigd zijn, onder meer een pluim- veebedrijf. De heer De Badts gaf wel toe, dat sedert zijn aanvraag vijftien jaar waren verstreken. Burgemeester J. C. Hoflijzer ver klaarde, dat b. en w. zich voldoende hebben laten inlichten over de ves tiging van een pluimveebedrijf. Men had daarbij de verzekering gekregen, dat omwonenden van dit bedrijf geen schade zouden ondervinden. De heer De Badts meende dit in twijfel te moeten trekken. Wel gaf hij toe, dat dit bij topbedrijven misschien moge lijk was. Naah '&ènlëïclihg van de notulen van de vórige vei'gadering deelde de bur gemeester mee, dat de bouw van een viertal woningwetwoningen absoluut gerealiseerd dient te worden, omdat de curve-prijs in Zeeland nog steeds lager ligt dan in Holland. De gemeenterekening voor 1959 werd voorlopig vastgesteld. Hierbij bedroe gen de uitgaven van de gewone dienst 822.492,95 en de inkomsten 808.230,42, zodat er een nadelig sal do is van 14.261,53. Van de Kapi- taalsdienst bedroegen de uitgaven 3.492.740,61 en de inkomsten 3.472.060,73 met een nadelig saldo van 20.671,88. De presentiegelden van de raadsle den werden vastgesteld op 12.50 per vergadering en 5.per com missievergadering. De raad stelde de presentiegelden voor de leden van liet stembureau vast op 15 per dag. Met de door Gedeputeerde Staten ge stelde normen voor de autovergoe ding voor de burgemeester 1200 per jaar voor reizen binnen de ge meente) ging de raad akkoord. In principe werd besloten tot de bouw van een ambtswoning voor de bur gemeester. Aan de gemeente Philippine verleen de de raad een subsidie van 150 voor de fruitteeltcursus. Het subsi dieverzoek van de stichting „Fruit- teeltproeftuinbedrijf Zeeuwsch-Vlaan deren" te Philippine, werd aangehou den voor nadere inlichtingen. In de lierstelkosten van de molen „de Hulster" zal de gemeente 20 bijdragen. Het herstel van de daken der nïssenhutten van de Iandbouw- praktijkschool werd voor een bedrag van 8000 gegund aan de firma „Wi- fo" te Delft. Op een vraag van de heer Verkruijs- se werd meegedeeld, dat de straat verlichting van de Sasput nog vóór de winter haar beslag zal krijgen. De burgemeester zei voorts, dat de lage re landbouwschool in Schoondijke ge vestigd zal worden en dat het een praktijk- en centrumschool wordt. Zuidelijke Lutherse kerkdag te Bergen op Zoom In Bergen op Zoom werd zondag de zuidelijke Lutherse-kerkdag gehou den. Hieraan namen ook de gemeen ten Middelburg, Vlissingen en Groe- de en de kring Goes deel. Des mor gens leidde de Bergse predikant ds. L. G. Chr. Grabandt een volledige dienst, waarin ook het H. Avondmaal werd gevierd. Na de begroeting in het Protestants Militair Tehuis, waar ook een broodmaaltijd genuttigd werd, maakte men een bus- en wan deltocht in de omgeving. In het ge noemde tehuis werd 's middags een film vertoond, getiteld: „Waarom zijn ze tegen ons?" Hierin werd het probleem ouderen-jongeren aan de orde gesteld. Naar aanleiding van deze film hield men een geanimeerd forumgesprek. In de Lutherse kerk werd de dag besloten met een ves per, geleid door ds. W. F. ten Rou- weiaar van de gemeenten Middelburg en Vlissingen. Demonstratie van aardappel- rooi- en transportmethoden Op dinsdag 12 september zal in de omgeving van Sluiskil op het bedrijf van de heer A. Ramondt een demon stratie worden gehouden van aard- appelrooi- cn transportmethoden. Deze demonstratie wordt georgani seerd door de landbouwstudieclubs en de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst in Zeeuwsch-Vlaanderen, met medewerking van het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie, het Instituut voor Bewaring en Ver werking van Landbouwprodukten, het Rijkslandbouwconsulentschap voor Landbouwwerktuigen en Ar- beidsmethoden te Wageningen, de Commissie Rationalisatie en Mecha nisatie van het Provinciaal Onder zoek Centrum voor de Landbouw in Zeeland en het Landbouwschap. Er zullen 5 rooimethoden met daarbij behorende transportsystemen worden gedemonstreerd. Zowel des morgens als des middags zal een medewerker van het Rijks landbouwconsulentschap voor Land bouwwerktuigen en Arbeïdsmetho- d$n een toelichting op de gedemon streerde methoden geven. Examens Te 's-Hertogenbosch slaagde voor het diploma „Gezel-Timmeren" de heer M. C. de Jonge uit Terneuzen, leer ling van de l.t.s. aldaar. Perenexport naar Zweden De periode waarin Zweden de invoer van peren, onder andere uit Neder land, heeft toegestaan, is verlengd tot 19 september aanstaande. Over de week van 20 tot en met 26 augus tus werd er vanuit Nederland 165 ton peren naar Zweden uitgevoerd. ZEEUWEN ALS EMIGRANT Kon. onderscheiding voor P. C. v. Hecke in Sas v. Gent Burgemeester ït, A. J. den Boer van Sas van Gent heeft zaterdagavond de heer P. C. van Hecke in Sas van Gent de medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op gespeld. De heer Van Hecke kreeg deze on derscheiding ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum als bestuurslid van de afdeling Sas van Gent van het Wit-Gele Kruis. De uitreiking vond plaats-in aanwezigheid van het bestuur van dc afdeling in de woning van de heer Van Hecke aan de Pla taanstraat. Zondagmorgen hield de heer Van Hecke na de hoogmis een receptie in het Wit-Gele-Kruisgebouw aan het Sehulpepad. De Sasse harmonie „De verenigde vrienden" tenslotte bracht hem half vijf in de namiddag een muzikale hulde. De jubilaris kreeg enige jaren gele den reeds de pauselijke onderschei ding „Pro ecclesia et pontifice". Zeeuwse reddingsstations kregen inspectiebezoek Zeven directeuren vap de Koninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen uit Rotterdam hebben dezer dagen het jaarlijkse inspelctiebezoek aan de vier reddingsstations van deze maat schappij in Zeeland gebracht. Het gezelschap stond onder leiding van de president van de maatschap pij, de heer Murk Leis; toegevoegd was de inspecteur, de heer B. R. de Jong. Bijzondere aandacht hadden de di- rektieleden voor de- eerst kortgeleden gebruik genomen motorreddingvlet Cadzand-Haven. Deze in Breskens gebouwde teakhouten reddingvlet vervangt sinds enige weken de oude vlet „Zeeuwsch-Vlaanderen". „Dutch cleaning" heeft Hollands personeel De spreekwoordelijke Hollandse hel derheid heeft in de Australische stad Adelaide een prima vertegenwoordi ger in de oud-VIissinger Koxhoorn. De heer Koxhoorn, die enige jaren geleden vanuit de Vlissingse Van islioeckstraat emigreerde naar Aus tralië, heeft namelijk een bloeiend gla/.euwassersbedrijf, dat alleen Hol landers in dienst heeft. Zijn bedrijf, de „Dutch Cleaning" be perkt zich overigens niet tct het ra men zemen; de heer Koxhoorn heeft een speciale service ingevoerd; het geheel schoonmaken van huizen. Dat is voor de Australiërs iets geheel nieuws. Zoals voor veel emigranten geldt, Is het succes ook voor de heer Kox hoorn en zijn vrouw niet meteen ge komen. In Nederland was hij metaalbewer ker van beroep. In Australië zijn de eisen voor het metaalbewerkersvak streng. De buitenlandse werknemers krijgen niet gemakkelijk een zoge naamde „ticket", een soort bewijs van vakbekwaamheid. De geëmigreerde Zeeuw kon daarom niet dadelijk in zijn eigen vak terecht. „Dat is eigenlijk mijn geluk gewor den", zegt hij. Want daardoor heeft hij nu zijn eigen glazenwassersbedrijf. In Melbourne nam hij elk baantje aan, dat hij krijgen kon. Zo was hij achtereenvolgens magazijnbediende, tramconducteur, fabrieksarbeider en verzekeringsagent. Totdat liij glazenwasser werd. Toen hij eenmaal de kunst van het glazenwassen meester was, trok hij met zijn vrouw naar Adelaide, do hoofdstad van de staat Zuid-Australië. Daar, meen de hij, zou hij beter kunnen wer ken dan in de miljoenenstad Mel bourne. Beëdiging marine-officier Donderdag 7 september zal op het Nieuwe Haventerrein te Den Helder onder anderen de heer W. J. Eiff uit Kortgene worden beëdigd als luite nant ter zee der derde klasse. Bromfietsen botsten één ernstig gewonde Op de weg Goes-Wilhelminadorp kwamen zaterdagavond tegen twaalf uur twee bromfietsberijders met elkaar in botsing. De ene bromfiets werd bestuurd door Z. uit Kamper land met als duopassagier B., even eens uit Kamperland. De andere bromfiets werd bereden door Van D. uit Colijnsplaat. Mej. De W. uit Goes zat op de duo. Van D. werd met vrij ernstige verwondingen in het zieken huis opgenomen. De overigen konden na behandeld te zijn huiswaarts ke ren. „We hadden, toen we in Adelaide aankwamen nog net genoeg geld om één emmer, een spons en een zeem te kopen". De zaak groeit De Hollandse afkomst was een goede introductie. De Australiërs zagen wel iets in het Hollandse paar, dat sa men ruiten kwam zemen. „We keken eerst maar niet naar de hoge huizen, want het echte ladder- materiaal hadden wij niet",: aldus de heer Koxhoorn. Maar toen de zaken beter gingen lopen en de „Dutch Cleaning" bekendheid verkreeg in het stadsdeel, waar het Vlissingse echt paar werkte, werden de noodzakelijke ladders aangeschaft. De „Dutch Cleaning" groeide toen weldra letterlijk boven zijn Neder landse directeur uit. Want met de ladders konden ook de hogere huizen worden bereikt, waardoor de klanten kring zich uitbreidde. De heer Koxhoorn heeft nu een aan tal geëmigreerde Nederlanders als personeel om zich heen verzameld. Want de Australiërs willen alleen Hollanders hebben om hun ruiten te wassen en hun woningen schoon te maken. „De Dutch vinden zij helder der als de Australiërs". Mevrouw Koxhoorn gaat nu ook niet meer mee met haar man op het gla zenwasserspad. Zij heeft de zorg over hun vier hinderen. RAAD AARDENBURG Medewerking aansluiting onrendabele percelen In de maandagmiddag gehouden ver gadering van de raad van Aarden burg gaf de herziening van een ge deelte van het herbouwplan aanlei ding tot heftige discussies. Het be trof hier een wijziging in het plan voor het Kaaiplan. Tegen dit plan waren twee bezwaarschriften in gediend. Een deel van de raads leden was tegen liet verkleinen van het Kaaiplein in verband met de parkeerruimte. Anderen voorzagen moeilijkheden voor de nabij de Iiaaï- poort liggende weegbrug, waarvan vooral door landbouwers veel gebruik wordt gemaakt. De bedoeling van het gewijzigde plan is do op liet Kaai- pleiu gevestigde twee horecabedrij ven gelegenheid tot uitbreiding te geven en verder de verkeerssituatie aan de Kaaipoort te verbeteren. Burgemeester Van Dongen wees met nadruk op het belang van het aan trekkelijk maken van de gemeente ten behoeve van het toerisme en als woongemeente in verband met de plannen in de kanaalzone en in Bel gië bij Zeebrugge. Ongetwijfeld zul len velen zich niet in^le drukke cen tra willen vestigen, doch bij voor- Vlissingse Nutsspaarbank in augustus Uit het maandverslag van de Vlis. singsche Nutsspaarbank over de maand aug. blijkt, dat het totaal der inleggingen gedurende die maand 1.335.073,23 was. Terugbetaald werd in totaal 1.020.637,50, zodat het tegoed gestegen is tot een be. drag van 23.947.239,65. De inleg bij het schoolsparen was 1.603,10; terwijl de jeugdspaarwet een gespaard bedrag van 4.487,50 en een tegoed van 311.382,83 te zien gaf. Bij het hoofdkantoor, inclusief het bijkantoor Bonedijkestraat, werden inleggingen gedaan tot een bedrag van 834.606,08, terugbetalingen tot een bedrag van 651.366, 32. Het te goed steeg hiér gedurende augustus tot 15.306.510,47. Bij de afhaal- dienst waren de inleggingen 10.957, terwijl de terugbetalingen 6.084,18 waren. Tegoed op het eind van de maand 69.869,60, Op de bijkantoren wgren de resulta ten als volgt: Goes: inleg 295.785,14 terug 242.380,99; tegoed een be drag van 4.620.222,88. Wolphaarts- dijk: inleg 26.490,79; terug een bedrag van 10.769,06; tegoed een bedrag van 884,816,M.- Noord-Bëveland; inleg 5.175,62;. L. rug 1.111,70; tegoed 259.507,6f)V Kapelle: inleg 19.010,71: terug een bedrag van 21.276,06; tegoed een bedrag van 271.296,45. Terneuzen: inleg 39.333,39; terug 32.401,16; tegoed 745.821,84; Zaamslag: inleg 3.414,75; terug 1.706; tegoed een bedrag van 160.950,11. Axel: inleg 12.524,33; terug 7.251,84; tegoed 155.877,17. Souburg: inleg een be drag van 87.775,42; terug een be drag van 46.290.19; tegoed een be drag van 1.472.367,39. Aanvaring bij Sluiskil Tijdens de afvaart van Gent naar Ter neuzen kwam de Duitse coaster „Ilse-Matthiesen" bij Sluiskil in aan varing met een dukdalf. De schade aan deze dukdalf was zeer aanzienlijk. Het schip zelf bekwam slechts lichte averij aan de voorsteven en kon zijn reis naar Terneuzen voortzetten. Benoeming Tot assistente bij de stichting school- tandverzorging „West Zeeuwsch- Vlaanderen" te Oostburg is benoemd mejuffrouw Geernaert te Aarden burg. Politierechter Middelburg In het verslag over de laatst gehou den zitting van de politierechter te Middelburg is een storende fout ge slopen. Hierin stond vermeld, dat de woonwagenbewoner D. uit Philippine uit ergernis de wagen van M. H. in brand wilde steken. Dit is echter niet juist. D. had alleen met een mes ge dreigd. toen M. H. huisvredebreuk pleegde. In Schoondijke is zaterdag de jaar lijkse tractorbchendigheidswedstrijd gehouden met daaraan verbonden het kampioenschap van West Zeeuwsch- Vlaanderen. Begunstigd door prachtig weer trok deze wedstrijd vrij veel belangstel ling. Het werd een spannende wedstrijd, waarbij heel wat van de vaardigheid van dé bestuurders werd gevraagd. Het bleek echter dat, toen de kampi oen van de jaren 1959 en 1960, de heer B. van de Slikke zijn parkoers gereden had met slechts 50 strafpun. ten, het moeilijk zou zijn hem van de eerste plaats te verdringen. Aanvan kelijk bedreigde de heer L. Picters hem. maar uiteindelijk bleek hij 5 strafpunten meer te hebben. De heer B. van de Slikke werd we derom kampioen 1961 met 50 straf punten. Voor deze prestatie mocht hij uit handen van burgemeester J. C. Hoftijzer, de door de gemeente Schoondrjke beschikbaar gestelde wisselbeker in ontvangst nemen. Daar hij deze beker driemaal achter een gewonnen heeft blijft deze defini tief zijn eigendom. Naast deze beker ontving hij nog een extra prijs in de vorm van een beker geschonken door de Shell. Tweede werd dc heer L. Pieters, die een beker van de C.A.V. te Breskens in ontvangst nam. De verdere uitslag was; 3. T. Verhage (beker, geschonken door de firma D'Hondt te Nieuw- vliet), 65 str.p.; 4, B. Verhage, (be ker geschonken door loondorsbedrijf J. de Feijter), 67% str.p.; 5. I. de Bruyne, gereedschap geschonken door de firma Begheijn te IJzendij- ke), 67% str.p.; 6. A. D'hondt, 70 str.p.: 7. A. de Maat, 771/, str.p.; 8. H. Goethals, 77% str.p.; 9. J. dc Bliek 87% str.p.; (prijs geschonken door dc firma Brugge te Schoondijke): 10. C. de Smit, 92% str.p'.; 11. A. v. Waes, 95 str.p.; 12. J. de Regt, 102 str.p.; 13. A. Buyssc, 105 str.p.; 14. ALu_ teijn, 107% str.p.; 15. J. van Hoeve, 109% str.p.; 16. J. Verkruysse, 122% str.p.; 17. A. Verkruysse, 166% str. p.; 18. A. Modde, 187 str.p. Burgemeester Hoftijzer bracht na de prijsuitreiking dank aan allen die meegewerkt hadden aan de organisa tie, o.a. de V.V.V., die elk jaar voor dit evenement zorgt. Namens de V. V.V. sprak de heer Verkruysse nog een kort dankwoord. Des avonds verzorgde de plaatselijke boeren kapel nog een kort concert. keur in een rustiger plaats. Met de stemmen van de heren P. Lanipo eü C. C. J. Verbeke tegen werd de wijziging van het Kaaiplein tenslotte aangenomen. De heer R. O. Buijck (k.v.p.) onthield zich van stemming. De raad ging akkoord met liet voorstel van aansluiting van 32 gn. onrendabele percelen in Aar denburg op het net van de P.Z.E. M. Voorwaarde was echter, dat de elektriciteitsmaatschappij een plan aan de raad zal overleggen, zodat kan worden beslist of aan sluiting wel urgent is. De ge meente Aardenburg zal volgens 't. voorstel 20 procent van de aan sluitingskosten ad 5000 betalen. Niet akkoord ging de raad met de door de P.Z.E.M. voorgestelde garan tieverklaring, dat de gemeente de bij drage betaalt van de bewoners van aansluitbare percelen, die geen aan sluiting wensen en het voor die per celen vast te stellen stroomverbruik per jaar. De Boerenleenbank „Eede" krijgt toestemming om een gebouw te plaatsen op de hoek Brieversweg en Rijksweg in Eede. Een verzoek om subsidie van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige naam werd afge wezen. Mevrouw E. J. van den Broeckede Man pleitte in dit ver band nog om gemeentelijke maatre gelen tegen het vloeken door de jeugd op het gemeentelijk sportterrein. De erfpacht van een perceel tuin grond aan de heer F. de Puijd werd verlengd voor veertig jaar. Met de stem van de heer P. Lam- po tegen werd besloten de pacht van een perceel bouwland aan de over weg aan de heer C. M. Rijk wegens het niet nakomen van voorwaarden inzake het verbod van onderverpach ting na afloop van de lopende zesja rige pachtperiode te beëindigen op 30 september 1962. Aan de algemene Aardenburgse kleu terschool zal financiële medewerking worden verleend voor de aanschaf van twee oliestookkachels. Aan de P.Z.E.M. wordt een stuk grond van 30 m2 in erfpacht uitge geven voor de-bouw van een trans formatorhuisje. Burgemeester J. M. A. C. van Don gen en wethouder A. J. Catsman werden aangewezen als vertegen woordiger en plaatsvervanger resp. als lid en plaatsvervangend lid in de bestuurscommissie der instelling ten behoeve van het openbaar buitenge woon lager onderwijs W.-Zeeuwsch- Vlaanderen en in de commissie van vervoer naar scholen voor openbaar en bijzonder buitengewoon lager on derwijs voor zwakzinnigen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De. raad ging akkoord met de door G.S. voorgestelde regeling autover- goeding voor de burgemeester. Recreatieterrein in de Braakmanpolder gesloten Tachtig centimeter water staat er nog maar in het zwembad in de Braakman. Het zwembad, de jacht haven de de zonneweide in het re creatiecentrum zijn daarom sinds maandag gesloten verklaard voor het publiek. Het recreatiecentrum blijft dicht tot februari 1962; dan zal de waterstand weer op het oude peil worden ge bracht. Het water in de Braakman is tot het peil van 80 centimeter te ruggebracht in verband met de werk zaamheden voor het waterwinhassin, dat 1 november gereed moet zijn. Acht draglines zijn maandag aan het afgraven van het werkterrein begon nen. W. v. d. Berg Dzn. verlaat Zeeuws Visserijbestuur In verband met het bereiken van de uiterste leeftijdsgrens 75 jaar die gesteld is voor het lidmaatschap van net Bestuur der visserijen op de Zeeuwse Stromen, treedt de heer W. van den Berg Dzn. uit Bruinisse, 8 september af f De heer Van den Berg heeft 15 jaar zitting gehad in dit col lege en nam hierin een vooraanstaan de plaats in. De heer Van den Berg is oud-burgemeester van Bruinisse. N.V.V. Vrouwenbond bezocht landdag Ook ditmaal hebben de Zeeuwse af delingen van de Vrouwenbond N.V.V. weer deelgenomen aan de traditionele landdag die in Den Haag werd ge houden. Di reis werd gemaakt per touringcar. Om tien uur arriveerde het gezelschap in Den Haag, waar het eerst enkele uren In de binnenstad vertoefde. Hierna begaf men zich naar de Hout- usthallen, waar de intocht van de landelijke afdelingen reeds in volle gang was. In een der grote zalen kregen de .deelnemers een koffiemaaltijd aange boden. waaraan 4000 vrouwen deel namen. Nadat men staande het bondslied had gezongen, vond de opening plaats door de gebruikelijke opmars met de vlaggen. Vervolgens was er een samenzang onder leiding van Cor Steyn, waarna de secretaresse van het vrouwen secretariaat mej. P. J. C. Tegelaar, de dames toesprak. Zij schetste de vrouw in de vakbe weging eu wees er verder op, dat zeer veel werkende vrouwen zich nog niet bewust zijn van hun waarde en plaats in het arbeidsproces. Het ontspanningsprogramma was goed verzorgd. Vooral een Rotterdam se dansgroep oogste zeer veel succes. Verdere medewerkenden aan dit pro gramma waren Karin Kraaykamp, Bob Spaak, De Spelbrekers en een accordeonorkest. Na afloop maakten de dames nog een rondrit over de Seheveningse- boulevard en door de Haagse binnen stad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8