Vogelwaarde huldigde zilveren burgemeester Hartelijk afscheid van schipper Slis BRUINISSER RAAD KRIJGT „STAMBOOM" WALCHEREN INSTALLATIE DIRECTEUR LANDBOUWSCHOOL OUDELANDE Agenda Jeugdviswedstrijd langs havenkanaal Zierikzee BIJNA 1000 DEELNEMERS AAN V.V.V.-P.Z.C. FRUITTOCHT Waar zijn onze schepen? Twee doden en drie gewonden op overwegen MAANDAG 4 SEPTEMBER 1961 PROVINCIALE 0EEÜWSE COURANT FEEST IN VIER DORPEN Bevolking bood een t.v.-toestel aan In de vier Zeeuws-Vlaamse dor pen Stoppeldijk, Boschkapelle, Hengstdijk en Ossenisse, te za- men vormende de gemeente Vo- gelwaarde, wapperde zaterdag vrolijk de vlag ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van burgemeester F, A. Hen- drikse. Zaterdagmiddag maak ten de jubilaris en zijn gezin, vergezeld van raadsleden en feestcomité een rondrit door de uitgestrekte gemeente. In het stampvolle verenigingsgebouw werd burgemeester Hendrikse daarna gehuldigd, waarbij tal van sprekers het woord tot hem richtten. Namens de bevolking werd de populaire burgemeester een televisietoestel aangeboden. Daarna volgde in het gemeente huis een intieme ontvangst voor genodigden. De bevolking zette in de cafés van de vier dorpen het feest door tot middernacht. Het cadeau van de Inwoners werd de Jubilerende burgemeester aangeboden door wethouder A. J. B. Serrarens, die in zijn toespraak vooral de nadruk legde op het feit dat burgemeester Hendrikse kans heeft gezien de vier vroegere zelfstandige gemeenten van vóór 1 juli 1936, tot één geheel samen te smeden. Gelukwensen Namens de commissaris der koningin in Zeeland, het provinciaal bestuur en de N.V. Waterleiding Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" sprak het lid van Gedeputeerde Staten ir. G. P. M. Dikötter woorden van gelukwens. Deken-pastoor J. Staal roemde vooral de goede samenwerking tussen dc geestelijke en wereldlijke overheid ter plaatse. Namens de directie van de N.V. Verenigde Nederlandse Textiel bedrijven J. W. Meijerink en Co. sprak de heer G. Meijerink woorden van lof tot de jubilaris. Verder sprak hij de verwachting uit dat het aantal van 100 werknemers in zijn bedrijf te Vogelwaarde binnen 2 jaar kan worden verdrievoudigd. Verder spraken nog burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent, namens de vereniging van b. en s. in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, Zaam- slags burgemeester H. D. Trimpe na mens de buurgemeenten, gemeente arts E. J. du Puij, de heer B. A. Th. M. Truffino, namens het bestuur van het Jansenius-Lyceum te Hulst, luite nant D. van Ooijen van de rijkspoli tie en gemeentesecretaris R. Her mans. Tot slot dankte burgemeester Hen drikse de bevolking voor het fraaie cadeau en de sprekers voor de vele woorden van waardèring tot hem ge richt. Het jeugdorkest „De Vrolijke Klan ken" zorgde bij de huldiging voor de muzikale omlijsting. ff De raad van Bruinisse krijgt H binnenkort een stamboom van de gemeentelijke verte- genwoordiging in zijn verga- derzaal. De heer M. Krijger m heeft op het ogenblik de laat- H ste hand gelegd aan een gecal- ligrafeerde lijst, waarop alle gemeenteraadsleden van het dorp sinds het jaar 1907 voor- komen. Aan de hand van de H presentielijsten heeft de heer Krijger de zittingsperiodes van de verschillende heren achter hun namen vermeld. 1 Het is niet de eerste keer, dat M de heer Krijger een dergelijk kunstwerkje aan de gemeente presenteert. Hij heeft ook over de periode van 1851 tot 1907 H een dergelijk overzicht samen- ff gesteld. Dit heeft jarenlang in de commissiekamer van het H gemeentehuis gehangen. De nieuwe „stamboom" wil de raad nu laten inlijsten en deze dan een eervolle plaats geven ter rechterzijde van de verga- n dertafel in de raadzaal. Ver- schillende lieren gaven tijdens de jongste raadsvergadering §1 van hun bewondering voor het H werk van de heer Krijger j= uiting. Het was de scheidende wethouder D. van den Berg H opgevallen, dat veel typisch Bruinisser families telkens weer in de raad terugkeren. Misschien heeft de lijst op den duur nog een voorspellings- waarde lllllllllllllllllllll!lllllllllllll!lllllllllllil!lllll!ll!!ll!lll!llllllllllllllllllllllliïir IN MIDDELBURG: J. J. Brouwer nam afscheid van de gemeentebedrijven De heer J. J. Brouwers heeft dezer dagen afscheid genomen van de ge meentebedrijven te Middelburg', we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Ruim vijfentwin tig jaren is hij bij deze bedrijven werkzaam geweest, de laatste tijd als vakman in algemene dienst. Namens het gemeentebestuur sprak drs. Th. Westerhout, wethouder van Middelburg, de scheidende ambtenaar toe. In zijn dank betrok de wethou der ook de zuster van de heer Brou- G. GROOTERS UIT EMMEN Landbouwonderwijs: pijler van Z.-Bevelandse economie De pijler, waarop de economie van de gehele streek rust. Zo noemde bur gemeester B. H. G. ter Haar Romeny van Wolphaartsdijk vrijdagmiddag tijdens een bijeenkomst in het vereni gingsgebouw te Oudelande liet land bouwonderwijs. Een bijeenkomst, die in het teken stond van de installatie van de nieuwe directeur van de la- ffcre landbouwschool te Oudelande, de leer G. Grooters uit Emmen. De lieer Ter Haar Romeny verrichtte deze in stallatie in zijn kwaliteit van voor zitter van de commissie landbouw onderwijs rler Z.L.M, Deze bijeen, komst werd onder meer bijgewoond door het college van b, en w. van Oudelande, mr, J. F. G. Sclilinge- mann, secretaris-penningmeester van de Z.L.M., de heer M. Steijn, voor zitter van de N.C.B.-kring Zuid-Beve- iand. In de installatierede van de heer Ter Haar Romeny releveerde deze de voorgeschiedenis, die aan de benoe ming van de nieuwe directeur voor afging. De heer G. Grooters (44) werd gekozen uit een drietal kandi daten, die naar de functie van di recteur aan de lagere landbouwschool te Oudelande opengevallen door de benoeming van de heer W. Fase als directeur aan de lagere landbouw school te Middelburg hadden ge solliciteerd. De nieuwe directeur is sedert 1936 onderwijzer, doch kon juist in die crisistijd geen emplooi vinden en kwam bij het ministerie van financiën. Na de tweede wereld oorlog was hij van 1947 af achtereen volgens onderwijzer aan de lagere scholen té Hasselt, Oegstgeest en aan Middelburg City: Captain Buffalo, 20 uur, J8 jaar. Electro: Liefde cn be geerte. 19.30 uur, 18 jaar. Prov. Grif fie: expositie grafisch werk Cor de Wolff. Amsterdam, 10—12.30 en 13.30 17.30 uur. Kunstzaal Van Bentliem en Jutting: expositie oude landkaar ten. 9—18 uur. Miniatuur Walcheren, Molenwater 917 uur. Vlisslngen Alhambra: Een stem in de mist, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Zo zal je er een hebben, 20 uur, a.l. Vcere Kunstzaal Van Lier: Expositie schilderijen, tekeningen en prenten, 10—13 uur. De Goutsbloeme: Expo sitie schilderijen Sarika Góth. 11— 17 uur. Domburg Circus Kinsbergcn, voorstel ling om 20 uur. Goes Grand: Ecu stem in de mist, 20 uur, 18 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Alles draait om Conny, 20 uur, a.l. Tcrneuzcn Luxor: De vrijbuiter, 20 uur, 14 jaar. \xel Het Centrum: Blonde meisjes voor Havanna. 20 uur. 13 j.ar. Zierikzee Concertzaal: Weit ist der Weg, 20 uur, a.l. Haamstede Bioscoop Bom: Fotomo dellen cn chantage, 20 uur, 14 jaar. de b.l.o.-school te Emmen. Aan de laatste school was hij tot voor kort werkzaam. De heer Ter Haar Romeny nóemde deze installatie „een mijlpaal in de carrière van de heer Grooters en een schot, dat raak was geweest". Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe directeur een prachtige tijd tegemoet zal mogen gaan, zowel binnen het kader van het Z.L.M.-onderwijs als daarbuiten. Daarna installeerde hij de heer Grooters en bood diens echtgeno te een boeket bloémen aan. Woorden van felicitatie spraken verder de he ren M. Steijn, D. J. Dees, voorzitter van de commissie van toezicht voor het landbouwonderwijs en burgemees ter W. N. van Liere van Oudelande. De voorganger van de heer Grooters, de heer W. Fase, die ruim 10 jaar di recteur van de lagere landbouw school te Oudelande was, verzekerde de nieuwe directeur ook namens zijn collega's alle steun, indien die nodig zou zijn. De heer Grooters dankte tenslotte de sprekers voor hun vrien delijke woorden en de hartelijkheid, waarmee hij in het midden van de Zeeuwse gemeenschap was opgeno men. wer, die voor de scheidende steeds de huishouding heeft verzorgd. De directeur van de gemeentebedrij ven, de heer O. S. Hoogewerff dankte de heer Brouwers voor de plezierige wijze, waarop hij zijn werk steeds heeft vericht. Hij zei onder meer, dat de heer Brouwer aan vele onderdelen van het bedrijf zijn beste krachten heeft gegeven. Hij overhandigde hem een bestedingsbon. Namens het per soneel sprak mej. F. de Rijke, mon teur bij de ij kinrichting van het elek triciteitsbedrijf. Zij bood de scheiden de ambtenaar een elektrische klok aan. De oud-directeur van het bedrijf, ir. B. C. Roeters van Lennep haalde en kele herinneringen op en overhandig de de heer Brouwer- een persoon lijk geschenk. Tenslotte sprak de heer R. Meijer, technisch hoofdambtenaar, die zei het jammer te vinden, dat zijn afdeling zo'n uitstekende kracht verloor. Hij hoopte, dat de heer Brouwer nog lange tjjd van zijn pensioen zal mo gen genieten. Nadat de heer Brou wer alle sprekers en het personeel had bedankt, bleef men nog enige tijd gezellig1 bijeen. MIDDELBURG Fietser door auto geschept Zaterdagavond tegen tien uur botste in de Lange Delft te Middelburg een fietser tegen een auto. De Haar lemmer A. L. kwam met zijn perso nenauto uit de St.-Janstraat en wil de linksaf de Lange Delft inslaan, toen het drukke verkeer hem nood- raakte, even te stoppen. Hierdoor .meende de uit de richting van de Markt komende wielrijder W. W. uit St.-Laurens, dat hij nog wel voor langs de auto kon rijden, maar L. trok plotseling weer op en schepte de fietser, die tegen de straat werd gesmakt. W. klaagde over duizelig heid; zijn rijwiel werd vernield. VLISSINGEN Bromfietser tegen stoeprand Zaterdagavond tegen elf uur kwam in de Dijkstraat te Vlissingen de brom fietser J. S-, te vallen, door 'at hij met zijn voertuig tegen een stoeprand op reed. Met verwondingen aan zijn hoofd werd hij per ambulance naar het St, Jozef-ziekenhuis vervoerd. Op de gladde stenen langs dc luagwaterlijn in hel Zierihzeese ha venkanaal heeft 'de jeugd, zaterdagmiddag zijn visyehik beproefd. De hengelsportvereniging Oostcrscheldehad daar een jeugdvis wedstrijd uitgeschreven. Klokslag tivec uur wierpen enkele tien tallen knapen er hun lijnje uit en nog geen kwartier later ging er een gejuich op, toen een van hen zijn eerste visje op het droge had. Dat gebeurde nog verschillende malen deze middag. De jeugdvis wedstrijd van „Oosterschelde" werd een succes. Aan het eind van C de stillemaar daarom niet minder sjmnnende kamp waren er voor S de jonge deelnemers leuke prijsjes. VVVVWVVVV*WVVWVVWV\*AA'VVWVWVWVVWvVWVVA/V Aantrekkelijk programma van de 'jeugdraad De jeugdraad van 's-Hcerenhoek heeft voor het komende seizoen een programma samengesteld om alle in woners op aantrekkelijke wijze te laten kennismaken met kunst en cul tuur. bij voorkeur uit eigen streek Voor het winterseizoen zijn zes avon den vastgesteld en reeds drie avon den daarvan hebben een bestemming. Op 9 september treedt het Ceacilia- koor uit Sint-Jansteen op. Dit koor zal een aantal oude liederen en enke le negro-spirituals ten gehore bren gen. Velen verleenden reeds steun aan de jeugdi'aad zodat het zeker is dat het niet bij één enkele avond zal blijven. Medewerking hebben voorts al toegezegd de Zeeuwse Balletschool uit Domburg en het Zeeuws-Vlaams Reizend Toneel. Collecte De te Kapelle gehouden collecte voor het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht ƒ268,70. (Slot van pag. 1) door dc drumband van Oranje Garde" uit Klundert, die in de stad het tempo aangaf. De deel nemers op alle vier afstanden verlie ten Goes in het noordoosten, name lijk aan het eind van de Heernisse- weg. Hier volgden de verschillende groepen een andere route. De 25- kilometer-wandelaars sloegen rechts af naar Kloetinge en tippelden via Kapelle, Wemeldinge rust in ho tel Smits en Kattendijke naar Goes. De deelnemers aan de 15 km liepen eveneens via Kloetinge, zij lieten Kapelle echter rechts liggen en vervolgden hun weg naar Goes via Kattendijke. Een half uur na de „grote broers en ZEVEN DIRECTEUREN AANWEZIG In 38 jaar redde hij 378 schipbreukelingen Schipper Johannes Slis van Breskens heeft zaterdagmiddag een belangrijk tochtje gemaakt niet zijn redding boot „President J. V. YVierdsma". 3Iaar ditmaal voer hij omstreeks drie uur niet uit om een schip, dat in nood verkeerde te helpen, maar hij ging naar de overkant, naar Vlissin gen, om daar „zjjn" zeven directeuren van de maatschappij te halen. Het was wel even een moeilijke gang voor Slis, want dat halen van zijn directeu ren betekende meteen voor hem het officiële afscheid als kapitein van de Breskense reddingboot. Johannes Slis gaat 1 oktober met pensioen. ïn hotel „Het wapen van Breskens" huldigden daarom de directeuren van de Ko ninklijke Zuid-Hollandscho Maat schappij tot Redding van Schipbreu kelingen schipper Slis, die 38, jaar lang liet reddingwezen diende. „In het 137-jarig bestaan van onze maatschappij hebben wij nog geen schipper gehad, die zo lang in een zelfde rang in dienst is geweest. In die 38 jaar heb je getoond één van de kundigste schippers te zijn, die ook O.- EN W.-SOUBURG Bromfietser gewond bij aanrijding in mist In een dichte mist had zaterdagmor gen om half vijf op de Nieuwe Vlis- singseweg te Souburg een aanrijding plaats tussen de bromfietser J. H. uit Middelburg en een vrachtauto met aanhanger, geladen met vlas, bestuurd door M. H. M. uit Cadzand. De bromfietser liep hierbij een lichte herenschudding op. H. reed in de richting Middelburg aan de linkerkant van de rijbaan. Hij kwam daardoor frontaal in bot sing met de vrachtauto, die in de richting Vlissingen reed. De brom fiets werd zwaar beschadigd. De bromfietser is in het Gasthuis te Middelburg opgenomen. Burgerlijke stand WESTKAPELLE. Bevallen: J. K. LievenseMinderhoud, d. K. LievenseWilleboordse, z. J. Kui persKamermans, d. Getrouwd: R. P. Hoogenboom, 26 j. en N. van Rooijen, 26 j. A. Schout, 23 j. en D. Gabriëlse, 28 Overleden: L. Minderhoud 80 j., wedn. v. L. Moens. SINT-LAURENS. Bevallen: J. WattelSuurmond, z. L. de BruineBrouwer, z. M. FranckeKoets, z. N. HooijerKorporaal, z. J. P. Meïjers Flipse, z. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: A. BlindPolderman, z. N. FiliusWesterbeke, d. A. Reijnhout Moens, d. A. de LigtDekker, z. M. A Pladdet—Cevaal d. T. G. Groenewald— Otten, z. A. M. PoortvlietEggebeen, z. L. Crielaard—Louwerse, z. C. M. Poppe- De Potter, z. J. BakSchrijver, z. F. W. v. d. HoovenKapteijn, z. E. E. R. Hoe venaarDeug, d. Ondertrouwd: P. A. Huijssoon 24 j. en C. S. Cevaal, 19 j. J. A. Brasser, 32 j. en P. M. de Jager, 22 j. J. A. L.Meerman. 21 j. en M. M. Wielemaker. 19 j. Getrouwd: J. J. C. Stegink, 21 j. en G. A. Gelling, 22 j. Overleden: C. E. Coenraad, 68 j. J. Zoete- wejj 86 j.. e. v. M. Houtekamer. G. San- derse, 94 j., wed. v. J. Roose. Rijkspostspaarbank Bij het kantoor van de rijkspost spaarbank te Kapelle werden gedu rende de maand augustus 171 inleg gingen gedaan tot een totaal van 27.480,40. Het aantal terugbetalin gen bedroeg 47 tot een totaal van 18.678,58. Er werden acht nieuwe boekjes uitgegeven. onder de moeilijkste omstandigheden durfde uitvaren om de mensen op zee bij te staan", zei de heer Murk Leis, president van de maatschappij. Temidden van zes overige directeu ren, mr. J. Th. van Munster van Heu- ven, jhr. T. M. van Suchtelen van de Haare, mr. A. Ruys, ir. D. T. Ruys, L. A. J. Sehuurs, W. Goudriaan en de inspecteur B. R. de Jong, sprak hij vele waarderende woorden tot schipper Slis, die in zijn mooiste uni form met acht rinkelende medailles alles aanhoorde, recht op zijn stoel gezeten en met de pet onder de stoel van zijn vrouw. Af en toe knikte hij instemmend bij het overzicht, dat de heer Leis gaf van zijn levensloop. Hoe hij 1 mei 1923 als schipper in Hoek van Holland op de stoomred- dingboot „President Van Heel" was gekomen, nadat hij eerst met zijn eigen botter de Stellendam 39 had gevist. De redding van de Noorse vrachtboot „Christian Michelsen" was volgens de president van de Maatschappij de be langrijkste redding uit de 38-jarige loopbaan van schipper Slis. Na deze redding kreeg hij de grote zilveren medaille van de maatschappij. In zijn loopbaan redde hij totaal 378 man. Na 1 augustus 1930 kwam Slis als schipper op de motorreddingboot „President Jan Leis", waarop hij tot even na de oorlog voer. Na reorgani satie van de reddingsstations werd Slis in 1948 naar Breskens gecom mandeerd op de „President J. V. Wiefdsma". In 1941 had hij nog de gesp op de zilveren maatschappij medaille gekregen en in 1948 de 25- jaar medaille. In 1956 volgde tenslot te de zilveren medaille behorende bij de versierselen in de orde van Oranje Nassau. Jong geleerd „Je bent een man, die beladen !s van de medailles, waardoor je haast slagzij maakt", vond de heer Murk Leis. De jongeren hebben van de ouderen geleerd, zodat de maatschappij erop vertrouwt, dat zij even kundige mensen zullen zijn als de ouderen waren, zo ging de heer Leis verder. Het getaande gezicht van Slis Het een blik gljj- den over zijn nieuwe schipper, Willem van de Broecke en de be manningsleden, die allen naast hem zaten. Met een stevige handdruk namen de directieleden van de Maatschappij af scheid van schipper Slis en zijn vrouw. Opvolger Willem van de Broecke bood zijn schipper namens de beman ning een fraai schilderij aan van A. Nicolai, voorstellend de reddingboot koersend in de richting van de haven. Namens de 50 gebruikers van de jachthaven bood één van hen schipper Slis het model van de botter BR..6 aan. Vertrouwen Goede woorden sprak ook burgemees ter J. A. Eekhout van Breskens, die agent van de Zuid-Hollandsche Maat schappij tot Redding van Schipbreu kelingen is. „Ik heb nooit zo erg veel uit de rapporten over de reddingen begrepen", zo zei hij, maar wel weet ik, dat Slis een flinke vent is, die hart voor de zaak heeft. Slis was al leen in zijn element als het stormde". De vissers van Breskens varen altijd uit in het vertrouwen, dat Slis hen zal komen helpen als het mis gaat. En zo was het ook. Voor de vele gebruikers van de jacht haven is Slis een begrip geworden, want hoeveel malen voer hij niet uit om te helpen", zo besloot de burge meester. Hij overhandigde de schei dende schipper een flinke kist siga ren. De president van de maatschappij, de heer Murk Leis, wenste tenslotte Wil lem van de Broecke als opvolger vast het allerbeste. „Je bent* een eerste klas zeeman, en wij vertrouwen erop, dat je voor de „Wicrdsma" een gced schipper zal zijn. Velen leefden mee met schipper Slis op deze belangrijke dag. Zo ontving hij ook een telegram van de familie; Manskolt, waarin de oud-minister van landbouw opmerkte: „Ook van ons een handdruk bij dit belangrijke af scheid". ACMAEA l te Rotterdam ALMKERK 1 V. RotUnJ Sydney ALPHERAT 2 I AMPENAN 2 y. Djibouti n. Rottcrlam NAESS TIGER 2 NAESS LION 1 n. Puerto la C ROSSUM 1 te P; ROTTE 1 v. Wal TAMO 1 v. I 1 2 to Mom bat» zusters" zette de stoet van de wan delaars op de 5 en 10 km zich in be weging. „Hosanna" uit Goes, com pleet met jeugddrumband, zorgde voor pittige muziek. De 10 km voer de via Kloetinge, langs de boom gaarden ten noorden van dit dorp, met een grote boog weer naar Goes. De tippelaars die hadden ingeschre ven voor de 5-km-tocht maakten een kleine wandeling rond Goes. De tweede fruitwancleltocht van de VW „De Bevelanden" en de Provin ciale Zeeuwse Courant kostte menig zweetdruppel. Niet in het minst op de grote afstanden. Wel boden de lommerrijke Zuidbevelandse binnen weggetjes wat schaduw, maar daar stond tegenover, dat er geen zuchtje wind was. Veel beter kregen de deel nemers aan de 25 km het op het lange stuk zeedijk van Wemeldinge naar Kattendijke. Een frisse zeewind bracht hier de zo nodige verkoeüng. De E.H.B.O. uit Goes heeft een druk ke dag gehad. Als gevolg van het warme weer waren er nogal wat stukgelopen voeten. Met name bij de pauze in hotel Smits te Wemeldinge kwam de verbandtrommel er menig maal aan te pas. Enthousiasten Het waren alle enthousiaste tippe laars, die zaterdag aan de start verschenen, maar er zijn er altijd die de kroon spannen. Zo bijvoorbeeld Z.V.TM.-buschauffeur J. Heerspink uit Axel, die „voor de lol" met zijn groep door Goes meeliep. Toen hij echter aan de rand van Goes stond, dacht hij bij zichzelf: „Kom, laat ik nu maar doorzetten". Buiten mede dinging liep hij met zijn jonge rei zigers de 5 km! Een van de juryleden, de heer H. P. v. d. Veen, vindt de VW-PZC-wan- deltocht wel zo'n groots wandel sportevenement, dat hij zijn vakan tie naar Frankrijk één dag uitstelde. Tegen half acht zaterdagavond waren alle deelnemers er wa ren geen uitvallers binnen. Mr. J. F. G. SchUngemann, de voor zitter van de VVV „De Bevelan den" bracht in een korte toe spraak dank aan allen, die op enigerlei wijze hebben meege werkt aan deze wandeltocht: bij noemde het organiserend comité, dat weer op een succesvolle tocht kan terugzien, de jury, de poUtie, do E.H.B.O. en de dienst van gemeentewerken. Zeer te spreken was hij over de kleding van de groepen „keurig in orde", zei de VW-voorzitter. Bij de ïn- dividuelen liet dit bij verscheide ne deelnemers nog wel eens te wensen over. Tenslotte maakte hij de prijzen be kend voor de groepen: 5 'km: 1. CWVO, Oostburg; 2. WSV, Axel, 3. Astro, Souburg; 10 km: 1. Jong Sportlust, Hansweert; 2. CWVO, Oostburg, 3 o.l.s. Oostburg; 15 km: 1. CWVO, Oostburg; 2. Oranje Gar de, Klundert; 3 WSV Emma, Axel; 25 1cm: 1. Oranje Garde, Klundert; 2. WSV „Emma7', Axel; 3. WSV ,Vlug\ Bergen op Zoom. „Oranje Garde" kreeg de prijs voor de verst komen de groep. Op een spoorwegovergang in Harderwijk welke wordt bevei ligd door halve slagbomen, zijn zaterdagmiddag twee jongetjes door een trein gegrepen. Een van de twee, de 7-jarige R. Wil- ma, uit Harderwijk, werd op slag gedood. De jongetjes zaten samen op een fietsje en hadden eerst de trein uit tegenovergestelde richting laten pas seren, waarna zij, terwijl de bomen nog waren gesloten, de overweg op reden met genoemd noodlottig ge volg. De eveneens 7-jarige J. van Es uit Harderwijk is met een beenbreuk in het ziekenhuis opgenomen. Op een niet beveiligde overweg na bij Dalen in de spoorlijn Coevorden- Nieuw Amsterdam, ls gistermiddag omstreeks twee uur een personen auto door een olietrein gegrepen. Bij die ongeluk kwam een persoon om het leven en werden twee per sonen zwaar gewond. De namen van de slachtoffers zijn: mevrouw A. KlokLamberts, 60 jaar oud (overleden), de 60-jarige landbouwer Klok (ernstig gewond) en de 33-jarige typiste mejuffrouw A. Klok (ernstig gewond). Zij zijn woonachtig In Vries (Drente). Marktb erichten VEILING ROTTERDAM. 1 sept. Eigenheimers 12—15. Bintjes 10— 15. Andijvie 9—14. Bloemkool 1 A 2644. 1 B 16—27. Komkommers 2518. Pronk- bonen 20—38. Dubb. bonen 1 78—ICO. 2 40—79. Snijbonen l 79—08. Stoofsla 16— 35. Sla I 19.1019.10. 2 4.70—14.80. Selderij 6—10. Uien 6—11. Rode kool 8—13. Gele kool 16—19. Prei 13—25. Postelein 27—32. Spinazie 12—34. Golden Champignon 2.26 —2.32. Allicante 1 1.62—1,84. Frankentha- ler 1 1.70—1.96. Reine Victoria 1 1.05—2.27. Reine Claude d' Althan 1.21—1.26. Toma ten export A 4.90—5.00, B 4.S0, C 4.40— 4.45. Jame9 Grieve 1 A 53—85, 1 B S3— 78, I C 52—70, 2 A 47—66, 2 B 41—53. 2 C 46—54. Manks Codlin 1 A 38—43. 1 B 35— 39, 2 A 30—37, 2 B 23—32, 2 C 20—32. Yellow Transp. 1 A 39—44. 1 B 36—12. Zigeunerin 1 A 36-43, 1 B 28—35. 1 C 27—33. Clapps Fav. 1 A 52—58. 1 B 47—54, 1 C 36—45, 3 A 49—57. 2 B 47—33, 2 C 23—37. Triomphe de Vienne 1 A 69—80, 67—73, 1 C 67—77. 2 A 57—66, 2 B 60—63, 2 C 56—63. Br. Hardy 1 A 65—76, 1 B 71—76, 1 C 6372. Ellisons Orange 1 A 65—75, 1 B 66. Zoete Bloemée 1 A 39—44, 1 B 36.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7