Prinsessen Beatrix en Margriet proeven op zee eerste oesters Henk Stam benoemd in Rotterdam de BILT Zeeuwse Almanak VUSSINGEN VERONTWAARDIGD OVER OMMEZWAAI MINISTER MEJ. W0LSE TE K0RTGENE KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN VERWACHT. 2 PROVINCIALE Z E.E UW SE COURANT ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1961 VRIJDAG A.S. IN YERSEKE Groots program voor de feestdag „Zeeland Presenteert" Mensenredder Hubreelit Dingus Koster uit Yerseke, de 55-jarige schipper van de „Yerseke 4" de „Beatrix" zal vrijdag acht september a.s. op de dag van „Zeeland Presenteert" de prin sessen Beatrix en Margriet naar de visgronden mogen varen. Niemand beter dan de robuste schipper van de „Beatrix", die tijdens de ramp van 1953 als eerste met zijn boot door het gat van Ouwerkerk voer en hon derd mensen redde, kan de beide koninklijke gasten naar de pak huizen van de Oostersclielde brengen, menen de comiteleden van „Zeeland Presenteert.' Boven de vruchtbare Ooster- scheldegronden, waar de duizen den consumptieoesters in de af gelopen maanden zijn gerijpt, zullen de prinsessen Beatrix en Margriet overstappen op de „Yerseke 60" van de N.V. De Meulemeester de „Tijd" met schipper A. J. Paauwe die der traditie getrouw de eerste kor overboord zal werpen. Aan boord van dit vissersvaartuig zullen de hoge gasten de eerste oesters nuttigen. Onmiddellijk daarna volgt het tweede „overstapje" ln volle na het consumeren van de oesters begeven de prinsessen zich aan boord van het rijkspolitievaartuig „R.P. 18", dat op volle snelheid naar Yerseke terug zal varen. Op deze wijze krijgen de beide ko ninklijke gasten gelegenheid de vloot van meer dan honderd rijk versierde vissersvaartuigen te zien opvaren. Voor de twee leden van het koninklijk huis, die bijna zes uur in Yerseke zullen vertoeven, zjjn de ontvangst van de eerste oesters en de vlootschouw onge twijfeld de boeiendste program mapunten. De komst van de beide prinsessen is voor de organisatoren aanleiding ge weest een klinkend programma op te zetten. In Yerseke verwacht men volgende week vrijdag duizenden en duizenden toeristen, die het oester- en mosselfeest willen meevieren. Tientallen journalisten uit binnen- en buitenland hebben het comité „Zee land Presenteert" al kenbaar ge maakt dit jaarlijks terugkerend feest voor hun kranten of weekbladen te zullen verslaan. Belgische m Neder landse radioreporters komen naar „vlaggetjesdag-Yerseke" en even min zal de televisie van Nederland en Centrale verwarming SAWEMA kv Hederslraal 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 België ontbreken. Het publiciteitsme dium zal vrijdag 8 september zijn volle licht over Yerseke doen schij nen! Behalve de beide prinsessen zijn twee bijzondere gasten uitgenodigd, namelijk de kleinkinderen van twee roemruchte pioniers van de oester cultuur, Pompe van Meerdervoort en Groeninx van Zoelen. Zowel O. M. baron Groeninx van Zoelen uit Aar denhout als mevrouw v. d. Weyers Pompe van Meerdervoort uit Den Haag zullen de feestelijkheden bijwo nen. Programma Deze details van het koninklijk be zoek aan Yerseke ter gelegenheid van dc feestelijke opening van het oester- en mosselseizoen werden tij dens een gistermiddag in Yerseke ge houden persconferentie ontvouwd. Het is voor de zesde maal, dat „Zee land Presenteert", maar voor het eerst is er koninklijke belangstelling voor dit „zilte festijn". Bijkans van minuut tot minuut is het programma voor het bezoek van de beide prin sessen uitgestippeld. De prinsessen zullen aan de grens van de provincie worden verwelkomd door de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. 1-Iet gezelschap reist per auto. Om elf uur arriveert men vóór het gemeentehuis. Hier zullen b. en w. van Yerseke en de dagelijkse bestuursleden van „Zee land Presenteert" aan de prinsessen worden voorgesteld. Een schippertje en een boerinnetje bieden vervolgens bloemen aan. In het gemeentehuis worden de leden van de raad en de overige leden van „Zeeland Presen teert" voorgesteld. Optochten Om circa 1L20 uur trekken zeshon derd schoolkinderen, uitgerust met ballonnetjes, in optocht door de stra ten en uiteraard langs het gemeen tehuis, waar de prinsessen de jeug dige Yersekenaren zullen gadeslaan. In de stoet marcheren ook muziek korpsen mee. De prinsessen, de com missaris der koningin en de burge meester van Yerseke sluiten zich bij de stoet aan, die naar de haven mar cheert. Nadat de hoge gasten plaats i hebben -genomen op liet drijvende po-1 dium in de haven, worden de hon derden ballonnetjes de lucht Inge stuurd. Aan elke ballon is een kaartje bevestigd. De vinders, die het verst verwijderd wonen en die het kaartje insturen aan het Comité „Zeeland Presenteert", ontvangen een vaatje oesters. Vorig jaar zijn drie Franse jongetjes gelukkig gemaakt met de oesters, of althans in elk geval de vaders en de moeders Van deze tra ditie wil het comité niet afwijken. Na het feestelijke oplaten van de veelkleurige ballonnetjes, begeven de prinsessen zich wederom naar het gemeentehuis, waar hen een groot aantal genodigden, met name uit de visserijwereld zal worden voorge steld. Inmiddels hebben de prinses sen dan de optocht van minstens twaalf praalwagens, uitbeeldende verschillende facetten van de oester- en mosselcultuur, aan zich zien voor bij trekken. Vier muziekkorpsen „Mozart" uit Yerseke, „Nu met Ho pe" uit Bruinisse" „Concordia" uit Tholen en „Kunst en Eer" uit Zierik- zee verzorgen de muzikale om lijsting. Deze optocht vertrekt tegen twaalf uur van de Bernhardstraat af. Om half één ontmoeten de prin sessen de visserij-genodigden, waar na zij in hotel „Nolet" de lunch ge bruiken. Vlootschouw Tegen half twee zijn de hoge gasten alweer present op de haven, waar zij zich aan boord zullen begeven van de „Beatrix" van schipper Koster. De „Beatrix" is een van de honderd vis serschepen uit Yerseke, Bruinisse, Tholen en Zierikzee, die zullen deel nemen aan de vlootschouw, een van de meest imposante onderdelen v het programma rond „Zeeland Pre senteert". Na het eten van de oesters, dat aan boord van de „Yer seke 60" zal geschieden, draait de machtige vloot 180 graden en zet wederom koers naar Yerseke. Om drie uur is er op de haven het spel te zien: „Negentig jaar in NUL LEN", dat bijgewoond zal worden door de prinsessen. Het spel speelt zich in hoofdzaak af op het drijvende podium in de haven tegen de achter grond van het „oestereetstertje" een 5x3 m. vergroting van het gelijkna mige schilderij van Jan Steen. De Yerseke huisschilder M. Smit heeft volgens de organisatoren een fraaie vergroting geschilderd. Het aantal medewerkers van dit door Jaap Kolkman uit Santpoort ge schreven spel is vijftig. Regisseur en hoofdrolspeler is zoals te doen ge bruikelijk, de markante figuur van de hoofdonderwijzer» van de openba re lagere school, de heer J. Glerum. Na afloop van het spel begeven de prinsessen en de genodigden zich naar de grote consumptietent achter de kerk, waar oesters en mosselen geconsumeerd zullen worden. Tussen half vijf en kwart voor vijf aanvaarden de prinsessen de thuis reis naar Soestdijk. Voor de Yersekenaren houden de feestelijkheden daarmee echter be paald niet op. Om half vier is er een gekostumeerde behendigheids wed strijd met „verminkte" fietsen te zien op het gemeentelijk sportterein. In de avonduren kunnen de duizen den toeristen naar een cabaretpro- gramma kijken en tot besluit is er een taptoe en een vuurwerk. M. den Boer te Haamstede dertig jaar raadslid Voor de heer M. den Boer te s Haamstede was het vrijdag precies dertig jaar geleden, dat hij voor de Christelijk Historï- sche Unie in de raad kwam. Het was tegelijk bijna een pe- riode van dertig jaar, dat de nu 72-jarige het wethouder- s schap in Haamstede bekleedde. H De herindeling van gemeenten op Schouwen-Duiveland was er de oorzaak van, dat de lieer Den Boer dit zesde lustrum niet volmaakte. Sinds 1 janu- ari van dit jaar heeft hij wel H zitting in de raad van de nieu- we gemeente Westerschouwen, p (voor de protestants-christelïj- s ke formatie), maar de wethou- M dersfnnctie wordt niet meer door hem uitgeoefend. i Op 1 september 1931 werd de p s jubilaris niet alleen raadslid, maar tegelijkertijd wethouder. In deze functie heeft hij veel H voor de voormalige gemeente Haamstede betekend. Dat kwam onder meer duidelijk tot uiting tijdens het 30-jarig ambtsjubileum van burgemees- ter R. J. H. Q. Röell, deze M week. De heer Den Boer heeft verschillende malen het loco- burgemeesterschap in Haam- stede bekleed. Tijdens de oor logsjaren, toen jhr. Röell in gijzeling zat, werd er veel van zijn bestuurstalenten ge vraagd. In 1950 werd hij gekozen tot lid van Provinciale Staten van Zeeland. Bij zijn zilveren jubi leum als raadslid en wethou der werd hij ridder in de Orde van Oranje Nassau. De jubila- ris bekleedde tal van functies H in het verenigings- en organi- satieleven. Donderdagmorgen heeft liet p personeel van de gemeente Westerschouwen de jubilaris hartelijk gehuldigd. Bij monde j= van mej. J. Houtman kreeg hij een geschenk aangeboden: ro- zen om te planten in zijn tuin. H Het college van b. en w. heeft §1 de heer Den Boer 's middags thuis een bezoek gebracht. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VAN TOT MILJOEN. Op (1e veiling Tholen is vrijdagmid dag het verkoopbedrag van 1 miljoen gulden bereikt. Om twee uur kon de veilingmeester A. de Kool meedelen, dat de partij aardappelen die de lieer Abr. Duine uit Oud-Vossemeer bad gekocht, de 1 miljoen van dit seizoen (vanaf juni) had volgemaakt. Teler J. uist uit Tholen, die de partij had aangevoerd, was met recht trots op dit succes. Hij en de heer Duine kregen ter herinnering een kistje si garen. Het is, zoals de veilingmeester ver- MOTOR In Hansweert zaten twee schippers zwaar te bomen over de vervanging van een scheepsmotor. Allerlei mer ken werden genoemd en de voordelen werden daarbij breed-wtgemeten. Kleine Wim luisterde intensief: de motor van pappa's boot genoot na melijk zijn grote belangstelling en als dit onmisbaar onderdeel van het schip moest worden vervangendan wilde óók hij daarover zijn zegje doen. Stehje-voor dat er eens een lichtvaardige bestelling zou worden gedaan En jawel, Wim moest vaststellen, dut het helemaal de verkeerde kant óp ging. Want daar zei pappa: En toch geloof ik, dat voor mij een Kromhout-motor het beste zou zijn...". ..Als je het maar laat" klonk plotse ling driftig de héldere stem van de vijfjarige Wim ,jEn houten motor is nóóit. goed. Neem liever een brom ijzer en". Maar het is de vraag of die op de markt is.... telde, na 1920 niet meer voorgeko men,' dat het bedrag van verkochte uien, aardappelen en fruit de 1 mil joen bereikte. Hij bood de sigaren aan en bedankte liet personeel, de kopers en de telers. De betaling was altijd geregeld en de produkten zijn goed. De heer De Kool hoopte dan ook, dat het zo mocht blijven. VISSERSLATIJN. Het visserslatijn zal volgende week zaterdag dé voertaal zijn aan de Zandkrcek bij het Katseveer. Dan houdt de Eerste Goese Hngelsport- vereniging op deze plaats een inter nationaal hcngelconcours. Verschil lende verenigingen zullen aan deze wedstrijd deelnemen. Dit hengelsportevenement is een on derdeed van de „Fruit-week" en de fruitfee zal dan ook een bezoek bren gen aan de naar hun dobber turende hengelaars. Of ze zelf ook zal trach ten een visje te verschalken is niet bekend. De gevangen vis wordt later ver kocht in de vismijn (de oude visaf- slagplaats aan de Turfkade). De op brengst is voor het Polio-fonds. Voor de winnaars van de individuele wedstrijd zijn vele prijzen beschik baar, onder meer een wasmachine, een stofzuiger, een radio, werpmo- lens en hengels. Voor de korpswedstrijden zijn cr be kers, vaantjes en medailles. De waar nemend burgemeester van Goes, dr. J. W. Noteboom, zal de prijzen uit reiken. BE JA ARDENBLJEEN KOMSTEN. De onden van dagen in Nieuwerkerk hebben wat in het verschiet. Aan staande woensdag beginnen in „Ons Dorpshuis" weer de bejaardenbijeen komsten. Aldus besloot het dames comité. Alle inwoners boven de vijf enzestig jaar zijn op deze bijeenkom sten welkom. MET INGANG VAN 1 JANUARI A.S. (Slot van pog. I) „Het mag hier nog wel eens ge zegd worden", aldus de burge meester, „dat deze voorzieningen alleen te realiseren zouden zijn ten koste van Middelburg en Vlissin- gen en ten voordele van de derde gemeente, op wier grondgebied ze dan tot stand zouden komen cn die daar dan in de eerste plaats de vruchten van zou plukken". De laatste jaren is van de zijde der regering een toenemende waardering getoond voor de Sloeplannen. Uit de vorige voorontwerpen van wet was ook af te lezen, dat de minister de no dige consequenties had getrokken. „Helaas moeten we nu vaststellen, dat dit tenslotte niet het 'geval is", aldus de burgemeester, „dat juist op het zo uiterst gevoelige terrein van het binnenlandse bestuur een harmo nische ontwikkeling zal worden ver stoord en dat de gedachte van de dub belstad Middelburg-Vlissingen, die algemeen waardering heeft gevonden, volkomen in de lucht komt te han gen". Tenslotte beloofde hij met klem, dat b. en w. alles zullen doen „om dc zaak alsnog in voor Vlissingen goede banen te leiden". We/fee motieven Alle raadsleden onderschreven de ver ontwaardiging van het college van b. en w. De heer De Priester bracht daai-bij naar voren, dat de ommc- Nieuwe voorzitter van Ziekenhuisverpleging M. Reijnhoudt uit Kloetinge Tijdens een bestuursvergadering van de Vereniging voor ziekenhuisver pleging op Zuid- en Noord-Bevciand gevestigd te Goes, is de heer M. Reqnhoudt uit Kloetinge tot voorzit ter benoemd. Hij komt in de plaats van mr. dr. A. J. J. M. Mes uit Hein- kenszand, die na 33 jaar het voorzit terschap te hebben bekleed enkele weken zijn functie heeft neergelegd. De heer Reijnhoudt was reeds be stuurslid van de vereniging. Examens Voor het middenstadsdiploma slaag den dezer dagen de heren .T. Rusch uit Oostburg en M. Boone uit Koude- kerke. S Voor Zeeuws nieuws zie ook dc y pagina's 4, 5 en 8. VVVWV\*"VWVVV\A*WVVVVVV zwaai van de heer Toxopeus nog van recente datum moest zijn. want dat vorig jaar bij het „plotselinge huwe lijk tussen Veere en Vrouwenpolder" hierover nog met geen woord gerept werd. De heer H. van Rooijen (c.h.) wilde nog eens duidelijk laten uitko men, dat Vlissingen haar „overkoepe lende taak" voor de Sloe-industrieën onmogelijk kan doen zonder een grenswijziging, waardoor Souburg bij Vlissingen wordt getrokken. „Een ramp is het", zei kort cn krach tig do heer H. B. J. Knoop (v.v.d.), die er op wees, dat de minister vreest, dat het plan de instemming van de meerderheid der volksvertegenwoor diging niet zal hebben. „Maar wat zijn dan wel de motieven van die volksvertegenwoordiging?", zo wilde dit raadslid weten. „Alleen maar on begrip voor de situatie of wellicht een soort protectie voor de Randstad-Hol land?". „Uit niets is gebleken, dat de volksvertegenwoordiging tegen is", aldus de heer Kolff. „Het ontwerp van wet. is nog niet in de Kamer ge weest, ook nog niet in de commissies. Geen volksvertegenwoordiger heeft zich officieel kunnen uiten". Nadat de heer S. J, Adrïaanse (k.v. p.) had gezegd bijzonder benieuwd te zijn naar het antwoord van Gedepu teerde Staten van Zeeland, nam de raad de motie van de heer De Pries ter met algemene stemmen aan. Directeur van Nederlands grootste muziekschool Naar wij uit Botterdam verne men is de benoeming te ver wachten per 1 januari 1962 van Henk Stam, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, tot di recteur van de Stichting Rotter damse Muziekscholen. Deze stichting omvat de Rotterdamse Muziek- en Dansschool van Toonkunst, alsmede de Rotter damse Volksmuziekscholen. Het totaal aantal leraren bedraagt driehonderd en het totaal aantal leerlingen zevenduizend, zodat het liier om de grootste scholenstichting op dit gebied van Nederland gaat. De benoe ming zal van kracht worden zo dra zij is gefiatteerd door het college van b. en w. van Rotter dam. Henk Stam, die in 1922 in Utrecht werd geboren, kwam in 1954 naar Zeeland als directeur van de Zeeuwse Muziekschool, die per 1 februari 1955 officieel in werking trad. In de afge lopen zeven jaar heeft hij zich doen kennen als een begaafd musicus en een goed organisator, waardoor de Zeeuwse Muziekschool vanaf haar eerste optreden een groot succes bleek. Behalve aan liet veelomvatten de directoraat tijdens hetwelk vele nieuwe initiatieven tot ontplooiing kwamen gaf Henk Stam ook zijn krachten aan andere muzikale gebie den in Zeeland. Zo was hij enige tijd dirigent van dc „Instrumentale" te Middelburg, terwijl hij voorts optrad als adviseur in muzikale aangelegen heden van het provinciaal bestuur. Als zodanig had hij zitting in de Zeeuwse Culturele Adviesraad. Vele malen ook hield hij lezingen over mu ziek en trad hij op als jurylid bij con coursen e.d. Behalve in regionaal verband be kleedde Stam diverse functies in be sturen van nationale verenigingen en instellingen, o.a. Gaudéamus en de Contactgroep directeuren muziek scholen. Bekendheid genoot hij ook door zqn optreden in de radiorubriek „Inleiding tot muziekbegrip" en als publicist. Voorts trad hij op de voor grond als componist. Van enkele van zijn werken werden grammofoon plaatopnamen gemaakt, o.a. van de „De Ruyter-ouverture" die hij schreef ter gelegenheid van de De Ruyter- feesten en die een eerste uitvoering kreeg door het Residentie-orkest on der leiding van Willem van Otterloo. Hij schreef ook dc muziek voor het klank, en lichtspel in de Abdij. Zijn vertrek betekent voor Zeeland het verlies van een markante persoonlijk heid, die hier onder soms moeilijke omstandigheden pioniersarbeid heeft verricht. PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Zomerweekeinde H (Van onze weerkundige m medewerker) H De bewolking, die donderdag de gehele dag boven ons land H aanwezig was begon gisteren M in de loop van de dag op te los- H H sen. Hierna kon de tempera- tuur ook in Zeeland nog tot H 22 a. 24 graden stijgen, in EE Zuid-Limburg tot 30 graden Celsius. In Zuid- cn Noord-Hol- land bleef de bewolking tot het einde van de dag aanwe- zig. Op enkele plaatsen ont- staat in de nacht nog mist, maar de aangevoerde lucht ie wordt iets droger zodat deze mist en lage wolken wat vroe- ger in de ochtend oplossen. f§ m Wij blijven in een groot hoge- H drukgebied liggen waar geen g enkele depressie tegen opge- H wassen is. Dit betekent een s rustig weekeinde met zon en zomerse temperaturen. Einde- lijk is de wind weer oostelijk geworden, hetgeen na 30 mei H niet meer was voorgekomen. §1 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH EREMEDAILLE IN GOUD Veertig jaar werkzaam bij de Rotterdamsche Bank i tijdens M. Enkele honderden kwanie een receptie mejuffrouw J. Wolse vrijdagmiddag in de „Stads- wijnkelder" te Ivortgene feliciteren niet haar 40-jarig jubileum bij de Rottcrdamsclie Bank. Hoogtepunt van deze feestelijke bijeenkomst was bet moment, waarop burgemeester A. A. Schuit van Ivortgene haar de ere medaille in goud, verbonden aan dc Orde van Oranje-Nassau, uitreikte. Burgemeester Schuit, typeerde in een sympathieke toespraak mejuffrouw Wolsc ten voeten uit. „Mejuffrouw Wolse of zoais wij haar allen ken nen. Jo Wolsc". aldus burgemeester Schuit, „heeft in de afgelopen veer tig jaar niet alleen haar beste krach ten aan de bank gegeven, maar zij heeft ook aan de dorpssamenleving veel gedaan. Vaste kantooruren heeft zij feitelijk nooit gekend. Was het kantoor gesloten, dan beproefde men zijn geluk aan d huisdeur en ieder een werd altijd geholpen". Ook de heer K. G. L. M. van Spaandonk, de nieuwe districtsdirectcur van de Rot terdamsche Bank, had veel waarde ring voor 't werk van mej. Wolse in de afgelopen veertig jaar. „Zij is een pionier geweest voor de bank op Noord-Beveland en dank zij haar, is de bank er op het voormalige eiland goed ingekomen", aldus de heer Van Spaandonk. Hij bood haar een enve loppe met inhoud aan. De heer M. K. Verburg sprak mej. Woise namens de Noordbevelandse relaties toe. Hij overhandigde haar een fraaie kleinbeeldcamera, een lievclingswens van de jubilaresse. Overigens hadden do relaties met zo milde hand een jubiloumbijdrage ge geven. dat mej. Wolse ook nog een talenstudie kan verwezenlijken. Op de haar eigen wijze dankte mej. Wolse voor de overweldigende belang stelling. de fraaie geschenken en de zeer vele bloemen. Op deze receptie waren onder meer aanwezig de heer G. G. Veldhuizen, namens de hoofd directie van de Rotterdamsche Bank, de heer J. van Halst, burgemeester van Wisscnkerke, de oud-districtsdï- recteur van de Rotterdamsche Bank, de heer B. J. Schreuder, en vertegen woordigers van andere bankinstel lingen op Noord-Beveland. KUNST Grafisch werk van Cor de Wolff Middelburg, benedenzaal provinciale griffie. HET ZEEUWS MUSEUM kan zich gelukkig prijzen met de toezegging van de graficus Cor de Wolff om te zijner tijd een aantal van zijn werken ter beschikking van de stichting te stellen. Het is namelijk bijzonder mooi werk. De Wolff is een begaafd kunstenaar, met een groot scheppend vermogen, zowel in artistiek als tech nisch opzicht. Op de tentoonstelling in de beneden hal van de provinciale griffie te Mid delburg kan men zich hiervan (nog tot en met 8 september) ten volle overtuigen. Er is hier een betrekke lijk kleine, maar uitzonderlijk fraaie collectie bijeengebracht, waarvan met name de gravures het grootst in aantal boeien door zuiverheid en eenvoud. De Wolff is geen man „van grote woorden", om het zo maar eens uit te drukken. Integendeel; zijn werk is dat van een oprecht mens, bewo gen vaak met het lot van zijn mede mensen en veel van die bewogen heid vindt men terug in de simpele zwart-wit schakeringen van de pren ten, gewijd aan onderwerpen als het circus, kermis en de stormramp van februari 1953. Onderwerpen als bij beeld „Artiestenpaar", „Verschop pelingen" en „De tubaspeler" bena derde De Wolff met grote ingetogen heid, zwijgend, zonder „grote woor den" en met als resultaat eerlijk, doorwrocht en hoogst kunstzinnig werk. Stérker bewogen, als het ware trillend van emotie, is zijn op de ramp betrekking hebbend werk, dat juist daardoor een heel an der, naar onze smaak minder fasci nerend aspect kreeg dan dat, waarin men de rustig beschouwende grafi cus onderkent. Die laatste vindt men weer volledig terug in recente gravu res als „Polder", ,,De brug", „Brand", „Fabrieken" en „Wrak". Daarnaast exposeerde De Wolff en kele kleurhoutsneden, waarvan er en kele heel licht naar het abstracte nei gen. Hierin toont de kunstenaar een grote mate van oorspronkelijkheid, zonder overigens ook maar één ogen blik zijn ingetogen, beschouwende aard te verloochenen. Een drietal „Walcherse" potloodteke ningen, zeer ijl van toon, complete ren deze interessante tentoonstelling. v. B. Het weer in Europa Het weer in Europa volgens de weerrap- porten van gisteravond T uur Den Helder, onbewolkt Ypenburg. onbewolkt Vlissingen, onbewolkt Eelde. onbewolkt De Bilt, onbewolkt Twente, onbewolkt Eindhoven, onbewolkt Zuid-Limburg, onbewolkt Helsinki, onbewolkt Stockholm, onbewolkt Oslo, onbewolkt Kopenhagen, licht bewolkt Aberdeen, regenbui Londen, half bewolkt Amsterdam, half bewolkt Brussel, licht bewolkt Luxemburg, onbewolkt Parijs, onbewolkt Bordeaux, zwaar bewolkt Grenoble, half bewolkt Nice, onbewolkt Berlijn, onbewolkt Frankfort, onbewolkt' München, onbewolkt Zürich, onbewolkt Genève, onbewolkt 28 gr. Locarno, licht bewolkt 23 gr. Wenen, onbewolkt 26 gr. Innsbruck, onbewolkt 30 gr. Athene, licht bewolkt 26 gr. Rome. onbewolkt. 32 gr. Ajaccio, onbewolkt 27 gr. Madrid, zwaar bewolkt 2S gr. Lissabon, licht bewolkt 31 gr. 19 gr. 20 gr. 24 gr. 23 gr. 24 gr. 23 gr. 27 gr. 30 gr. 20 gr. 24 gr. 20 gr. 20 gr. 1 21 gr. 2Sf gr. 29 gr. 32 gr. 35 gr. 31 gr. 29 gr. 30 gr. 30 gr. 28 gr. WARM Warm en overwegend zonnig weer met een zwakke tot matige wind tussen noord en oost. In de ochtend plaatselijk mist. STR A ND VER WA CHTIN G (Van oT'ze weerkundige medewerker) Na het oplossen van enkele mist banken en wolkenvelden zonnig cn mooi strandweer. Zwakke tot matige wind tussen oost en noord. Middag- temperatuur 22 tot 24 graden, zee water 18 graden. Vooruitzichten: ook zondag zonnig en goed strand weer verwacht. ZON EN MAAN september Zon op 5.54 onder 19.24 Maan oponder 15.34 4 september Zon op 6.55 onder 19.22 Maan op 0.22 onder 16.23

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2