Stil pijn Goese raad: nieuwe stichting voor de sport moet er komen Belangrijke schenking voor Zeeuws Museum Zeeuwse Almanak 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 30 AUGUSTUS I960. LANGDURIGE DISCUSSIES Meerderheid betreurde het passeren van de werkcommissie Dp aanwezigheid van een groot aantal bestuurders van sportorganisaties tijdens de dinsdagavond gehouden raadsvergadering in Goes heeft de meerderheid van de raad niet kunnen beïnvloeden in zyn beslissing over de oprichting van een nieuwe sportstichting „Sportbelangen Goes". Met de aantekening dat mevrouw J. C. van Willegeu-Everse (c.h.) en de he ren F. Bookelaar (k.v.p.) en J. H. liooso (k.v.p.), tegen stemden, schaar de de raad zich achter het voorstel van b. en w. 0111 over te gaan tot op richting van de sportstichting. De spprtlieden, die maandag j.l. kenbaar maakten, dat zij zich niet gebonden voelden aan de statuten van de stichting, verlieten na behandeling van dit voorstel demonstratief de raadzaal. heer Loeve horen, die een uitvoerige uiteenzetting gaf over de gehele gang De meerderheid van de raad stelde zich zonder voorbehoud achter het voorstel van b. en w.. maar toch konden enkele raadsleden, die tot de vóórstemmers behoorden, wel begrip opbrengen voor het standpunt van de sport. Het waren niet alleen de tegenstemmers, die het veroordeel den, dat b. en w. de vernieuwde sta tuten aan de raad hadden aangebo den zonder de werkcommissie (in hoofdzaak beslaande uit vertegen woordigers van de sport) erin te kennen. Mevrouw Van Willegen sprak zelfs van „weinig elegant", terwijl de heer Bookelaar van een „botweg passeren" gewaagde. Er werden overigens ook harde no ten gekraakt over de werkcommis sie. Met name het A.R. raadslid M. Loeve, die in een lang betoog alle gebeurtenissen omtrent de oprich ting van een sportstichting nog eens de revue-liet passeren, was bijzonder fel van toon. Hij noemde het jongste adres van de werkemomissie c.q. dc Goese sportwereld „onbezonnen". Hij was het bepaald niet eens met dc sportlieden, dat zij representatief zijn voor meer dan -1300 sportbeoefe naars. Ook de heer Vervest liet wei nig twijfel bestaan over zijn hou ding. Hij noemde de bijeenkomst van de Goese sportlieden van vorige week vrijdagavond een „geruchtmakende vergadering". Voor en tegen Vóór en tegen kregen volop de gele genheid hun standpunt uiteen te zet ten. Om in sportsfeer te blijven: met de wethouder, die antwoord gaf. kwamen elf sprekers aan het woord. Een elftal, dat een heterogeen geheel vormde, zo bleek uit de discussies. De heer Vervest, die als eerste het woord voerde, betoogde, dat het hui dige college met deze statuten en dit voorstel goed maakte wat het vorige college fout heeft gedaan. Hij sprak zelfs van een „misleiding" van de raad, welk woord hij op aandrang van raadsvoorzitter dr. J. W. Note boom veranderde in „minder juiste voorlichting". Het gemeentelijk bezit wordt in deze statuten veilig gesteld, betoogde hij. Hij zei voorts, dat slechts 21 van de 53 sportorganisa ties in Goes adhesie hadden betuigd aan het beleid van de werkcommis sie. Met name het a r. raadslid M. meerderheid, vroeg hij zich af. Spre ker was van mening, dat de statu ten voldoende waarborgen bieden voor de sport. „Ik stem voor het voorstel van b. en w.", aldus de heer Vervest. Een krachtig „akkoord" liet ook de (Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA NV. Hederslraal 19 - Middelburg - Tel 01180-2962 van zaken. Spreker wees er op, dal de raad een eigen verantwoordelijk heid heeft te dragen. Daarom wilde men statuten, die zowel voor de sport als voor de gemeente van een verantwoorde en doelmatige beheers vorm getuigden. Deze statuten waar borgen dit. Hij merkte op, dat het de sportlieden zwaar op de maag ligt, dat niet zij een sportambtenaar kunnen benoemen. Mevrouw Van Willegen sprak een positief „neen" uit. Zij ging op ver schillende artikelen van de statuten in, waarbij zij enkele kritische op merkingen maakte. Zij vroeg zich af of de commissie van onderwijs uit de raad zich eigenlijk wel de draag wijdte van het vodrstel realiseert. Zij stelde voor het voorstel terug te ne men en alsnog contact op te nemen met de werkcommissie. Zij verwierf slechts de steun van de heren N. E. van Santé (v.v.d.), Roose en Booke laar, zodat haar voorstel werd ver worpen. Initiatieven De. heer Van Santé gooide het met name over de boeg van de sport ambtenaar. Hij wilde hiervoor een deskundig man aantrekken, die ini tiatieven weet te ontplooien. De ge meente daarentegen wil de sport bij de afdeling onderwijs onderbrengen. „Als je geld uitgeeft voor de sport, kies dan een man. die in de sport wereld wordt geaccepteerd", advi seerde dit raadslid. De heer Roose betreurde het, dat ter wijl de zaak gemeente Goes-contra de ontslagen sportambtenaar sub ju- dice is. deze gehele sportaffaire zich afspeelt. De heer Loeve- verweet hij de feiten te verdraaien en de zaak op zijn kop te zetten. Weinig te spreken was dit raadslid voorts over het feit, dat b. en w. de werkcom missie niet meer gekend hebben in cle gewijzigde statuten. Uit de gehe le behandeling van deze sportaange- legenheid trok spreker de conclusie, dal persoonlijke belangen in het spel waren en rancunes overheersten. Hij ging niet akkoord met het voorstel van b. en w. Ook de heer Bookelaar kon niet zijn instemming betuigen met de statu ten. Hij betoogde, dat de sport door de vernieuwde statuten te veel van zijn verantwoordelijkheid en zeggen schap was kwijtgeraakt. Het niet kennen in de gewijzigde statuten vond hij voor de werkcommissie het zelfde als „buitenspel zetten". Dat heeft kwaad bloed gezet, zei hij. Een sportambtenaar, zo besloot hij zijn betoog, zal een man moeten zijn, die van alle (sport) markten thuis is. Zonder aarzelen stelden zich achter het voorstel van b. en w..de heren D. van Loon (p.v.d.a.), D. Leupen (p.v.d.a.), A. G. Heijboer (c.h.) en mr. J. G. v. d. Burgt (a.r.). De heer Van Loon was er niet ongerust in, dat de sportverenigingen niet in de zaken zouden worden gekend. De heer Leupen gaf als zijn mening, dat het bij de sportlieden niet in de eer ste plaats om de statuten gaat, maar vooral om de figuur van de sport ambtenaar. De heren Heijboer en y. d. Burgt wezen erop, dat voor b. en w. zeker redenen aanwezig waren om niet met de gewijzigde statuten naar de werkcommissie te gaan. Im mers de raad had te kennen gegeven, dat de door de werkcommissie goed gekeurde statuten gewijzigd moeten worden. Dit werd ook uiteengezet door wet houder drs. J. J. Dijkgraaf, die ver der zei, dat de affaire op de spits was gedreven. Het doel van de statu ten is slechts het dienen van de Sportbelangen in Goes. Er is geen te genstelling b. en w.-werkcommissie. Enkele maanden geleden hebben wij de sport geschreven, dat de raad de laatste stem heeft. Daarom zijn b. en w. niet meer naar de werkcommissie teruggegaan met de gewijzigde sta tuten. In de toekomst zal het zo zyn, dat altijd veranderingen mogelijk zijn in de statuten, aldus wethouder Dijkgraaf. Raadsvoorzitter dr. Note- boom ontkende met klem, dat er enig verband bestond tussen de statuten en de kwestie met de ontslagen sportambtenaar. De zaak was al lang aanhangig, zo zei hij tot de heer Roose, die deze aangelegenheid ter sprake had gebracht. Nadat in tweede instantie alleen de heer Roo se enkele opmerkingen had gemaakt, nam de raad het voorstel van b. en w. aan. Toch een overdekt zwembad in Goes De mogelijkheid is er om voor Does een overdekt zwembad te krijgen. Dit verklaarde dins- dagavond burgemeester dr. J. W. Noteboom tijdens de ver- VAN IfVltl TOT NATUURSTUDIE Een dertigtal Belgische jongelui uit Antwerpen, Hasselt en Vilvoorde ver blijft momenteel op enkele boerderijen in Colijnsplaat. Zij zijn lid van de Bel gische Jeugdbond voor Natuurstudie en zij bestuderen onder leiding van de heer H. van Swinderen de Zeeuwse flora en fauna. De jongelui hebben al een bezoek ge bracht aan de schorren te Kats en en kelen zijn een nacht met een vissers boot meegeweest. Maandagavond woonden zij in hotel Zeelandia te Co- FILOSOFEN Ouder de Zeeuwse jeugd kan men menige filosoof aantreffen, diepe denkersdie ziek bezighouden met vragen als: Hoe komt het, dat er in een boterham soms gaten zitten?" Het is een kwestie, die men niet te lichtvaardig moet opvatten, want zij raakt twee grondproblemen van ons bestaan: het dagelijks brood en de ruimte. Maar zoals het zo vaak met dergelijke diep-borende vragen gaat het antwoord is héél moeilijk. Toen vorige week een meisje uit Middel burg de zaak van de boterham en het gat aansneed, wist echter haar broertje' een technisch-aangelegd ventje met een rijke fantasie di rect het antwoord: >rDe bakker is door dat gat gekropen"g Zusje dacht ernstig over het ant woord na, overwoog het vóór en het tegen en accepteerde het tenslotte om .daarna het volgende probleem aan te snijden: „Maar hoe komen de galen in de kaas?" Vóór broerlief echter antivoord kon geven wist zij het zelf al: Daar is Albert Heijn natuurlijk doorgekomen". Tja, tjadie Albert. lijnsplaat een lezing bij over de oes terteelt en het Deltaplan. Deze lezing werd aangeboden door de Nederland se Jeugdbond voor Natuurstudie. SERENADE De drumband van de Axelse harmo nie „Concordia" bracht dezer dagen een serenade aan een bejaarde inwo ner van dit Zeeuws-Vlaamse stadje. Dat was dp heer C. Dekker, die zijn tachtigste verjaardag vierde. MYXOMATOSE In de bossep van het recreatiegebied Plan-Zuid te Axel heerst de laatste tijd weer de gevreesde konijnenziekte myxomatose. Heel wat langoren wor den het slachtoffer van deze ziekte; boswachter C. Versluys moet dage lijks vele konijnen afmaken en ver nietigen. TORENKRUIS Het torenkruis van de r.-k. lcerk van de H. Eligius te Oostburg zal in de toekomst ook 's avonds zichtbaar zijn. Pastoor-deken A. A. F. Lieve- goed heeft het initiatief genomen .om het kruis te laten verlichten. Om het geld hiervoor bijeen te krijgen zal on der de parochianen een inzameling worden gehouden. AANTREKKELIJKE SPORT De jeugdcommissie van de Oostburg- se Sportvereniging wil de Oostburgsc jougelui „van de straat houden". Om dit te verwezenlijken is de jeugdcom missie van plan de sport aantrekke lijker te maken. Ook hiervoor is geld nodig en daarom wordt er een verlo ting gehouden. Tienduizend loten a tien cent worden er uitgegeven en de jongelui zelf zullen deze loten aan de man brengen. Voor de spelers van de juniorenelftal len heeft de jeugdcommissie nog iets anders in petto: een weds try d, waar bij vooral zal worden gelet op sportivi teit, kleding, inworpen en doelpunten. (Advertentie) met ROTERQDN .HAHHACEliriSCHE H8HIEX ((rOTEr)) HIEVEMUH Arbeider bijna gewurgd door dorsmachine Dezer dagen kwam de heer G. S. tijdens het dorsen op een Westdorps landbouwbedrijf in een netelige situa tie. Hij was onder de dorsmachine gekropen, toen hij met zijn kleding in een draaiende as verward raakte. Zijn kleren werden steeds vaster om hem heen getrokken en hij verkeerde reeds in ademnood, toen een van zijn mede-arbeiders de machine afzette Behalve een gpschaafde rug man keerde S. niets. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 7. Bodediensten in Goes worden verplaatst De bodediensten in Goes zullen wor den verplaatst van de Ned. lierv. kerk naar de M. A. de Ruyterlaan. Dit besluit nam de raad van Goes tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering. Slechts de heer J. H. Roose (k.v.p.) wenste geacht te worden te hebben tegengestemd. Het hoofdbezwaar van de heer Roo se vormde het vervoersprobleem. Uit het oogpunt van verschillende ver- voerstechnische overwegingen wilde hij niet aan het voorstel meewerken. Burgemeester Nooteboom verklaarde, dat de verplaatsing een eerste fase is. Het ligt in de bedoeling 'om tot een bodecentrum te geraken, waar de bodes hun zaken kunnen afhande len. Mogelijk kan dit centrum wor den gebouwd op een strook grond in de onmiddellijke nabijheid van de De Ruyterlaan. Om precies elf uur ging de raad op verzoek van dr. Nooteboom over in besloten zitting in verband met een bespreking, welke de burgemeester vandaag zal hebben met de minister van economische zaken, die dan een bezoek brengt aan Zeeland. Knaapje met hand bekneld in sorteermachine In de uiensorteerinrichting van de heer A. IJzelenberg te Oosterland raakte maandagmiddag het elfjarige zoontje van de familie B. met zijn linkerhand tussen de ronddraaiende rollen van ëen machine, die de staar ten van uien afsnijdt. Het liet zich aanvankelijk aanzien, dat het kind vier vingertjes zou moeten missen. Het kind is ter verpleging opgeno men in het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee. Collecte De te Sirjansland gehouden collecte ten bate van het Rode Kruis heeft NAAA'WWN^^N^WWS^WvW 81,61 opgebracht. vraag van de heer F. Booke- n laar (k.v.p.) zei dr. Noteboom over de aanleg van een open zwembad, dat principieel sub- sidie is toegezegd voor de on- s rendabele top. Dit is ook het j geval voor het grondwerk. Hij =e zei voorts, dat de mogelijkheid m bestaat, dat Goes naast een open zwembad een overdekt n j §f zwembad krijgt voor geheel Zeeland. De adviseur van Gcd. Staten heeft Goes als plaats voor een overdekt zwembad genoemd, aldus de burgemees- j ter. „Wij zullen deze zaak aanhangig maken bij Ged. Staten". 1 illlllllllllllllllllllllllllllll® Zierikzeese apotheker G. A. Gasille overleden Dinsdag is in de Corneliastichting te Zierikzee op 84-jarige leeftijd over leden de heer G. A. Gasille. Onge veer 55 jaar heeft de heer Gasille in de Zierikzeese Sint Janstraat een apotheek gedreven, die de mooiste van het land werd genoemd. De heer Gasille was in Zierikzee een bijzonder geziene figuur. Op 21-ja- rige leeftijd stapte hij in de zaak van zijn vader, na een middelbare en universitaire studie te hebben ge volgd. De apothekerszaak bevatte een bijzonder waardevolle en interessante inventaris. Er waren verschillende kostbare vijzels. Eén daarvan, van fors formaat, trok onmiddellijk de aandacht van elke bezoeker of klant, die de winkel van de heer Gasille binnenstapte. Het was namelijk een kunststukje van dc bekende Mechel- se klokkegieter Pieter van de Gheyn, de vervaardiger van Nederlands oud ste carillon, dat zoals gemeld in de Zierikzeese Zuidhavenpoort zal worden gehangen. De opstallen van de winkelinrichting heeft de heer Gasille met de vijzels verkocht aan het museum van de apothekerij in Gouda, toen hij nu acht jaar geleden zijn 'zaak van de hand deed. Bezat Zierikzee aanvankelijk drie apotheken, thans is er nog slechts één. De heer Gasil le stamde uit een bekende apothe kersfamilie. Auto kantelde in bocht bij Nieuwland Waarschijnlijk door het te resoluut terugdraaien van het stuur is dins dagmiddag rond twaalf uur op de rijksweg onder de gemeente Nieuw en Siut-Joosland een auto met twee inzittenden gekanteld. Dit gebeurde in de scherpe bocht in dc rijksweg nabij café-restaurant „Luctor et Emcrgo". De auto Schoof enkele meters over de rijksweg, waarna de wagen op zijn kop bleef liggen. Voor de beide inzittenden, de heer J. J. de R. en mej. Van der W. uit Franeker liep dit ongeluk wonder goed af. De heer De R. kwam name lijk met de schrik vrij, terwijl zijn verloofde alleen een gekneusde lin ker bovenarm had. Nadat dokter P. J. Brons eerste hulp had verleend, werd mej. Van der W. voor verder onderzoek naar het Gasthuis te Mid delburg gebracht, vanwaar zij later op de middag naar huis kon terug keren. De auto werd zwaar bescha digd. Het verkeer op de rijksweg on dervond gedurende ongeveer een half uur stagnatie. P. Schipper benoemd tot visserijcontroleur Bij besluit van de minister van fi nanciën is de schipper bij de visse- rijpolitie op de Zeeuwse Stromen, de beer P. Schipper benoemd tot con troleur in vaste dienst met als stand- l plaats Yerseke. BIJ OPENING EXPOSITIE IN GRIFFIE Cor de Wolff bood grafisch werk aan Dinsdagmiddag heeft de commis saris der koningin in de provin cie Zeeland, jhr. mr, A. F. C. de Casembroot, in de hal van de Provinciale Griffie te Middel burg een expositie van tekenin gen en gravures van de in Mid delburg geboren kunstenaar Cor de Wolff officieel geopend. De in Amsterdam woonachtige kun stenaar toonde zich bij deze ope ning bijzonder verheugd, dat thans in zijn geboorteplaats een tentoonstelling van zijn werk is ingericht. Deze voldoening en zijn verknochtheid aan Zeeland bracht Cor de Wolff in zijn dankwoord verder tot uiting door aan de Zeeuwse Museum stichting een honderdtal van zijn werken te schenken. Eerder had jhr. mr. De Casembroot het in zijn openingswoord bijzonder prettig genoemd, dat hij de officiële opening van een expositie van een oud-stadgenoot mocht verrichten. „Zelfs van een oud straatgenoot", zei de commissaris, die meedeelde dat beiden in de Spanjaardstraat te Mid delburg zijn geboren. „Nooit had ik kunnen denken, dal ik later nog eens een expositie van de heer De Wolff zou openen", zei de commissaris, die het bijzonder op prijs stelde, dat het grafisch werk van de heer De Wolff in de benedenhal van de Griffie kon worden geëxposeerd. Tegelijk wees de commissaris er echter op. dat het hier een bijzonder geval betrof en dat het niet in dc bedoeling ligt de ze ruimte voor iedere gelegenheid beschikbaar te stellen. In deze expositie zag jhr. mr. De Casembroot ook een eerste daadwer kelijk naar buiten treden van de Zeeuwse Museumstichting in de per soon van de directeur van deze stich ting, dr. P. K. van Daalen, die als ad viseur optrad bij de opstelling van de tentoonstelling. De commissaris besloot zijn toe spraak met het uitspreken van dc Gasboei op drift H Sinds maandagavond is de gas- boei O-B.V. nabij Wemeldinge op drift. Bij vloed drijft de M boei af naar het oosten en bij H eb naar het westen. Aanvan- kelijk was men in de veronder- stelling, dat een onbekend m vaartuig de boei van de veran- kering had gevaren, maar het „wandelen" van de gasboei is H waarschijnlijk te wijten aan het zeer sterke springtij van afgelopen maandag. Voor de H sterke stroom is de veranke- ring niet zwaar genoeg ge- s weest Nu de lichtboei niet meer op de juiste plaats ligt, levert dit gevaar op voor het scheepvaartverkeer. m Het Loodswezen uit Vlissingen zal vandaag de nodige voor- zieningen treffen. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Bij de opening van een expositie van zijn grafisch werk in de hal van de Provinciale Griffie te Middelburg heeft de Amsterdamse kunstenaar Cor de Wolff honderd van zijn werk stukken aan het Zeeuws Museum aangeboden. Op de foto: de kunst schilder aan het woord. (foto P.Z.C.) KUNST Orgelconcert Lambert Erné NIEUWE KERK De Utrechtse organist Lambert Er né gaf gisteravond in de Nieuwe Kerk een korte orgelbespeling met een programma van vier werken uit de periode van vóór BachTocca ta van Sweelinck, koraalfantasie „Jesus Christus unser Heiland" en voorts „In dich hab'ich gehoffet", beide van Heinrich Scheidemann. en tenslotte van Reinken de koraalfan tasie „An Wasserflüssen Babyion". Erné speelde voortreffelijk dit zij vooropgesteld maar desondanks heeft het concert ons niet kunnen boeien. Een dergelijk eenvormig programma stelt de hoogste eisen aan de luisterintensiteit, aan welke eisen wij niet konden voldoen gister avond. Wij zyn overigens geheel be reid de schuld daarvan op ons te ne men of althans het grootste deel. Het resterende moge worden afge schoven op de lome zomeravond (de enige van 1961 vermoedelijk), die het ons althans onmogelijk maakte om de verfijning van muziek, die drie eeuwen geleden werd geschreven, naar waarde te schatten. Daarbij blijft niettemin een lichte twijfel be staan aan de juistheid van Erné's pragrammakeuze. die toch wel heel erg naar het verleden was gekeerd. Het leek cr nu op alsof de organist de docent was op een cursusavond: ..orgelkunst van oude meesters". Er waren overigens weinig cursisten. de K. Bijeenkomst Voortgezet Economisch Onderwijs Ter'gelegenheid van haar eerste lus trum heeft de Stichting voor Voort gezet Economisch Onderwijs te Mid delburg dinsdag 5 september een bijeenkomst in het stadhuis belegd. Op deze bijeenkomst zullen korte in leidingen worden gehouden, onder andere door de heer C. A. Kamme- raad, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse Eilanden en secretaiis van de stichting, die zal spreken over „Vijf jaar voortgezet economisch onderwijs in Zeeland". De heer J. Fukken, bedrijfsorganisator bij de n.v. Zeeuwse Confectiefabriek, zal een inleiding houden over „Wat ver wacht de bedrijfsleiding van de ad ministratie". Vervolgens spreekt M. de Bruyne, directeur van de stichting over „Wat kan de administratie voor de bedrijfsleiding doen?". Tot slot van de avond bestaat er gelegenheid tot discussie, die geleid zal worden door drs. C. M. Kerkhoff, docent be- drijfshuishoudkunde. pilllllllillllllllllllliilllllllilllllllM Zakenpanden te Sluis met teer besmeurd I In Sluis zijn enkele zakenpan- den dinsdag besmeurd met een teerachtige substantie. Ver- p M moedelijlc hebben de vandalen, m s leeggeblazen eieren gebruikt, die gevuld waren met een p teerachtige stof. Opmerkelijk §1 was dat men met deze voor- p werpen naar Franse opschrif- ee ten op de panden wierp. Dc s rijkspolitie heeft de zaak in j| ee onderzoek. n llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll hoop. dat velen deze expositie zullen bezoeken, waarna hij de tentoonstel ling officieel voor geopend verklaar de. In zijn dankwoord bracht Cor de Wolff dank aan allen, die aan de rea lisering van deze expositie hebben meegewerkt, waarna hij wees op de niet zo lang geleden in het leven ge roepen Zeeuwse Muscumstichting. Schenking Cor de Wolff zei gegrepen te zijn door het grote enthousiasme, waarmee aan de realisering van een Zeeuws Museum wordt ger jyerkt. Hij deed daarop de toezeg ging van een honderdtal van zijn werken voor dit museum. Ook sprak de heer De Wolff de hoop j uit, dat het museum een belang rijk cultureel centrum mag wor- den, dat veel bezoekers zal trek- ken. Zich richtend tot zijn Zeeuwse kunst broeders wenste hij. dat velen zijn voorbeeld zullen volgen door hun beste werken aan het Zeeuws Mu seum te schenken. Bijzonder dankbaar en verrast toon de de commissaris zich met de gift, hetgeen hij een sympathiek gebaar noemde. Het eigenlijk bedanken liet de commissaris over aan gedeputeer de mr. dr. A. J. J. M. Mes, voorzitter van de Zeeuwse Museumstichting, die de aanbieding een overweldigend geschenk voor het Zeeuws Museum noemde. Ook deelde mr. dr. Mes nog mee, dat besloten is de naam Zeeuw se Museumstichting voortaan af te korten tot het korter, maar krachti ger klinkend j,Zeeuws Museum". Het weer in Europa Het weer in Europa volgens de rapporten van gisteravond 7 Den Helder, onbewolkt Ypenburg. onbewolkt Vlissingen, onbewolkt Eelde, onbewolkt De Bilt, onbewolkt Twente, onbewolkt Eindhoven, onbewolkt Zuid-Limburg, onbewolkt Helsinki, half bewolkt Stockholm, huif bewolkt Oslo, zwaar bewolkt Kopenhagen, onbewolkt Aberdeen, licht bewolkt Londen, onbewolkt Amsterdam, onbewolkt Brussel, onbewolkt Luxemburg, onbewolkt Parijs, onbewolkt Bordeaux, onbewolkt Grenoble, onbewolkt Nice, onbewolkt Berlijn, onbewolkt Frankfurt, onbewolkt Mtinchen, onbewolkt Zürieh, onbewolkt. Genève, onbewolkt Locarno, onbewolkt Wenen, onbewolkt Innsbruck, onbewolkt Belgrado, onbewolkt Rome, licht bewolkt Ajaccio, onbewolkt Madrid, onbewolkt Mallorca, onbewolkt Lissabon, onbewolkt 25 gr. 27 gr. 24 gr. 26 gr. 27 gr. 27 gr. 23 gr. 28 gr. 18 gr. 20 gr. 21 gr. 19 gr. 22 gr. 32 gr. 27 gr. 29 gr. 28 gr. 34 gr. 38 gr. 31 gr. 31 gr. 25 gr. 29 gr. 27 gr. 28 gr. 28 gr. 29 gr. 26 gr. 30 gr. 30 gr. 34 gr. 26 gr. 35 gr. 30 gr. 30 gr. TIJDELIJK ZEEWIND Droog en vry zonnig weer. Zwakke tot matige wind uit richtingen tussen zuid en west. Aanvankelijk warm tot zeer warm. Later afkoeling. STRAND VERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker). Ook vunduug zonnig en zomers strandweer. Tijdelijk een weinig be wolking. Zwakke tot matige zuide lijke. later zuidwesten wind. In de middag ongeveer 20 tot 23 graden, zeewater 18 graden. Vooruitzichten: zonnig en goed strandweer. ZON EN MAAN 31 augustus Zon op 5.49 onder 19.31 Maan op 22.25 onder 12.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2