VANDAAG: PARIJSE MODE IN BEELD AMERIKAAN WILDE KENNEDY DOOR BOMAANSLAG DODEN GOEDKOPE WONINGEN VOOR MINDER DAN 10.000 GULDEN Twee creaties van bekende Parijse mode-kunstenaars: van Maggy Rouff is het avondtoilet, bestaande uit een beige satijnen mantel, gedragen over een kanten toilet japon in dezelfde kleurgegarneerd met een roos in de verhoogde taille. Guy Laroche vervaardigde het mantelpak: het kostuum is van saffraangele wollen stof, blouse en hoedje zijn van veu lenbont. Wintermode uit Parijs: links een hèrfstpakje van Jacques Esterél (ontwerper voor o.a. Brigitte Bardot), gemaakt van zwart-wit gestreepte tweed, met een sjaaltje van zeelwn- debont en een zwart bont mutsje; daarnaast een winter- ensemble, eveneens van Este- rel, vervaardigd uit roomkleu rige wol met als contrast een zware ceintuur. Op de ene foto wordt het pakje mèt, op de an dere zonder jasje gedragen. Rechts: een creatie van Pierre Balmain, „Stockholm'' geti teld. Materiaal voor dit en semble is een soepele beine wollen stof. Het resultaat: een japon met bijpassende korte mantel die in de taille door een centuur wordt ingenomen, en waarvan de vier zakken met een reepje leer zijn afge zet. Sportief is onderstaand ensemble dat niet uit Parijs, maar uit Italië komt. Avolio ontwierp het en gebruikte wollen stof in bruin, beige en zwart voor de jas. Hiernaast: in de Parijse hoedenmode ziet men dit najaar veel veren. Claude Saint-Cyr maakte deze hoed en stola van rossige en brons kleurige lianeveren. GEZIN MOEST GESPAARD BLIJVEN Auto met staven dynamiet moest president opblazen De wens om de levens van presi dent Kennedy's vrouw en twee kin deren te sparen, voorkwam de opzet van een 73-jarige, geestelijk onvol waardige, man, om de president door een bomaanslag uit de weg te rui men. De auto van Richard 1'. l'avlick stond o(> 11 december 1.060 gepar keerd voor de woning van «Ie familie Joseph P. Kennedy in Palm Beach, Florida. Ilet was zondag en de man wachtte op het ogenblik dat presi dent-elect Kennedy uit liet huis zou komen om zich naar de katholieke St. Edwards kerk to hegeven ter bijwoning van de mis. In Pavliclts groene Buick lagen ze ven staven op scherp gesteld dyna miet. Pavliclc had de bedoeling zijn wagon op die vtnl Kennedy te laten inrijden en de lont in werking te stellen. „II? zou bij dezelfde gelegen heid zijn omgekomen", verklaarde Pavliclc naderhand in een schriftelij ke bekentenis. Hoewel de geheime dienst op de hoogte was van Pavlicks plannen en naar de man uilzag. vermoedden de agenten geen ogenblik dat hun man in de wagen zat die voor het huis van de Kennedy's stond geparkeerd De agenten kunnen het zich zelfs nu niet herinneren. Ztt steunen uitslui tend op Pavlicks eigen woorden. Gezin sparen Nu zijarrestatie, verklaarde de would'-bc moordenaar tegenover John A. Marshall, van het F.B.I. bureau in Miami* dat bij züa jjlan niet volvoerde, omdat hij me vrouw Kennedy en haar kinde ren die toen drie jaar en 1 maand oud waren wilde spa ren. Hij zei dat ze in de deur opening stonden toen de presi dent-elect naar buiten kwam. Pavlicks werd vier dagen na het in cident gearresteerd. De volgende dag ondertekende hij een verklaring, waarin hij zei dat hij van zijn huls in Belmont, New Hampshire, naar Palm Beach was gereden, om Ken nedy uit de weg te ruimen „op de enige manier waarop mij dat moge lijk was". In Pavlicks motel werden nog drie staven dynamiet gevonden. Hy liad zyn gehele bezit in Belmont van de hand gedaan, klaarblijkelijk zjjn eigen dood als zyn voorland ziende. Op 27 januari 1901 werd Pavlicks door rechter Emmet C. Choatc ver wezen naar het medisch centrum voor gevangenen van de staat in Springfield, "Missouri. Nederlander in Australië verdween met zeiljacht De Australische politie heeft aan boord van een jacht een 19-jarige Nederlander gearresteerd nadat het jacht de „Outward Bound", ter waar de van 18.000 pond, uit de haven Brisbane was verdwenen. De speurtocht werd met vliegtuigen en schepen ingezet en het vaartuig werd op een zandbank aangetroffen. De politie wilde dc naam van de Ne derlander niet vrijgeven. Hij was afgelopen dinsdag uit Sydney te 'Bösbane aangekoman* EUROPA-ZEGEL NAAR NEDERLANDS ONTWERP Voor de tweede maal zal, in het ka der van de „Conférence Européenne des Administrations des Postes et des Telecommunications" (C.EJP.T.), een Europa-zegel worden uitgegeven. Tjjdens een vergadering van de pos tale commissie van de C.E.P.T., in Londen gehouden, hebben negen van de negentien samenwerkende Euro pese postadministraties uit de ont vangen inzendingen voor een ge meenschappelijke Europa-zegel het ontwerp van de Nederlandse kunste naar Theo Kurpershoek gekozen. De nieuwe Europa-zegel toont als hoofdmotief een vlucht van negen tien duiven, die de samenwerking, die in C.E.P.T.-verband symbolise ren. Ook ditmaal werden de initialen van de C.E.P.T. in de compositie van de zegel opgenomen, evenals de let ters van het woord „Europa" die de ontwerper paarsgewijze boven elkaar heeft geplaatst. Evenals in vorige jaren verschijnt de Europa-zegel van Nederland in twee waarden, t.w. 12 ct. en 30 ct., en wel de 12 ct. in goudbruin en de 30ct. In groenachtig blauw. De zegels zullen voor het publiek verkrijgbaar zijn van 18 september 1961 tot en met "14 oktober 1961. Zij blijven voor franlte- ring geldig tot en met 31 december 1962. Vermist jongetje in Muntendam verdronken In het Oude Verlaat naby dc „Wijdc- hlik" in de gemeente Muntendam is gistermorgen het stoffelijk overschot fevonden van de elf-jarige Harm rins uit Veendam. Sinds woensdag, toen hij op weg was naar school, werd hij vermist. Een voorbijganger ontdekte het stoffelijk overschot. 9 Door blikseminslag Is de top van de berg „Haunolt" in de omgeving van de Italiaanse plaats Bolzano zes meter inge kort. De hoogte bedraagt nu 2936 meter.. „ELLY-HUISJES" Gemeenten hebben kritiek op „gemis aan comfort" (Van onze Haagse redactie) In de „Nederlandse gemeente", het weekblad van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, waarschuwt de lieer H. -I. Langman tegen de drei gende aantasting van de Nederlandse wooncultuur door de bouw van hui zen met een prijs van even onder de 10.000. Voor 10.000 kan geen woning ge bouwd worden, aldus de schrijver van liet artikel. Dat dacht men althans. In een van de Nederlandse gemeenten is toch een woning gebouwd voor minder dan 10.000 namelijk voor 9.985, die te boek staat als Elly- huisje Om tot deze lage prijs te ko men, is de woning totaal uitgekleed de heer Langman schreef dan ook boven zijn artikel „naaktcultuur" door op 51 punten bezuinigingen aan te brengen. Onder de bouwkosten vallen niet de grondkosten, de kosten van aansluiting op licht, gas, water en riolering, de legeskosten en de honoraria van de architect en de notaris. Dit meegeteld en in aan merking genomen, dat de kosten van onderhoud, grond-, straat- en rioolbelfesting op zeker 130 per jaar te stellen zijn, zal per week 19,50 moeten worden afgezon derd uit het loonzakje wegens „woonkosten". Dit bedrag acht de heer Langman veel te ho.og voor duizenden en dui zenden. die beneden de sociale loon grens blijven met hun inkomen. De eigenaar zal zo'n Elly-huisje dan nog geheel zelf moeten aankleden, e gemeentebesturen kunnen zich wel op het standpunt stellen dat deze woningen in de vrije sector als par ticuliere woningen moeten worden be schouwd en dat het dus niets van doen heeft met de exploitatie en het onderhoud ervan, maar de heer Lang man deelt dit standpunt niét. Het doel is toch vandaag om een goede woning te brengen zo zegt hij waarin men zonder zorgen, wat constructie, afwerking en comfort betreft, kan wonen. Was het niet dr Berlage, die in 1918 sprekende over de toenmali ge woningnood zei, dat 'deze nood eist dat er zo snel en bovendien zo goed koop mogelyk moet worden ge bouwd? Dit mag aldus Berlage er ech ter In geen geval toe leiden, dat aan het afzonderlijke voorwerp dezer massaproduktie slechts minimale eisen zouden worden gesteld. Integen deel, er wordt gestreefd naar een pro- dukt, dat voldoet aan alle eisen, die aan woningen plegen to worden ge steld. Wrak Hunze VI geborgen Het wrak van de Nederlandse kusL vaarder „Hunze 6", die op 16 augus tus op een zandbank nabij Langeoog was gestrand, is zaterdag de haven van Langeoog binnengesleept. Bij de stranding van het vaartuig kwamen de gezagvoerder en een matroos om hot leven. De stuurman wist zich aan het schip vast te klam pen en werd lat$r door een hef- schroefvliegtulg gered, Tunnel of brug Wedstrijd-aanbesteding in Antwerpen De Belgische technische commissie voor de tweede Schelde-oeververbin- dïng in Antwerpen heeft geen keus kunnen maken tussen een brug of een tunnel. Op een vergadering in de Antwerpse havenstad hebheu de leden van de commissie moeten vast stellen, dat tegenstellingen over voor- en nadelen van brug of tweede tunnel niet konden worden „over brugd". Inplaats van zelf een advies uit te brengen aan de Belgische minister van openbare werken is uiteindelijk besloten een „wedstrijd-aanbeste ding" uit te splirijven, waarbij de ondernemingsmaatsehappijen 'de vrije hand wordt gelaten of zij een ontwerp voor een brug of voor een tunnel willen indienen. Jongeman stal twaalf brommers en zes fietsen De recherche van Ravestein heeft de vorige week een 21-jarige jongeman van zijn hotelbed gelicht. Hij st.iul by het hotel ingeschreven onder de naam Piet Damen. De gearresteerde bleek echter niet de - Tour de Prance-renner te zijn, hoe wel hij wel iets met fietsen te maken had. Voor het hotel stond namelijk een bromfiets die bij gestolen bleek te hebben. Na eengrondig onder zoek door de rijkspolitie bleek, dat. hrj 12 bromfietsen en zes fietsen had gestolen en doorverkocht aan een rijwielhandelaar in Grave. Alle ge stolen tweewielers zijn intussen aan hun rechtmatige eigenaars terugge ven. Bij een ontplofïfng in een fabriek van raketbrandstof der Amerikaanse marine in Indian Head, in de staat Maryland, zijn vijf mensen ojp hep leven gekomen. De fabriek werd geheel verwoest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7