Ahrend dubbel rook- Matige tijden bij de strijd om Zeeuwse zwemkampioenschappen Baron Bluff half zwaar G. DE WIT WINNAAR VAN KOERS IN 'S-HEERENHOEK wordt ook schoolympisch deelnemer 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961. D03BELMANN. LEKKER MAN! TITELS WEER VERDEELD Nieuw record op de vrije slag van Tini Daalhuizen Bijzondere prestaties hebben de Zeeuwse zwemkampioenschap pen, die zaterdagmiddag in het Kanaal door Walcheren in Sou? burg werden gehouden, niet opgeleverd. De tijden op de meeste nummers %varen bepaald teleurstellend Slechts één Zeeuws re cord werd verbeterd: de Souburgse zwemster Tini Daalhuizen zwom met een tijd van 1 min. 15,7 sec. haar eigen record op de 100 meter vrije slag dames aan flarden en prolongeerde zo haar titel op dit nummer. werd verrast door K. Keyser van de Starters. Tijden waren respectieve lijk 1 min. 31,3 sec. en 1 min. 31,6 sc. Op de viermaal 50 meter wissel slag estafette dames waren het M. Brakman.. M. Pieters. L. Brakman éh D. Rootsaert van de Starters uit Aardenburg, die in een tijd van 2 min. 58,8 sec. het eerst aantikten. De eerste die een titel in de wacht sleepte was Piet Rotte van Luctor uit Middelburg, die op de 100 meter rugslag rustig van zijn tegenstan der, R. Duit van De Schelde uit Ter- neuzen, wegliep en met een tijd van 1 min. 27.6 sec. de titel in de wacht sleepte. Overigens was dit niet de enige titel, die de Middelburger ver wierf. Ook na de 100 meter vrije slag mocht Rotte op de hoogste trede van het schavotje gaan staan, ter wijl hij eveneens een aandeel had in de overwinning die de Luctor-ploeg behaalde op de viermaal 100 meter wisselslag estafette. Op de 100 me ter vrije slag had hij evenwel niet de snelste tijd gemaakt. Dit deed de Scheldezwemmer M. de Pooter, die echter wegens het foutief nemen van een keerpunt werd gediskwalificeerd. Prachtige resultaten ook boekte de Scheldpstroom-zwemster Th. v. d. Heuvel, die eveneens twee titels won. Op de 100 meter rug slag was ze met 1 min. 34 sec. ongenaakbaar voor de overige deelneemsters, terwijl ze ook op de 200 meter schoolslag met een tr|d van 3 min. 27.5 sec. de titel in de wacht sleepte. Bijna verrast De 200 meter schoolslag heren ein digde eveneens in een overwinning voor de Scheldestroom. P. v. d. Heu vel werd hier winnaar met een tijd van 3 min. 09.6 sec. na een bijzon der spannende finish. De Delftenaar P. Mazure die buiten mededinging aan dit nummer deelnam maakte de snelste tijd: 3'min. 09.1 sec. Op de 100 meter vlinderslag dames prolon- seerde W. de Bruijn van de Bruin vis uit Terneuzen haar titel. Geleide lijk uitlopend op Tini Daalhuizen van S.Z.V. finishte ze met een tijd van 1 min. 40 sec., een meter of drie voor de Souburgse zwemster. De titel bij de heren ging naar Th. Vervoorn van Luctor die ruim 90 meter onbedreigd aan de kop zwom, maar bijna nog Verdiend gelijkspel van Terneuzen tegen Neptunus De laatste oefenwedstrijd van Ter neuzen tegen het Rotterdamse Nep tunus zal de supporters van de Ter- neuzense voetbalclub alsnog ver trouwen hebben gegeven voor de nieuwe competitie. Tegen Neptunus hebben zij bewezen, dat zij uit het goede hout gesneden zijn. Een ge wijzigd Terneuzen behaalde een verdiend 22 gelijkspel en wanneer de nieuwe midvoor Van der Hooft van Terneuzen wat gelukkiger was geweest, dan had er ongetwijfeld een zege ingezeten. Nadat Neptunus de aftrap had verricht, kreeg men van weerszijden een technisch zeer goed spel te zien, waarzij Terneuzen over wegend sterker was. Toch waren het de bezoekers, die met een vliegend schot van rechtsbinnen Van de Lek een 10 voorsprong namen. De gastheren bleven echter aanvallen en de gelijkkomer kon dan ook niet uit blijven. Deze ontstond uit een door Wissel genomen corner, die door Dooms op even fraaie wijze werd afgewerkt (11). Een schitterende foren van midvoor Meeuwsen werd nogal krachtige wijze door de leptunus-verdediging onderschept. Toch bleek dit slechts uitstel, want uit een mooi aangegeven bal van Doorns scoorde Wissel (21). Met deze stand brak de rust aan. Het spelbeeld was na de rust hetzelfde: een sterk Terneuzen met een stug verdedigend Neptunus. Toch waren het de bezoekers, die uit een soloren van hun rechtsbinnen Van de Lek tot de gelijkmaker kwamen. Wat Terneuzen daarna ook probeerde, het mocht niet lukken. Vooral de zeer actieve midvoor Van de Hooft en rechtsbinnen Franken hadden weinig geluk met hun schoten. Een schitte rende kopbal van midvoor Van der Hooft had een beter lot verdiend. Het leek er zelfs nog op dat Neptu nus even voor het einde met de overwinning zou gaan strijken, maai de doorbraak van hun midvoor werd door rechtsachter Meijer juist op de doellijn gekeerd. De laatste titel voor Luctor werd behaald op de vijfmaal 50 meter vrije slag estafette dames in 3 min. 15 sec. Tweede werd de Bruinvis in S min. 19.6 sec., terwyl de ploeg van S.Z.V. werd gediskwalificeerd. R. Schot, G. Francke, J. v. d. Meyden, A. v. d. Woestyne en J. den Boer zorgden tenslotte voor de enige titel voor de Zeehond uit Vlissingen. In 3 min. 44,6 sec. zegevierden de Vlissin- gers op de vyfmaal 50 meter vrije slag estafette heren. De wedstrydén, die werden georganiseerd door de Souburgse Zwemsport Vereniging hadden een vlot verloop. Uitslagen De uitslagen luiden: 100 m. rugslag heren: 1 P. Rotte, Luctor, 1.27.6; 2 R. Duit, De Schelde, 1.36; 100 m. rugslag dames: 1 Th. v. d. Heuvel, Scheldestroom, 1.34; 2 I. Stadhou ders, Luctor, 1,36.8; 3 M. Brakman, De Starters, 1.38.2; 200 m. school slag heren: 1 P. v. d. Heuvel, Schel destroom, 3.09.6; 2 K. Keyser, Star ters, 3.15.2; 3 J. den Boer, Zeehond, ".19.6; 200 m. schoolslag dames: 1 Th. v. a. Heuvel, Scheldestroom, 3.27.5; 2 C. Levering, Zeehond, Zuidema na remise en winst op derde plaats Het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd is zaterdag in Den Haag voortgezet met het spelen van de par„- tijen uit de zesde ronde. Voorts werden enkele afgebroken partijen uitgespeeld. De resultaten waren: Afgebroken partijen: Finale groep, vijfde ronde: Zuidema (Ned.)-Calvo (Spanje) %-%. Eerste kwalifieatiegroep, vijfde ronde: Diek- stra (Ned.)-Jakobsen (Denemarken) 1-0. Zesde ronde, finalegroep: Larusson (IJsland)-Calvo (Spanje) 0-1; Gul- brandsen (Noorw.)-Zuidema (Ned.) 0-1; Pfleger (W.-Dld.)-Westerinen (Finland) afgebr.; Thomson (Schot- land)-Gheorghiu (Roemenië) 0-1; Kinnmark (Zweden)-Parma (Z.-Sl.) 0-1; Kuindzhi (Rusland)-Nagy (Hon garije) 1-0. De stand luidt: 1 en 2 Gheorghiu en Parma beiden .5% punt: 3 en 4 Zui dema en Kuindzhi beiden Z\'3 punt; 5. Nagy 3 punten. Eerste kwalifieatiegroep: Rosino (It.) vrij; Gilden (V.S.)-Mi- naya (Col.) 0-1; Jakobsen (Denemar- ken)-Holaszek (Oostenrijk) Vs-lii', Phillips (Nieuw Zeeland )-Diekstra (Ned.) 1-0; Smith (G.B.)-Keogh (Ier land) 1-0; Rublnetti (Arg.)-Kuettner O.-Dld.) 0-1. De stand is: 1. Phillips 5 punten; 2. Jakobsen 4% punt: 3, Kuettner 4 punten; 4. Minaya ZVa punt; 5 en 6 Rosino en Smith beiden 2V2 punt uit 5 partijen. 3.32.4; 3 M. Pieters, de Starters, 3.37.7; 100 m. vrije slag heren: 1 P. Rotte, Luctor, 1.08.1; 2 K. v. d. Male, S.Z.V., 1.12; 3 W. v. Kruiningen. Luctor, 1.14; 100 m. vrije slag da mes: 1 T. Daalhuizen, S.Z.V., 1.15.7; 2 M. Kingmans, Luctor, 1.23.2; 3 E. de Visser, Luctor, 1.23.4; 100 m. vlinderslag heren: 1 Th. VervöOrn, Luctor, 1.31.3; K. Keyser, de Star ters, 1.31.6; 3 A. Vermast, de Bruin vis, 1.33.3; 100 m. vlinderslag da mes: 1 W. de Bruijn, de Bruinvis, 1.40; 2 T. Daalhuizen, S.Z.V., 1.43.6; 3 D. Francke, Luctor, 1.53.1; vier maal 100 meter wisselslag estafette heren: 1 Luctor, 5.39.7; 2 de Zeehond 6.08.8; viermaal 50 meter wisselslag estafette dames: 1 de Starters, 2.58.8; 2 Luctor, 3.08.2; 3 de Bruin vis, 3.01.1; vijfmaal 50 meter vrije slag estafette heren: 1 de Zeehond. 2.44.6; 2 Luctor, 2.47; 3 S.Z.V.: 2.52.3; vijfmaal 50 meter vrije slag estafette dames: 1 Luctor, 3.15; 2 de Bruinvis, 3.19.6. Piet Rentmeester winnaar in Gent-Antwerpen Piet Rentmeester uit Yerseke heeft" zondag de wegwedstrijd Gent-Ant werpen over 204 kilometer gewonnen. De uitslag was 1. Rentmeester (Ned.) 5.00.00; 2. Sehaerlaeken (België) op 15 secon den; 3. Kersten (Ned.) z.t.; 4. Groe- neweg (Ned.) z.t.; 5. Damen (Ned.) z.t.; 6. Lahaye (Ned.) op 1.26; 7. Westdorp (Ned.) z.t. Ad Russens werd militair kampioen wielrennen Op het 10 km lange parkoers over de legerplaats 't Harde en Oldenbroek heeft de luchtmachtsoldaat Ad Rus sens uit Den Bosch zaterdag het na tionale militaire wielerkampioen schap op de weg veroverd. Hij legde de 125 1cm af in 3 uur 15 min. 19 seconden. De uitslag was verder 2. Den Rartog (Nunspeet) z.t.; 3. Kloosterman (Utrecht) op 30 secon den; 4. Houwer (Nunspeet) op 50 sec.; 5. Vleesman (Wezep) z.t. Aan deze kampioenswedstrijd werci deelgenomen door 90 militairen. De Zeeuwse zicemkampioenschappen, die zaterdagmiddag in het Kanaal door Walcheren bij Souburg werden gehoudenhebben matige tijden op geleverd. Slechts één Zeeuws record werd verbeterd. Op de foto de start van de 200 meter schoolslag dames, die een overioinning werd voor de zwemster Th. v. d. Heuvel van Scheldestroom in een tijd van 3 min. 27.5 sec. (foto P.Z.C.) NA EINDSPRINT Plaatselijke favoriet Boonman werd zesde teurs en onafliankelijken te 's-Hee- renhoek is gewonnen door de renner G. de Wit uit Dubbeldam. Eenendertig renners, waaronder de plaatselijke favoriet Ferdinand Boon man namen aan deze wedstrijd deel. Al in het begin waren er vele dema- rages, maar pas na 40 km kwam er enige tekening in de strijd, toen 12 man op kop gingen. Bij die kop groep zaten Ferdinand Boonman uit 's-Heerenhoek, Piet van As uit Roo sendaal, Bart Zoet uit Sassenheim, G. de Wit uit Dubbeldam en G. Bru- gel uit Zevenbergen. Na 45 km was de voorsprong van de koplopers gegroeid tot 50 sec. In de achterhoede probeerden toen G. Verburg, één van de Zeeuwse favo rieten en S. van Hoeve uit Goes nog het gat te dichten. Veertig km voor het einde waren het P. Verwey uit Gouda en G. de Wit uit Dubbeldam die hun kans schoon zagen en de marreerden. Zij namen al spoedig een voorsprong van 20 sec., die naarmate de wed strijd vorderde, opgevoerd werd tot 1 min. en 30 sec. In de achtervolging probeerde Boon man nog wel bij de koplopers te ko men, maar de inspanningen van de ronde van Oost-Duitsland waren de ze renner blijkbaar te veel geweest, want hij kon de koplopers met inha len. De eindsprint van de twee koplo pers werd gewonnen door G. de Wit. De uitslag luidt: 1. G. d. Wit. Dubbeldam, 2.40.1; 2. P. Verwey, Gouda, z.t.; 3. B. Zoet, Sassenheim. z.t.; 4. P. v. As, Roo sendaal, 2.41.31; 5. T. Nikkensen, Sutzgewald, z.t.; 6. F. Boonman, 's-Heerenhoek, z.t.; 7. G. Deijkers, St. Willibrord, z.t.; 8. L. v. d. Flier, Rotterdam, z.t.; 9. W. v. Dok, Enk huizen, z.t.; 10. S. Timmer, Velzen, z.t.; 11. P. v. Dijk, Wormerveer, 2. 43.20; 12. J. Verburg, Kortgene, op 1 ronde; 13. C. Brugel, Zevenbergen, op 1 ronde; 14. W. Zonneveld, Uit geest, op 1 ronde; 15. Fr. Tongeren, Beverwijk, op 2 ronden; 16. R. Mali- paard, Breda, op 2 ronden; 17. J. Vos, Roosendaal op 4 ronden; 18. J. v. d. Weele, Goes op 5 ronden. Klasse- mentsprijs P. verweij. Zeelandia versloeg Dordtse derde klasser met 3-2 De Middelburgse voetbal derde klas ser Zeelandia verscheen ditmaal vol ledig in het veld voor een oefenwed strijd tegen de Dordtse club R.C.D. en dat was goed merkbaar. De Dordtenai-en, die in de westelijke der de klas uitkomen, bleken een uitste kende oefenpartner. Tenslotte trok Zeelandia aan het langste eind: de Middelburgers wonnen met 3-2. Nadat Corré een fraaie kans had ge mist door voor open doel nog tegen de lat te schieten, zorgde Van Iren na 24 minuten met een uitstekende kopbal voor de openingstreffer (1-0). Tien minuten voor de rust maakte linksbinnen Luyten der gasten gelijk (1-1). Acht minuten na de rust schoot Corré via de paal raak (2-1), maar toen linksbuiten Nusteling een kei hard schot inzond verdween de bal in het Zeelandiadoei (2-2). In de 23e mi nuut sprintte Van Iren goed door op een verre pass van de Kam en op be heerste wijze schoot hij de bal fraai in het vijandelijk doel (3-2), Aan bei de kanten ontstonden nog wel enige kansen, maar doelpunten bleven uit. Europese records voor Nederlandse zwemsters Tijdens de '/wemontnioeting tussen een Europeso dameszwemploeg en het Amerikaanse team in Blackpool hebben Nederlandse zwemsters twee Europese records verbeterd. Op de 220 yards vrije slag liet Adrie Lasterie een tijd van 2 min. 18.3 sec. voor zich afdrukken, waarmee zij het record op de 200 meter vrije slag dat op naam stond van de Zweedse Jans Cederquist met li4 sec. verbeterde. Voor de tweede recordverbetering zorgde Judith de Nijs op de 440 yards wisselslag, die ze in 5 min. 39.4 sec. aflegde. De Amerikaanse Becky Col lins en Donna de Verona verbeterden respectievelijk op de 220 yards vrije slag en de 440 yards wisselslag het wereldrecord. België werd winnaar van tennisinterland, 18-16 De jaarlijkse tennis-interland tussen België en Nederland die dit weekein de in Antwerpen werd gehouden, is met 18-16 door België gewonnen. Vlissingse voetballers versloegen Axel met 1-0 Ter gelegenheid van liaar vijftigja rig bestaan en als voorbereiding op de aanstaande competitie speelde de voetbalvereniging Axel een vriend schappelijke wedstrijd tegen de eer ste klasser Vlissingen. Axel speelde met groot enthousiasme en stond de technisch veel betere Vlissingers slechts een 1-0-zege toe. Na de aftrap ontwikkelde zich een attractieve partij voetbal met Vlis singen iets in de meerderheid. Na een kwartier spelen kon Axel zich enigszins aan de Vlissingse druk ontworstelen, maar tot doelpunten kwam het niet. Ruststand 0-0. De tweede helft was amper begonnen, toen Johnny Lillipali een kans on berispelijk wist te benutten (0-1). In deze stand kwam geen verandering meer. Vlissingen was in technisch opzicht verre de meerdere van de oranje-witten en ontwikkelde een flink veldoverwicht, doch de Axelse defensie wist haar terrein steeds te zuiveren. Ook de Axelse voorhoede kon een enkele kans niet omzetten in een doelpunt, zodat Vlissingen een kleine doch welvei'diende zege be haalde. HOEm BE ofMiIKNGEN VAX ïïHE exceebme ooKBUiiar Middelburg was veel minder produktief dan Alliance Middelburg zette zijn oefenprogram ma voort met een thuiswedstrijd te gen de amateur eerste klasser Allian ce uit Roosendaal. De Zeeuwse voet ballers bleken niet opgewassen tegen de Brabanders en verloren met 2-5. Voor de rust gaf Middelburg uitste kend partij en het was toen een op zeer behoorlijk peil staand spelletje. Direct na de aftrap trok Alliance ten aanval en reeds de eerste de beste aanval werd door Polderman met een doelpunt besloten (0-1). Middelburg ging niet bij de pakken neerzitten en nadat eerst Lievense voor de gelijk maker had gezorgd, "gaf Vos de thuis club zelfs een op dat moment zeker verdiende 2-1 voorsprong. Nog voor de rust werd de achterstand gelijk, toen Swaans doelman Versluys kon laten vissen (2-2). Direct na de thee trok Middelburg ten aanval, maar dit maal bleek het een strovuurtje. De bezoekers namen het heft volledig in handen en doordat in de Middelburgse defensie, o.a. door Wisse, Carol en Gillisse legio fouten werden gemaakt, kwam Versluys tot driemaal toe voor onoplosbare problemen te staan. Eerst toen na 13 minuten Swaans een voor zet van de geheel vrijstaande rechts buiten kon inknallen, daarna toen vol gens hetzelfde recept Aarts de stand op 2-4 bracht en tenslotte toen Sep andermaal een grove fout afstrafte doordat veel te laks werd gereageerd (2-5). De Middelburgse voorhoede kwam er in deze periode hoegenaamd niet meer aan te pas en doelman Veenhof had dan ook een rustige mid dag. Vlissingse atleet won in Den Haag 1500 tti. Peter van der Schraaf uit Vlissingen bevestigde zijn goede vorm door tij dens een wedstrijd van de vereniging Sparta uit Den Haag de 1500 meter voor junioren B te winnen. Ondanks een wat langzame eerste 800 meter en een hinderlijke wind, liet hij een tijd van 4 minuten 24,1 seconde voor zich afdrukken. door bij Ahrend je schoolinkopen te doen: voordelig uit, en bovendien een béste kans op aantrekkelijke prijzen. Middelburg Nieuwe Burg 31 en 32 <«1.43 SI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4