Goes werkt hard aan zevende fruitcorso Baron Bluff Ahrend HET ZEEUWS TIJDSCHRIFT MET EN ZONDER PATHOS" „ORANJE" ROND WERELD MET NIEUWE KAPITEIN SPORT EN WEDSTRIJDEN LUCTOR BEHAALDE ACHT VAN DE TWAALF TITELS KORFBAL PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 22 AUGUSTUS 1961 (Slot aan pag. 1) weer zal entree worden geheven. De voorverkoop van de corsokaar- ten start reeds deze week. Programma De fruïtweek zal op zaterdag 9 sep tember worden geopend met de tra ditionele intocht van de fee, Anneke Midavaine en de beide hofdames Jan- nie de Jonge en Lies Weststrate, ge volgd door de ontvangst ten stadhui- ze door b. en w. van Goes. Op het stadhuis zal de fruitfee officieel wor den geïnstalleerd. De stoet vetrekt vanaf de veiling naar de Grote Markt. De fruitfee zal op haar tocht door de stad worden begeleid door de gym nastiekverenigingen „Volharding" en „Kasporgo" en de muziekverenigin gen „Euphonia", „Hosanna" en het pyperskorps .Excelsior'. Na de instal latie van de fruitfee door waarne- mendburgemeester dr. J. W. Note- boom, zullen enkele duizenden post duiven op de Grote Markt worden opgelaten. De gymnasten zullen eni- ?;e demonstraties geven, waarna de ee haar tocht door de stad zal ver volgen. Ter gelegenheid van de fruitweek houdt de Eerste Goese Hengel sportvereniging zaterdagmiddag 9 september een internationaal hen- gelconcours te Katseveer. De wed strijd, die om twee uur begint en om half vijf wordt beëindigd, zal honderden hengelaars naar de boorden van de Zandkreek lokken. De gevangen vis zal daarna in Goes publiek worden verkocht. Hiermee wordt een oude traditie in ere hersteld, want de afslag van de vis zal, evenals in vroeger ja ren, plaatshebben op de Kade voor het museum. De fruitfee zal hier bij aanwezig zijn. De opbrengst is voor het poliofonds. Om 7 urn- worden de prijzen uitgereikt. Avonds is er een ontspanningspro gramma op de Grote Markt. Hieraan verlenen medewerking Tom Erich en zijn orkest, alsmede een tweetal clowns. Als bijzondere attractie zal optreden, het danspaar Carmen Y Ra fael de Lara, een Spaans danspaar van de Opera uit Barcelona. Het programma voor de feestweek bestaat verder uit het afleggen van werkbezoeken aan veilingen, zieken huizen en tehuizen van ouden van da gen, waarbij de fruitfee rijkelijk fruit zal uitdelen. Met de middenstands verenigingen in Goes wordt overleg gepleegd voor het houden van een etalagewedstrijd, het brengen van een show op de Grote Markt en andere attracties, oa. een rolschaatsshow. Zwemdiploma's In het zwembad van de zwemclub „Het Vrije" te Sluis werden dezer dagen zwemexamons afgenomen. Na mens de kring Zeeland van de K.N.ZJ3. was hierbij tegenwoordig de heer P. B. Meijers uit Souburg. De volgende kandidaten slaagden: di ploma I (de zwemproef): Wilfried de Witte, Johan du Fossé, Wim Fran- cke, Jan Quaalc, J. Croosman, L. Groosman, Theo van Damme, P. Verduin. Tony Roos, Frans van den Neste, Hetty de Brock, Marie van Damme. Diploma II: Paul de Wispelaere. Leo van Dale. F. van den Neste, A. de Smit, Dinïe Jansen, Irma van Boven, I. Posthuma. Diploma Hl: Adrie Hoogerheide, Adrie van Oorschot, E. Groosman. Diploma XV: G. Groosman. DERDE NUMMER, ELFDE JAARGANG De tocht van het vlaggeschip van de N.V. Stoomvaartmaatschappij Nederland het m.s. „Oranje" naar de Middellandse Zee is voor kapi tein J. H. Schutting, de laatste reis geweest die hij als gezag voerder gemaakt heeft. Gister ochtend is hy nameljjk met pen sioen gegaan; na afscheid te heb ben genomen van de bemanning van het schip volgde de over dracht van het commando aan kapitein P. J. Groenland. Kapitein Schulting, die 3 jaar als gezagvoerder op de „Oranje" heeft gevaren, en in april j.l. tot officier in de Orde van Oranje Nassau werd benoemd, kocht ver leden maand een flat in Buiten- veldert. Op een vraag of hij daar nu meteen in ging wonen ant woordde hij: „Nee, eerst ga ik een zeereis makenmet de „Oran je". En als het mag, ga ik met mijn wouw, die me vergezelt, een kijkje nemen op de brug". Het is de eerste reis 'die hij als passagier gaat maken. Kapitein Groenland, voorheen gezag voerder op het m.s. „Johan van Oldebarnevelt", werd op 25 janu ari 1904 te Den Helder geboren. Op 30 augustus 1920 trad hij als stuurmans-leerling in dienst van de N.V. Stoomvaartmaatschappij Nederland. In november 1940 werd hij tot eerste stuurman be vorderd. Hij bracht zodoende de oorlog buitengaats door. Op 17 maart volgde zijn benoeming tot gezagvoerder. Zijn eerste reis als gezagvoerder op de Oranje, van 25 tot 28 augustus, gaat naar Stavanger in Noorwe gen, waarna hij, met als passa gier kapitein Schulting aan boord, een reis van 70 dagen rond de wereld gaat maken. „En hij mag op de brug", besloot hij lachend. N.O.V.-COMMISSIE: School-medische dienst en schooltandzorg niet voldoende Het is niet voldoende dat de gezond heid van het schoolkind wordt be waakt door een school-medische dienst en de schooltandzorg, zijn geestelijke gezondheid behoort in die zorg mee te worden betrokken. Dit is één van de conclusies die een door de Nederlandse Onderwijzers Vereniging ingestelde commissie heeft opgenomen in haar rapport be treffende de geestelijk-hygiënische zorg voor het schoolkind. De commissie is van mening dat de gehele gemeenschap verantwoorde lijk is voor het algemeen welzijn van het schoolkind en dat daarom elke gemeente of een groep van samen werkende gemeenten een schoolver- zorgingsdlenst zal moeten instellen. Deze dienst moet volgens de N.O.V.- commissie als coördinerend orgaan de lichamelijke, geestelijke en sociale verzorging van het kind op school tot taak krijgen en zijn werkzaam heden uitstrekken over de openbare en bijzondere scholen in de gemeen teen). 0 Drie Russen die zich schuldig hadden gemaakt aan een „bandletenaanval" op een post van de militie zijn tot de ko gel veroordeeld. Drie kregen vijftien jaar gevangenisstraf. Bij een uitbarsting van „straatschenderij" hadden zij de post aan gevallen nadat zij weerstand hadden ge boden aan de militie die de orde wilde herstellen. 99 Zeeland staat er financieel goed voor HET DERDE NUMMER in de elfde jaarrang van het Zeeuwse Tijd schrift bevat o.m. een artikel van N. M. de Jonge, landschapsdesloindi- ge, over „Ruimtelijke ordening en Zeemvsch-Vlaanderen", waarin de schrijver de betekenis voor Zeeland en met name dan voor Zeeuwsch- Vlaanderen van de recente publika- ties over „ruimtelijke ordening" be licht. Hij doet zulks met uitvoerige citaten uit o.a. de bekende, vorig jaar ver schenen „Nota". Veel schokkend nieuws onthult de heer De Jonge niet. Na enkele „indiens" besluit hij zijn artikel met een nogal pathetische uitroep als „Dan wacht dit land, „waar eens 't gekrijs der meeuwen, verstierf aan 't stille strand", een grootse toekomst. „Luide triomfe in Vlaanderland". Zonder ook maar het geringste pathos daarentegen schrijft dr. C. de Galan over „enkele facetten van de inkomens- en vermogens verdeling in Zeeland", waarvoor hij de gegevens ontleende aan C.B.S.-statistieken. We staan er in deze provincie goed voor, zo blijkt uit een samenvatting, waar in dr. De Galan constateert, dat het gemiddelde inkomen en het femiddelde vermogen van de eeuwen op een vrij hoog niveau ligt. Daarbij staan Schouwen-Duive- land, Noord-Beveland en West Zeeuwsch-Vlaandoren aan de top. „Het is natuurlijk niet toevallig, dat men in deze gebieden de grootste agrarische bedrijven en de beste op volgingssituatie vindt", zo voegt de auteur er aan toe. Hij acht het overigens niet onmogelijk, dat door toenemende industrialisatie zowel het gemiddelde inkomen als het ge middelde vermogen zal dalen. Hier staat tegenover, dat het totale pro vinciale inkomen en vermogen alleen door de groei van niet-agrarische bestaansbronnen belangrijk kan stij gen. Voorts bevat dit nummer een frag ment uit een nieuwe roman van L. W. de Bree, getiteld „Jacob Moens, broer van zijn vader", die het ko- KERKNIEUWS Doopsgezinde gemeente Intrede raej. ds. Van Hamel te Vlissingen Mejuffrouw ds. M. J. van Hamel heeft zondag 13 augustus afscheid genomen van de doopsgezinde ge meente te Workum en Koudum, om dat zij op 3 september te Vlissingen haar intrede zal doen als predikante van de doopsgezinde gemeente te Vlissingen. Zij werd hier beroepen in de vacature van mejuffrouw da. M. de Boer, die op 21 augustus van het vorig jaar naar Den Hp-Landsmeer en Amster dam is vertrokken. Mejuffrouw ds. Van Hamel, die op 24 april 1918 te Menado in toenmalig Nederlands-Indië werd geboren, be zocht eerst het gymnasium te Amersfoort, waarna zij theologie studeerde aan de stedelijke universi teit en het doopsgezind seminarium, beide te Amsterdam. Nadat mejuf frouw Van Hamel in 1942 was aan gesteld tot propènente bij de Alge mene Doopsgezinde Sociëteit en als hulppredikster werkzaam was werd zij op 13 oktober ingeleid als predi kante van de doopsgezinde gemeente te Rottevalle en Witteveen. Op 21 november 1954 ging zij naar Wor kum en Koudum. Afscheid ds. Van Houte van Middelburg Ds. I. J. van Houte, Ned. hervormd predikant te Middelburg, zal op zon dag 27 augustus in een dienst, die mend najaar bij P. N. van Kam pen en Zoon in Amsterdam zal ver schijnen. Evenals zijn vorige boe ken, „Vechten tegen de Bierkaai" en „Pleidooi voor Polderman", speelt ook deze roman van De Bree op Zeeuwse grond. Over „Zeeland en de postzegels" schrijft J. J. Engelvaart een rijk geïllustreerd artikel. J. Vijverberg uit Noordgouwe haalt, in zijn eigen gezellige schrijftrant, herinneringen op aan Oosterlanders in de „grande armée" van Napoleon („opgetekend uit de mond van zijn grootvader", Vijverbergs' grootvader, wel te ver staan) en ook dit nummer wordt weer gecompleteerd met het Zeeuws prentenboek van L. W. de Bree en met de Zeeuwse kroniek van M. P. de Bruin. v. B. Wielrijder stak over: bestelauto over de kop Een plotseling de rijksweg overste kende wielrijder was er maandag morgen omstreeks half zeven de oor zaak van, dat een bestelauto van de firma A. B. te Roosendaal ter hoogte van het benzinestation Van den Dries te Lewedorp over de kop ging en zwaar werd beschadigd. Door eën abrupte zwenking te maken, die de salto van de bestelauto tot gevolg had, bleef de wielrijder N. R. uit Nieuwdorp gespaard. Bestuurder van de bestelauto was A. J. M. B. uit Roosendaal. Van de drie inzittenden liep P. J. V., eveneens uit Roosen daal, een sleutelbeenbreuk op. De anderen kwamen met de schrik vrij. Ongeval op rijksweg onder Lewedorp Bij het uitwijken voor een de rijks weg onder Lewedorp overstekende fietser is maandagmorgen omstreeks half zeven een bestelauto over de kop geslagen. De inzittende, P. J. V. uit Roosen daal, kreeg door deze manoeuvre een rechterschouderfractuur. De bestuur der, de heer A. J. M. B., eveneens uit Roosendaal, en de 19-jarige wielrij der N. R. uit Nieuwdorp bleven onge deerd. Het ongeval gebeurde op het kruispunt van de rijksweg en de Burgemeester Lewestraat. De fietser verleende geen voorrang. De bestel auto werd zwaar beschadigd. om zeven uur in de Nieuwe Kerk zal worden gehouden, officieel afscheid nemen. Op-zaterdagavond tevoren zal ,m het centrum „De Schakel" een meer in tiem afscheid plaatsvinden van de Vereniging van Vrijzinnige Hervorm den tc Middelburg. Ds. Rijnders te Hilversum wordt 80 jaar De uit Middelburg afkomstige Ne derlands hervormde predikant, ds. B. J. C. Rijnders, zal woensdag te Hil versum zijn 80ste verjaardag vieren. In Middelburg bezocht de heer Rijn ders het stedelijk gymnasium, waar na hij theologie studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer Rijnders in 1904 door het pro vinciaal kerkbestuur van Noord- Brabant en Limburg was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ne derlands hervormde kerk werd hij op 2 april van het daarop volgende jaar bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Wapenveld. Zijn gemeenten na Wapenveld waren Harderwijk. Doornspijk, Doorn en Roterdam-Centrum, waar hij tevens werkzaam was als gevangenispredi kant. Ook bekleedde ds. Rijnders de functie van zendingsdirector van het zendingsbureau Oegstgeest. Nader hand is ds. Rijnders nog vele jaren te Hilversum als hulpprediker werk zaam geweest. Ds. Rijnders heeft in de loop der jaren vele bestuursfunc ties vervuld cn zitting gehad in tal van colleges cn commissies op het terrein van de zending. doe mee aan de schoolympiade bij Ahrend winkelende scholieren meten hun krachten in een leuke wedstrijd met aantrekkelijke prijzen en doen meteen béste, voordelige inkopen voor het nieuwe schooljaar, Ledental Zeeuwse korfbalbond daalde Zaterdag 26 augustus a.s. zal te Goes de jaarlijkse algemene vergadering van de Zeeuwse Korfbal Bond wor den gehouden. Dit tijdstip is enige maanden vroeger dan andere jaren door de invoering van de wintercom petitie. Het jaarverslag geeft een aanzienlijke daling van het ledental te zien. Het bestuur stelt echter alles in het werk om deze daling weer op te heffen. Nieuwe verenigingen zijn momenteel in oprichting te Driewe gen (Z.-Bev.) en Colijnsplaat. Door de invoering van de wintercompetitie werd dit jaar vanaf maart een over gangscompetitie gespeeld, die uitge zonderd 20 wedstrijden, beëindigd werd in juli. De nieuwe competitie zal aanvangen op 9 september. Van het bestuur zijn aan de beurt van aftreden de heren: C. Bellaart, J. W. Brasser, Anth. Buys en J. P. J. Ruisaard, die allen herkiesbaar zijn. De vergadering wordt gehouden in het slot Ostende en begint om kwart voor drie. In het gebied van Nieuw-Delht zijn elf dorpen met een gezamenlijke bevolking van 10.000 zielen overstroomd. In de staat Bihar zijn een half miljoen mensen door watersnood getroffen en, uit Lucknow is gemeld, dat in drie districten 618 dorpen met in totaal 125.000 inwoners door over stromingen zijn geteisterd. Zuidema in finalestrijd om wereldjeugdschaaktitel De belangrijke partij uit de laatste ronde van het kwalificatietoernooi van het wereldkampioenschap scha ken voor de jeugd in Den Haag tus sen de Nederlander Zuidema en de Tsjech Hort, is maandagmorgen na 91 zetten door onze landgenoot ge wonnen. Dit betekent dat Zuidema zich heeft geplaatst voor de finale- groep. Hort, die overigens een gelijk aantal punten scoorde, werd door toepassing van het Sonnenborn-Ber- ger-systeem uitgeschakeld. De eerste ronde van de finale-groep wordt, evenals die van de kwalifica- tiegroep, maandag om 14.00 uur ge speeld. Matty Riemens naar de A-klas bij discuswerpen Tijdens sterk bezette nationale jubi leumatletiekwedstrijden van Suomi uit Velzen-Noord hebben atleten van het Vlissingse Marathon enkele aar dige resultaten behaald. Matty Rie mens veroverde bij het disonswerpen dames B met een worp van 36.93 me ter niet alleen de eerste plaats, maar promoveerde door deze prestatie te vens naar de A-klasse. Het kogelstoten lames A leverde haar met een afstand van 11.60 meter een derde plaats op achter Corry van Wijk (13.67 m) en Loes Boling (13.33 m Op de 1500 meter jongens B kon Peter van de Schaaf het met bolwer ken tegen de bijzonder snelle Blok van Suomi, die is opgesteld in de nationale jeugdploeg. Blok won in 4 min. 8.2 sec. Na 800 meter moest Van de Schaaf hem laten gaan om tenslotte in de fraaie tijd van 4 min. 24.5 sec. onbedreigd als tweede te eindigen. „Middelburgse Boys" verlieten het veld De spelers van het eerste elftal van Middelburgse Boys hebben aan het begin van het nieuwe seizoen geen al te beste beurt gemaakt. Dit team speelde dezer dagen namelijk een oefenwedstrijd in Seroeskerke tegen de gelijknariiige club. Enkele spelers van Middelburgse Boys konden rich tijdens deze wedstrijd niet verenigen met de beslissingen van de scheids rechter, waardoor de ontmoeting een onaangenaam karakter kreeg. Ongeveer tien minuten voor het ein de voelden zij zich zo onrechtvaardig behandeld, dat zij meenden, dat hen niets anders meer overbleef dan het veld te verlaten. Hierdoor kreeg de wedstrijd een voortijdig en minder fraai einde. Voor de rust was er een vrij gelijkopgaande strijd. Seroosker- ke wist gesteund door de harde wind een 20 voorsprong te nemen. Na de rust was de thuisclub over tuigend sterker. Toen de wedstrijd werd afgebroken stonden de Seroos- kerkenaren reeds met 50 voor. Zeeuwse junioren-zwemkampioenschappen Twee overwinningen voor M. de Pooter Onder vrij slechte weersomstandig heden een harde wind en zo nu en dan een flinke regenvlaag wer den zaterdag in het zwembad te Sas van Gent de door Bruinvis georgani seerde junioren-zwemkampioenschap pen van Zeeland gehouden. Deze kampioenschappen zijn een groot succes geworden voor Luctor uit Middelburg. Deze vereniging behaal de niet minder dan 8 van de 12 ti tels. Van de overgebleven kampioen schappen behaalde De Schelde uit Terneuzen er twee, terwijl De Star ters uit Aardenburg er evenals Schel- destroom uit Breskens één voor haar rekening nam. Het beste persoonlij ke resultaat kwam op naam van M. de Pooter van De Schelde, die twee titels voor zijn rekening nam. De belangstelling voor deze wedstrij den was slechts gering. De inschrij vingen daarentegen, waren voor som mige nummers dermate groot, dat niet minder dan vijf of zes series moesten worden verzwommen. Maar desondanks werd het uitgebreide pro gramma bijzonder vlot afgewerkt. De uitslagen waren: 50 meter rugslag jongens: 1. M. de Pooter, Schelde Terneuzen, 34,0; 2. R. Duit, Schelde, 41,6; 3. A. van de Woestijne, Zeehond Vlissingen, 43,3; 4. J. de Caluwo, Bruinvis Sas van Gent, 43.8; 5. H. van Oost, Ganze Goes, 44.0. 50 meter rugslag meisjes: 1. M. Brakman, Starters Aardenburg, 42,9 2. Th. van den Heuvel. Schcldc- stroom Breskens, 43,3: 3. I. Stad houders. Luctor Middelburg, 45,2: 4. H. Mondeel, Luctor 48,0; 5. L, Jas- perse, Luctor 49.0. 100 meter schoolslag jongens: 1. A. van de Wal. Luctor, 1.29.7; 2. B. Hooftman, Schcldestroom, 1.30,1; 3. IC. Kaijser, Starters. 1.34.9; 4. P. Roelse, Luctor, 1.36,7; 5. W. Braat, Starters, J.37,4. 100 meter schoolslag meisjes: 1. Th. van de Heuvel, Scheldestroom, 1.37.8 2. M. Pietcrs, Starters. 1.40.6; 3. E. Doolage, Starters, 1.44,9; 4. D. Root- saert. Starters, 1.45,8; 5. J. de Blon de, Zeehond, 1.47,1. 50 meter vrije slag jongens: 1. M. de Pooter. Schelde, 29,6; 2. K. van de Male, S.Z.V. Souburg, 30,-; 3. Th. Vervoorn, Luctor. 31,1; 4. H. van Oost, Ganze. 32,2; 5. I. Cappaert, Bruinvis, 32,7. 50 meter vrije slag meisjes: 1. E. de Visser. Luctor, 37,-; 2. Th. van den Heuvel, Scheldestroom, 37,2; 3. E. Francke, S.Z.V. 38,-; 4. M. King- mans, Luctor, 38,-; 5. I. Stadhou ders, Luctor 39,2. 50 meter vlinderslag jongens: 1. Th. Vervoorn, Luctor 37,8; 2. M. Kaij ser. Starters, 40,5; 3. A. Eakker, Ganze,44,8; 4. J. de Maree, Star ters, 45,4; 5. J. Verburg. Ganze, 54.8. 50 meter vlinderslag meisjes: 1. D, Francka, Luctor, 48,5; 2 E. de Visser, Luctor, 49,8; 3. E. Buijze, Bruinvis, 50,6; 4. L. Jasperse, Luctor, 51.1. 4 x 50 meter wisselslag estafette jon gens: 1. Luctor (B. Volwerk, Th. Vervoorn, A. van de Wal, W. van Kruiningen), 2.38,1; 2. Schelde 2.40.3 3. Starters 2.48,1; 4. Bruinvis 2.55,3; 5. Ganze 2.58,8. 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes: 1, Luctor (I. Stadhouders, E. do Visser, R. Seijbel en M. King- mans) 3.01,-; 2. Starters, 3.10,1; 3. Bruinvis, 3.21,4. 5 x 50 meter vrije slag estafette jon. gens: 1. Luctor (Th. Vervoorn, E. Volwerk, A. van de Wal. W. van Kruiningen en J. Caljouw) 2.54,2; 2. Bruinvis 3.00,4; 3. Schelde 3.01.-: 5 x 50 meter vrije slag estafette meisjes: 1. Luctor (M. Kingmans. E. de Visser, I. Stadhouders. B. Fran cke en H. Mondeel) 3.21,8; 2. Bruin vis. 3-45.8. Piet Rentmeester derde in wedstrijd te Moorslede Piet Rentmeester uit Yerseke is maandag derde geworden in eeu weg wedstrijd voor professionals te Moorslede in België. Rentmeester, die de 128 km aflegde in 3 uur 6 min. en 20 seconden, had een achterstand van twintig seconden op de winnaar, de Belg Messelis. Correlman (België) arriveerde als tweede. De beide rivalen K.V.L. en Swift 4 in de avondcompetïtie van de Zeeuw se Korfbalbond, wonnen beide hun wedstrijden van vorige week, de uit slagen tegen Animo 5 en Animo 4 waren respectievelijk: 510 en 14 5. Deze week worden gespeeld K.V.L. Vedo 3. Deze wedstrijd kan een ge makkelijke zege voor de thuisclub opleveren. Dinsdag ontmoet Swift 4 het zwakkere Ondo 2, hetgeen ook wel een zege met dubbele cijfers voor de thuisclub zal worden. Zuid westers 3 kan de derde plaats defi nitief bereiken, door van Animo 5 te winnen. Donderdag wordt in Middelburg de wedstrijd Swift 4K.V.L. gespeeld. Deze ontmoeting zal de beslissing voor het bezetten van de bovenste plaats moeten brengen. We zijn ge neigd, de thuisclub de beste kansen te geven, omdat de spelers, waaron der enkele „oude rotten", momenteel zeer goed op schot zijn. Hiermee zouden ze, ha een jaar onderbreking, weer in het bezit komen van de kam pioensmedaille. K.V.L. is echter niet kansloos en het zou een goede pres tatie zijn, indien deze ploeg een ge lijkspel uit het vuur zou slepen, waarbij zij zich kampioen zou kun nen noemen. Weer vier wereldrecords bij zwemmen in V.S. Op de laatste dag van de Ameri kaanse zwemkampioenschappcn in Los Angeles, werden opnieuw niet minder dan vier wereldrecords ver beterd. Chet Jastreniski zette zijn se rie recordverbeteringen op dc school slag voort door de 100 meter te zwemmen in 1 min. 7,8 seconden, waarmee hij 1,7 seconde sneller was dan tijdens de wedstrijden van Osa ka in begin augustus. De 20-jarige Amerikaanse student heeft in drie etappes het wereldrecord op deze afstand van 1.10.8 op 1.07.8 ge bracht. Het tweede wereldrecord was voor 17-jarige Amerikaan Fred Schmidt, die dc finale van de 100 meter vlinderslag won in 58,6 se conden. Hij bleef daarmee 0,1 se conde beneden het wereldrecord van Ljn landgenoot Lancc Larson, die op 24 juli van het vorig jaar een tijd maakte van 58,7 seconde. Tom Stock bracht zijn naam voor de vierde achtereenvolgende keer op de wereldrecordlijst van dc 200 meter rugslag. Door deze af stand tc winnen in 2 min 11,5 se conden. Hij bleef daarmee ruim beneden dc 2 min. 13.3 seconde, van zijn vorige recordprestatie (gemaakt op 3 aug. j.l. in Osaka. De ploeg van de universiteit van Indianapolis tenslotte verbeterde het wereldrecord op de 4 x 100 meter wisselslag met een tijd van 4 min. 3.0 seconden. Het oude record was tijdens de Olympische Spelen van Rome door de Amerikaanse ploeg ge steld op 4 min. 5,4 seconde. Nagekomen advertentie». Heden werd van ons weggenomen na een langdurig, geduldig ge dragen lijden onze lie ve en zorgzame moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JACOMINA ZEEVELD, geboren Vinke, in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, P. G. Zeeveld Middelburg. 21 augustus 1961, Koningstraat 8. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 24 aug. a.s. te U.15 u. op de algemene be graafplaats. De overledene is opge baard in de aula van bet ziekenhuis. Met leedwezen vervul len wij de droeve plicht kennis te geven van het plotseling overlij den van onze lieve va der. behuwd- en groot vader, ABRAHAM JACOBUS VAN HOORN, weduwnaar van JoHanjia Jacomina Oranje, in de ouderdom van ruim 66 jaar. Familie Van Hoorn Rilland-Buth. 21 augustus 1961. Valkeuissewcg 36. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 24 augustus a.s om 1 uur op de alge mene begraafplaats te Rilland-Bat h. Vertrek van het sterfhuis om 12.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6