Raad Goes akkoord met (beperkt) plan voor haven en industrie BI LI GEEN VAKANTIEWERK VOOR VELE ZEEUWSE SCHOLIEREN EENDEN TRAPTEN OP BIETEN EN BONEN VAN LANDBOUWERS BOUW BEJAARDENTEHUIS IN GEMEENTERAAD KRABBENDIJKE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1961 SPORTLIEDEN WACHTTEN TEVERGEEFS Begin komt erbaggerwerk in kanaal en aanleg van haven en zwaaikom TEVERGEEFS is gisteravond een handjevol Goese sportliefhebbers naar de gemeentelijke raadzaal getogen. Na ruim drie uur wachten moesten zij tot de ontdekking komen, dat het punt, waarvoor zy de „publieke tri bune" hadden bezet (voorstel met betrekking tot een nieuwe sportstich ting), met enkele andere agendapunten wegens het late uur van de agenda werd afgevoerd... Een ander agendapunt had namelijk het tijdschema volko men in de war geschopt: voorstel tot uitvoering van infrastructuurwerken. Met gemengde gevoelens heeft de Goese rand twee uur over dit voorstel gedebatteerd. Duidelijk kwam in deze debatten de teleurstelling naar vo ren, „omdat van de principiële toezegging, die de minister van economi sche zaken destijds gedaan heeft in dit voorstel zo weinig terecht is geko men". Men weet het: het kanaal naar de Oostersehelde en de havens krijgen met de gewenste diepgang (tenminste 3.70 meter), de sluis kan nog niet verbeterd worden, aan, de brug hij VVIlhelminadorp verandert voorlopig niets. Niettemin was er tenslotte tooli nog enige voldoening bij de raad onder het motto: beter een half ei dan een loge dop. En dat halve ei is: baggerwerk in het kanaal en het maken van een uitwijkplaats; de aanleg van haven I, alsmede de aanleg van een zwaaikom. De ergste bedenkingen kwamen van de zijde van de heer J. H. Roose (k.v.p.). die had uitgerekend, dat het verschil tussen de aanvankelijke principiële toezegging en de reali teit van de thans aan de orde zijnde voorstellen een bedrag van f 1.619.000 inhield... Met name had hij er ber zwaar tegen, dat het baggerwerk in het kanaal in de haven nu slechts zou gaan tot een diepte van 2.10 me ter. „Dat is de reglementair toege stane diepte", zo zei hij, „een diepte die er nu eigenlijk reeds.zou moe ten zijn". Hij zag dit werk dan ook niet als een ïnl'raslructuurverbete- ring maar meer als een onderhouds werk! Hij wees er op, dat de meest gangbare vrachtschepen' als een Spits en een Kempenaar reeds een diepgaug hebben van 2.30 tot 2.45 meter en dat deze schepen dus niet volgeladen de Goese ha ven kunnen bereiken. Sterk drong de heer Roose er ook op aan de brug bij Wilbelminadorp in de huidige voorstellen te ver werken en voorts pleitte hij voor een stalen damwand in haven I. Mr. J. G. van der Burgt (a.r.) knoop te aan bij deze teleurstelling. „Verge leken met de principiële toezegging is het eigenlijk een stap achteruit", zo meende hij. Een type schepen van 1300 ton kan onmogelijk Goes in de nabije toekomst bereiken. Hij achtte dit niettemin nodig als Goes inder daad zijn taak als kerngemeente wil uitvoeren. De heer Van der Burgt meende dan ook, dat hogere instan ties nog niet het begrip kunnen op brengen voor de situatie van Goes. Poldersloot Ook de heren N. E. van Santé (v.v.d.) en F. P. J. Polderman (c.h.u.) gaven blijk van hun teleurstelling. De heer Van Santé wees er op, dat het voor Goes een pijl op de boog is, dat, door uitvoering van de plannen de drukte op het kanaal door Zuid-Beveland toch enigszins ontlast kan worden. De hoer Leupen meende, dat het geen zin had over havens te praten, zo lang de weg naar de Oostersehelde weinig meer is dan een poldersloot... Wethouders drs. J. Dijkgraaf kon de teleurstelling van de raad wel onder schrijven. Hij stelde zich echter op liet standpunt, dat Goes verder moot en daarom met een plan ter tafel moet komen, dat bij hogere instanties „haalbaar" is. Geenszins worden dc grotere plannen opgegeven. Een ob stakel Is, dat rijkswaterstaat over verschillende onderdelen van deze grotere plannen (verbreding en ver dieping van het kanaal en verbete ring van de sluizen) uog geen ad vies uitbrengt, zolang alles niet defi nitief is in verband met de Delta werken en met name in verband met liet peil op het Veerse Meer. Burgemeester dr. J. W. Noteboom achtte het reeds een belangrijk winst punt, dat de „gammele haven van nu" vervangen kan worden door een goede haven alsmede door industrie terrein. „Op dit moment is het helaas de enige vrucht, die rijp is om ge plukt te worden", zo zei hij. Voorts wees hij er op, dat de plannen niet alleen stagneren doordat rijkswater staat nog geen advies kan geven, maar ook omdat de maatschap Wil- helminapolder wel eens eenzijdig naar de landbouwbelangen kijkt. Er zijn reeds rapporten naar deze maat schap opgestuurd over de eventuele gevolgen voor de landbouw (zoute kwel) van verbreding en verdieping van het kanaal. Ingewikkelder Ook in tweede instantie voerden vele raadsleden nog het woord waarbij de heer Roose een amendement indien de om het voorstel te splitsen in een rectificatie van de vroegere, veel uitvoeriger plannen, alsmede de daar aan toegevoegde nieuwe gedeelten. Burgemeester Noteboom achtte dit echter een ingewikkelder methode en daarmee waren de meeste raadsleden het wel eens. Overigens wees de heer Noteboom er nog eens op, dat in feite de vroegere principiële toezeg ging van de minister niet is ingetrok ken, maar dat> deze plannen „vast zitten op het advies van rijkswater staat". Tenslotte werden de voorstollen aangenomen. Bij liet onderdeel „haven I" kregen de heren Roose en Vogelaar (beiden k.v.p.) aan tekening, dat geacht werd, dat zij hadden tegengestemd. In samen hang met dit voorstel werd ook een voorstel aanvaard tot wijzi ging van een plan voor liet haven- industrieterrein en tot herziening van de grondprijzen van dat ter rein. Bij een voorstel om een herziening van het plan Valckeslot I vast te stel len, bracht de heer Roose naar vo ren, dat in deze herziening geen spra ke meer was van een bejaardencen trum, zoals aanvankelijk wel de be doeling was geweest. Burgemeester Noteboom deelde echter mee, dat dit centrum elders in het plan zeker ter sprake zal komen, maar dat eerst gezien wordt naar de voornaamste behoeften van dit ogenblik. Spaar de bomen Ook een voorstel tot aanleg van een parkeerterrein aan de Westsingel, waarvoor een strook langs dc West- vest gedempt moet worden, gaf aan leiding tot uitvoerige discussies. De financiële commissie had namelijk het „tegen" uitgesproken, omdat do financiering van dit plan nog lang niet mogelijk is. B. en w. wilden ech ter slechts de mening van de raad over het plan. zonder dat de financie ring ter sprake kwam. Het meerendeel van dc raad bleek voor aanleg van bet parkeerterrein „mits de bomen langs de Westvest gespaard" blijven. Daarmee kon de heer Noteboom zich ook verenigen en met de stemmen van do heren Roose en Vogelaar, die estetische be zwaren hadden, tegen, werd het voorstel aanvaard. Een aantal agendapunten igehouden tot - raadsvergadering. Slot van pag> 1 van het Goese gewestelijke ar beidsbureau, „want deze gemeen ten liggen zo dicht bij grote agra rische bedrijven, dat de scholie- i-en ook zonder bemiddeling van het arbeidsbureau wel een va kantiebaantje kunnen veroveren". Toen na de oorlog dit „scholie- renwerk" pas opgang maakte, was de bemiddeling van het Goese bureau veel ruimer, maar nu we ten de meeste leerlingen zelf de wég wel. Niettemin heeft met name het gewestelijke arbeidsbureau in Goes toch veel met dit seizoen werk te maken. Want de grote bedrijven, die hulpkrachten nodig hebben tuinbouw- en fruitbe- drijven, landbouwers en conscr- venfabrieken wenden zich tot het Goese bureau, die de aan vraag op zijn beurt weer door geeft aan Vlissingen en Middel burg, Deze plaatsen kunnen het gevraagde (bijvoorbeeld: 20 uièn- treklcers) dan meestal onmiddel lijk leverenq Enige anersie VAN iwtn TOT Wijfie VOETBALDAMES. De mannelijke inwoners van Ouil- Ycssemcer zien ruet spanning de aanstaande zaterdagavond tegemoet. Dan zullen namelijk 22 Oud-Vosse- moerse dames hun jurken, mantel pakjes en rokken verwisselen voor een sobere voetbalplunje en tegen elkaar in het veld treden. De schoentjes met naaldbukjes, hoge lmi\m Almanak ZEVEN ZEEËN Bij het dagelijks hanteren van de yen ontkomt men soms niet aan een .zekere nonchalance en met name wanneer men zo'u onbekommerd hoekske te vullen heeft als dit, kan het wel eens voorkomen, dat er ge- duchtenloos een kleine onjuistheid op papier, komt. Gelukkig is er onder de ruim dertigduizend abonnees van dit dagblad dan altijd tenminste wel één lezer, die op zijn beurt in de pen klimt om de zaak even rcclit t zet- ten. Zoals onlangs een inwoner van Zoa- telande een man, die met kennis van zaken sprak. Hij viel ons aan op het feit, dat wij enkele dagen gele den in de almanak, „personen over de zeven zoetin lieten zeilen". En hij vraagt beleefd hoe die namen van die ..-.even" zijnwant toen onze geachte ubonnee in IIH8 hoofdakte-examen deed, waren er nog maar vijf wereld zeeën, zo schrijft hij, en wel: de At lantische Oceaan, Grote en Indische OceaanAlsmede Noordelijke en Zui delijke IJszee, ,J3r schijnen er twee te sijn bijge komen", schrijft hij verder. „Ik heb al aan verschillende mensen ge vraagd naar die twee nieuwe, maar niemand wist het". Eerlijk is eerlijk: wij tveten het ook niet hakken, en driekwart hakken worden vervangen door stevige trappers met doppen onder de zolen ©n de dames zijn gereed voor dc vrije trap, de hoekschop en de penalty. Hef ene elftal bestaat uit de echtgenoten en verloofden van chauffeurs en het an dere elftal is samengesteld uit leden van de gymnastiekvereniging „Spi- do". Het geheel wordt muzikaal opge luisterd door „Oud-Vossemeers Mu ziekvereniging". D1ENSTJUBILEA. In de komende maanden zullen weer enkele personeelsleden van de inrich ting „Vrederust" hun 40-jarig dienst- jubileum vieren. Op 1 oktober zal broeder C. Verton werkzaam op de therapie-afdeling dit feit her denken. Broeder J. Schuitman van paviljoen 12 is op 3 november veer tig jaar in dienst en op 16 november de kapper van de inrichting, broeder Chr. Louise. Op 1 december viert me juffrouw Schipper van de linnenka mer haar veertigjarig jubileum. VREDERUST-FEEST. De inrichting „Vrederust" is aan staande woensdag helemaal in feest stemming. Dan wordt voor de patiën ten en omwonenden het jaarlijkse terreinfeest gohonden. Do muziekver eniging „Euphonia" is al vroeg bij de pinken, want om half negen 's mor gens maken de muzikanten een rond wandeling, die eindigt op het feest terrein. De directeur-geneesheer, dr. v. d. Beek. opent om negen uur de festiviteiten. Op het terreiu is een draaimolen, waar jong cu oud zich kostelijk meè zullen vermaken. Ver der zijn er volksspelen en wedstrijden om de titel van konlngsschutter. 's Middags laten de kinderen ballon nen op en daarna zijn er weer volks spelen. Om kwart over zeven wordt er een lampionoptocht gehouden en in het onispanningsgebouw wordt een feestavond gegeven. Overigens is er met name van de zijde van het onderwijs vaak eni ge aversie te bespeuren tegen dit vakantiewerk door scholieren en inderdaad is in enkele gevallen de vrees niet denkbeeldig, dat de schoolresultaten van de leerlingen er na de vakantie onder lijden Die „enkele gevallen" betreft dan scholieren, die vrijwel heel hun vakantie aan de slag gaan'. Daarom heeft de directie van ar beidsvoorziening in Den Haag dan ook enige beperkende bepa lingen opgesteld voor de bemid deling door de gewestelijke ar beidsbureaus. Zo wordt alleen bemiddeling ver leend voor vakantiewerk tot een maximumduur van vier weken aan scholieren, die zeven a acht weken vakantie hebben. Voorts wordt in de meeste gevallen een minimum leeftijd van 15 jaar ge handhaafd. Overigens is die eer ste beperkende bepaling (maxi mum Tier weken) slechts theore tisch. want liet is aan geen enke le scholier verboden om zijn ge hele vakantie te werken en wie doet er wat tegen als de werk gever de jongen of hot meisje lan ger werk verschaft, hetgeen ove rigens ook niet verboden is. Op enkele plaatsen in Nederland zijn overigens al besprekingen fjevoerd, om de beperkende bopa- ingen nog scherper te stellen. Hiertoe moeten de betrokken maatschappelijke organen echter samenwerken met vertegenwoor digers van het onderwijs. Twee maanden geleden heeft hot ar beidsbureau in Vlissingen hier over dc mening van de Vlissing- sc schoolhoofden en -directeuren gevraagd. Geen enkele reactie kwam echter tot nu toe binnen... Zo groot is de aversie tegen va kantiewerk dus ook kennelijk niet! Duurzaam Hoewel er dit jaar dus aanzien lijk minder werk was voor de scholieren zijn er toch nog velen aan de slag gegaan. Dc jongens bijvoorbeeld als aardappelrapers. uicnt,rekkers, hulpconducteur bij de provinciale stoombootdiensten, hulpkrachten in hotels, fruit- en bonenplukkers; de meisjes als huishoudelijke hulp in ziekenhui zen cn bejaardentehuizen, als hulp in de huishouding bij parti culieren, als serveerster als ka mermeisje, als winkelmeisje in seizoenzaken enz. enz. Rest nog de vraag: wat doet men niet liet verdiende geld? Vreemd genoeg gaan do moésten van dat gold uiet met vakantie, maar ge bruiken het om duurzame goede ren als een draagbare radio, een plck-up, een fiets van te kopen... HOOP VLAS MAAKTE VAN KRUISING „ROTONDE" Vlak voor de postbrug bij We- H meldinge heeft woensdag een m „rotonde" gelegen, die daar ge even later weer verdwenen was. Het verkeer draaide na- s melijlc om een grote hoop vlas §j heen, afkomstig van een aan- n hangwagendie berooid van zijn lading in de buurt stond. H Toen de landbomoer J. M. uit Wemeldinge namelijk op zijn trekker over de Oostelijke Ka- es naalweg reed, daarachter en- =j hele wagens met vlas meetrok en boven aan de oprit kwam, s§ kapseisde een van die wagens, m De straffe wind kreeg vat op ss de lading en toen teas er geen -s houden meer aan. Midden op de kruising kwam de grote hoop vlas terecht. En dat was M H zo netjes gemiktdat het ver- keer geen stagnatie onder- vond Ir. Bergansius - 72 jaar oud - te Den Haag overleden Oud-directeur district Zeeland rijkswaterstaat In Den Haag is 72 jaar oud overleden jr. L. J. A. Bergansius, ge pensioneerd hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat. De heer Ber gansius had een belangrijk aandeel in de voorbereiding en de aanleg van ons moderne net van autowegen. Ir. Bergansius.fungeerde in 1945 als hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Zee land. r Advertentie) Grole HUNTER fotowedstrijd „VaderenZoon"! 150 Prijzen van f. 1000.- tot f.25.- Zie affiches Sigaret..? HUNTER! Auto botste tegen boom inzittenden gewond In de bocht van de weg Aardcnburg- Heille. ter hoogte van t gemeentelijk sportterrein, botste dinsdagmorgen omstreeks 11 uur een personenauto, vermoedelijk door te veel naar rechts uit te wijken voor een tegenligger, te gen een boom. De beide' inzitendent van de auto, de jongemannen P. A. en H. J. O. uit Beugden bij Boxmeer, werden daarbij vrij ernstig gewond en moesten naar het ziekenhuis te Oostburg worden overgebracht. Het ongeluk, gebeurde toen de jongelui, die met hun auto richting Heille re den, met grote snelheid een scherpe bocht namen en plotseling moesten uitwijken voor een tegenligger. De auto werd zwaar beschadigd. Oud-districtsdirecteur Stichting '40-'45 overleden F. Huson van 1945—1952 in Zeeland werkzaam Op 14 augustus is te Amsterdam plotseling overleden de 58-jarige oud-directeur van dc „Stichting '40- '45", district Zeeland, de heer Fre- derik Huson. In 1945 werd do heer Huson in de provincie Zeeland te werk gesteld en tot 1952 toe diende hij de belangen van de oorlogsinvali den en nam hij de verzorging van na gelaten betrekkingen op zich. In deze periode verwierf de oud- directeur van het district Zeeland veel waardering voor de wijze, waar op hij in Zeeland deze zaken behar tigde. Hij was degene, die de zaken van de „Stichting '40-'45" in de na oorlogse jaren geheel opbouwde en leidde. Toen in 1952 het district Zee land samengevoegd werd met Bra bant en Limburg werd dc heer Huson belast met de afdeling sociale zaken op het hoofdbureau in Amsterdam. Ook bij deze afdeling bewees de heer Huson dc „Stichting *40-45" vele diensten. KORT GEDING VOOR RECHTBANK Eendekinderen ook het eigendom van Vlissinger De tweede en laatste behandeling van de zaak over de landbouwgewas sen etende eenden uit de Vlissïngse Spuikom en watergang heeft voor de rechtbank te Middelburg woensdag middag weinig nieuwe gezichtspun ten opgeleverd. Men zal zich de zaak berinneren: twee Vlissingse landbouwers, de heren Jasperse en Rottier, hadden hun stadgenoot A. W. Dert aansprakelijk: gesteld rooi de schade, die de watergang-vogels aan hun bieten, erwten en bruine bo nen hadden toegebracht. Do lieer Dert had namelijk zeven jaar gele den een troep eenden in de Spuikom „uitgezet" om de aanblik van dit wa ter wat te verlevendigen. Deze zaak in kort geding voor de Middelburgse rechtbank gebracht werd vrijdag aangehouden omdat de raadsman van de heer Dert, mr. W. H. Vermaas, nog enkele stukken van de tegenpartij moest bestuderen. Dit nu was gebeurd, maar mr, Vermaas had geen aanleiding gevonden om zijn eerder gevormde mening, dat zrjn cliënt niet zonder meer aanspra kelijk gesteld kon worden, te wijzi- Twee schepen schampten elkaar bij Wemeldinge Woensdagmiddag ontstond er in dc monding van de buitenhaven té We meldinge een aanvaring tussen het Nederlandse motorschip „Jenny" cn het Belgische motorschip „Waes- land". Dit laatste vaartuig groot 1288 ton, geladen met kali en van Straatsburg op weg naar Kwaat- Mechelen was gekomen tot voor de oostsluis van Wemeldinge. Om op het kanaal door Zuid-Beveland te komen moest de „Waesland" via dc middcnsluis worden geschut. Om die te bereiken liet de kapitein zijn schip achteruit terugvaren. Zo was het vaartuig dc havenmonding genaderd, toen daar juist het motor schip „Jenny" binnenkwam. De kapitein wilde vrij blijven van dit vaartuig en daarom probeerde hij de direct omkeerbare motor van zijn „Waesland" te starten. Een defect aan de installatie verhinderde dit, zodat de „Waesland" met het achter schip op het voorschip van dc bin nenkomende „Jenny" liep. Vervol gens schoot het vaartuig- langs de „Jenny" hoen en kwam het met bei de roeren op de steenglooiing van de westelijke havehdam terecht'. De roe ren werden zodanig beschadigd, dat verder varen onmogelijk was. Het ligt in de bedoeling dat de „Waes land" met sleepboothulp naar de plaats van bestemming wordt ge bracht. De „Jenny", 200 ton groot, geladen met sojabonen en op weg van Amsterdam naar Iseghem, kreeg enige schade aan het voor schip. De mijn is weg: duikers zoeken naar oorlogsmonster De mijn is weg. Dat was de M tijding, die gisteravond uit f§ Bruinisse kwam, nadat ieder- een in het landelijke dorp weer H een dag vol spanning had ge- waclit op de nu al zo lang ver- wac.hte klap. De klap, die H steeds niet kwam omdat het es slechte weer de marinemensen Is parten speelde. Ep ook woens- ee dag werden de moeilijkheden n rond het onschadelijk maken van dit elfhonderd kilogram wegende ..explosieve" monster niet geklaard. Want in liet koude water afgedaalde dui- s kers konden de miin kennelijk niet lokaliseren, de mijn was n H c.n bleef weg. De mijn van Fjruinisse, die langzamerhand es legendarisch begint te wor- ee den.,... lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllilill VOORSTEL VAN B. EN W. Gemeente garant voor geldlening van 630.000 Voor de bouw van een bejaardente huis in Ivrahhewlijke stellen b. cn w. van deze gemeente de raad voor zich* garant te verklaren voor de hoofd som en voor de rente en aflossing van een door de Stichting Bejaarden- in Itrabhendijke aan te gane ■ning tot een bedrag van maxi maal 630.000. Tevens wordt dc rand zorg in gelulenii voorgesteld een krediet in rekening- courant van 75.000 aan deze stich ting beschikbaar te stellen. In zijn vergadering van 23 augustus a.s., 's avonds om acht uur, zal de raad deze punten in behandeling nemen. In een toelichting op het voorstel delen b. en w. mee, dat de plannen voor het bejaardentehuis in een ver gevorderd stadium van voorberei ding verkeren. Zodra de benodigde goedkeuringen zijn verkregen, kan tot bouw worden overgegaan. De thans gevraagde garantie dient vol gens b. en w. beschouwd te worden als een principebesluit van de raad voor de garantie van de loningen voor het gehele project. Over dc verlening van een krediet van 75.000 in rekening-courant wordt door het college naar voren gebracht, dat tussen de stichting en dc gemeente een rekening-courant verhouding zal ontstaan, daar de ge hele financiële administratie op de gemeentesecretarie 2al worden ge voerd. Twee doden bij ongeval op rijksweg 58 bij Biezelinge Woensdagmorgen zyn op de rijksweg 58 in de gemeente Biezelinge de sco.o- lerbestuurder S. H. J. Zuidwcg uit Lewedorp, 34. jaar en zijn duopassa- giere, mèj. A. de Kok uit Goes, 23 jaar, bjj een frontale botsing om bet leven gekomen. De aanrijding gebeurde rond half tien 's ochtends even voorbij café-restau rant „De Caisson", toen de heet Zuid- weg met zijn scooter een vrachtauto met aanhangwagen wilde inhalen. Bij deze manoeuvre kwam de heer Zuid- weg op de linkerhelft in botsing met een uit de richting Bergen-op Zoom naderende personenauto, bestuurd door A. B. G. van D. uil Aerdenhout. De stoffelijke resten van do beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis Oostwal te Goes overgebracht. üit een door de wildschadecom- missie opgesteld rapport was vol gens mr. Vermaas allerminst af te leiden, dat de in 1954 uitgezet te eenden de schade hadden ver oorzaakt. De. meeste van die een den waren volgens de raadsman al dood omdat eenden zo hij zei meestal niet ouder worden dan 5 of 6 jaar terwijl de heer. Dert „van de afstammelingen geen ge bruik. heeft", er evenmin voor zorgt. Door kinderen Voorts bracht mr. Vermaas naar vo ren, dat er ook schade blijkt toege bracht te zijn door kinderen en een hond. Regelmatig lonen er nameliik kinderen over het bouwland en als de gewassen groot zijn bijvoor beeld het koren lopen ze er onder door. Op een vraag van de president van de rechtbank, mr. B. S. Sieperda, kon de heer Dert niet begrijpen, dat de landbouwers nooit met hem over enige schade hadden gesproken. Hij wist niet of er nog eenden van hem bij waren. Hij had indertijd toestem ming van de Polder Walcheren ge kregen om de eenden in de Souikbm te zetten, maar verder had hij Zich niets meer aan de vogels gelegen la ten liggen. „De afstammelingen zijn niet van hem", verklaarde mr. Vermaas, „Er zou er nog een doodenkele bjj kunnen zjjn, maar dat is onwaarschijnlijk", meende hij. Zijn eenden Mr. ,J. G. v. d. Burgt. die als woordvoerder voor de landbou wers optrad, wees er op, dat de heer Dert indertijd bij de Vlis- sïugsso politie geklaagd moet hebben, dat de eieren van zijn eenden weggenomen waren, „Toen lieeft hij de eenden toch ook als zijn eigendom beschouwd", merk te mr. Van der Burgt op. Hij was van oordeel, dat het grootste deel van de eenden nog tam is en hij achtte liet dan ook zeer waar schijnlijk, dat de eenden nog voor een hclungrijk deel het eigendom zijn van de heer Dert. Hij achtte op korte termijn maatre gelen nodig, omdat de gronden steeds in exploitatie zijn. „Het gaat hier om maatregelen ter voorkoming van schade", aldus de heer Van der Burgt. In tegenstelling tot de mening van de tegenpartij was mr. Van der Burgt van oordeel, dat de naast de landbouwgronden liggende strook terrein van de Polder Walcheren niet in het geding gebracht moest wor den. Mr. Vermaas achtte de schade name lijk helemaal niet afdoende bewezen, daar de grootte en het ontstaan er van niet was opgemaakt aan de hand van de pcrceelskaarten. Tenslotte bepaalde de president de uitspraak op woensdag 23 augustus a.s. Het weer in Europa Het weer in Europa volgens dc weer- rapporten van gisteravond 7 Den Helder.- regen 17 gr. Ypenburg, regen 18 gr. Vlissingen, regenbui 17 gr. Eelde, regen 16 gr. De Bilt. regen 17 gr. Twente, regenbui 18 gr. Eindhoven, regen 19 gr. Zuid-Limburg, regen 19 gr. Helsinki, zwaar bewolkt 17 gr. Stockholm', zwaar bewolkt 17 gr. Oslo, regenbui 17 gr. Kopenhagen, licht bewolkt 17 gr. Aberdeen, zwaar bewolkt 17 gr. t Londen, geheel bewolkt 20 gr. Amsterdam, regen 17 gr. Brüssel. regen 19 gr. Luxemburg, zwaar bewolkt 17 gr. Parijs, zwaar bewolkt 22 gr. Bordeaux, onbewolkt 22 gr. Grenoble, onbewolkt 21 gr. Nice, half bewolkt 26 gr. Berlijn, regen 17 gr. Frankfurt, geheel bewolkt 16 gr. Münehèn, licht bewolkt 17 gr. Zürich. licht bewolkt 16 gr. Gen&yc. onbewolkt 20 gr. Locarno, licht bewolkt 27 gr. Wenen, onbewolkt 20 gr. Innsbruck, huif bewolkt Belgrado, zwaar bewolkt 17 gr. Athene, onbewolkt 33 gr. Rome, zwaar bewolkt 23 gr. Ajaccio. zwaar bewolkt 25 gr. Madrid.' onbewolkt 32 gr. Mallorca, half bewolkt 28 gr. Lissabon, onbewolkt 35 gr. I DE VERWACHT. KOEL WEER. Wisselende bewolking met enkele buien. Matige tot krachtige noord westelijke wind. Koel weer. STR A N D V E RW A CUT ING. (Van onze weerkundige medewerker) Nog ongunstig strandweer met en kele buien en een matige wind rui mend naar noordwest. Temperatuur 17 graden C„ zeewater 17 graden. Vooruitzichten: depressies bltfven via IJsland naar de Noordzee trekken en geven het weer een onbestendig en belangrijk te koel karakter. ZON EN MAAN 18 augustus Zon op 5.28 onder 19.59 Maan op 12.44 onder 22.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2