Monteur ging met buis ie te buiten boekji Agenda AUTOVERGOEDING 00K VOOR REIZEN BUITEN GEMEENTE WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND VERBETERING VERUCHTING IN KRABBENDIJKE UITGESTELD DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1061 PROVING! ALB ZBBUWSb G O U R A N'1 KANTONRECHTER MIDDELBURG „Balans" raakte uit evenwicht VOOE DE OGEN of beter gezegd onder de voeten, want liet gebeurde in de kelder van de edelachtbare magistraten, die hun zetel hebben in het Middel burgse kantongerechtsgebouw aan de Balans, had de Souburg- se verwarmingsmonteur W. M. tijdens zijn werk een onvoor zichtigheid begaan, die hem woensdagmorgen een paar treedjes hoger, vóór mr. J. Moo- lenburgh, de kantonrechter bracht. Bij het aanbrengen van een buis voor de centrale-ver- warmingsinstallatie had de mon teur deze buis zodanig in het trapgat van de kelder gelegd, dat deze een eind boven de rij baan uitstak. M. zelf was niet verschenen, maar de kantonrechter hoorde uit de mond van de getuige G. S. uit Middelburg, dat deze met zijn auto tegen de uit het trapgat stekende buis gereden was. De rechterzijde van de auto was daardoor van een minder fraaie lan ge kras voorzien. De getuige zei. dat hij de buis niet had opgemerkt, om dat de monteur geen maatregelen had genomen om het uitsteeksel '-en- baar te maken. Conform de eis van de officier van justitie, mr. T. Le- bret, veroordeelde de kantonrechter de verdachte bij verstek tot ten boe te van 15 en betaling van de civie le vordering ter grootte van f 65. Enkele verdachten hadden het aan dc stok gekregen met de Vlissingse politie, toen z\i in auto of op brom fiets boven de toegestane snelheid reden. J. IJ. uit Vlissingen kreeg een bekeuring, toen hij volgens de politie, die 200 meter achter hem gereden had, in zijn personenauto te hard door de Paul Krugerstraat reed. Vol gens IJ. kon de politie nooit ontdekt hebben, dat hü een (door de agenten opgegeven) snelheid van 60 km reed. De kantonrechter besloot de zaak aan te houden om de agenten te ho ren. De schilder J. de K. uit Nieuw- land reed in de Badhuisstraat harder dan 30 km op zijn bromfiets. Hier gold volgens verdachte een bijzonde re omstandigheid, omdat hij tégen de hoogte bij de Leeuwentrap moest op rijden en daarom even tevoren wat gas gegeven had. De kantonrecht r wees hem er echter op, dat de politie 400 meter achter hem gereden had en toen geconstateerd had. dat Dc K. 40 km reed. Dat kan niet „Dat kan niet. want die snelheid kan ik niet eens halen", beweerde De T~., tegen wie do officier een boete van f 35 eiste. De kantonrechter volstond inet f 15. Eenzelfde boete werd op gelegd aan de Vlissingse scholier 'V. F;, die de gashandle van zijn snor- machinc tot 40 km had openge draaid. omdat hij „de boot moest ba len". De officier bebïeld zich in heide gevallen het recht van hoger beroep voor. De rustend timmerman R. B. uit Koudekerke was tijdens een plezier tochtje op de brommer een „eigen weg" van de waterstaat te Vrouwen polder opgetuft. terwijl daar alleen maar voetgangers mogen komen. Het kostte hem een tientje. De Hans- weertse aannemer J. M. had zijn chauffeur de baan opgestuurd met een vrachtauto, die geen deugdelijke rem bezat. Conform kostte hem dat 40. Tijdens dichte mist op 20 februari 1.1.- reed mevrouw C. D. uit Den Haag naar Yerseke. Op de helling vlak voor de kruising Lavendeldijk- Rijksweg 58 bij Kruiningen stopte zij haar auto om te kijken of daar de weg naar Yerseke stond aangegeven. Een achter haar rijdende bestelauto kon ondanks krachtig remmen en naar linke nihriilfpn orno», nn.iirlinn Tien seconden Dc aannemer J. W. uit Nieuwdorp, die met zijn mannen bezig was het rywielpad langs de weg ter plaatse te verbeteren, had het ongeluk zien gebeuren. Onmiddellijk had hij met zijn mensen de auto's van dé weg gehaald en nog geen tien seconden daarna daverde er een zware vracht auto met aanmanger in de mist voorbijDe kantonrechter betuigde zijn erkentelijkheid voor dit „staaltje van organiseren". Middelburg City: Winden waaien om de rotsen, 20 uur. 14 Jaar. Electro: Uit de sloppen van Liver pool, 111.30 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren 9- 22 uur. Van Benthem en Jutting: expositie oude landkaarten 9-18 uur. I Abdij: Klank- cn lichtspel. 20.13 uur, 20.45 uur en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: Winden waaien om de rotsen, 20 uur. 14 jaar. Luxor In dc schaduw der nazi's. 20 uur, 14 jaar. Veare Kunstzaal Van Lier: expositie schilderijen, tekeningen en prenten 10-18 uur. Goes - Grand: Winden waaien om de rotsen, 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Luxor: Nonnen voor het vuurpeloton, 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Ben Hur. 20 uur, a.l. De officier van justitie wees er op, clat men in de mist niet voorzichtig genoeg kan zijn bij het zoeken naar de weg. Hij eiste een boete van 60. Die legde de kantonrechter conform op, temeer daar de Haagse chauffeu- se aan de politie grif toegegeven had, dat zij op onverantwoordelijke wijze was gestopt. Drie uur De Koudekerkse metselaar I. W. houdt er een groep varkens op na, voor wie hij elke dag in de auto van zijn baas naar een Vlissings hotel rijdt om daar spoeling voor zijn die ren te halen. Op een dag was hij ech ter bekeurd, omdat hii geen werk map b(j zich had. Daar mr. Moolenburgh nog nim mer een werkmap had gezien, ging de metselaar deze uit zijn auto halen, waarna mr. Lebret werking en gebruik er van aan de kantonrechter uitlegde. Nu heeft W. elke dag de auto een half uurtje nodig om liet varkenseten te halen, dus even drie uur in de week. „Dan kunt U toch wel onthef fing aanvragen?", vroeg de officier. VV. vertelde dat hij dat in Vlissingen gedaan had. maar gemeente noch po litie konden die verstrekken. „Gaat U maar eens informeren bij dc rijks verkeersinspectie", adviseerde 'mr. Lebret. Conform moest W. een boete van f 2.50 betalen. Bromfietser bij aanrijding met auto zwaar gewond De bromfietser J, v. d. K. uit Vlis singen raakte woensdagmiddag zwaar gewond bij een aanrijding met een Duitse personenauto op de hoek van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan te Vlissingen. Dc aan rijding ontstond, doordat de brom fietser geen voorrang verleende aan de personenauto, die bestuurd werd door H. S. uit Hohenlimburg (West- falen). V. d. K. moest met een been breuk, een armbreuk en verschillende hoofdwonden in het ziekenhuis Beth- esda opgenomen worden. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Uitslagen ringrijderij Do uitslag van de op 12 augustus door de v.V.V. Aagtekerke en de „Vrijbuiters" georganiseerde ringrij derij luidt als volgt: beker, beschik baar gesteld door de plaatselijke V. V.V. J. Brouwer; winnaar tulband, medaille en bol kaas, resp. A. Peper, P. de Visser en J. Brouwer. 1 J. Brouwer, 17 ringen; 2 P. Peper (17); 3 P. de Visser (15): 4 G. Krijger (14) 5 F. Blaas (14); 6 A. Peper (14); 7 S. de Visser (14); 8 S. Blaas (11); 9 Kr. cie Visser (10); 10 J. Blaas (9); 11. Chr. de Visser (9): 12. Chr. Louws (9); 13 A. Louws (8); 14 P. Coppoolse (8); 15 J. Kodde (3). Het aantal beurten bedroeg 24. RAAD BAARLAND Verzoek om subsidie van Wit-Gele Kruis afgewezen Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Baarland die maandagavond werd gehouden werd het schrijven van Gedeputeerde Staten behandeld, waarin richtlijnen worden gegeven voor de autovergoe ding van de burgemeester. Volgens deze richtlijnen zou voor reizen bin nen de gemeente een vergoeding van f 1500,— moeten worden verleend (waarvan voor de gemeente Baar land de helft ad. f 750, B. en w. waren van mening, dat deze normen aan de hoge kant liggen, het geen voor de burgemeester aanlei ding was, ermee in te stemmen, dat in dit bedrag ook de reizen buiten de MIDDELBURG Muzikale rondgang In afwijking van de gebruikelijke zo meravondconcerten in de muziektent zal het Middelburgs Muziekkorps vrijdagavond aanstaande een rond gang door de stad maken. De route hiervoor luidt als volgt: Singelstraat - Koepoortstraat - Zuid singel - Bleek - Wagenaarstraat - Hofplein - Lange Noordstraat - Markt - Vlasmarkt - Beddewijkstraat - Lange Viele - Plein '40 - Gortstraat - Gravenstraat - Markt - Lange Delft - Koorkerkstraat - Onder de Toren - Nieuwe Burg - Lange Delft - Korte Delft - Dam - Molstraat - Singel straat. Deze wandeltocht begint om 8 uur vanaf de concertzaal. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande voorwerpen die aldaar in het tijdvak van 7 tot en met 35 augustus 1961 als gevonden inn aangegeven. Verschillende hand- choenen, portemonnees, met en zon der inhoud, huis- en andere sleutels, mapje met fotonegatieven, blauwe kinderjas, hooivork, grijs etui zonder inhoud, blauw-witte ceintuur, groen vest, muntbiljetten, plastic regen jas, halskettinkje, zonnebril in etui, zwart rijwielzadel, dop van benzine tank van auto, aktentas met brood en fruit, stoffen etui met zilveren ringetje, oranje poes, grijze plastic regenjas, paraplu in hoes, wit kin derjack, zakmes, gummipop, zilveren armband, zwempak en handdoek. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve men hier van kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. VLISSINGEN Vlissingsch Schouwspel speelt éénmaal minder per jaar Het bestuur van de toneelvereniging „Het Vlissingsch Schouwspel" heeft onlangs besloten één voorstelling per jaar minder te geven. Tot dusver was het de gewoonte van deze ver eniging om ieder jaar met drie stuk ken te komen, maar daar het schouwburgbezoek de laatste jaren een teruggang ondervindt, zag „Het Vlissingsch Schouwspel" zich ge noodzaakt in het vervolg slechts twee voorstellingen te geven. Van meer belang dan de oorzaak, was het gevolg van deze teruggang in het schouwburgbezoek voor het „Schouwtoneel" en het bestuur heeft zich dan ook niet vermoeid met hot opsporen van de oorzaken, maar dc - bovenvermelde maatregel in het belang van dc vereniging geno men. Een voordeel is volgens het be- sluur, dat er minder donateurs zullen zijn, die wegens tijdgebrek niet alle voorstellingen kunnen bij wonen en dientengevolge hun dona teurschap opzeggen. Bovendien kun nen do voorstellingen nu beter en vooral rustiger voorbereid worden, hetgeen het peil van de opvoeringen ten goede komt. Het bestuur van ..Het Vlissingsch Schouwspel" is er zich weliswaar van bewust, dat het zijn trouwste aanhangers teleur moet stellen door dit besluit, maar vertrouwt et op, dat deze categorie theaterbezoekers begrip heeft voor de situatie. Gevonden voorwerpen Van 8 tot en met 14 augustus 1961 zijn aan het bureau van politie te Vlissingen dc volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd: enkele dames- en herenrijwielen, enige auto peds, verschillende sleutels, diverse portemonnees met en zonder inhoud, achteruitkijkspiegel, zonnebril, zwar te damesschoen, nylon dameshand schoen. ceintuur, enige kinderbad- pakjes. enkele zwembroeken, enkele portefeuilles, jongenstrui, marine muts. wit babyschoentje, 1 paar wit te kindersandaaltjes, badhanddoek, maandkaart (Badstrand), zakmesje, boodschappennet, zakagenda en film rolletje; aan het bureau zQn inlich tingen te krijgen aangaande de adressen waai- de volgende voorwer pen zijn te bevragen: enkele wollen 3jaals, enkele munt- cn bankbiljet ten, enige portemonnees, enige por tefeuilles, duif, bol rode wol, bruine aktentas, inhoudende 5 paar schoe nen, parelsnoer, zwembroek en bad handdoek, Phllishave in etui, orlon- vest, damestas, tortelduif, zwarte angoramuts, gekleurde hoofddoek en kinderkruiwagen Middelburger benoemd ter secretarie Vlissingen De heer C. Vogel, werkzaam op de provinciale griffie te Middelburg, is benoemd tot adjunet-commies ter se cretarie van de gemeente Vlissingen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 15 augustus: Jackonia van Antwerpen. Dominence van Antwerpen. Sugar—Refiner van Londen. Maria van Londen. 16 aug.: Christina v, Londen. Tjoba van Hansweert. Vlissingen vertrokken op 15 aug.: Scantic naar HulJ. Caltex Rotterdam naar Perz. Golf. Sugar-Refiner naar Dom. republiek 16 aug.: Maria naar Rouaan. Tjoba naar Rochester. Christina naar Hansweert. Vlissingen gepassseefd naar Antwerpen op 15 aug,: Kora van zee. Mado 2 van Rotterdam. Parthenon van Hamburg. Holland van Durban. IJsel van Le Havre. Triton vqn Rotterdam. Kloosterdak van Hamburg. Oosterburgh van Vaste ras. 16 aug.: Baltic van Rotterdam. Manta van Londen. Prinses-Irene van Londen-Gent. Adine van Lissabon. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 15 aug,: Hector naar Amsterdam. Inspec- teur-Mcllpma haar Stockholm. Wedvlucht Dc postduivenhoudersvereniging „Zeelau-. dia" te Middelburg hield afgelopen zon dag een wedvlucht met jonge duiven van uit Creil (Fr.) over een afstand van 216 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. en 6. J. C. F. Jobse; 2. C. de Graaf; 3. J. de Bel; 4. M. Jaspers; 5. D. V. u. Berg: 7. en 9. H. Hooftman sr.: 8. J. van Maaren: 10. B Mulder. Officiële publikatie dat door C. Moerman, wonende te Vlis singen. domicilie kiezende te Middel burg, Lange Delft 25. een verlof B is aangevraagd voor de bovenverdieping van perceel Lange Delft 25. Binnen veertien dagen na de dagteke ning van deze publikatie kunnen bij ons college schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen inwilliging van dit ver zoek. Middelburg, 10 augustus 1961. GEMEENTE MIDDELBURG. DRANKWET. B. en w. van Middelburg maken bekend, dat door L. Gcertse een verlof A is ge vraagd voor dc benedenlokaliteiten van perceel Singelstraat 14 ter oppervlakte van resp. 30 cn 30 m2. Binnen veertien dagen na de dagteke ning van deze publikatie kunnen bij ons college schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen inwilliging van dit ver zoek. Middelburg. 10 augustus 1961. gemeente verrekend worden geacht. B. en w. stelden voor G.S. in deze zin te berichten. Burgemeester W. N. van Liere zei, dat hij met f 750, per gemeente goed uit kan komen. De raad nam dit voorstel van b. en w. zonder hoofdelijke stemming aan. Het verzoek van het Wit-Gele Kruis te Kwadendamme om oen subsidie voor 1961 wees de raad af. Deze sub sidie was niet op de begroting ge plaatst en sedertdien was er geen wijziging in de omstandigheden ge komen en waren er geen nieuwe ge zichtspunten geopend. B. en w. behalve wethouder D. Driedijk stelden voor om afwijzend op het verzoek te beschikken. Wethouder Driedijk was van mening, dat er wel een subsidie moest worden verleend. Het bedrag liet hij in het midden. De heren C. van Damme (a.r.) en C. J. Mol (vrije lijst) meenden dat 't niét op de weg van de gemeente lag, om een vereniging, gevestigd in een an dere gemeente, te subsidiëren. De heer A. Beulens (k.v.p.) hoopte, dat een katholieke raad niet hetzelfde standpunt zou in nemen, wanneer een protestantse vereniging een der gelijk verzoek zovr doen. Wethouder H. de Vriend was echter van mening dat het hier om het gemeentebelang ging en dat het te billijken was, wanneer een katholieke raad eenzelf de beslissing nam over een verzoek van een protestantse vereniging. Subsidieverzoeken van het Zeeuws consultatiebureau voor Alcoholisme te Middelburg, van de Bond tegen het Vloeken en van de Europese Be weging in Nederland werden even eens afgewezen. De raad verklaarde de interimrege ling ziektekosten ambtenaren 1961 van overeenkomstige toepassing op het gemeentepersoneel. VISMIJN CO LIJN SPI. A AT Exportgarnalen 1778 kg 2.343.52. Bot 301 kg, Schol 44 kg, Harder 4 kg, Tong 1443 kg, Paling 61 kg. Rog 44 kg, Krab 16 kg. Ongesorteerde vis 40 kg. VEILING MIDDELBURG 16 aug. Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers grote 9—12, drieling 5. Konpmans- blauwe grole 13. Doré grote 11. Eerste- lingen bonken 13.80. grote 12.60, drieling 5. Bintje bonken 13. grote 11. drieling 4.90. Fruit: Tomaten AI 34—36, AH 38—33, BI 39, Bil 25—37, Cl 22—32, CU 21—24, CC 20—26. Ananas meloen 60—l,53.a Ogen- meloen 2496, Netmeloen 22—1,11. Sui kermeloen 721,08. Frankenthaler 1,52— 1.88. Bramen ds. 172'J. Perziken 938. Pruimen: Washington I 6081, II 5967, Czar I 70-83, II 48—03. Reine Cl. d'AI- Ihan 78—86, II 46—68, Reine Cl. d'Ouilltns I 75—85, II 44—66. Reine Victoria I 64— 91, II 46—70. Reine Cl. Verte I 80—91, II 57—64. Appelen: Perzikrode Zomernppel: 1 70-80 69. 60-70 53—75, II 70-80 67—71, HD 48—50 III grof 4355, 111 fijn 26—51. kroet 17—20. Manks CodUn I 60-70 32—38. n 70-80 32, IID 23, 111 grof 28—31, 111 fijn 10—18. kroet 921. Zigeünerin I 75-85 5557, 65-75 52 —56, II 75-85 44, 65-75 39—50. IID 25—48. 111 grof 19—46, 111 fijn 17—4R. kroet 9—26 Clapps Favourite I 65-70 63, 60-65 66—68. 53-60 53—55, II 60-70 48—62, 55-65 46. 55- 60 45—46, IID 37—39, 111 grof 49—62, 111 fijn 3639, kroet 25. Precoce de Trevoux IL 60-70 62—68, HD 57. Ill grof 38—64, kroet 33. Groenten: Sla 3.50—7. Bloemkool 4 per BAARLAND Gemeentebestuur nam afscheid van wachtmeester De heer L. Polderman, wachtmeester eerste klas der rijkspolitie te Baar land is met ingang van 15 augustus overgeplaatst naar Arnemuiden. Dit vertrek van de postcommandant der rijkspolitie was voor het gemeen tebestuur van Baarland aanleiding om na afloop van de openbare raads vergadering van maandagavond het echtpaar Polderma~ op het gemeen tehuis te ontvangen. Burgemeester W. N. van Liere schet ste de verdiensten van de heer Pol derman voor de gemeenschap gedu- renden de negen jaar die hij te Baar land heeft gewerkt en hij bood hem namens het gemeentebestuur een doos sigaren aan. Mevr. Polderman kreeg bloemen. Wethouder H. de Vriend, die namens de raad sprak maakte ook gewag van de prettige verhouding tussen de bevolking van Baarland en wachtmeester Polder man. De heer Polderman dankte voor de tot hem gerichte woorden en de geschenken. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Bekerschieling in Yerseke roor zestallen Op 13 augusus werd cp de banen van de vereniging „St. Sebastiaan" te Yerseke de jaarlijkse bekerschieting voor zestallen gehouden. Door de overwinning van „Juliana I" uit Kwadendamme kwam deze vereni ging in het definitieve bezit van de wisselbeker met als eerste prijs nog een verguld kruis. De tweede prjjs voor zestallen, een lauwerkrans, werd behaald door „St. Sebastiaan" te Yerseke. De derde prijs voor zestallen een lauwertak werd behaald door „St. Sebastiaan" te Ovezande. De vierde prijs door „Juliana II" te Kwadendamme. Individuele uitslag als volgt: Meeste punten P. de Koeier, „St. Se-* bastiaan" Yerseke; opvolgende pun ten C. D. Raas, „St. Sebastiaan" te Ovezande; meeste rozen A. de Jonge- Rijk, „St. Sebastiaan" te Ovezande; opv. rozen J. Beulans, „Juliana" te Kwadendamme; meeste 9 H. Steen bakker, „Juliana" te Kwadendamme; opv. 9 C. de Jonge „Soranus" te Heinkenszand; meeste 8 C. Linden- berg, „St. Sebastiaan" te Yerseke; uhamvwkt. opv. S M. Steenbakker, „Juliana" te w. van Middelburg maken bekend.Kwadendamme; meeste 7 M. Glerum. „St. Sebastiaan" te Yerseke; opv. 7 P. Daalman, „Juliana" Kwadendam me; meeste 6 J. Doene, „St. Sebasti aan" te Ovezande; opv. 6 P. J. Rijk, „Soranus" te Heinkenszand; meeste 5.J. de Rijke, „Juliana" te Kwaden damme; opv. 5 F. Peeters, „Juliana" te Kwadendamme; meeste 4 L. Geus, „Juliana" te Kwadendamme; opv. 4 C. Pek aar, „St. Sebastiaan" te Yerse ke; meeste 3 C. Geu9 Mz., „Juliana" te Kwadendamme; opv. 3 M. Bene der, „St. Sebastiaan" te Yerseke; meeste 2 M. Geus, „Juliana" te Kwadendamme; opv. 2 M. G. Ver beek. „Juliana" Kwadendamme; meeste 1 P. Rentmeester, „St. Sebas tiaan" te Ovezande: opv. 1 L. Re- mijn, „Juliana" te Kwadendamme. KRABBENDIJKE Raad komt bijeen De raad Krabbendïjke komt volgende week dinsdagavond om 8 uur in ver- Burgemeester cn wethouders van Krabbendijke hebben de raad een voorstel doen toekomen om enkele wijzigingen aan te brengen in de be groting 1961. Deze houden onder meer in, dat een bedrag van 15.000 wordt afgevoerd, dat bestenul was voor dc uitvoering van de laatste fa se van de verbetering van de straat verlichting, Verder wordt bij wijzi ging een bedrag van 96.963 uitge trokken voor do grond-, bouw- en inrichtingskosten van een tweeklas- sige 1ftu\ lagere school en een bedrag van 169.000 voor verdere realise ring \*an de rioleringswerken, name lijk de bouw van een pompstation en de aanschaf van machinerieën. Wat het afvoeren van J5.000 van de begroting betreft, delen b. en w. moe, dat Ged. Staten in verband met dc onzekere toestand van de begro tingspositie geen machtiging verle nen voor deze uitgave voor realise ring van de laatste fase van de straatverlichting. Het college gaat er echter vanuit, dat door de te verwachten financiële ver betering door dp inwerkingtreding van de nieuwe wet financiële verhou ding rijk-gemeenten in 1962 dc mid delen. wel beschikbaar zijn. Over de nieuwe raming van 169.000 voor de bouw van een pompstation ten behoeve van de riolering deelt het college mee, dat van Ged. Staten bericht is ontvangen, dat voor de uitvoering van deze werken een ver hoging van 8000 per jaar uit het gemeentefonds zal worden verleend. gadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: aan bieding gemeenterekening woningbe drijf I960; verlenen van een bijdrage aan de P.Z.E.M. voor onrendabele percelen; voorstel om dè woning Wil- holminastraat 10 onbewoonbaar te ✓verklaren; voorstel tot garantieverle ning van de* hoofdsom, rente en af lossing van de door de Stichting Be jaardenzorg te Krabbendijke aan te gane geldlening tot een bedrag van 630.000.—. DRIEWEGEN Gemotoriseerd ringsteken De auto-, motor- en bromfietsclub „De zingende bougie" te Driewegen hield dezer dagen in de Paulushoekse- weg te Driewegen een ringsteekwed strijd voor auto's, motoren en brom fietsen. 26 voertuigen verschenen aan de start. Het hoogste aantal ringen dat gestoken kon worden bedroeg 12. Uitslagen: Brommers en motoren: 1. M. P. Mol, 9 ringen; 2. H. Lammers (8); 3. J. van Oosten (7); 4. A. Lammers (7) 5. W. Nijsse Azn (7); 6. W. Otte (7), 7. M. van Guchte (7); 8. M. de Witte (5); 9. C. den Herder (5); 10. Joh. van Oosten (4); 11. G. Meulenberg (4); 12. G. van de Guchte (3); 13. F. C. Dekker (3); 14. W. Nijsse Mzn (2); 15. J. Nijsse Mzn (2); 16. G. van Oos ten (2); 17. J. Lansen (2); 18. W. Nijsse Jzn (1); 19. J. Lalkens (1); 20. N. de Witte (1); 21. Goudswaard (0). Auto's: 1. W. Otte, 7 ringen; 2. M. A. Slaakweg (5); 3. H. Lammers (4); 4. A. van de Guchte (3); 5. H. Dekker (1). Burgerlijke stand GOES. Bevallen: J. S. M. EckhardtMurre. d. J. C. Schriekv. Iwaarden. z. W. de Feij terPetersen, z. .1. J. Jobsev. Beveren. d. M. G. Wisse NijssenLindenbergh. z. J. v. Kruijssendo Jonge, d. F. Grool- Beeldens, z. E. ToorenaarBreevveg, z. Getrouwd: J. A. van de Plassche, 29 j. cn M. Flipse. 28 j. A. Verhage, 31 j. en N. H. Louws, 23 j. A. de Buck, 26 j, en A. Hillcbrand, 20 j. D. Oranje. 35 j. en J. L. Koels, 32 j. Overleden: Elisabeth Adriana H lemens. 49 j.. e. v. F. M. Moens, Jacobus de Noojjer. 95 j., wedn. v. A. Kanaar. Janna Klap, 74 j., wed. v. J Lobbezoo. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: Maenhout-Louwersè z.: H. J. M. I. van Weel-Koning d.: G. J. Doorenbosch-Dona z.\ J. M. Seheffers- Overbeoke z.\ H. J. C. Hormes-van Son d.: T. 11. A. M. Roovers-Smals z.: J. M. dc Waaij-Geljon d.: M. B, Bleijenbcrg- Nielsen z. ai z. Ondertrouwd: A. C. Hoogendau». 27 j. cn A. J. Dingemansc. 26 j. Getrouwd: C. Rc(jmerse, 39 j. en L. F. ftt de Dreu, 26 j.; S. Koole, 2U j. ep G. We vers, 19 J.; C. Joziasse, 21 j. ai S. L. L. de Kam, 23 j.; J. J. M. van Gisbergen, 37 j. en J. A. M. Naaktgeboren. 25 j.; K. C. Rietbergen, 45 j. en A. J. P. Hanskamp, 36 j. Overleden: M. A. van Doorn. 70 J.; A. C. Aspeslagh. 71 j.. e.v. v. J. Herkens: J. M. Meerman. 67 e.v. W. A. Lommer». kist 50—:70, 6 per kist 46—60. 8 per kist 16—39, 10 per kist 26. Komkommers wit A 12—20, B 12—14, C 11—12. Komkom mers wit A 12—20, B 12—14. C 11—12, Komkommers groen A 2026, B 1619, C 12—14. Andijvie 7—17. Rabarber 4—8. Spi nazie 35—44. Prei 27—30 Postelein 2643 Bospeen 20—65. Boskroten 7—16. Was- peen 3157, Dubb. prinsessen 47—50. Pronkbonen 5163. Snijbonen 4068, Uien 11—12, Rode kool 31—47. Savooie kool 1422. Spitskool 38. COOP. TUINBOUWVEILING DER Z.H. EILANDEN G.A., ROTTERDAM. Dinsdag 15 aug.: Eigenheimer», grote 10 16, Bintjes, grote 10-12. Andijvie 10-16 per kg. Bloemkool IA 38-64, IIA 30-47. SJa IA 4.00-7.60, Komkommers 70/op 21-29. ldetn 60/70 16-24 idem 50/60 15-20 per stuk. Kro ten 19-24. Spitskool 41-14. Gele kool 32-35, Groene kool 17-21, Rode kool 10-22, Uien 6- 9, Postelein I 22-28 per kg. Peterselie 4-7, Selderij 2-6 per bos Dubb. bonen 43-66, Stoksnïjbonen 55-91 per kg. James Grieve klasse IB 1.18-1.22. 10 1.08-1,18, IIA 1J03- I,11. Prëcose de Trév., klasse IA 63-77, IB 55-66. IC 39-50. IIA 54-63. IIB 42-48. IIC 31- 42. Perzikrodc zomerappel. klasse HA 61-77, IIB 47-74 IIC 38-60. Clapps lav., klasse IA 55-65. IB 48-54. IC 41-50 Benonl klasse IA 1,08-1.18, IB 93-1.C4. IIA 1.05-1,13. IIB 93-95, IIC 70-73 per kg, Perziken IAA 26-39. IA 21-28. IB 12-19 per stuk. Reine Claude d'Oullllns 40-84 Reine Victoria 67-1J7, Czar 60-72. Frankenthaler 1.80-2.20. Golden Champignon» 2.10-2,40 per kg Orange Ana nas 59-1,18 per stuk. Tomaten, export A 2.75-2.85, B 2.60-2,70, C 2.30-2.40 per bak. VEILING GOES Export- en industrieveiling: Zigeunerin kl. I 85-95 60. 75-85 68. 65-75r 66—67. ki. II 75-85 61. 65-75 59. IID 44. Manks Codlin kl. I 80-90 48. 70-80 53, 60-70 48. kl. II 60- 90 41, 70-80 49. 60-70 43—54. Perzikrode Zomerappel kl. II 60-70 66, IID 45 Tyde- mans Earley Worcester kl. I 30-85 78, 75-80 92, 70-75 103, 65-70 89. Codlin Kcr- wlck kl. I 70-80 35, 60-70 33. Clapps Fa vourite kl. I 75-83 58, 65-75 56.40—57,40. 55-65 45,30—45.90. kl. II 65-75 52. 53-65 42 53. IID 33. Precoce de Trevoux kl. I 60- 70 82. 55-60 58—64, 50-55 49—35. IID 30— 33. Dubb. pr. bonen I 57, II 5054, afw. 40. Div. appels kroet en val 16. Clapps Favourite val 12. Verpakt fruit: Tydemans Earley Worces ter kl. I 90-95 98. 85-90 105. 80-85 116, 75-90 92—122, 70-75 120. Gewone veiling: Perzikrode Zomerappel fijn 35—37, Manks Codlin grof 29—34. Zigeunerin grof 47—58, fijn 4113. Benoni kl. I 70-75 82. Precoce de Trevoux grof 33—40, fjjn 19-=r23. Clapps Favourite grof 36—r42. fijn 25—35. Jutten kl. I 30-55 85. Reine Victoria 1 77—109, II 50—69, grof 50—90, fijn 550. Washington I 73, II 35, groT 56—75, fabr. 10—50. Belle de Louvain I 74—81, grof 62—65, fabriek 10— 34. Witte wijnpruim I 56. II 38. grof 48 65, fabr. 8—27. Reine Claude Verte I 91. grof 70—83. fabr. 30—42. Reine Clau de d'Althann I 85—107, H 40-63. grof 77 —88, fabr. 20—42, Klrkus I 80—82, grof 70, fabr. 34—37. Druiven I 220. Per doos: Bramen I 22—32, II 13—23. Groenten. Per stuk: Bloemkool AI 61—69, All 33—60, BI 30. BH 21—28, afw. 11—41. Kropsla I 4X H 3.50I. Komkommers A 8—23, B 11—12. Meloenen 69—119. Per bos: Wortelen 17—35. Kroten 12—14. Sel derij 9. Per kg: Tomaten A 43—49. B 42 —49, C 32. Dubb. pr. bonen II 40—54. Stoksnijbonen 4876. Pronksnijbonen I 61 —66, II 51—53. Kroten 15. Andijvie 8— 13. Groene sav. kool 16—23. Rode kool 11 Uien 8—12. Postelein 20—26. Augurken A 7281. B 55—67, C 2442. Aardappelen bonken 14—1G, grote 10—14, drielingen 5—10. VEILING KAPELLE 16 aug. Bramen in kratten voor industrie: in dozen I 88—105. 11 69—74. Dubb. pr. I 7481, II 7476. afw. 43. Bramen in dozen I 83—105. II 69—74, Dubb. pr. bo nen I 5355, II 51. Pruimen bloc: R. Vic toria II 45, III 25, geplukte kroetappels wit 14, rood 12, val kroetappels 16, val Goudrenet 17, Zigeunerin 18. Clapps Fov. II. gemengde valappelen 16, kroetperen 6 Manks Codlin I 70-80 51, 60-70 45,00— 46.80. D 70-S0 4516. 60-70 41—42, III grof 31—32. 111 fijn 19, Zigeunerin I 85— 75 71. 65-75 70. U 75-85 53—65, 65-75 56—60 HD 42.6O-r44.20. III grof 47. III fjjn 25— 28, Perzikappel I 60-70 70, IID 45—16. lil grof 46—50, Hl fijn 24—37, Codlin Keswick II 70-80 37. 60-70 31. IID 20. 111 grof 25—26. III fijn 19. Early Victoria I 60-70 37, II 60-70 38, IID 2:7, 111 grof 23. Ill fijn 19. Clapps Favourite I 75-85 61. 65-75 58,40— 59,40. 55-65 48.7019,80. II 65-75 56. 55-65 46 IID 35, 111 grof 38,10. 111 lijn 29—30. Precoce de Trevoux I 60-70 70, 95-60 60, 05-55 51, IID 37. Juttenpeer I 55-60 100 50-55 76, IID 48, Nrd. Holl. Suikerpeer II 55-65 23. HD 1G. 111 fijn 7. 111 grof 13, Verpakt fruit: Lady Suddely I 70-75 77, 65-70 77, 60-65 63. Early Worchester I 80-85 109, 72-80 117, 70-75 117, 65-70 101, 60-65 81. Frambozen per doos I 52—91, II 31—34, Bramen per doos I 23—27. Aard beien per doos l 91. Kasperziken per stuk IA 32—43, I 13—24, II 13, III 5'/a. Pruimen: Reine Victoria I 67—105, II 37 19. grof 51—75, fabr. 10—35, Belle de Louvain I 67—87, II 37—48. grof 40—61, fabr. 14(23. Reine Cl. d'Ouilüu I 5461, II 32—41, grof 39—53. fabr. 7—15. Reine Cl. d'Althan I 81—99, II 39—55. grof 5234, fabr. 21—23 Boeren Witte I 45, II 30, grof 3848. fabr. 7—10. Czar I 53— 74. II 28—37, grof 30—59. fabr. 14—20. R. Cl. Verte 1-81. II 40. fabr. 10—22. R. Cl. Conducta I 34. Jeftereon I 6568, Kirkes 1 68. grof 51. Purple Pershore II 26. Aardappelen: bonken 12. I 12—13, II 11— 12. Groenten: Kropsla 39. Bloemkool lt46. Andijvie 7—9. Komkommers 8—20 Snijbonen 87. Kroten 12. Pronkbonen 57 —HO. Tomaten A 45. B 46, C 40. CC 31. VEILING KRABBENDIJKE 16 aug. Dubb. pr. bonen I 54. II 52. Hl 41. Manks Codlin I 70-80 51. 60-70 42. II 70-80 44. 60-70 36—37., II) grof 31. Ill fijD 18. kroet 13, val 13. Zigeunerin I 75-85 63. 65-75 63. II 75-85 61. 65-75 58. IID 41. Ill grol 42. va) 13—13. P.R. Zomerappel 11 05-70 61. 60-65 64. HD 42. III fijn 35. Be noni I 65-75 33. 60-65 84. 55-60 73. IID 41. III grof 53. Ill fijn 36. val 89. Cox. O. Poppin val 14. Goudrenei val 15. James Grieve val 13. Early Victoria val 9. Pre coce de Trevoux l 50-55 51. II 55*60 55. 50-55 42. IID 34. !H fijn 23. kroel 14. Clapps Favourite l 75-85 57. 65-75 54. 55- 65 44—45. IID 31. Hl grot 37. Ill fijn 25, ktoet 8—13, val 6. Reine Victoria l 63. Ill 23. R. Cl. d'Ouillins II 70. III 42 Bramen per doos I 20—23. II 17. Rode bessen p. doos I 25. Verpakt truit: P.R Zomerappel 11 75*80 62. 70-75 71. 65-70 70. 60-65 67. Manks Codlin H 80-85 37. 70:75 60. 65-70 4S, 60- 65 41. Precoce de Trevoux l 60-65 81, 53-60 61.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15