Werkcommissie zond adres aan Goese raad Agenda WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN POLITIE MIDDELBURG HIELP 200 TOERISTEN AAN ONDERDAK WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU R 4 NI OVER STICHTING SPORTBELANGEN „Wel representatief voor sportgemeenschap" De werkcommissie van de Goese sportgemeenschap heeft een adres aan de raad gericht, waarin de com missie in een viertal punten enkele grieven naar voren brengt en stelling neemt tegen de mening van enkele raadsleden, die in vorige raadsverga dering de werkcommissie niet repre sentatief noemden voor de Goese sportgemeenschap. Ook drukte werkcommissie in het adres haar spijt uit, dat zij in het geheel niet is gehoord inzake de nieuwe statuten van de op te richten „Stichting Sportbelangen Goes", zoals deze thans in een voorstel aan de raad worden voorgelegd. De volledige tekst van het adres, dat aan de gemeenteraadsleden is toege zonden luidt Nu de statuten van de op te richten „Stichting Sportbelangen Goes" we derom een agendapunt vormen voor de gemeenteraadsvergadering van 16 augustus a.s. heeft de werkcommissie de eer U het volgende te berichten 1. Tijdens de behandeling van de statuten in de vorige gemeente raadsvergadering waren enkele le den van de raad van mening, dat de werkcommissie niet represen tatief is voor dè Goese sportge meenschap. Naar aanleiding hier van mogen wij de leden van de gemeenteraad wijzen op het feit, dat de afgevaardigden van de sportverenigingen op verzoek van het college van b. en w. ten stadhuize gekozen zijn uit en door de Goese sportverenigingen en op 14 februari j.l. door de burge meester zijn geïnstalleerd. De ver- enigingen hebben dus onderling uitgemaakt welke personen zit ting zouden hebben in de werk commissie. 'i. De werkcommissie heeft d.d. 18 juli j.l. een rondschrijven aan de gemeenteraadsleden gericht toen bleek, dat het voorstel aan de raad over de sportstichting) niet in overeenstemming was met de beslissing, welke genomen was door de werkcommissie en het college van b. en w. Vier auto's botsten bij Kruiningen op elkaar Dinsdagmorgen omstreeks kwart over negen ontstond op de rijksweg bij de Zanddijk te Kruiningen een kettingbotsing, waarbij vier personen auto's waren betrokken, die alle in de richting Goes reden. De eerste van een file auto's, een Franse wagen uit Soisy sur Ecole, moest plotseling remmen voor een van de Zanddijk komende auto, die geen voorrang verleende. Van wie deze wagen was kon nog niet worden achterhaald. De bestuurder van de tweede auto uit de file, eveneens uit Soisy sur Eco le, remde zo krachtig, dat hij zijn landgenoot hoegenaamd niet raakte. Wel kwam daardoor de achter hem rijdende heer H. uit Heerjansdam in moeilijkheden. Deze reed met grote vaart tegen hem op. Ook een daar achter rijdende Belgische personen auto kon niet tijdig tot stilstand ko men. Alle auto's, behalve de eerste, liepen ernstige schade op. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Landbouwer te Sint-Annaland onder tractor in het water Dinsdagmorgen kwam dc landbou wer C. S. te St. Annaland, terwijl hij aan het ploegen was, met zijn trac tor in de langs ziin land lopende wa tergang terecht. De heer S., die on der de tractor was terecht gekomen, wist zich met veel moeite te bevrij den. Hij werd met bloedende wonden aan zijn hoofd waarschijnlijk was hij door de ploegschaar geraakt naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom overgebracht. Nieuwe B.B.-kring met kantoor te Vlissingen De voormalige B Kring Zeeland 1 en de voormalige A-gemeente Vlissin gen van de organisatie Bescherming Bevolking op Walcheren zijn met in gang van 1 april 1961 samengevoegd tot één kring: de A-Ifring Zeeland a Deze nieuwe kring is gevestigd aan de Stenenbeer te Vlissingen. Middelburg City: Winden waaien om de rotsen, 20 uur, 14 Jaar. Electro Uit de slopper van Liverpool, l'J.30 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur Van Benthem en Jutting expositie oude landkaar ten 9—18 uur. Abdij Klank- en Uchr spel, 20.15 uur, 20,15 uur en 21 15 uur Vlissingen Alhambra: Winden waaien om de rotsen, uur, 14 Jaar. Luxor. In de schaduw der nazi's. 20 uur. 14 jaar. Goes Grand: Winden waaien om de rotsen. 20 uur. 14 jaar. Bergen op Znoin Luxor: Taraan, de geweldige, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: Freddy, die Gitarre und das Meor, 14 t a.t. Terneuzen Luxor: VenuB in nerts, 20 uur, 18 Jaar Oost burg - Ledettlieater: Ben Hur, 14.30 en IS).30 uur, a.l. Sas van Gent Olympla: De Chaplin Revue. 20 uur. a.l. Veore Kunstzaa) Van Lier: expositie schilderijen, tekeningen en prenten, 10—18 uur. Rondschrijven De officieel geïnstalleerde werk commissie spijt het ten zeerste, dat zij in het geheel niet is ge hoord inzake de statuten zoals deze thans aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Tot slot mogen wij nogmaals uw aandacht vestigen op het advies van de oud-voorzitter van de „Stichting Goese Sportbelangen" en het voorstel van de werkcom missie gedaan in ons rondschrij ven van d.d. 18 juli j.l. (Advertentie) Zojuist verscheen: Ivaart VEEltSE MEER en DELTAGEBIED voor watersport en scheepvaart HILDERNISSE Middelburg, L. Noordstraat 2, tel. 2356' Trein reed over inwoner uit Arnemuiden Dinsdagmorgen omstreeks tien voor half twaalf is de 47-jarige fabrieks arbeider P. uit Arnemuiden op een onbewaakte overweg onder Arnemui den gegrepen door een uit de rich ting Goes komende trein. Het slacht offer was op slag dood. Over de oor zaak van dit ongeval kon de politie ons nog geen nadere bijzonderheden verstrekken. Geslaagde ringrijderij van Westkappels V.V.V. Evenals vorige jaren organiseerde de actieve V.V.V. van Westkapelle ook dit jaar weer een ringryderg. Gade geslagen door honderden belangstel lenden kampten 18 rijders om de hoogste eer. Na afloop van de wed strijden maakte de burgemeester van Westkapelle, de heer Th. H. de Mees ter, de uitslag bekend. Deze luidde als volgt: le prijs, beker, beschikbaar gesteld door de burge meester: L. Minderhoud, 22 ringen; 2. L. Vos, beker, beschikbaar gesteld door de V.V.V., met 29 ringen; 3. W. Provoost (19); 4. S. Minderhoud (17); 5. J. Minderhoud (16); 6. J. Provoost (15); 7, 8 en 9. M. Jansen, W. van Sluijs en P. Geertse (14); 10, 11 en 12. L. Minderhoud, P. de Visser en W. de Visser (12); 13, 14 en 15. P. van Sluijs, W. de Kam en F. .Jgnsen (11); 16. E. Jansen (7): 17. R. Pro voost (6); 18. L. Frank (5). Door de meeste volgringen te beha len, sleepte L. Minderhoud een wis selbeker in de wacht. Het gunstige weer en de vrolijke muzikale omlijs ting door de boerenkapel, onder lei ding van J. Cijsopw, droegen in niet geringe mate bij tot het welslagen van deze middag. MIDDELBURG Besprekingen over bouw van bejaardencentrum De burgerlijke Instelling voor maat schappelijke zorg te Middelburg voert momenteel met vertegenwoor- Officiele pubhkatie VLISSINGEN, HINDERWET. B. on w. van .Vlissingen; brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie. 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de heer M. Kloet te Vlissingen. om vergunning tot het uit breiden van de bestaande benzinepomp installatie met een 6000 liter tank en een elektrische aftappomp niet een elektro motor van 1/3 p.k. in on op het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A nr. 3034, plaatselijk gemerkt Scheldestraat nr. 54. Gedurende tien dagen, te rekenen van 16 augustus 1961 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 5 september a.s„ des voormiddags 1060 uur. ten ge meentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeen te kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene die, zonder op dc open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of In een aan grenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 15 augustus 1961. VLISSINGEN. HINDERWET. B, en w. van Vlissingen; brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie. 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de heren ge broeders Duvokot te Goes om vergun ning tot het oprichten, ln werking bren gen en ln werking houden van een ben- zineprimpinstollatie, bestaande uit een liter tank met een elektrische aftap- pomp aangedreven door een elektromotor met een vermogen van 1/3 p.k. in en op liet perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen. sectie K nr. 89, gelegen aan de Edisonweg. Gedurende tien dagen, te rekenen van 16 augustus 1961 af. bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 5 september a.s., des voormiddags 10.30 uur, ten ge meentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan' ter secretarie der gemeen te kennis nemen van de ter zake ingeko men schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting la verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die. zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft Ingebracht, Indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 15 augustus 1961. digers van kerkelijke zijde bespre kingen om gezamenlijk te trachten tot verantwoorde bouw van een be jaardencentrum'te komen. Dit wordt 'meegedeeld in het jaarverslag over 1960 van deze instelling. Tot nu toe zijn nog steeds geen de finitieve plannen gemaakt om te voorzien in de behoefte aan voor be jaarden geschikte woningen, wordt verder opgemerkt. Tegelijkertijd is het jaarverslag over 1960 verschenen van de gemeentelij ke dienst voor de maatschappelijke zoi'g te Middelburg. Dit verslag is, evenals dat van de burgerlijke instel ling buitengewoon overzichtelijk sa mengesteld en geeft een uitstekend beeld van de werkzaamheden en be moeiingen van de instellingen. Orgelconcert door Jan Hekhuis in Nieuwe Kerk Donderdagmiddag 17 augustus a.s. zal de heer Jan Hekhuis uit Vrou wenpolder in de Nieuwe Kerk te Mid delburg een orgelconcert verzorgen van 2 tot 3 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Praeludium en fuga fis lel. terts, D. Buxtehude (1637—1707); 2. Can- zona d. kl. terts, Joh. Seb. Bach (16851750): 3. Concerto del Sigr. Meelt, Joh, Gottfr. Walther (1684— 1748); 4. Prélude, fugue et Variation, César Franck (1822—1890); 5. Pre mier Choral, Hendrik Andriessen (1892); 6. Partita „Wer nur den He- ben Gott laszt walten", Ernst Pop- ping (1901); 7. Partita „Wij loven U o God" (toccata, canon, fugato), Willem Vogel (1920). Scheep vaartb erichten Vlissingen aangekomen op: 14-8: Perseus van Kotka, Saggat van Gent, op 15-8: Shantlc van Antwerpen, Wilhelmine van Antwerpen, Vlissingen vertrokken op 14-8: Perseus naar Piraeus, Seggat naar Lulea Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 14-8: Hector van Lissabon, Delfzijl v. Zee. Annenkerk van Hamburg, op 15-8: Julia-Anna van Northfleet, Doltard van Londen, Wodan van Swansea, Donau van Londen, Dongedijk van Londen, Eagle van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 14-8: Arbon naar Duinkerken-Gent. Dirk naar Denmark. Diet naar zee, Dietert naar zee, Sloterdijk naar Rotterdam, He- ra naar Amsterdam, Dido naar Amster dam. Nelly naar zee, Kreon naar Rotter dam, Peperkust naar Amsterdam, Wolter- sum naar Houston, Ali-S naar Cherbourgh Voco naar Amsterdam, An ja naar zee. op 15-8: Liberty naar Londen, Prins Willem V naar Bremen. Olympla naar zee. Diana V naar Londen, La Paloma naar zee, Dacapo naar zee, Aardijk naar Rotterdam Burgerlijke stand VEERE. Bevallen: J. J. Kasse—de Jonge,d. L. Wissevan den Broeke, d. Ondertrouwd: D. A. van Dijk, 28 J. en A. de Nood, 23 J. MIDDELBURG. Bevallen: P. H. VerhooleFeenstra. z. G. BooneGoedgeluk, d. IC BooneLie- vense, z. J. M. de KrakerBlok, d. P. C. Bloks—Reijnoudt, z. Ondertrouwd: J. Jobse, 24 j. en C. Batus, 21 j. G. J. Faber. 22 J. en W. Damen, 26 J. P. de Wolff. 19 j. en M. H. Jansen, 20 j. Getrouwd: J. C. Sinke, 23 j. en I. A. Naarding, 20 j. Overleden: K. Botting, 84 j., G. van Sorgen, 61 j. C. Dekker, 49 j., e. v. P. Wedvlucht De postduivenboudersvereniging „De Telegraaf' te Middelburg nam on langs deel aan een wedvlucht vanuit Noyon in Frankrijk. De uitslagen van deze vlucht zijn: Jonge duiven: 1. J. Jonkheer; 2. J. Poortvliet; 3. en 9. M. Brasser; 4. M. D. Walraven; 5. P. Krijger; 6. R. Di- wen; 7. C. Karelse; 8. H. v. d. Voor de; 10. J. v. d. Slot. Oude duiven: 1. J. Poortvliet; 2, 3, 5 en 6 G. de Nooijer; 4. W. M. Walra ven; 7. J. Huissoon. OOSTKAPELLE Verkoping „De Popels" Mr. P. W. Meylinb, notaris te Mid delburg, heeft dinsdagmiddag te Oöstkapelle publiek verkocht de vil- ia „De Popels" te Oöstkapelle, Dom- burgseweg 47, groot 20.05 are. Koper werd S. van Zetten te Dom burg voor 40.100. WOLPHAARTSDIJK Uitreiking zwemdiploma's In het gemeentelijk veerbad te Wol- phaartsdijk nam zaterdagmiddag mevrouw W. Wagenaar-Weijermans uit Vlissingen. consul van de K.N Z.B., voor de tweede maal zwemexa- mens af. Elf jongens en meisjes, al len opgeleid door mevrouw B. Tram- per-Zondag te Wolphaartsdijk, be haalden liet diploma A, zes het diplo ma B en één het diploma C. De neer J. B. Koert, voorlopig voorzitter van de in oprichting zijnde plaatselijke zwemvereniging, reikte dc diploma's uit. Na afloop gaven de leden van de Souburgse zwemvereniging geslaag de demonstraties. Burgerlijke stand VERSEKE. Bevallen: C. C. ,T. van AnrooijTou- sain, d. Overleden: J. Fraanje, 77 j. S, A. van Oeveren, 87 j., wed. v. J. C. Flohil. Wedvluchten De postduivenhoudei'svereniging „De Blauwe Doffer" te Wolphaartsdijk nam deel aan een wedvlucht vanuit NOORD-ZEELAND Personeel waterschap maakte een excursie De personeelsvereniging van het wa terschap Schouwen-Duiveland heeft maandag j.l. een bezoek gebracht aan de Deltawerken te Bruinisse. Ir. Van der Weele en de heer Becu ga ven uitleg over de onder handen zijn de werken. De heer Bekker hield hierna een rondleiding. Hij gaf hier bij ook uitleg over de schutsluis, die in de bouwput gebouwd wordt. Met de rondvaartboot „Lodewijk" werd een rondvaart gemaakt om de Plaat van Oude-Tonge. De tocht werd on derbroken in de werkhaven aan de kop van de plaat voor een kort be zoek aan het werkterrein en de as- fultfabrick. BRUINISSE Bruse Boys speelden tegen elftallen van Sint-Annaland De beicte elftallen van de voetbal vereniging „Bruse Boys" te Bruinis se speelden zaterdagmiddag een aantal wedstrijden tegen de voetbal elftallen van St.-Annaland. Het eer ste elftal van „Bruse Boys" verloor met de cijfers 2—1 van de St.-An- nalandse spelers; het tweede daar entegen won met 42. Concert De muziekveï-eniglng „Nu met Hope" te Bruinisse organiseerde zaterdag avond een concert van de muziek vereniging „Oosterlands fanfare" De verschillende muzieknummers werden uitstekend ten gehore ge hore gebracht en kregen een gul applaus. St.-Quentin. De uitslag was: 1, 3, 4, 6; 7 en. 8 Gebr. Houtekamer; 2 en 9 P. A. van Loo; 5. J. Eggebeen. De postduivenhoudei'svereniging „De Zeeuw" te Goes organiseerde afge lopen zondag een wedvlucht vanuit Creil. In concours waren 150 jonge en 43 oude duiven, die gelost werd om 6.45 uur met zuid-oosten wind. De uitslag bij de jonge duiven luidt: 1. P. Schrijver; 2. C. Snoep: 3. Jac. Goedbloed; 5. L. Schmid; 6. A. de Coninck; 7. C. J. Kuzee; 8. C. J. Kuzoe; 9. Steenhard en Zoon; 10. M. M. de Pan; 11. Mach. van Luijk; 12. Gebroeders Capello; 13. M. M. de Pan; 14. A. Sorber; 15. Gebroe ders Capello; 16. A. de Coninck; 17. Gebroeders Capello; 18. M. M. de Pan; 19, Steenliard en Zoon; 20. Steenhard en Zoon. Oude duiven: 1, 2, 3. De Witte-Dal- vers; 4. W. M. Jacobusse; 5. De Wit- te-Balvers; 6. Jac. Bal; 7. Chr. Wijs: S. De Witte-Dalvers; 9. van Hekken- Snoep; 10, 11. De Witte-Balvers. „De Rode Doffer" Afgelopen zaterdag hield de postdui venboudersvereniging „De Rode Dof fer" te Goes een wedvlucht vanuit Noyon voor jonge en oude duiven. De dieren werden gelost om 10.30 uur met goed weer en noordwesten wind. De uitslag bij de jonge dui ven luidt: 1. Gebr. Beenakker; 2. W. van de Ree; 3. G. Brouwer; 4. L. Du- veltot; 5. D. Kloosterman; 6. A. J. Kuypers; 7. K. Verhage; 8. L. Schipper; 9. L. Schipper; 10. G. Brouwer; 11. W. van de Ree; 12. L. Duvekot; 13. G. Brouwer; 14. D. Kloosterman; 15. K. Verhage; 16. K. Verhage; 17. W. van de Ree; 18. Gebr. Beenakker; 19. D. Klooster man. Oude duiven: 1. G. de Hond; 2. G. de Hond; 3. A. Heijnsdijk; 4. K. Ver hage; 5. J. den Toonder; 6. A. Heijns dijk. VEILING ST. ANNALAND Eigenheimers gew. 17.52, II 17.19. gew. afw. 16.21. Drielingen 9.42. Bintje bon ken 14.79—15.20. gew. I 12.25—12.37. U 11.57—12.37. afw. gew 10.06—12.01. drie lingen 6.52—6.61. Aanvoer 65 ton. VEILING SINT MAARTENSDIJK Eigenheimers I 15—17.06, II 14,82. drie lingen 8.90. Bintje l 11—12.32. II 8.41. bonken I 14.75—14.70. II 12.20, drielingen 6.40. Voer 2.43. Aanvoer 80 ton. Zaaiulen 40-55 11.40, Plantuien 40-60 11.61 60-70 10.21, 40-60 10.74. Pickiers 26.68 drielingen 24. Aanvoer 35 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 182 kg 2.65, Handelsgar nalen 187 kg 1,28. Bot 23 kg, Tong 900 kg. Paling 128. Rog 23 kg Ongesorteerde vis 62 kg. VEILING 8CHEUPEN1SSE Eigenheimers bonken 8.49. gew. I 13.87— 10-36. drielingen 8.54. Bintjes bonken 14.03 gew. I 10.10—12.06. Drielingen 5.50. Aan voer 40 ton. VEILING TIIOLEN. Witte Eigenheimers, gewoon 14.21—16.83, poters 7.34, kriel 2.28. Bintjes, bonken 14.50, gewoon 10.50—12. poters 7—12. Koopmans Blauwe 11.06. Aanvoer 35 ton. BEURSBERICHT GOES Granen en peulvruchten. Gerst, basis 17 pet, boerenschoon af boerderij' 24,00— 28,00 per 100 kg. Kleine groene erwten, boerenschoon af boerderij 26,0030,00 per 100 kg. Schokkers, boerenschon af boer derij 26,00—30.00 per 100 kg. Aardappelen: Bintje 35 mm. opw. 8.00— 9,00 per 100 kg. levering aan de sor- teerinrichting, sorteerkosten voor reke ning van koper. Hooi: Lucernehooi, geperst af bedrijf 95,00—100,00 per ton, winterlevering 120. Weidehooi, geperst af bedrijf 75,00—85,00 per ton. Graszaadhooi: Veldbeemd 40,00 42,50 per ton. Roodzwenk 25,00—30,00 per ton. Stro. Gerstestro 40,0042.50 per ton, ge- perst af bedrijf, Tarwestro 42,50 per ton, geperst af bedrijf, Erwtenstro, kleine balen pickup 42,50 per ton, geperst af bedrijf: Erwtenstro, grote balen 45,00 per ton, geperst af bedrijf. Gerstestro, tarwe stro en erwtenstro voor winterlevering 62.50 per ton, geperst af bedrijf. Vlas: Ongerepeld vlas, uit de schelf ge leverd 17—24 cent per kg: gerepeld vlas 24—26 cent per kg. Eieren 1,602,16 per kg. Aanleg van sportveld te Sint-Annaland Door het coördlnatiecollege voor openbare werken (C.O.W.) te Den Haag; i» St.-Annaland subsidie toegezegd voor de aanleg van een sportveld in D.A,C.W.-verband. Het plan omvat de aanleg van een sportveld van 105 bij 69 ra en de aanleg van een oefenterrein. Tevens wordt een plantsoengordel aange legd, zodat de wind gebroken wordt. Om de plaatselijke club gelegenheid te geven te kunnen blijven voetbal len, ligt het in de bedoeling een tij delijk veld aan te leggen. Wielrijder aan hoofd gewond bij botsing Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur raakte te Zierikzee de wielrijder v. d. L. uit Kerkwerve vrij ernstig aan het hoofd gewond, toen hij op het kruis punt Laan van St. HilaireProvin ciale weg in botsing kwam met een personenauto. Nadat dokter Van Hoorn uit Zierikzee eerste hulp had verleend kon de heer v. d. L. per taxi naar zijn woonplaats worden vervoerd. De bestuurder van de per sonenauto J. J. uit Delft werd licht gewond. Bezoek „Henri Dunant" uitgesteld In verband met de slechte weersom standigheden wordt het bezoek van het Rode-Kruisschip „Henri Dunant" aan Wemeldinge uitgesteld tot don derdagavond. De „Henri Dunant" zou bij goed weer, zoals bekend, reeds gisteravond in Wemeldinge zijn aan gekomen. SCHADE GERING Schepen botsten in haven van Wemeldinge in de monding van de buitenhaven te Wemeldinge ontstond dinsdagmid dag een aanvaring tussen het Bel gische motortankschip „Citerna 21" en het Franse sleepschip „Lloyd 11" De Lloyd, die gesleept werd door de Belgische sleepboot „Wavre" kwam vanaf de Oosterschelde de haven bin nen juist toen de „Citerna 21" de ha ven zou verlaten. Beide schepen lie pen bij deze aanvaring enige schade op. maar konden hun reis voortzet ten. Hoe moeilijk het is de gestadig groei ende naar Walcheren komende stroom toeristen in goede banen te leiden moge onder meer blijken uit het feit. dat de Middelburgse politie na het weekeinde ook maandagavond nog druk iverk heeft gehad om va kantiegangers aan een onderdak te helpen. Daardoor hebben de hoofdste delijke'politiemannen in liet afgelo pen weekeinde meer dan 200 toeris ten aan een vakantieadres geholpen, namelijk rond 100 op zaterdagavond, 70 op zondagavond en 34 op maan dagavond. Die toeristen waren Fran sen, Belgen, Duitsers en Nederlan ders. Hoewel de politie reeds meermalen is ingesprongen om de vakantiegangers te helpen, was het gedurende het af gelopen weekeinde bijzonder druk. Verschillende toeristen waren reeds om drie of vier uur op Walcheren ngekomen, maar zij waren er soms om zes uur nog niet in ge slaagd om een vakantieadres te vin den De politiemannen belden dan al le mogelijke adressen, de commissa ris en de hoofdinspecteur van politie speelden daarbij voor tolk of gids teineinde de mensen naar het opge geven adres in Middelburg weg te brengen zodat de taak van de hoofd stedelijke hermandad wel bijzonder uitgebreid werd. De commissaris van politic, dc heer M. A. Reneman, verzekerde, dat zijn mensen de vakantiegangers op de late avond niet in de kou willen la ten staan, maar dat er het volgend seizoen toch een eind aan moet ko men „Wij kunnen de mensen hier voor niei meer beschikbaar stellen, het kost te veel tijd", aldus de heer Reneman. die van oordeel was. dat er voor volgend jaar andere wegen gevonden moeten worden om deze enorme toeristenstroom op te van gen. VEILING ROTTERDAM. 14 augustus. Eigenheimers, grote 10—13. Bintjes, grote 11—12. Andijvie 8—13. Bloemkool IA 43—62, UA 20—13. Sla IA 3.50—7.90. Komkommers 70-op 21—24, 60- 70 16—20, 50-60 14—16. Kroten 10—25. Prei 17—22. Spinazie 32—41. Postelein 26—35. Uien 7—13. Rode kool-5—15 Gele kool 2631. Selderij 46. Dubb. bonen 40 —64, Stoksnö bonen 69—98. Tomaten exp. A 2.65—2.75, B 2.65, G 2.15. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 15 augustus. Totale aanvoer 2489 Wcek- aanvoer 4311. Vette koeien en ossen 210. Gebrulksvee 620. Vette kalveren 669. Graskalveren 290. Nuchtere kalveren 230. Varkens 10. Lopers 41. Biggen 77. Paar den 67. Veulens 60 Schapen of lammeren 184. Bokken of geiten 31. Prezen (resp voor le. 2e en 3e kwaliteit) in ets per kg Vette koeien 330-345 280-315 260-275 Vette kalveren 260-270 230-260 200-220 Slachtpaarden 280 260 240 (in guldens per stuk) Graskalveren 450 300 260 Nuchtere kalveren 80 68 53 Lopers 125 110 95 Biggen 75 70 55 Schapen 125 100 90 Lammeren 100 90 80 Kalf- en melkkoeien 1290 1160 990 Vare koeien 930 750 650 Vaarzen 960 760 670 Pinken 610 500 420 Vette koeien aanvoer gewoon, handel lui, prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer even kleiner, handel slepend, prijzen wat gedrukt. Graskalveren aan voer iets meer, handel kalm, prijzen iets gedrukt. Nuchtere kalveren aanvoer korter, handel goed. prijshoudend. Lopers en biggen aanvoer korter, handel stroef, niet geheel prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel tame lijk, ruim prijshoudend. Schapen of lammeren aanvoer Iets minder, handel redelijk, ruim prijshoudend. Kalf- en melkkoeien aanvoer even minder, handel kalm. prijzen stabiel. Vare koeien aan voer korter, handel matig, prijzen vooral niet hoger. Vaarzen en pinken aanvoer redelijk, handel flauw, prijzen constant. VEILING GOES Export- en indnunstrieveiling: Zigeunerin kl. I 75-85 75, 65-75 72—73 kl. n 75-85 63, 65-75 59, IID 4415. Perzikrode Zomer- appel kl. II 70-80 62, 60-70 65—66, UD 45. Manks Codün kl. I 80-90 50, 70-80 52, 60- 70 46. kl. H 80-90 45. 70-80 46, 60-70 39—43. Earley Victoria kl. II 70-80 39. 60-70 35. IID 26. Clapps Favourite kl. I 75-85 57. 65- 75 53—54. 55-65 43.40—44.10. kl. II 65-79 50, 55-65 39—40, IID 30—32. Precoce de Trevoux kl. I 60-70 81, 55-60 65, 50-55 48, IID 39, Jutten kl. I 45-95 62, 50-55 82—85 IID 60. Dubb pr. bonen I 59. II 5859, afw. 42. Bramen I 70. II 67, afw. 43. Div. appels val 17, kroet 1516. Clapps Favourite val 10, Precoce de Trevoux val 17, Bon. Chr. William val D. Tr. de Vïenne val 19, Pltmaston Duchesse val 6. Verpakt fruit: Benoni kl. 80-85 95, 75- 80 100—108, 70-75 113—116, 65-70 106—111. Gewone veiling: Perzikrode Zomerappel grof 53—59. fijn 36-38, Manks Codün grof 24—36. Zigeuneri grof 40—50, fijn 32—36. Benoni grof 61 Precoce de Tre voux grof 41—44. fijn 24—33. Clapps Fa vourite grof 30—37, fijn 20 -30. Jutten grof 78, Czarpruimen I 4870. II 2437, grof 4653, fabr. 1527. Washington I 70 —75, grof 5371, fabr. 1146. Belle de Louvain I 62—37, II 41—59, grof 90—71, fabr. 17—54. Dubb. boeren witte grof 4054. fabr. 538. Reine Victoria I 73— 101, U 41—58, grof 60—87. fabr. 14—43. Witte wijnpruim I 5354, grof 4054. fa briek 9—33. Reine Claude Verte I 90—100 grof 6689, fabr. 1528 Reine Claude d'Althann I 100—103, 11 40—57. grof 56— 85, fabr. 1044. Reine Glaude Hoel'fer grof 7482. Per doos: Bramen X 2629, I 120—27, Aardbeien I 110. VEILING KRABBENDIJKE 15 aug. Dubb. pr. bonen 1 53, 11 47—49. P.R. Zomerappel I 70-80 61, 60-70 65. Q 70-80 55, 60-70 61, IID 41, III grof 42, Hl fijn 27—32, kroet 11—12, val 14. Manks Codün I 70-80 51, 60-70 41—43, II 70-30 49-46, 60-70 39, IID 24, II) grof 31. 111 fijn 22, kroet 8, val 14. Benoni 1 75-35 83. 65= 75 88. 55-65 78. val 16. Early Victoria n 70-80 38. 60-70 33. IID 25. 11) grof 27. ill fijn 17—21, kroet 5. Zigeunerin 11 75-85 59. 65-75 57. IID 42. Hl grot 36, 111 fijn 21—27, kroet 5, val 19 Tyd. E Worches- ter III grof 61, kroet 39, Cox O. Pippin val 14. James Grieve val 11, Goudrenet val 14. Clapps Favourite l 75-85 92. 65-75 51—52, 55-65 40.30—40.90. IID 29. Ill grof 36, 111 fijn 23, kroet 7. Precoce de Trevoux I 65-70 79. 60-65 72—79, 55-60 60—64. 50-55 47—49. IID 41. Ill grof 33—53, III fijn 16 —23. R. Cl. d'Ouilün II 58. UI 25—27. Rei ne Victoria 1 82, 111 20, Bramen per doos 20—22, U 15, III 10. Zigeunerin I 80-89 69. 75-80 73—74, 70-75 73—77, 65-70 65— 74, II 70-75 67, 65-70 63. Tyd. E. Wcr- Chester E 80-85 120, 75-80 124, l 80-85 93, 75-80 102—111, 70-75 102—113, 65-70 103, 60-65 81. Benoni 1 80-85 99. 75-80 110. 70 -75 113, 65-70 110. 60-69 74. 55-60 48. Manks Codün l 75-80 67. 70-75 71. 65-70 63. II 70-75 59 P.R. Zomerappel I 60-65 60. Pre coce de Trevoux I 65-60 60. VEILING KAPELLE 15 aug. Brampn industrie I 78—79, II 63 —71, in doosjes I 117—120, II 89—90. R. Victoria bloc II 4142, UI 23. Dubb. Pr. bonen I 56. II 5556, Kroetappelen wit 14. rood 12. val 15. Goudrenet val 17, Zigeunerin val 22. James Grieve val 25 valappelen 16. Clapps val 11. kroetpe- ren doordr. Perzikappel 11 val. Manks Codün I 70-80 53. 60-70 43—46, II 70-80 45—46. 60r70 40—41, grof 21, fijn 17— 22. Zigeunerin I 79-85 73—74, 65-75 72, II 75-85 61, 65-75 55, IID 40—43, grof 36 fijn 22—28. Perzikappel 1 70-S0 63. 60- 70 68. II 60-70 64, UD 43. grof 47. fijn 25—39. Keswick I 60-70 31, 1170-80 33, 60- 70 27—28, IID 17—19, grof 22—23, fijn 17 Éarly Victoria l 60-70 33. II 70-80 39. 60-70 33. IID 24—25, fijn 17, Tydeman E Worch 1 75-80 78, 80-85 86. 70-75 83, Clapps Fav. I 75-85 56. 63-75 52.60—94.30, 55-65 43.20 —44.50. U 65-75 49, 55-65 41, IID 30—31, grof 3334. fijn 22. Precoce de Trev. I 60-70 76, 55-60 65, 50-59 49. HD 29. fijn 19—26. Dubb. Jutten I 55-60 95—97, 50-55 65-73, IID 26—10. fijn 25. Pruimen: R. Victoria I 66—102. II 37—59, grof 42—74, fabr. 1430. B. de Louvain I 64—80, II 23—43, grof 39—59. fabr, 10— 24. R. CI. d'Ouillins I 50—58. II 22—38, grof 38—56, fabr. 13—26 Czar I 38—58, U 17—28, fabr. 11—19. R. Cl d'Althan I 62 -S2, U 35, grof 57. fabr. 16—27. R. Cl. Verte I 66. grof 34. Boeren Witte 1 3545 II 18—28. grof 32. fabr. 14. Kirkes I 94. EIERNOTEK1NG GOES Bericht van handelaren. Kippeëieren \Z\'< cent. Kleine eieren 7 cent, Eendeëieren 8 ent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7