Siebe Huizinga en mevr. Baars wonnen tennistoernooi Domburg Waterpoloteam onbedreigd winnaar in beker-toernooi ENGELSMAN WILKINSON WINT MARATHON IN ENSCHEDE ZLD. SPORT HIELD TERNEUZEN OP EEN 2-2 GELIJK SPEL MAANDAG 14 AUGUSTUS 3951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEVR. SALOMÊ EN DOCHTER WONNEN DUBBEL In spannende finale prolongeerden Van der Peijl en Bessem hun titel MET EEN MAXIMUM aan spanning, clie tot de laatste slag duurde, is gisteren liet Domburgs tennistoernooi geëindigd. Die laatste slag was er écn van liét „spektakelstuk" in dit toernooi het herendubbel, dat als enige de prolongatie van een kampioen schap opleverde. Want evenals vorig jaar toonden Kees v. d. Peijl, de oud-Terneuzenaar, en zijn huidige stadgenoot Gijs Bes sen! uit Amsterdam zich de sterksten. Maar in alle andere onder delen zullen nieuwe namen in de kampioensbekers gegrift wor den. In het herenenkel kwam een verrassing uit de bus, omdat de als winnaar gedoodverfde Han v. d. Weg zijn meerdere moest er kennen in de Hagenaar Siebe Huizinga. Kina van der Hage, de Domburgse favoriete, slaagde er niet in de kampioensbeker defi nitief in eigendom te verwerven, Nadat zij tweemaal in succes sie het damesenkelspel gewonnen had, werd zij thans in de finale uitgeschakeld door de sterke Amsterdamse speelster J. Baars- Wiesene, één der favorieten voor het nationaal kampioenschap. Temidden van al die ..buitenlandse' successen werden de Zeeuwen wat op de achtergrond gedrongen.. Want ook in het damesdubbel en het ge mengd dubbel zagen zij de eerste prijzen aan hun neus voorbijgaan. Rina van der Hage en Kuylaars, de winnaars van vorig jaar, werden thans opgevolgd door Hans v. Weg en Carla van Dongen, terwijl het damesdubbel een gezinssucces werd: mevrouw Salomê en haar dochter Tosca uit Amsterdam wer den hier de kampioenen. Van de acht herenfinalisten werd Van de Weg zeker de beate kan sen gegeven. Hij won zogezegd op „de sloffen" van de Bredanaar R. Adan (62 en 63) en van Gijs Bessem (63, 63). Bessem bereikte de halve finale door een zwaarbevochten zege op Ubbink (86, 57, 6—2). Als de andere finalist werd Siebe Huizinga ge tipt en hij won dan ook gemak kelijk van Sehiefelbusch (60. 62) en Ko Korteweg uit Den Haag (63, 60), die op zijn beurt Erik van Boeckholtz een nederlaag toegebracht had (61, 6—3). Tot 4 maal Zij, die in Hans van de Weg, de win naar zagen, schenen na de eerste set gelijk te krijgen. Hij won die vrij gemakkelijk tnet 63. Tn de 2e set greep de volhouder Huizinga echter de kans op een beslissende derde set. Hij zegevierde met 75. De derde set ging volkomen gelijk op met Siebe Huizinga iets gevarieerder in zijn tactiek. Na 54 kwam hij op matchpoint, maar van de Weg deed dat teniet. En hij zou dat nog drie maal doen voordat hij met een uitbal pn een slag in het net de zege aan Huizinga moest laten. In de damesfinale was de vastheid van mevrouw Baars (als 5e ge plaatst voor de nationale titelstrijd) iets hechter dan die van Rina van der Hage. Daar de Amsterdamse favoriete bovendien gevarieerder in haar spel was het een bijzonder ster ke smash, kwam haar zege vrijwel niet in gevaar. Met een 63, 6—4- nederlaag moest de Domburgse met ere het veld verlaten. Goed. ingespeeld Rina van der Hage bad de finale bereikt door een uitstekende 61, 63 zege op Carla van Dongen, ter wijl mevrouw Baars Mieke de Kort uit Breda, met 60 62 versloeg. In de damesdubbelfinale was me vrouw Baars veel minder geconcen treerd dan in het enkelspel. Zij werd dan ook door de goed op elkaar in gespeelde moeder en dochter Salomé nog al eens gepasseerd en daar ook haar partnerin mevrouw de Boer op beslissende momenten steekjes liet vallen, ging de zege volkomen ver diend naar het Amsterdamse team. Dat won de eerste set met 63 en de tweede met 75 na matchpoint op 6—5. Mieke de Kort en Carla van Don gen kwamen nog eens op «le baan in de mixed-dubbel-finale. Mieke de Kort met Rappagne en Carla van Dongen met Ilans v. <1. Weg. Het eerste paar had Rina v. (1. Ilag© en Kuylaars uitgeschakeld Jaap van der Sande 36e bij Europees turnkampioenschap De 23-jarige Zuidslavische student in de rechten, Miroslaw Cerar, Iieeft te Luxemburg het Europese kampioen schap keurlurnen gewonnen. Hij ver sloeg de Russische favoriet en Euro pees kampioen 1960, Jury Titov, met 1,20 punt. Cerar verzamelde op de zes onderde len totaal 58,05 punt tegen Titov, die tweede werd, 56,85 punt. Op de derde plaats eindigde de Italiaan Giovani Carminuccï met 56,65 punt. In Cerar heeft de Europese turnwe- reld een groot kampioen gekregen, die op alle zes onderdelen de eerste plaats bezette. Over het geheel genomen stonden de prestaties op een zeer hoog peil en de vier duizend toeschouwers in de grote tentoonstellingshal te Lux emburg staken hun waardering hier voor niet onder stoelen of banken. De Nederlanders Jaegers en Van der Sande eindigden op een zeer beschei den plaats in het eindklassement. Jaegers werd met een totaal van 52,60 punt 29e en Van der Sande plaatste zich 36e met een totaal van 49.10 pont. (63 en 86). Maar in de finale overheersten Carla van Dongen kelijk met d. Weg. Zij wonnen gemak- 6—2 en 6—1. Rappagne had een drukke middag en dat speelde hem in de finale van het herendubbel kennelijk parten. Want vóór de mixedfinale moest hij eerst tezamen met toe Walter de volhou ders Tom Fris (Leiden) en Siebe Huizinga uitschakelen dat gebeur de met 63 108 voordat hij voor de derde maal binnen drie uui- in de dubbelfinale tegen Van der Peijl en Bessem aantrad. Enorm spannend Enorm spannend is die finale gewor den. Een strijd tussen vier aan elk aar gewaagde spelers, die het vooral aan het net- uitvochten. Daar was niet name Kees van der Peijl bijzon der snel en attent. De eerste set won nen Rappagne en toe Water met 86. Daarna leken zij de partij te gaan winnen, want met 53 kwa men ze voor. Vier maal kregen Van der Peijl en Bessem matchpoint te gen, maar stug volhoudend deden ze die teniet, kwamen op 54 en liepen gelijk door naar 75. En ook in de geweldig spannende derde set zege vierden ze met 75. Burgemeester mr. W. J. E. Cromme- lin van Domburg reikte na afloop de prijzen uit. De voorzitter van de Zeeuwse KNLTB, dr. J. Spuyman uit Vlissingen roemde daarop dc prettige sfeer en de goede organi satie van het toernooi, waarna de VW-voorzitter W. Brand organisa tor A. Boone en zijn medewerkenden lof toezwaaide. Namens de deelne mers voerde Siebe Huizinga het woord. Het vormde het eind van een bijzonder goed geslaagd „badgasten- toernooi", waarin rond 150 partijen veel spanning, enthousiaste strijd en sportief genoegen opleverden. Zeeuw Wim Kaljouw vierde Nederlander De sympathieke Engelsman Peter Wilkinson had de stormachtige ont vangst, die de ruim 6001) toeschou wers in het stadion Dielcman te En- Rulm '50 enthousiaste wandelaars uit Nederland, België en Duitsland gingen saterdagavond om even over half zeven bij pension Huvers aan de Galgenweg te Vlissingen van start voor strand- en dmmvandelin- gen van respectievelijk 5, 10 en 15 km. Deze wandeltochten, die voor de eerste maal werden georganiseerd door de Vlissingse wandelsportver eniging ,J)e Vrolijke Tippelaars" trokken al dadelijk een overweldi gende belangstelling van jo'ng en oud. Zo trok dan saterdagavond een lange stoet wandelaars onder langs de duinen in de richting van Dis hoek, waar de 5-km-lopers de duin- overgang overstaken en langs het strand naar Huvers terugkeerden. De 10-lcm-lopers gingen tot Klein- Valkenisse, waar ze het duin over staken en de 15-km-tïppelaars liepen tot Zoutelande alvorens de terug tocht te aanvaarden. Degenen, die deze tocht, volbrachten ontvingen als blijvende herinnering een lintje van de wandelsportvereniging „De Vro lijke Tippelaars Foto P.Z.C.) schede hem zaterdag bereidden, ruimschoots verdient. De 28-jarige bankbediende uit Derby won na een magistrale solo van ruim 30 kilome ter de 8e internationale marathon zonder ook maar een moment be dreigd 4e zijn geweest. Alleen Pavel Kantorek, de Tsjechi sche vertegenwoordiger, slaagde er in de Engelsman even in gevaar te brengen, toen hij na de laatste ver- versingspost (30 km) op 28 secon den van Wilkinson kwam. De Praag se sportarts ondervond daarna ech ter de terugslag van zijn snelle op mars, die hij na het keerpunt (21.1 km) op de weg tussen Haaksbergen en Eeckum had ingezet. Joop Frederiks eindigde als beste Nederlander op de vijftiende plaats, welke gehonoreerd werd met het Nederlandse kampioenschap. Hij nam hiermee de titel over van Frans Künen. De achterstand van bijna 19 minuten, die de nieuwe titelhouder op de winnaar had, toont aan. nu cracks als Frans Künen, Fons Veld huizen en Piet Bleeker ontbreken, dat de Nederlandse top niet breed is. Gerard Kluivers kwam als tweede Nederlander op de achttiende plaats (2.47.30), de Zeeuw Kaljouw van Dynamo die in de laatste meters Boelens nog verlsoeg, werd twintig ste (2.49.45) en Boelens 21e. Na vijf dagen spannende en sportie ve strijd is het Domburgs tennistoer nooi gisteren geëindigd. Op de foto een beeld uit de halve finale lieren- dubbel tussen Rappagne-toe Water (op de voorgrond) en Huizing a-Fris. (Foto P.Z.C.) Amerikaanse verbeterde record 100 m vlinderslag De 16-jarige Amerikaanse zwem ster Susan Doerr heeft tijdens de Amerikaanse zwem- en schoon- springkampïoenschappcn het wereld record op de 100 meter vlinderslag op haar naam gebracht, door 1 mi nuut 8,2 seconde voor zich te laten afdrukken. Daardoor verbeterde zij het officiële record van Nancy Ramey (V.S.) met 0,9 sec. Zaterdag zwom de Amerikaanse Mary Stewart echter de 100 meter vlinderslag reeds in 1 min. 8,8 sec. Deze tijd moet uiteraard nog door de F.I.N.A. worden erkend als nieuw wereldrecord. De Amerikaanse kampioenschap pen leverden overigens nog een nieuw wereldrecord op. Op de eerste dag van de wedstrijden verbeterde de 14-jarige Donna de Verona het record op .de 4 maal 100 meter wisselslag persoonlijk. Haar tijd was 5 min. 34.5 sec., terwijl het oude record op 5 min. 36,5 sec. stond. Zweed Sten Lundin werd wereldkampioen motorcross De Zweedse rijder Sten Lundin heeft zondag het wereldkampioenschap mo torcross (500 cc klasse) veroverd door de grote prijs van Luxemburg motor cross te winnen. Met grote overmacht zegevierde de Zweed, hij bracht zowel de eerste als de tweede manch op zijn naam. Het leidt geen twijfel dat de titel dit jaar terecht is gekomen bij de man die daar het meeste recht op kan doen gelden. Lundin, die ook in 1959 we reldkampioen werd, won van de negen wedstrijden voor de competitie om de wereldtitel waarin hij startte er vijf. Tweemaal werd hij voorts tweede en eenmaal derde. Slechts in de Engelse *rand prix rlasseerd. IN OEFENWEDSTRIJDEN Ook Middelburg hield T.S.C. in bedwang: 2-2 Ter voorbereiding van de aanstaande competitie speelde Terneuzen ceu vriendschappelijke wedstrijd tegen Zeeland Sport uit Vlissingen. Tijdens deze wedstrijd die in een 22 gelyk spel eindigde bleek dat de gastheren nog ver beneden hun competitievorm speelden. Nadat de aftrap was ver richt door Terneuzen ging het spel geruime tyd gelijk op. Geleidelijk aan kregen de bezoekers echter een overwicht, dat in de der tigste minuut door een doelpunt van hun rechtsbinnen werd uitgedrukt. Uit een van de weinig goed opgezet te aanvallen van Terneuzen scoorde Wissel uit een pass van Meeuwsen drie minuten voor rust de gelijkma ker. Na de rust scheen Terneuzen de za ken anders aan te pakken, want her haaldelijk bestookten zij nu het Zee- land-Sportdoel. Maar door uitstekend keeperswerk van de Zeeland-Sport- doelman en zeer slecht schieten van de Terneuzense aanvallers bleven doelpunten voorlopig uit. In de 30e minuut was. het echter raak, toen een mooie pass van Fran ke door Meeuwsen op uitstekende wijze werd afgewerkt. Zeeland Sport kwam evenwel terug en dit resulteer de in de 35e minuut in de verdiende gelijkmaker, wederom gescoord door Ajax verliest met 2-1 van Sheffield Wednesday Ajax heeft zondagmiddag de vriend schappelijke wedstrijd tegen de Brit se eerste divïsïeclub Sheffield Wed nesday met 2-1 verloren. Deze stand was bij de rust reeds bereikt. De doelpunten werden ge maakt door rechtsbinnen Craig in de tiende minuut (0-1), linksbinnen Fantham in de 25ste minuut (0-2) en Henk Groot in de 28ste minuut (1-2). De wedstrijd, die werd geleid door Leo Horn, werd bijgewoond door 15.000 toeschouwers. Jeugdpoloteam won toernooi in Nijmegen Na een trainingsweek in het Arnhem se C.I.O.S. heeft een tweetal jeugd- waterpoloploegen bestaande uit spe lers tot 19 jaar, in het Goffertbad te Nijmegen een toernooi in de vorm van een halve competitie gespeeld tegen twee jeugdteams uit VVest- Duitsland. De grote verrassing van dit toernooi was het vlotte en open aanvalsspel van bet Nederlandse A-jeugdzevental. Vooral het grotere uithoudingsvermo gen was de oorzaak van het zegevie ren van deze jeugdploeg. De. uitslagen Nederland ADuitsland B 72; Duitsland ADuitsland B 60; Ne derland BDuitsland A 63; Neder land ADuitsland B 93. de rechtsbinnen. De wedstrijd tussen de beide reserve teams eindigde Jn een 42 overwinning voor de gast heren. De oefenwedstrijd tussen T.S.C. en Middelburg, die in Oosterhout werd gespeeld, ging aauvaukelijk gelijk op. Aan beide zyden werd aardig spel te zien gegeven, hoewel het tempo niet hoog lag. Het eerste doelpunt was voor T.S.C., maar het antwoord van Middelburg liet niet lang op zich wachten. Na een half uur spelen schoot Boste laar uit een voorzet van rechts hard in (11). Na de rust was Middel burg sterker. Na 15 minuten bracht Bostelaar de stand op 1door uit een voorzet van Vogel met een kop bal te scoren. Tien minuten voor het einde kwam T.S.C. weer gelijk met de Middelburgers door een ver schot van de rechtsbuiten (92). Goed herstel na een zeer zwakke start De Nederlandse .waterpoloploeg heeft zich tijdens het eerste „Westeuro- polo"-toernooi om de Challenge Paul Meyers, ontpopt als een ronduit raadselachtige formatie. Dit; team dat zaterdagavond na een goede overwinning op Duitsland als eerste bekerhouder zonder één ver- üespunt en met 215 als doelcijl'ers uit het water klom, heeft daar tij dens die drie dagen in het zwembad de Sijsjesberg twee karakters ge toond. De moeilijke en krappe zege op Frankrijk van de eerste avond werd vrijdagmorgen gevolgd door een 21 overwinning op de matig spelende Belgen. Het was het resultaat van een wedstrijd, waarm zo onbeholpen, zo stuntelig en zonder enige inspira tie en geestkracht werd gespeeld, dat uit de directe omgeving van de ploeg een storm van verontwaardigde kri tiek losbarstte. Dc ploeg slikte de kritiek, werd er door gestimuleerd en ziedaar: de slo me schildpad werd een felle tijger. Op de avond na diezelfde wedstrijd tegen de Belgen werden de weliswaar zwak spelende Spanjaarden door een vloedgolf van vlotlopende aanvallen overspoeld. Het werd 80. Zelfvertrouwen Pers in Huizen waren. Wij zouden coach Braasem verder toewensen, dat hij nog enkele jonge spelers ontdekt van het kaliber Hans Wouda, die voortreffelijk meekwam. Het zou ver keerd zijn uit het succes in dit West- europese en dus tweede klastoernooi de conclusie te trekken, dat het Ne derlandse waterpolo de aansluiting met de top, welke na Helsinki (1952) verloren is gegaan, heeft herkregen. Voor een degelijke gevolgtrekking was de tegenstand te gering en bleek ook de mentale vorm van de ploeg te wankel. Het zelfvertrouwen was teru;__ keerd en op de laatste dag van het toernooi waarin de goed ge starte maar steeds verder afzak kende Britse ploeg zonder moeite met 51 werd geklopt en de har de Duitsers 's avonds na veel spanning en in een strijd, waarin vele gelijkwaardige factoren speelden, toch nog overtuigend met 4—^2 werden verslagen, ope reerde een zelfverzekerd Neder lands waterpoloteam met durf en stootkracht. Er is in de laatste fase van het toernooi, toen de boze heks zich een maal in een goede fee had veranderd, vooral door Ran, Aalberts, De Wit en Muller goed gespeeld. Voor het gehele toernooi geldt deze lof de doelverdedigers Ben Kniest en Rolf Wagenaar, die beiden de beste kee- In hoeverre Nederland de opgaande lijn weer te pakken heeft, zal tydens de Europese kampioenschappen van 1962 te Leipzig blijken. De eindstand van het toernooi in Hui zen luidt: 1. Nederland 510; 2. West-Duitsland 56; 3. België 55; 4. Groot Brittannië 54: 5. Frankrijk 53; 6. Spanje 52. Nederlandse zwemsters in Rhenen tegen Amerika De Amerikaanse dames-zwemploeg zal na de officiële wedstrijd tegen Nederland op 19 en 20 augustus In Zwolle, op de avond van 32 augus tus in Rhenen aan de start verschij nen tegen een versterkte selectie van de kring Midden van Nederland. De gasten van de Gooise zwemsters zijn: Korrie Winkel van GDZ, Groningen en Rïa van Velzen van Zian, Den Haag. De ploeg is als volgt samengesteld: 100 m vrije slag: Adrie Lasterie (Naarden) en Ineke Tïgelaar (Rob ben). 400 m vrije slag: Corrie Schimmel (Gooi) en Judith de Nijs (Robben). 200 m schoolslag: Rita Kroon en Nel Wiegers (beiden Robben). 100 m rugslag: Korrie Winkel (GDZ) en Rïa van Velsen (Zian). 100 m vlinderslag: Marian Heems kerk (KNZB) en Atie Voorbij (Rob ben 4x100 m vrije slag: Adrie Lasterie, Ineke Tigelaar, Astrid Ording (Gooi) en Willy Lambour (Naarden). 4x100 m wisselslag: Korrie Winkel, Rita Kroon, Tineke Lagerberg (Naar den) en Adrie Lasterie. Junkermann won opnieuw Duits wegkampioenschap Hans Junkermann is zondag in Hürth voor de tweede achtereenvol gende maal Duits prafkampioen op de weg geworden. Hij reed de 225 km, 14 ronden van 16 km. in 6 uur en 11 min. De ex- wereldkampioen cyclocross. Rolf Wolfshohl, bezette met een achter stand van 23 seconden de tweede plaats. De uitslag luidt verder: 3. Bugdahl 6.11.23; 4. Puchel 6.13.40; 5. Troche. Jeugd schaakt in Den Haag om wereldkampioenschap In Den Haas; is zaterdag het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd begonnen. De Nederlan der Zuidema, die in groep B uitkomt, kwam in de eerste ronde remise over een met de Libanees Maalouf. De par tij van Diekstra (groep C) tegen de Amerikaan Gilden werd tot tweemaal toe afgebroken, terwijl Diekstra in de tweede ronde verloor van de Colum- biaan Minaya. Z.K.B.-korfbalteams tegen Dordtse twaalftallen Indertijd moesten de vastgestelde wedstrijden tussen dc vertegenwoor digende korbaltwaaLf tallen van dc Zeeuwse Korfbal Bond en de Dordtse Korfbal Bond worden afgelast wegens de grote hitte. In onderling overleg zijn deze ontmoetingen nu opnieuw vastgesteld en wel op zaterdag 2 sep tember op het gemeentelijk sportter rein te Goes. Er worden twee wedstrijden gespeeld, namelijk één tussen de senïorenploe- gen van de beide regionale bonden en de andere is die van jeugdDloegen van beide bonden, waarin spelers en speel sters zijn opgesteld tot en met IS jaar. Gezien de sterkte der twaalftallen be loven dit zeer aantrekkelijke wedstrij den te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5