„ZevibeF verschalkte Breskense vissers in feestelijke reünie Agenda WALCHEREN ZUID-BEVELAND EENDEN VEROORZAAKTEN SCHADE AAN GEWASSEN NOORD-ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN Voor de beste successen: INSTITUUT VOOR KANTOOROPLEIDING typen, steno, handelscorrespondentie TEL. 01140-2080. LESLOKAAL te AXELWALSTRAAT 35 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1061 PROVINCIALE ZE EU W8B COU RANT OFFICIËLE ONTVANGST IN GEMEENTEHUIS Voordracht van drs. L. G. J. Lockef eer „Visser, schipper in de letterkunde" SPIERWIT gebleekte netten hingen zaterdagmorgen aan de zoldering Aan Breskens' nieuwe vishal. Als het ware klaar voor de vaugst. Die ditmaal niet bestond uit malse haring, verse garnalen of scharretjes, maar uit de vissers zelf! Die hadden zich gewillig laten „verschalken" voor een feestelijke reünie van „Zevibel", de vereniging tot bevordering van de Zeeuwse visserjjbelangen. Alles ter wille van de opening van de Breskense Visserljdagen en in het belang van de visserij zelf. „Ons beroep heeft populariteit nodig. De vloot moet een nog betere ac commodatie krijgen. Onze bemanning moet zich thuisvoelen op de schepen. En onze visseryschool mag er niet onderdoor gaan". beval hij dan ook de visserijschool in aller belangstelling aan. Wisselend Met zevenmijlslaarzen, wandelde daarop drs. Lockefeer in gezelschap van de visserij-reünisten door de ge schiedenis van de letterkunde, om telkens even halt te houden op mo menten, waar de visser, de schipper en ztjn vak in proza en poëzie opdui ken. Van het bijbelboek Genesis be- Daarop kwamen de verlangens en de wensen van de vissers zaterdag on geveer neer. Maar het was geen pro testvergadering van mannen in het zelfde beroep, die in een rokerig zaaltje als haringen in een ton zaten en vlammende moties aannamen. Nee, aan een rijk van zeebanket voorziene feestdis, geflankeerd door moeder de vrouw, bekeken de Bres kense vissers en het Zevibel-bestuur de huidige stand van zaken in hun bedrijfstak. En daarbij tekenden zij eerlijk en openhartig aan, wat er aan schortte. Om daarna het roer naar een heel andere kant om te gooien en zich bezig te houden met het onderwerp: ,De schipper, de vis ser en de zee in de letterkunde". Het was drs. E. G. J. Lockefeer, leraar aan 't Janseniuslyceum in Hulst, die deze literaire baud met het varende volksdeel van Neder land aan de orde stelde. Maar daar bleef het deze dag niet bij. In de morgenuren waren namelijk de connecties van de vissers met het gemeentebestuur van Bres kens ook al uitgespannen. Dat gebeurde bij een officiële ont vangst ten gemeentehuize. Burge meester J. A. Eekhout noemde daar de visserij „het troetelkind van Bres kens". Om dit te staven haalde hij de stimulansen aan, die van gemeente wege aan de vissers worden gegeven voor de sanering van de vloot. „Hier mee. is Breskens vooruitgelopen op de pogingen, die van regeringszijde worden ondernomen om de accom modatie van de gehele Nederlandse vissersvloot op een hoger plan te brengen". Condities Zevibelvoorzitter A. L. S. Lockefeer had alleen maar bewondering voor deze Breskense initiatieven. „Er is nog veel te verbeteren. Het moet mo gelijk zijn om te leven aan boord en een flinke bemanning te charteren. Uw condities bij kredietverlening aan vissers, die hun schip willen ver nieuwen zijn dan ook van groot be lang", zo beantwoordde hij de wel- komstspeech van burgemeester Eek hout. Daarop werd het glas geheven op de Breskense vissersvloot en het ge meentebestuur, dat zich bij monde van de burgemeester excuseerde voor de vrij onaantrekkelijke toe stand. waarin zich het Breskense ge meentehuis bevindt. „Maar ja, we hebben het laatst aan onszelf ge dacht In de nieuwe vishal, waar inmid dels een uitstekend verzorgde koffietafel was aangericht heette de heer Lockefeer de gasten van de Zevibel en de Breskense „vis sersfamilie" hartelijk welkom: vertegenwoordigers van G. S., het visserijschap en het produktschap, b. en w.. raad en do zustervereni gingen in Zeeland. .Met- name besteedde de heer Locke feer in zijn toesoraak aandacht aan de coöperatie in de visserijwereld, waarmee het in Breskens de goede kant opgaat. Verder deed hij een be roep op de aanwezitren de visserij- school te steunen. „Het is een kwes tie van zijn of niet zijn. Als wij wil len dat er gestreefd wordt naar een raamwet voor beperking van het aantal vestigingen, dan staan wij zwak, wanneer we niet. kunnen vol doen aan voorwaarden, die 011 een hoger plan liggen dan vanuit de la gere school naar zee". Staande voor het nieuwe schooljaar Middelburg—City: „Winden waaien om de rotsen", 20 uur. 14 jaar. Electro: „Echt iets voor Conny", 19.30 uur, a. 1. Molenwater: Miniatuur Walcheren 9- 22 uur. Van Benthem en Jutting: expo sitie oude landkaarten 9-18 uur. Vlissingen—Alhambra: „Winden waaien om de rotsen", 20 uur, 14 jaar. Luxor: „Slavenopstand In Atlantis". 20 uur. 14 jaar. Goes-Grand: „Winden waaien om de rotsen", 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom-Luxor: „De luit zoekt zijn bruid", 20 uur, 14 jaar. Torneuzcn—Luxor: Cimarron, 20 uur, 14 jaar. Oostburg—Ledel: Ben Hur, 19.30 uur, al. Sas van Gent—Olympia: De Perzische maagdenroof, 20 uur. Axel—Het CentT'm; Vlammen over de Philippljnen. 20 uur, 14 jaar. Hulst—BioscoopgebouwZij kenden geen genade, 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee—ConcertzaalDe held van Mara thon, 20 uur, 14 Jaar. Haamstede—Hotel Bom: Tarzan vecht voor zijn leven, 20 uur, a. 1. Veerc—kunstzaal Van Lier: expositie teke ningen en prenten. landde hij via gedichten van Weru- meus Buning bij de Zeeuwse Mijme ringen van dr. P. H. Ritter jr., die Zeeland ontleedde als een gebied met een sterk wisselend aspect in een bijzondere naam: „de zee voor de vissers: het land voor de boeren". Cor Bruijn met zijn op Terschelling spelende boeken en de tragiek van de stervende havens, zoals de Em- mahaven in het verdronken land van Saeftinge, wisselden in de voor dracht 'van drs. Lockefeer de liede ren over het loze vissertje en de vaak even loze meisjes uit de volks poëzie van de 17e en de 18e eeuw af. Met citaten uit de moderne let terkunde Slauerhoff's „Zeekoorts" en Jan Winkler Prins' gedichten over de wegtrekkende vissersna derde spreker het eind van zijn aan dachtig beluisterde causerie: een hu moristische climax met het voordra gen van Kees Stips meesterlijke pa rodie „Diewertje Diekema". De voorzitter van „Ons Belang", de Breskense vïssersvereniging en de Zevibel-voorzitter wensten daarop alle aanwezigen prettige visserjjda- gen toe. VROUWENPOLDER Concert in ger. kerk De organist Dick Jansz. Zwart uit Rotterdam geeft donderdag 17 augus tus een concert op het orgel van de Geref. Kerk in Vrouwenpolder. Dirk Jansz. Zwart zal werken spelen van zijn vader. Jan Zwart, van Joh. Seb. Bach. J. G. Walther (concert in b-moll), G. F. Handel (concerto in D-dur „met koekoek en nachtegaal") en A. Guilmand. Dit concert is het vierde en tevens laatste concert van een serie zomeravondconcerten. Jongen bij het oversteken door auto aangereden Toen de 11-jarige iongen I-I. v. S. uit Vlissingen zaterdagmorgen nabij het Rode Wegje de West-Sóuburgse- weg te Vlissingen overstak, werd hij aangereden door een personen auto, bestuurd door F. v. B. uit Rot terdam. De jongen belandde op de motorkap en sloeg door de voorruit. Hij liep enkele lichte verwondingen op en waarschijnlijk een gebroken enkel. De jongen werd per ambulance naar het ziekenhuis „Bethesda" in Vlissingen overgebracht. Burgerlijke stand KITTHEM Bevallen: C. J. Verhage-de Visser z. Ondertrouwd: A. C. Enters 24 j. en Koppejan 22 j. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11-8 Maguda van Rochester, Augustenburg van Rotter dam, Havskaar van Nadendal. 12-8 Meeuw van Capelle a. d. Bosch. Vlissingen vertrokken op 11-8 Evgenia naar U.S.A.. London Harmony naar Antwerpen, 12-8 Havskaar naar Novorossisb, Augusten burg naar New Orleans. Gepasseerd naar Antwerpen op ll-8Aldabi van Montevideo, Diet van Londen, Hydra van Boston, Pial van Zee, Dirk van Zee/ Gent, Nassauhaven van Rotterdam. 12-8 Diana V van Wisbeck. Aardijk van Hamburg, Vesta van London/Gent, Liberty van Zee. Gepasseerd van Antwerpen op 11-8 San- denburgh naar Sweden/Gent, Donau naar Zee, Dalerdijk naar London, Kora naar Fellentowe. Ricn Teeman naar Sweden, Triton naar Huil, Gruno naar Avonmouth, Janny naar Ierland. Op 12-8 Ysel naar LeHavre, Capri naar Hradnesbro. Tubo naar Zee, Ambulant naar Belfast/Gent, Mees Cremer naar Horsens/Gent. Wedvluchten De p.v. „De Rode Doffer" nam deel aan 'n wedvlucht vanuit St.-Quientin op 7 augus tus 1961. Duiven gelost om 9.30 uur met wind, bewolkt, wind ruimend naar n.west. Uitslag: 1. K. Verhage 12,21.40, 2. J. Dubois 12.26.38. 3. J. Dubois 12.29.43, 4. van de Ree 12.25.01, 5. L. Duvekot 12.35.45, 0, 7 en 8 W. van de Ree, resp. 12.28.44, 12.28.55, 12.3753, 9. J. Dubois 12.41.21 10. L. Schipper, 12.40.28. Uitslag van oude duiven vlucht St.-Quien tin: 1. Gebr. Beenakker 12.23.08, 2. K. Ver hage 12.26.42, 3. G. de Hond 12.31.00, 4. D. Verwijs 12.33.31, 5, 6, 7 en 8 J. den Toon der resp. 12.35.32, 12.40.50, 12.41.45, 12.42.11. Donderdag inkorven. voor Noyon, dit is te vens een bondsconcours. WOLPHAARTSDIJK Geslaagde hengelwedstrijd Dezer dagen hield de visserij- en hen gelsportvereniging „De Zandkreek" te Wolphaartsdijk een hengelwed strijd in het Veerse Meer, waaraan 26 leden deelnamen. De uitslagen wa- •en: _e prijs (glasvezelhengelstok met werpmolen) M. Westerweel met 480 pnt.; 2e prijs (glasvezelhengelstok) D. Vorschuure met 362 pnt; 3e prijs (metalen leefnet) L. Geene met 251 pnt.; 4e prijs (kistje sigaren) J. Ta- zelaar met 180 pnt,; 5e prijs (sigaret tenaansteker geschonken door R. Moerman) C. Kopmels met 155 pnt.; 6e prijs (zaklantaarn) W. Meulenberg it 145 pnt.; 7e prijs (1 kg paling) M. Houtckamer Jz. met 140 pnt.; 8e prijs (1 kg paling geschonken door L. A. v. d. Kreeke) C. v. d. Kreeke met 140 pnt,; 9e prijs (1 kg paling ge schonken door L. A. v. d. Kreeke) B. Glerum met 120 pi.t.; 10e prijs (rol vissnoor) C. A. Korstanje met 115 pnt. De extra prijs voor de eerste vis die gevangen werd (klapstoeltje geschon- door J. v. Keulen) werd gewon- KWADENDAMME Schieting met veel deelname Aan de onlangs door de A.D.L.M. te Kwadendamme gehouden schieting namen 65 schutters deel. Do uitslag was: P. Rentmeester, „Willem Teil" Ove- zande, hoofdvogel; -.erste zijvogel L. de Wilde, „Juliana"; tweede zijvogel, W. de Jonge, „A.D.L.M,"; eerste kal, J. de Beste, „Edele Handboog"; twee de kal, J. Smallegange Mz., „Zorg vliet"; derde kal, J. de Beste, „Edele Handboog"; vierde kal, L. de Jonge, „Concordia"; eerste klep, C. D. Raas, „Willem Teil" Ovezande; tweede klep, P. Rentmeester. „Willem Teil" Ove zande; derde klep, W. de Jonge, „A.D.L.M.". KapelleKrabbendijke 03 Op eigen terrein speelde het eerste elftal van de voetbalvereniging „Kapelle" zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Krabbendijke" I. Het moest met 0- 3 in Krabbendijke zijn meerdere er kennen. Vooraf bonden de reserve elftallen de strijd aan, die de pun ten broederlijk deelden 7-7. Burgerlijke stand WAARDE Bevallen: N. A. Mol-de Feijter z. Getrouwd: G. W. Eversdijk 29 j. en J. S. Klap 24 j. HOEK Bevallen: K. J. Riemens-Dey r., M. W. van Meeuwen-van Geelcn d. Getrouwd: A. Ntjssen 23 j. en P. J. Tolle naar 20 j. Overleden: A. dc Bok 82 j. wedn. v. J. Helmendag. LAATSTE NIEUWS Franse aanval op Tunesië Volgens het semi-overheidspersbu- reau „Tunis Afrique Presse" in Tu nis, heeft eeu Franse militaire co lonne zondagavond de grens tussen Algerije en Tunesië overschreden. De Franse eenheid zou bestaan heb ben uit infanterie, tanks en vliegtui- ge. De Franse troepen zouden bij Rouilli door de Tunesische troepen zijn teruggeslagen. Het plaatsje ligt in het noordwesten van Tunesië, vlak bij de grens. Volgens het Marokkaanse persbureau „Agence Maghreb Presse" zouden Franse vliegtuigen het plaatsje Ouled Moussa gebombardeerd hebben. Dit plaatsje ligt eveneens in het grens gebied. Portugese zaaioesters in Yerseke aangevoerd Dezer dagen is een zending van 400 manden Portugese zaaioesters per koelwagen aangekomen te Yerseke. Deze zending werd uitgezaaid in het westelyk gedeelte van de Ooster- scheldc. Op het strand van Renesse hebben kinderen zaterdagmiddag 26 fraaie werkstukken van zand, schelpen en wier gemaakt. Een wedstrijd zand- figuren dus, waarin de twaalfjarige Marie Louise van Beurden met haar tienjarig zusje Carla de eerste prijs wonnen met deze leuke ooievaar. Een week tevoren had haar broertje, de dertienjarige Joost van Beurden in een soortgelijke wedstrijd eveneens de eerste prijs gewonnen. De verdere uitslag luidde: 2. L. Ver riet Weidner (dameslcop).5. Lenie Houkema (danseres); Josje Me- tret (Donald Duck); Ad van Oor schot (Neptunus)6. Jan en Lia Ko- nings (duinen)7. Annelies de Feiter (giraffe); 8. Nelleke Braber (Slot Moermond)9. Conny Verjaal (zwaantjes)10. Dick Visser (het skelet van Westerschouwen) (Foto P.Z.C.) KORT GEDING VOOR RECHTBANK Uitzetter van de dieren aansprakelijk gesteld Voor de rechtbank te Middel burg heeft een kort geding ge diend,'waarin twee landbouwers uit Vlissingen, de heren Jasper- se en Rottier, een stadgenoot aansprakelijk stelden voor de schade, die een aantal eenden aan gewassen op hun land had- S.D.K.B.-korfbalteam tegen Zuid-Nederlands XIÏ Zaterdag 19 augustus a.s. zal het S.DJC3.-korfbaltwaalftal te Etten een wedstrijd spelen tegen het verte genwoordigend team van de Z.N.K. B. (Zuid-Nederland). Voor deze ont moeting zijn door de Schouwse t.c. de volgende spelers (sters) geselec teerd: van Burgh: de heren J. Hanse, M. G. Wentel en M. Kloet en de da mes T. Flohil, C. van Nieuwenhuize en J. v. d. Have; van Zeemeeuwen de haren H. Braam en M. van Dongen en mej. G. de Munnik; van W.I.K. de heren M. Berrevoeis en L. v. d. Wek ken en de dames C. Feytel en M. Ketting-Koopmansvan S.K.N.W.K. mej. N. van Dienst: van Unitas me vrouw Van Ruiswijk-Bil; van Storm vogels J. Korsman en van Brou wershaven C. Slager. Burgh schoot met scherp tegen Brouwershaven7-0 Als de voortekenen niet bedriegen heeft Burgh in de komende voetbal competitie de beschikking over een elftal, dat zeker perspectieven biedt. Het geheel uit jeugdige spelers sa mengestelde elftal de oudste spe ler is 24 jaar combineerde er in het nederlaagtoemooi van Brou wershaven tegen de club van die naam lustig op los, waardoor Brou wershaven dat met 4 invallers binnen de lijnen verscheen prak tisch geen voet aan de grond kreeg. Voor een groot deel is het aan het uitstekende spel van spil Kooman te danken, dat de Brouwse ploeg met geen groter nederlaag van het veld Jeugd-accordeonorkest geeft i Breskens concert i Het Vlissings Jougd-Accordeonorkest onder leiding van de heer W. Meul- meester zal morgenavond (dinsdag) in Breskens van half acht tot half negen een concert verzorgen in het teenager-programma, dat daar bij de vismijn wordt verzorgd. Clinge's middenstand kwam met succes in actie In Clingc werd in het kader van de middenstandsactie een bromfiets- rally en een tentoonstelling op huis houdelijk gebied gehouden. De rally, welke bestond uit een tijd- oriëntatierit, en een afstand had van 31,5 km, was georganiseerd door de v.v. Clinge. Drieëntwintig bromfietsrijders met duopassagier gingen voor deze rit van start. Dat de rit niet eenvoudig was, bleek wel uit het grote aantal strafpunten. Na een spannende rit kwamen als eersten uit de strijd de heren P. Wou ters en T. Rodriga uit Hulst met 100 strafpunten. 's Avonds ging de belangstelling uit naar de door de middenstand gehou den tentoonstelling. Deze werd ge houden in eeu tent met een opper vlakte van 500 vierkante meter. In deze tent waren tien stands inge richt, alle op huishoudelijk gebied. Aan belangstelling heeft het deze expositie niet ontbroken. De vele be zoekers konden genieten van allerlei demonstraties, vanaf wasmachines tot elektrische koffiemolens toe. Al les bij elkaar een zeer geslaagd eve nement. Onderwijsbenoeming Aan de r.-k. lagere school te Ede werd in plaats van mejuffrouw J. Houben, die ontslag heeft aangevraagd wegens benoeming elders, met ingang van 1 september tot onderwijzer benoemd de heer H. dc Crook uit Breskens. Burgerlijke stand TERNEUZF.N Bevallen G. I. de Cooker-van Waes d.. Th. M. Hamerlick-van Aerde z., s. M. J. Hamelink-Scheele z.. A. M. Overdulve-Pau- wels z„ A. Bijl-van Donk d„ R. Vinlc-Ver- schooten z„ J. Rovers-Drop d., M. J. de Block-de Broekert d., M. van Graefschcpe- Soethaert z., S. A. Breepoel-Wijne d... E. M. Weststrate-Verberkmoes z„ H. C. A. de Koeijer-Heirman d„ L. P. Michels-Heijns- dijk d. Ondertrouwd: C. Roelse 20 j. en A. M. Sol 18 J., J. Wisse 21 j. en A. A. Willemse 23 j., C. M. Sol 21 j. en S. G. M. van Driel 19 j. Getrouwd: W. P. van den Handel 30 j. en H. C. Alt 24 j., P. C. H. van Hermond 27 j. en A. W. van Eek 21 j. Overleden: B. J. Kind 71 j. e.v. I. A. Ver mast, F. A. Faas 68 j. e.v. M. M. Robijn, M. de Fejjter 64 J. e.v. J. C. den Hamer. J. C. van Langevelde 70 j. e.v. A. Corne- lissen, A. M. Baecke 63 j. gestuurd werd dan de 7—0, waartoe de Burghse spelers thans kwamen. Reeds na 10 min. had Burgh voor de eerste maal succes, toen rechtsachter L. v. d. Wielen te zacht op Brou wershavens doelman v. d. Bosch terug speelde, waarvan de actieve Burgh- midvoor K. Rijnberg dankbaar pro fiteerde door de eerste treffer in te schieten. Na 23 min. strafte K. Rijn berg een strafschop wegens hands op de juiste wijze af en na een half uur verrichtte hij de hattrick. Gedu rende dit eerste halve uur kwam Brouwershaven bij vlagen nog wel eens tot aardig veldspel, maar wan neer het op de afwerking aankwam schoten de Brouwershavense spelers in produktiviteit tekort. Burgh daar entegen ging door en leidde na 35 min. reeds met 4—0, weer dank zij de actieve K. Rijnberg. Bij de laatste twee doelpunten ging keeper v. d. Bosch niet geheel vrij uit. In de 2e helft hield Brouwershaven voortdurend de touwtjes strak in handen. Nadat K. van Nieuwenhuize een strafschop wegens hands door keeper v. d. Bosch had zien stoppen, maakte A. Rijnberg er in de 59e min. 50 van. Met- doelpunten in de 66e en 78e min. stelde de deze middag wel bijzonder produktieve K. Rijn berg de eindstand op 70. Oriëntatierit door motorclub Sparta De Zierikzeese motorclub Sparta or ganiseerde dit weekeinde een oriënta tierit, waarvan de start in Zierikzee was en de finish in Renesse. Deze rit, waarvoor in totaal 31 deelnemers in schreven. bestond uit een A- en een E-klas. Vooral de rit in de A-klas, die over 60 km ging, stelde de deelnemers voor meni°: probleem. De rit in de B- klas was 40 km lang. Na afloop reikte de heer W. 1. de Boer, de voorzitter van Sparta, in hotel De Waereld te Renesse dc prijzen uit. Deze rit telde mee voor het clubkam pioenschap van Sparta, dat met een avondrit op 10 september aanstaande wordt afgesloten. De uitslag luidt: A-rit: 1. J. L. Braber 125 strafpunten; 2. C. J. van Westen 135; 3. L. J. Moer mond 145; 4. J. P. W. C. Stols 195; 5. J. v. d. Linden 195; 6. J. R. den Boer 214; 7. L. Dorst 245; 8. C. Opree 253; 9. F. Sc'nuiling 270 en 10. W. J. Doeleman 288. B-rit: 1. J. Kloote 66; H. W. Haantjes 119 en 3. E. J. F. Hamann 190 straf punten. den veroorzaakt. Rond zeven jaar geleden had de heer A. W. Dert namelijk enkele honderden eenden in de Vlissingse Spuikom „uitgezet" ten einde de volgens hem stille plas water wat te ver levendigen. De boezem kon de flink groeiende eendenfamilie na enkele jaren echter niet meer bergen, zodat een gedeelte van de dieren naar de watergang overstapte. De eenden bleven echter niet in het water, maar zochten ook hun kostje tussen de bieten, erwten en bruine bonen op het grondgebied van en kele landbouwers. Voor de volgens hen aanzienlijke schade stelden ze nu de heer Dert aansprakelijk. De vice-president van de rechtbank, mr. B. S. Sieperda, wilde eerst we ten of hij hier te maken had met wilde eenden. Was dit zo, dan kon hij er weinig aan doen. Volgens de heer H. Griffioen, de secretaris van de wildschadecommissie, die door de raadsman van de landbouwers, mr. J. G. v. d. Burgt, als getuige was op geroepen. was slechts een ftlein ge deelte van de eenden wild. De heer Griffioen had ontdekt, dat het ge was (vooral erwten) platgetrapt en opgegeten was door de eenden. Hij achtte de toegebrachte schade vrij ernstig, zodat de wildschadecommis sie een taxatie liet maken, die op rond f 560 uitkwam. Volgens de heer Dert waren do meeste eenden, die hij destijds uit gezet had, reeds dood, omdat een eend meestal niet ouder wordt dan 5 of 6 jaar. Volgens mr. W. H. Ver maas, die do zaken van de heer Dert behartigde, kunnen de afstammelin gen moeilijk als eigendom van zijn cliënt aangemerkt worden. Hij vond dan ook, dat de eigenaar van de eenden van zeven jaar terug niet zonder meer aansprakelijk kan wor den gesteld voor de schade. Daar mr. Vermaas voort nog een aantal eerst op de zitting voorgeleg de stukken van de tegenpartij moest b tuderen, en daar de president ook de mening van de Polder Walcheren, de eigenaar van de watergang, wilde vernemen, werd de zaak enkele da gen aangehouden. Officiële publikatie ZIERIKZEE OPENBARE BEKENDMAKING UITBREIDINGSPLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Zierikzee maakt bekend, dat de Kroon bij besluit van 15 juni 1961, nr. 18, gedeelte lijk heeft goedgekeurd het door Gedepu teerde Staten van Zeeland bij besluit van 19 Juli 1960, nr. 2581/389, 3e afdeling, vast gelegde uitbreidingsplan in hoofdzaak met bijbehorende stukken. Bovenvermeld plan ligt ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage. Zierikzee, 14 augustus 1961. Het hoofd van het gemeente bestuur voorn md, F. Th. Dijckmeester. Marktberichten COOP. TUINBOUWVEILING DER "..II. EILANDEN G.A., ROTTERDAM Prijsverloop vrijdag 11 augustus 1901. Eigenheimers, grote, 12-15. Bintjes, grote, 10-13, grof 11-17. Andijvie 8-10. Bloemkool la 46-63, 2a 33-43. Sla la 3,50-6,30. Waspeen 26-38. Komkommers 70/op 14-24 60/70 14-19, 50/60 10-17. Kroten 12-19. Spinazie 28-44. Ro- kool 7-14. Dubb. bonen I 39-56. Stok- snijboqen 1.00-1,10. Sjalotten 12-16. Peter selie 2-5. Tomaten export A 2,10-2,20, B 2,10-2,30, C 1.60-1,70. Précoce de Trév. IA 494», 1B 40-62, 10 2fr43. 2A 30-34 2B 24-27, 2C 16-22. Perzik rode zomerappel IA 63-68, 1B 53-66, IC 37-58, 2B 41-57. 2C 37-54. Benoni IA 89-97, 1B 79-88. stark Earliest IA 92-99, IB 83-88, IC 59-72. Pereiken IA 31-42, IA 20-29, 1B 10-19. Ontario 38-74. Reine Claude d' Ouillins 31-65 Czar 52-79. Reine Victoria 59-1,14. Frankenthaler 1,80-2/10. Golden Champig non 2.00-2,40. Net-meloenen 5 55-66, 6 48-66, 8 36-43, 10 30-56. Orange Ananas 6 90-1,20, 8 87-1.07 en 10 62-98. VEILING KAPELLE 12 aug. Pruimen: R. Victoria I 63 100, II 33—47, grof 41—57, fabr. 9 19, Belle de Louvain I 4965, II 23—39, grof 26—49, fabr. 8—31, Czar I 42—51, II 18—33, grof 28— 37, fabr. 8—21. R. Cl. d Ouillin I 47 —64, H 24—43, grof 26—52, fabr. 61*30. Mins. Hative I 73—75, H 3J" grof 38, fabr. 16. R. Cl. d' Althan* I 81—87, H 31, grof 32—36, fabr. 12 23. Boeren Witte I 49, II 2223, grof 3646. fabr. 7—18. Ontario" grof 50, fabr. 23. Dubb. pr. bonen I 51. n 44—46. Frambozen per doos 1 5766, II 36. Bramen per doos* I 3436. Rode bessen per doos I 24. Bramen per kg II 5366. J. A. BI .SBROECK (staatsbev. leraar). Gentsestraat 21a-23, HULST.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3