Domburgs tennistoernooi heeft een zeer sterke bezetting JUBILEUM VAN SECRETARIS ZEEUWS-VLAAMSE K.v.K. AFWISSELEND PROGRAMMA OESTER- EN MOSSELFEESTEN J. H. C. SCHELUWS TE GOES 40 JAAR IN GASBEDRIJF VOOR VERBOUW SLACHTHUIS TE MIDDELBURG 2 TON GEVRAAGD TWEE VRACHTAUTO'S REDEN IN RADIOHANDEL POSTDUIVEN RAKEN VAAK HUN ORIËNTATIEVERMOGEN KWIJT P liOV-1 NÜ1AL 3 2&EV W Sb} C O V It A N T ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1961 INTIEME SFEER TREKT OUDE GETROUWEN Nationale cracks onder de deelnemers DE BADPLAATS Domburg leeft weer in tennissfeer. Dat gebeurt jaarlijks wanneer het zogenaamde „badgastentennis toernooi" er gehouden wordt en dat is ook deze week weer het geval. Woensdag is het elfde toernooi van start gegaan en het mag één der belangrijkste, zo niet het belangrijkste tennisge- beuren in Zeeland genoemd wor den. Vele oude bekenden zijn weer op het toernooiveld ver schenen. Organisator A. Boone voor de elfde maal reeds is hij dat en hij wordt bij het or ganiseren geholpen door Else- marie Stork en door Ko Adri- aanse schreef al voor de elf de maal in Zeeland bekende ten nisnamen in als Anneveld. Haag en oud-Domburger Vreke: Boeckholtz is er weer. Van der Peijl, Huizinga, kortom vele trouwè spelers en bezoekers komt men er tegen. Maar er zijn ook nieuwelingen: onder meer Hans v. d. Weg, één van Neder lands sterkste spelers, in het ge mengd dubbel als eerste favo riet geplaatst voor de nationale kampioenschappen, samen met Fredie Marinkelle. Verder heeft ingeschreven mevr. J. Baars- Wiesene, als vijfde geplaatst voor het dameskampioenschap, terwijl velen haar zelfs als nieu we titelhoudster tippen. Wat trekt al die oude getrouwen toch steeds weer naar de Dom burgse banen aan de voet van het trotse Badpaviljoen? Op die vraag krijgt men vele antwoor den, die steeds op hetzelfde neer komen: het is de prettige onge dwongen sfeer van liet Domburg- se toernooi. Er wordt met enthou siasme gestreden, maar het beha len van de hoogste eer is toch niet zoals in vele andere ten nistoernooien wel het geval is het belangrijkste. Zowel de ster ken als degenen, die er na twee ronden al „naast" staan, komen elk jaar met evenveel plezier weer naar de Walchers bad plaats, om er tevens te genieten van het vakantieleven. Al die ou de getrouwen houden de intieme sfeer van het Domburgse toer- nooï in stand en de nieuwkomers worden daar onmiddellijk in op genomen. En dat er eén „kippe ren" (volgens organisator Boone) als kleedlokaal dienst doet, dat er geen douche aanwezig is, och het mag allemaal niet hinderen Sterker Tot en met zondag wanneer de fi nales gespeeld worden moeten er 150 partijen afgewerkt worden. Er zijn ditmaal minder deelnemers dan vorig jaar, omdat toen het program ma wat te overladen was. Maar het deelnemersveld is wel sterker en het zal voor de Zeeuwen, die vorige ma len nog wel eens een ereprijs weg kaapten voor de neus van de badgas ten, niet gemakkelijk /.rjn om nu tot de finales door te dringen. Gisteren hebben de Domburgse Ilina van der Hage en mevr. Baars (Am sterdam) zich in bel damns enkelspel bij de laatste vier geplaatst. Ilina van 'der Hage werd al tweemaal in suc cessie kampioene, maar ze zal het bjjzonder zwaar krijgen om de „ver sperring" op de weg naar het defi nitieve bezit van de wisselbeker op .te ruimen. Want daar is ook nog de sterke Bredase Micke de. Kort, die Tiny Denie en mevr. Krug uitscha kelde, alsmede mej. C. van Dongen, die zich bij de laatste vier plaatste na een zege op mevrouw De Ruyter uit Breda. Laatste acht Bij de heren zijn gisteren met het verlies van Paul Hermsen (Vlis- singen) tegen de Hagenaar Ko Korleweg alle Zeeuwen uit de he ren enkelstrijd verdreven. Bij de laatste acht bevinden zich nu Hans van dc Weg, R. Adam, een sterke Bredase speler, Hans Bes- scm uit Amsterdam, H. J. Ul>- bink, die met zijn keiharde slag oud-Terneuzcnaar Kees van der Peijl tot opgave dwong, Siebe Hui zinga uil Den Haag, Ko Korteweg (Den HaagErik van Boeck holtz, de speler met de „slimme" slag, en B. Schiefelbusch. Allen spelers, die de honderden bezoe kers een fraaie partij kunnen pre senteren. Het herendubbel zal bijzonder in teressant worden. Zullen Besscm en Van der Peijl er in slagen hun kampioenschap te prolongeren Zij bereikten gisteren de halve finale door een overwinning op Paul Herm sen en Ubbink. maar zij zullen bij zonder sterke tegenstanders vinden in Rappagne en toe Water, die Ma risLubbers uitschakelden, nadat dit team eerder Van PoeckholtzPiel Vroegop (Terncuzen) overwonnen had. En in het gemengd dubbel vinden we onder meer bij de laatste acht Rina van der Hage m Kuylaars, vorig jaar het winnende team. mej. Van Dongen en Van de Weg en Mieke de Kort—Rappagne. Er zullen nóg felle en sportieve gevechten geleverd wor den voordat aanstaande zondag de kampioensbekers uitgereikt kunnen worden. Uitslagen De uitslagen van de 8e finales zijn Heren enkelspelII. v. d. WegR. Legeln 61, 62. R- AdamJ. J. Danckaarts 63, 62. H. G. Bessem—Nordlohne 62. 6—3. H. J. UbbinkC. v. d. Peijl 7—5. 1U. 61. S. HuizingaJ. J. Gasille 61, 63. B. SchiefelbuschA. Verhulst 63, 61- K. Korteweg—P. Hermsen 7—9, 6—3, 6—3. B. Hagenaar—E. van Boeckholtz D—6, 1—6. Dames enkelspel mej. De Kortmevr. Krug 64, 6—1. Mej. v. d. Hage—mej. Sandberg 63. 61. Mej. Van Dongen mevr. De Ruyter 64, 0—6. 64. Dames dubbelspel mevr. Baas en mevr. De Boer—mej- Gruter en mej. Masuch 6—0, 6—2, Mevr. Scheurleer en mevrouw Spoeldermej. Deiiers en mej. Scheur leer 60, 60. Mevr. Feritag en mevr. yStein—mevr. Bolhuis en mevr. Moens 79, 0—6. Mevr. Marchand en mej. Mar- chand—mej. Slork en mej. Opstal 4—6, 5—7. Heren dubbelspelBessem en Van der PoylHermsen en Ubbink 62, 62. Rap pagne en toe WaterLubbers en Maris 61. 6-4- Gemengd dubbelspel mej. Van Dongen en dhr. Van de Wegmevr. en de heer Gasille 60, 6—3. Mej. Makhijv en de heer Schiefelbuschmej. en dhr. Anneveld 63 64. Mej. Vorstman en dhr. toe Wa termevr. Verdijen en dhr. Gons 62. 3. Mej. Van der Hage en dhr. Kuy laars—mej- Gabbeel en dhr. Schelman 6—2, 6t. Mej. De Kort en dhr. Rappag ne—mej. Sandberg en dhr. Rooyaards 6—0, 6—3. INTIEME HULDIGINGSBIJEENKOMST De heer A. Hendrikse 25 jaar in dienst In Terncuzen herdacht de heer A. Hendrikse donderdag het feit, dat hij 25 jaar secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen was. Tijdens een intieme bijeenkomst in hotel „Rotterdam" werd de jubilaris door het bestuur van de Kamer van Koophandel gefêteerd. De waarnemend voorzitter van <le Kamer. H. A. A. baron Collot d'Es- cury memoreerde de carrière van de heer Hendrikse. die eerst korte tijd Zeemijn bij Bruinisse nog niet onschadelijk Tweede poging mislukt Voor de tweede maal is een poging om de mijn in de Grevelingen, die de zer dagen door de Ouddorp 14 werd opgevist, onschadelijk te maken mis lukt. Bij de poging van vrijdagmid dag werd de lont vochtig, toen deze door de stroom werd weggetrokken. Daarom besloot men bij het keren van het tij om vier uur in stil water nog een poging te wagen. De lont, aangebracht iloor kikvorsmannen in snelle, door buitenboordmotoren aan gedreven rubberboten, ging echter weer uit. Maandagmiddag zal om zes uur op nieuw een poging worden onderno men. De mijnenveger A 906, die met de opruiming belast is, zal dit week einde ander materiaal en een zwaar dere springlading ophalen. De mag netische mijn is een bijzonder ge vaarlijke erfenis uit de tweede we reldoorlog. Het elfhonderd kilogram wegende cilindervormige gevaarte bevat 750 kilogram springstof. De plaats waar de mijn op de bodem van het Grevelingen ligt, wordt ge markeerd door twee kleine rode boeien. De inwoners van Bruinisse hebben in verband met het laten springen van de mijn tot tweemaal toe overal ramen en deuren geopend. Bij de acties van vrijdagmiddag werd het scheepvaartverkeer op een af stand gehouden. waarnemend secretaris was. Het op gedragen werk was de heer Hen drikse nooit të veel, aldus baron Collot d'Escury. Hij bood de jubila ris namens het bestuur een fototoe stel aan. Goede woorden sprak ook namens het personeel de heer A. Frede- rikse, die de heer Hendrikse prees om zijn accuratesse. Zoals een soldaat de maar schalkstaf in zijn ransel draagt, zo had de secretaris „het" in zijn pen. Van het personeel ontving de heer Hendrikse een aandenken. Voorts voerde het woord de eerste plaats vervangend voorzitter van de Ka mer, de heer H. A. M. A. de Meijer. De heer Hendrikse kent iedereen uit de streek bij name, aldus de heer De Meijer. De heer P. Blommaert. vierde plv. voorzitter, haalde tenslotte enkele persoonlijke ervaringen aan over de samenwerking met de lieer Hendrik se in verscheidene instanties. Mevrouw Hendrikse kreeg een fraaie ruiker aangeboden. In zijn dank woord liet secretaris Hendrikse de afgelopen' 25 jaar nog eens de revue „Dat kan ik heel best j gebruiken": f 550 weg „Dat kan ik heel best gebrui- j§ ken", zei de varensgezel Van s ez de W. gisteren, toen hij een Middelburgs kantoor onaan- gediend was binnengestapt. §e Wat hij dan wel gebruiken kon was een bedrag van rond f 550, dat hij voor de verbaas- |e de blikken van een administra- M teur plotseling van diens ta- -- feitje griste en er hals over de kop mee naar buiten ren- ez de. Het kantoorpersoneel ren- de er ogenblikkelijk achter aan, maar men bleek met een ee snelle dief te maken te hebben, H die spoedig uit het zicht was f| verdwenen. M De Middelburgse politie heeft vervolgens in samenwerking n met de Vlissingse collega's H vlot werk geleverd. Zoals te doen gebruikelijk werden de z= Vlissingse hermandads vanuit n H Middelburg verzocht om een oogje in het zeil te houden, se warit het kon best gebeuren, H dat de stelende jongeling zich s naar de Scheldestad zou bege- se ;S: ven. Dat gebeurde inderdaad H en nog diezelfde middag ont- dekte de Vlissingse politie hem in een café. Van de W. pro- =s beerde nog te ontvluchten, h maar de politiemannen had- se fi den hem weer spoedig te pak- sf ken. Er was nog vijfhonderd gulden over en dat zal zo spoe- es dig mogelijk aan de gedu- se peerde administrateur over- handigd worden. Voorlopig ss mag de stelende jongeman in M het Middelburgse politiebureau over zijn onbezonnen daad na- is denken. sj fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii OP 8 SEPTEMBER IN YERSEKE Vlootschouw van ruim honderd vissersschepen Het programma ter gelegenheid van de feestelijke opening van liet oester- en mosselseizoen, op 8 september a.s. te Yerseke, is zo goed als volledig vastgesteld. Zoals bekend zal een groot deel van deze feestelijke ope ning door de prinsessen Beatrix en Margriet worden bijgewoond, 's Ochtends om tien uur worden dc feestelijkheden muzikaal ingeluid door de muziekkorpsen uit dc vis sersplaatsen Bruinisse (Nu met Ho pe), Tholen (Cöncordia), Zierikzee (Kunst en Eer) en Yerseke (Mozart) die rondgangen dooi' de gemeente maken. Rond elf uur worden de vors telijke bezoekers op het gemeente huis verwacht, waarna om half twaalf een défilé van de schooljeugd met ballonnen volgt. Deze ballonnen worden op de haven losgelaten, waaraan zoals gebruike lijk een prijsvraag is verbonden. Niet alleen ontvangt de eigenaar van de verstkomende ballon een prijs, maar ook de vinder, die kan rekenen op een vaatje oesters. Om twaalf uur volgt hierna een optocht door de ge meente, waarin diverse praalwagens zullen meerijden. Half twee staat vervolgens de vlootschouw op de Oosterschelde op het programma, waarin ruim honderd schepen uit Yerseke, Tholen, Bruinisse en Zie rikzee zullen meevaren. Evenals het vorig jaar wordt ook ditmaal een afvaardiging uit Wieringen en Har- lingen verwacht. Aan boord van KLACHT EN F ITT ER Als goede „dokter" juiste diagnose stellen Vrijdag was het precies 40 jaar ge leden, dat de heer -J. II. C. Schel- lings in het gasvak kwam. Een jubileum, waarmee klaehtenfitter le klas Schellings bij het gasbe drijf te Goes, 's ochtends in de kantine van het bedrijf werd ge huldigd. Namens het bestuur en de directeur van het gasbedrijf sprak de heer P. C. Ambachtsheer de jubilaris, UITKERING ZOUTSCHADE 81.000 Gevolg van inundatie en constructiefouten B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om een krediet van 219.000 beschikbaar te stellen voor de verbetering van het openbaar slachthuis. Dit gebouw vertoont namelijk gebre ken, clie een gevolg zijn van een nor male slijtage na een gebruik van bij na twintig jaar, na-schade tengevol ge van de inundatie in "1944 en bij de bouw gemaakte constructiefouten. De na-uitkering zoutschade wordt begroot op 81.000. zodat van het bedrag van 219.000 in totaal 138.000 ten laste van de gemeente blijft. Worden de restauratiekosten in hetzelfde tempo afgeschreven als de boekwaarde van de huidige ge bouwen (namelijk negentien jaar) dan zullen de jaarlijkse lasten on evenredig zwaar drukken op de ex ploitatie. Naar de mening van b. en w. is dit niet noodzakelijk. Aange zien na de verbeteringen een zo goed als nieuw gebouw zal ontstaan, ont moet het volgens het college geen enkel bezwaar het nieuw geïnves teerde totaalbedrag van rond 254,000 in veertig gelijke jaarlijkse termijnen af te schrijven. Het jaar lijkse afschrijvingsbedrag wordt dan ruim 15.000. die vergezeld werd door zijn echt genote en kinderen, toe. De heer Ambachtsheer releveerde in het kort de loopbaan van de heer Schellings, die 11 augustus 1921 bij de gemeentebedrijven te Mid delburg als leerling-fitter zijn eerste schreden zette op het gas vak. Van 1928 tot 1933 was de heer Schellings vervolgens werk zaam bij de gascentrale Oostein de, waarna hij als tweede fitter in dienst trad bij het gasbedrijf te Goes .Op 1 januari 1960 werd hij tenslotte benoemd tot fitter eerste klas. „Belangrijk werk verricht de heer Schellings", zo zei de heer Am bachtsheer, „want als klachten- fitter dient men kleine, maar soms ook moeilijke storingen op te heffen. Als een goede dokter dient men hierbij de diagnose te stellen en de klacht te verhelpen". Namens de directie bood de heer Ambachtsheer de jubilaris vervol gens een cadeau onder couvert aan en mevrouw Schellings een boeket. Namens het personeel werd de ju bilaris gefeliciteerd door de heer P, B. Kramer, die eveneens een cadeau onder couvért overhandig de voor het kopen van een blij vend aandenken. Een bloemen hulde had de heer P. Koens mee gebracht, die namens de katholie ke bond van overheidspersoneel het woord voerde. Benoeming bij 's rijks belastingen De heer J. van der Brugge uit Ter- neuzen, surnumerair van s' rijks be lastingen met de persoonlijke titel van adjunct-inspecteur in ambulante dienst, is met ingang van 1 septem ber benoemd tot inspecteur van 's rijks belastingen en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der be lastingen te Terneuzen. Om schaakkampioen schappen van Nederland In Bussum zijn vrijdag verschillende afgebroken partijen in het toernooi om het open schaakkamDioenschap van Nederland uitgespeeld. Na de zesde ronde hebben Hoogen- doorn en Speler de leiding met ieder 4Vs punt. De derde plaats wordt gedeeld door Van Eybergen en Van der Tol met elk 4 punten. Brede- wout en Van Geet bezetten met leder 3Vu punt samen de vijfde plaats. welk schip de beide prinsessen de vlootschouw zullen meemaken is nog niet bekend. Na de vlootschouw zullen de konink lijke gasten op de haven aanwezig zijn, waar hot spel „Negentig jaar in NULLEN" (do Zeeuwse cou- sumptie-oesters worden naar het ge wicht aangeduid met één tot zes nul len) tvordt opgevoerd. Het stuk is geschreven door de lieer J. G. Kolk man uit IJmuiden. De heer J. Gle- rum uit Yerseke, hoofd van de open bare lagere Prinses Beatrixschool, voert de regie. Na de opvoering, rond vier uur, zul len de genodigden in een tent oesters en mosselen worden aangeboden, terwijl op het sportveld een amuse mentsprogramma wordt gegeven. De feestelijkheden worden besloten met een taptoe en vuurwerk. Subsidie restauratie vestingwerken Retranchement In de vrijdag gehouden vergadering van de raad van Retranchement werd medegedeeld dat het ministerie van sociale zaken en volksgezond heid de geldigheidsduur van de prin cipiële subsidietoezegging voor de restauratie van de vestingwerken heeft verlengd tot 1 april 1963. Wethouder H. A. den Hamer en se cretaris H. I. Brakman werden her benoemd tot lid en plaatsvervangend lid van de commissie van de b.l.o. schooi in West-Zeeuwsch Vlaande ren. De autovergoeding van de bur gemeester werd op een vast bedrag van 1500 per jaar vastgesteld, te verdelen naar rato van het aantal in woners van de gemeenten Cadzand en Retranchement. Aan de ambtenaar ter secretarie, de lieer A. J. de Witte, werd een tegemoetkoming verleend van 50% in de kosten verbonden aan de studie voor een vakexamen. Voorts werd salarismaatregelen vastgesteld overeenkomstig rijksre gelingen. De heer Kornelis (p.v.d.a.) wees op de slechte toestand waarin de vuilnisbelt aan de Kellendijk ver keert. Burgemeester Leenhouts ver klaarde. dat maatregelen zullen wor den genomen. De heer Lauret (gem. bel.) kreeg desgevraagd nadere in lichtingen over het uitbreidingsplan van de Zwin-sector. De heer Pattist (p.v.d.a.) vroeg nadere inlichtingen betreffende de werktijden van de ge meentewerklieden. In de volgende vergadering zullen b. en w. hierover een voorstel indienen. Nederland leidt in het waterpolotoernooi Huizen Het Nederlandse zevental heeft vrij dagavond zijn doelman Ben Kniest, die voor zijn vijftigste wedstrijd in het nationale waterpoloteam van de voorzitter van de K.N.Z.B. Jan de Vries de zilveren medaille in ont vangst mocht nemen, een extra pre sentje gegeven in de vorm van een overwinning met 80 op de Spaanse ploeg. Na drie ronden is de stand in het zes- landen waterpolotoernooi: 1. Neder land 6 pnt., doelgemiddelde 154—2; 2. Duitsland 4, 19—13; 3. Groot.Brit- tannië 2. 13—13: 4. Frankrijk 2, 7— 8; 5. België 2, 1213; 6. Spanje 2, 7—17. Barendregt negende in schaaktoernooi Marienbad Na de achtste ronde luidt de stand van het zoneschaaktoernooi in Ma rienbad; 1 Olafsson (IJsland) 7 pnt, 2. Filip (Tsj. SI.) 6'/j pnt. 3. Ulil- mann (O.-Dld.) 6 nnt. 4 Ghitescu (Roem.) 5 pnt. 5 Johanessen (Noor- wogen) 4V» pnt. De best geplaatste Nederlander is Barendregt met pnt op de 9de plaats, „Terneuzen" voetbalt zondag tegen „Zld. Sport" Op het terrein van de voetbalvereni ging Terneuzen in Terneuzen speelt morgen zondag de derde klas- ser „Zeeland Sport" een oefenwed strijd tegen de Terneuzense club. Ook de reserve.clftallen van deze verenigingen zullen tegen elkaar uit komen, 4 De Tunesische regering heeft de ver koop van tien Franse kranten in Tune- sit: verboden, omdat Franse parachutisten ln de afgelopen dagen verscheidene ma len de ruiten van de Tunesische voor lichtingsdienst in het door de Fransen bezette deel van Bizerta hebben inge gooid. Do radio- nn televisie-handel van do lieer C. Daalmans op de hoek Antwerpsestraatweg-ICnimastrant te Borgen op Zoom hoeft zich vrijdagmorgen omstreeks hall' acht in een overweldigend bezoek mogen verheugen, toen twee gro te raehtwagens gezamenlijk door de voorgevel naar binnen re den. Het waren de vrachtwagens be stuurd door de heren D. H. uit Nieuwendijk (N-B.) en D. K. uit Goes. In de winkel kwamen de wagens tot rust, echter niet voor dat de voordeur van de radio- en televisiehandel alsmede enkele luister- en kijkapparaten waren vernield. Het ongeluk ontstond toen de bestuurder H. meende dat er geen achteropkomend verkeer was, terwijl hij met een snelheid van ongeveer 15 kilometer per uur dc RJmmaslraat indraaide. Dal er wel achteropkomend ver keer was bemerkte hij terstond. Met een stevige klap boorde zich de andere vrachtwagen in de flank van de zijne, waarna het gezamenlijk winkelwaarts ging. Een harde klap waarschuwde de eigenaar van de winkel en enkele omwonenden die van verschil lende kanten te hulp snelden. Per soonlijke ongelukken deden zich echter niet voor. afgezien van en kele kleine verwondingen die de heer K. opliep tengevolge van glasscherven. Dc vrachtauto's werden ernstig beschadigd en het verkeer moest gedurende enige tijd worden omgelegd. De auto van de heer K moest worden weggesleept, waarnu liet even eens noodzakelijk bleek dc ge vel van het winkelpand te stut ten. Dc chauffeur H. kon zijn weg vervolgen. Zij nog vermeld, dat hij om ongeveer half tien in een tweede aanrijding verzeild raak te toen hij op dé Parallelweg zo dicht langs liet trottoir reed. dat de geparkeerde motorfiets van de heer J. Q. uit Bergen op Zoom werd vernield. VELE postduivenljet- hebbers zitten de laat ste tijd vaak vergeefs te wachten op de thuis komst van hun geve derde vrienden. Bü Honderden blijven de jonge duiven na een vlucht uit België of Frankrijk voorgoed weg. Uiteraard is men wel gewend aan verlie zen, maar dezé nemen de laatste weken zulke proporties aan, dat naarstig wordt gezocht naar de oorzaak, liet opmerkelijke is bo vendien dat juist bij bijzonder helder en dus gunstig vliegweer de vluchten veel meer tijd dan normaal in beslag nemen. Vluchten die normaal anderhalf tot twee uur duurden, ver gen nu vaak vier uren. Daardoor komen de „eerste dag" veel min der duiven het zijn voornamelijk de jonge duiven op haar ..ba sis" terug. Dc tweede dag en soms nog later komen zij daarop nog wel eens door. Zij ra ken daarbij meestal hun oriëntatievermo gen geheel gwijt. cirke len maar wat rond en blijven dan achter. Uit verschillende delen van Zeeland bereikten ons berichlen van ver tragingen in vluchten en ook van totale ver liezen. Een bestuurder van de Zeeuws-Vlaam- se afdeling van de Zuidnederlanrise Bond van Postduivenliefbeb- bers schatte het verlies op 30 en de secreta. ris van de afdeling Walcheren en Zuid-Be veland schatte het aan tal achterblijvers in sommige gevailen zelfs op 50 a 60 Dit alles heeft er toe geleid dat men van verschillende veronderstellingen is uitgegaan. De radar installaties langs de Zeeuwse, de Belgische en de Franse kust wor den in de meeste geval len als de kwade genius aangemerkt. „Het wordt tijd, dat onze organisatie stap pen onderneemt", zo verzuchtte een duiven- liefhebber. die zijn col lectie duiven in korte tijd belangrijk zag in gekrompen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4