Vereenvoudigde plannen voor havenverbeteringen in Goes Ontwikkeling van Veerse Meer nu in volledige samenwerking WASDAG - SUNILDAG ra en NIL WASDAG - SUNILDAG olijfje Zeeuwse Almanak GROTE AANVOER VAN PRUIMEN OP ZEEUWSE VEILINGEN BENAUWDE OGENBLIKKEN VOOR G0ESENAAR IN 7ANDKREEK 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1961 VOORSTELLEN AAN DE RAAD Oorspronkelijke plannen niet op korte termijn te realiseren B. en w. van Goes hebben bi j de I Pinc van de haven en hel kanaal met j i 1 bijbehorende voorzieningen aan rle raad van deze gemeente een drietal voorstellen ingediend tot verbetering van de infrastruc tuur. Deze voorstellen behelzen een enigszins vereenvoudigde verbetering van de infrastruc tuur daar gebleken is, dat het oorspronkelijke plan tot uitdie ping van het kanaal, de vervan ging van de brug bij Wilhelmi- nadorp en de aanleg van een toegangsweg naar het haven complex op korte termijn niet was te verwezenlijken. De raad wordt geadviseerd het besluit van 22 juni 1960, waarbij voor deze werken kredieten werden beschikbaar gesteld, in te trek ken en thans tot enigszins ver eenvoudigde verbeteringen te besluiten. De nieuwe voorstellen behelzen het beschikbaar stellen van een krediet van f 300.000 voor het uitdiepen van het kanaal van Goes naar het Goese Sas, waardoor schepen van 500 a 550 ton onder normale omstan digheden de haven zonder moei lijkheden kunnen bereiken; een krediet van f 253.000 be schikbaar te stellen voor het aanleggen van een industrieha ven (Haven I) en een krediet van f 126.000 voor het aanleggen van een zwaaikom. Verwacht mag worden, dat voor de uitvoering van deze werken een rijkssubsidie van 85 pro cent verleend zal worden, aldus het college van burgemeester eu wethouders. In een uitgebreide toelichting op deze drie voorstellen wijzen b. en w. erop, dat men bij de nadere uitwerking van de oorspronkelijke plannen uitdie- Advertentie) NEUS BWMUUMWJM GEBRUIKTEO U W fc. WASMIDDEL MUmksoa VAN bijbehorende voorzieningen aan de brug te Wilhelminadorp (raming f838.000) en de aanleg van een toe gangsweg naar het havencomplex (raming 360.000) op zeer grote moeilijkheden was gekomen. De aansluiting van de toegangs weg naar de haven aan de ryks- weg en de kruising van deze weg door een eventuele spoorlijn stuit te namelijk op bijzonder ernstige bezwaren bij rijkswaterstaat. In verband hiermee is thans een on derzoek gaande naar de mogelijk heden van een spoor- en/of weg verbinding westelijk van de stad, aldus het college. Als gevolg hier van kon de uitwerking van de plannen voor de verbinding ten oosten van de stad nog. niet ter hand worden genomen. Over de plannen tot uitdieping van het kanaal en de nieuwe brug te Wil helminadorp delen b. en w. mee, dat hierover tal van besprekingen zijn gevoerd met het gemeentebestuur van Kattendijke, de directie en het bestuur van de Wilhelminapolder en met de rijkswaterstaat. Bij deze con tacten bleken de diverse vraagstuk ken zo moeilijk te liggen, dat het on doenlijk was op korte termijn tot voor alle instanties aanvaardbare plannen te komen. Gezien de tijd, die de voorbereiding van een afdoende oplossing vergt, is het college van mening, dat op korte termijn bereikt moet worden, dat schepen van 500 a 550 ton de haven kunnen bereiken. Daartoe is een plan voor een vereen voudigd baggerwerk Qpgesteld, waar bij het kanaal op een diepte van 1.50 a 1.70 meter N.A.P. gebracht wordt. Vernieuwing van de brug bij Wilhelminadorp is dan nog niet nood zakelijk. Momenteel is de kanaaldiep te over meer dan de helft van de lengte minder dan 1.30 N.A.P., waardoor bij enige terugval van het kanaalpeil de reglementair toegelaten diepte van 2.10 m niet mogelijk is. Tevens acht het college het maken van een uitwijkplaats bij Wilhelmina dorp dringend noodzakelijk ten einde het passeren van inkomende en uit gaande schepen aldaar mogelijk te maken. De kosten van dit werk wor den begroot op f 300.000, maar op grond van ambtelijke contacten ver wachten b. en w. dat in de kosten van dit werk een rijkssubsidie van 85 verleend zal worden daar het een in frastructureel werk betreft. Ten laste van de gemeente zou dus blijven 15 of f 45.000. Wat het aanleggen van de haven be treft delen b. en w. mee, dat men ver wacht had, dat dit werk in het kader van de verbetering van de infrastruc tuur met het aanleggen van het havenindustrieterrein tot stand ge bracht zou kunnen worden. Daarbij werd aanvankelijk gedacht aan een haven met stalen damwand en in- inrichting van het haventerrein als openbare loswal. Tijdens besprekin gen op het departement van economi sche zaken bleek evenwel, dat tegen deze kostbare opzet ernstige bezwa ren bestonden. Vooral van financiële aard. maar ook met het oog op het karakter van deze haven. Industriehaven Daar het in verband met verbete ring van de industriële mogelijk heden gewenst is in nauwe samen hang met het havenindustrïeter- rein ook een industriehaven aan te leggen, adviseert het college de raad thans tot een minder kost baar plan te besluiten. Dit betreft handhaving van de oorspronkelij ke grootte, doch in een meer een- NEOEftlANDS BWMWi wwjjw raci|N|| nail NIL. voudige uitvoering. De steile dam wand komt hierbij te vervallen, alsmede de ruime openbare los wal. Door dit laatste komt boven dien meer industrieterrein vrij. De kosten van dit werk zyn begroot op f 253.000, waarvan naar ver wacht mag worden 85 voor rijkssubsidie in aanmerking komt. Rest voor de gemeente een bedrag van 37.950. Over de voorgestelde aanleg van een zwaaikom, gedacht bij de toegang tot de jachthaven, deelt het college mee, dat deze zwaaigelegenheid voor schepen noodzakelijk is. Dit in ver band met de toegenomen lengte en diepgang van de schepen en het in tensieve gebruik van dit havengedeel te, waardoor het ondoenlijk is dat schepen hier achteruit moeten teruj varen. Volgens het ontwerp-plan zal de toe gang tot de jachthaven zodanig wor den verruimd, dat een kom ontstaat voor het draaien van de schepen. Aan de noordzijde van deze kom is bij het terrein van de „Shell" een verankerde damwand geprojecteerd. Een tweede variant, waarbij deze damwand aan de andere zijde van de zwaaikom wordt gemaakt, wordt door b. en w. eveneens mogelijk genoemd. Tech nisch gezien zijn beide oplossingen gelijkwaardig en ook de kosten wor den gelijk geraamd. Van de nog te voeren besprekingen zal echter af hangen aan welke oplossing de voor keur zal worden gegeven, aldus de toelichting. Ook voor dit werk kan volgens b. en w. een rijkssubsidie van 85 verwacht worden van f 126.000. Rest voor de gemeente f 18.900. BESLUIT IN ARNEMU1DEN Meer gemeenten betreurden de controverse Het algemeen bestuur van het Veerse Meer heeft woensdag tij dens zijn maandelijkse vergade ring in het gemeentehuis van Arnemuiden besloten om de ont wikkeling van het Veerse Meer in het vervolg in volledige sa menwerking te zullen bevorde ren. Deze meer dan voorheen bindende samenwerkïngsge- dachte vormde het belangrijkste punt van bespreking tussen de afgevaardigden van de negen bij deze gemeenschappelijke re geling voor het Veerse Meer be trokken gemeentebesturen. TOT or HOL Misschien lag het aan de slechte zo mer, dat de twee paarden van de landbouwer H. M uit Wenieldinge plotseling hun eigen weg gingen. Of liever gezegd, ze sloegen op hol. Het gebeurde toen de landbouwer op het erf van J. K. aan de Bonzijweg be zig was een auto geladen met stro te lossen. Zijn twee paarden, die voor een lege wagen waren gespannen, stonden rustig voor een schuur te wachten, niaar plotseling zetten ze het op een lopen. Met de wagen op sleeptouw ging het met flinke vaart in de richting van de Oostelijke Ka- naahveg. De Bonzijbrug was juist voor het verkeer geopend zodat de ZEILTOCHT Dat was ran verrukkelijk soul water- verhaal, in dr. krant van (lisleren. Over drie knapen, (lie zielend over de zeven zeeën tenslotte in Vlissin- gen belandden mei litm scheepje „Aniara", hetgeen zoveel zou bete kenen als nergens heengaan en ner gens ankéren", zoals onze verslag gever wist te vertellen. Een puur brokje romantiek in de twintigste, van ruimtevaarsuccessen doortrok ken eeuw. Voor die drie knapen geen duizelingwekkende ruimtevaart, maar een uvondtuurlijke zeiltocht, met alle. risico's van dien. Een hele verademing in de stroom van nieuws over alsmaar nieuwe raketten, die in banen rond moeder aarde cirke len. Zo maar, met een zeiljacht. ..ner gens heengaan en nergens ankeren", de wijde, wijde wereld in en het luchtruim gewoon het luchtruim la ten. Niet eens aan denken zelfs, aan dat luchtruim, het alleen maar hoog boven je weten en onder je voeten de stevige vertrouwde planken van het scheepsdek. Vooral geen banen beschrijven en zeker niet door het luchtruim. Gewoon ..nergens heen gaan en nergens ankeren". Heerlijk.... dieren deze ongehinderd konden ne men. In volle vaart ging het door naar de Oostsluis, waar de afsluit boom echter al was neergelaten en de brug reeds gedeeltelijk omhoog stond. De consequentie voor de paar den van deze omstandigheden was een fikse botsing. Het ene paard ramde de afsluitboom, het andere was zo verstandig erover te sprin gen. De paarden bleven echter onge deerd, maar afsluitboom en sluis- overgang werden beschadigd. HOOPVOL. De muziekvereniging „Nu met Hope" uit Bruinisse heeft geld no dig. En om in .die financiële be hoeften te voorzien, hebben de muzikanten besloten in het najaar een bazaar te houden. Nu doet zich echter een moeilijkheid voor. Want hoe een bazaar te organi seren, zonder dat men over de no dige contanten beschikt Daar heeft ..Nu met Hope" een oplos sing voor gevonden. Binnenkort zullen de muzikanten een beroep doen op de offervaardigheid van Bruinisse's inwoners. Zowel geld als goederen zijn welkom en de namen van de hopelijk milcle- gevers komen op een lijst. „Nu het Hope" blijft nu maar hopen dat de opbrengst groot zal zijn. ZEEUWS. Het jubileum van „Zeelandia", de Zeeuwse vereniging in Den Hang gaat gepaard met verscheidene uit stapjes. Zondag 3 september is er een excursie naar het bloemencorso te Zundert. Voor zaterdag 16 sep tember staat er een Zepuwse reis naar het fruitcorso in Goes op het programma. Als extra-attractie wordt er dan een rondrit over Xoord- Beveland gemaakt. Vele mosselen zullen waarschijnlijk verorberd wor den tijdens de mosselavond op woensdag 6 september. Voorzitter J. de Smit houdt op deze avond een lezing over Zeeland. Zij, die dun het culinair mosselgenot willen afwisse len niet wat rookgenot, kunnen hun hart ophalen aan de jubileumsiiep- ren, die nog steeds verkrijgbaar zfjn. Deze samenwerking achtten de afgevaardigden n oodzakeli jk teneinde controverses, zoals die zich liehben voorgedaan in de afgelopen maanden, te kunnen vermijden. Hoewel het in de bedoeling ligt elke maand een vergadering van het al gemeen bestuur van het Veerse Meer te houden, zijn er door onvoorziene omstandigheden, namelijk door ziek te van commissiemedewerkers en door moeilijkheden tussen de gemeen tebesturen van Kortgene en Wol- phaartsdijk, enkele maandelijkse ver gaderingen in het gedrang geko men. Zodoende kon eerst nu de con troverse tussen de betrokken ge meentebesturen opgelost worden. Jachtclub Zoals bekend waren de moeilijkheden ontstaan over de gegadigden voor de jachthaven van beide gemeenten aan het Veerse Meer de Royal Yacbt Club de Bclqiue uit Antwerpen. Tij dens de aprii-vergadering van het al gemeen bestuur van het Veerse Meer deelde burgemeester B. II. G. ter Haar Romeny van Wolphaartsdijk namelijk mee, dat zijn gemeente be langrijke contacten bad gelegd met de Belgische jaehtvereniging. Dat was natuurlijk verheugend voor Wol phaartsdijk, niaar niet voor Kort gene want de Noordbevelandse ge meente was reeds sinds enkele jaren aan het onderhandelen met de Belgi sche watersportmenscn Afgezien van het feit. dat de gemeen schappelijke regelingsgedachte hier door min of meer in het gedrang kwam, was de ,,emeente Kortgene van mening, dat Wolphaartsdijk deze fraaie recreatiekans had „afge snoept". Tijdens de aprilvergadering had burgemeester Ter Haar Romeny evenwel verzekerd, dat het initiatief niet van Wolphaartsdijk zelf was uit gegaan. Deze kwestie werd tijdens de verga dering van gistereii besproken. De voorzitter van liet algemeen bestuur, Gedeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes, verklaarde in dit verband, dat uit besprekingen is gebleken, dat het initiatief voor de komst van de Bel gische watersportmenöen van de Royal Yacht Club zelf was Uitge gaan. Dat de Belgen en Wolphaartsdijk vaart achter de zaak hebben ge zet moge blijken uit het feit, dat negen dagen geleden vertegen woordigers van Wolphaartsdijk en de Antwerpse jachtclub hun hand tekening hebben gezet onder het contract voor de stichting van een jachthaven. Overigens wordt het „Belgische" verlies voor Kortgene nu weer verzacht dóór „Haagse" plannen. Een Haagse zeilsport- euthousiast heeft namelijk met Kortgenes gemeentebestuur be sprekingen gevoerd over de vesti ging van een instructic-zeilsport- school. Met Gedeputeerde Mes betreurden ipilllllllllllllllllllWlllllllllllllllllllll I Groenteschaafverkoper won Oostburgs standwerkersduel jf Duizenden voornamelijk bui- tenlandse, toeristen, kwamen =e woensdag naar Oostburg om H op een nationaal standwer- kersconcours verscheidene standwerkers hun waar te ho- ren aanprijzen. De rijkspolitie dirigeerde de 900 personenauto's en de 25 autobussen naar de verschil- lende parkeerplaatsen, die e= overvol waren. Op de Oost- burgse wekelijkse feestmarkt, waar het standwerkerscon- cours werd gehouden, was het een feestelijke drukte rondom H de hun kousen, verfspuiten, damestassen, groentesehaven, horloges en fruit verkopende marktlieden. Burgemeester J. L. van Leeu- wen van Oostburg reikte 's avonds in de toneelzaal van M hotel „Victory" de pi'ijzen uit. Hierbij waren aanwezig wet- houder D. Geuze en vertegen- li woordigers van de organisator H van het concours, de stichting ..Reclamefonds Zeeuwse Markten", in samenwerking H met de winkeliersvereniging Oostburg en de Oostburgse horecavereniging. Nadat de heer M. A. Donker namens de II stichting „Reclamefonds Zeeuwse Markten" alle mede- §1 werkers had dank gebracht maakte de jury de uitslag van het concours bekend. De ju- ry bestond uit de heren J. H. van Kampen. P. A. van der Plas en F. M. J. C. van Hee. De uitslag was: C. van Brum- melen. Driebergen (groente- schaaf). 2 H. Gille, Amster- dam (verfspuit), 3 C. Vos. II 's-Hertogenbosch (kousen), 4 A. Waterman. Apeldoorn (da- m mestassen). 5 E. van Emme- rik. Roosendaal, horloges, 6 H T. Schoester, Goes (fruit). Namens de deelnemende H standwerkers bedankte de heer Waterman de organisato- illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllüllll Brekende trossen verwonden sluiswachter Bij het afmeren van het Panameese zeeschip „Dragon", dat in de Ter- neuzense zeesluis geschut werd, bra ken twee van de trossen. Een ervan trof de sluiswachter, J. M. uit Ter- neuzen, die enkele lichte verwondin gen opliep. Tijdens het vissen in moeilijkheden geraakt De Terneuzenaars J. van der H., P. G. en J. J. kwamen dezer dagen in moeilijkheden, toen hel roer van hun bootje, waarmee zij op de Wes- terschelde aan het vissen waren, door de sterke wind onklaar geraakte. Ge lukkig werd een en ander vanaf de wal opgemerkt, zodat de drie vissers met een moLorvlet uit hun benauwde positie verlost konden worden. Het bootje werd op sleeptouw genomen, maar zonk in het zicht van de ha ven, door het overkomende water. de afgevaardigden van negen Veerse- Meergemeenten, dat de samenwer king in de afgelopen maanden dreig de te worden verstoord. Daarom ook namen zij het besluit, dat zij verdef in volledige samenwerking de Veerse- Meerrecreatie zullen bevorderen. Ge meenschappelijk zal nu alles gere geld worden. Voorts kwamen tijdens deze verga dering nog enkele details ter sprake over de stand van zaken bij verschil lende werkzaamheden. STORMSCHADE IN DE BOOMGAARDEN Prijzen deze week vrij sterk gedaald Op de Zeeuwse veilingen is het mo menteel volop pruimeseizocn. De laatste jaren is de oogst niet zo groot geweest als thans. Dit ver klaart dan ook het feit, dat er dagelijks grote aanvoeren zijn, die voor de gezamelijke veilingen geschat kunnen worden tussen de tachtig en honderd toy per dag. Het leeuwendeel van de aanvoer wordt gevormd door het ras Rei ne Claude 'd Ouillin. Het ras Czar De Go. L die dinsdagmorgen met zijn roeiboot in de Zandkreek ter vis vangst ging, heeft er enkele benauwde uur tjes doorgemaakt, na dat, de wind \v«.s aan gegroeid tot een storm van windkracht acht lot negen. De heer De P. gooide midden in de Zand kreek, ter hoogte van Kats zijn anker en vislijnen uit, ondanks de sombere weersvoor spellingen. Na korte tijd begonnen de moei lijkheden. De wind zwol aan tot storm en de loze visser zette het op een roeien om zo vlug mogelijk de veilige wal te bereiken. Ondanks uiterste kraehtsinspanning luk te het hem niet tegen wind en golven op te tornen. Dus gooi a e de heer De P. opnieuw het anker uit. om twee uur lang te blijven dobberen op golven die voortdurend in afme ting toenamen. Op passerende schepen werd hij niet opge merkt. maar vanaf de sluis te Kats had men zijn worsteling kun nen volgen. Men waar schuwde de rijkspolitic te water en onmiddel lijk ging de R.P.-18 vanuit Wemeldinge op onderzoek uit. Bij de ingang van de Zand kreek zagen de rijks politiemannen 'n boot je drijven waarin ech ter geen mens te be speuren was. Men vreesde het ergste. Na korte tijd ontdekte men echter het bootje met de Goosenaar, waarmee het angstig avontuur tot een eind kwam. Bij nader onderzoek bleek het lege bootje van de steiger te Kat- seveer te zijn losgesla gen. Later op de dag heeft men het kunnen bergen. Van het bootje van de Goesenaar was echter toen geen spoor meer te bekennen. Enkele weken geleden is op dezelfde plaats eveneens een roeiboot met hengelaars in moeilijkheden geraakt, waarbij een der opva renden door verdrin king om het leven is gekomen. is zo goed als geoogst evenals de Ontario. De komende week kun nen er ook grote aanvoeren ver wacht worden, omdat de Belle de Louvain en de Reine Victoria op plukrijpheid komen. Tengevolge van een toename van het landelijk aanbod ondergingen de prijzen deze week een vrij scherpe daling, zodat de beste kwaliteiten zijn gedaald tot een niveau van 40 tot 50 cent per kilo. De mindere kwaliteiten lagen nog aanmerkelijk lager op prijzen, die nauwelijks of niet lonend zijn. De storm van dinsdag heeft aan de kwaliteit afbreuk gedaan, wat ook vooral woensdag in de prijs tot uitdrukking kwam. Ook aan de bramen, waarvan de oogst dezer dagen zijn hoogtepunt be reikte, heeft de storm schade be rokkend. Op de veiling te Kapelle, waar de dagaanvoeren do laatste dagen schommelen rond de vijfen twintig ton per dag. moest woensdag ongeveer tachtig pro cent worden ondergebracht in kwaliteit II. Ook dit ging gepaard met een prijs daling. Van het harde fruit is het vooral het ras Précoce de Tre- voux dat in aanvoer de hoofdmooi vormt. Ten opzichte van het har de fruit en dan in het bijzondei voor de peren, weet de handel een j goede belangstelling te tonen met prijzen, die alleszins bevredi j gend genoemd mogen worden. Ook bij het harde fruit heeft de storm van deze week schade aan gericht. Het percentage van de va) is moeilijk te geven, omdat er plaatselijk nogal verschillen zijn. KUNST Sarika Göth en Piet Bulthuis Veere, exposities „De Goedsbloe- me" en „De Schotse Huizen". BINNEN ZIJN bescheiden stadswal len herbergt het schone Veere op het ogenblik twee tentoonstellingen van beeldende kunstenaars en wel die van Sarika Göth in haar kunstzaal „De Goudsbloeme" aan de Markt en die van Piet Bulthuis in de Schotse Huizen. Het loont de moeite om bei de exposities te bezoeken; een mooier tegenstelling dan tussen het manlijke bijna technisch observerende werk van Bulthuis en de oneindig vrouwe lijke, poëtisch benadering van de rea liteit door Sarika Göth is nauwelijks denkbaar. De wereld van de laatste is een ver droomde, vaak sprookjesachtige we reld, die verwerkelijkt werd in tere, soms licht naar hét melancholische neigende beelden. Haar palet en dan vooral in de meest recente wer ken kreeg een uiterst gevoelig, ragfijn, wazig timbre en ook de be nadering der onderwerpen ademt compositorisch volkomen dezelfde, gerijpte geest. Beide facetten komen nadrukkelijk naar voren in het ver fijnde „Bruidstoilet", waarin de sfeer van een dergelijk, in wezen toch nog altijd romantisch gebeuren, uitne mend getroffen werd in een ijle, zeer bekoorlijke en bovendien hedendaag se vormgeving. Sprookjesachtige effecten bereikte de schilderes in bijvoorbeeld een doek als „Grote tuin", waarin zij als het ware 'n grijpbare droomwereld voor tovert: niet schokkend, verre van dat, maar boeiend en bekorend door het schier mystiek belofte volle van veel van dit werk, dat in al zijn uitingen zo in hoge maté doorleefd is. Ook en misschien wel in het bijzonder in de suggestieve portretten, zoals dat van „Tjuut H.": niet alleen met het penseel, maar ook en vooral met de ziel geschilderd, of in „De balustrade", een kloek vrouwenportret, gevat in een hoogst oorspronkelijke compositié. Oneindig poëtisch, ze'£ï in de naam geving. .toont Sarika Göth zich dan weer in het „Kleinste bloemstuk", een lieflijk miniatuur; voorts gees tig en bekwaam in een „pop", die in het starre uitermate levend werd ge troffen en zo biedt deze expositie een in hoge mate bekoorlijk geheel, waarin men telkenmale de waarlijk bezielde, met grote overgave wer kende kunstenares herkent, én be wondert. MET OVERGAVE werkt ook sinds jaar en dag Piet Bulthuis, die zo kan men in de Schotse Huizen weer eens constateren nu sinds vele Ja ren zijn eigen, sterk persoonlijke stijl handhaaft in kleur en compositie. Hot zijn nog altijd de steden Zierik- zee en Veere. het platteland van Schouwen-Duiveland en de herfstige sfeer der lage landen, die zijn voor keur hebben. Hij houdt eenzélfde be nadering van zijn onderwerpen; in strakke lijnen en sobere tinten be lijdt hij zijn genegenheid voor de sfeer van steden als Zierikzee en Veere; een enkele maal „bezondigt" hij zich aan een van zijn hand bijna frivool aandoend stilleven en verder toont hij op deze expositie- zijn kun nen in enkele tekeningen van Veere en in schetsen van het Schouwen- Duiveland, kort na de februariramp. Het geheel aangevuld met enkele ga ve werkstukken in terra-cotta. Voor wie het werk van Piet Bulthuis kent is er bepaald geen sprake van een verrassende herontdekking, maar het blijft een prettig herkenhen van de man. die „schilderkunstig" zijn weg gevonden heeft en die ook conse quent bewandelt. Tweemaal een expositie in Veere. tweemaal de moeite waard en als „twee-in-één" qua de in dc aanhef genoemde tegenstelling zéér de moei te waard. V. B. Hei weer in Europa Volgens rapporten van gisteravond Den Helder, licht bewolkt 13 gr. Ypenburg. onbewolkt 20 gr. Vllssingen. onbewolkt 19 gr. Eelde, onbewolkt 20 gr. De Bilt, licht bewolkt 20 gr. Twente, zwaar bewolkt 22 gr. Eindhoven, half bewolkt 23 gr. Zuid-Limburg, half bewolkt 21 gr. Helsinki, half bewolkt 22 gr. Stockholm, licht bewolkt 18 gr. Oslo, regenbui 19 gr. Kopenhagen, vrijwel onbewolkt 21 gr. Aberdeen, regen 16 gr. Londen, regenbui 21 gr. Amsterdam, onbewolkt 21 gr. Brussel, zwnur bewolkt 22 gr. Luxemburg, licht bewolkt 21 gr. Parijs, licht bewolkt 24 gr. Bordeaux, regenbui 24 gr. Grenoble, onbewolkt 27 gr. Nice, onbewolkt 26 gr. Berlijn, half bewolkt 25 gr. Frankfort, zwaar bewolkt 24 gr. München, half bewolkt 23 gr. ZUrich, zwaar bewolkt 22 gr. Genève. zwaar bewolkt 23 gr. Locarno, onweer 28 gr. Wenen, half bewolkt. 32 gr. Innsbruck, half he.wolkt 23 gr. Rome. onbewolkt 35 gr. Ajaceio, onbewolkt 29 gr. Madrid, zwaar bewolkt 29 gr. Mallorea. licht bewolkt 31 gr. Lissabon, onbewolkt 23 gr. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 7. VVVVVVVVVVVVNA*VVVVVVVVV ZUIDWESTELIJKE WIND Wisselende bewolking- niet plaatse lijk een bui. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. ZON. EN MAAN 11 augustus Zon op 5.16 onder 20.13 Maan op 5.12 onder 20.11

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2