Massale verhuizing naar het nieuwe Landbouwcentrum in Goes Industrieterrein Goes kost ruim 2 miljoen Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ALLES VOLGENS SCHEMA Veertien diensten in fraai pand aan Westsingel Voor de heer J. van den Dool, hoofd van de huishoudelijke dienst van het Landbouwcen trum Zeeland in Goes, zijn er drukke tijden aangebroken. Gewapend met tekeningen en werkschema's „vliegt" d@ heer Van den Dool doop het vijf verdiepingen tellende Landbouwcentrum om de verhuizing van de verschil lende landbouwdiensten naar dit centrum op rolletjes te la ten lopen. En tot op heden is dit aardig gelukt. Het opge stelde verhuisschema klopt nog steeds en zelfs ligt men enige dagen vóór. Totaal tvorden veertien diensten van het ministerie van landbouw en visserij in Zeeland, die thans her en der over de stad verspreid liggen, in dit Landbouwcentrum ondergebracht. Maandag j.l. werd met deze massale verhuizing be gonnen door de Cultuurtechnische Dienst, die de twee hoogste ver diepingen in het gebouw kreeg toegewezen. De dinsdag hierop volgde 'de Planteziektenkundige Dienst, waarna woensdag een be gin werd gemaakt met de verhui zing van de Rykstuinbouwvoor- lichtingsdienst en het bureau van de Provinciale Voedselcommissa- ris voor Zeeland. Alles geheel vol gens een schema, dat voordien tot in de finesses was uitgedokterd. Want ondanks de verhuizing, moet het normale werk doorgaan. Daarom ook verhuizen de ver schillende diensten soms met tus senpozen van enkele dagen met Raad Hoofdplaat akkoord met P.Z.E.M.-aans!uitingen De gemeenteraad van Hoofdplaat heeft in de vergadering van woens dagavond besloten aan "het P.Z.E.M.- verzoek, om financiële medewerking bij aansluiting van onrendabele per celen te voldoen. In Hoofdplaat gaat het slechts om twee percelen, de boerderijen van F. J. M. Thomas en A. O. C. Thomas. De gemeentelijke bijdrage zal hierdoor beperkt blijven tot ongeveer 200 gulden. Voorts besloot nien de bouw van een ambtswoning voor de gémeente- secretaris te gunnen aan de laagste inschrijver, A. A. Martens en Zo nen, voor f 28.051. De bouw was ge raamd op f 27.000. De burgemeester zal per jaar f 1200 vergoeding van autokosten ontvangen. De raad ging akkoord met het voorstel het boven grondse laagspanningsnet aan de Oostlangeweg door de P.Z.E.M. te doen ombouwen tot een ondergronds net. Hiermee zal een bedrag van f 200 gemoeid zijn. Aan de heer A. C. C. de Ruijsscher te Hoofdplaat zal een perceel bouwgrond van ongeveer 315 vierkante meter worden ver kocht. Dit perceel is gelegen in het uitbreidingsplan zuidwest. Voorts werd besloten aan de heer A. Tho mas een stuk grond te verkopen en aan het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme een subsidie van f 35,toe te kennen. Beëdiging officier in legerplaats Oirschot In de legerplaats Oirschot heeft dinsdag de heer B. ten Bruggencate uit Vlissingen, reserve tweede luite nant bij de Limburgse Jagers de eed als officier afgelegd in handen van de luitenant-kolonel Van Loon. Sa men met 27 andere kort geleden be noemde officieren was hij het mid delpunt van een plechtigheid rond het vaandel, waaraan medewerking werd verleend door de drumband van de Limburgse Jagers. Verschillende echtgenotes, ouders en verloofden woonden deze ceremonie bij. als laatste van de veertien, de Grondkamer voor Zeeland, die op 4 september de stap naar het nieuwe centrum maakt. Voor de meeste diensten betekent het land bouwcentrum een belangrijke ver betering in vergelijking tot de vroegere behuizingen in vaak oude panden of zelfs barakken. Twee jaar Bijna twee jaar heeft de bouw van het nieuwe Landbouwcentrum geduurd, maar het resultaat mag gezien worden. Een prachtig panjl. waar het daglicht door veel ramen in de kantoren binnenvalt. Rechte gangen met fleurig geschilderde wanden en deuren en moderne vloerbedekking, die mede door de ruimte een sfeer van luxe schep- Een kijkje in de kantine van het Landbouiocentrum te Goes, een nieuw gebouw, dat zicli kenmerkt door veel licht en frisse kleuren. (Foto P.Z.C.) De voorgevel van het nieuwe Landbouwcentrum aan de Westsin gel te Goes. Ongeveer ISO personen zullen hier werkzaam zijn, wanneer de veertien verschillende diensten van het ministerie van landbouv) en visserij in Zeeland er binnenkort zijn ondergebracht. (Foto P.Z.C.) pen, boewei voornamelijk met eenvoudig, maar degetyk materi aal is gewerkt. Twee personenlif ten en een poststukkenlift zfjn er in liet gebouw, die een snelle ver binding tussen de verschillende verdiepingen garanderen. Totaal zullen er rond 130 personen in het Landbouwcentrum werkzaam zijn. Voor de vrijkomende panden in de stad is in de meeste gevallen reteds een bestemming gevonden en de nieuwe gebruikers zitten vaak al te springen om deze panden te kunnen betrekken. Gezien de vor deringen bij de verhuizing naar het Landbouwcentrum zal dit niet lang meer duren. Geschil over ligplaatsen j in haven Colijnsplaat H Onder de vissers van Colijns- olaat heerst sinds woensdag >en opgewonden stemming. Dorzaak is de vissershaven, waar de vissers, die voor Sche- veningen hebben gevist en zijn H teruggekeerd naar hun thuis- haven, de meerplaatsen van de In de Zeeuwse wateren vissen- de vloot hebben ingenomen. s Een ambtenaar van rijkswa- terstaat, die toevallig woens- s dag aanwezig was, gaf als H zijn mening te kennen, dat de haven een rijkshaven is en dat er geen vaste ligplaatsen zijn. Zoals gemeld, werden bij inge- bruikneming van de haven in Colijnsplaat de „boxen" voor de vloot verloot onder de toen H aanwezige vissers. De vloot, die voor Scheveningen viste, j§ was daar toen niet bij. Het M gevolg is nu een geschil tus- sen de „Zeeuwse" en de „Sche- veningse" vissers, waarin de fi havenmeester van Colijnsplaat vergeefs bemiddelde. iimmiiiHiinniniiiiiiiimiiiiiiHRfinnmimiiiiiiuiiiiiiimiiiiniiinn Ruim 7000 liter olie in kanaal door Zuid-Beveland Doordat de Sbell-tanker 52 woens dagmorgen tijdens het bunlieren bij Wemeldinge plotseling kapseisde, is 7000 liter gasolie in het Kanaal door Zoid-Beveland terechtgekomen. De tanker lag langszij het motor schip „Elly", toen het plotseling met de achtersteven wegschoot. Het voorschip schepte water en de tan ker gleed opzij. Daarbij helde het schip gevaarlijk over bakboord. Doordat een losliggend deksel van de olietank schoot, vond 7000 liter gas olie een gemakkelijke weg naar het water van het kanaal. Ook alle losse voorwerpen van het dek verdwenen in het water. Nadat dc bolder, waar op de meerdraad vaststond, was ge broken, kwam de tanker weer in goede positie. De schipper van de tanker, de heer M. S., was tijdens het incident aan boord. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De in het water geraakte voorwerpen zijn zoveel mogelijk weer naar bo ven gehaald. Examens Voor het vakdiploma aannemer bouw- .ndustrie slaagde te 's-Hertogenbosch de heer J. Dobbelaar te Vogelwaarde. Voor het praktijkdiploma machine- schrijven slaagden aan dc „Pont- school" te Terneuzen A. Verijzer, H. Oggel, F. Kayser, A. Roose en F. Schutz, allen te Axel. Benoemingen aan lycea Mr. M. Hasselaar en de heer S. Schijve, beiden tijdelijk leraar aan de afdeling r.h.b.s. van het Koningin Wilhelminalyceum en de daaraan verbonden r.m.s.v.m. te Oostburg, zijn met ingang van 1 september aanstaande benoemd tot leraar in vaste dienst. Mej. M. Wisse uit Leiden is voor het tijdvak van 1 september 1961 tot en met 31 augustus 1962 benoemd tot lerares in tijdelijke dienst aan de zelfde school. Voor de duur van hetzelfde tijdvak is de heer G. J. van Baak uit Utrecht benoemd tot leraar in tijdelijke dienst aan de afdeling r.h.b.s. van het Petrus Hondiuslyceum en de daaraan verbonden r.m.s.v.m. te Terneuzen. Benoeming bij de belastingen De heer J. van der Brugge, surnu merair van 's rijksbelastingen werd niet zoals gemeld benoemd tot inspecteur van belasting te Terneu zen, met de persoonlijke titel van ad junct-inspecteur in ambulante dienst, doch tot adjunct-inspecteur van be lasting, met de persoonlijke titel van inspecteur in ambulante dienst. Kruiningen-Hansweertse Boys Zondagmiddag 13 augustus om 3 uur wordt ten bate van Sport Steunt Zonneveld op het voetbalterrein aan de Hansweertse straatweg te Hans- weert een voetbalwedstrijd gespeeld tüssen Kruiningen I en Hansweertse Boys I Collecten De Rode Kruiscollecte heeft in Oud- Vossemeer f 1021.50 opgebracht. Dit is per inwoner gemiddeld 0.47 cent. Een collecte voor chr. blindenhulp „De fakkels bijeen'4 bracht f 53,37, pp. VEEL TEGENSLAG Aanvullend krediet noodzakelijk Ruim twee miljoen ral de aanleg van het havenindustrieterrein te Goes kosten als de gemeente raad in zijn vergadering van woensdagavond a.s. akkoord gaat met een voorstel van b. en w. Dit voorstel behelst de be- scliilïbaar gestelde kredieten voor de aanleg van dit haventer rein te verhogen tot een totaal bedrag van f 2.096.220. Deze verhoging is onder meer nood zakelijk als gevolg van de gewij zigde bestemming van het in dustrieterrein, doordat een van de gegadigden voor dit terrein zich heeft teruggetrokken. Door deze gewijzigde bestemming zijn enkele voorzieningen nood zakelijk tot een hogere uitgave van bijna f 450.000, dan volgens het oorspronkelijke plan was geraamd. In,feite gaat het bij dit voorstel tot verhoging van de beschikbaar ge stelde kredieten om een na-calculatie van het in maart 1960 vastgestelde plan, waarbij er werd van uitgegaan, dat het industrieterrein in zijn geheel zou worden afgenomen door twee grote industrieën. Deze veronderstel ling bleek echter niet juist doordat één van de twee industrieën en wel die de grootste oppervlakte zou afnemen besloot zich niet in Goes te vestigen. Hetgeen, zoals b. en w. meedelen, verstrekkende gevolgen heeft met betrekking tot het in ex ploitatie brengen van de betreffende gronden als industrieterrein. Afgezien van deze tegenslag hebben ook de reeds uitgevoerde werken verschillende tegenvallers gegeven, zo blijkt verder uit de toelichting. Onder andere als gevolg van de bij zonder ongunstige weersomstandig heden tijdens de uitvoering van het werk en als gevolg van nadere eisen van derden. Hogere kosten Zo vergde het aanbrengen van 245 meter meer riolering dan aanvanke lijk. was begroot een uitgaaf van rond f 10.000. Verder was nok het grondverzet veel groter dan men had geraamd, namelijk 8000 mS wegens het verleggen van de noordelijke ka de in verband met nadere eisen van het waterschap, 6600 m3 voor het op hogen van het terrein ten noorden van de haven IV en 8000 m3 voor een overhoogte op het terrein tussen' de haven I en IV. Dit laatste, speciaal met het oog op de eisen van liet be tonbedrijf, waarvoor dit terrein be stemd was. Verder hebben enkele speciale voor zieningen ten behoeve van het A.K.F.-terrein eveneens kostenverho gend gewerkt, waardoor het totaal nadelig verschil omstreeks f 73.000 bedraagt. In verband met de aanwijs bare kosten van de op verzoek uitge voerde werken voor derden heeft Fiets hoofdprijs van Ronde van Rilland Het comité ter voorbereiding van de wielerkoers in Rilland kwam dezer dagen bijeen. Men besloot om als eerste prijs een dames- of herenrij wiel beschikbaar te stellen. De eerste Rillander, die de finish passeert, zal een bedrag van twintig gulden ont vangen. Daarnaast zijn er nog di verse andere prijzen en ook het pu bliek looft elk jaar vele premies uit. De koers wordt op gewone fietsen verreden en bestaat uit veertig ron den. Het parkoers heeft een lengte van 60 kilometer. Deelnemers kun nen zich opgeven tot en met zaterdag 13 augustus. Op die dag is er in „Het Wapen van Rilland" een bal. De op brengst hiervan komt ten bate van de Wielerkoers. „In dienst der kerk" houdt weekend Op 16 en 17 september aanstaande houdt de afdeling Zeeland van de Organisatie van Hervormde Gemeen teleden „In dienst der kerk" een weekend in Hedenesse, waaraan zo wel Belgen als Nederlanders deel zullen nemen, 's Zaterdag houdt ds. De Ridder uit Gennep een inleiding over „De verhouding Rooms-Protcs- tant in Nederland". Hierna vertoont wika De Haan een film. Zondagmor gen wordt een kerkdienst bijge woond in Gent. Brugge of Knokke. Na afloop bezichtiging van de stad. 's Middags behandelt ds. Stipriaan Lulscius uit Gent' het onderwerp: „Rooms en Protestant in België" (het Silo-werk)". men onder de inkomsten in de ex ploitatieberekening een bedrag van f 15.500 opgenomen wegens vergoe ding van deze kosten. Als andere tegenvallers noemt het college vervolgens de bij de raad reeds bekende bedragen van f 31.860 wegens drainage van het A.K.F.-terrein, f 11.900 wegens verbetering van het zandbed onder de straten, f 18.000 wegens het aanbrengen van opsluitbanden en f 10.000 voor bermvoorzieningen. In het gewijzigde plan voor het in dustrieterrein moest bovendien het terrein tussen de haven I en IV. in plaats van uitsluitend afgestemd tc zijn op de eisen van de aldaar ver wachte industrie, berekend worden op een universele uitvoering. Hierbij dient volgens b. en w. rekening ge houden te worden met het aanleggen van enige ontsluitingswegen. Verder zijn er enkele andere voorzieningen noodzakelijk, die een hogere uitgave van bijna f 450.000 noodzakelijk ma ken. De thans geraamde kosten geven met de oorspronkelijke raming van de exploitatiebegroting een verschil te zien van ruim f 221.600. Dit ver schil is ontstaan door renteverlies aankoop grond, uitbreiding van grondwerken (onder andere grond verzet voor f 73.000), straatverhar ding, rioleringen (f 24.500), directie- kosten en renteverliezen plus onvoor zien (f 25.000). Vervolgens stellen b. en w. voor de verkoopprijzen van dit industrieter rein vast te stellen op f 8 en f 13 per m2 voor de diverse terreinen. Heden overleed zacht en kalm, na een korte ziekte, onze geliefde broeder, zwager en oom, de heer JACOBUS EVERSDIJK wedn. van A. P. VAN BELOIS in de ouderdom, van ruim 77 jaar. Namens de familie: J. van Schaik. Yerseke, 9 augustus 3,961. Steeweg 28. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 12 augustus om 1 uur. Tot onze diepe droef heid nam de Heere onverwacht uit ons midden weg, onze in nig geliefde, zorgzame vrouw en moeder, CATHARINA DEKKER, echtgenote van Pieter Sturm, op de nog krachtvolle leeftijd van bijna 50 jaar. Sterke de Heere ons in dit zware verlies. Haar diepbedroefde man en kinderen, P. Sturm Cornelia Janis Adriaan Gerrit Suzanna Jacoba Cornelia Middelburg, 9 augustus 1961, Seisweg 113. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zater dag 12 augustus a.s., vertrek van het sterf huis om 12.00 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde schoondochter, zuster, schoonzuster en tante CATHARINA STURM, geboren Dekker, op de krachtvolle leef tijd van bijna 50 jaar. Haar bedroefde familie, Fam. Dekker Fam. Sturm Middelburg, 9 augustus 1961. M. Reyerse, arts, AFWEZIG van 12-28 augustus. ELECTRO - MIDDELBURG Vrijdag en maandag 7.30 u., zaterd. 7 en 9.15 u., zondag 3.30, 7 en 9.15 u. - Toegang a.l. CONNY FROBOESS - FRED BERTELMANN REX GILDO - PETER WECK ECHT IETS VOOR CONNY

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13