Oproep geheim Frans leger in Algerije BOSCH ^DsKARELI PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer De hel Waar zijn onze schepen? VANDAAG klmk1 ut de ether Het blanke mysterie de Matto Grosso MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ALS IN DE DAGEN VAN DE OPSTAND.... Gezworen De Gaulle ten val te brengen De organisatie van het Franse ge heime leger heeft zaterdag in een boodschap, uitgezonden via de zen ders van radio Algiers, gezworen de regering van De Gaulle ten val te zullen brengen en Algerije Frans te doen blijven. In de onverwachte uitzending werd een boodschap voorgelezen van gene raal Paul Gardy, één van de voort- vluchtigen die ter dood werd veroor deeld wegens zijn aandeel in de revo lutie te Algiers. Deze riep burgers en militairen, op om zich aan. te sluiten bij „anderen die reeds in opstand zijn gekomen". De uitzending van radio Algiers werd plotseling onderbroken door opzwe pende marsmuziek, zoals meer in de dagen van de opstand in Algerije werd gehoord. De nieuwslezer gaf de luisteraars op dracht ramen en deuren te openen en zo mogelijk de radiotoestellen op bal kons of voor het venster te zetten. Vele Europeanen in Algiers gaven aan de oproep gehoor. Zij verschenen met draagbare radiootjes op balkons en daken. Vechten Daarna werd generaal Gardy ingeleid. Hij was moeilijk te herkennen. Zijn stem klonk vreemd, zoals ook in de dagen van de opstand vaak het ge val was, wanneer één van de leiders een toespraak hield. Hij beloofde dat de organisatie van het geheime leger overal afdelingen zou vormen. „Voor hen die als Fran sen willen leven en sterven zullen wij dit land Frans laten blijven" zei hij. „Wij zullen vechten en ik ben er zeker van, dat wij zullen overwinnen". Naar verluidde, zouden de normale zenders van radio Algiers door een Advertentie WIJ ZIJN HET EENS elastisch rijden BOUGIES fhBrmneiast/C -w afgestemd op het hedendaagse verheer Moskou zegt Tunis hulp toe Premier Kroesjtsjew heeft een uit nodiging voor een bezoek aan Tune sië aanvaard, doch de datum voor het bezoek moet nog worden vast gesteld. De Tunesische minister van buiten landse zaken, Sadok Mokkadem, heeft meegedeeld, dat premier Kroesjtsjew hem alle noodzakelijke steun heeft toegezegd om de Fran sen te dwingen de marinebasis Bi- zerta prijs te geven. Mokkadem heeft gedurende ander half uur met de Sowjetpremier ge sproken. Tijdens het onderhoud heeft hij ook een persoonlijk schrijven van president Bourguiba aan de premier overhandigd. paar ontploffingen buiten werking zijn gesteld. Geheime zenders van de organisatie van het geheime leger zouden de uitzendingen op dezelfde golflengte hebben overgenomen. De eerste reactie van de Fransen in Algiers was, dat men dacht dat er een nieuwe opstand was begonnen. Alles bleef echter rustig in de stad. De radiozenders van Oran en Con- stantine werden niet door de rebellen gebruikt. Veel slachtoffers van weg en water Tussen Aarhpus en Skanderborg In Denemarken, in de buurt van het plaatsje Hoerhing, is zondagochtend een Amsterdamse autobus, waarin o.a. Nederlandse onderwijzeressen en verpleegsters op vakantie waren, bij het inhalen in een sloot gereden en gekanteld. Van de 45 passagiers, merendeels Amsterdammers, liepen er dertien lichte verwondingen op. Elf hunner konden na behandeling het ziekenhuis vau Aarhuus dadelijk verlaten. Twee vrouwen zijn, vermoedelijk voor slechts enkele dagen, opgenomen. De 61-jarïge weduwe M. Bakker- Wokke uit Heilóo is om het leven gekomen toen ze op een door auto matische knipperlichten beveiligde overweg tussen Alkmaar en Castri- cum door een trein werd gegrepen. De 48-jarige scheepsbouwarbeider J. Z. Bouwman uit Heusden is door ver drinking om het leven gekomen. Zijn stoffelijk overschot werd in de ha ven van Heusden gevonden. Zondagmiddag is de 19-jarige Maria Schippers uit Ophoven uit Duitsland, die voor enkele uren in Zandvoort vertoefde, bij het baden in zee ver dronken. De dertigjarige mevrouw Hekman- Stahl uit Emmen, moeder van twee kinderen, is door verbranding om het leven gekomen, toen de auto, waarin zij en haar echtgenoot waren geze ten, tegen een boom reed en in brand vloog. De bestuurder van de auto, de der tigjarige expediteur H. Hekman uit Emmen, werd uit de wagen geslin gerd. Ernstig, doch niet levensge vaarlijk gewond, is hij opgenomen in het diaconessenziekenhuis te Em men. Op Rijksweg 42 (Groningen-Nieuwe- schans), in de omgeving van Win schoten, is een Duitse auto in botsing gekomen met een Zweedse wagen. De Zweedse wagen sloeg enkele malen over de kop ën belandde in een sloot. Dc 70-jarige J. B. Anderson uit Al- lerup is in het ziekenhuis van Win schoten overleden. De 50-jarige G. M. E. Olson uit Norrkoping en zijn vrouw M. Torborg zijn zwaar ge wond. In Noordwijk is het stoffelijk over schot aangespoeld van dc 24-jarige P. J. van den Haak uit Den Haag, die sinds maandagmiddag werd ver mist. Enkele duizenden kwamen weer door IJzeren Gordijn Oostdhitsers blijven over de zone- grens West-Berlijn binnenstromen. De vrees neemt toe, dat het com munistische regime dit „gat in het IJzeren Gordijn" geheel zal afslui ten. Vooral nu Moskou opnieuw heeft gedreigd de westelijke garni zoenen in West-Berlijn hun rechten te ontnemen en het gehele toezicht op de toegangswegen tot West-Ber lijn „te land, ter zee en in de lucht" aan de Oostduitse autoriteiten over te dragen. Men vreest zelfs, dat de zonegrens zelfs nog voor de totstandkoming van een afzonderlijk vredesverdrag met Oost-Duitsland zal worden ge sloten. Om 8 uur zondagavond wa ren sedert zaterdagochtend reeds 2900 vluchtelingen aangekomen. Het totaal voor zondag was 1800. Rampbus uit Zwitsers meer opgetakeld Het zoeken naar de Amerikaanse slachtoffers uit de rampbus die in het Vierwoudstedenmeer zijn omge komen, is tot vandaag gestaakt. Zaterdagmorgen hebben duikers en bergingsdeskündigen het moeilijke karwei de bus te lichten vol tooid. Honderden toeschouwers stonden star van ontzetting en ontroering te kijken hoe de blauwe Fiat-bus langzaam door een kraan, op een drijvende bak gemonteerd, boven water werd gebracht. Van de 15 vermiste Amerikaanse toeristen, één was reeds gevon den, bevonden er zich slechts ze ven in de bus. Het zoeken naar de andere acht zal vandaag worden voortgezet. TUSSEN NEUS EN LIPPEN ^VCHARMANT RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ArJ9u&e& ZO X KWALITEIT VOOR F 1> Ulbricht is -toch in Moskou Zag Nederlands elftal De woordvoerder van de Oostduitse ambassade in Moskou, die vrijdag avond nog had ontkend dat Ulbricht zich in de Sowjet-Unie bevond, gaf zondag, in antwoord op een opmer king dat Ulbricht donderdag bij een Russïsch-Nederlandse voetbalwed strijd in het Lenin-stadion in Mos kou was gezien, toe dat Ulbricht daar inderdaad was geweest. Hij had dit vrijdagavond nog niet geweten, zei de woordvoerder. Hij kon verder geen nadere bijzonder heden over doel of duur van Ul- brichts bezoek geven. Behalve vet wordt thans ook vlees In Cuba gerantsoeneerd. Volgens sommige deskundigen is het tekort te wijten aan onvoldoende fokmaatregelen. Ook andere voorname voedingsmiddelen zijn schaars. KOSICIA <l> PHILINE (O S V r.lcni nj>«i (Advertentie) to»1" a fuut kowtg-' „WK tocJt zOHTyn^ HOOG EN LAAG WATER -f- nap -j- nap nap 8 augustus uur meter uur meter uur meter Vlisslngen 12.06 1.66 -.— 6.17 1.53 Terneuzen 0.20 1.81 12.46 1.82 6.43 1.70 Hansweert 0.44 1.98 133J. 2.7.14 1.83 Zierikzee 1.06 1.38 13.26 1.33 6.59 1.35 Wemeldinge 1.22 1.59 13.50 1.54 7.16 1.49 18.46 1.72 19.13 1.89 19.43 2.02 19.22 1.50 19.41 1.6S AA/vwaawwmwavw 3\oy&w, 31CH en.... sc/wijvev» Televisie Na het journaal^brengt de K.R.O. vanavond eerst de rubriék „Kijk op de Kunst", onder redactie van Jan Willem Hofstra. Hierna volgt de vier de aflevering in het amusementspro gramma „Roamin* Holiday". Om kwart over negen de achtste afleve ring van „Het gezicht van Azië", een serie filmreportages van de N.W.D.R. KERKNIEUWS Ds. J. van de Haar lid hoofdbestuur S.G.P. Op de onlangs gehouden algemene vergadering van de Staatkundig Ge reformeerde Partij zijn tot lid van het hoofdbestuur gekozen de her vormde predikanten ds. D. van den Ent Braat te Monster, ds. J. van de Haar te St. IMaartensdijk en ds. YV. L. Tukker te Katwijk aan Zee. De bedoeling was, dat ds. Tukker wijlen ds. P. Zandt als partijvoorzit ter zou opvolgen. Naar wij verne men, heeft alleen ds. Van de Haar zijn benoeming aangenomen. Over de aanwijzing van een voorzitter zal het hoofdbestuur zich nog nader be raden. Bevestiging ds. W. Kats (Geref.) te Goes Ds. W. Kats zal zondag 20 augustus afscheid nemen van de Gerefofmeerde Kerk van Tiel en tien dagen later, woensdagavond 30 augustus, in de Westerkerk aan de Westwal, na voor af in diezelfde dienst te zijn bevestigd door ds. E. Jansen uit Goes, intree doen als predikant van de Gerefor meerde Kerk van Goes, waar hij be roepen is in de vacature van dr. Stam die op 1 januari van dit jaar is over leden. Ds. Kats werd op 2 juli 1927 te Zuid- wolde in Drente geboren. Hij bezocht dechristelijke h.b.s. te Hoogeveen, deed daarna staatsexamen gymna sium A. en studeerde aan de theologi sche hogeschool te Kampen. Nadat de heer Kats in septeraberl952 door de classis Meppel. was beroepbaar ver klaard werd hij op 4 januari van het daaropvolgend jaar door zijn schoon vader, ds. H. Smit uit Alteveer beves tigd als predikant van de Gerefor meerde Kerk van Lexmond. Op 24 juni 1956 verwisselde ds. Kats deze kerk met die van Tiel. GEREF. KERKEN Beroepen te Mildam B. Fidder, kand. te Emmen; aangenomen de benoe ming tot hulpprediker te Hoofddorp S. Oegema, vlootprediker te Haarlem, GER. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Rijkum A. Kamer, kand. te Rotterdam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaamslag J. Kivïet, kand te Apeldoorn. 1859- Daar lag dc trotse, glanzende ruimtekruiser als of er niets gebeurd was, te midden van een nu zomers boslandschap, dat slechts pais en vree ademde! Die goeie, ouwe- Terra I had al leen maar even een escapa de in het verleden gemaakt, als om te bewijzen dat het „tijdreizen" geen problemen meer opleverde. De vreugde was natuurlijk algemeen, want nu wist men tenminste waar Charley en Titia te vinden zouden zijn! Sandra had al de neiging om hard hun namen te roepen naar het beeld in de tijdspiegel. Arend popelde een voudig om op onderzoek uit te gaan. Thor- wald knikte begrijpend en nadat hij ervoor gezorgd had dat de tijdspiegel op de juiste wijze ingesteld bleef, sprak hij: „Welnu, jonge vriend, je weet wat je te doen staat, nietwaar? ga maar voor het scherm staan, dan zal ik je overbrengen. Wees in ieder geval op alles voor bereid, zou ik je willen aanraden!" Piloot Storm knikte ongeduldig en stelde zich vlug op voor het scherm. Enkele ogenblikken later was hij al verdwenen! De Vlaamse televisie begint om half acht met de film „Ballonnetjes" en daarna komt de filmreportage „Het paard, uw vriend". Na het nieuws de rubriek „Zoeklicht" en om tien over half negen een filmreportage over Bagdad. De hoofdschotel van de Vlaamse t.v. is vanavond een speel film over het leven van Franz Schu bert, getiteld „Onvoltooide symfonie". Radio Via Hilversum I wordt om kwart over acht het hoorspel „De Hand" uitgezonden. Hierna geeft Maria Ka- lamkarian een pianorecital. Om tien uur geeft prof. inr. dr. I. A. Diepen horst weer commentaar op de gebeur tenissen in het parlement cn daar buiten. Hierna om kwart over tien concerten Jan Burger's New Or leans Syncopaters. Het programma, dat vanavond over Hilversum II wordt uitgezonden, staat grotendeels in het teken van de muziek. Om vijf over acht spelen The Ramblers; om vijf over negen volgt muziek van Jerome Kern. Het Overijssels Filharmonisch Orkest geeft een concert van vijf over half tien tot tien over elf. Daarna melo dieën van de Cubaanse componist Er nesto Lecuona. DINSDAG 8 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. 7.00 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de jeugd. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.35 Gram. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.vooruit, lezing. 12.00 Mid dagklok-noodklok. 12.04 Ben je zestig 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.451 De Fatale 7 dagen, hoorspel. 15.35 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Rege- ringsuitzendingHet gouvernements arbeiderskamp In Hollandia, door mr. R. S. Keilman. 18.00 Gram. 18.20 Rege ringsuitzending Onze musea, door Petra Clarjjs. 18.30 Voor de jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Aet. 19.25 Gram. 20.30 Recital. 21.05 Limburgs symf.ork. en piano. 21.50 Koor zang. 22.20 Letterkundige persoonlijkhe den, die ik gekend heb. lezing. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Gram. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 bc-s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO7.50 Dagopening. AVRO8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Hammondorgelspel. 12.15 Strijkork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Orgelspel. 14.00 Strijkkwart. 14.40 Gram. 14.50 De dieren wereld en wij. praatje. 15.00 Metropole ork. 15.30 Levenskunst, lezing. 15.45 Mez- zo-sopr. en piano. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Suor Angelica, opera. 20,00 Nws. 20.09 Gevar. progr. 21.00 Speurwerk wijst nieuwe wegen, klankb. 21.20 Nieuwe gram. 22.05 Gram. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55— 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS20.00 Journ. AVRO 20.20 Tele vi zier. 20.30 Documentaire film. 20.55—22.20 Speelfilm. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGR. 19.30 Feuilleton. 20.00 Nws. 20.30 Act. rep. 21.00 T.V.-Western. 21.50 Balletprogram ma. 22.10 Nws. In de Indiase staat Bihar zijn dit jaar 5800 gevallen van cholera geregistreerd, waarvan bijna 1900 met dodelijke afloop. In de Mexicaanse stad Puebla is het tot een ware veldslag tussen linkse en rechtse studenten gekomen. Twee perso nen werden gedood en tien min of meer ernstig gewond. Oorzaak was een nieuwe wet op de universiteiten van de staat Puebla, die een bepaalde discrimina'tie van rooms-katholieken inhoudt. HENRI VAN W 47 Aan de ene zijde was de grond in de grot week, aan de andere harder en ik deed langzaam enige schre den naar binnen. De geluiden verstierven even plotse ling als ze gekomen waren. Het was ineens angstig stil in de grot, alsof ook de dieren die daar huisden ang stig en stil terugslopen naar de in gewanden van de- rots. Er viel mij nog iets vreemds op... hier was de grot donker, maar een stuk dieper i'e rots in, daar brandde licht. Dus waren er mensen? Of brandde men daar altijd vuur? Ja. er trokken wolken door de grot. nu ik achter mij tegen het daglicht keek, zag ik ze duidelijker. Dus mensen? ...Maar in geen geval teruggaan. De zon lag nu nog maar even bo ven een ronde welving van de pam pa en sloeg een rode gloed uit. Met moeite vermande ik mij. Er was iets, dat mij naar binnen dreef. Mijn bonen trilden, maar het gevoel, dat Pancho er tegenaan ging, nam een ERMESKERKEN ontzaglijk gevoel van verlatenheid weg, dat mij in de grot gevangen had. Hier binnen bleef ook de scherpe lucht hangen, die ik niet definiëren kon, omdat het een mengsel leek van onbekende geuren. Met de vinger aan de trekker en de hand aan de rots om steun te zoeken, als er een aanval kwam, drong ik voort, schrede voor schrede. Hier was het nu bijna nacht, alleen het licht daarachter wees mij: de richting'. Het was nu zo stil, dat ik mijn hart hooi'- de kloppen. Ik ging nog iets verder voort. Plotseling hoorde ik zachte schreden. Ze schuifelden ergens, maar door de weergalm tegen de rotsen kon ik niet uitvinden van waar. Het waren voor zichtige schreden die naderden. Ineens wist ik het, ze waren achter mij, di rect achter mij. Plat tegen de rots richtte ik mijn Winchester, ik zag een gestalte sluipen... tegen de lichtglans achter, waar de dag was... Bijna had ik Taipeke neergeschoten. Hij was het, tlic toch gekomen was. Hij legde zijn hand tegen mij aan om mij te voelen. Die hand was nu doodkalm. Dat is de Indiaan. Als hij de vrees voor de dood opzij gezet heeft, is hij volkomen gelaten. Voorzichtig deed ik opnieuw een hon derdtal schreden. Het licht werd ster ker. Het was warm van glans en kleur, dieprood als een vuur. HET ONDIER Tegelijk stonden we stokstijf. De ge luiden waren opnieuw teruggekeerd, veel intensiever, nu dreigender en meer nabij. Het was. een diep woedend i rochelen, als van een of meer enorme dieren, die lagen te loeren. Maar wat was dat vuur? Ik was zo geschrokken, dat ik even wachten moest om op adem te komen. Toen ik die weer had, zweeg ook weer het rochelenHet werd nu lang zaam flauwer, om dan geheel weg te sterven, als hadden de dieren zich meer teruggetrokken bij mijn komst. Ik had even mijn hand gelegd op Pancho. Vreemd, die was nog altijd kalm, ik vóelde zijn staart even kwispelen. Dat gaf mij een nieuw gevoel van rust en meerdere veiligheid. Rook hij geen fevaar? Kende hij de dieren nog niet, ie ons daar wachten? Waren het mensen die d%t geluid uitstieten om ons angst aan te jagen? De hoge priesters In een wilde drift ging ik ineens voor uit. Een Europeaan liet zich geen schrik aanjagen. En... Maria. Ik deed nog een twintigtal schreden, dé spelonk maakte hier een bocht... Als ik die om was, viel ik bijna ach terover. Daar was een dieprood licht en in dat licht, dat avond-zonlicht bleek te zijn, hetwelk door een hoger gelegen spelonk in de grot binnenviel, staarde mij het afgrijselijkste aan, wat ik ooit gezien had in de benau- wenste nachtmerries. Ik staarde in de walgelijk grote muil van een enorme kop, die enigs zins deed denken aan een nijlpaarden- kop, maar met zware schubben was bezet. Juist op de muil viel door de spelonk de zonnestraal. Boven die muil uit, onder de knobbelige ronde schedel, loerden mij twee ogen aan. Onder de kop lagen vooruitgestrekt twee klauwen die er als witte handen uitzagen, maar ook zwaar geschubd. Dat was alles, wat de laatste zonne stralen beschenen. Maar het was voor mij genoeg om totaal verlamd van schrik tegen de rots te leunen en bijna te vallen. Ware het monster ineens, zoals het met de poten gereed scheen te liggen, op mij toe gesprongen, ik zou mij niet verweerd hebben, de muil die half open stond, was zeker een meter doorsnede Wat er in de eerste ogenblikken in mij omgegaan is, weet ik nu nog niet. Ik stond er weer misschien maar een enkele secondemogelijk minuten. Het geweer was uit mijn handen ge vallen. Het ondier bleef mij strak aanzien met een rode valse gloed in de ogen, die enigszins diep in de kassen lagen. Ik stond mij alleen te verwonderen, waarom het niet aanviel en mij vei'- 1 nietigde met een enkele slag van die poten, welke de dikte van een paar- denlichaam hadden. Maar het viel niet aan. Was het geschrokken van onze komst, zoals wij van zijn aan blik. Meteen begonnen de rochelende geluiden weer. Misschien riepen die mij tot bewust zijn, tot realiseren. Een tegelijk tot een krankzinnigheid. In een drang tot zelfbehoud pakte ik langzaam het geweer van de grond. De Winchester was geladen met dum dum kogels. Als ik erin slaagde, eni ge kogels te zenden in die ogen dan Het ging immers niet om mij. Aan dat dier moest Maria dus geofferd worden. Snel jaagden mijn gedachten. Zo vaak was in de moerassen van Zuid-Amerika's groene hel nog ge zocht naar voorwereldlijke dieren, die er leven moesten. Hier was er een. Ik stond voor één van die dieren, door alle geleerden gezocht, waarvan het voortbestaan ontkend werd. Al hon derdduizenden jaren uitgestorven hier voor mij was dat exemplaar. Ik< had een gevoel alsof het dier mij bespringen zou, als ik één stap ach teruitging. Nu stond het zonlicht fel rood daar juist op het bovenste ge deelte van de kop om de ogen. Ik moest schieten of aangevallen worden. Rrrrroocchtrrorcccht..., rochelde zijn keel. De geluiden! Geleund tegen de rots richtte ik mijn Winchester in het ene oog, dat het meest naar mijn kant gekeerd was. Als ik het niet doodde, kon ik het verblinden en vluchten. Ontzaglijk dreunde daar in de spelonk de knal van mijn Winchester. Een schot! Een tweede schot direct er achter. AIS had de kogel niet het minste effect gehad, bleef het dier roerloos, daar jn het achterste deel van de spelonk... Maar na het schot klonk het vallen van steen. Had ik misgeschoten? In mijn angst Wat...? Ik staarde in afwachting van een sprong naar het oog waarop ik ge schoten had... De zon belichtte een witte plek. waar straks een oog zat... Pancho, die na een schot altijd vooruit liep, stond vlak voor het ondier en zag kwispelend om. Ik geloof dat ik gelachen heb, heel luid gelachen, maar het moet geklonken hebben als een blijde kreet van verluchting. Ik stond hier wel tegenover een voor wereldlijk dier, een bronthosaurus misschien of een dynosaurus, welke dan ook... waarvan ik het oog bescha digde. Een dier, in totaal versteende toestand... Pancho had het eerder ge weten dan ik. Dieren gaan af op het bewegen, de reuk en het gevoel van leven. Pancho had niet gereageerd op het monster, en stond kwispelend in het zonlicht te zien waarop ik wel geschoten had. Hij stond direct onder de versteende kop. Maar meteen schoten hij, zowel als wij, verschrikt achteruit Direct naast ons had nu het rochelen geklonken. (Wordt vervolgd). I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7