A BA RON BLUbl rsena Indeling van het Zeeuwse KNVB- zaterdag- en afdelingsvoetbal De Roo en Rentmeester gekozen voor Bern KARDINAAL VAN ROEY OVERLEDEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 IN AFDELING STREVEN NAAR ÉÉN le KLAS „Opvullen" 5 vacante plaatsen in de le klas zaterdag niet gemakkelijk Zoals bekend promoveerden Spul, Tern. Boys, Wemeldinge en Mevo, terwijl Col. Boys degradeerde. Deze plaatsen worden nu ingenomen door de 2e klaskampioenen VCK, Yerse- ke III en Bruse Boys, waarb" zijn gevoegd de nummers twee van de 2e klassen A en B: Middelburg V en AZVV II. Deze noodzakelijke opschuiving werkt van zelfsprekend op de lagere klassen door. Door het niet meer deelnemen aan de competitie van Nieuwland 2. Bevelanders 2, Oostka- pelle 2 en Burgh 4, waartegenover echter de toetreding staat van Veere 2. Vlissingen 6, Zwaluwen '62 (Scha- rendijke) en WIK 2. daalde het aan tal deelnemende elftallen met vier: het kwartet dat naar de K.N.V.B. promoveerde. Nadat talrijke voetangels en klemmen uit de Aveg moesten worden ge ruimd, heeft de Zeeuwse K.N.V.B.-competitieleiding de concept-indeling Aan het zaterdagvoetbal en het zondagvoetbal ontworpen. In het zater dagvoetbal zijn nog al wat veranderingen opgetreden: met name de A-er- sterkte promotie van A-ier zaterdagafdelingselftallen naar de vierde lan delijke KN.V.B.-klas heeft de competitieleiding weer eens A-oor extra moeilijkheden geplaatst. Men moest hierdoor namelijk niet minder dan A-ijf vacante plaatsen in de le klas „opvullen". In verband met het gering aantal deelnemende elftallen op Schouwen- Duiveland is daar zowel voor de tweede als voor de derde klas ander halve competitie geprojecteerd. ONDERLING De A oor het zaterdagvoetbal ontwor pen concept-indeling ziet er als volgt uit: le klas: AZVV 2. Bruse Boys I, Hoek I, Kapelle I, Middelburg 5, SVD I, VCK I, Veere I, Wolfaarts- dyk I, Yerselte 3. 2e klas A: Arnemuiden 2, Col. Boys 1, Meeuwen I, Nieuwland I, RCS *4, Serooskerke I, Kloetinge I, VCK 2, Zeeland Sport 6, Middelburg 6. 2e klas B: Beren I, Driewegen I, Heinkenszand I, Hoek 2, Kloetinge 2 Nieuwdorp 2, Rillandia 2, Wemeldin- ge 2, Zaamslag I, Kats I. 2e klas C: Brouwershaven 3, Burgh 8, Duiveland I, Duiveland 2, Me\ro 2, WIK I (1% competitie). 3e klas A: Bevelanders I, Meeuwen 2, Oostkapelle I. Serooskerke 2, VCK 3, Veere 2, Vlissingen 6, Wis- sekerke I, Zeeland Sport 7. 3e klas B: AZVV 3, Beren 2, Driewe gen 2, Heinkenszand 2, Kloetinge 3, Spui 2, Tern. Boys 2, Waarde 2, Zaamslag 2. 3e klas C: Borssele I, 's Heer Hen- driksk. I, Kapelle 2, Krabbendyke 2, Kruiningen 3, SVD 2, Rillandia 3, Waarde I, Wolfaartsdijk 2. 3e klas D: Zwaluwen '61 I. Bruse Boys 2, Sinoto I, Wik 2, Zeemeeu- men 1. (I1/-. competitie). De promotieregeling luidt als volgt: le klas: De kampioen van de le klas promoveert naar de 4e klas der K.N. V.B., Nr. 10 van de le klas degra deert naar de 2e klas. 2e klas: De kampioenen van de 2e klassen A, B en C spelen promotie wedstrijden om twee plaatsen le klas. De nummers laatst van de 2e klas sen A, B en C degraderen naar de 3e klas. 3e klas: De kampioenen van de 3e klassen A. B en C promoveren naar de 2e klas. De kampioen van de 3e klas D promoveert naar cle 2e klas C. In de eerste klas A van het zondag voetbal mist men Patrijzen, dat naar de vierde klas K.N.V.B. promoveer- •Jose,ili Ernest kardinaal Van Koe.v vanTSfdrlina is zondagmorgen vroeg op 87-jarige JÏÏXJJ? verwezen Hiertegenover leeftyd overleden. Gedurende 35 jaar staat toetredine van Riadat SetIJ?eandlr dat" klas in1 dsK53s z%: k;as Ephrem Forni, apostolisch nuntius in België. De stoffelijke resten zullen vervolgens worden geplaatst in de A*oor aartsbisschoppen bestemde crypte. Hij was een uitgesproken aanhanger van de Belgische monarchie, en gaf openlijk zijn steun aan Leopold de derde toen deze het middelpunt werd van de binnenlandse politieke strijd over zijn terugkeer naar zijn land na de tweede wereldoorlog. Het Avas kardinaal Van Roey die in december 1941 in een herderlijk schrijven het huwelijk van koning Leopold met zijn tweede echtgenote, rinses Liliane, bekendmaakte, n mei 1940 toen koning Leopold de gevangene der Duitsers was, maak te hij de redenen bekend van 's ko- nings besluit tot capitulatie. Hij was ten nauwste betrokken bij grote gebeurtenissen in het Belgisch koninklijk huis. zoals de opneming van koningin Astrid in de Rooms- K&tholieke Kerk, de begrafenis van koning Albert en later van koningin Astrid, en hij zegende het huwelijk in van prins Albert en prinses Paola en verleden jaar dat van koning Boudewijn en koningin Fabiola. Men verwacht dat koning Boudewijn naar België zal terugkeren om de begrafenis bij te wonen. Ook premier Theo Lefèvre, die in het buitenland vertoeft, zal naar. wordt verwacht, voor de begrafenis terug keren. Jacob Marisorijzen uitgereikt Zaterdag heeft de Haagse wethou der A'an onderwijs en kunstzaken, de heer J. van Zwijndregt, in de za len van het schilderkundig genoot schap „Pulchri Studio" de Jacob Marisprijzen 1961 uitgereikt. De Jacob Marisprijs voor de schil derkunst werd uitgereikt aan Co Westerik voor zijn olieverfschilderij „twistende man en vrouw". De beide materiaalprijzen gingen successieve lijk naar Nora van der Flier voor haar pastel „strandgezicht" en naar Piet Fraterman voor zijn olieverf schilderij „stilleven met kastje". De Jacob Marisprijs voor de grafi sche kunst werd aan H. Berserik toegekend- A-oor zijn ets „atelier". De materiaalprijzen Averden vei-worven door A. Verhoog voor de litho „rode aarde" en aan Toon Wegner voor een grafisch werk in hoogdruk „mixer". De Jacob Marisprijs voor de teken kunst werd ook aan Co Westerik uitgereikt voor zijn tekening „man met sleutel". De materiaalprijzen vielen ten deel aan Aart van den IJssel voor zijn tekening „zonne paarden" en aan G. van Ochtend voor zijn tekening „torso". kroond zag. Het aantal elftallen is dus teruggebracht A'an 12 op 11. Uit de eerste klas B verdAA'een Brou wershaven door promotie en Zierik- zee 3, dat niet Averd ingeschreven. Renesse daalde af uit de vierde klas K.N.V.B. en aangezien zijn reserA'es door promotie een stapje hoger kwa men, ontmoeten zy elkaar nu in deze klas. In de reserve eerste klas wor den de plaatsen van Clinge 2 (ge- promoA-eerd) en Hansweertse Boys 2 (gedegradeerd) ingenomen door Corn Boys 3 en Steen 2. In de tAveede klas A, Avaar het aan tal A'an 10 met één vermeerderde, zien wij als nieuwe gezichten Hans weertse Boys 2, Noormannen, Robur en Middelburgse Boys. In de tweede klas B kwamen de derde klas kam pioenen Vogelwaarde 2 en Walche ren 2 de gelederen versterken en de gradeerde Zuidzande naar de derde klas. Uit de tweede klas C promoveerde Renesse 2. Zonnemaire 2 werd niet meer ingedeeld waartegenover de toetreding van Dreischor 2 staat. In de derde klas zien wij als nieu welingen RCS 3, Aardenburg 3, Corn Boys 4 en Koewacht 2, terwijl Goes 4 verstek liet gaan. De promotie-regeling is er, zo men ziet. tenvolle op gericht om de twee eerste klassen tot één terug te bren gen. De concept-indeling A'oor deze com petitie luidt als volgt: le klas: Aardenburg I, Groede I, Hansw. Boys I, 's Heer Arendskerke I, Hoofdplaat I, Ria W I, Schoondyke I, Sluiskil I, Vogelwaarde I, Walche ren I. IJzendijke I. le klas B: Burgh 2, Dreischor I. Renesse I, Renesse 2, Zierikzee 2, (dubbele competitie reserve le klas: Biervliet 2. Breskens 2, Corn Boys 3, Luctor 2, Oostburg 2, RCS 2, Ter- neuzen 2, Steen 2. Zeelandia 2, Zee land Sport 3. 2e klas A, - Cortgene I.Domburg I. HansAA'. Boys 2. Kruiningen I, KAvadendam- I, Patrijzen 2, Robur I, Volharding me I, Middelb. Boys I, Noormannen '32 I. Yerseke 2. 2e klas B: Aardenburg 2, Jong Ambon I, Phi lippine I, Retranchement I. Schoon- dijke 2, Terneuzen 3. Vlissingen 5, Vogelwaarde 2, Walcheren 2, Zee land Sport 4. 2e klas C: BrouAvershaven 2. Dreischor 2. S.V. O.W.K I. S.V.O.W.K. 2. Zonnemaire I (dubbele competitie). 3e klas A Domburg 2, 's Heer Arendskerke Lewed. Boys 2, Luctor 3, Kruinin gen 2, Kwadendamme 2. Patrijzen 3, Robur 2. Volharding '32 2, RCS 3, Middelburg 4. 3e klas B: Aardenburg 3, Breskens 3. Groede 2 Jong Ambon 2, Retranchement 2, Walcheren 3. IJzendijke 2. Zeeland Sport 5, Zuidzande I, Sluiskil 2. 3e klas C: Clinge 3, Corn Boys 4. Hontenisse 3. Hoofdplaat 2, Hulst 3, Koewacht 2, Graauw I, Ria W 2, Sluiskil 3, Phi lippine 2. brengt een vogelalbum... met prachtig ge tekende plaatjes van 50 nederlandse vogel soorten. Spaar die 50 mooie, kleurrijke plaatjes door Rizla te kopen. In èlk pakje Rizla vindt U er één! Koop het mooi verzorgde album „Zo leer je vogels kennen" bij Uw tabakswinkelier voor slechts 65 ct. SHAG en Rizla die horen bij elkaar! Wie Arsenal rookt, blijft overwinnaar. Die heeft bet sterkste merk gekozen! Geniet van het koninklijke formaat en de kostelijke melange. Overal, bovenal, Arsenal PLOEG VOOR WERELDKAMPIOENSCHAP Amateurs: Verstraete niet, Solaro wel De sportcommissie van (le K.N.W.U. heeft in de acht man sterke ploeg voor de wereld kampioenschappen wielrennen op de weg de Zeeuwen Piet Rentmeester uit Yerseke en Jo de Roo uit Schore gekozen. Uit de voorlopige inschrijving van de twaalf amateurs blijkt, dat Miel Verstraete niet in de ploeg Ot, genomen is. Wel is ingeschre- PIET RENTMEESTER naar Bern ven de winbaar van de ronde van Midden-Zeeland, Bart So laro. Naar het wereldkampioen schap op de weg voor profs (Bern, 3 september) zijn afge vaardigd: Ab Geldermans (Be verwijk), Jo de Haan (Klaas waal), Jacques van der Klun- dert (De Heeu), Bas Maliepaard (Willemstad), Piet Rentmeester (Yrerseke), Jo de Roo (Schore), Michiel Stolker (Breda) en Jaap Kersten Siebcngewald De reserves zijn Piet van Est (Kiundert), Piet Damen (Lieshout), Jan Westdorp (Schoondijke) en Dick Enthoven (Amsterdam). De afvaardiging A'an Ab Gelder mans is nog niet definitief. D hangt af van de vorm waarin de Beverwïjker over enkele weken ver keert. Voor de amateur-wegwedstrijd, die op 2 september a.s. in Bern Avordt gehouden, heeft de K.N.W.U. voor lopig tAvaalf renners ingeschreven. Deze zullen, uiet uitzondering van Nijdarn, deelnemen aan wedstrijden in heuvelachtig (errein in België. Daar zal Avorden beslist Avelke ren ners naar Bern zullen worden af gevaardigd. De 12 amateurs zijn Jan Janssen (Nootdorp), Cees 'de Jong (West- graftdïjk), Frits Knojps (Konings bosch), Henk Nijdam (Eelderwolde), Marinus Paul (Den Haag), Jan Schroeder (Koningsbosch), Leon bregts (Nijlen, België), Cees Snep vangers (Zundert), Bart Solaro (Den Bosch). Jaap de Waard (Rijs- oord), Nico Walravens (Den Bosch) en Gerard Wesseling (Halfweg). Baart Voor de AAereldkampioenschappen op de baan, die A'an 24 t.m. 30 augus- JO DE ROO naar Bern 258. Het moederlijk uiterlijk dat de baron zich met veel moeite had verschaft, was niet berekend op een behandeling met tot uitpui- lens toe gevulde handtassen. De vermomming begon scheuren te vertonen en ook traden hier en daar verschuivingen en verzak kingen op. Dit was zo ongewoon, dat de dames hun wapenen lieten zinken en hun tegenstandster met open mond aanstaarden. Dit gaf de baron de gelegenheid er schie- lijk vandoor te gaan. „Wat een geluk, dat Kristien Spi net-Mineure tegen een stootje kan...", dacht hij, de dikke lagen textiel ordenend. „Zij neeft de klappen voor de Bluff in mij op gevangen..." Weinig rolvast als hij was ver zuimde hij echter in een spiegel tje te kijken iets wat elke vrouw zonder de geringste aan leiding doet. Zo kwam het dat hij op Jackie afstevende ln een ge daante waaruit het dubbel spel dat hij speelde, zeer duidelijk bleek tus a.s. in Ziirich worden gehouden, zal de delinitieA'e ploeg zo spoedig mogelijk worden samengestclu. In geschreven werden Sprintamateurs Arie de Graaf (Rotterdam), Gerard Koel (Amster dam), Jan Nolten (Den Haag), Piet van der Touw (Den Haag). Achtervolging amateurs Henk Nij dam (Eelderwolde), Jaap Oudkerk Amsterdam Stayers amateurs Henk Van Cam- pen (Amsterdam), Leen van der Meulen (Badhoevedorp), Bert Ro- mijn (Den Haag'). Sprint professionals Jan Derkseu (Amsterdam), Hennie Marinus Amsterdam Achtervolging professionals Peter Post (Amstelveen). Stayers professionals Arie van Houwelingen (Sassenheim), Noppie Koch (Utrecht), Peter Post (Am stelveen), Jan Stakenburg (Amster dam), Martin Wiertstra. Wedstrijden voor Zeeuwse clubs „Middelburg" speelt op 13 augustus een uitwedstrijd tegen de amateur eerste klasser TSC (Oosterhout). Zondag 20 augustus komt Sarto in Middelburg op bezoek en 27 augustus ontvangt men Alliance in de Zeeuw se hoofdstad. Middelburg II speelt 19 augustus in Arnemuiden tegen de club van die naam en op 2 septem ber is de returnwedstrijd Middel burg nArnemuiden. Op 13 augustus speelt de derde klas ser „Zeelandia" in Vlissingen tegen tus bezoek van het tal. )ud Zeeuws elf- Russen vallen Perzisch vrachtvliegtuig aan Volgens officiële zegslieden in Te heran hebben Russische jagers het vuur geopend op e.en Perzisch vrachtvliegtuig na het tot dichtbij de Russisch-lraanse grens te heb ben gelokt. De zegslieden zeiden dat een „krachtig protest" naar Mos kou zou worden gezonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6